Reklama

.

.

sobota 25. června 2016

U Pskova se představil nejnovější stíhač tanků Sprut-SDM-1

- mbi  -
25. 6. 2016 Eurasia24

Na tankovém polygonu Krasnyje Strugi v Pskovské oblasti byly během cvičení velitelského sboru dělostřelectva Vzdušně-výsadkových vojsk předvedeny bojové schopnosti nejnovějšího samohybného protitankového kanonu Sprut-SDM-1. Informovalo o tom vedení Tiskové a informační služby Ministerstva obrany Ruské federace.

Ukázky možností a schopností slibného bojového prostředku ruských výsadkářů se zúčastnily i jednotky speciálních sil a průzkumu výsadkového dělostřelectva, jejichž příslušníci zaměřovali nepřátelské cíle a řídili palbu vlastních protitankových prostředků s použitím dronů Orlan a radiolokačních kompletů Ajstenok a Soboljatnik.

Akce probíhala pod velením náčelníka dělostřelectva výsadkových vojsk plukovníka Alexeje Kostricy.

Samohybný protitankový kanon Sprut-SDM-1 má ve výzbroji výsadkových vojsk nahradit dosavadní typ 2S25, který ruští výsadkáři používají již víc než 10 let.

2S25M Sprut SDM-1 se od předchozí varianty liší řadou změn na podvozku a také na pohonném systému, které byly unifikovány s výsadkovým bojovým vozidlem BMD-4M.

Stroj má podstatně přepracován systém řízení palby. Střelec a velitel vozidla dostali k dispozici zaměřovací termopřístroje, díky kterým lze vozidlo používat během dne i noci a za špatných meteorologických podmínek.

Zaměřovače jsou vybaveny automatickým sledováním cíle, což umožňuje členům posádky zasahovat cíle nejen z kanonu a kulometu, ale také řízenými (protitankovými) střelami, a to až do vzdálenosti 5 km.

Na kompletu je nainstalován dálkově ovládaný kulomet ráže 7,62 mm s 1000 náboji. Hmotnost stroje je 18 tun, posádka 3členná, výkon motoru 500 HP, maximální rychlost na silnici 70 km/h a na vodě (stejně jako jeho předchůdce je i Sprut-SDM-1 plovoucí) 7 km/h.

Hlavňová výzbroj: 125mm kanon 2A75 a dva kulomety PKTM.
Zdroj: vestnik-rm.ru
Překlad: mbi, Eurasia24.cz
Foto: https://pp.vk.me/c628123/v628123517/8dca/sBlMIyjGtUQ.jpg

25 komentářů :

 1. Snad nás proti nim nepožene kmotrovské seskupení Sobotka Stropnický s donem Schapirem v zádech

  OdpovědětVymazat
 2. Kdyby dal radeji Putler opilym muzikum poradne najist!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 9:12 Opilý mužik jsi tu akorát ty. Opilý mužik by nedokázal postavit takovýto stroj, který potřebuje na svoji obranu proti USA a NOTO ožralým agresorům včetně tebe, opilý mužiku.

   Vymazat
  2. Tebe naprcal fotr se ségrou a proto jsi zdegenerovaný debil ! Měl tě raději umlátit hlavou o beton, aby ses netrápil...

   Vymazat
  3. Pepku, zameč a vyskoč!

   Vymazat
  4. Skutečně si zasloužíte takové sebemrskačství?

   Vymazat
  5. Hlupáčku, neměl by jsi mít jiné starosti, než o ruské mužiky? Raději se starej, aby tvůj chlebodárce Soros ti nedaroval židli, na které sedíš nějakému Arabovi. Stejně to máte marné, projíždíte to všude na plné čáře. Pamatuj, že tvůj vzor Havel blahé paměti říkal, že pravda a láska zvítězí.To je jediná pravda, kterou ve svém životě řekl. Tak se toho drž. Lhaním to stejně daleko nedotáhnete.

   Vymazat
 3. O ruského mužika bych se nebál, vždycky to zvládl. U nás ale strmě přibývá dětí, kterým rodič nemůže zaplatit školní jídlo.Jen mi prosím netvrď že jsou všichni lempli a nechtějí pracovat jo a nebo, že za to můžou komunisti. Vok Jen Ostrava

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, jsou to všichni pracanti, snaživci a dříči, troubo!
   Takoví "rodiče" kteří nejsou schopni vydělat ani 600 korun měsíčně na nakrmení vlastního dítěte by žádné děti mít neměli.

   Vymazat
  2. To mluvíš o tý zdegenerovaný děvce s nemocí šílených krav a StBáckym fotrovi ty rudohnědej potrate?!!!

   Vymazat
  3. 11:29

   Ne, to mluvím o tobě ty degene. O debilovi kterej nevydělá ani 600 kč aby nakrmil vlastního parchanta.

