Reklama

.

.

čtvrtek 16. června 2016

Zlatý dolar, petrodolar, narkodolar!Je to žalostná podívaná na zemi, která jednou bývala špičkou průmyslové technologie.


F. William Engdahl
16.6. 2016   Eurasia 24
Žádný finanční hegemon se dobrovolně nevzdá role světové rezervní měny. Stálo nás to dvě světové války, než londýnská City a britská centrální banka Bank of England neochotně přenechaly americkému dolaru vedoucí pozici britské libry. Jak řekl Henry Kissinger: „Kdo ovládá peníze, ten ovládá celý svět.“ Jestli to někdy Kissinger pronesl veřejně, nevíme, ale on a jeho příznivec David Rockefeller tomu zcela věřili. Americký dluh dosahuje 19 bilionu dolarů, stav americké ekonomiky a infrastruktury je horší, než byl v době Velké hospodářské krize, a většina Američanů žije na hranici chudoby. Ale Washington a jeho skvělí finanční inženýři přišli s nápadem, jak udržet dolar jako světovou měnu číslo jedna.

Vybraná skupina západních mainstreamových médií (New York Times, BBC, Süddeutsche Zeitung) nedávno odhalila kauzu Panama Papers. A ta nezůstala bez povšimnutí. Jednalo se o drzý útok na osoby prezidentů Putina a Si Ťin-pchinga, kteří měli být údajně zapleteni do této korupční aféry. Je ale pozoruhodné, že v uniklých dokumentech panamské právnické firmy Mossack Fonseca nefigurovalo jediné jméno amerického občana, který měl ukrýt peníze na zahraniční konta panamských prostředníků.

Celý svět se snažil vypátrat držitele těch údajně zpronevěřených peněz. Nikoho už ale nezajímaly dlouhodobé následky této velké kauzy. Kauza Panama Papers je přínosem pouze pro jednu jedinou zemi. Z této země se stává nová Panama, nebo lépe řečeno, nové Švýcarsko. Řeč je o Spojených státech amerických, které se během posledních dvou desetiletí angažovaly v potírání daňových rájů.

Zlatá éra dolaru

Je tomu už 72 let, co se v oblasti Bretton Woods v americkém státě New Hampshire roku 1944 setkala americká vláda s vybranými spojeneckými vládami, aby určily podobu poválečného měnového pořádku. Od té doby americký dolar vládne světové ekonomice. Federální rezervní systém (FED) na konci války roku 1945 disponoval obrovským množstvím měnového zlata.

Když v září 1939 vypukla válka v Evropě a došlo k rozdělení Polska, byly Spojené státy doslova zaplaveny evropským zlatem. V roce 1935 se hodnota zlaté rezervy USA pohybovala kolem 9 miliard dolarů. Po vypuknutí války v Evropě stoupala a roku 1940 dosáhla 20 miliard dolarů. Zoufalé evropské země potřebovaly finanční prostředky na vedení války. Jejich finance putovaly do Spojených států, kde nakupovaly nezbytné zboží.

V červnu 1944 byla do Bretton Woods svolána mezinárodní měnová konference, kde vyšlo najevo, že 70 % veškerého měnového zlata patří Spojeným státům. To byla vcelku působivá výhoda. Do těchto 70 % nebylo zahrnuto zlato, které USA získaly od členů Osy, Německa a Japonska, po jejich porážce. O jak velké množství zlata šlo, stále zůstává záhadou.

Následující čtvrtstoletí vládl zbytku světa dolar krytý zlatem. Západní Evropa zpustošená válkou potřebovala dolary k zaplacení zboží dovezeného z USA, aby mohla obnovit svoji průmyslovou základnu. Dolar na tom byl mnohem lépe než britská libra v předchozím století.

