Reklama

.

.

pondělí 20. června 2016

Velmocenský boj o Sýrii


Emil Kalabus
20. 6. 2016
 

Skrytý boj velmocí o Sýrii pokračuje. Americká intervence v Sýrii se bude zvyšovat, stejně jako tomu bylo v případě války ve Vietnamu, kde se americká vojenská přítomnost během osmi let rozrostla z několika set poradců na půl milionu vojáků. Tak to vidí The Washington Post a vše tomu nasvědčuje.

Prezident Bashar al-Assad v syrském parlamentu v Damašku, volá po naprostém vojenském vítězství, rusové, ale volají po střízlivém posuzování reality.

Je samozřejmé, že Moskva nesdílí nadšení a přesvědčení projevené Teheránem a Damaškem ohledně celkové pozemní operace. Řečeno prostě, Rusko se jistí, zatímco Damašek a Teherán dychtí po akci.

Ruské upřednostňování příměří je pochopitelné. Írán a Sýrie, na druhé straně, jsou názoru, že příměří pouze pomohlo „opozici“ se přeskupit a opětovně získat některá ztracená území.

Ve skutečnosti je to jen podpora Ruska, co umožnilo syrské vládě konsolidovat svoji kontrolu nad většinou Damašku, Homs a Hama a získat kontrolu nad územími kolem Aleppa. Režim nemůže doufat, že uštědří „opozici“ rozhodující ránu jinde, než v západních oblastech země.

Nedávný příjezd britských a francouzských zvláštních jednotek by docela dobře mohl být akcí předjímající decentralizační proces, který se pravděpodobně kuje. Rusko to vnímá a nehodlá se chytit do pasti.

Samozřejmě, že Teherán a Damašek to budou považovat za de facto rozparcelování Sýrie vnějšími mocnostmi mezi své loutkové frakce a nepřijmou to. Moskva jedná rozvážněji a zatím váhá...Čas příměří ale vypršel.

Použití zástupných sil pro zničení legitimní vlády v Sýrii se nyní začíná stupňovat za pomocí metody přímého nasazení pozemních západních speciálních sil a pozemního vojska pod rouškou pomoci a koordinace „umírněných“ teroristů.

Přestože syrská armáda bojuje se zástupnými silami Západu, Spojené státy, Británie a Francie začaly přemisťovat své vojáky speciálních jednotek na pomoc k uskutečnění úkolu zničit syrskou vládu a odstranit Asada. Úkol odstranit Asada, byl pro Západ vždy prvořadý. Dnes se k této vizi připojili izraelští, jordánští a turečtí důstojníci, a to navzdory skutečnosti, že ruské zvláštní síly jsou na zemi a bojují na straně syrské armády.

Není tajemstvím, že obě velmocenské strany - Spojené státy a Rusko budují vojenské základny v severních oblastech Sýrie, aby je mohly použít jako zastávku pro nové operace.

V této souvislosti přicházejí zprávy z ruských médií, které citují kurdské zdroje, že se Francouzi nyní snaží vybudovat vojenské základny v provincii Aleppo.

Zdá se, že je to tak, jak píše Václav Umlauf. Čas příměří vypršel a Západem podporovaní teroristé dostávají ruské bomby přímo na kokos i s jejich poradci. Začíná druhá fáze konfliktu, který už přestal být pouhou lokální válkou.

Jestřábi v USA konečně dostanou svůj casus belli - který označuje incident, událost nebo skutečnost postačující jako důvod k vyhlášení války, aby mohli vyrazit na Rusa, zatím pouze v Sýrii.

Jestřábi z Pentagonu už vykřikují, že je třeba nad Sýrií sestřelovat ruská letadla a vytvořit bezletovou zónu.

Zapomínají však na jedno. Spojené státy a jiné Západní země jsou v Sýrii podle mezinárodního práva zločinným agresorem páchající válečný zločin útočné války, jelikož cizí nasazení vojsk na území svrchovaného státu je možné pouze v souladu s rezolucí RB OSN nebo se svolením tamní vlády. Američané oproti ruskému letectvu nemají ani jedno. Ruské vojenské síly jsou v Sýrii na pozvání tamní legitimní vlády.

Rusku už „americká válka proti teroru“ v Sýrii přestala dávat jakýkoli smysl, což nejspíš platí i pro „mírové rozhovory“ v Ženevě. Je možné, že Rusko přece plánuje rozsáhlou pozemní operaci, která by vedle Daeše na syrském území zlikvidovala i Al Kajdu a další teroristy. Velmoci odhazují rukavice. Vynořuje se otázka, co bude dál...

