Reklama

.

.

neděle 12. června 2016

Trápení s ANTIZEMANEM

Radim Valenčík
12.6. 2016
Před několika dny, přesněji 4.6., tj. šesti dny, jsem uveřejnil článek o trápeních s hledáním kandidáta na protikandidáta Zemanovi. Trápení pokračuje. Horáček si vytvořil svoje "korespondenční hlasování" v Lidových novinách, které širší veřejnost pobavilo, Švejnar označil úvahy o jeho kandidatuře za dezinformaci. A trápení bude pokračovat. Do té doby, než hledači nepochopí prostinké:
"Zeman se prezentuje jako ten, kdo otevřeně odmítá být slouhou současné upadající a rozpadající se globální moci (odmítá být poskokem Kiskova typu)."

Zde je původní článek:

Pokračuje zoufalé hledání protikandidáta Zemanovi. Zatím bez výsledku, resp. se stále trapnějšími nejen výsledky, ale i doprovodnými jevy.

Jen stručný popis všech kandidátů na protikandidáty kandidáty, kteří se objevili během posledního roku, a akcí k jejich výběru či podpoře, by vydal na solidní knížku. Bylo by to poutavé čtení, ovšem vždy se stejným výsledkem: Tento nemá šanci.

Fiaskem skončila snaha přeměnit výročí 17. listopadu v den nalezení Zemanova protikandidáta. A podobně dopadá akce příznačně nazvaná "Peloton" organizovaná Kocábem a spol., která si kladla za cíl vybrat toho nejvhodnějšího. Připomeňme si:

Překvapivě jedním z prvních, kdo oznámil možnost kandidatury, byl Zemanův příznivec Zdeněk Škromach.

Pak se jako první antizemanovský smělec se objevil Tomáš Halík.
Po něm Petr Pavel.
Po určitém váhání se osmělil i Jiří Pospíšil.
Do popředí se tlačí Michal Horáček.
V poslední době se znovu připomněl Jan Švejnar.

Na koho neopominutelného jsem zapomněl?

Podrobně o tom, jak se rodí kandidáti na prezidenta ve volbách roku 2018, informuje Wikipedie (jsou zde všichni kandidáti, kteří byli zmíněni, i s datem, kdy do možnosti být prezidentem vstoupili):

https://cs.wikipedia.org/wiki/Volba_prezidenta_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2018

... a stále se zdá, že žádný z nich není tím "pravým ořechovým", tím co by mělo nějakou šanci.

A je vůbec někdo takový? Připomeňme si, že nedávno Václav Klaus prohlásil, že když bude kandidovatMiloš Zeman, nemá smysl, aby kandidoval kdokoli jiný: "Prezident Miloš Zeman bude podle názoru jeho předchůdce Václava Klause znovu kandidovat na prezidenta. Považuje proto za bezpředmětné, aby se o funkci ucházel někdo jiný. Klaus to dnes (8. března 2016) řekl v rozhovoru ČTK."

Zdroj: http://globe24.cz/domov/378-zeman-bude-znovu-kandidovat-protikandidat-je-zbytecny-vyvozuje-klaus

Nezbývá než si položit zásadní otázku:

Proč, když je veřejnost plně informována o Zemanových nedostatcích (a těch je!) i nedostatcích jeho týmu, který si jej chce přivlastnit (a těch nedostatků lidí v jeho okolí je ještě mnohem víc!), přes všechny snahy jej diskreditovat a najít protikandidáta Zemanovy preference rostou a snahy najít protikandidáta končí fiaskem?

Zemanovi odpůrci dělají hned několik chyb:

- Nekladou si tuto otázku tak přesně a důrazně, aby na ni poctivě hledali odpověď.

- Návazně (a což je ještě horší), pokud tuto otázku pociťují intuitivně, odpovídají si na ni prostě tím, že "lidé jsou hloupí" a "v zemi, kde tomu tak je, se nedá žít". (V rámci skupinové konformity či přesněji stádního zblbnutí se v tom ještě vzájemně utvrzují, čímž se dostávají úplně mimo.)

