Reklama

.

.

středa 1. června 2016

V klubu Pražské kavárny

Pavel Letko
1.6.2016 E-republika
 

  ...byla to opravdu radost vidět pohromadě tolik převážně mladých lidí, nadšených pro dobrou věc Západu, nezcizitelná majetková práva a upřímně antikomunisticky obdivujících ukrajinský Majdan.


V sobotu 28.5. 2016 jsem se v Praze zúčastnil setkání občanských iniciativ, hnutí, spolků a dalších organizací ohledně plánů akcí na roky 2016 a následujících. Z této akce pořádané iniciativou "Vraťte nám stát!“ jsem si odnesl zkušenost, že, jak praví Kazatel, „všechno je marnost“. Toto setkání skupiny antagonistické skupině, o které jsem referoval v článku Nikolaj Starikov v Praze ukázalo, že historie se opakuje, nic nového pod sluncem se neděje, člověk je nepoučitelný a odsouzený stále znovu a znovu prožívat si své peklo, které si v potu tváře s největší vynalézavostí, pečlivostí a nasazením sám vybudoval.

Setkal jsem se prostě s lidmi tak upřímnými, hodnými, ohleduplnými a obětavými, že jsem měl velký problém s nimi vydržet. Leč, nakažen takovou dobrotou a vášní pro odkaz Václava Havla, vydržel jsem a nakonec nelitoval. Kde jinde bych pohromadě viděl aktivisty bojující proti „Nočním vlkům“ přímo v terénu, tvůrce humorných happeningů, kteří opravdu vědí jak si z ideových nepřátel udělat velkou bžundu, mecenáše umění i politických aktivistů, politika, oligarchu i filozofa? Nikoliv ovšem v jedné osobě, kníže Schwarzenberg totiž osobně nedorazil, jen dával své podporovatele a obdivovatele pozdravovat. A byla to opravdu radost vidět pohromadě tolik mladých lidí nadšených pro dobrou věc Západu, nezcizitelná majetková práva a upřímně antikomunisticky obdivujících ukrajinský Majdan.

Proti všem

Nu, což. Nakonec se ukázalo, že jsem byl přítomen příliš krátce, jelikož jsem nestačil přítomným sdělit jednu trochu nepříjemnou skutečnost, a to sice, že pokud jim nadšení pro prozápadní všelidské hodnoty vydrží, nebo jej budou ještě stupňovat, nepochybně se mnozí z účastníků ještě dočkají masivního znárodňování, věznění, šibenic, pracovních táborů a budou-li mít obzvláště štěstí, tak budou moci vychutnávat všechno to, co zaseli, i na vlastní kůži. Demokracie, vláda lidu, se nám transformovala do boje lidu, boje všech proti všem. A jak takový boj může skončit? Pravděpodobně podle písně Pepy Nose, který zpívá "každej chvilku tahá pilku, jednou oni, pak zas my, (voni vloni, letos my) občas někoho napadne, že až větev bude uřízlá, že se všichni zřítíme."

Fyzikální zákon akce a reakce zatím zrušen nebyl

Je opravdu s podivem, že Pražská kavárna, při jejím vzdělání, neví, že tlak proti Rusku, tlak proti Zemanovi, tlak prosazující politiku EU, NATO či USA vyvolá protitlak. Protitlak takový, který je dříve nebo později smete. Přece se nedomnívají, že budou u vesla „na věčné časy“? Nikoliv komunisté, ale antikomunisté vytvářejí v současné době rozdělení, frustraci a nepřátelství společnosti. Ideály Listopadové něžné revoluce jsou pryč i v teoretické rovině. Heslo „v jednotě je síla“ skandované davem v listopadu 1989 dostalo jiný rozměr. Tehdy šlo o jednotu národa. Dnes jde o jednotu části národa u vesla, nebo jednotu těch, kteří u vesla nejsou. Jak pravil na jiném setkání, jež bylo věnováno oděské tragédii, Petr Žantovský, čas 8:00 min.

„Dnes už zase víme, kdo jsou to oni“. Ano, už nemusíme dělat seznamy, už je známe zpaměti. Dříve jsme věděli "kdo je kdo", kdo jsme my, a kdo jsou „oni“. Pak to bylo dlouho nepřehledné, ale už zase zjišťujeme, kdo jsou „oni“. Dnes jsou pro jedny „oněmi“ Pražská kavárna, havlisté či jiní lháři ve jménu ideálů a údajných hodnot a pro ty druhé jsou „oněmi“ agenti Kremlu, komunisté či jiní přátelé Ruska.

