Reklama

.

.

úterý 14. června 2016

Zrádce zrádců, Moravec, lži. PL pořídily výbušný rozhovor s Andrejem Babišem

14.6. 2016   Parlamentní listy, část článku
Rozhovor s Andrejem Babišem
Pane vicepremiére, vy ostře kritizujete plánovanou reorganizaci elitních útvarů policie a vyjadřujete názor, že jde o záměr zlikvidovat elitní jednotku, která byla poslední nezávislá na vůli pana ministra vnitra. Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek situaci vidí takto: „Já jsem si zatím nevšiml, že některá jiná politická strana než ANO má se sloučením zmíněných útvarů problém,“ Co vy na to?

Paroubek vykládá nesmysly, že jsem jediný, kdo s tím má problém. Vždyť to je lež. S tím má problém spousta politiků. Můžu vám některé hned vyjmenovat: bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, bývalý ministr vnitra Bublan, pan poslanec Jeroným Tejc, pan poslanec Ivan Gabal, který dokonce mluvil o rezignaci policejního prezidenta. Také nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, vrchní státní zástupci Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan. Také Transparency International atd. Pan Tuhý to utajil, dokonce ještě lhali, nekonzultoval reorganizaci se státními zástupci, ani policejními jednotkami. Jejich tisková konference byla fiaskem. Po dobu snad dvou minut něco řekli a pak odmítli odpovídat na otázky novinářům. Všechno je na rychlo. Nechápu, proč to musí být od 1. 7. Lidé, kteří postupy a reorganizaci kritizují, a samozřejmě veřejnost mají dojem, že jde jen o odstranění a rozložení jednotky plukovníka Šlachty, která politikům vadí. Mají strach. Četl jsem dnešní Respekt, kde sám pan Šlachta říká, že vadilo to, že neříkal, koho obviní. Pokud se v kuloárech policie hovoří o tom, že se mají všechna vyšetřování korupce hlásit panu ministrovi, tak samozřejmě rozumím situaci…

Nešlo o iniciativu hnutí ANO, ministr spravedlnosti za mnou přišel s tím, že mají s reorganizací velký problém státní zástupci. Jde o to, že útvar se likviduje, 18 policistů dalo de facto výpověď.

Když pan Langer zlikvidoval finanční policii, protože vadila politikům, tak pan Sobotka jako tehdy opoziční politik, hlasitě říkal, že měli rozhodnutí konzultovat s opozicí. Tehdy změny Langer konzultoval s vládou. Pan Chovanec změny ani s vládou nekonzultuje. To je absurdní situace. Navíc jde o porušení koaliční smlouvy, kde se říká, že změny se mají dělat jen tehdy, pokud takové útvary nefungují. Ale ony fungují a nebály se zasahovat proti politikům. Nejde jen o záležitost pana ministra vnitra. V koaliční smlouvě se píše, jde o posílení vnitřní bezpečnosti země a smlouva říká: „Zachováme základní organizační strukturu, celorepublikové útvary. V případě neefektivního fungování navrhneme zřízení jedné organizační složky státu či úpravu současného systému.“ Nevím o nějakém neefektivním fungování. Útvar plukovníka Šlachty fungoval velice efektivně. Politici z něho mají strach, a proto je vývoj takový, jak vidíme. Považuji situaci za skandální. Pan Chovanec dělá z veřejnosti i z nás v koalici hlupáky.

12 komentářů :

 1. Na "protiproudu" je několik článků, které situaci popisují velmi přesně. Poslední je tento: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2500-hraje-se-o-vsechno-babis-a-prokuratori-vraceji-uder-jak-odstrelit-policejniho-prezidenta-maji-moc-media-a-proti-sobe-slabeho-premiera-metody-jako-za-bolsevika-kdo-stoji-nad-zakonem.htm

  OdpovědětVymazat
 2. Jak jsem napsal jinde.
  Před každými volbami se na opozici objevil kompromitující materiál.
  ČSSD potřebuje kompromitující materiál ne na opozici,ale na Babiše.Šlachta to nechtěl udělat,tak dostal padáka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. doktor nemám rád, když naši policii, státní zástupce a soudy řídí protektor.....Komu Šlachta sloužil.......???? Vzpamatujte se.Pan "Šapiró" se zlobí.

   Vymazat
 3. Dnes, těsně před 18 tou hodinou, jsem slyšel názor jednoho analytika, který s největší pravděpodobností odhaluje důvody dnešní "krize". Tím důvodem je velké množství odposlechů, které shromáždil Šlachta se svým týmem a týká se VŠECH VRSTEV, včetně nejvyšších. Tyto odposlechy ještě nebyly vyhodnoceny, tak proto takový tlak na změny, aby se k odposlechům dostali lidé, kteří jsou si vědomi veklého a bezprostředního nebezpečí! Zpracování odposlechů může trvat rok i déle, tak proto takový "finiš"!

  OdpovědětVymazat
 4. Šlachta se nechal velmi lehce vyprovokovat k dochodu do civilu. Jako policejní důstojník by mohl všem těm darebákům škodit daleko více, než jako civil. Podle mě ten odchod uspěchal. To, že je nebezpečný a to hlavně těm nahoře v nejvyších patrech, to je fakt, proto se ho potřebují někteří politikové a jejich loutkovodiči zbavit.

  OdpovědětVymazat
 5. A to jako znamená, že je Šlachta čestný dobrák???!!!

  OdpovědětVymazat
 6. ... vycházíme-li z Pjakina a jeho hodnocení politické situace a vychází toto:
  1. Globální prediktor opustil teorii zničení Evropa, ale Západ už zničen je - to se nedá nic dělat. GP ale nemá už zájem na dalším ničení neb nyní chce stabilizovat, což znamená, že my přežijeme.
  2. Sídlo GP se přesunulo z Británie do Číny a MZ je člověkem GP
  3. člověkem GP je patrně nyní i Babiš - proto spojení Babiše + MZ
  4. Lidmi americké elity jsou ČSSD, KDU a TOP
  5. V tomto našem boji jde o to, zdali se vysmekneme USA elitě anebo ne.... zatím asi na to není síla
  6. osobně předpokládám, že by měl MZ a Babiš odvolat Pelikána, který je trojským koněm USA uvnitř ANO, které se nyní dává pod vliv GP.... tak uvidíme....VÁŠ ANONYMOUŠ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...asi bys toho neměl hulit tolik...

   Vymazat
  2. pro 18:44- celkem logicky zhrnuto. Něco na tom bude!!

   Vymazat
 7. Já mám problém s tím, proč Jiří Paroubek, který dělal největší rozpočtové schodky, dostává prostor na NR, k prezentaci svých "názorů". S Kalouskem se v parlamentu na sebe usmívali a koho nemá rád a napadá ho je Zeman a Babiš. Třeba ty důchody ze zisku ČEZ budou, včetně dluhů, co se vlastně nemusejí splácet.

  OdpovědětVymazat
 8. kdyby se redak =turci nebali o živobytičko tak by po pravdě napsali valka eštebakov ale že pišou jen to co pan hlavny narjadi adokonce i fotečki maji společne takzvaně v jedne linii holt hypotekky a koryta maji společneho velitele strach o vy = dobytek rozvinuteho kapitalismu

  OdpovědětVymazat
 9. :))
  jestli premiér připustí konec opoziční smlouvy,
  ukáže tím na existenční problémy ČSSD.
  Tuhý podporovatelé top ODS mají stejné obtíže*

  OdpovědětVymazat