Reklama

.

.

pondělí 27. června 2016

Washington Free Beacon: V Nikaragui se brzy objeví základna ruské rozvědky


27. 6. 2016    zdroj a původní zdroj
V Nikaragui se pravděpodobně buduje základna pro ruskou elektronickou rozvědku, maskovanou stanicí GLONASS, informuje Washington Free Beacon. Kromě toho má země v úmyslu koupit v Moskvě 50 tanků T-72. Jejich předpokládaná cena činí více než celý rozpočet na obranu Nikaragui v roce 2015, uvádí list.Ruská vláda buduje v Nikaragui základnu elektronické rozvědky v rámci posilování své vojenské a výzvědné aktivity na západní polokouli, tvrdí Washington Free Beacon. Je to součást dohody mezi oběma zeměmi, v jejímž rámci Nikaragua také obdrží 50 ruských tanků T-72, tvrdí zdroje listu.

Ze země byli s okamžitou platností nedávno vyhoštěni tři úředníci Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA. To ukazuje, že "diplomatické ouvertury" prezidenta Baracka Obamy v souvislosti s Kubou nezlepšily vztahy s levicovými vládami v tomto regionu, říká autor článku.

Přesné umístění ruské základny není známo, ale je možné, že bude zamaskována stanicí pro GLONASS. O ní se uvádí, že je těsně před dokončením a že se nachází severně od hlavního města Nikaragui Managui. Jiné zdroje však tvrdí, že základna má být na Karibském pobřeží.

Pentogon nekomentoval rusko-nikaragujské vojenské vztahy, ale zástupce ministerstva zahraničí poznamenal, že "přestože každá země má právo vybrat si své mezinárodní partnery, my jsme netajili skutečnost, že dnes není doba na normální vztahy s Ruskem".

Z celkového počtu 50 tanků uvedených v dohodě, je již 20 jednotek první dávky pravděpodobně na cestě, píše Washington Free Beacon. Koncem dubna proběhly proti tomuto obchodu s tanky v Managui protestní akce, organizované opozičními stranami. Jeden z demonstrantů držel transparent s nápisem "Nechceme ruské tanky, chceme chléb, medicínu a mír", uvádí americký list. Dohodu odsoudil i ministr zahraničních věcí Kostariky kvůli obavám ze závodů ve zbrojení ve Střední Americe.

V květnu dal parlament Nikaragui svolení, aby v zemi pracovali zahraniční vojenští poradci - opatření je určeno pro Rusy, kteří budou školit Nikaragujce pro práci s tanky, ale také může umožnit, aby se ruská rozvědka dostala do Nikaragui, domnívá se autor článku.

Bývalý pracovník Pentagonu Mark Schneider tvrdí, že dohoda o tancích je jednoznačně součástí strategie Ruska na zvýšení prodeje zbraní s tím, aby mělo možnost vytvářet vojenské základny a posilovat vliv v regionu. V říjnu 2013 Rusko přesunulo Rusko do Nikaragui dva bombardéry TU-160 a jeho flotila byla ve Venezuele. Cesta prezidenta Vladimíra Putina do Nikaragui v roce 2014 položila základy pro posílení spolupráce, připomíná Washington Free Beacon.

"Nikaragujští socialisté zjevně přivedli zemi na pokraj ekonomického kolapsu," domnívá se Schneider...Jeden z vojenských analytiků poukázal na to, že cena tanků je údajně 80 milionů dolarů a je větší než celý vojenský rozpočet Nikaragui v roce 2015.

V sovětských dobách se na Kubě nacházela největší výzvědná základna, kde bylo "více než 1500 pracovníků KGB, GRU a kubánské rozvědky" a která byla schopna zachytit všechny signály elektrokomunikačních systémů jihovýchodu USA. Základna byla uzavřena v roce 2002, oznámení o jejím opětovném otevření Moskva popírá, informuje list.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. "Nikaragujští socialisté zjevně přivedli zemi na pokraj ekonomického kolapsu,"
  A antisocialistický Porošenko pod vedením americké ambasády přivedl Ukrajinu k nebývalému rozkvětu......