Jsme rozděleni, spojuje nás jen vítězství hokejistů nebo fotbalistů posbíraných pro ten účel ze všech koutů světa, aby oblékli dres v barvách, které milujeme, protože jsme tak byli vychováni, a sem tam zvítězili, a my se tak mohli cítit opravdovými nefalšovanými vítězi. Jelikož však hokejisté nevyhrávají pořád a fotbalisté už vůbec ne, věnujeme se soubojům ve vědě kuchařské, protože dobře víme, že nejen správou věcí veřejných je živ člověk. Ostatně věci veřejné za nás vyřizují především v Bruselu, Moskvě, Berlíně či Washingtonu, a tak je viník všeho zlého dopředu dobře znám. Na druhou stranu, když se něco podaří, nebojíme se ke svému úspěchu přiznat. Nejsme totiž falešně skromní.

Tak už to děláme celá staletí a jde nám to celkem dobře. Je sice pravdou, že někteří slavně padnou na poli válečném za „císaře pána a jeho rodinu“ a druzí neméně slavně v boji v barvách Ruska či legie „proti císaři a domu Habsburků“. My se hlásíme k jedněm i druhým, přestože se zastřelili navzájem, pro nás jsou to však naši hrdinové, po smyslu se neptáme, to bychom se z toho zbláznili, a to rozhodně nechceme. Padli každopádně za nás, abychom byli dobře připraveni do další války, do které jsme se také hrnuli, než nás naši spojenci polili jednoho září roku 1938 studenou vodou a my rychle vychladli.

Militarismus a sázka na násilí ve prospěch dobra

Dnes se však někteří z nás už zase rozpalují při pomyšlení na hrdinství zabíjet a možnost dokončit to, co se nepodařilo Napoleonovi ani Hitlerovi, totiž dobýt Rusko a ukázat jeho zaostalým obyvatelům kořeny křesťanství snoubícího se s judaismem a humanismem v naší západní praxi. Nejsme tedy o nic chytřejší než naši dědové a pradědové za 1. republiky. Tehdy, stejně jako dnes, se domnívali, že uhájí svoji věc pomocí zbraní a spojenectvím se silnějšími.

Selhání elit?

Poukazuje-li tedy prezident Zeman na selhání elit a Ferdinanda Peroutky zvlášť, nedělá dobře. Pokud nepočítáme část šlechty včetně Karla Schwarzenberga a Jana Lobkowicze ve fašistické Vlajce, elity neselhaly v tom, že by se nutně zhlédly ve fašismu. Selháním elit, včetně Peroutky, byla absence pěstování občanské soudržnosti, rovnosti, národního a sociálního partnerství. Peroutkova „Přítomnost“ dlouhá léta pohrdá Sovětským svazem a vede kampaň proti komunistům. Střílení do dělníků, zabíjení žen a dětí při demonstracích mnohé intelektuály a humanisty z klidu nevyruší. Neprobudí je ani zhoršující se vztahy s německou, více jak třímilionovou menšinou, ani stále chladnější vztahy se Slováky snícími o samostatnosti.

Republika byla rozložená, ale intelektuálové se svými mávátky, odkazem tatíčka Masaryka a schůzkami pátečníků ve vilách a kavárnách blouznili o jednotě. Pro stromy neviděli les. Někteří na takovou slepotu doplatili exilem, jiní skončili v koncentračním táboře nebo na popravišti. Jak poučné je číst Peroutkovu polemiku s pacifisty! Ještě v polovině třicátých let minulého století Peroutka nerozpoznal ani náznakem hrozící nebezpečí, zatímco v září 1938 psal, že „Otázka, zda bude Anglie bojovat za Československo je nesmyslná… hranice Československa je hranicí, na níž se Anglie rozhodla vší vahou postavit se německé expanzi!“ aby byl donucen své dlouholeté výpady proti komunistickému Sovětskému Rusku a komunistům zakončit o čtrnáct dní později 28.9.1938 takto:

Peroutka napsal:
V této truchlivé době, kdy všechny hodnoty byly podvráceny, bylo přece několik okolností, které mohly budit potěšení. První z nich …byla obětavá politika sovětského Ruska. Nikdy tomuto státu nezapomeneme jeho stanovisko ve chvíli pro nás nejtěžší. Je útěchou i pro budoucnost vidět tento ohromný stát na straně, kde se pracuje pro mír… Stejné uznání patří i našim komunistům…

