Reklama

.

.

úterý 21. června 2016

Tak, jako ostatní instituce se i vlády, ministři, generálové policie a policejní plukovníci řídí Murphyho zákony. Mnohdy však přesně nevíme kterými.

Vladislav Černík
21. 6. 2016
O'Brienův zákon:
Ještě se nic neuskutečnilo z pravých důvodů.
Meskimenův zákon:
Nikdy není dost času na to, aby se to udělalo dobře. Ale vždycky je dost času na to, aby se to udělalo znovu.
O plk. Šlachtovi se napsalo mnohé, no tedy, o jeho stravovacích preferencích zatím spíše málo.


Akorát snad, že se potkal s vrchní státní zástupkyní Bradáčovou v hotelu ve Špindlu. Že patrně nešlo o služební večeři, tak to by jistě přisvědčil i takový Červíček či Černochová, vždyť oni se také spolu jen o policii pořád nebavili..
Spíše převažovaly nekladné náhledy a z těch kladných některé byly opřeny o okoralé argumenty,
třeba, že tu reformu na něj ušili estébáci, takové už málem ani ve čtyřkách ani po čtvrtém nijak nefrčí. Ale v (dobré) pražské kavárně, tam ještě jó.
Té většině negativních reakcí se v podstatě nedivím, nechápat u vysokého policejního policejního důstojníka, který během své práce přišel do styku s lidmi z nejvyšších pater naší mocenské struktury včetně kapitánů (spíše i generálů ekonomiky), že já jsem tu na práci a moji nadřízení na (politické) šachy a nechválit reformu, kterou mi ani nedali číst, tak to si nezaslouží ani praporčičké hvězdičky, natož epolety plukovníka. A navíc se tvářit zarputile a mávat výpovědí – v přímém přenosu, když policejní prezident (kódové označení: Neohebný) a ministr vnitra (od pražského Hradu až po podhradí pražských kaváren známý aliasem: Dvojitej ), také v přímém přenosu se tváří uvolněné a mávají Šlachtovi na pozdrav pozvánkou do konkurzu. Byť se  ta kauza neodehrála ani na Silvestra ani na Apríla, tak ovšem taková nabídka musela pobavit statisíce těch, kteří si někdy nějaký ten konkurs – ale v nesprávnou dobu a na – pro ně – nesprávný post, střihli. A další statisíce, těch někdy reorganizovaných muselo i bez Vizíru zírat – na opakovaná ujištění, že právě tato reorganizace nic nezbrzdí, všechno zefektivní  a ještě pár vykáže pár dalších bezvadných vlastností, které mne sice ani nenapadají, ale to je možná tím, že policie musí i pracovat v utajení. Ale nějak mne napadá, že předlistopadovou terminologií řečeno, musel být i v tomto ten Šlachta nějakej pomýlenej, když proklamoval, že se mají utajovat spíše vyšetřovací spisy než spisování reorganizace. Ty stovky lidí z galérky musely být zřejmě také z toho celí zsinalí, jak ta reorganizovaná policie bude šlapat i po nich. Nezaručené zprávy říkají, že někteří z nich tu zsinalost zaháněli i boucháním zátek od šampaňského.
Dvojitej s Neohebným, aby ušetřili práci státním žalobcům, kteří to stíhání a vyšetřování prováděné policajty nějak dozorují (ze zákona!) se obrnili prohlášením, že reorganizace policie je ve výlučné kompetenci policejního prezidenta (z vyhlášky?). Pro ty, kteří se s latinou již nepotkali, přeložím příslušnou poučku, byť poněkud volněji:
Dura(k) lex (tamen) lex.
(Blbec zákon, ale přesto zákon.)
No ti, státní zástupci, zvlášť ti z Olomouce, to nějak nepochopili, ani k tomu nezasalutovali, ba dokonce chtěli vysvětlení (to mohou, ze zákona). A šák jim taky někteří vod novín vysvětlili:
...a takle prokurátorskou republiku to by ste nechtíly?
Lze i zaznamenat nějaké potměšilce, kteří dělají kiš, kiš tomu Ištvánovi, neměli jste šahat na kabelky. Ti seriózní novináři, z těch respektovaných týdeníků a novin pro lidi, ti, kteří se ani nezastaví, poněvadž musí také furt běhat do telky, tedy té naší, té české, ti říkají:
a co se vlastně vyšetřilo v tej Nayině věci? Pár kabelek, jedna bratru za 100 táců, no a co to je?
Tady mohou hudrat leda tak nějací nezaměstnaní (tj. ti, co se nesnaží…):
...no nepřiznat tak kár kaček a máme po dávkách.
 No jo, nechápou, že někde dře jako kůň a oni chodí jen po úřadech natahovat ruku, ale hrabat listí zadarmo, to né, to se jim nechtělo.
Jak říká pan Paroubek: ...mohla ta Nečasova vláda v klidu dovládnout. Ano je to ten samej pan Paroubek, kterému v r. 2009 zrušily ty předčasné volby. A jiní zase upozorňují na to, že pan Šlachta převzal křeslo po panu Kubicem (to byl taky plukovník, který se z řadového taxikáře vypracoval na ministra, dokonce silovýho). Sice jsem nikde nezaznamenal, že by pan Šlachta vyráběl další Kubiceho zprávy (a třeba tam zmiňoval pana Paroubka), ale pana Kubiceho už nikdo nechrání (pan Havel tu už není), tak ten ten Šlachta musí být tedy taky pěknej ptáček. Nevím proč mne právě v tomto bodě napadá, že po generálovi policie Lorencovi prakticky do jeho křesla dosedl pan Ruml, jo jo ten, co pak přespával v té televizi, co tehdy nevysílala. A zkuste jít dneska přespat do televize…, taková paní L. Procházková o tom může vyprávět, a to se jen zkusila před budovou televize procházet, no jo sice s transparentem...co pak to jde? Někdy ji může vyfotit a někam to dát a pár posměváčků se pak bude ptát, proč to Televize, ta naše, ta česká nevysílala?
No abych necitoval jen pana Paroubka, tak ocituji třeba pana Jelínka Lukáše, je z MDA a píše i do Práva, které není dneska ani oranžové. Jedná se o stať Katalog politických chyb také trochu volněji:
...Další chyba byla, že ministři za ANO nepřišli za ministrem vnitra nebo premiérem a neřekli: Nespěchejme, pojďme to v klidu probrat, jinak to bude naše společná ostuda. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán rovnou pohrozil demisí a šéf ANO Andrej Babiš vyvolal smírčí řízení ve vládní koalici.
Proč ta rychlost? Protože je ANO netrpělivé a amatérské, anebo mělo informace o reorganizaci předem a půdu pro politický konflikt kypřilo? Podobnou zbrklost prokázal i plukovník Šlachta, když po vzoru francouzských či italských filmů obratem svlékl uniformu.
Chybou číslo tři, která pomohla nafouknout kauzu do rozměrů dosud v této koalici nevídaných, byla komunikace s partnery přes média.