Dolarový svět prošel do roku 1960 značnými změnami. Ekonomika Francie a Západního Německa přišla se zbrusu novou moderní průmyslovou základnou, což pro zastaralé americké průmyslové zboží představovalo velkou výzvu. Americká průmyslová základna prošla naposledy modernizací před třiceti lety. Evropa a později i Japonsko se tak staly konkurenty amerického průmyslu. Dolarové výnosy německých společností Mercedes, VW, BMW nebo Siemens byly uschovány v německé centrální bance Bundesbank a ve francouzské centrální bance Banque de France. Ale banky na Wall Street (Citibank, JP Morgan a Chase Manhattan patřící Davidu Rockefellerovi) nejvíce znepokojovaly politické změny, které proběhly v 60. letech.

Francouzský prezident Charles de Gaulle se řídil radou svého konzervativního finančního poradce Jacquesa Rueffa a nařídil francouzské centrální bance, aby rychle se hromadící dolarové výnosy z obchodu směnila za zlato. Vše bylo podle pravidel brettonwoodského systému. Centrální německá banka následovala Francii a také požadovala směnění dolarů za zlato.

Roku 1968 proběhla první barevná revoluce svého druhu. Ústřední zpravodajská služba CIA spolu s americkým ministerstvem zahraničí svrhly prezidenta Charlese de Gaulla při nepokojích známých jako Pařížský květen 1968. Charlese de Gaulla v jeho funkci nahradil Georges Pompidou, bývalý rothschildský bankéř. Následně vypukla neuvážená válka ve Vietnamu a Washington potřeboval finance na válčení. A tak žádostí o vyplacení zlata z Federálního rezervního systému stále přibývalo.

V srpnu roku 1971 Paul Volcker, asistent ministra financí a bývalý vedoucí pracovník banky Chase Manhattan Bank, doporučil prezidentovi Nixonovi oprostit se od brettonwoodské dohody. Prezident Nixon dal na jeho radu a učinil tak z dolaru měnu, která již nebyla krytá zlatem. Jelikož Washington odmítal devalvovat dolar pro opětovné upevnění celého systému, zahraničním centrálním bankám, které se obávaly dolarové inflace, nezbývalo nic jiného než zcela vyčerpat zlaté zásoby z Federálního rezervního systému. Jacques Rueff a Francie dokonce požadovali 100% devalvaci dolaru vůči franku a německé marce.

Zrození petrodolaru

Wall Street a FED přišly do roku 1973 s řešením, jak zastavit propad dolaru. Detailněji se tomuto tématu věnuji ve svých knihách (A Century of War, Myths, Lies & Oil Wars). Po srpnu roku 1971 byl dolar devalvován o 40 % vůči franku, německé marce a japonskému jenu. Tehdejší ministr zahraničních věcí Henry Kissinger toho dosáhl díky své lstivé diplomacii.

V říjnu roku 1973 vypukla Jomkipurská válka. Následně Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) uvalila na ropu embargo (odvoláno v březnu 1974 – pozn. edit.). Do roku 1974 stoupla cena ropy o 400 % a hodnota dolaru rapidně rostla. A tak Německo, Francie a další státy lačnící po ropě byly nuceny zaplatit za dovoz ropy o 400 % více. Kissinger to nazýval recyklací petrodolaru. Dolar nebyl krytý zlatem, ale ropou.

Aby byla zajištěna stabilita petrodolarového systému, musel Washington přijmout zvláštní opatření. OPEC, v jehož čele stála Saúdská Arábie, měl obchodovat s ropou pouze v dolarech a ne v markách, francích nebo jenech, jak by si to přály jiné státy.

Ministr zahraniční Henry Kissinger 8. června 1974 uzavřel se Saúdskou Arábií dohodu o vytvoření společné komise pro hospodářskou spolupráci. Obsahem této dohody byla finanční spolupráce mezi USA a Saúdskou Arábií.

Americké ministerstvo financí uzavřelo v Rijádu v prosinci 1974 dohodu se Saúdskoarabskou měnovou agenturou (SAMA), jejímž posláním bylo vybudovat nový vztah mezi Federální rezervní bankou v New Yorku a americkým ministerstvem financí a jeho výpůjčními operacemi. Asistent ministra financí Jack F. Bennett, který se později stal ředitelem korporace ExxonMobil, vysvětluje, že tímto se Saúdská Arábie zavázala k nákupu nových cenných papírů ministerstva financí USA, které dosáhnou splatnosti po uplynutí doby nejméně jednoho roku. Uzavřením dohody pověřil Washington bankéře Davida Mulforda, který pracoval pro investiční bankovní oddělení Credit Suisse First Boston.

