Reklama

.

.

středa 29. června 2016

T-50 a nejbližší budoucnost


Dmitrij Sikorskij
29. 6. 2016   Eurasia 24
 

V nejbližších dnech se má vznést do vzduchu sedmý letový prototyp ruského víceúčelového stíhacího letounu páté generace T-50. Další informace o programu PAK FA přináší ruský portál Ekonomika dnes

Uvádí se, že tento prototyp již bude kompletně vybaven a že Sjednocená letecká korporace OAK (z ruského Объединенная авиастроительная корпорация) připravuje podklady pro výrobu základní (ověřovací) série 12 kusů nového typu letounu, kterými bude vyzbrojena jedna z letek ruského vojenského letectva.

Za zmínku stojí, že podle názoru OAK bude po zahájení výroby této skupiny letounů již možno hovořit o tom, že v Rusku byla zahájena sériová výroba stíhače T-50.
T-50

Jinou otázkou ale je, že proces přejímky strojů (armádou) se může časově natáhnout, pokud vezmeme do úvahy například problémy Američanů s jejich analogickými projekty letounů F-22 a

F-35, díky kterým nemohly být tyto letouny po dlouhou dobu zařazeny do služby v armádě (USA).

Zástupce šéfredaktora časopisu Zbraně vlasti Dmitrij Drozdenko v rozhovoru poskytnutém Federální obchodní agentuře Ekonomika dnes uvedl, že bez ohledu na další okolnosti uplynou do zahájení sériové výroby T-50 ještě 1-2 roky.

„Takové problémy, jaké se vyskytly s americkým letadlem F-22, však s T-50 určitě nebudou. Všechny potřebné technologie včetně zařízení vyrábějícího kyslík již máme dávno úspěšně zvládnuty, i když to neznamená, že letounu se v době přejímacího řízení všechny problémy vyhnou. Právě proto je vyráběna ona základní 12kusová série, aby bylo v podmínkách zařazení nového letounu do služby u plnohodnotné bojové jednotky možno odhalit jeho případné slabiny,“ uvedl Drozdenko.
F-22, srovnatelný analog s T-50Podle jeho slov se ani nemůže stát, že by se žádný problém neobjevil, protože letoun páté generace je neuvěřitelně složité zařízení, ve kterém je do jednoho celku soustředěno obrovské množství těch nejmodernějších vojenských technologií.

„V tomto případě (sedmého prototypu) se bude v praxi zkoušet kompletní bojový stroj včetně elektroniky a prostředků detekce (protivníka i jeho zbraní), k čemuž letoun získal řadu ‚mozků', ‚očí', ‚uší' a dalších nových schopností. A právě to vše dělá úkol úspěšně uvést letadlo do provozu složitějším,“ uzavřel Drozdenko.

Zatím také není jasné, jaké bude budoucí využití T-50 – zda nahradí některý konkrétní typ současných ruských letounů, bude s nimi operovat společně jako součást jednoho komplexu, či zda bude používán samostatně (jako pravděpodobné se jeví, že T-50 bude nejprve nahrazovat nemodernizované starší letouny Su-27 – pozn. Geo).

Vždyť Rusko v současnosti disponuje prvotřídními stíhačkami generace 4++, například letouny
Současná nejmodernější ruská stíhačka - Su35S

Su-35S, které svými bojovými charakteristikami převyšují jak F-22, tak i F-35 – a přitom jsou výrazně levnější než T-50 (v zájmu objektivity je třeba uvést, že Su-35S sice disponuje mimořádně výkonným radarem a na rozdíl od amerického stroje je vybaven elektro-optickým systémem, nespornou a klíčovou výhodou F-22 jsou – kromě vlastností stealth – znatelně výkonnější pohonné jednotky, a to jak v režimu bez, tak i s přídavným spalováním. I letoun T-50 v této oblasti americký stroj překoná až ve druhé fázi svého vývoje, kdy se mj. díky novým motorům „přehoupne“ do generace 5+, viz níže – pozn. Geo).

