Reklama

.

.

středa 20. července 2016

A teď si vás, holoubkové, podám, že vás vlastní máma nepozná

Vladimír Stwora
20.7. 2016   Zvědavec
Pokus o puč v Turecku začal kolem 22 hodiny v noci z pátku na sobotu. Část turecké armády povstala proti vládě prezidenta Erdogana. Vojáci ovládli televizi, ohlásili zákaz vycházení. Velení turecké 1. armády (jedné ze čtyř formací této úrovně) uvedlo, že se povstalci rekrutují z části jednotek právě 1. armády, zodpovídající za severozápad Turecka včetně Istanbulu. Prezident Erdogan byl v době útoku v přímořském letovisku Marmaris na jihozápadě země. Už těsně po půlnoci hlásila Reuters, že síly loajální režimu získávají iniciativu a potlačují vzbouřence.
Celý slavný puč trval několik hodin. Ráno média hlásila, že povstání bylo potlačeno. Při střelbě v ulicích a jiných násilnostech zahynulo 265 lidí, několik tisíc bylo zraněno.

Z Parlamentních listů
Své řekla deníku Blesk také česká novinářka Silvie Haktanir Filipová, která žije již devět let v Turecku.

„Za pátečním děním v Turecku zůstává až příliš mnoho otazníků. Stačí si je dát vedle sebe a vychází vám, že to přes vysoký počet obětí bylo jen divadlo. Politologům to sice připadá hodně přitažené za vlasy, ale za 14 let vlády premiéra a později prezidenta Erdogana jsme se přesvědčili, že mocenské hry ovládá mistrovsky,“ uvedla. Podle ní nespokojení armádní velitelé padli do léčky nastražené tajnými službami.

„Amatérský přístup k puči je do očí bijící. Troufli byste si na vojenský převrat v 80milionové zemi s pouhými 2000 vojáky z milionové armády, mezi nimiž je spousta vojínů základní služby, kteří vůbec netuší, že nejde o cvičení? Turecko má s puči bohaté zkušenosti a každý starší člověk tu ví, že převrat se nedělá v pátek večer, ale zásadně někdy nad ránem, kdy vytáhnete politiky z postelí a zatknete je. Rozhodně musíte zadržet politické špičky, a ne že je necháte burcovat davy, aby vyšly do ulic ‚chránit demokracii‘. Národ se všechno dozví až ráno,“ podotkla.

Ale ta pravá řež přišla až v sobotu.

Ještě dopoledne bylo odvoláno 2 745 soudců a státních zástupců, dále bylo odvoláno pět členů Vysoké rady soudců a státních zástupců (HYSK), která má mimo jiné vliv na složení části kasačního soudu. Jakže? Soudců? Vzbouřili se snad vojáci, ne soudci. A jak v sobotu ráno už Erdogan věděl, kdo přesně patřil k povstalcům? Kdyby to bylo pět lidí, budiž, ale 2 745 soudců? To je všechny stačil vyslechnout a rozhodnout? Mezi snídaním a obědem? To tedy klobouk dolů před takovým výkonem.

Zadrženo bylo rovněž deset členů Státní rady, což je tamní obdoba Nejvyššího správního soudu, a vysoce postavený soudce ústavního soudu Alparslan Altan. Do oběda bylo dále zadrženo více než 50 vojenských velitelů a do nedělního večera zatkly turecké úřady kolem 6 000 lidí. Od začátku povstání ještě neuběhlo 24 hodin.

V neděli večer bylo téměř hotovo. Nepochybuji, že se bude ještě zatýkat dále, ale ti hlavní už jsou za katrem. Nezávidím jim jejich budoucnost. Hlas lidu požaduje obnovení trestu smrti, píšou noviny. Stejně jako „lid“ žádal smrt pro zrádce v padesátých letech u nás. Erdogan slíbil, že touváží. Nebude-li to smrt, zcela určitě to bude mučeníčko, jak je v této moderní evropské zemi tradičně zvykem.

Jak si všimla Tereza Spencerová, to povstání bylo vůbec zvláštní. Nemělo vůdce. A chyběla podpora ze zahraničí. Dále – zdá se, že veřejnost stála na straně Erdogana a proti povstalcům. Zkrátka byl to neuvěřitelně zpackaný vojenský puč. Povstalci snad ukořistili jen několik tanků a jeden vrtulník, který byl údajně sestřelen, jen co se vznesl. Dostali se sice do televize, ale už ne do Erdoganova sídla, snad ani nevěděli, kde Erdogan je.

