Reklama

.

.

středa 29. června 2016

Ve velmi důležité chvíli proběhla blesková návštěva Putina v Číně

28. 6. 2016  AC24

Čínská státní média komentují výsledky „bleskové“ návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Číně, která podle jejich názoru „proběhla ve velmi důležité chvíli a má zvláštní význam pro dvoustranné vztahy“.


„Ruský prezident Vladimír Putin ukončil 25. června svou první „bleskovou" návštěvu Číny v tomto roce.

Příjezd ruského prezidenta se uskutečnil v důležité chvíli pro čínsko-ruské vztahy a má zvláštní význam…

Výsledky návštěvy také umožnily další plánování a projektování vztahů na vysoké úrovni a všeobecné strategické spolupráce a partnerství mezi Čínou a Ruskem a určily vektor rozvoje takových vztahů, a také přidaly mocný impuls rozvoji dvoustranných vztahů", uvádějí hlavní noviny Komunistické strany Číny Žen-min ž'-pao.

Agentura Sin-chua uvádí, že současná návštěva hovoří o třech trendech v rozvoji vzájemných vztahů Číny a Ruska.

Prvním trendem je pevné usilování o nastolení spravedlivého a racionálního světového pořádku. „Zvláštní pozornost vyvolávají tři dokumenty, které byly uveřejněny během návštěvy prezidenta Putina v Číně: čínsko-ruské společné prohlášení o upevnění globální strategické stability, společné prohlášení o spolupráci v oblasti rozvoje informačního prostoru a deklarace o zvýšení role mezinárodního práva. Jednotná a sladěná činnost Číny a Ruska v řadě aktuálních otázek svědčí o tom, že obě země se stávají klíčovým faktorem a konstruktivní silou v budování globálního míru a stability", píše agentura.

Druhým trendem
je prohloubení vzájemné politické důvěry a strategické spolupráce. „Během setkání s prezidentem Putinem předseda Stálého výboru Všečínského shromáždění lidových zástupců Čang Te-ťiang upozornil na to, že už je to 15. Putinova návštěva v Číně. A během posledních tří let předseda Si Ťin-pching pětkrát navštívil Rusko. Od roku 2013 Si Ťin-pching a Vladimir Putin uskutečnili asi 15 setkání jak během návštěv, tak i na mezinárodních fórech. Taková frekvence vzájemných kontaktů mezi prezidenty velmocí je v mezinárodní praxi vzácnost", uvádí Sin-chua.

Třetím trendem v rusko-čínských vztazích je podle názoru čínské státní agentury ochota ke kvalitnější všestranné spolupráci. „Během návštěvy prezidenta Putina v Číně strany podepsaly více než 30 dokumentů o spolupráci v oblasti obchodu, ekonomiky, infrastruktury, technologických inovací, zemědělství, financí, energetiky, sdělovacích prostředků atd…. V interview pro Sin-chua Putin jasně řekl, že snížení vzájemného obchodu mezi Ruskem a Čínou je pouze dočasné…", uvádí agentura.

Zároveň vlivné čínské noviny Global Times píší, že společné prohlášení podepsané prezidenty Ruska a Číny svědčí o „širokém konsenzu mezi dvěma prezidenty oproti hegemonii USA".

Ruský prezident uskutečnil oficiální návštěvu Číny v sobotu. Strany podepsaly několik desítek dokumentů, z nichž se většina týkala spolupráce v ekonomické oblasti.

10 komentářů :

 1. Číně je jasné, že v případě ovládnutí Ruska Američany, další na řádě, na které mírumilovné NATO zaútočí humanitárními bombami, je Čína.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne tak ako si to napial. UsA uz ma dokonca plan ako bombardovat atom.hlavicami Cinu.

   Vymazat
 2. Rezoluce jsou rezoluce, ale zadnou pomoc se Putinovi vyzebrat nepodarilo.
  A pozvolna okupace Sibire Cinany pokracuje.
  Obcas je me ruskeho diktatora i jeho chradnouci ekonomiky az lito.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepi, občas je mně líto tebe, když člověk s takovým intelektem, zkušenostmi, politickým a ekonomickým rozhledem, který hravě strčí do kapsy i renomované světové experty,se musí snižovat na úroveň trolla, který tady dělá ze sebe maňáska. Just go for it Pepi!

   Vymazat
  2. Ty potrate bez mozku,ty méněcenej prvoku,až slezeš z nočníku tak si tě vezmu na pitevnu a pak se budu smát!

   Vymazat
  3. Nezapomeň politovat taky sebe. Nebylo ti dáno a trpíš.

   Vymazat
  4. 7:56 A mne je luto teba a tvojich deti lebo sa budu musiet opat ucit namiesto AJ po Rusky a Cinsky.Ty uz nebudes musiet ty budes hnit v zemi

   Vymazat
 3. Anonymní29. června 2016 7:56, nezapoměla na tebe sestra s prášky? A neměl by jsi se raději chystat na vizitu?

  OdpovědětVymazat
 4. Hlavním bodem byla dohoda s Merklovou .Ta chce zajistit na 200 let přísun nerostného bohatství z Ruska .Toto stanovisko bylo probráno s Čínou, jako hlavní.

  OdpovědětVymazat
 5. od Londynu po Sibir byla evropa domovem bilych lidi az do doby co se zidaci infiltrovali do vsude kde mohli a genocidou vyhladily ameriku,australii a v evrope minimalne pres 250 milionu bilych lidi.
  zapad je jen dalsi uzemi ktere tito perverzni satanisti ,nacisti nasilne obsadily a proto se take tak chovaji ve vsech statech.nejsou doma nejde jim o vlastni zem,rodinu ani tradice.Anglie,Francie,Italie ,nemecko je to vsechno jedna banda ktera plni plan na vytvoreni mixovane degenerativni rasy(arabove 50% incestu!!) zidi chteji vytvorit sobe podobne.bez svedomi,vedomi,na urovni 3 cakry coz jsou jen zvireci pudy a rizeni zivota sexualni energii bez propojeni srdce,citu s dusi.Takze vy co se ohanite zapadem jste idioti kteri pravdepodobne ani nevi ze krestanstvi,marxismus a dalsi bordel pochazi od zidu a byl aplikovan na nas aby nas vyhladil. co to jste za lidi kdyz vyzyvate sve zidovske otrokare namisto udrzeni vlastni kultury a svobodneho jednani,,bohuzel proces autogenocidy je na zapade tak daleko ze vitaji uprchliky a ani jim nedochazi ze oni prichazeji aby nahradily domorodce.par valek,genocid a lide zapomenou na svou kulturu ,puvod a uveri propagande..ovce v rukou zidu proti vlastnim lidem to jsou odpurci ruska a ciny a vsech spratelenych kultur.takovym lidem jde jen o vlastni prospech z materialniho bohatstvi protze dusevne jsou prazdni nebo naopak preplneni lzi sami o sobe a svem svete a pravda pro ne nic neznamena....

  OdpovědětVymazat