Reklama

.

.

úterý 19. července 2016

Asadovi vojáci zcela zablokovali hranici s Tureckem. Damašku stojí za to opakovat jako mantru, že "všechno zlé je na něco dobré".19. 7. 2016   zdroj
Syrská vládní armáda s podporou národní domobrany vrátila pod kontrolu Kensabbu. Obec … byla obsazena teroristy Dzhebhat en-Nusry (organizace je v Rusku zakázaná) a jejími spojenci 1. července. O dva týdny později bylo město navráceno pod kontrolu Damašku. Vojenský zdroj informoval novináře o průběhu operace: "Operace na osvobození Kensabby byla zakončena. Byly shromážděny velké síly armády a několika domobran. Zpočátku probíhal silný boj, ale pod údery dělostřelectva a letectva začali teroristé v malých skupinách ustupovat směrem k Idlibu."


Neočekávanou byla téměř úplná absence odporu ve městě, armádě čelilo sedm velkých skupin extremistů s jednotným velením.

Hodnota Kenssaby spočívá ve výhodné strategické poloze, která umožňuje rozšíření ofenzivy k provincii Latakia a převzetí kontroly nad syrsko-tureckou hranicí.

Připomeňme si, že s pomocí ruských VKS již v září 2015 Damašek téměř kompletně obnovil svou kontrolu nad severní částí Latakie a syrsko-turecké hranice.

Tato "ústupnost" extrémistů, jejich neochota bojovat, která se kryla s pokusem o převrat v Ankaře, bezděčně potvrzuje skutečnost, že část oficiálních kruhů v Turecku podporuje nepřátele legitimní moci Sýrie.

Nyní zůstává pod kontrolou teroristů jen několik malých obcí a část území výšiny Turkman. To je bezvýznamné z hlediska vojenské operace v Sýrii.

Dokud má Turecko dost svých starostí, lze nastolit stabilní situaci na severu Sýrie. To bude samozřejmě ve prospěch vyřešení vnitřního syrského konfliktu.

"Všechno zlé je na něco dobré", to stojí za to Damašku opakovat jako mantru.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Kde jste všichni...

  OdpovědětVymazat
 2. IS (americka armada) uz je rozdrtena. Syria bude slobodna zem

  OdpovědětVymazat
 3. Kéž by! Držím palce hrdinným Syřanům a p.Assadovi!

  OdpovědětVymazat
 4. Jen tak dál a nesrat se s těmi zmrdy. Všechny je poslat k Alláhovi a samozvanému čůrákovi Mohamedovi. Je to přeci jejich velký sen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč používáte takový výrazový slovník? To vás nijak moc nepovznáší! Asi to máte vrozené a nedá se s tím již nic dělat.

   Vymazat
  2. ja si naopak myslím, že anonymní 9:04 tzv. bojovníkov IS nazval príliš slušne.
   Vy aké slovo považujete za vhodné pre netvorov, ktorí sú schopní upáliť mladé dievčatá, lebo im nechceli dobrovoľne robiť matrac, uvariť za živa svojich spolu"bojovníkov", alebo odrezať hlavu desaťročnému decku?

   Vymazat
 5. Vybít všechen terostickej ksindl na světě do posledního.Máte moji úctu pane Asade,SAA a VKS!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolego to není možné. Přeci nelze vyvraždit všechny Turky i s Erdoganem, protože to jsou hlavní teroristé v Syrii.

   Vymazat
 6. Udělali Asádoví clapci kus roboty, ale bez Rusů by byli ztraceni.Držím palce aby to utrpení už skončilo. Od počítača se to lehko mluví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nielen Asadovi chlapci, ale aj Asadove dievčatá. A áno, máte opravdu, už je načase, aby to peklo skončilo.

   Vymazat