Reklama

.

.

čtvrtek 23. června 2016

V případě destabilizace Kazachstánu hrozí, že nepřátelé rozříznou Rusko vedví (video)23.6. 2016   Eurasia 24

Rusko jako jediná síla na světě, která je schopna postavit se globální oligarchii, čelí dlouhodobému koordinovanému a každým dnem sílícímu tlaku. Tažení proti Rusku už proniká do všech sfér života počínaje vzdělávacími programy, přes média, ekonomiku a finance až po horkou – nevyhlášenou, ale už skutečnou – válku. Ta se proti Rusku vede logistickými operacemi Evropě, ale i přímými bojovými akcemi na Ukrajině a v Sýrii. S letošním červnem přišel pokus vytvořit další bojovou linii, a to přímo na ruských hranicích – s Kazachstánem.
Ruský spisovatel a politik Nikolaj Starikov důkladně analyzuje, proč tomu tak je, jaké jsou pohnutky a cíle organizátorů nepokojů v Kazachstánu, které se rozhořely v první červnovou neděli, pokračovaly i v následujících dnech a stále hrozí přerůst ve vyprovokované masové protesty a destabilizaci této země.

„Naši američtí partneři začínají s destabilizací Kazachstánu. Proč? Protože v případě destabilizace Turkmenistánu, Uzbekistánu nebo Tádžikistánu by potoky běženců, kteří se tam zjeví, chaos, válka, veškeré toto napětí by nemohlo být bezprostředně přeneseno na území Ruska – bylo by ještě nutné projít Kazachstán. Kazachstán jednoduše brání Rusko silou své geografické polohy,“ říká Nikolaj Starikov.

Pokusy rozložit Kazachstán vysvětluje v širokých souvislostech a spojuje je rovněž se snahou oslabit Vladimira Putina před ruskými prezidentskými volbami v roce 2018.

Kazachstán je dlouhodobý spojenec Ruska, je členem Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB) a Eurasijské hospodářské unie.

Eurasia24.cz přináší a doporučuje k zhlédnutí český překlad sedmnáctiminutového videa Nikolaje Starikova:
video zde

35 komentářů :

 1. Americe nezbývá než donutit Rusko k válce! Proč? Rusko a Čína se dohodly, že nebudou obchodovat s ropou a plynem v dolarech a kromě toho, že veškerý obchod mezi nimi bude probíhat v národních měnách a né v dolarech. Tím, ale vyhlásili světovému četníku USA válku. Každý, kdo obchoduje s plynem a ropou, si musí nejdřív koupit dolary a pak si může koupit ropu, nebo plyn. To samé platilo o obchodech v jiných komoditách. Když v dolarech odmítl obchodovat Husajn byl Irák zničen, Husajn popraven. To samé se stalo Kadáfimu a Lybie byla vybombardovaná. Ekonomika USA jde ke dnu. V USA se toho pramálo vyrábí. USA exportuje drcený kancelářský papír, seno a samozřejmě války. Aby neutěšený stav super zadlužené ekonomiky Američani vyrovnali, tisknou neskutečné množství zelených papírků s názvem dolary. Celému ostatnímu světu je jasné, že to nemůže fungovat do nekonečna a všem státům, které jsou navázáné na dolar, jako například i EU, hrozí s pádem dolaru i jejich pád. Proto, čistě z pragmatických důvodů, se Čína a Rusko a ještě několik dalších států seskupených v organizaci BRICS ( Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika ) rozhodly odpoutat se od dolaru. Jenže tím přímo ohrožují stabilitu USA, protože když se odpoutávají od dolaru, USA ze světového obchodu s ropou, plynem a jinými komoditami, neplynou žádné peníze a deficit začíná narůstat. Z čeho má potom USA udržovat po celém světě více než 200 vojenských základen, které dohlížejí na to, aby světový řád nastolený po Druhé světové válce odváděl USA patřičné obrovské sumy peněz USA. Když to udělal Husaj a Kadáfí USA zasáhly a daly tím jasně najevo, že kdo si dovolí něco podobného, dopadne stejně jako oni. USA, jako nejzadluženější stát na světě chtějí, aby případný krach dolaru financoval celý svět. Čína, Rusko a další, dluh USA financovat nechtějí. Vnitřní pnutí společnosti v samotných USA je obrovské. Město Detroid je od rána do večera v plamenech. Obrovská nezaměstnanost. Do Světa vytrubují, ale úplně jiné ukazatele své ekonomiky. Ale vzpomeňme si na krizi, která vznikla krachem dvou obrovských investičních a hypotečních bank, které neustále vykazovaly obrovské zisky, prodávaly balíčky s nakaženými deriváty po celém světě, až bublina praskla a odnesl to celý svět v podobě obrovské stagnace a krize. USA jenom pokrčily rameny. Teď USA nutí celý Svět financovat jejich krachující ekonomiku a nemají jinou možnost, než vést války a připravovat světový konflikt proti Rusku. Ze dvou velmocí Číny a Ruska si vybrali Rusko, protože Číně je USA zadlužené obrovskou sumou a nebýt výroby Číny dodávané do USA, USA by ze dne na den skončilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. ešte máme nádej, že konečne bude to zemetrasenie v ušákove. Je to hrozné, lebo doplatia na to obyčajní ľudia, ale keď bude to zemetrasenie dosť silné, tak budú mať ušáci problém doma a nebudú mať čas ničiť svet. A možno aj tým vidlákom doma zapne, že si musia trochu doma upratať. Obávam sa, že ale potom dostanú svojich obyvateľov FEMA tábory a tienájdu využitie aj tie plastové rakve.