A teď si vklouzněte do trepek Recepa Tayyipa Erdogana, posaďte se do jeho křesla a vraťte se v čase tak půl roku, rok zpátky. A přemýšlejte jeho hlavou. Máte nepřátele kam se podíváte. Sýrie, Kurdové, ISIS, Izrael, Amerika, Evropská unie, Rusko – všichni vás svorně nenávidí a mají vás plné zuby. Ne nadarmo se vám říká mistr v znepřátelení každého. Za hranice se pomalu bojíte vystrčit nos. Nikdo vám nevěří, lidi v Evropě si z vás dělají posměšky. A co je horšího, sílí nespokojenost uvnitř. Ve vaší vlastní vládě, ve vnitřním kruhu, v armádě, v justici... Ještě to není na hraně, ale vaši špiclové, kterých máte prozíravě nastrčeno všude dost, vám nosí zlé zprávy. Cítíte nepřátelské pohledy od lidí, kteří by vám měli sloužit, na které byste se měl spolehnout. Víte, že zemi, ve které vládnete, není o nějakou tu vojenskou vzpouru nouze. Správně cítíte, že musíte něco udělat. Musíte nespokojence odstavit od koryt a zneutralizovat dřív, než budou dostatečně silní. Ale odvolat z funkcí nestačí. Musíte je také příkladným způsobem potrestat a navždy umlčet. Ale jak, když ta zatracená Evropská unie pořád remcá o lidských právech a kritizovala i zatčení několika novinářů. A my tady uvažujeme o několika tisících nepřátel a o příkladném potrestání. Jak to udělat, abych si upevnil moc, nastolil chalifát a zavřel kritikům lidských práv hubu?

A už se začínáte usmívat. No ano, vždyť je to tak jednoduché. Já jim k té vzpouře tak trošku pomohu. Dodám jim doutnáky, ale ne nálože, obrazně řečeno, pěkně si pohlídám, aby mi to nepřerostlo přes hlavu. Špiclů, provokatérů a poskoků stále ještě nakloněných mé osobě mám dost. A začnete jednat. Zatímco jedna skupina mých věrných podněcuje, chystá a plánuje vzpouru, druhá pracuje na seznamech, za diktátora Sully se jím říkalo proskribce - seznamy nepřátel.

Když udeří den D a hodina H, je hotovo. Pokus o vzpouru proběhne hladce a skončí dřív, než dopijete kafe. A seznamy proskribovaných už jsou namnoženy a zatýkání může začít. Pěst, která dopadne na viníky, je drtivá. A slavná Evropská unie i Amerika mlčí. Mlčí! Žádné kecy o lidských právech.

V neděli večer, méně než 48 hodin od začátku vzpoury, jste pevně v sedle, mocnější než kdykoliv v minulosti a Turecko i svět vám leží u nohou. Opozice zmizela navždy. S ní i ti, kteří se nemodlí pětkrát denně. Stal jste se absolutistickým vládcem státu, který ma nakročeno stát se plně muslimským. Evropa se vás bojí. Amerika si není jistá, kde udělali soudruzi z Pentagonu chybu.

Je to samozřejmě čirá spekulace, nevím, zda to opravdu tak proběhlo, ale je to logický krok a odpovídá naturelu toho megalomního šílence, který vládne v této důležité zemi. A bude bohužel vládnout ještě dlouho. Ve své úvaze jsem kvůli jednoduchosti zcela přehlédl kroky Erdoganovy diplomacie směřující vůči ostatním zemím, i když ty jsou neméně důležité a zapadají do obrazu nového sultána Erdogana, protože posiluji jeho pozice. V krátkosti: Usmířil se s Ruskem, dohodl se s Izraelem, přestal pomáhat ISIS, dokonce snad proti nim tu a tam zahrozil pěstičkou, v každém případě omezil nebo zcela zastavil nákup ISIS kradené ropy, přestal plivat po Asadovi... Jako kdyby mu někdo začal radit: S vnější opozici jednej, slibuj, dělej ústupky, dokud je nemůžeš porazit. Vnitřní opozici rozdrť. A budeš nejmocnější sultán Osmánské říše.31 komentářů :

 1. Vojínův přímý nadřízený není generál, ten je na úrovni armády a ta má více jak 2000 vojínů, proč generálové neveleli armádě, pokud to organizovali na úrovni 2000 vojínů pak o tom vědělo na 120 000 generálů, soudců, prokurátorů, učitelů a úředníků všech stupňů atd. ?

