Reklama

.

.

neděle 26. června 2016

Zájmy kolem BrexituKvěta Pohlhammer Lauterbachová
26. 6. 2016  E-republika

Brexit vyhráli globalisté, nikoliv euro-atlantické vazby. A jde jako vždy o finanční trhy, a vůbec ne o svobodu. 

 

Euro nefunguje. A proč, to jsme rozebírali v celé řadě článků v předchozích letech. Přestože nemáme důvod se příliš radovat z faktu, že máme pořád ještě v České republice korunu, a to kvůli likvidační měnové politice České národní banky, vznikla nyní po výsledcích hlasování o odchodu z EU naděje, že se eura tak, jak je koncipováno, nedočkáme. Nejsme sami, kdo je přesvědčen, že euro bylo zavedeno, aby urychlilo vznik velké hospodářské krize na evropském kontinentu, která nebude zvladatelná jinak než tuhou centralizací a rozšiřováním EU na východ nedemokratickou cestou.

Jako lokomotiva tohoto opětovného tažení Drang nach Osten bylo nasazeno opět Německo, stejná písnička, jako když byl podporován ve svém úsilí o získání totalitní moci západními korporacemi a bankami koncem dvacátých let minulého století Hitler. Úrokové sazby mezi léty byly pouze jednou v historii na tak nízké úrovni, jako dnes. A to mezi roky 1923–29. Dnes je to Německo, na které bude možné pak ukázat jako na viníka všeho zla. Už to začíná být únavné, jak se historie opakuje a jaké blbečky máme v politice, kteří nechápou, o co jde. V tomto směru II. válka ještě neskončila. Byli jsme podvedeni a obelháni (kdo umí německy, ať si poslechne německé právníky, otevřeně hovořící o kriminálním jednání německé vlády: Steht auf, wenn Ihr Deutsche seid! (Povstaňte, jste-li Němci!).

Existence Evropské unie měla zaručit, že se na evropském kontinentu nebudou konat již žádné války. A hle, 150 km od Petrohradu již mašírují opět němečtí vojáci jako součást NATO a kancléřka Merkelová vyjednává s Poláky: „My vás podpoříme vojensky proti Rusovi a vy nám pomůžete a otevřete se migrantům a podpoříte kvóty“. Ve Francii to vře, Evropa hraje mistrovství ve fotbalu a NATO hraje ruskou ruletu na hranicích s Ruskem, jak se vyjádřil tento autor o ruské ruletě. Demokracie dostává pěkně na frak, Britové hlasují v referendu o setrvání v EU a Francouzům se zakazuje ve stejný den demonstrovat proti reformě pracovního práva, nařízené EU. Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi.

Samozřejmě jde v Británii opět o zájmy velkých bank a Wall Streetu zejména. Ten se snažil ostošest v kampani, aby mu finanční centrum City of London přestalo dělat konkurenta. Britové stáli v EU pouze jednou nohou, jak dobře analyzuje Paul Craig Roberts. Většina lidí netuší, že stejně jako americký Fed může půjčovat peníze americké vládě, totéž platí o Bank of England. Britská vláda sice (není) nezávislá, protože není nezávislá ani Bank of England, i když ta se tváří jako zestátněná. Ostatní nevolníci v EU jako jsme my, Slováci, Poláci, Portugalci, Španělé, Řekové, ale i Francie, Německo a Itálie, kteří si musí půjčovat na „finančních trzích“ za úrokovou sazbu dle „nálady finančních trhů“.

Více než kdy jindy se v tomto referendu potvrdilo, že EU slouží Washingtonu a jednomu procentu, nikomu jinému. A vražda poslankyně Coxové dle obvyklého scénáře byla zcela zbytečná. Tento tah voliči prohlédli a královna v případě Brexitu elegantně napomohla: Sice se nevyjádřila, ale ani nedementovala otištěnou otázku svým spolustolovníkům: “Jmenujte mi tři pádné důvody, proč by měla zůstat Velká Británie v EU“. Že tato otázka padla veřejně, znamená, že ne všechna média jsou pod kontrolou atlantických vazeb. A koneckonců si vzpomeňme na vstup britských investorů na čínský trh a do AIIB a mohutné symbolické objímání se s čínskými komunistickými představiteli při návštěvě Velké Británie.

Shrnuto a podtrženo, v případě Brexitu nebyla hlavní otázkou migrace, ale ve skutečnosti finanční trhy a rozložení sil. Kdyby Británie v EU zůstala, musela by se připojit k jednotnému bankovnímu trhu a nakonec se vzdát i libry, což by velmi pomohlo Wall Streetu a jeho bankám v posílení pozice. Tento tah nevyšel přes veškerý nátlak z USA před konáním referenda.

