Reklama

.

.

pondělí 13. června 2016

Těžké boje v Krymu, nasazeny i tanky - víme jako první

13. 6. 2016, Petr Ďoubalík, Alena Bardovskaja


Světová média z nejrůznějších důvodů zatím mlčí, podrobnosti zjišťujeme. Více jsme zjistili pouze z amatérského videa Aleny Bardovské, svědků událostí jsou však tisíce. Události sledujeme.

Zde video A. Bardovské:

Omlouvám se za bulvární úvod, jen jsem si to chtěl vyzkoušet. Je radostné vyplodit takovou "senzaci", když je to jen legrace. Snad jste si také oddechli...
Alena Bardovskaja

Alenu Bardovskou jsem objevil, jak jinak, náhodou (vyskočila na mě z YouTube). Holčina popadla kameru na tyčce a vyrazila dělat LIDOŽUR. To je moje pracovní pojmenování nového, fantastického fenoménu doby: LIDOvé ŽURnalistiky. To bude, snad navěky, těžká konkurence zdegenerovaným a zaprodaným médiím. Tisíce a milióny lidí točí a bezprostředně věší svá videa na internet. Lhát bude stále těžší. Pro lidstvo to ale znamená - zajímat se a dělat si vlastní závěry. Hledat si ty, komu lze věřit. Dělat si úsudek ze dvou protichůdných informací. Bude to velké informační dobrodružství.

Alena Bardovská je jedna z té celosvětové amatérské informační "armády". Její působiště: Krym. Když najdete chvilku, mrkněte na její kanál na YouTube. Najdete čerstvé info o životě v Krymu, o stavbě mostu přes moře, o turistice, nemovitostech a cenách v obchodech. Nebo třeba o atmosféře svátku 9. 5. (2016) v Sevastopolu.

Video je uvedeno takto:
Den, slavnostní vojenská přehlídka, večer. Slavení a čestná salva! Jak vidět lodě z blízka ze člunu za všehovšudy 30 rublů? (přibližně 10 Kč - pozn. překl.). Kde běžně probíhá čestná salva v Sevastopolu? Jaká vojenská technika je v Krymu?
A ještě: Lodě, které vpluly do sevastopolského přístavu, dnem a nocí krásně osvětleny (ozdobeny). Přehlídka: pěchota, technika a nesmrtelný pluk. Pochod a pozdrav veteránů! To je opravdu, svátek se slzami v očích.
Noční Sevastopol a svátek: mnoho tvůrčích skupin na různých místech "naberežnoj": orchestr, kouzelníci, ohňostroj, rocková kapela, rep batl... A samozřejmě velký koncert na hlavním náměstí!


videa A. Bardovské

Začali jsme téměř válkou, tu jsme zažehnali, končíme slavnostním ohňostrojem a přidám ještě jeden LIDOŽUR: video, které natáčela jedna manželská dvojice z Petrohradu. Udělali si výlet v květnových svátcích na Krym, chodili a natáčeli. Toto je šestý den jejich exkurze. Krym: Koktebel - Sudak - Nový Svět - Alušta - Mramorová jeskyně


18 komentářů :

 1. Děvče je to jako lusk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Téměř všechna ruská děvčata jsou půvabná, potažmo slovanská, ale nesmí se to míchat se spodinou z Afriky a Blízkého východu.

   Vymazat
 2. Angličanům se podařilo v době koloniální správy Indie poštvat v Indii proti sobě etnika, národy, které se pak zabíjeli a Angličani vládli. USA investovalo do rozeštvání Ukrajinců celých pět miliard dolarů. Výsledkem je, že důchodci mají měsíční příjem 30 dolarů měsíčně a ve státní správě lidi vydělávají 70 EURO měsíčně a ceny potravin jsou na srovnatelné úrovni jako u nás. Každý si může položit otázku, jak na Ukrajině můžou lidi přežít, když cenu plynu, cenu bydlení a služeb na pokyn "radilů" ze Světové Banky musela Ukrajina několikanásobně zvýšit. USA do Ukrajiny hlavně investuje zbraně, rakety namířené na Rusko a západní politici křičí jak Rusko ohrožuje Evropu, ohrožuje USA a proto musíme ještě zvýšit výdaje na zbrojení. Je nutno připomenout že USA zbrojí 10 x více než Rusko a Evropská Unie 5 x víc než Rusko. Čísla sice hovoří jasně, jak se na Ukrajině lidi mají a taky říkají jasně, kdo koho ohrožuje, ale naše Česká televize a západní propaganda křičí takovým způsobem, jako fašistické Německo před útokem na SSSR v červnu 1941.