„Jistě, T-50 nějaké vojenské úkoly dostane – ale nehledě na to, stane se spíš jakousi platformou, na jejímž základě budou vyvíjeny technologie pro stíhací letouny dalších generací. Chcete-li, tak generací 5+ a 5++, které dnes leží na stolech projektantů. Naší (armádní) prioritou pro nejbližší roky proto bude nákup prověřených a osvědčených strojů generace 4++ a nikoli nejnovějších T-50,“ uvedl Drozdenko.

Za dané situace nebude ruské ministerstvo obrany mrhat penězi a nakupovat ve velkém stroje T-50 (prozatím – pozn. Geo), a to tím spíš, že v současnosti teprve probíhá „ladění“ stroje a nelze ani s ohledem na výrobu ověřovací série říci, že je to na sto procent hotový letoun.
F-35 - terč neustálé kritiky v samotných USA
Nelze také opomenout fakt, že stíhačka 5. generace je v Rusku vyvíjena již od 70. let. První projekt takového stroje byl zpracován jako MiG 1.44, ale události spojené s rozpadem SSSR zamezily jeho realizaci.

Také tato skutečnost dokládá, že ruské letectvo ani tolik nepotřebuje stíhačku 5. generace, jako spíš stroj, který bude efektivním bojovým prostředkem. V současné situaci je tedy podmínkou pro hromadný nákup T-50 ruskou armádou to, aby letoun svými vlastnostmi „na hlavu“ porážel analogické typy letadel – a tento požadavek zatím nesplňuje. Naše stíhačky generace 4++ přitom disponují prakticky všemi vlastnostmi připisovanými 5. generaci s výjimkou technologie stealth.

Dmitrij Sikorskij

Zdroj: rueconomics.ru

40 komentářů :

 1. Skutecnost je takova, ze proti americkym strojum je T-50 zastaraly a silne poruchovy.
  Rozhodnuti nakoupit jen 12 stihacu ma ale duvod i v neutesenem stavu ruske ekonomiky, kdy nejsou penize ani na duchody a nakup zakladnich leku.
  Ruskou federaci nikdo neohrozuje a proto by se mel kremelsky diktator namisto haraseni zbranemi venovat radeji neutesenemu stavu a bide sve zeme.
  Uz samotny fakt ze se prumerny Rus doziva stejneho veku jako obyvatel Nigerie (tedy o 10 let mene nez prumerny zapadoevropan) je velikou ostudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mi jeden podobnej b.. řekl, že prý v Rusku žerou žáby. Tenhle článek mi toho ...a silně připomíná.

   Vymazat
  2. Anonymnímu (16:42):
   Vzniká prostá otázka, a sice: proč se tak namáháte psaním tolika slov, když jejich významem je pouhé mečení?
   I ten Haškův pepek_vyskoč by ty nenávistně protiruské kydy sepsal líp ...

   Vymazat
  3. "Rozhodnuti nakoupit jen 12 stihacu..." - ty nevies citat? To je prvy blok
   "Ruskou federaci nikdo neohrozuje..."- prave preto nepotrebuju objednavat hned 700 kusov

   Ale ved tieto kydy uz pozname aj na inych forach, skus to trochu doladit

   Vymazat
  4. 1642: souhlasím - ještě bych dodal, že Nigerie je země zasažená AIDS a to ještě více zhoršuje skutečné srovnání RF a Nigerie.
   Dovedli to v Rusku skutečně do pekla - Putin, ten velký myslitel, co dovedl svoji bohatou zemi do mínusového růstu HDP ! Ale hlavně, že se chlubí novým bojovým letadlem. Možná vyrobí celých 12 kusů.

   Vymazat
  5. Pro 18:37
   Seš zoufalej debil, nic jiného se nedá dodat.

   Vymazat
  6. Právě jsem se z Ruska vrátil, klidně si ty vaše bláboly pište. Po tom co jsem tam viděl se o Rusko ani v nejmenším nebojím. Každého agresora rozmáčknou jako otravného švába. A o jejich životní úroveň si vůbec do huby neberte. V našem prdelistáně jsme na tom mnohem mnohem hůř.

   Vymazat
  7. 16:42, 18:37
   Proboha, Pepku, ty jsi fakt ještě blbější, než ten tvůj retardovanej stbáckej fotr, co dělal bachaře v Jáchymově. že tě to baví, tu ukazovat, že máš v hlavě úplně nasráno, stejně jako tvoje syfilitická matka.

