Reklama

.

.

neděle 24. července 2016

Asi bychom si měli něco ujasnit a sice, jaký je rozdíl mezi bývalým komunistickým režimem v Československu a Erdoganovým režimem v Turecku


Jiří Baťa
24. 7. 2016
Události posledních dnů po nezdařeném vojenském puči v Turecku se nabízí jisté srovnání. Týká se (nejen) Schwarzenbergova životního kréda, zvané „lidská práva“, potažmo demokracie v jeho lidskoprávním duchu. Ne že by Karel Schwarzenberg byl jediným, který tvrdě odsuzuje komunistický, totalitní režim v bývalém Československu před výhodami nepříliš (zda vůbec) slavným listopadem 89. Stále je řada těch, kteří i nadále odsuzují předlistopadový režim hlavně tvrdě kritizují nezákonnosti, nedodržování, či porušování lidských práv, svobody slova, svobodné shromažďování a v neposlední řadě to hlavní, totalitu a potlačování demokracie. Objektivně řečeno, ano, bylo či je co kritizovat, odsuzovat, bylo s čím nesouhlasit, děly se věci nezákonné, odsouzení hodné. To byla či už je minulost.


Na druhé straně je však také třeba ale objektivně říct (čemuž se kritici bývalého režimu vyhýbají jako čert kříži), že byla řada velmi pozitivních a úspěšných počinů, které třeba dnes, ačkoliv v demokratickém režimu, postrádáme (mimochodem: bezproblémové zdravotnictví, školství, armáda, zaměstnanost, sociální jistoty, bytová politika,bezpečnost občanů atd.) Zůstaneme-li u těch základních postulátů, které byly, jsou a jistě i budou předmětem kritiky odpůrců komunistického režimu, tedy nedodržování lidských práv a svobod, není od věci si také připomenout, že to byly právě tyto postuláty, které vedly k listopadu 1989.

Nutno říct, komunistický režim byl poražen, byla nastoupena cesta demokratizace společnosti, byly nastoleny demokratické principy vládnutí, byly provedeny potřebné společenské změny. Pravda, ne vždy čestně a spravedlivě, ne vždy v souladu se zákony, ne vždy v rámci právního státu, ale budiž. Nicméně cíle (alespoň pro některé) bylo dosaženo. Tolik v kostce o bývalém režimu v Československu.

Jak výše zmíněno, v Turecku, našem spojenci v severoatlantickém paktu NATO, byl proveden dosud přesně neidentifikovatelným původcem puč, který ve všech svých důsledcích naprosto dehonestuje Turecko jako demokratický a právní stát. Jinými slovy, turecké události a následné důsledky a opatření nesou jednoznačně znaky totalitního a diktátorského režimu. Puč, jakkoli není dosud jasný jeho osnovatel a původce, přivodil v Turecku stav, který nelze nazvat ani demokratickým, ani státem právním a už vůbec ne státem, kde by byla dodržována lidská práva a to všechno zřejmě v režii demokraticky zvoleným prezidentem. Hromadné zatýkání, hrubé, násilné zacházení, věznění osob, vyhazovy ze zaměstnání, degradace státních hodnostářů a funkcionářů, vše celkem cca 60 tisíc podezřelých a politicky perzekvovaných. Jediný důvod je, že jsou podezřelí, případně se „nějakým způsobem“ podíleli na nepodařeném vojenském puči. Za tím účelem turecký režim dokonce navrhuje znovu zavedení trestu smrti!