  OdpovědětVymazat
 2. Správně, teď se Rusové chovají velmi správně, tak nějak po eméricku. Nechápu, jak to tedy těm tupanům vůbec může vadit:o))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo ví, jak to vlastně vůbec je. Jestli čerpají z takových zdrojů "jedna paní povídala, tak se kikdy nic konkretního neovíme.

   A že bylo použito zdrojů JEDNA PANÍ POVÍDALA, tak níže je opis článku:

   "že bude zamaskována stanicí pro GLONASS. O ní se uvádí, že je těsně před dokončením a že se nachází severně od hlavního města Nikaragui Managui. Jiné zdroje však tvrdí, že základna má být na Karibském pobřeží."

   Vymazat
  2. No asi to bude tím, že o tom emíci vědí prd a to je nesmírně trápí. Jen ať jsou v nejistotě. Ono to těm rádoby světovládcům neuškodí.

   Vymazat
  3. A i kdyby ? Taková neagresivní blbost Amíky vzrušuje a Rusové mají věřit tomu,že stovky základen USA kolem RF s útočnou výzbrojí a vybavením jsou vojáci USA na výletě ?Tak blbí Rusové nejsou, Amíci snad .

   Vymazat
  4. MUSEJÍ BÝT ÚPLNĚ ŠÍLENÍ, PROTOŽE TY AMERIČANY UŽ NEMŮŽE CÍTIT VŮBEC NIKDO. Kam vlezou, tam padají vlády a hlavy států vraždí najatá lůza bez soudů na ulici.
   Svým způsobem to je bezpečnostní pojistka, pořídit si ruskou základnu.
   Nebozí usáci budou zanedlouho trpět stihomamem, až na kubě budou parkovat atomový ledoborce a atomový ponorky.....
   Říká se tomu reciprocita.Jak se radar v bulharsku, tak základna v nikaragui.
   Mě to připadá naprosto v pořádku, k rovnováze světa.....

   Vymazat
 3. Jak tak koukám,tak článek,, V Nikaragui se brzy objeví základna ruské rozvědky ,,nejvíce rajcuje komentáře tady na NR a celá US propaganda to má u prdele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, mě nejvíc rajcuje, jak drzí ruští agenti na ameríckém zastoupení v Moskvě, přestavují po nocích nábytek a dokonce se jim vykáleli na koberec. No není to k popukání!!!V.J.Horák

   Vymazat
  2. A my zas máme u prdele lejnolahvárenský kokoty ala Chujmer debilovič!!!!!

   Vymazat
 4. Speciální formace raket RASS- je řízení třech raket ,které letí společně.Dosah je 8 000km.Pro přesnější navigaci je výhodné mít operační řídící středisko blíže USA což je Nikaragua,Kuba, Venezuela.

  OdpovědětVymazat
 5. Nikaragujská revoluce na jiný způsob?Aneb
  Nepřehlížejme Latinskou Ameriku !
  Čili
  ? Ohrožení všech zemí spojíte se ?
  http://outsidermedia.cz/Nikaragujska-revoluce-na-jiny-zpusob/
  http://www.netsocan.cz/socan/num0212/mikonik.html

  OdpovědětVymazat
 6. V nadějný kolaps věří jihoameričtí optimisté

  poněvadž: ”...it becomes evident the answer to the true dimension of the world crisis in the twenty-first century. It means the overcoming, not only of the history of capitalism, but of the existing history up to now. Not only has the Cold War come to an end. It is also the end of the world history of modernization. Not only this specific modern history, but the world history of fetishist relations in general. Now, the modern commodity-producing system has reached its historical barrier and discloses its failure. A historical collapse of the system with all of its correspondent social relations that expresses itself as a financial collapse, an ecological collapse, a collapse of the society of labor, a collapse of politics and of the national States, a collapse of the relations among sexes, collapse of …...Will it be possible to overcome this real abstraction of value-dissociation? Will it be possible to go beyond the commodity-producing system? Will it be possible to build a de-fetishized society, a society of human emancipation?
  The Collapse of Capitalism. Group Radical Critique

  OdpovědětVymazat