   Vymazat
 2. Souhlas. Takových sraček viz blábol 16.42 už jsme četli a slyšeli! Viz hladomor v KLDR ( dokonce prý kanibalizmus) - popravy v KLDR ( ministr popraven roztrháním psy - nějak zázrakem vstal z mrtvých) neutěšený stav obyvatel Kuby ( Kubánci v pohodě, vykrmení všichni cca kolem metráku živé váhy - zvlášť ženy) - bída kdejaké země. Jenom odporná bída barevných američanů, z nichž padesát milionů žije z potravinových lístků a nepracuje nikde, se nepřetřásá, nezveličuje, neinformuje se o tom. To jako neexistuje, protože o čem mediální žumpa nepíše, to není. Ale jak je vidět, celé řadě zmrdů se mediální žumpa hodí, a hrozně rádi všude melou a opakujou ty sračky, o nichž moc dobře vědí, že to sračky jsou. Proč to tyhle lidské vši dělají? Toť otázka. Asi z perverzní radosti, že můžou pomlouvat režimy zemí, kde by jim pšenka nekvetla, nikam to nedotáhli, ale tady v ČR za slušnej důchod dřepí u počítače a je jim dovoleno nadávat, urážet, a psát tyhle sračky. Jak se tím může někdo uspokojovat? To nechápu. Co meleš o Nigerii je úplně zcestný, stejně jako co meleš o úmrtnosti v Rusku. Jak dlouho tady hodláš strašit ty? Jsi vymaštěnej, sprostej a pomlouvačnej magor. Jak šikovně jsi přešel z blafu o letadle do urážek státu- to je jediný co dovedeš. Všechno přešíbovat na politiku, a pak urážet a nadávat. Sám jsi obyčejná nula, rozumíš hovnu, znamenáš hovno, a jako hovno taky skončíš. Tady odtud bys měl odprejsknout co nejdřív, takový sráče, lháře, intrikány, a šmejdy, jimž dělají dobře urážky a sprostý pomluvy, nikdo nepotřebuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mluvíte mi s duše, bohužel jsou to ovčani, asi je někdo slušně platí a oni prodají svou čest a charakter.

   Vymazat
  2. Naprostý souhlas....,Kdyby někdo hubil tu jejich úžasnou Ameriku, jako USA s EU Rusko, tak už by dávno žrali trávu!!..

   Vymazat
  3. Pro 17:04 ... "Proč to tyhle lidské vši dělají? Toť otázka." Odpověď zní: Protože se jedná o neukojené a neukojitelné negativisty. Z wiki:
   Co je negativismus?
   Negativismus je jako černá nit táhnoucí se osudem mnoha lidí a diskvalifikuje je z možnosti uspět. Nejednou se skrývá pod hezčeji znějícím označením pesimismus.
   Negativismus je dlouhodobé naladění člověka, který si přednostně všímá negativních možností.
   Negativista má obvykle odpor ke všemu. Na jakýkoli podnět reaguje negativně a sám vyvolává většinou negativní podněty. Negativně ve smyslu špatné, mrzuté, pesimistické.

   Vymazat
  4. ... Jsou to prostě duševně nemocní lidé. A jako s nemocnými by se s nimi mělo zacházet - šup do klece, zákaz Internetu na jeden měsíc, tady je bible a čti si.

   Vymazat
  5. Bible ne, ta by je nezaujala a spoustě věcí by nerozuměli a zase by v nich vytvořily negativizmus. Já bych jim doporučil ke čtení Ferdu Mravence, nebo Malého Bobše, případně Honzíkovu cestu -to by mohlo být pro ně inspirativní a pozitivní.