Peroutka a jeho kamarádi opírali svá přesvědčení o armádu a spojenectví s velmocemi. Pacifistům na stránkách Přítomnosti přisoudili, co neřekli, a vysmáli se jim. Odpověď pacifisty Přemysla Pittera nezveřejnili. Vyšla však jinde, v Křesťanské revue, a obsahovala slova vpravdě prorocká. Pitter se totiž již počátkem třicátých let na oplátku vysmál představě Peroutkově a jeho přátel, že nás ochrání armáda a naši spojenci. Poukázal na to, že je třeba budovat takovou společnost, která bude příkladem pro ostatní. Nikoliv aby ji ničili, ale aby jí lidé následovali. Podle Pittera budování takové společnosti se sice samozřejmě neobejde bez obětí a sebezapření, to však bude neporovnatelně menší než společenský konflikt končící neodvratně v násilí. Podle Pittera ovšem budování takové společnosti v 1. republice ani nezačalo, za což nesou odpovědnost právě intelektuálové. Představa, že Češi budou vládnout Němcům a Slovákům, mocní bezmocným, či bohatí chudým jaksi věčně, na věky věků a proti vůli ovládaných, byla naivní a hloupá. Někdo to rozpoznal již tehdy, někdo to nerozpozná dodnes.

V čím zájmu je politika konfrontace?

Další otázku, kterou jsem nestačil položit na setkání nepřátel Miloše Zemana, položím alespoň zde. Komu prospívají sankce uvalené na Rusko? Snad lidu Ruska? To těžko. Snad lidu EU? To věru nevím jak. Snad lidu České republiky? Opět mě nic nenapadá. Zastupuje-li tedy naše vláda naše občany, měla by buď protestovat, nebo nám to vysvětlit. Jde o nějaký nový vzorový model soužití lidí a národů? Ze kterých kořenů tato politika biče, totiž sankcí, vychází? Z židovství? Z křesťanství? Z humanismu?

Nebo vychází z mocenských hrátek evropských a světových oligarchů s lidskými osudy v zájmu chorobné mocenské nenasytnosti? Jsou sankce proti Rusku v zájmu dolních 99 % občanů, anebo jde o zájem horního jednoho procenta? Vláda asi na mou otázku neodpoví, ale každý čtenář, každý občan by na ni hledat odpověď měl.74 komentářů :

 1. Dvořáku, vždyť vy a ta vaše pouštní parta k té kavárně patříte také,tak ne rozumím na co si pořád hrajete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dvořák je idiot který zrestituoval 4 byty v Praze a vilu, dočista se z toho štěstí pomátl a stal se z něho komouš, ale tím on byl vlastně vždycky.
   David zase nerozchodil, že ho nechali u koryta ministrovat jen tak krátce a začal experimentovat s psychofarmaky.
   A Ďoubalík je úchyl který se sebeukájí nad ruskými Youtube "kulturními" videi. Čím blbější tím větší slast.

   Prostě partička k pohledání.

   Vymazat
  2. 23:56
   To jsi rekl moc hezky, Pepku. Skoro jak tvuj stbackej fotr pri raportu.

   Vymazat
  3. jediné, co dodat, seznamy jmen je naopak třeba dělat. a celých rodin
   historie se nesmí opakovat!
   nebo si chcete zopakovat to krásné dvacáté století?

   Vymazat
  4. Moc hezké příspěvky. Samý dobře informovaný lidumil předvádějící svoji překrásnou duši plnou lásky a pravdy. Faktické obohacení diskuse. Fakt dík!

   Vymazat
  5. Blbe 23:56, ty tady nemůžeš ty byty p. Dvořákovi nějak strávit a stále to tu předhazuješ. Sere tě, že jsi ty nic nedostal v restitucích? Poděkuj svému dementnímu bolševickému fotrovi, ženic neuměl a jen platil stranické příspěvky a nic z toho neměl. Jaký otec takový syn. Nesmrď tady a táhni na burešoviny.

   Vymazat
  6. Kašlete jím na kavárnu. Zatím je "někdo" dotuje, tak se tam darmožroutům líbí. Za celou dobu "činnosti" se jím podařilo dát dohromady 100, převážně úchylných, jedinců. Možná se drží při životě tím, že si tam buzerant najde lehko partnera. Jen se divím, že se americké ambasádě oplatí je dotovat.

   Vymazat
  7. Tak to bude mladej! Já znal starýho Vencu - fotra. To byla estébácká svině! Podplukas - náčelník OVKR Žatec! ten mě zničil kariéru na štábu a dostal mě do vojenskýho kriminálu!

   Vymazat
  8. Ale víš,že on má ten Dvořák naprostou pravdu.A hlavně mu prosím Pepku nezáviď nějaký majetek. On ho na rozdíl od tvého komunistického fotra nikde neukrad.