Po Francii se začíná bouřit Itálie. A vstanou noví bojovníci. To, že se konalo referendum ve Velké Británii, je samo o sobě důkazem, že EU je nefunkční, řekl v italském parlamentu viceprezident parlamentní komory Luigi di Maio ve středu v televizním vysílání. Itálie by tedy také měla přehodnotit své vztahy k EU a doplnil: „Chceme referendum o euru“. Hnutí 5 hvězd v Itálii dodává po vítězství svých kandidátek v komunálních volbách a zejména zvolení Virginie Raggi z hnutí 5 hvězd primátorkou Říma tomuto politickému seskupení silnou novou mízu. Na vývoj v Itálii a makroekonomická data a současnou hospodářskou katastrofu se podíváme v dalším, podrobnějším článku.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu E-republika přispět, klikněte zde. Děkujeme!

Související články:

30 komentářů :

 1. Paní Pohlhammer Lauterbachová,
  je to prachobyčejný truc englánské modré krve. Prostě ínglend je pro evropu příliš nóbl, tak nahodili truc a teď budou pouštět do éteru suchý humor a bavit se jak se EU může opupínkovat "z té ztráty"...

  Ať si na tom ostrově tvrdnou sami. Buďto by si to měli rychle rozmyslet nebo rychle vypadnout a neopruzovat. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ona jako jediná prozatím chápe jak funguje řízení světa. Hlasování o Brexitu mělo prozatím dva viditelné důsledky.
   1) BRICS dostal facku prostřednictvím J.A.R. (aktiva v londýnských bankách v GBP).
   2) Vyčištění akciových trhů (odepsáno přes 2 bln. U.S.D.), které umožní opět zvyšovat úrokové sazby. Ta paní tomu rozumí moc dobře.

   Vymazat
  2. Ona to pochopila, ale podrobnější vysvětlení je v druhé části článku, zde:
   http://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-357/

   Vymazat
  3. To důležité z článku je nad diskuzí.

   Vymazat
 2. Britové se vždycky trhli, když se má něco semlít v Evropě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Den před referendem jsem si vyložila karty a vyšlo mi,že Británie odhlasuje odchod z EU. Přestože mi karty vycházejí vždycky, tady jsem si nebyla úplně jistá, tak jsem nic neříkala a čekala. V pátek ráno jsem si karty vyložila znovu, právě když na mně z internetu vyskakovaly titulky jak příznivci EU vedou, a znovu mi vyšel odchod Británie z EU no a pak se situace obrátila a stalo se. Včera jsem vzala karty a dotázala se, jestli ještě nějaká země odejde z EU a která, vyšlo mi že ano, bude to celkem rychlé, mělo by to být po nějakém setkání (snad po summitu) a taky karty řekly, která. Ale opět posečkám, abych nešířila víte co...Jen jedno řeknu, jestli se to stane, bude to šok.

   Vymazat
  2. Dobrý den.

   Tipovala bych to na Itálii nebo Španělsko.

   Vymazat
  3. Bylo by šílené, kdyby to mělo být Řecko? Ve světle zpráv o evropském superstátu vedeném Německem a Francií, jehož návrh má být přednesen na dnešním summitu V4 + Německo a Francie a v týdnu ostatním 27 zemím.

   Vymazat
  4. Tipoval bych Holandsko.

   Vymazat
  5. Vlastenka


   Těsně vedle!
   Tipujte Francii, protože Le Penová vyhraje příští volby a 80 procent Francouzů chce VEN!

   Vymazat
 3. Pohnutek měli hlasující Britové více víc než dost. Také se jim obrací žaludek z evropské byrokracie.

  OdpovědětVymazat
 4. Nezávislost na EU je hezká věc, ale vstupenku na setkání jejích exkluzívních členů si za ni nekoupíš.

  OdpovědětVymazat
 5. To byl asi hodně drahej dárek, co letěl na narozeniny přes oceán.

  OdpovědětVymazat
 6. Na vlajce EU zhasla hvězdička
  úplně pidi, maličká

  OdpovědětVymazat
 7. No dobrá, stalo se. Ale to co předvádí ČT kolem této záležitosti, opĕt rozhodli nevzdĕlanci, jako když u nás volila lúza Zemana, 3 miliony podpisů za 3 dny! Kdo je za tu dobu ovĕřil, že tam např. nejsou tisíce Mr. Beanů? Bagatelizace referenda, pláč nad špatným rozhodnutím, všeználek Kalousek v pernamenci...Nelze do rukou lidu dávat nástroje demokracie (volby, referenda).Vidíte, jak to pak dopadá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I v demokracii platí kde zakrmíte, tam nalovíte.