   Vymazat
 3. Co napíše Eurasia 24,tak je svatá pravda,ikdyby na chleba nebylo.Tak nějak mě to připomíná Rudé Právo,které se opičilo po Pravdě,teda ale před rokem 89.Momentálně je na stejné vlně lhavá NR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže dnes jsou Rudé právo "Novinky" což je děsné, ale jako princip byznysu s lidskou blbostí je to vymakané dobře. Zjistilo se totiž, že řada jedninců, kteří nechodí do práce, nemají žádné starosti ani povinnosti, ani žádné aktivity, dřepí od rána do noci u počítače, rozradostněni, že mohou žvatlat svoje - mnohdy dětinské, často vulgární, bezcitné nebo až perverzní - bláboly na diskuzích pod různými články - a media najela na velmi úspěšný byznys. Vůbec jim nejde o informovanost občanů. Často je námět jednoho článku rozkuchán na jednotlivé odstavce, a ke každému se připíší dvě jiné věty a je z toho další článek - a ke všemu je pak spousta názorů občanů. Diskuze. A tito lidé žvaní ty svoje pořád stejné blbosti doslova ke všemu. K tragediím, komediím, k orgazmu, k válce, k hádkám ve vládě, spadlé letadlo, střelba kdesi - vše toto rozžižlané na kousky, dovedně zapracované do spousty článků, a diskuze vydělávají pachatelům těchto aktivit - tj. společnost Seznam.cz (provozovatel) plus všem těm publicistickým serverům, velké prachy. Musí vymýšlet spoustu článků, a ke všem jsou dnes možné diskuze, a i kdyby byl článek o průměrné váze současných lejn chudých lidí nebo bohatých lidí - i k tomu budou tito už opravdu asi nemocní lidé psát svoje bláboly v diskuzi. Stovky příspěvků. V loňském roce to vydělalo přes miliardu - a na tento byznys najela řada serverů. Je to nový kapitalistický mediálně reklamní byznys, počítající s lidskou blbostí, na které vydělávají. Důkaz o tom, že vydělávají dobře - svědčí - o čem?

   Vymazat
  2. Jejky, Pepku, už zase jsi měl potřebu vyzvracet něco ze své duté kebule? Raději vyprávěj, jak tvůj stbáckej fotr poznal na srazu důvěrníků tu syfilitickou prostitutku, z které se pak stala tvá matka.

   Vymazat
  3. Ubožáku 20:03, kydáš hnůj a chceš ho hodin přes plot k sousedům. V čem a kdy Nová republika lhala? Napiš, pouč!!! Jestli na to máš!

   Vymazat
 4. Je těžké býti blbem, neboť konkurence je příliš vysoká.

  OdpovědětVymazat
 5. 16.42Já bych chtěl vědět,kolik vám pane je a kolika roků si myslíte,že se dožijete?Nebot počítám,že 75-83let,kterých se dožívají ročníky 1938-1945 se nedožijete.Proč?Protože oni se neživili tím sajrajtem,který konzumujeme my ze super a hypermarketů,tžebaže z 10 výrobků je 7 českých,OK?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědku, dožíváte se o 7!!! let déle než za komoušů. Díky skvělé zdravotní péči zdarma, dostatku léků a zdravějšímu životnímu stylu včetně stravování.
   Tak děkujte naší svobodné a bohaté společnosti za tyto dary a neblábolte dementní hovadiny.

   Vymazat
  2. 0:50 Tomu snad sám nevěříte. "Za komoušů" umírali lidé, kteří většinu života prožili v kapitalismu a živořili za války. Dnešní umírající prožili většinu života právě "za komoušů" a díky tomu se dožívají delšího věku. Jak se na délce života projeví ten dnešní, podle vás zdravější životní styl, se ukáže až za cca 50 let, až budou vymírat lidé, narození po roce 89.

   Vymazat
  3. 3:27

   Se svými přiblblými teoriemi vytaženými odněkud z prdele můžeš jít víš kam. V roce 1989 se Češi dožívali o 4 roky méně než Němci. To vysvětlíš jak, ty chytráku?

   Vymazat
  4. 0:50
   Kdybys nebyl úplně vypatlanej imbecil, Pepku, tak bys chápal, že na to, jakého věku se kdo dožije, má největší vliv to, v jakém prostředí vyrůstal jako dítě a v jakém prostředí prožil většinu svého života. Ty, jako vypatlaný synáček bolševického politruka samozřejmě nechápeš, že ti, kdo se dnes dožívají nejvyššího věku, prožili většinu života za komoušů. Idiote.

   Vymazat
  5. 11:10

   Tak znova, ty dementní pičusi. Proč se Němci v roce 1989 dožívali o 4 roky déle než Češi???