- A už vůbec nejsou schopni pochopit jednu jedinou prostou věc, co lidé na Zemanovi oceňují, proč ho podporují (když jeho charismatem to určitě není).

Přitom odpověď na otázku toho, proč navzdory všem snahám "antizemanovců" (za fanatické podpory "našich" médií) svítí jeho hvězda stále více, je tak jednoduchá:

Zeman se prezentuje jako ten, kdo otevřeně odmítá být slouhou současné upadající a rozpadající se globální moci (odmítá být poskokem Kiskova typu).

Nic víc a nic míň. Z ničeho jiného Zemanova podpora nepramení. A není vůbec divné, že normální lidé mnohem více než slouhové a přisluhovači současné globální moci cítí jak již existující, tak i potenciální dopady toho, co tato moc napáchala a kam se snaží strhnout svět, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3493-beseda-s-kollerem-o-globalni-moci.html


K tomu (jako příloha): Přehled aktivit zaměřených na hledání Antizemana:
17. prosince 2015 fiaskem skončil happening
"Karta pro příštího prezidenta"

Viz: https://www.novinky.cz/domaci/386627-na-narodni-tride-vybirali-na-happeningu-pristiho-prezidenta.html

Spolek nezveřejnil výsledné pořadí, ale publikoval na svém webu pouze seznam těchto jmen, z nichž zvýraznil 17 nejčastěji zmiňovaných. Patří mezi ně (v abecedním pořadí) Jiří Dienstbier, Marek Eben, Tomáš Halík, Michal Horáček, Cyril Höschl, Jana Hybášková, Miroslava Němcová, Šimon Pánek, Petr Pavel, Tomáš Sedláček, Karel Schwarzenberg, Jan Sokol, Jan Švejnar, Eliška Wagnerová, Miloš Zeman, zesnulý Václav Havel a recesistické hnutí Nevím.

16. prosince 2015 vyhlásil časopis Respekt výzvu:

"Hledáme Antizemana! Pište nám tipy na prezidentského kandidáta, který by v roce 2018 porazil Miloše Zemana"

Viz: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/68077/hledame-antizemana-piste-nam-tipy-na-prezidentskeho-kandidata-ktery-by-v-roce-2018-porazil-milose-zemana.html

26. dubna 2016 se pokusil o sjednocující úvahu nad tím, kdo by mohl být prezidentem Martin Fendrych (asi nejlepší intelektuální výkon, ale úplně mimo):


"Kdo proti Zemanovi? Antizeman? Nesmysl. Hledáme někoho pro nás, pro Česko, pro svobodu"

Viz: http://nazory.aktualne.cz/komentare/kdo-proti-zemanovi-antizeman-nesmysl-hledame-nekoho-pro-nas/r fbd205060c6411e6bcc90025900fea04/

21. května 2016 byla zveřejněna další aktivita – "Peloton" (patrně mrtvá dřív, než se rozdýchala):

"Nová iniciativa Peloton v čele s Kocábem podpoří v prezidentských volbách demokratické kandidáty"

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/nova-iniciativa-peloton-v-cele-s-kocabem-podpori-v-prezident/r 5f1862fa1f7911e69d46002590604f2e/

1. června 2016 (na Den dětí, nejnovější iniciativa) uveřejnil Matěj Stropnický plán:

"Jak Zemana opravdu porazit"

Viz: http://denikreferendum.cz/clanek/23089-jak-zemana-opravdu-porazit

Text jeho plánu je těžkopádný, mezi řádky propaguje Táňu Fišerovou (v rámci připomenutí zkušenosti z minulých voleb), jeho jediné doporučení je "všichni do boje proti Zemanovi!" (aneb spojit se musíme i s ďáblem či spojit se musí ďáblové), pokud má Zeman padnout. – No, s tím se moc uspět nedá...


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3513-r2016-130-trapeni-s-antizemanem.html

34 komentářů :

 1. Je to trochu nevděčné hledat jiného prezidenta, když ten, který je, dělá svoji práci dobře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zbytečné. Nezbývá nám,než si přát.aby panu Zemanovi sloužilo zdraví, Jen o to se bojím ,,,

   Vymazat
 2. Jen tak namátkou:

  1) Já jsem Žid, prohlásil na jakési židovské konferenci kdesi.