V dubnu 1975 přišlo ministru financí Kissingerovi memorandum od Jacka Bennetta, ve kterém byl informován o plánech, které byly dohodnuty před dvěma měsíci. Součástí tajné dohody mezi Washingtonem a Rijádem, kterou Jack Bennett vyjednal, byla záruka ze strany Saúdské Arábie, že OPEC bude obchodovat s ropou pouze v dolarech. Na oplátku Saúdská Arábie požadovala zaručení vojenské bezpečnosti a možnost velkorysé koupě amerického obranného vybavení. S ropou se tedy neobchodovalo ani v japonském jenu, ani ve francouzských či švýcarských francích nebo v německých markách navzdory jejich vysoké hodnotě, ale pouze v amerických dolarech.

A to byla podstata petrodolarového systému. Dolar, coby rezervní měna, poslední desetiletí ovlivňoval Rusko, Čínu, Írán a dokonce i EU. Rusko a Čína podnikly obranný krok a dohodly se, že mezi sebou nebudou obchodovat s ropou a plynem v dolarech, ale v národních měnách. Írán nedávno oznámil, že v obchodu s ropou bude přijímat pouze eura. Krach dolaru je nám ze dne na den stále blíž.

Nový narkodolar

Finanční kouzelníci z Wall Street a amerického ministerstva financí nyní přicházejí s novým nápadem, jak udržet dolar v pozici světové měny.

Jedná se o pokus, jak zastavit hrozící krizi dolaru. Nová role dolaru spatřila světlo světa spolu se zvláštní kauzou Panama Papers. Spojené státy se rychle stávají novým Švýcarskem a tudíž i lákavým místem pro ukrytí tzv. horkých peněz, jakými jsou narkodolary z mezinárodního drogového obchodu, nebo peníze na zahraničních kontech zkorumpovaných politiků.

Americká vláda spolu s Americkým daňovým úřadem (IRS) celé minulé desetiletí a možná ještě déle vyvíjela nátlak na diskrétní zahraniční finanční centra, aby přesídlila ze Švýcarska na Kajmanské ostrovy nebo na Britské Panenské ostrovy a ještě dál. Činila tak prý proto, aby si mohla došlápnout na americké občany, kteří se vyhýbají daním a ukrývají peníze v zahraničí před IRIS, nebo jimi podporují Al-Káidu a podobné organizace. Ale sama americká vláda se striktně odmítla řídit novými mezinárodními pravidly o peněžním dohledu, za jejichž vytvořením si stála.

Lednové číslo časopisu Bloomberg poukazuje na to, že z míst jako Reno, Nevada, Jižní Dakota nebo Wyoming se rychle stávají daňové ráje.

Jak pro Bloomberg uvedl Peter A. Cotorceanu, curyšský státní zástupce a právník advokátní kanceláře Anaford AG: „Spojené státy, které vždy vystupovaly tak svatouškovsky a odsuzovaly švýcarské banky, se najednou staly ochráncem bankovního tajemství. Slyšíte ten zvuk? To je zvuk peněz tekoucích do USA.“

A tak se Spojené státy staly daňovým rájem. A jak je to možné? Čtyři země roku 2014 nepřijaly přísná opatření Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) týkající se peněžního dohledu. Mezi tyto země patří Bahrajn, Nauru, Vanuatu a nám známé Spojené státy.

Z tohoto pokryteckého rozhodnutí Washingtonu nejvíce těží největší soukromí bankovní manažeři na světě. Týká se to například úvěrové společnosti Rothschild Trust North America LLC sídlící v Renu v Nevadě. Úvěrová společnost Cisa Trust Company, která má sídlo v Ženevě a poskytuje své služby bohatým Latinoameričanům, chce otevřít pobočku ve městě Pierre v Jižní Dakotě, aby „mohla vyhovět všem potřebám svých zahraničních klientů,“ jak uvedl prezident této společnosti John J. Ryan ml.

