Reklama

.

.

čtvrtek 30. června 2016

Umírající kobyla

Karel Stýblo
30.6. 2016   Rukojmí
Pochopí konečně papaláši evropské multikulturně – byrokratické stáje, že by dopink a kydání hnoje za zády občanů mělo skončit? Že by v evropské stáji měl nastat konec korumpování nikým nevolených a nikomu nezodpovědných bookmakerů Evropské komise?
Co je České, to je hezké?
V naší hezké, české krajině už nezdravě dlouho trvají informační dostihy. Bez trenérů, bez bookmakerů; bez pravidel. Informační dostihy překryly i naši poslední kauzu o reorganizaci policie. A co je nejhorší, ve veřejnoprávních mediích se dozvídáme, že referendum o vystoupení Británie z EU rozhodli hloupí, nevzdělaní a staří lidé.
Nemá být veřejnoprávní televize výkladní skříní objektivity zpravodajství? Mě již unavily stále stejné kecy, které se třeba z ČT 24, o byrokratické socialisticko – centralistické EU linou. Opačné názory jsou slyšet jenom zřídka, jenom pokud se host, proti vůli moderátorů prosadí. Z pamětníků jistě nejsem sám, komu skleněné paláce Evropské unie připadají jako sídlo komunistické RVHP před čtyřiceti lety v Moskvě. Česká televize díky svému neohrozitelnému postavení je taková naše malá Evropská unie v České republice, která bude jako umírající kobyla okolo sebe taky kopat.

Zlatá klec.

Když tak za tu dobu od brexitu, sleduji řeči pseudovůdců EU, kteří se nacházejí v katastrofální krizi, nevidím ani náznak sebereflexe. Zodpovědné osoby jako Merkelová, Hollande, Tusk, Schulz a nikým nevolený Juncker, nejsou schopni jakékoli změny. Oni nikdy nemohou pochopit, že základní princip moderní demokracie je skutečnost, že přiměřená porce rozhodování se odehrává; co nejblíže k občanovi. Nerad, ale už dávno jsem pochopil, že tenhle základní princip, nechápou ani naše domácí blahorodí!

Zajímat se o evropského molocha je hodně poučné. Úředníci a politici v evropské čtvrti jsou prý úplně soběstační. Koncentrace na jednom místě je tak velká, že si vystačí sami mezi sebou. Od svých poddaných potřebují jenom pravidelnou dodávku peněz, jídla a energií. Úřadů a úředníků je tolik, že si navzájem vytvářejí pracovní agendu a osobní styk s lidmi mimo profesionální eurosféru omezují na občasnou návštěvu restaurace. V takovém skleníkovém prostředí se daří neotřelým „myšlenkám“! Ostatně, jeden z nich pan Špidla po penzionování, radí prezidentu Zemanovi a z Bruselu pobírá „adekvátní“ doživotní rentu, sto tisíc korun měsíčně.

Brusel a Štrasburk mě také připomíná zlaté klece, kde bych nechtěl přebývat ani hodinu. I přesto, že se zde politickým ptákům líbí a za ochráněné místečko europoslanci berou základní plat okolo 8.200 eur měsíčně. K tomu samozřejmě různé náhrady a diety. Na příklad na provoz kanceláře asi 4.300 eur měsíčně, na výplatu asistentů za měsíc, dostávají více než 21.000 eur. Za každý den v parlamentu dostává poslanec 304 eur na stravu a ubytování. Právo na starobní důchod vzniká ve 63 letech a penze odpovídá 3,5% platu za každý odsloužený rok.

Občane pochop to!

Z pohledu současného sobectví a konjukturalizmu, to jde pochopit, ale to je vše. Když nejsme schopni změnit zabetonované postoje našich politických stran doma, jak můžeme chtít změnit myšlení stovek europoslanců a víc než deset tisíc královsky placených evropských úředníku? Jak můžeme změnit rozhodování nikým nevolené Rady EU, odtržené od reality života v čele s lucemburským hochštaplerem Junckrem?

Máme věřit úředníkům a poslancům Evropského parlamentu, i těm doma, jejichž hlavní vizí je přerozdělování peněz, při kterém jim za nehty zůstává na dobré živobytí? Troufám si říci, že eurodotace jsou větším zlem, než pomocníkem. Ekonomické ztráty je možné dříve, nebo později, vlastními silami dohnat a nahradit. Současný morální propad společnosti se dohnat a nahradit nedá. Asi nebudu sám, kdo si přeje, aby ta umírající evropská kobyla dokopala co nejdřív.