  OdpovědětVymazat
 3. Co se divíte,tomu se říká "dovoz demokracie"po americku

  OdpovědětVymazat
 4. Se vždycky 40 let zbrojí a 10 odzbrojuje, 40 zbrojí a 10 odzbrojuje. Chtěl bych být mimozemšťan a pozorovat to nezaujatě ze zákrytu Měsíce.

  "Co je nového na Zemi?"

  "USA spustili na vodu novou letadlovou loď. Čína 2 atomové ponorky a Rusko má 200 nových tanků." "Wau, ty nezahálej!"

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrá práce Petře. Ukázat, že jsou místa, kde převládá úsměv a radost, to si propagaci zaslouží.Zvláště pak v souvislosti s nenávistným kydáním ohledně ukradeném, okupovaném Krymu. Dívat na takové záznamy v zachmuřené atmosféře svobodného světa násilí a zvráceností, je příjemně nadějné, že jsou místa, kde zlo nemá přednost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chlapecku, ujsi uplny debil! Krym vzdy byl a dosud je cast Ruske federace.
   Obcane Krymu jasne reklo ze se navrati domu do Ruska a tak se stalo.USA okupuje ilegalne Texas,Californii,Calorina,Virginia,Florida Hawai Iraq a maji kolem sveta okolo 200 zakladen.At tahle zlocinecka sebranka tahne domu

   Vymazat
  2. 853 Úplný debil - to je oficiální diagnoza tvé osoby? Smysl psaného textu nepochopím ani vzdáleně jako autista na to nemám - ale zanadávat si musím. Jsi asi na správné straně ale škoda, jinak typický projev kavárenského dementa.

   Vymazat
 6. Ano, žádoucí příspěvek zvýrazňující kontrast života v ukradeném, okupovaném Krymu v porovnání s životem ve svobodně fašistické Ukrajině plné násilí a zmaru. životem charakterizovaným vládním úředníkem - ryzím demokratem slovy: "Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé.” A máme zřetelné porovnání k blábolům o ukradeném, okupovaném Krymu, jak vyšité.

  OdpovědětVymazat
 7. Skoro jsem se lekla, když jsem četla nadpis článku!!!!! No, ale po přečtení se mi ulevilo. Děkuji za článek. Dagmar

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě povídejte Dagmar. mmne to vzalo tak, že jsem si musel dát panáka abych to vůbec mohl dočíst. Po přečtení jsem jej dopíjel s velkou úlevou. Mám tam mnoho přátel. Ďoubalíku, Ďoubalíku! jdu si nalít ještě jednoho. Martin

   Vymazat
 8. Kdyby tu nebylo napsáno, že jde o vtip, kolik lidí by tomu uvěřilo a jak by se tato "zaručená" informace lavinovitě šířila? V dnešní době si člověk opravdu musí dávat pozor na to, čemu věřit a čemu ne.
  Také mě ta informace zarazila a tak jsem si ji musel hned celou přečíst a jsem opravdu rád, že jde jen o vtip. Válčení je ve světě až dost. Když jsem si ale přečetl nadpis, první, co mě napadlo: "to by si snad nikdo nedovolil, to by Rusko nedovolilo". A to je dobře.

  OdpovědětVymazat
 9. moc dobre ze to je jen vtip to by se nasi politici a medialni banda typu CTelevize a rozhlasu radovali!!!
  kaja

  OdpovědětVymazat
 10. http://www.hlavnespravy.sk/kosicka-revolucia-bezradni-obcania-vtrhli-do-zasadacej-miestnosti-poslancov-pocas-hlasovania-o-kontroverznych-zmenach-v-parkovani-spolocnostou-eei/794158

  OdpovědětVymazat
 11. Pane bože ,já jsem se tak lekla,že jsem se málem polila kafem:-)()!!!!!
  j.

  OdpovědětVymazat
 12. docelas mě nas.al , dost špatný vtip .(

  OdpovědětVymazat
 13. Zdravím pražskou vlašťovku : kampak jsi utekla Jitiš? Nejsi vůbec vidět na nwoo !

  OdpovědětVymazat
 14. Moc hezké! Hezcí spokojení a veselí lidičkové! Barevný, přátelský svět. Válečné lodě jako dekorace... tak by to mělo být všude...

  OdpovědětVymazat