Společnost Trident Trust Company, která je jedním z největších poskytovatelů zahraničních úvěrů, přesunula desítky svých účtů ze Švýcarska, Kajmanských ostrovů a dalších oblastí do města Sioux Falls v Jižní Dakotě. Učinila tak již v prosinci a prvního ledna to uveřejnila. Toto dění okomentoval Andrew Penney ze společnosti Rothschild & Co.: „Spojené státy jsou prakticky největším daňovým rájem na světě.“

Situace se pro dolar vyvíjí velice pozitivně. Roku 2010 měl být přijat zákon o výměně informací o účtech s jinými státy pro účely správy daní (FATCA). Tento zákon ukládá, aby advokátní kanceláře zveřejňovaly cizí účty držené americkými občany a následně na ně upozornily Americký daňový úřad. Pokud by tak neučinily, hrozila by jim vysoká pokuta. Spojené státy odmítly přijmout tento zákon, který vznikl pod vedením OECD. Dolary ze zahraničních účtů se tedy vracejí zpátky do Rena a z USA se stává daňový ráj.

Spojené státy jsou čím dál více oblíbenější. V roce 2011 byl zaveden zákon, který stanovuje, že agenti registrovaní v Panamě musí na vyžádání předložit informace o svém klientovi. Britské Panenské ostrovy přijaly omezení týkající se due diligence (hloubkové kontroly). Na investiční konferenci v San Franciscu vystoupil Andrew Penney a prohlásil, že americká vláda „nemá dostatek prostředků k tomu, aby mohla prosadit zahraniční daňové zákony, a ani nemá chuť je prosazovat.“

Právnická firma Mossack Fonseca je jedním z největších mezinárodních zprostředkovatelů zahraničních účtů. Nyní je ale nucena předat štafetu Spojeným státům, ze kterých se postupně stává nové Švýcarsko. Drogové kartely z celého světa jsou s tím už obeznámeny a hledají pro své peníze nový daňový ráj, jakým může být třeba Reno. Od zlatého dolaru jsme se dostali k petrodolaru a následně až k narkodolaru. Je to žalostná podívaná na zemi, která jednou bývala špičkou průmyslové technologie.
Zdroj: journal-neo.org
Překlad: LR

31 komentářů :

 1. Článek lze shrnout do jediné (a pravdivé) věty: Veškeré zlo na světě pochází od banksterských psychopatů z USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aneb, mozeček primitiva v akci.

   Vymazat
  2. 20.25 Jako koho a už nechlastej.

   Vymazat
  3. 20:14 - SOUHLAS!!! Krátké a výstižné.

   Vymazat
 2. Devalvácia o 100 percent? To čo je za krávovinu?

  OdpovědětVymazat
 3. Dolar je ekonomická páka, přes kterou USA, vysávají peníze a prostředky ze svých vazalských států k sobě a financují z toho rozvracení států, které se jmi vzepřeli na odpor. Jak to funguje? Tak jak je to popsané v článku. Každý, kdo chce ropu a plyn musí si koupit dolary a pak může kupovat ropu a plyn. No a když někdo kupuje zelené papírky zvané dolary platí výpalné USA a USA z toho financuje v první řadě všechny vojenské základny a všechny barevné revoluce. Jenom ta na Majdanu stála pět miliard dolarů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Meleš uplný hovna a v palici máš bramboračku

   Vymazat
  2. 0:21 - tak to upřesni, volečku, místo cyntání jednovětý sračky na slídu! Si radši poslechni, hovade někoho chytřejšího, kdo to zažil osobně na svý kůži a má právo vo tom mluvit, na rozdíl od tebe! - https://www.youtube.com/watch?v=eZ5dy9yjy78

   Vymazat
  3. 1:07

   Táhni do prdele, nácku.
   Že jsem to video vůbec otevíral.