  Vymyslet takovou blbost muže jen ještě vetší BLB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zanech spekulací! Toto je vyvrcholení desítky let trvajícího zápasu se sektou Dönmeh! Vítězství je na bíledni! - http://theunhivedmind.com/UHM/the-donmeh-the-middle-easts-most-whispered-secret/

   Vymazat
  2. Zanech svejch zbytečnejch starostí, autore článku ZDE !
   Sultánovu dceru Zubejdu si beru já...
   ..a s ní/sním 1/2 TURECKA.
   UFOun

   Vymazat
 2. Íránská media uvedla, že Erdogana varovala ala ruská rozvědka a ten odjel z hotelu asi 15 min. před zatčením/zabitím.
  http://www.vz.ru/news/2016/7/20/822718.html

  Seznamy nepřátel jsou vedeny pořád a jsou neustále aktualizovány.
  I u nás se vedou seznamy "nepřátelských" webů, že.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D
   Tak ruská rozvědka zachránila Erdogana. To víš že jo.

   Vymazat
  2. 0:19 To ví lépe než Íránská rozvědka, to víš že jo.

   TROLLOVÉ - teď mají za úkol: Ostudu neokons maskovat tím, že si údajně Erdogan zorganizoval puč sám.

   Vymazat
  3. Sekta Dönmeh utrpěla zdrcující úder! teď ještě Saúdi! A je vymalováno ... - http://theunhivedmind.com/UHM/the-donmeh-the-middle-easts-most-whispered-secret/

   Vymazat
  4. Rozbor TROLLA 5:51

   1) Lže
   O vztahu k Erdoganovi, že tu někdo byl na jeho straně nebo že mu někdo fandí. Od začátku se tu tvrdilo, že to sestřelení Ruského letadla je práce neokons. Teď je okolnostmi donucen pracovat s Ruskem, všem je jasné, že při první příležitosti zradí, když bude mít tu možnost a bude to pro něj výhodné.

   2) Prezentuje práci tajných služeb podle své fantazie
   Rozvědky velmi přesně vědí co se děje, pouze neznají přesně plány a všechny detaily práce jiných taných služeb. Všichni vědí všechno, ale ta rozvědka, která akci realizuje má náskok, protože ostatní se to dozvědí se zpožděním. Větší zásahy nelze utajit. A do medií tajné služby uvolní co se jim hodí (lži výjimečně, protože by se dost ztrapnili)

   3) Uráží
   Z čehož se dá odhadnout inteligence. Podle "uráží ten komu došli argumenty".

   Vymazat
 3. Nainscenoval to sám!
  Aby mohl zatýkat a likvidovat své odpůrce!
  Je to charakterově prohnilá krysa ,přiklànějící se na tu kterou stranu - dle potřeby..
  jsem zvědavá,co z toho smradlavýho sypku ještě vyleze za neřád..
  ty zatčený nejenže nepozná vlastní máma,
  ale ani forenzní patolog..
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To nemůžete myslet vážně, že si to zorganizoval sám a pod dohledem agentů CIA a dalších taných služeb státu. Je snad génius, to si nemyslím. Spíše ho chytli pod krkem a donutili, ochráníme Tě před USA neokons, ale musíš se dohodnou s Asadem a uzavřít hranici pro ISIL (to je neregulérní armáda USA). USA neokons totiž chtěli využít Kurdy k rozbití Turecka a celého středního východu. Nemají už žádný jiný manévr než se všude pokoušet vyvolávat chaos, jestli se to někde neposere totálně, aby z toho mohli těžit. Jenže je už na ně vidět, všichni vědí o co se jedná.

   Vymazat
  2. 1:02
   máte samozřejmě také pravdu,téměř stopro,
   ale to nevylučuje,že v tom právě svý proradý
   pracky má!
   j.

   Vymazat
 4. Velmi zajímavý článek. Je zvláštní doba. I ty šílenější konspirační teorie mají k realitě blíž než zpravodajství z provládních médií.
  Článek pana Stvory by tak před Majdanem taky tak vypadal. Nyní se mi jeví jako nejreálnější ze všeho co jsem o puči četl.