   Vymazat
  3. Nebude ta válka, jakou ti ukazovali v dějepise, bude ta, která už běží. Dneska jde v jiné zemi celkem snadno nastolit stav, jaký by nastal po vítězství v konvenční válce, takže proč tam jezdit s tankama a ničit silnice, když stačí vypláchnout mozek pár takovým, jako jsi ty, kteří snadno věří zjednodušeným schématům a v roli užitečných idiotů pak oni sami naservírují útočníkovi svoji zem na talíř.

   Vymazat
  4. Upozornil jsem mistni komunisty na to ze nekrachuje Amerika, ale Rusko.
   A cenzor to smazal.
   Stareho stalinistu novym kouskum nenaucis.

   Vymazat
  5. A kreténa,jehož zplodil debil Havel a matka Poserplína ......ty jelito bez mozku a stále napojenej na přístroje,s jakou radostí já tě budu pitvat!!!!!

   Vymazat
  6. 20:49
   Pepku, kdybys radeji napsal, jak ti tvuj stbackej dementni fotr vypravel, jak hezky krupou prsty, kdyz je lamal muklum v Jachymove. To ze jsi retardovany, to beru. Pokud se nekdo narodi ozrale syfiliticke prostitutce, neni jeho chyba, ze ma v hlave nasrano. Ale ty jsi i patologicky nenavistny po fotrovi. Jsi proste zmetek. A ted vyskoc, retarde.

   Vymazat
 2. Celý svět na chudáčky Rusáčky útočí a kuje pikle. A taky na všechny jejich přátele. Celý svět je chce zničit, rozpoutat jaderný armagedon a vše jim ukrást. Ale pozor, máme tu snadné řešení! Stačí volit pana Putina a ten vás všechny před krvelačným imperialistickým západem ochrání.

  Maj to kluci z Ruské věrchušky dobře vymyšlený. Na zásadní hospodářské problémy si obyčejný Rus ani nevzpomene, stačí do Rusů neustále hustit ty propagandistické kraviny jako Starikov výše :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na propagandu podloženou třeba i vraždou nikdo na západní státy nemá. Rostou preference těch kteří chtějí odchod Británie s EU. Je zavražděná poslankyně nervově labilním člověkem a věc je celkem vyřešená. Hrozí urovnání vztahu EU a Rusko? Sestřelíme dopravní letadlo a než dopadne na zem Obamam prohlásí že ho sestřelili Rusové. Odmítne řádně zvolený prezident Ukrajiny podepsat nevýhodnou asociační dohodu s EU, rozjedeme Majdan a když to nestačí pošleme tam odstřelovače a ti povraždí nevinné lidi a hodíme to na Putina. Nelíbí se nám, že nějaký prezident v Jižní Americe nedělá co chceme, onemocní a do roka je pod drnem. Když to nejde jinak uděláme převrat, vojnský puč a když to nestačí pošleme humanitární bombardování. Tak se to dělá, Vážení!!!

   Vymazat
  2. 16:44
   To je záznam z vaší skupinové psychoterapie? Slušná paranoia.

   Vymazat
  3. 16:44 má neprostou pravdu! Tak se to dělá a blbečci z pražské lumpenkavárny tomu ještě fandí!

   Vymazat
  4. Tak se to dělá možná v paralelním virtuálním vesmíru vaší skupiny paranoidních schizofreniků.