   Vymazat
 4. pozor mame zida v diskuzi ten se bude za sve satanisticke otrokare byt jak o zivot

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je tak blbý 0:21, že kdyby stál v řadě na porážku, tak na to nikdy nepřijde co se bude dít, ale těchto tupých ovcí je stále plno. Psaný text jednoduše nechápe, možná by pro tyto hňupy pomohla obrázková verze něco jako Dikobraz. Článek je dlouhý a zajímavý, každopádně v poslední větě je shrnuto vše. Díky

   Vymazat
  2. To jste se sešli, vy dva debilní náckové.
   Největší obchod který jste kdy v životě vy holořitníci udělali byl nedělní nákup v Lidlu, ale naparujete se a chytří jste jak největší znalci finančních trhů. Raději si přepočítejte důchod vy dva vymaštěnci ať s ním vyjdete a pak si zahajlujte před zrcadlem.

   Vymazat
 5. 9:26
  Pepi, vysvětli těm hnědorudým idiotům, imbecilům a náckům, co jsou ty finanční trhy. Zkus to polopaticky, protože tvoje odborná a všeobecně vzělaná nátura by mohla zaběhnout do termínů, kterým by ti holořitníci nebyli schopni porozumět. Prosím tě ještě, vysvětli jim jak se určuje cena zlata a čím je krytý americký dolar. Dík

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj diplomatický idiote.

   1) Co jsou finanční trhy si pro začátek najdi třeba na wiki
   2) cena zlata je určována nabídkou a poptávkou na komoditních trzích
   3) čím je krytý dolar ti vysvětlím až ty mi vysvětlíš čím je krytý rubl a porovnáš inflaci za posledních 20 let v USA a Rusku

   Děkovat nemusíš, rádo se stalo.

   Vymazat
 6. 11:25
  Pepíku Vyskoči:
  1. Chtěl jsem, abys to vysvětlil těm rudohnědým bezmozkům. Já to vím. Zklamal jsi.
  2. Tady ses ukázal jako totální bezmozek ty, přečti si o tom něco. Zklamal jsi.
  3. Nevím, čím je krytý nebo nekrytý rubl, ani mně to nezajímá, otázka zněla, čím je krytý dolar. Neodpovídáš, jako vždy.
  Před tím, než tady budeš někomu nadávat do imbecilů a idiotů, doporučuji ti, aby ses podíval do zrcadla. You ain't nothing but a loser - and a stupid twit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jseš ještě větší idiot než jsem doufal.

   1) Jestli nejsi schopný pochopit ani toto, tak raději ve vlastním zájmu vrať občanku, ať si neublížíš https://cs.wikipedia.org/wiki/Finan%C4%8Dn%C3%AD_trh

   2) Co si o tom mám přečíst? Debiloviny na Nové republice a AC24?

   3) Jasně že nevíš čím je krytý Rubl, protože jsi ignorat a debil.
   Rubl, dolar, yuan, koruna,... VŠECHNY současné měny jsou nekryté ničím, jsou to tzv FIAT měny, je to jejich základní vlastnost.
   Tak proč se na takovou otázku, debile, vůbec ptáš?