  2) Chci zavést euro a to co nejdříve. Singer je špatný protože ho nechce zavést.

  3) Jako úplný opak Klause jsem PROevropský prezident.
  A první co udělal po zvolení bylo, že zavlály na hradě vlajky EU

  4) Jestli Mynář nezíská prověrku, odejde.

  atd atd.

  Mohl by mi někdo ze zdejších fanatických zemanovců vysvětlit co vás na tom Zemanovi tak fascinuje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pomalá chůze. To je nesmírná výhoda, protože výrazně zvyšuje šanci, že to nebudete vy, kdo sepne nášlapnou minu.

   Vymazat
  2. Když odmítneme, že jsme fanatičtí zemanovci, ale připustíme, že ho volíme, pak je to proto, že je jediný možný. Přes svoje nedostatky je pořád nejlepší. Takhle nějak se volí partner pro život. Nikdy to není stoprocentní ideál, ale nejlepší z možného. Až dospějete (jestli kdy), tak to pochopíte. A tou dospělostí nemyslím 18 a více let, nedospělý může být i šedesátník.

   Vymazat
  3. Odpověď je jasná. Není nijak fascinující, ale není nikdo lepší. Všichni výše jmenovaní kandidáti jsou havlistickými kolaboranty, kteří by byli jen loutkami Bruselu a Washingtonu a pracovali proti zájmům českých občanů.

   Vymazat
  4. ..docela jednoduchý
   1.Je normální a jako jeden z mála vrcholových politiků si nenakrad!
   2.Část svého platu dává na státní dluh a posléze na klokánky..kdy se nenašly v rozpočtu peníze..jelikož jsou upřednostněni nelegální migranti a třeba zbraně do Afghánistánu..atd
   3.Díky tomu jak se chová k rádoby elitám, si už získal podporu nejen občanů ČR ale i západní Evropy.
   4.Kdyby jeho varování místo zesměšňování a urážení poslouchali bezpáteřní politici ve vedení EU....mohli jsme být všichni dávno v klidu!!
   5. A že má ten člověk něco v hlavě, stačí sledovat z jeho proslovů, které dává v suchym triku,bez ohledu na délku z paměti a rozhodně se neptá Merkelový co má kde řikat...jako trapnej premier..
   6. To že jezdí po celé republice mezi obyč. lidi do fabrik a má alespoň snahu o těch městech se něco dozvědět..po celou dobu své prezidentské funkce..a né jen před volbama jako naprostá většina politiků....

   Vymazat
  5. Ale on svým způsobem Žid může být, jako i my Češi. Ostatně zná každý Čech svůj genový původ? Jde o to jakým Židem se cítí být Zeman . Takový Noam Chomský nebo zástupy Nobelistů mi nevadí, zato Soros velice. V dnešní době tu není jiný kandidát, který by vyvažoval zaslepený proamerický mainstream, multikultisluníčkaře a bránil naše hodnoty, než Zeman i s jeho chybami. TES

   Vymazat
  6. Bohužel Jára Cimrman neprojde, tak tam Zeman ještě jedno volební období musí vydržet, když Gott je nemocný.

   Vymazat
 3. 21.43 Vaše blbost ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drž hubu vole,nevíš oč se jedná....

   Vymazat
 4. A co Igor Sládek ? Ten je esem v rukávu všech kaváren.Neváhá tasit meč(nebo co vlastně)v boji o Hrad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   To je ten magor od šejdířské a naprosto profláknuté firmy UPC? S tou tedy já už nechci mít nikdy nic společného.

   Slušný narcis a excentrik.
   Nikdo toho vola nezná a on si myslí, že volby vyhraje. Muehehe.
   Ještě sebevědomější jelito nežli Horáček.

   Vymazat
 5. Kdyby měli Američani rozum, dotlačili by do Bílého domu George Carlina, kdyby měli rozum Češi, dotlačili by na Hrad Jarka Nohavicu.