   Dříve za všechno mohli různí bohové. Za nedostatek deště "Bůh deště", za absenci větru na moří "Bůh větru". Dnes podle různých psychoušů za úplně vše mohou pro změnu USA, CIA, Ročíld, Zednáři...
   Naše předky omlouvá nedostatečný rozvoj vědy v té době. Vás, konspirační psychouše, neomlouvá už vůbec nic.

   Vymazat
  5. 16:31 Pepku,až ta válka bude vyprovokována,lidé jako ty,půjdou s láskou první položit život pro agresory USA a NATO.Nezávidím ti to.A víš proč půjdeš v první linii?Slepičí mozečky nepřemýšlejí a nemají strach.Stačí jim sypat trochu dolárků a slepičí mozečky se nechají klidně zabít.A takové hrdiny agresor potřebuje.A teď vyskoč,Pepek.

   Vymazat
  6. 17:44

   Žádná válka nebude debílku. Válka zuří leda v tvé prázdné makovici.

   Vymazat
  7. 16:47 Môžeš sa aj roztrhnúť a aj tak nikoho nepresvedčíš, že to tak nie je. LEBO TO TAK JE!

   Vymazat
  8. Nebude ta válka, jakou ti ukazovali v dějepise, bude ta, která už běží. Dneska jde v jiné zemi celkem snadno nastolit stav, jaký by nastal po vítězství v konvenční válce, takže proč tam jezdit s tankama a ničit silnice, když stačí vypláchnout mozek pár takovým, jako jsi ty, kteří snadno věří zjednodušeným schématům a v roli užitečných idiotů pak oni sami naservírují útočníkovi svoji zem na talíř.

   Vymazat
  9. 19:38

   Jasně, přesně tak jak jsi napsal to je. Rusáčci ti vypláchli mozek, ty jsi snadno uvěřil zjednodušeným schématům a v roli užitečného idiota servíruješ svou zemi Rusáčkům na talíř.

   Vymazat
  10. 19.51 Je to jasné američani a naše tv-1,24 ti vypláchly mozek a ty v roli užitečného pablba servírujš svoji vlast/jestli ji vůbec za svou považuješ/na talíř největším agresorům,kteří vůbec kdy byli.Ty b y jsi i svoji matku vyměnil za zasraný dolary,co?

   Vymazat
  11. Bez Ruska by žádný USA nebylo - tedy USA už krachlo dávno a Rusku to hrozí a pokud by to nastalo je konec civilizace, kterou postila naše rasa - oni to vědí a budu se snažit opět revanšovat, až nakopu Žida do koulí a vypráskaj od jeho lejnolíhně odpadlý opejzelý filcky z Bílý stodoly, kde se tyto dočasně uhnízdily - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Vymazat
  12. Myšlenka....to je něco,čím ty jsi nebyl obdařen ty usssáckej kuřbuřte bez mozku!!!!!!

   Vymazat
  13. 16:31
   Pepku, ty jsi jeste blbejsi, nez tvuj retardovanej psychopatickej stbackej fotr:-D

   Vymazat
  14. To 19:38 - no jo, oni ti řekli v televizi, že Rusko je agresor. Já zapomněl, já televizi nemám. V každém případě máš z memorování říkanky jedničku. Jsi schopný žák. Každá fašistická moc se o takové lidi může směle opřít.

   Vymazat
 3. Čína ovšem ví, že pakliže padne Rusko, další na řadě bude Čína oslabená o nerostné zdroje, které po porážce Ruska, padnou do rukou USA a to začne Čínu vydírat, provokovat, vtahovat do války, jako to teď dělá Rusku. Rusko na čele s Gorbačovem udělalo v 80 letech minulého století fatální chybu, že jako vítězná velmoc se stáhlo z východního Německa. Nemuselo to udělat, nikdo Rusko nemohl donutit k tomuto kroku, nebo ho mohlo podmínit rozpuštěním NATO a stažením okupačních vojsk USA ze západního Německa. Naivně uvěřilo, že USA dodrží dané slovo a NATO se nebude rozšiřovat. Jenže obrovské ekonomické problémy USA nedávají Američanům na výběr. Američani buď donutí Svět, aby platil dluhy a existenci USA, nebo zaniknou. Proto také nutí EU uzavřít s USA smlouvu o volném obchodu z USA s pravidly nastolenými USA. EU se stane kolonie USA, které budou EU vysávat pomocí smluv na patenty, pomocí sankcí a podobně. Rozšířením NATO prakticky na celou Evropu má pro USA také velký význam. V momentě, kdy bude připravená válka proti Rusku, všechny státy Evropy dodají kanonfutr pro tažení proti Rusku, to znamená budou dodávat své občany na vojenské tažení proti Rusku. USA bude dodávat zbraně a válčištěm bude Evropa. Vzpomeňme na zákon o branné službě v původním návrhu vlády ČR: výcvik během tří měsíců a jak řekl ministr obrany Stropnický v TV, že linie fronty míru je tam, kde NATO to bude potřebovat, rozuměj, kde USA to bude potřebovat, třeba v Afganistánu, nebo na Ukrajině. Z výše uvedeného vyplývá, že příčina všeho je v tristní ekonomické situaci USA, které nemají na výběr. Musí vést válečné konflikty a připravovat útok na Rusko, které s Čínou a ostatními vypovědělo ekonomický světový systém nastolený po druhé světové válce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:32 kvalitní příspěvek.Fakt je ten,že podání ruky a slova před svědky vždy platilo,ale bohužel ne pro všechny.AMÍCI slíbili ztažení vojsk z NSRa Gorvačov z NDR.Dále,že se NATO nebude rozšiřovat.Gorby byl koupen USA a vše bylo připraveno.A pak už stačil Havel s ikonou smrti Madlenou a vše vzalo podle plánu v režii USA, CIA spád v EVROPĚ.A trvá dodnes.