Jedna věc je jistá. 17. června 2016 v ranních hodinách zaútočilo Ruské letectvo na klíčový muniční sklad Jabhat al-Nusra v severním Aleppu, který zcela zničilo. Tento sklad přiléhal k velitelskému a řídícímu středisku ve vesnici Babis.

Provládní síly za podpory ruských válečných letounů si vzaly zpět další území na syrsko-turecké hranici v severní části provincie Latakia. Do 17. června loajalisté osvobodili vesnice al-Shahrourah, Ain Issa a Hasam, kopec Tal al-Hayat, 3 vyvýšeniny (kóty 502, 559 a 469). Boje probíhají v horách al-Rowaisi.

Válka s teroristy pokračuje.

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/francie-v-syrii-buduje-vojenskou-zakladnu/

http://e-republika.cz/article3625-Rusko-v-Syrii-bombarduje-opozici-spojenou-s-teroristy-ktere-kryje-Zapad

http://cz.sputniknews.com/svet/20160616/3307928/usa-syrie-bezletova-zona-podminky.html

http://www.nwoo.org/2016/06/18/syrske-valciste-17-6-2016-video-a-jeho-prepis/13 komentářů :

 1. Válka s teroristy pokračuje? Ruská a syrská a íránská válka s teroristy pokračuje. Západ s teroristy nebojuje, vyzbrojuje je, cvičí je, podporuje je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A úplně fascinující je rozsah lží, které se o tomto v západním světě od počátku rozvracení blízkého východu šíří. Děda.

   Vymazat
  2. Dědo, souhlas, velice rafinovaným, ale jiným způsobem, než Blízký východ a severní Afrika, se nyní rozvrací celá Evropa, potažmo ten skvělý, bruselský Eurosojuz, v budoucnu, dle scénáře se EU přemění zřejmě na americký tábor FEMA nebo Guantanámo.

   Vymazat
  3. Ti agresorští hajzlové se už ani nestydí za to,že bojují na straně islámistů a teď je i cvičí a vyzbrojují,Chce se mi z toho zvracet!Pěkná západní žumpa!

   Vymazat
 2. Nelze pochopit takovou opozici, která je schopná za dosažení svých cílů takto zničit celou zemi a životy lidí. Domácí opozice dostala šanci v příměří přehodnotit své postoje a ta intervenční bude muset být zničena, jinak se nezastaví před ničím.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento konflikt, dle mého úsudku, bude trvat na dobu spíše desetiletí, než let.Dokud všichni občané-migranti, pardon, inženýři, právníci, doktoři, umělci a inteligence, nebudou ve vysněném ráji nicnedělání o bezpracných pečených holubech, rodinných domech a luxusních autech v garážích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TO se také říkalo, když angažmá bylo zahájeno a po pěti měsících bylo nabídnuto příměří, neboť bylo mnohé rozhodnuto. Možná by se měl Irán více angažovat, moc o tom nejsou zprávy.

   Vymazat
  2. Celý ten bordel bude pokračovat,dokud se "neposerou" ty idiotské SS a lidi si tam "nepřivážou na řetěz,nebo neudělají endlózung s mezinárodním sionismem a nepřevezmou mu ten zázračný šém/mikimausDollar,hýbající s tím hloupým US/NATO golemem...,do té doby nebude na zeměkouli klid a bude se to jen zhoršovat,ty svině se nezastaví před ničím....

   Vymazat
 4. Včera začal v USA bublat Yellowston možna to pomůže se starat o svoji zem! SUPERSTATION -95 ---

  OdpovědětVymazat
 5. zkurvené USA + Katar,Saudi a Turek - největší hnůj s sponzor světového terorismu...

  OdpovědětVymazat
 6. Naštěstí Česká republika se Srábotkou podporuje teroristy z ISIS,pardón tedy Turecké Erdogan gang teroristy s poradci z americké C.I.A.Naše zem může být hrdá kam to dopracovala i na východě,kde podporujeme ukro-nacisty a banderovce naše odvěké nepřátelé národa!Teď jsou všichni tito zločinci naši demokratičtí spojenci proti Rusku.Se musím hanbou stydět!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1++++++++++++++++++++++

   Vymazat
  2. Jo,jo,je to tak.9:41
   máte úplnou pravdu.Já už se stydím dlouho za naše podporovatele fašismu!Ale příjde čas,kdy se budou skládat účty.

   Vymazat