   Vymazat
 2. Článek P.Letka jen potvrzuje dlouhodobé poznatky lidí svobodně myslících a,snad,i vlastenecky cítících. Sbírka užitečných idiotů, kteří pravděpodobně věří tomu, co žvaní, a prodejných sviní, které budou za peníze žvanit třeba i arabsky nebo čínsky, se opět pokouší zavléci obyvatele této země do válečného konfliktu. Problém je v tom, že skutečné elity národa mají respekt a uznání lidu přirozené a faktické. Kdežto tito pseudoelitáři si to o sobě jen myslí, a nemohou pochopit, odkud se bere pohrdání a odpor k jejich nedůstojnému a škodlivému chování. Důsledkem je pak vytváření ("v zájmu civilizace") špehovacích institucí, seznamů nepřátel, represivních postupů na potlačení svobodného názoru, a nakonec demokracie vůbec. A protože tu absolutní převahu a přirozený respekt nikdy nemohou získat, skončí to, jak uvádí autor, protitlakem, krerý je dříve nebo později smete. Jistá komplikace a nebezpečí hrozí v tom, že se nemohou spolehnout na národní silové složky, protože ani voják či policista ČR nepůjde pacifikovat vlastní obyvatelstvo. Proto zoufale touží po americké (oficiálně NATO) vojenské přítomnosti, doufajíc, že spojenecký voják "zkroutí ruce každému", kdo nebude akceptovat jejich názory a zájmy . I proto je třeba odzbrojit obyvatelstvo pod záminkou boje s terorismem.
  Článek odkazuje na historickou zkušenost a opakující se příznaky a souvislosti. Pokud se nepoučíme, budme nuceni si to ponížení opět zopakovat. Tentokrát už ale také žádný rok 1968 nebo 1989 nemusí přijít. Jen ponížené otroctví a žebrání o chleba a sklenici vody. Ten, kdo tyto souvislosti nevidí, nebo jsou mu jedno, se nemá právo nazývat intelektuálem. Je to obyčejné sprosté hovado (v českém i slovenském významu slova). J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komunisto, jste to vy kdo jste bez sovětských tanků za prdelí přestali něco znamenat, stali jste se úplně bezbrannými a ztratili jste veškerou moc kterou jste si násilím na vlastním obyvatelstvu udržovali.

   My (demokraticky smýšlející občané) po žádné vojenské přítomnosti zoufale netoužíme, jak se nám snažíš nalhat. Vláda je demokraticky zvolená z vůle lidu, má podporu většiny obyvatelstva. A vy, marginální skupina zkrachovalých komošů a nácků, se z toho zlostí třeba poserte.

   Vymazat
  2. Ještě mi to nedá,pozorně si přečtěte příspěvek A z 0:28h.
   Ten člověk sice umí česky, ale uvažuje a "argumentuje" jako naprostý cizinec, nejspíš rodilý "amík" toho času "dislokovaný" (=zaměstnaný) v Čechách.
   Jak jinak by mohl zplodit takovou hovadinu jako je, cituji:"... stali jste se úplně bezbrannými a ztratili jste veškerou moc kterou jste si násilím na vlastním obyvatelstvu udržovali....
   Pavel p

   Vymazat
  3. 0:52

   No, pavlíku, jak u jsem napsal níž, máš evidentně problém přijmout pro tebe nepříjemnou realitu a fakta.

   Vymazat
  4. 0:01Jsem pro dělat seznamy všech rozvracečů republiky z peněz mecenášů.Ano,historie se nesmí opakovat a pokud se bude,tito mladí ubožáci s vymytými mozky jako je tady Pepek Vyskoč,si to budou muset vypít do dna se 100% odpovědnost!Vždyď jenom kdo vede veřejnoprávní TV?Už toto nejenom že je to nebezpečné a proti národu,rozvracečské,ale i okupující bandou neziskovek ,TOP 09 ,agresorů USA!Sobotka dokonce v době,kdy tito vypatlanci z neziskovek jeli lákat migranty do naší republiky,jim sliboval budoucí místa ve státní správě s tím,že to jsou budoucí politická elita,tak co chcete?

   Vymazat
  5. Musím se jen smát. Seznamy jsou zbytečné. Oni smai při změně systému převléknou rychle kabáty a stanou se nejaktivnějšími aktivisty. Zažil jsme to za svůj život 3-4 krát (padesátá léta, 1968, normalizace, plyšák).

   Vymazat
  6. Právě proto by ty seznamy mohly být užitečné.