Lukáš Jelínek většinou své myšlenky sděluje jasně, nicméně, inspirujme se oním okřídleným ze školních lavic:
...co tím chtěl básník říci?
Asi toto:
...Řekněme si to (ve vládě) někde v zákulisí, každej zůstaneme na svém a nikdo další to nemusí vědět (koneckonců voliči nám již dali svůj hlas) a patlejme spolu to vládnutí dál…
Lukáš dobře ví, že se tomuto se říká kabinetní politika, ale etymologie slova kabinet (míněno vláda) od toho asi nepochází. Také, podle Lukáše to ANO nemělo tak spěchat, mohlo přece počkat
(na podpis té reorganizace), no tomu se zase říká konkludence, ale to Lukáš zřejmě také ví. Ten Šlachta také mohl čekat (někde potichu v koutku na jakýsi post po reorganizaci), pro to latinský výraz neznám, ale česky se tomu řekne:
dělat křena
Fyzikální terminologií se to dá rozvést:
Jednotkou nedůvtipnosti se stává 1 Šlachta, ale pro praktické použití jde o jednotku příliš velkou
V TV-seriálech s policejní tématikou se v takových situacích říkává:
...máte mne snad za idiota?   (Taggartův asistent)
A pro úplnost dovysvětlím i Lukášovi, že nemůže podceňovat ministra et item velkoprůmyslníka Babiše, že by uvěřil tomu, že ten odér z téhle kauzy nebude cítit na veřejnosti až po letošních krajských volbách. Ale současně chápu tu smůlu premiéra a ministra vnitra, ze nemohli tvrdit, a současně je jejich štěstím, že se o to nepokusili, že eliminace Šlachty dělají kvůli ochraně svých dětí.
A poučení na závěr ze Šlachta-gate:
Pro vícepremiera Babiše: Podporou plk Šlachty a současně okázalým vyloučením pracovní pozice v Agrofertu lze i vyloučit ataky na Čapí hnízdo i nějakým dalším neortodoxním plukovníkem.
Pro premiera Sobotku, OKD a církevní restituce:
žádné další horlivé plukovníky do těchto věcí nebudeme pouštět, vždyť stejně neumí najít nic víc než nějakou kabelku. A prokurátorům (státním zástupcům) zatím ten Rath musí stačit.
Pro vicepremiera Bělobrádka: já se budu ještě nějakou dobu snažit s tím Šlachtou  (on o církevních restitucích se nezmiňoval) scházet. Já dokonce i snesu, když tu policejní reformu bude spoluvytvářet nějaký byvší důstojník StB, neboť ten si dá secsakra pozor někdy někde nějak o ty restituce byť jen trošku zakopnout.
Pro ministra vnitra: s tím Šlachtou budu ještě nějakou dobu min. financí polechtávat,
ale (spolu)bouchat do stolu pro peníze pro české děti nebo české pacienty to na mně nechtějte, já mám dost starostí s těmi migranty.
Jako autor dodávám, taky od ministra vnitra nechtějte, aby porozuměl Řekům, pokud od něj chcete, aby nerozuměl kvótám.