   Vymazat
  4. Když je to jeho dítě,tak to není panchart!!!!Jenže to tě ve zvláštní škole za ten rok nenaučili,knížecí potrate!

   Vymazat
  5. Jsi idiot, který ví o rodině kulový. Nejspíš jsi sám ještě parchant, darmožrout, nebo zloděj.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  7. 12:12

   Zato ty ty kokote o rodině toho víš strašně moc, ale nedokážeš ji ani nakrmit.
   Sleduji, že čím větší loser a debil, tím větší má mínění o svých intelektuálních schopnostech.

   Vymazat
  8. Debil a retard seš jen ty,místo mozku máš leda Mozkomora jako každej lejnolahvárenskej lempl a nemakačenko!!!!!

   Vymazat
  9. Ale se ten blbeček snaží, co ?

   Vymazat
  10. 13:41
   Mám tři pravnoučata, celá rodina v pohodě primitive. Co jsi v životě dokázal? Ve které neziskovce jsi přisátý na státní cecek? Nebo jsi mamánek, věčný student nějakého naprosto zbytečného a nesmyslného zaměření? Nezapomeň užívat amerikanismy, abys byl "in". A hlavně, nelez moc mezi normální lidi, kteří si vydělávají poctivou prací, protože skoro stoprocentně dostaneš nakládačku, jakmile spustíš ta svoje moudra.
   Taky si vyhlédni kanál do kterého skočíš, až lidem dojde trpělivost. Na anonymitu internetu nesázej. Hrdino

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  12. To je fakt zajímavý. Tak celá tvá rodina je prý v úplné pohodě, ale skřehotáš tu neustále jak stará kurva jak je dnes všechno na hovno a kam jsme to za 30 let dopracovali.
   Tak si ty debile vyber. Obé dohromady nejde a jsi důvěryhodný asi jak Ransdorf.

   Co jsem dokázal? No minimálně v pohodě uživit děcka a mnohem víc, ale do toho je ti hovno.

   Mezi normálníma lidma jsem každý den a nic blbečku, všechno v cajku. A do zaplivaných putyk za ožralými, věčně nadávajícími komunistickými debily, kteří tam prochlastávají obědy svých děcek a které ty považuješ za "normální lidi", opravdu nechodím.

   Vymazat
  13. 18:48
   Už jen tím slovníkem jsi se zařadil. Ti tví "normální lidi" budou podobní. Vidím to na hejvlisty , sluníčkáře, hate free a pod.
   Vyčkej času idiote a už mě laskavě vynech. Napsal jsem ti své , ty jsi mi odpovědí potvrdil, že můj odhad byl správný a tím končí diskuze.
   Víc času pro takové "lidi" nemám.

   Vymazat
  14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 4. Já bych demokraticky humanitárně rozbombardoval ještě nějaký stát a potom přijal co nejvíce uprchlíků, aby na nás dělali.

  OdpovědětVymazat
 5. Ať žije NATO a jejich velitelé ze zednářských lóží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,copak NATO.Není schopno hlídat si vlastní hranice,ale sere se do všeho po celém světě....
   Včera se rozhořčovala ta německá ministryně války,ta potratářka s rodokmenem Uršula von der Leyen,že "mírumilovné a pouze k obraně založené NATO je znepokojeno z toho množství cvičení,prováděných ruskou armádou na svém území a z faktu,že Rusko nechce zdělit přesné počty svých vojáků a jejich rozmístění"....
   Že tu navoněnou šlechtickou píču neznepokojuje množství agresí a provokací toho "pouze k obraně založeného NATO",je příznačné....To je ukázka jací kádři mají v rukou naše životy.Ta je ještě blbější,než ta naše bývalá min.války,pěnice ze slePičárny kdesi od Domažlic,co tak rozumí letadlům.
   To už je trend v EU mít na správných místech ty správné kádry a proto i ten potrhlý kejklíř s obřízkou je zcela správně na svém místě a místo udržování bezpečné státní hranice sní se zakomplexovanými zoufalci z NATOidních provincií,jako je Stoltenberg,nebo ten bezcharakterní gumák Pavel,o novém Drang nach Ostu....Rus to dělá dobře,tu bandu proradných kurev,řízených parazitickými siofašisty z Wall Streetu,jejichž nervozita stoupá z hroutícího se systému výroby peněz z ničeho,si musí držet co nejdál od těla....a my bychom si na ně měli dávat taky secsakramentský pozor,než něco vyvedou a nenechat se od nich hecovat a už vůbec je nepodporovat při akcích,jako je to idiotské předvádění při "Dnech NATO" na mošnovském letišti,nebo je tu dokonce vítat,jak to dělají ti imbecilové z klubu degeneráta SchláffenDrecka....

   Vymazat