   Vymazat
  7. Cože? 50. leta? Ale jako prcek, batole ne? Páč jináč je možný že to tys ta zrůda udavačská, podplukas Dvořák Venca z OVKR Žatec! A ne tvůj fotr ....

   Vymazat
 3. 23:O6,23:56 Máte to v hlavě pomatený,jste na nesprávné adrese

  OdpovědětVymazat
 4. Přesný článek. Gratuluji!

  OdpovědětVymazat
 5. Pro A z 23:06h:
  Hloupější komentář už Vás asi nedokázal napadnout,že ... ?
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dyď je to pravda. Celá slavná Nová republika je jen partou impotentních žvanilů která už 3(???) roky jen schůzuje, ale do voleb se jít bojí. Protože vědí, že by dostali cca 0.1% hlasů a úplně by se zdiskreditovali.

   Vymazat
  2. Asi se zase podařilo článkem píchnout do vosího hnízda.
   Že se zas manipulátoři vyrojili v hustém šiku (ještě v noci)a opakují již profláklé nesmyslné "řeči" jako např.: o "strachu z voleb", a podobné blbosti.
   Pavel p

   Vymazat
  3. 0:42

   Do vosího hnízda píchnete jen když půjdete do voleb a v nich získáte nějaká procenta. To té doby jste jen neškodná sebranka užvaněných idiotů která má potřebu jen si vylít srdíčko a postěžovat na nespravedlnost vesmíru, pavlíku

   Vymazat
  4. Jaké vosí hnízdo, je to jenom jeden smutný pošuk, který nemá nikoho, s kým by promluvil, tak se chodí hádat na NR a asi i na jiné weby podle seznamu. Nereagovat na něho je jediné možné, je to nemocný člověk.

   Vymazat
  5. Proč nejde Nová republika do voleb byla otázka která padla na Jihlavském semináři. Odpověděl MUDr. David. Stačí si to poslechnout a je jasno.

   Vymazat
  6. To moc záleží na tom, jestli jsi to ty, nebo tvůj fotr, Venca, co bude po puči vykopanej z hrobu, jeho mršina vláčena blátem a poté vhozena do kanálu!:))))))))

   Vymazat
  7. Soory, doprčic, to mělo bejt níž! Taky kdo se tu v tom bordelu má vyznat! proč není pod každým jedním příspěvkem možnost "reagovat"?

   Vymazat
 6. P.S.: A to se nebavím o tom kýblu špíny z 23:56h.
  Což možná je tentýž, jen pod jinou IP adresou.
  J.B. z 0:01h o článku řekl asi vše podstatné. Díky.
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se 4 byty a vilou v Praze se v diskusi na těchto stránkách Dvořák sám chlubil, ty kýble špíny.

   Vymazat
  2. Pro A z 0:36h "
   Děkuji, můžete se zase vylít.
   Pavel p

   Vymazat
  3. 0:44

   Co můžu vylít? Tvrdíš snad, že Dvořák lhal, jen machroval a žádné byty a vily nevlastní?

   Pavlíku, ty máš evidentně potíže s přijímáním nepříjemné reality.

   Vymazat
  4. Pro A z 0:52h :
   Pokud "nepříjemnou realitou" máte na mysli Vaší existenci a Vaše "tykání", tak i s tím se dokáži (ač nerad) smířit.
   Jinak doporučuji neplést si housky s melounama. Ale to je pro Vás asi příliš složité...
   Pavel p

   Vymazat
  5. Vážený pane Pavle, s tou mrvou se prosím nebavte, je pod vaší úrovní. Nenávistná zakomplexovaná postava hlupáka přece nestojí ani za jedno slovo.

   Vymazat
  6. To moc záleží na tom, jestli jsi to ty, nebo tvůj fotr, Venca, co bude po puči vykopanej z hrobu, jeho mršina vláčena blátem a poté vhozena do kanálu!:))))))))

   Vymazat
 7. Článek soudruha Letky by se mohl nazvat Sny komunistického zoufalce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Před tvou prudkou inteligencí, ajnštajne s poruchou spánku (1:00), se musí každý sklonit. Jsi bezesporu posilou por naši budoucnost. Což takhle se ucházet o funkci v Akademii věd, velemozku?!

   Vymazat
 8. Ono je to trochu složitější, ale zjednodušeně s autorem souhlasím. Historie zaznamenala poměrně dost případů, kdy stojící se vrhli na sedící. Řečeno slovy naší dvojice komiků. A i když připustím, že to vlastně ani jednou nedopadlo dobře, alespoň dílčí spravedlnosti bylo občas učiněno za dost. Jenom je smutné, že Bakalové a Babišové před rozvášněným davem uletí ve svých soukromých tryskáčích a rozvášněný dav si vyleje zlost na ševcích a trafikantech. Jo, být vlastníkem výrobních prostředků nese i svá rizika.