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych byl v hodnocení situace přece jen zdrženlivější. Ne vždy jsou věci tak, jak se na první pohled jeví a nejhorší co může být, je podcenění nepřítele. Přičemž protivník své karty ještě zdaleka neodkryl, třebaže z některých náznaků by se již mohlo dovodit, co se asi tak chystá. A hra na „férovku“ ani opakování neúspěšné strategie minulé volby to zcela jistě nebude!

  Zdraví
  JiB

  OdpovědětVymazat
 7. Prezidentem se stává ten, kdo stojí na průsečíku všech aktuálních potřeb. Dlužno připodotknout, že se tak může stát i proti jeho vůli.

  OdpovědětVymazat
 8. Zeman ani nepotřebuje dělat nějakou předvolební kampaň, tu mu dnes a denně dělají všichni ti antizemani. A za to jim děkuji.

  OdpovědětVymazat
 9. Naše uklízečka v domě se taky hlásí na prezidentku. Říkala, když může Horáček a další, tak proč by nemohla taky.

  OdpovědětVymazat
 10. Vlastenka


  Přesně tak. Článek vystihuje podstatu Zemanova úspěchu.
  Zatímco má kavárna orgasmus z amerikanofilního a euroservilního Kisky-zbohatnuvšího díky exekutorské mafii (moc hezká kvalifikace) - nyní hrajícího roli dobrodince a "anděla"pro ty,které předtím ožebračil, prostý lid vidí Kisku nahého. A to jak lid slovenský ,tak i ten český.
  Jen ti kavárenští povaleči se vzájemně plácají po ramenou a utvrzují ve vlastních názorech.
  Tímto dochází k mylnému dojmu, že jejich pomýlené postoje sdílí celý národ.
  Nikoliv, vyjma parazitů jako je Janda nebo Pičínský, má z těchto příserků lid pouze srandu.


  Mimochodem, kandiduje ještě jakýsi magor z UPC. A prý má volby v kapse.))))))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy nepodceňujte svého nepřítele. V daném případě lidskou hloupost. Zeptala jste se někdy nějakého zapáleného Zemanovo zastánce, proč mu tolik fandí? Já ano, a výsledek byl naprosto stejný jako u těch, kteří ho k smrti nenávidí. Jenom zřídka kdy z nich vypadl nějaký logický argument.

   Vymazat
  2. Vlastenka


   Naštěstí nemám kolem sebe vyslovené blbce. Havloidy nevolí nikdo. Zemana většina.
   Dokonce už i lidé, kteří mu nemohli přijít na jméno (vysokoškolsky vzdělaní) - stačila invaze slimáků, defétistické postoje etablovaných stran a změnili zásadně preference.


   Kdyby kandidoval doc.Robejšek, tak volím jeho. To je člověk, který má intelekt, charakter (nemění názory, nebojí se říkat drsnou pravdu nahlas) a také "kinderstube", která chybí Zemanovi. Shoduju se s ním názorově na 99 procent. K Zemanovi mám jisté výhrady.

   Vymazat
  3. V prvním kole jsem Zemana nevolila. Druhého kola jsem se původně nechtěla účastnit, protože jsem si mezi ospalým Černohorcem a již dost opotřebeným panem Zemanem neuměla vybrat. Když jsem ale viděla, co vyváděla zfanatizovaná smečka kolem "knížetepána", šla jsem se značným sebezapřením dát hlas panu Zemanovi. No, nelituji toho, když vidím současnou nabídku kandidátů, budu ho asi muset volit zas. Jestli si pražskokavárníci myslí, že budoucího presidenta lze vytáhnout jako králíka z klobouku a jako jediná kvalita mu postačuje, že není Zeman, spláčou nad výdělkem.

   Vymazat
  4. Vlastenka


   Tak to jsme na tom stejně.
   Ale volby Zemana v žádném případě nelituju.
   Na druhou stranu mě štvou i jeho nekritičtí příznivci.