   Vymazat
  2. On ani nebol kúpený, bol tak blbý a naivný. A tiež opantaný predstavou že on bude hrdina, ktorý dovedie Rusko k pokroku, mieru,demokracii,priateľstvu s celým svetom, že si nevidel pred nos.

   Vymazat
  3. Ta fatalni chyba je pocitam jeste horsi nez si myslime. Holubicci povaha Slovanu ? Kazde sjednoceni germanu znamena tragicke nestesti pro vsechny kolem a cely svet...Kolikrat to jeste bude muset byt zopakovano,nez se nekdo vzchopi a Nemecko rozpusti ? Jine reseni neexistuje.Co jednou Satan zchlamstne, tam trava neroste...Po meste se mnozi napisy: Znicte je nebo budete zniceni...!!

   Vymazat
 4. anonym 16.31 - vypatlanej mikromozeček...miluju tyhle jakoby vtipné příspěvky...

  OdpovědětVymazat
 5. Dle reakcí vlezdo pr. je do velice dobrý článek
  Děkuji autorovi
  Václav

  OdpovědětVymazat
 6. Nedávno Kerry dělal turné po všech těchto státech, včetně Mongolska. Připravoval půdu? Amíci to prostě nevzdají. Budou to zkoušet tak dlouho, dokud nepřinutí Rusko zakročit.
  Je třeba si uvědomit, že v Kazachstánu byly nedávno prezidentské volby a Nazarbajev dlouho váhal, má-li kandidovat. Pak ale šel a byl zvolen okolo 90%.
  Tak kdo tam dělá ty nepořádky???
  Nakonec všechny tyto státy zjistí, že budou muset totálně ukončit jakékoliv diplomatické styky s Amíky, aby mohly vůbec normálně fungovat.

  OdpovědětVymazat
 7. Požehnáním pro svět by bylo, kdyby se ta anglosionistická říše zla položila. Čím dříve tím lépe.

  OdpovědětVymazat
 8. Pro vsechny co tu miluji usa a tzv.zapadni investory : vzpomente si na ne, az jim budete platit ucet za vodu, telefon.... A jine....co se jim za hubicku prodalo......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O ostatním nevím, ale za nasi vodu platime tem "nejvyssim" investorum.

   Vymazat
 9. Doufam,ze zvitezi Trump a trochu to tam zmeni k lepsimu anebo to tam vemou do rukou obcane a narodni garda a vycisti tu spinu z bile chatrce a nastoli tam opravdickou ,ne americkou demokraci! Kdyz ne tak se budu modlit aby tato zeme po Panamskou siji zmizela z noci na rano pod hladinou more. Kdybych byl Panbuh,udelal bych to uz davno,pak bych se vyblil a sel nekam na panaka! Mezi LIDI!!!....

  OdpovědětVymazat
 10. "Aby neutěšený stav super zadlužené ekonomiky Američani vyrovnali, tisknou neskutečné množství zelených papírků s názvem dolary."

  Ty papírky tiskne soukromá kabbala několika židovskývh klanů. Nikoliv Američani, ani "jejich" president, vláda nebo kongres, tiskne to zcela soukromá khazarská pejzatá finanční internacionála. USA je stát jen formálně, fakticky je to soukromá korporace.

  OdpovědětVymazat
 11. ani amerika nie je zem bez limitov - jednoducho raz nastane stav kde nebude riešenie žiadne - alebo jediné -

  OdpovědětVymazat