  I když se v Turecku dějí věci asi hrozné, neměli bychom tam posílat ani spřátelené armády, ani mise k zavádění demokracie. Ani ne na Ukrajinu. Problém je jejich.
  Jen si dělám naději, že ve vztazích Turecka navenek dojde k posunům v dobrém směru. K oslabení armády, opuštění NATO, zrušení možnosti bezvízového styku s EU, obnovení spolupráce s "válečným štváčem" Ruskem, omezení výkonu čerpadla pumpujícího džihádisty do EU. Něco to udělá i v regionu blízkého východu. Toť moje naivní úvahy. Počkejme si na setkání Erdogana s Putinem. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli to géniové vedoucí EU zase nepo..... no, nic. Děda.

   Vymazat
 5. Já budu paní Hektedír oponovat, dovolím si říci, že toho vím o Turecku více, než tato dáma. Pokusím se vyvrátit několik mýtů, které se v ČR (záměrně, či z hlouposti někoho) šíří. Nejdříve je nutno říci, že ten puč byl skutečný, ale zřejmě se měl někdo připojit k tomuto puči, kdo si to nakonec rozmyslel, viz. generál From v případě puče Valkýra. Ten puč byl organizován tureckými vojáky napojenými na CIA (takže ne Kemalistickými vojáky), tak je to v Turecku také chápáno a byla to zejména amaterská práce ze strany CIA, co tu předvedli (mysleli si, že jde o nějaký převrat v banánové republice v 70. létech minulého století),a to se tedy sakra spletli. Z mešit celou noc svolávali, aby občané šli do centra města podepřít demokracii, tedy Erdogana, a oni šli. Erdogan v žádném případě se nepodílel na organizaci této akce, ale zřejmě ho někdo varoval dopředu, a tak rychle napravil vztahy s těmi, kteří se s USA zrovna nemusí, to je s Izaelem a Ruskem. Mimochodem, ta teroristická akce v Istanbulu má stejný rukopis jako tento puč. Dále, každá bezpečnost má přece seznamy lidí, kteří jsou nepřátelé režimu, naše BIS (a Smatana ze Slovenska) je má přece také, k tomu přece odposlouchávají naše telefoní hovory, že, a až se něco semele, tak prvně půjdou domů sebrat tyto lidi. Takže Erdogan jen tyto seznamy vytáhl ze stolu. Proti Gulenovi, který je řízen CIA, bojuje Erdogan již dlouho, a zná lidi, kteří za CIA, pardon za Gulena, kopou. Ŕíká se tomu "paralel yapi", to je paralelní struktura, a Erdogan je natolik sebevědomý, že nechce připustit, aby mu ve státě vládlo nějaké CIA z nějakého USA a ona je to opravdu chobotnice lidí, kteří se vzájemně tahají nahoru a tahají se ke kšeftu. Tak, jak tu má CIA rozáhlou sít´ svých agentů, tak tu má i turecká bezpečnost sít´ svých donašečů, a tak není divu, že lidi, kteří sympatizují s Gulenem, jsou v Turecku podchyceni. Nelze směšovat dvě věci, Gulenovci nejsou oposice, to jsou jen agenti, oposici, tu zde tvoří několik stran jako CHP, MDP a Kurdové (a tito Erdogana běžně vůbec v parlamentu nešetří), ale tyto strany podepřeli Erdogana proti tomuto puči. Je zajímavé, že ani nekritizují ted´ jeho postup proti přívržencům Gulena, z čehož lze vyvodit, že s ním souhlasí. Turecko bylo již od 2. světové války známo jako rejdiště agentů a sami Turci říkají, že největší hustota agentů CIA na jeden km je právě v Turecku. Proto bodou řvát v ČR proti Erdoganovi zejména ti, co u nás pracují pro stejnou organizaci, jen mají prozatím štěstí, že je u nás nikdo za vlastizradu stíhat nebude. Kdesi jsem četl ptákovinu, že Gulen s Erdoganem jsou nepřátelé kvůli tomu, že Gulen kritizuje Erdogana za korupci. Není tomu tak, Erdogan a Gulen byli dříve spojenci, avšak oba jsou stejní ctižádostivci a tak to mezi nimi začalo postupně skřípat. To, že Gulen dnes kritizuje Erdogana za korupci, to "až dnes" a je to jako dělat z nouze cnost, vždyt´ i z naší republiky máme zkušenosti ze strany jedné mocnosti, která nám chce přece podle stejného receptu pomáhat bojovat s korupcí. Tož takto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to 3:22. je to zajímavá úvaha. Sám si vůbec netroufnu tvrdit, jak to s těmi událostmi v Turecku doopravdy bylo.Jen jeden postřeh. Ještě docela nedávno byly USA a Izrael náramní kamarádi- cože se stalo, že najednou je klid? Ale i klid mezi Izraelsko palestinskými záležitostmi? Jak to, že se tam Palestinci neodpalují, nikdo nikoho neostřeluje, najednou je klid- civilům a mírumilovným lidem to přeju, samozřejmě, ale není to divné?