  OdpovědětVymazat
 9. Tempo amerického kosmického výzkumu nikdy nedodohníme, prohlásil v pátek překvapivě chmurně ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin. Zodpovědný právě za vesmírný program.

  "Pokud se ruský kosmický výzkum nezbaví byrokratů, budou Rusové "zpovzdálí sledovat NASA a Elona Muska", řekl Rogozin s odkazem na majitele úspěšné americké soukromé aerokosmické firmy SpaceX.

  OdpovědětVymazat
 10. 0:01
  Brilantní shrnutí!
  Prosím, nereagujte na toho maňáska 0:28, je to Pepa IBM iPhone Oracle Vyskoč. Stačí si přečíst jeho reakci a porovnat skladbu a obsah příspěvku 0:01 a Pepovo. Ten rozdíl v intelektu je do očí bijící. Reagováním na toho užitečného idiota a placeného ubožáka Pepu jenom devastujete diskuzi.

  OdpovědětVymazat
 11. Vlastenka


  Před 25 lety bych nikdy nevěřila, že vstanou noví bojovníci - noví svazáčci a bolševíčci.
  A už vůbec bych nevěřila tomu, že se budou rekrutovat z mladých studentů, kteří v dobách normalizace patřili vždy k těm nejméně manipulovatelným (nešlo-li o vykutálené týpky á la Pánek, Mejstřík nebo Pajerová, kteří to ze svazáckých soudruhů dotáhli až na studentské "vůdce" a postavili si na svém "revolucionářství" kariéru).
  Bohužel, dnešní studentíci se nepodobají ani tak normalizačním komunistům jako spíš fanatikům 50.let.
  Připomínají notně Pavlíka Morozova, který coby uvědomělý pionýr udal vlastního otce jako kulaka a zajistil mu pobyt v gulagu.
  Jenže taky špatně skončil - zavraždili ho vesničani.
  Nejsměšnější na těch hlupáčcích z pražské kavárny je ale to, že si neuvědomují vlastní bídu a vidí se jako demokraté a pravičáci. Přitom k obému mají asi tak daleko jako Laudát k Nobelovce.

  Bohužel, tuhle fanatickou čeládku nesrovná do lajny žádný demokrat.
  Máme se na co těšit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takové žvanēní zní od komunistické husy jako ty fakt smēšnē, ty Putlerova "vlastenko".

   Vymazat
  2. Uvědomují si to, v tom se pletete. Uvědomují si i svou neschopnost. Proto se združují tam, kde není třeba něco individuálně dokázat, mít vlastní rozum. Je to jen tupé stádo pod vedením tupých protinárodně smýšlejících blbů, placených z ciziny (sudeťáky a podobnou žumpou). Kde jince by si také vydělali na svou bídnou existenci?

   Vymazat
  3. pro 6:31
   Ty zdegenerovanej fízle negerský vopice,komu ty tady budeš nadávat????Sám si ještě 2 měsíce po 89 nosil v kapse červenou legitku a teď máš palici v ussácký žumpě a budeš poučovat???To bys musel mít ovšem mozek v hlavě,ty lejnosrku!

   Vymazat
  4. 6:24 Bohužel máte pravdu,jenom bych snad poopravil.Neořipomínají mi fantatiky komunisty,ale jsem přesvědčen, že nich vyrůstají za podpory vlády,celého politického,pravicového snad ,na které jsou nabalena různá individua jako Rejšek,Jourová,Stropničtí,Šteptina,náš knížepán,Pepek Vyskoč,Prszynski,Sobotka,Zaorálek, atd...fašističtí fanatici!Doufám,že z nich nevzejdou fašistické prapory,jako na Ukrajině a nebudou zakládat Majdany po republice.Nakonec ukrajinští provokatéři,kterých je v Praze dost,se o Pražský Majdan snaží stále.

   Vymazat
  5. Pro vlastenku.
   Naprostý souhlas. A je mi smutno, když sleduji, kolik má Morozov v současně následovníků. Viz. některé komentáře na váš příspěvek. Pokud to nejsou trolové, tak jsou reprezentanty skutečné duševní nouze. A ti jsou v každé době těmi nenebezpečnějšími. Jejich zaslepená oddanost systému s nulovou inteligencí je vedla k činům s těmi nejhoršími následky. Bohužel, totalita se nám pomalu vrací.