Tisková zpráva: Vláda dobře funguje, plní své programové prohlášení (zvávaní novináři dobře vědí, že na to, o kterou verzi se jedná, se nemají ptát), mezi jejími členy panují srdečné pracovní vztahy.

Dodatek od nejmenovaného politologa:
Na rychloreformy dávají rychlopodpisy turbostudenti.
Aneb, co se ve škole naučíš, to se ti ve funkci hodí.

10 komentářů :

 1. Pan plukovnich Slachta, je muj oblibeny dustojnik, vsech elitnich policajtu !
  Podivejte se na jeho vzacne schopnosti ve Spindlerove mlyne s pani Bradacovou. (Rikam vam panove, t.j. z feferonek !)
  BAILANDO AL ESTILO CALABACEADO (na youtube)

  Ten druhy pan, je general vsech banditu v Sierre, sam velky Pancho Vila.

  Nejaka Necasova vlada s jejimi politickymi tanecky nema vubec zadne sance.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to možná jednodušší. Slovák s temnou komunistickou minulostí své rodiny i své vlastní se podivně zmocní velké části č.národního majetku, na Slovensku je mu těsno a tak se přesune do Česka a vybuduje impérium Agrofert . Ke zvětšení svého velkého majetku potřebuje informace o všech českých firmách i finančních tocích, mít i svoji finanční policii na MF a tak jde s primitivními hesly do politiky a stane se ministrem financí. Má spojení i na policii přes jednoho plukovníka, ale teď hrozí, že to spojení ztratí. Tak vyvolá hysterickou celostátní krizi v naději, že získá kontrolu nad celou policií. Další cíl pak je stát se předsedou české vlády a pak už se agrofertizovaný stát dá opravdu řídit jako firma, bez těch parlamentních žvaníren.

   Vymazat
  2. Je s podivem, že několik plukovníků policie již není ve vazbě za vzpouru v ozbrojeném sboru.

   Vymazat
 2. Dodatkem:
  Vladimíra Dvořáková: Někdo se snaží policii mocensky ovládnout! Reorganizace by se měla odpískat
  http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/vladimira-dvorakova-nekdo-se-snazi-policii-mocensky-ovladnout-reorganizace-by-se-mela-odpiskat--1625775

  OdpovědětVymazat
 3. Panove policajti,
  blizi se doba velkych neprijemnosti, ktere nemaji nic splecneho s napetim mezi ministrem Chovancem a generalem Tuhym na jedne strane a ministrem Babisem a plukovnikem Slachtou na strane druhe..

  Blizi se INVAZE nepratelske kultury a zadny z vas neni pripraven na to, co narod ceka, a jaky to bude mit dopad na vas a vase rodiny.

  Vas educational process, byl indoctrination process, a nikdo z vas nezil v Africe a nezna jeji dejiny.