   Vymazat
  5. Jde kandidat z kavaren, hlavu plnou prasaren ...i zajde si kandidat na kliniku ...A jde kandidat z prasaren hlavu plnou kavaren...Je to jednoduchy Zemana myslim ukrizujou a vladnout bude mistodrzitel, ale ten musi docasne predstirat ,ze prasarny nema rad,i kdyz ma..Sanhedrin funguje spolehlive , akorat sveraci kazajky schazej...Jde mistodrzici z kocaben, hlavu plnou...presidentaren...

   Vymazat
 11. Šmejdi nepočítali s internetem, kde si lidé předávají informace odlišné od ČTV. Dobytek ovládající EU s nimi manipuluje. Internet je zničí! Nadělat dluhy a potom poslat "podlidi" na Rusko, jako když vyrobili Hitlera a Mengeleho. Prosím, ti co ovládají EU, to nejsou Židé, naopak na ně útočí. Volte ty, kterým nadává Kalousek. Palas a padákový expert jim nevadí a tak vymýšlejí"Čapí hnízda".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Přesně tak. Cenzurují debilní FB a další sociální sítě, které ovšem inteligentní lidé vůbec nepoužívají. Všechno, co takhle kdy napíšete, můžou použít proti vám.
   Zásadní věci se šíří e-mailem, jeden den ho pošlete a druhý oběhne celou republiku.

   Vymazat
 12. Když nad tím tak přemýšlím, je to žalostná bilance. Čtvrt století po sametu má národ jediného člověka, který dokáže sjednotit nadpoloviční většinu. A to ještě s velmi omezeným počtem témat. Až jednou Zeman nebude, co bude? Opět si nás rozeberou kavárenští.

  OdpovědětVymazat
 13. Problém není v tom, že by nebylo dost slušných a dostatečně erudovaných lidí, ale jde o to, aby alespoň jednoho z nich nadpoloviční většina národa vůbec znala a tedy jej pak mohla bez obav zvolit. A jak je známo, národ zná jen různé komedianty z televize, podnikatelské rozkrádače a zkrachované politiky, no vyberte pak něco z nich. To je ten zásadní problém možnosti výběru.

  OdpovědětVymazat
 14. Vlastenka


  Na Robejškovi by se shodla většina, bez ohledu na pol.orientaci - vyplývá to jasně z diskusí.
  Všichni ho respektují jako velkou osobnost.
  Kromě, samozřejmě, pár tisíc havlistických fanatiků, pro které je to "ruský šváb" nebo "xenofob".

  OdpovědětVymazat
 15. Nesmírně vzdělaný a moudrý je pan MUDr. František Koukolík, CSc. Politické i jiné "úspěšné" psychopaty by dokázal rychle diagnostikovat a podle toho by s nimi i (ne)jednal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby nebyl,je to šéf patologie a na rozdíl od lahvárenskejch povalečů UMÍ!!!!!!!

   Vymazat
 16. Je to smutné, jak těžko se hledá protikandidát k panu prezidentovi Zemanovi. Všichni politici se díky svým politickým mandátům znemožnili. Ať má aspoň pouze České občanství.... (Aby například voják americké armády nebyl vrchním velitelem ozbrojených sil ČR)

  OdpovědětVymazat
 17. Nezapomínejte, že funkce prezidenta je funkce politická, a pokud nemá být prezident pouhým kladečem věnců (což je nejen kavárenský ideál), tak je nutná dlouholetá politická praxe. Zeman k tomu jako ekonom a analitik má tu nejlepší kvalifikaci. Vážím si Koukolíka a cením Robejška, ale při vší úctě v prostředí politické reality by dopadli jako Helena Třeštíková na ministerstvu kultury nebo by se stali maňásky be hře vlivových porafců...

  OdpovědětVymazat
 18. Nezapomínejte, že funkce prezidenta je funkce politická, a pokud nemá být prezident pouhým kladečem věnců (což je nejen kavárenský ideál), tak je nutná dlouholetá politická praxe. Zeman k tomu jako ekonom a analitik má tu nejlepší kvalifikaci. Vážím si Koukolíka a cením Robejška, ale při vší úctě v prostředí politické reality by dopadli jako Helena Třeštíková na ministerstvu kultury nebo by se stali maňásky be hře vlivových porafců...

  OdpovědětVymazat