   Vymazat
 7. USA V KONCÍCH - ŠOKUJÍCÍ FAKTA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. USA vláda je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla.
  Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zapomnění. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  IS popravuje - reže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  •Státní dluh USA překročil 19 biliónů dolarů. Tato úroveň byla dosažena koncem ledna 2016. Částka činí zhruba 103% HDP. Z celkové sumy připadá 13,7 biliónů dolarů přímo na veřejný dluh, který mají firmy a jednotlivci. Dalších 5,3 biliónu tvoří vnitrostátní zadluženost vlády u Federálního rezervního systému. Během prezidentství Obamy se dluh státu téměř zdvojnásobil, když se zvýšil o 8 biliónů dolarů za 7 let.
  •V USA je bez práce 41% populace v aktívním věku.
  •40% Amíků má ušetřeno maximálně 500 dolarů (12.300 Kč).
  •28% Amíků nemá žádné úspory.
  •V celých USA je skoro 10 milionů domácností, které nevlastní ani jeden účet v bance.
  •22,5% Amíků je negramotných.
  •Bezdomovectví rodin vzrostlo o 23%.
  •Počet Amíků žijících v chudobě během 4 let vzrostl o 6 milionů.
  •Střední příjem domácností už 4 roky za sebou klesá - snížil se o výše $4000 (98.480 Kč).
  •62% Amíků ze střední třídy uvádí, že snížili výdaje na domácnost.
  •85% příslušníků střední třídy tvrdí, že je těžší udržet si standard, než tomu bylo před 10 lety.
  •V USA žije čas od času 77% občanů od výplaty k výplatě.
  •Jeden ze 4 amíckých pracujících nosí domů výplatu, která odpovídá kritériím pro chudobu nebo je ještě nižší.
  •V současnosti lze za „dobrou práci“ označit méně než 25% všech prac. míst v USA a toto číslo klesá.
  •20,2 milionů Amíků vynakládá více než 1/2 svého příjmu na bydlení. To znamená 46% nárůst od r. 2001.
  •Mnoha Amíkům během 12 let se zvýšil účet za vodu 3x.
  •Cena elektřiny v USA roste 5 let rychleji než celková míra inflace.
  •V r. 1999 mělo 64,1% Amíků zdrav. pojištění placené zaměstnavatelem. To se teď vztahuje jen na 55,1%.
  •Pojistné na zdrav. pojištění rostlo v letech 2011-2012 rychleji než celková míra inflace.
  •Podle výzkumu plánuje 10% amíckých zaměstnavatelů ukončit financování zdrav. pojištění svých zaměstnanců.
  •Celková částka všech hypoték v USA je 5x vyšší než před 20 lety.
  •Celková částka všech spotřebitelských úvěrů vzrostla od r. 1971 o 1700%.
  •Celková hodnota všech studentských půjček v USA přesáhla hranici 1 bilionu dolarů (24,62 bilionů Kč).
  •Přibližně třetina všech Amíků neplatí včas své účty.
  •Více než 100 milionů Amíků využívá minimálně jeden sociální program provozovaný federální vládou.
  •25 milionů dospělých Amíků bydlí doma u rodičů.
  •Během recese přišlo amícké hospodářství o více než 220.000 malých podniků.
  •V r. 2010 byl počet nově vzniklých prac. míst v nových podnicích ve srovnání s r. 2000 méně než poloviční.
  •Přibližně 57% dětí v USA žije v domácnostech, které jsou považovány za „nízkopříjmové“ nebo „chudobné“.
  •V USA žije kolem 100 milionů občanů, kteří jsou považováni za „chudé“ nebo „blížící se chudobě“.
  •70 milionů Amíků je závislých na potravinových průkazkách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak bacha, tak to je výzva pro Pepu iPhone Oracle Vyskoče. Ten vám to roztrhá na cimpr campr, protože tato čísla musí být nezbytně výplodem rudohnědých idiotů (i amerických) a nemohou být než prokremelská propadanda. On vám tady Pepa hned vysolí několik údajů, jak jde rubl do pr.ele, apod.

   Vymazat
  2. Nic trhat nemusím. tyhle kraviny vám trhají sami lidi kteří "hlasuji nohama" a utíkají do USA ze všech končin světa.
   Asi nikdo z nich tyto bláboly nečetl :-D

   Vymazat
 8. 20:28: Hodnota 100 dolarové bankovky je nyní ve srovnání s rokem 1900 pět dolarů /z knihy Michael Colins: Co nesmíte vědět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolik je hodnota Marky, Koruny, Libry, Franku, Rublu... z roku 1900 dnes? Vyprávěj a přeháněj :-D

   Vymazat
 9. Malé zamyšlení, které platí rovněž pro trolly: Kdo by si před 40-60 roky pomyslel, že o dolaru se napíše článek jako tento. Proto trolové pějte ody na dolar a na USSA. Ono by lepší bylo počkat dalších 40 let a potom něco napsat.

  OdpovědětVymazat
 10. Ale, ale. Cizí investoři pořád do SSA investují. Jako příklad je možno uvést novou továrnu, kterou před pár lety postavili (myslím v Texasu), a která dala práci několika lidem. Majitel je Číňan a továrna vyrábí čínské jídelní hůlky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj debile.

