Reklama

.

.

pátek 17. června 2016

Živě Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru

17. 6. 2016 - vystoupení Vladimíra Putina na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru právě začíná: pro zájemce přímý přenos zde


16 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 2. Nechápu, proč tam nemají české titulky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pojďme psát o věcech, které chápeme ..

   Vymazat
 3. Konkurence,Davosu a Bilderbergu.
  Naprosto veřejná prohlášení,žádné tajnosti.

  OdpovědětVymazat
 4. Nástroj, jak uvést ve světovou známost, názory a postoje Ruska. Jistě tam od všech diskutujících zazněly zajímavé názory, ale nevím, nevím, zda všechny budou veřejně publikovány. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:10 Na rozdíl od vyjádření Putina budou ty odlišné názory u nás zaručeně veřejně publikovány. Na to se můžete spolehnout.

   Vymazat
 5. Celá část, kde Putin odpovídá na dotazy, by si zasloužila české titulky. Je to velmi jasné vyjádření postojů Ruska k mnoha světovým událostem. Každý by si mohl udělat obrázek, v jakém rozporu to je s informacemi z našich sdělovadel a ještě by se pobavil pohotovostí a smyslem pro humor Putina. O lidskosti a čistotě jeho názorů ani nemluvě.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. Sankce ze tamí nedáří. Naše televize ještě nedávno každý den hlásala, jak Rusko je před krachem, už, už chybí jenom několik okamžidků a Rusko padne a sankce a celé NATO zvítězí. Česká televize nějak utichla. Samozřejmě štve proti Rusku dál, ale o krachu Ruska už tolik nemluví. Sankce Rusku způsobily, že některé odvětví Ruského hospodářství šly prudce nahoru a jako například je možno uvést zemědělství a taky kosmický průmysl. Rusko je ekonomický gigant a v současné době se přeorientovává na obchod s jinými částmi světa než je Evropa. Nelze to udělat za den, trvá to delší dobu a až to bude uskutečněné Rusko se opět rozjede a sankce Rusko přinutily spoléhat se na sebe a to je pro Rusko jenom plus. S dlouhodobého hlediska jsou sankce pro Rusko dar boží, jenom aby vydržely čím nejdéle. Horší to bude pro Evropu. Evropa skončí jako kolonie USA, kde vše budou diktovat Američani a ti Evropu totálně rozvrátí, pokud jí nezlikvidují v chystané válce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to tak. Namísto aby byly připsány škody ze sankcí evropským lídrům k úhradě a všem doživotí. Děda.

   Vymazat
 8. Není to tak růžové jak komment z 18:07 říká. Sankce a nízká cena ropy s Ruskem zamávaly. Pokud sledujete také ruský tisk asi víte, že Putin má celou řadu vnitřních oponentů - nechci psát nepřátel a že jedním z těch oponentů je i D. Medvěděv. Rozhodně jednoduchou dobou Rusko neprochází. Ani centrální banka nehájí příliš svědomitě ruské zájmy. Přesto - teď mluvím jenom za sebe - pokládám za důležité, aby se Rusku povedlo se emancipovat, protože monopol je vždy to nejhorší a monopol politický zvláště. Myslím, že nikdo jenom trochu myslící nepopře, že zájmy států nemají nic společného s altruismem, ušlechtilostí či jinými dobrými úmysly. A bránit se monopolu znamená vždy ten monopol rozdělit. Dělba moci je vždy lepší než monopol moci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to vůbec růžové. Jediný spojenec Ruska, kdyby šlo do tuhého, jsou jeho jaderné hlavice. Zaatlantický kazišuk a vlastník světových peněz je příliš mocný, a naprostá většina zemí se mu raději podvolí, třeba se skřípěním zubů.
   (Stačí se podívat na Bulharsko. Před časem mu McCain zakázal plynovod Jižní proud, a teď mu zmařili jadernou elektrárnu od Ruska – ještě musí zaplatit 440 mil € odstupného. Nebo Francouzské Mistraly. Němcům se snaží zarazit rozšíření Severního plynovodu.)

   Rusko s nevelkým počtem obyvatel ve své velmi rozlehlé, klimaticky náročné a bohaté - leč vyssávané zemi má tolik problémů, že by mu to úplně stačilo i v naprosto přátelském světě.
   Pokud někdo říká, že všechny velmoci jsou stejné, není to úplně tak. Rusko nikdy nevyssávalo své svazové republiky a své satelity. Ty měly všechny životní úroveň vyšší než samotné Rusko. Pouze měl Východ jiné priority než Západ, byl stále v ohrožení a pod hospodářským nátlakem ze strany Západu, stejně jako teď Rusko.

   Putin sedí jako na sudu s třeskavou směsí, v němž se střetávají protichůdné zájmy hospodářské i politické, i teorie ekonomů.
   Ač je osočován z diktátorství, je k lidem, představujícím ty rozmanité proudy překvapivě snášenlivý. I se Západem, navzdory vykazovanému nepřátelství, projevuje velkou trpělivost, i přání a naději, že Západ snad přijde k rozumu, a bude zase možné svobodně obchodovat. Nikdo však od něj nemůže očekávat, že by ustupoval v životních zájmech Ruska.

   Já osobně velmi fandím Rusku, aby úspěšně obstálo vůči těm soustředěným tlakům: ekonomickému, propagandistickému a vojenskému, které jsou řízeny z jednoho místa.
   Pod heslem demokratizace ničíme životní úroveň ruského lidu. To, co děláme s Ruskem, je horší než šikana. Jde o vykořistění. Rusko je v obklíčení zuřivou smečkou, jejíž každý člen by si rád alespoň kousl, nemůže-li zhltnout vše. Je to hnusné, a takovéto nespravedlivé zacházení si nezaslouží.
   PB

   Vymazat
 9. F A N D Í M R U S K U V Č E L E
  S P U T I N E M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky , snad to všechno ustojí ......drzim mu pěsti ...
   H

   Vymazat
 10. Taky si přeji,aby to Rusko vše ustalo a držím jim palce.

  OdpovědětVymazat
 11. Taky si přeji,aby to Rusko vše ustalo a držím jim palce.

  OdpovědětVymazat