  Jsem narodnosti ceske, statni prislusnosti americke, ale posrpnovou emigraci jsem zacinal v Africe. ZNAM JI a ZNAM i jeji dejiny.

  Doporucuji vam vsem na RE-EDUCATION, ke shlednuti videa na youtube, jako je - Batle of the Isandlwna a nebo Abu Klea.
  To neni entertainment, to jsou DEJINY !

  Mesto meho mladi (Johannesburg - Hillbrow ) bylo zniceno a v dnesnich dnech je v JAR nejvetsi kriminalita na svete,
  (50 +/- vrazd denne, coz je neco pres 18 000 rocne.)
  90 % belochu uteklo, a ti co nemohli jsou zabarikadovani v nekolika ctvrtich severniho Johannesburgu.
  Duchod (penze) pro belochy je $ 98 mesicne, ale pouze kdyz nevlastni bydleni. Jinak nedostanou nic.
  Diskriminace proti belochum je takova, jaka nebyla nikdy v dejinach proti nikomu !
  (O tom vas samozrejme nikdo neinformuje !)

  Na vas pani dustojnici v uniforme policie a armady zavisi osud Prahy, Brna a jinych mest, aby nebyl stejny, jako osud mesta meho mladi - Johanneburgu...

  Nase posrpnova emigrace (1968-69) odchazi, tak jako odesla uz uplne, emigrace pounorova (1948). My vam nemuzeme predat nase zkusenosti, ale muzeme vas varovat !

  NEVERTE nikomu ! PROVERUJTE vsechno, ze vsech stran.
  Stujte pri svem etniku i kdyz vam jde nekdy na nervy. (To rikaval B.J. Vorster, prime ministr of South Africa.)

  NEVERTE nicemu, co je proti logice. Neverte zadne mocnosti zapadni ci vychodni. Oni maji vsichni svoji egoistickou agendu !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 4. Pani prof. Vladimiro Dvorakova - zjednodusene a logicky !
  Maji politikove, nebo politicke strany pravo znat policejni informace ?

  Samozrejme, ze nemaji ! T.j. stejne ve vsech zemich.
  Nase FBI politiky sleduje a zavira, napr. pripad James Traficant z Youngstownu, nebo Rod Blagevich, z Chicaga, atd.

  Ale na druhe strane, nekteri policajti zase nemaji pravo se vubec priblizit ke dverim cizi ambasady, at uz je zapadni, nebo vychodni.

  Takze ty dve party, mezi kterymi je v Praze napeti, patri zdisciplinovat obe. Kdo vsak ma mit dozor nad policii u vas neni znamo. U nas se vzajemne hlidaji - Internal Affairs Investigations a samozrejme FBI.
  (Bezny obcan s temito lidmi, vsak nikdy neprijde do styku.)
  Toto je velmi zajimavy a srandovni pripad.
  honolulu


  OdpovědětVymazat
 5. Od samého počátku jsem měl na tuto kauzu jeden názor. Nedokážu v ní rozlišit dobro od zla, nejspíš právě proto, že se tam žádné dobro nevyskytuje. Jak vždycky říkával můj starší kolega: " Ať mezi ně prokurátor rozhodí dvacet let s poukazem, aby si je sami rozebrali". Já bych snad jenom dodal, že dvacet je sakra málo.

  OdpovědětVymazat
 6. Šlachta není žádný Cattani, ale primadona, co poslouchá Babiše, potažmo amerického ambasadora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíte si, že Sobotka s Bělobrádkem (který se jezdí radit a školit rovnou do USA) a Chovancem si pro rady a úkoly na americké velvyslanectví nechodí? Nenechte se vysmát. Já jsem spíše nakloněn uvěřit, že "neřízená střela" Šlachta poslouchat nechtěl, a věděl, že pokud chce uspět, nesmí nikdo nic vyžvanit. Ale je to jen můj pocit. Z toho, jak blbě a rychle se celá akce rozjela. V.Dvořáková má asi pravdu. Je evidentně potřeba opět ovládnout celou!!! policii. J.B.

   Vymazat
 7. Sociální demokracii je třeba zakopat alespoň dva metry pod zem. jako úhlavního nepřítele všech Čechů.
  Tato smečka kolaboruje se sudeťáky, Kalouskem, Klausem agentem Sorose Pithartem, prostě s kýmkoliv, kdo zaplatí a sionistckou bandu nechá krást

  OdpovědětVymazat