   A podívej se sem ty demente:

   http://www.tradingeconomics.com/czech-republic/life-expectancy-at-birth-total-years-wb-data.html

   Zrovínka v roce 1989 nastal obrovský zlom a délka života u nás začala prudce růst, když 20 let předtím nanarostla ani o hovno. To je ale náhodička, že blbísku? Určitě na to máš nějakou dostatečně přitroublou teorii.

   Vymazat
  6. 11:24
   Pepku, s idiotama tvého kalibru nemá cenu řešit něco, o čem nemají ani páru. Ty možná víš, jak tvůj fotr lámal vězňům v Jáchymově kosti a jak tvoje matka prostitutka sála bolševické papaláše, ale raději se nevyjadřuj k něčemu, na co potřebuješ IQ větší než 60.

   Vymazat
  7. 11:24 - ješismarja - to je snad logický ne? Dozorci většinou se dožijou dýl jak vězeň! Německý SS dozorci z lágrů měli lepší stravu než čeští vězni, němečtí mistři měli větší příděly než česští totálně nazasazení dělníci! Takže to že se dožívali o pár let navíc dá rozum! A že to tak bylo po x - let? (tedy že nejen válečná, ale i prvorepubliková generace umírala dříve?). Protože dělníci ve Velkoněmecké říši se měli líp než v židomasarykovské ČSR, to jsou fakta který jsem si nevymyslel, bohužel! - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html

   Vymazat
  8. Platy v Německu a v Rakousku byly ve druhé polovině 20. let vyšší než v ČSR, v Německu cca 1,5 až 2,2krát při těchto relacích: kg chleba stál v ČSR 2 Kč, v Německu 3,10 Kč; kilo brambor 70 haléřů v ČSR, v Německu 51 haléřů; kilogram cukru byl v ČSR k mání za 6,30, v Německu za 4,57 Kč. Nájemné za byt bylo v ČSR vyšší než v Německu, taktéž ceny elektřiny a plynu.

   Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko. V roce 1932 byla úrovní cen vůbec nejdražším státem světa. Byly-li ceny v českých zemích v roce 1913 přepočtené na zlato rovny 100, pak koncem roku 1932 v ČSR byly 102, zatímco v USA 92, ve Francii 80, v Belgii 74, v Japonsku 67. Laicky řečeno: za určitý obnos bylo v ČSR ke koupi méně zboží než v zahraničí. Domácí výroba byla drahá vlivem kurzu koruny (Rašínova měnová politika) i nedostatečnou technickou úrovní výroby, což podlamovalo export. O technologické vyspělosti svědčí i tento údaj: v roce 1937 tvořil podíl strojírenských výrobků v čs. exportu pouhá 3 %; dovoz stejné komodity byl značně vyšší.

   Vyspělost státu se posuzuje také podle neekonomických kritérií. Počet negramotných obyvatel klesl ze 7,39 % v roce 1921 na 4,06 % v roce 1930, v Podkarpatské Rusi za stejné období z 50,16 na 30,88 %. Kojenecká úmrtnost klesala, v roce 1936 činila 123,54 (počet úmrtí dětí do jednoho roku na tisíc narozených dětí), kdežto v sousedním Německu a Rakousku byla již o dva roky dříve 66, resp. 80. Horší byla v Evropě jen v Bulharsku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Lotyšsku.

   V roce 1932 bylo v ČSR na tisíc obyvatel 25,1 posluchačů rozhlasu, v Rakousku 69,9, v Německu 61,6, v Maďarsku 37,2. V roce 1935 dosahovala průmyslová výroba jen 70,1 % své úrovně z roku 1929, obdobně se těžilo jen 68 % uhlí, vyrábělo se 44 % železa a 54 % oceli, vývoz celkově dosahoval jen 29 % objemu z roku 1929. Ostatní země se hospodářsky z následků světové hospodářské krize již vzpamatovaly.

   Daňové příjmy např. v prvním pololetí roku 1938 pocházely z 61 % od Němců českých zemí a z 39 % od osob národnosti československé.