   Jen letos Číňani v USA ivestují 30 miliard dolarů

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Finan%C4%8Dn%C3%AD_trh

   Asi ti hlupáci nečtou bláboly na NR, zřejmě US ekonomice věří a očekávají zisky.

   Vymazat
 11. 12:36
  Nemýlil jste se, skočil na to. Jelikož ale nemá žádné protiargumenty, reagoval jako vždy. Na něj prostě nikdo na celém světě nemá. On je to takový český Einstein.

  OdpovědětVymazat
 12. 12:27.
  K tomu bych přidal ještě neobyčejně vysokou úroveň jejich školství. Ty jejich highschools jsou asi tak na úrovni českých pomocných škol. Ostatně, posuďte sami. Reportér se ptá emerických "žen", podporujících Hillary, zdali souhlasí s údajným slibem Hillary Clinton rozšířit právo Sharia v minoritách.
  https://www.youtube.com/watch?v=oKosd0xJadE&feature=youtu.be

  OdpovědětVymazat
 13. 14:19
  Pepíku, všimnul jsem si, že často nechápeš ve své chronické zášti význam textu. Přece nikdo nepopírá to, že tam Číňani investují. Paradoxní je ale, že rudohnědí soudruzi z Číny vytvářejí pracovní místa pro americké kapitalistické soudruhy pracující, čímž podporují ekonomiku SSA. Síla ne, Pepi? A to nemluvíme o "...viewing chinese acquisitions as potential national security risks". No toto bys mohl třeba rozvést. Jo, jo, Pepi, ale nečil se, fakt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, čuráčku, vážně?

   Číňani dávají práci Američanům?
   A ten tvůj jediný a navíc ničím neozdrojovaný, tudíž vymyšlený příběh, mám brát jako důkaz něčeho?

   A i kdyby, kolik asi dávají Američani práce Číňanům, když 20% veškerého čínského exportu směřuje do USA? 50 milionům?

   Ne, pro tebe čuráčku už nic dál rozvádět nebudu, protože je to zcela zbytečný. Na jednu zodpovězenou debilní otázku typu "čím je krytý dolar" místo sklopení uší vytasíš hned 10 otázek ještě debilnějších.

   Amíci prej makají na číňany. Bože to ani debil nevymyslí :-D

   Vymazat
  2. 16:54
   Pepi, s tím dolarem je to tak, že jsem chtěl slyšet jen to, že je krytý velkým kulovým, což jsi potvrdil.
   Tak ten debil, co "vymyslel" tu informaci o té čínské výrobně hůčiček kde pracuji emeričani, je na Fox News. Pepi, přestaň se ale vztekat, emoce a nadávky jsou dobré tak akorát pro vymaštěné, zlostné, nenávistné povahy. A to ty přece nejsi.-:) Ty jsi jen takový milý stupid twit.

   Vymazat
  3. 17:08

   Ježiš, ty debile, ty neznáš základní pravidla diskuse? Bez ozdrojovaného odkazu mají tvoje žvásty hodnotu komářího prdu. A i kdybys to měl odzdojované tak by to byla sice hezká zajímavost která ale v globálu neznamená vůbec nic.

   Ano, dolar je krytý "velkým kulovým". Stejně jako rubl, yuan, bolivar, peso... Prostě VŠECHNY měny, blbečku. Už to konečně ty jednozávite pochop. Takže jsi svou klasicky debilní otázkou neznemožnil dolar ani mě. Musíš na to chytřeji, ale na to ty nemáš, takže smolíček. Pápá :-D

   Vymazat
 14. Pepek Palmer,je hlavně rád,že je něco jako člověk,protože stará Palmerová se často chlubila tím jak divoký mejdany navštěvovala,tak-že Pepoune dál se procvičuj v písmu a mluvě.Každopádně jsi se mohl vyskytovat jako pes nebo kozel,ale kdoví co jsi vlastně zač,jelikož štěkáš a mečíš zdařile.

  OdpovědětVymazat