   Vymazat
  6. Kdyby začali něco podobného zakládat, pak máme právo je střílet jako králíky. A oni to vědí, tak prskají a před júes ambasádou se prsí, aby i jim odpadla nějaká ta kůrčička. Však všeho dočasu. M.M

   Vymazat
  7. Vlastenka

   6.24
   Už jste viděl fašistu, který miluje čmoudy, homouše, cikána, nenávidí "kapitalisty" a vlastní národ vidí jako podřadnou rasu?
   Trvám na tom, že to je nová sádka neomarxisticko-anarchistických, ultralevičáckých ksindlů, kteří pořád chtějí někoho doháněte a předhánět jako bolševici.
   Jen se místo Moskvy klaní Bruselu a USA.
   Vladimír Hricák

   Tihle debílkové mě vůbec nedokážou rozhodit. Když jim chybí argumenty, útočí Putinem, což mi přijde trapné.
   A navíc mě to vůbec neuráží, protože svým způsobem Putina velmi obdivuju - vejde do dějin jako největší ruský "vládce" a jako jediný skutečný evropský politik (pominu-li Orbána, Kaczynského, Zemana...). To, co dokázal udělat Putin z Jelcinem zdecimovaného Ruska, je hodno poklony.

   Moje svědomí je čisté, nebyla jsem agilní svazáckou funkcionářkou jako Pánek, Pajerová ,Mejstřík, Mohorita a spol. Natož abych byla u bolševiků, na to jsem i poměrně mladá.
   Všimněte si ale, jak si všichni ti "revolucionáři" pěkně nahrabali...

   Zkuste najít mezi žvanily pražské kavárny nějakého schopného jaderného fyzika, architekta, strojaře, lékaře, vědce atd.
   Jsou to samí absolventi fakult hum.studií, pseudohistorici jako Putna, Bukvoj nebo Krystlík, "profesoři" pochybných univerzit jako Klvaňa, Zlatuška, Pajerová ( Pehecí NY "univerzita" )nebo studenti genderu a podobných kravin.

   V ruské klasické literatuře se tomu říká - "lišnyj čelavěk".

   Vymazat
  8. Někdy mám dojem, že nápravu lidstva je třeba dát pod kuratelu "matriarchátu" a nás trubce vyhodit z úlu. Ženy zde píšící mne přesvědčily. Ta má, má také vždy pravdu.PS.příklad, jako jediná z rodiny nehlasovala pro EU.

   Vymazat
  9. Vlastenka


   I jako emancipovaná žena musím konstatovat, že zatím ženské ve vysoké politice nadělaly jenom paseku.
   Parkanová, Kočí, Biomasa, Peak, Jourová, Marksová, Valachová, Žilková, Buzková, Langšádlová, Němcová...
   Mám pokračovat?

   Vymazat
 12. Prima článek, místní trollí prdi se zmohli jen na urážka, ale to při jejich intelektuální vybavenosti a mrzkýmch platech není nic divného. Kdy nic není, ani smrt nebere. V obavě z nevyhnutelné (a pro ně dost nepříjemné) reakce národa začínají být v urážkách agrasivnější, neuvědomujíce si, že tím jen onu reakci urychlí. A nebude na světě pro ně kouta bezpečného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amore peros !
   ...v areně kouty nejsou !
   MM

   Vymazat
 13. Lejnolahvárenský hovadiny Chujmera debiloviče,chcípajícího knížete von Debilbeg a na heráku závislého chemika Kraďouska....jste jen k pláči,trotlové z ussácký prdele zrozený!!!!!!!!A ví ta vaše čokoprdel z Fuckingtownu,že vás superarbitrovali pro blbost??????

  OdpovědětVymazat
 14. Již delší dobu sleduji komentáře na tomto webu, nezajímá mě až tak jejich obsah, ale čas kdy jsou psány. Ty nejhloupější jsou psány vždy v nočních hodinách, kdy normální člověk má potřebu spát, protože ráno musí být fit a jít do práce.
  Kdo jsou tito "noční ptáci", kteří noc co noc sedí u pecka a píší všechny ty nesmysly ? To je opravdu k zamyšlení pro psychologa nebo psychiatra dr, Davida, ten by nám to mohl možná vysvětlit. Moc bych se přimlouval za takový rozbor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak buď je to nějaký místní noční hlídač v bordelu s připojením na net a nebo spíše je to nějaký čechoameričan, který se vrátil z práce, uklízí asi v nějaké černošské základní škole a je nevrlý.

   Vymazat
  2. B je správně.

   Vymazat
 15. Jsou to jen vylitý lejsnorci Lahváče Veškrny I.