   Vymazat
  2. Ale proč obviňujete prosím ČT ? Vždyť ta pouze tuto zprávu přinesla a nemůže za to, že podpisy nejsou ještě ověřené !! V GB je okolo této petice velká mela, jedná se o masový protest a bude se tím zabývat jejich parlament. Takže nenadávejte na ČT - ta pouze přináší zprávy.

   Vymazat
  3. Teda asi se nenepodepisují archy na ulicích. 3 melouny podpisu by se takto asi o víkendu nesehnalo. No a internet ten toho umí!

   Vymazat
  4. Tady nejde o to,že ČT tu zprávu přináší,ale o to jak ji komentuje,víme.

   Vymazat
  5. Vlastenka


   Přesně tak.

   Neslyšíme nic jiného nežli masírku, jak půjdou Britové o žebrácké holi...)))
   A o tom, že ta petice je notně pochybná, když ji můžete podepsat odkudkoliv, ani slovo.

   Doporučuju článek Haase v PL - ten tam hodil i link. Zkuste se podepsat třeba jako Karel IV. a projde to.

   Vymazat
 8. To by docela odpovídalo, protože Londýn hlasoval 60% proti vystoupení, což je na to, jak se před tím masírovalo, že je tam samej eurohujer, dost málo, takže asi to vysvětlení finančními trhy odpovídá. Na druhou stranu se říká, že se už centrum finančnictví přesouvá z Londýna do Číny, takže tohle by mě zajímalo, jak se to s tím slučuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Číny se určitě nepřesouvá finanční centrum EU !!! To je pěkná blbost.
   Finanční centrum EU - nyní nv Londýně - se přesune na kontinentální Evropu - a je to.

   Vymazat
  2. Anonymní27. června 2016 9:17
   Souhlasím s Vámi. Ačkoliv se mi článek líbil, také mám tyto nejasnosti. Navíc, z poznámky, že ne všechna britská media jsou v rukách atlantistů, podle mého vyplývá, že ani královna není na straně atlantistů. To by dost narušovalo, moje pjakinovské jistoty. Spíš bych řekl, že atlantisté chtějí odtržení Británie.
   Ať tak či onak, děkuji autorce za článek, jehož motto vidím v této větě:
   „Samozřejmě jde v Británii opět o zájmy velkých bank a Wall Streetu zejména.“
   To, co je nám v médiích předkládáno, je pouze jakési zaobalení dějů pro veřejnost. Ty hlavní příčiny vždy vychází ze zájmů finančních gigantů. O těch se mluvit nesmí, to je ona stínová vláda. P.K.

   Vymazat
  3. Vlastenka


   V LONDONISTÁNU UŽ HLAVNĚ PŘEVAŽUJÍ ČMOUDI NAD PŮVODNÍM OBYVATELSTVEM A TÍM JE TO DÁNO.
   Nedivím se, že jsou na ně Briti alergičtí - viz videa, jak "přebírají" zemi.

   Vymazat
 9. Recept na pravou Anglickou snídani.

  Na másle osmahnuté žampióny, vajíčka, rajčata rozkrojená napůl, vařené fazole, zalít kečupem, a hlavně nezapomenout na slaninu.

  OdpovědětVymazat
 10. Me se zda, ze ta tlusta pani plete pate pres devate.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A mė se zdá,jsi hubenej blbec.

   Vymazat
  2. Potrate vzešlej z debila,ta tvoje skříňová almara co máš doma by tě po přečtení týhle věty hnala svinskym krokem!

   Vymazat
 11. Jak čtu všechny zprávy a dávám si je dohromady, tak v Evropě to začíná vřít. Anglie to s odchodem myslí opravdu vážně a parlament se chystá k zasedání. Cameron teď na vlastní kůži, stejně jako třeba Asad nebo Putin, pocítil jak se z "přátel" během jednoho dne stanou zapřisáhlí nepřátelé, když se znelíbí, s Anglií nikdo z bruselské elity nechce mluvit a dští síru a zlobu.
  Z evropských zemí tisíciletých historií, kultury, jazyků, chce udělat nesvéprávní rozmělněné a neidentifikovatelné evropské obyvatelstvo.
  Tak co, jdeme do toho nebo od toho?

  OdpovědětVymazat
 12. Pokud je to v zájmu globálního finančního sektoru,může dojít až na ten finanční předvídaný kolaps.

  OdpovědětVymazat