8 komentářů :

 1. Pokud si odmyslíme současné ideologicko populistické kecy, kdy každý den již 27 let slyším z mord politiků a médiálního výkvětu, že za všechno můžou komunisti a že nám hrozí, jak jinak, od komunistů obrovské nebezpečí, tak musím dojít k názoru že RVHP a EU spojuje jedno jediné. A to, že sdružuje státy. RVHP sdružovalo státy s podobným společensky ekonomickým uspořádáním. Úkolem bylo zajistit uzavřeny a soběstačný, finančně stabilní systém nezávislý na dolaru. Cílem bylo zajistit prosperitu a růst jednotlivých zemí a tím i celku. ČSSR bylo díky průmyslové tradici koruním princem. V EU jsme leda tak velké hovno. Dnes vidím uměle podvázanou ekonomiku. Stát s vyvlastněnými zdroji, který cíleně ztratil soběstačnost s jedním jediným cílem. Již nikdy nemá být tento prostor schopen odporu proti mocným. A stát bez vlastních ekonomických zdrojů toho opravdu schopen není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáte i máte pravdu. Problém je primárně již v tom, že věda zvaná ekonomie není věda podobná například fyzice (100 % fyziků se shodne na 99% teorii vysvětlení fyzikálních jevů), matematice (100% matematiků se shodne na 101% matematických jevů) či chemii (100% chemiků se shodne na 100% chemických jevů) atd. V ekonomii se snad žádný ekonom s jiným ekonomem neshodnou skoro na ničem... Ekonomie je stále spíše blíž k astrologii, než k astronomii. I meteorologie je přesnější než ekonomie. Ale ekonomie a její teorie kardinálně ovlivňují spolu se sociologii, psychologii i psychiatrii a politologii politiku vlád. V pozadí pak ještě stojí mocenské a finanční zájmy mnoha lidí či skupin osob. Může se někdo divit, proč to nefunguje? Nu a co se týče RVHP - v některých parametrech nešlo o špatný svazek států. Kardinálním problémem byly zkostnatělí Brežněvovští soudruzi, kteří spali na vavřínech úspěchů stalinismu, kterým pohrdali. Jak to myslím? Nu Stalin byl strašlivý tyran, ale stát pod sebou nastavil tak, že kdo byl schopný a talentovaný, dostal se mocenským výtahem rychle nahoru... A když něco pak ve vysokém postavení pokazil, šel na Sibiř, v horším případě před popravčí četu. A tak soudruzi v SSSR podávali výkony, i za cenu šílených sociálních experimentů typu kolektivizace v zemědělství. A tak SSSR za nástupu Stalina k moci měl HDP 20% HDP USA, a když Stalin v roce 1953 umíral SSSR s 200 mil. obyvateli měl HDP 80% HDP USA se 150 mil. obyvateli! Navzdory ničivé válce, co se přehnala přes jeho území! Takže když Stalin umřel, soudruzi se zaradovali a zrušili si systém vlády vyžadující výkony. Ještě setrvačností SSSR sklízel mnohé úspěchy za CHruščova. Pak jej údajně Rockeffeller nahradil Brežněvem, a za něho soudruzi úplně zvlčeli... Když po Brežněvovi nastoupil k moci Jurij Andropov a rozhlížel se po říši komunismu, viděl, že by musel nechat 90% významnějších funkcionářů postavit před popravčí četu..., asi i včetně sebe - nemyslitelné, a za něho byla vymyšlena operace Golgota. V podstatě byla o rozpuštění komunismu..., což začal realizovat Gorbačov. Ne Západ pane, ale to komunisti takhle spískali s tou naší ekonomikou, jak to popisujete! Gorbačov a spol. to takhle dohodli se Západem na konci 80-tých let... Všimněte si: ve studené válce poražení komunisté nešli do vězení, nikdo z nich neumřel až na Cauceska, který coby neschopný stalinista nechápal, která bije..., a vesměs se z nich stali boháči!

   Vymazat
 2. EU zničila ČR svými direktivy soběstačnost a ekonomiku tím, že Brusel nařídil odstranění funkčího a potřebného zemědělství a průmyslu za pole se žlutým morem a solárními panely, školství jde s úrovní sešupem dolů, postavily se tady haly na překladiště a montovny velmi kvalifikovanou pracovní silou za minimální "západní" mzdy.A ještě chtějí zavést drahé, bezcenné Toyro, které tady nikdo nechce.Perfektní posun.Jsme pro EU a Německo druhořadou, užitečnou kolonií, nic víc.Pokud se chce prosadit vlastní názor, okamžitě jsme přehlasováni a uzemněny.Takovou EU nikdo nechce, pokud se nereformuje, jakož to, že je EU nereformovatelná, tak okamžitý výstup!!K soběstačnosti by byl návrat velmi dlouhý, ale věřím, že úspěšný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně to je i můj názor!! Děda.

   Vymazat
 3. Drobná poznámka:
  Špidla není poradcem presidenta, alóbrž "předsedy vlády" Sr.lbotky. To je dost podstatný rozdíl. Zeman od jisté doby autistického Špidlína nesnáší (od podrazu poslanců ČSSD při volbě presidenta).

  OdpovědětVymazat
 4. Znáte někdo spolehlivý způsob bez fyzické likvidace elit EU tzn.EK,EU parlamentu a podobných zbytečných monster.Francouzi to stříleli a stínali gilotinou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V krajních případech je v kotlinách českých, již od středověku, velmi populární krok a to DEFENESTRACE.Když to nejde po dobrém a v klidu, míru, aby ty elity, co všechno zničily a rozkradly, nejsou ochotny odejít dobrovolně, nastoupí již zmíněná metoda.

   Vymazat
  2. Ale pamatuju si, že Špidla tu břečku v parlamentu tehdy napadal velice ostře, i v mediích. To on jim nadával slovy ... chovali jste se tady jak žoldnéři v dobytým hradě... tím myslel to bezbřehé drancování státního majetku těmi odpornými šmejdy a lumpy. Řekl to dobře - ne? Sedí to - ne?

   Vymazat