   Vymazat
  2. Pro klasického konspiračního, paranoidně schizofrenního blba je "divné" úplně všechno. I že ráno vychází Slunce. Vůbec nic se neděje náhodně, vše řídí CIA a CIA řídí Ročíld nebo kdo ví kdo.

   Vymazat
  3. Panu Stworovi vlastně tak moc neoponujete, spíše rozvíjíte a doplňujete jeho úvahy o situaci a dění v zákulisí.

   Vymazat
  4. 5:44 - a co ty tu tak brzy po ránu páchneš ty Schapirovo lejno! Co kdybys míst smrdění zde šlo radši někam do kanálu makat - tam sebudeš trápeno východem ani záapdem Slunce! A bylo bys i užitečné, co? Nic k věci konkrétního nemáš a jsa nevlastníkem mozku mít nemůžeš, tak je tu ten hnědej pruh co po sobě zanecháváš víc než nadbytečnej ...

   Vymazat
  5. Souhlas, až na to že byl puč zpackaný. Byl provedený stejně jako v předchozích letech, v Turecku je to normální. USA neokons, prostě nedochází, že už vše jinak, že ty síly, které nad nimi drželi ruku, už to nedělají. Uvěřit ve vlastní výjimečnost je vždy začátek konce.

   Vymazat
 6. Vše nasvědčuje tomu, že to byl připracený puč samotným Erdoganem a jeho nejbližších věrných spojenců!
  Uvedu některé důvody, které k tajkovému závěru vedou.
  Velmi malé zapojení armády, jejich nekoordinovanost, pominutí obsazení strategických míst, nezajištění vládních špiček, minimální škody na majetku, pochybný počet mrtvých a zraněných (číslo obětí může být nadsazené), potlačení a zajmutí "pučistů" bez sebemenšího odporu, což je při puči až zarážející (!!!). Dalším krokem, který tomu nahrává, že teprve několik dnů po puči, když už je v celé zemi klid, se vyhlásí výjimečný stav!!!
  Z takových "střípků" se už dá skládat celková mozaika, přestože jich ještě několik chybí.

  OdpovědětVymazat
 7. Ještě s dovolením pobořím jeden lživý mítus, že Erdogan si vyřizuje účty s opozicí. Je to lež jako prase, on nezavírá člen opozičních stran, on zavírá členy ilegálních struktur, kteří jsou řízeni zahraniční rozvědkou jedné velké mocnosti (asi víme, které). Pro naše přiblížení, tedy členy jedné velké tajné tzv. neziskové organizace řízené Sorosem ze zahraničí, a to v rámci hesla "Pravda a láska, demokracie a lidská kráva". Tento spolek pučistů na pokyn od CIA sestřelil za Erdoganovými zády ruské letadlo v Syrii, aby poštval Rusko proti Turecku, a to ted´ Erdogan pochopil, co s ním tento spolek hrál za hru a ted´ si to s nimi vyřídí. Erdogan má plné právo takto jednat, já vím, o čem mluvím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víš leda hovno, blbečku. Jen mektáš po ránu nesmysly aby jsi si připadal chytrý a důležitý.

   Vymazat
  2. Samozřejmě že je to tak! Erdogan se vzepřel proti Ergenekonu a to je odnož jak víme sekty Dönmeh! Vyšel o tom skvělej článek, bohužel anglicky - http://theunhivedmind.com/UHM/the-donmeh-the-middle-easts-most-whispered-secret/