   Vymazat
  9. 11:24 - a pokud tvůj zdroj tvrdí že právě v roce 89 začal prudce růst věk dožití, tak to je dáno tím, že začali umírat lidé pováleční! Tedy generace vyrostlá za lepších sociálních podmínek pod vládou KSČ ... to tvý generaci už nehrozí. Budete chcípat brzy a bolesti vás zbaví jen silné drogy z mnoha vedlejšáky!

   Vymazat
 6. 0:50
  Pepi, opominu to, že stále nechápeš význam psaného slova, a rád bych se tě zeptal o jaké svobodné společnosti mluvíš? O té, ve které se zavírají lidi za namalování tykadel na plakát? Díky za odpověď, Einsteine.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty prolhaný hazlíku,

   Smetana, tento psychicky narušený jedinec což máte společné, nešel do vězení za namalování tykadel, ale za odmítnutí vykonání 100 hodin obecně prospěšných prací které mu byli uloženy soudem. Ty mu nebyly uloženy za projevení názoru, ale za poškození cizí věci se škodou 17.000 Kč.
   A nakonec i do toho vězení odmítl nastoupit.
   Tak běž se svým lhaním laskavě do prdele.

   Vymazat
  2. Ty syfilitickej zdegenerovanej kriple,co meleš za hovadiny rudohnědá vypatlaná makovice.....sám jsi psychicky narušenej bezmozek!!!!!

   Vymazat
  3. 8:19, 9:14
   Pepku, ty už mluvíš jak ten tvůj vyptlanej stbáckej fotr. Nebo spíš jako ta tvoje syfilitická matka, která se většinu života živila jako prostitutka?

   Něco ti poradím. Blbem už zůstaneš, když ses tak narodil, ale když se udržíš a nebudeš tu zvracet ty svoje bláboly, tak si nikdo ani nevšimne, jak moc jsi retardovaný. A teď vyskoč!

   Vymazat
 7. Malování tykadel na bilbordy profláknutých politiků je přece projev názoru. To ostatní, co tu ten rudohnědý nevychvanec popisuje je jen kriminalizace veřejně projeveného politického názoru. Leo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za ty bilboardy někdo dal 17.000.
   Chápu ale, že holořitnímu komoušovi pojem "soukromý majetek" nic neříká.

   Víš co? Dej adresu a já přijdu vyjádřit svůj názor nasprejováním nápisů na fasádu tvého domu. Uvidíme jaký bude demokrat.

   Vymazat
  2. 11:12
   Ty bolševickej imbecile, ty plakáty byly placeny z našich daní, tupé hovado. A jsem si jistý, že Smetana počmáral jen ty, co si sám zaplatil.

   Tenhle bolševickej dobytek, jak jsi ty a tvoje rodina, by měl konečně vychcípat.

   Vymazat
 8. 11:31, 11:28, 11:33

  Už jsi se vysral úplně nebo ti tam ještě něco zbylo? To v tvé palici nepočítám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to tady meleš ty rudohnědej lejnosrku???Na pořádnou práci si nikdy nesáhnul,zděděnou firmu si projebal,místo IQ máš leda Mozkomora a ta čubka co tě zapoměla potratit a syfilidou nakaženej fotr musejí z tvej ptákovin skákat až do stropu!

   Vymazat
  2. No - to je vysvědčení.Tyto choré diskuze jen svědčí o tom, že se na nich slézají jen narušení, mentálně slabí, duševně zmrzačení, perverzní jedninci, které ani nemá smysl brát vážně a zabývat se sprostými sračkami, které píšou.A možná ani nevyžadují, aby se jejich průjmy někdo zabýval - prostě potřebují se vysrat, vychcat, vyblejt a zbavit nazelenalých hlenů - k tomu jim slouží právě diskuze. Co je napsáno v článcích je úplně vedlejší, a také je to vůbec nezajímá. Ano pánové, vaše sračky a nazelenalé hleny jsou barvité a působivé. Dáváte současné generaci vysvědčení, co jste za chudáky.

   Vymazat
  3. Ale, ale, 18:38 nepřehánějte. Vždyť je tu i pár velmi hodnotných obohacujících příspěvků a jdou k věci. Například ten o "1.republice v číslech". Navrhuji redakci pro příště mazat ony urážlivé, které do kulturní debaty nepatří. Marek

   Vymazat