  OdpovědětVymazat
 16. Pan Letko mám naprostou pravdu ! Já tomu říkám Zákon peněženky, který tito intelektuálové měli a mají vrostlý pod kůži...ostatně, jak bývá definována inteligence? Jako "schopnost se nejlépe přizpůsobit prostředí".

  OdpovědětVymazat
 17. Zjednodušeně. Vlastnictví výrobních prostředků není pouze výsadou. Ač si to oni vlastníci dnes moc nepřipouštějí, je to především zodpovědnost. Bohužel, právě za ty nemajetné. Historie je plná příkladů, kdy nenažranost mocných vedla k hladovým bouřím. Už ve starém Římně si patriciové uvědomovali, že jejich život v luxusu a radovánkách závisí na sociálním smíru. Proto od těch dob platí ono okřídlené "Chléb a hry".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tady je vidět jaké ty jsi hloupé komoušské netáhlo.
   Stačí koupit ojetou dodávku, nářadí cca za 100.000 a stáváš se vlatníkem výrobních prostředků!!! To je překvápko, co. Můžeš začít okamžitě živnostničit. Být elektrikář, obkladač, zedník, pokryvač, tesař. Nebo počítač a můžeš začít programovat atd.

   Na sociální smír u nás jde cca 1/2 bilionu korun!!! (výdaje MPSV) Zdá se ti to málo? Nenažraný idiot jsi leda ty.

   Vymazat
  2. Vrať se do Bohnic ty genetickej materiále po Veškrnovi!

   Vymazat
  3. Jedinej "materiál" co nám tu Veškrna zanechal jste vy rudý hovna, nepověšený na rezavej drát za nohy nad vatýrkou v 89! A proto tu furt páchnete. Ovšem to se dá napravit, dočkáte se!:)

   Vymazat
 18. V.H jepro někoho hrdina, pro někoho bezcharakterní člověk. Zhodnotit ho může každý sám, když si porovná jeho "filosofování" se skutky, které do té jeho "filosofie" měly hodně daleko.

  Shrnuto do kostky: Rokem 1989 začal NEJVĚTŠÍ PODVOD NA LIDECH V DĚJINÁCH NAŠEHO STÁTU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jen na nás je to napravit!

   Vymazat
  2. Můžeš začít napravovat tím, že vrátíš své 4 byty a vilu, Dvořáku.

   Vymazat
  3. A co vrátíš ty,lejno u cesty?!Mozek nemáš,obě ruce levý a držku vraženou v Onanovo prdeli,to je výrobní kapitál dnešních lejnolahvárenskejch sraček!!!!!

   Vymazat
  4. 9:28, 9:44, 9:26, 7:34 atd atd

   I nadávat se musí umět. Ale s voličskou základnou takových primitivů jako jsi ty může i Dvořák s NR u voleb nakonec uspět.

   Vymazat
  5. Volby zrušíme. Xindlové jako Dvořák budou popravený. A až je holomci povlečou k sekeře, tak se ještě hrůzou pochčijou i zeserou!:)))

   Vymazat
  6. Vlastenka


   Ubohý primitive, jen ukazujete vlastní bezmocnost a tupost.
   Jen aby k té sekeře jednou nevekli vás.
   Nevypadá to, že by vám byl národ extra nakloněn!))))


   Když kobyla chcípá, tak jejím tělem probíhají předsmrtné záškuby.
   Nějak vás to bere, soudruhu od Kroměřížské výzvy.

   To bude zase další Kocábův debakl. Ten ignorant pořád nemá dost.)))

   Vymazat
  7. Chujmere prvoku Onane I,jestli někoho někdo někam povleče tak já tebe ke mně na pitevnu a srát budeš magi v kostkách:-DDDDD

   Vymazat
  8. To prase v 11:46 se přitom blití očividně udělalo. Komu a kde se taková hovada rodí?

   Vymazat
  9. Takhle vypadá křížení (DE)GENŮ Lahváče a knížete von Debilberg!:-D
   Pro 12:33

   Vymazat
  10. Vy hovna rudý, vy budete jako vždycky zpívat internacionálu, pokud vám zesraný spodky dovolej zapojit hlasovej fond:) Sejera dopadne kam má - za ty vaše ohavný ztučnělý z lelkování na komančských schůzích zátylky. A pokud budete při tom pění moc pištět, tak vám holomek krapet i mačetkou popustí vaše laciným pivem a párkama vyžraný volata:)

   Vymazat
  11. Že se nestydíš mluvit takhle o fotrovi Havlovi,lejnosrku!:_D

   Vymazat