   Vymazat
 8. Kdy toto všechno začalo mezi Erdoganem a tureckou armádou? Zhruba 10 let zpátky, kdy Erdogan byl na růstu moci a armáda připravila puč proti němu. Jenže tenkrát Američané řekli ne. Jeden z organizátorů puče odletěl poté do USA a nasadil si tam židovskou čepičku na hlavu a nahlásil turecké tajné policii adresu v Istanbulu, kde jsou shromážděny veškeré dokumenty o přípravě tohoto puče. Tak začaly první zatýkání generálů v Turecku na základě zrady jednoho žida, který dodnes žije v USA pod ochranou CIA. Ty případy se jmenovali Ergenekon a Balyos. Tedy bořím další mítus, že Erdogan je nepřítelem armády, protože ta je ochránkyní tradic Ataturka, toto je pravda jen velmi, velmi částečně. Pro Erdogana je po této zkušenosti turecká armáda zejména potenciální síla, která by byla schopna svrhnout v zájmu USA legálně zvolenou vládu jako výsledek legálních voleb. Pokud někdo chce tvrdit, že ty volby nebyly až tak moc demokratické, byly určitě demokratičtější, než ty na Ukrajině. At´ se to někomu líbí a nebo ne, Erdogan se svou podporou muslimského náboženství má stále větší podporu ve společnosti a s přehledem vyhraje jakékoliv další volby (i když na něho CIA zkouší tahat nějaké ty korupční aféry atd.), a to ani nemusí muslimům slibovat a uplácet je žádnými církevními restitucemi jako u nás. Pro muslimská polulace se zkrátka rozmnožuje v Turecku daleko rychleji než ta ostatní (třeba 5 dětí na rodinu) a to je důvod, proč pro budoucnost zde má Erdogan se svými příznivci vystaráno.

  OdpovědětVymazat
 9. I u nás jsou seznamy. Ostatně dělá je kde kdo. V české (?) televizi jsou seznamy nepřátel, kteří se nezvou a pár těch, kteří zase z obrazovky nemizí, paní Slonková má seznam ruských agentů, pan Janda taky a další k tomu vyzývají. Komu mají ty seznamy sloužit? Že by se jimi autoři po večerech kochali?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I v tom českým filmu o atentátu na ministerského předsedu (v Panoptiku ... od Jiřího Marka), přece šéf státní policie okamžitě přišel se seznamy lidí určených k zatčení. Holt, štěstí přeje připraveným !

   Vymazat
 10. Poněvadž veškeré armádní špičky turecké armády studovali v USA, měla tedy CIA tureckou armádu za ochránkyní svých zájmů v Turecku, a pokud od armády Erdogan chce,aby mu zde nedělala svoji vlatní politiku, tak musí tyto "americké" generály nahradit generály sobě loajálními, a to ted´ v Turecku jde. Samozřejmě, vždycky někdo ze zatčených generálů/plukovníků začne zpívat, takže nakonec není tak složité rozkrýt celou tuto strukturu zahraničního vměšování. Poněvadž Erdogan již cca 10 let vyšetřuje přípravce tehdejšího puče, má přece naprosto jasnou představu, jak funguje tento systém organizace puče ze zahraničí. Jak to tenkrát Nečas řekl, že mu tady nebudou plukovníci organizovat ... a skončil.

  OdpovědětVymazat
 11. to je jen jako příklad, jak funguje demokracie v různých zemích. Když se Nečas začal divit, že mu tu plukovníci dělají za zády svou vlastní politiku, tak skončil. V Turecku naopak skončili ti plukovníci.

  OdpovědětVymazat
 12. CIA to nezvládla a za to v centrále budou padat hlavy, ale pozor, Kdyby to provedli hned, bylo by to potvrzení, že to řídili. Oni si tedy počkají, ale ti packalové to mají stejně spočítané. Mezitím Turecko vyčistí svůj špionážní rybník a USA bude muset nasadit novou násadu. bude to chvíli trvat a mezitím Erdogan si bude muset dávat pozor na zdraví, aby nezemřel jako Chaves na rakovinu, nebo ho nepřejel rozjetý vlak. Pro Turecko to bude teď jenom výhodná situace. Na co má sloužit jako štít proti Rusku. Obchodně je výhodnější a lepší spolupráce, než vedení války v méně USA, která se tomu za velkou louží jenom směje.

  OdpovědětVymazat
 13. černý Kleki Petra z Washingtonu to pěkně po.... Do Turecka už ani raději nejezdí, tam už má vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 14. 12:24
  Z jiného soudku:-)
  fascinuje mně ta neuvěřitelná nápaditost a rozmanitost při pojmenování černého petra
  vašingtonského...(ale i jiných reprezentantů)
  stále nová označení ,
  díky můj národe za pobavení se v těchto
  tristních dobách !
  jituš

  OdpovědětVymazat