Naše politická scéna se samozřejmě k puči a nastalé situaci vyjadřuje dost svérázně v rámci svého ideologického smýšlení a politické orientace, nicméně se dosud nestalo, že by byl některým z pravicových politiků současný turecký režim stejně důrazně kritizován a odsouzen postup orgánů, které na příkaz jejich guru Erdogana provádějí persekuci vůči tisícům lidí. Tedy, že v demokratickém státě jde zcela jednoznačně o porušování lidských práv a svobod, že režim v Turecku jako člena NATO, je v naprostém rozporu s režimy dalších členských demokratických zemí. Za zmínku také stojí skutečnost, že Turecko od svéhop vstupu do NATO zažilo již tři vojenské převraty, kteréí se neobešly bez násilí a poprav. Jinými slovy, totální porušování lidských práv. Ovšem pan Schwarzenberg a s ním řada stejně smýšlejících politiků vidí v Turecku hlavně eventuální možnost a nebezpečí, že „ … se třeba Erdogan vyjeví jako spojenec Putina. To bych také nevyloučil. A to by byla opravdu sranda“, říká zcela vážně pan exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Možná má dokonce pravdu a toho se velmi leká. Avšak nějaké odsouzení stávající situace, kdy režim pořádá hon na lidi, pošlapává lidská práva, vězní a hodlá odsoudit tisíce lidí, na to se jim, politikům, jaksi slova kritiky nedostávají.

Odsouzení hodné události v Turecku jsou skutečností, nicméně u našich odpůrců totalitního režimu vládne klid. Sem tam slovíčko nesouhlasu nebo obav, to je tak asi všechno. Že by to bylo tím, že nejde o režim, v němž zrovna vládnou komunisté? Není snad jedno, kdo porušuje lidská práva? Zřejmě to jedno není, protože např. USA je porušují „imrvere“ již desítky let a je ticho po pěšině. Zato totalitní, komunistický režim v bývalém Československu je i dnes pro odpůrce komunistického režimu předmětem trvalé kritiky a odsuzování, i když je snad k této záležitosti řečeno vše. Nicméně téma je to pro ně stále vděčné, proč jej nevyužívat, že ano?

Naskýtá se tedy otázka, jak posuzovat nedemokratický režim za totality v bývalém Československu ve srovnání s údajně „demokratickým“ režimem Erdogana (byť není komunista) v Turecku. Není to snad jedno a totéž? Jistě je, ale situace režimu v Turecku pro některé naše lidi, politiky a pražskou kavárnu není nijak zajímavý, protože z něj nic nemají. To o kritice bývalého režimu a následné změně režimu u nás měly větší zájem, tady už šlo o mnoho. Nejen o lidská práva, svobodu slova, možnost cestování do zahraničí atd., ale hlavně, že změna režimu jim umožnilo se rychle a bezpracně obohatit, či se (často nezákonně) dobrat k majetku. A Turecko? To jim může být svým způsobem ukradené. Nějaké své názory, případně obavy z hlediska mezinárodní situace a dosud nezvládnuté imigrace si k tomu jako politici jistě řeknou a to je tak asi všechno. Lidská práva sem, lidská práva tam, hlavně že máme (!) demokracii, právní stát (?), jsou respektována lidská práva (?) a někteří pěkně nadité konta! Tož asi tak.

25 komentářů :

 1. Rozumiem dôvodom, prečo autor písal tento článok. Ako výpad proti pražské kavárne a jej pokrytectvu. O.k.
  Ja chcem len uviesť, že z bezprávia nemôže vzniknúť právo. Teda ak Vám niekto ukradne auto, nemôže ho predať a výťažok si ponechať. Teda predajná zmluva nemôže požívať ochranu, aj keď je inak platná, pretože by sa tým uznalo predošlé bezprávne konanie.
  Štátny prevrat je vždy nezákonný. Dokonca aj vtedy, ak je to povolené ústavou. A to preto, že ani ústava nepostihuje všetky podmienky, kedy sa tak môže stať a kto je na to príslušný. Pojem armáda je vágny. Preto prevrat ako nezákonný akt je faktický stav, kedy súdy o oprávnenosti alebo neoprávnenosti vynášajú víťazi = politici, nie sudcovia.
  Keď je prevrat, akokoľvek vznešene odôvodnený, potlačený a porazení, musia aktéri niesť následky. Oni s nimi aj počítali, keď zvažovali, či do prevratu ísť, alebo nie.
  Pud sebazáchovy víťaza mu velí, aby zúčtoval nielen so všetkými pučistami, ale aby odveta zasiahla všetkých podporovateľov, potenciálnych podporovateľov a ideologických súputníkov. Rovnako by totiž postupovali aj organizátori prevratu, keby vyhrali. Nikto z Erdoganovcov by nebol ušetrený represálií. To je staré pravidlo (platilo v Ríme za diktátora Sulu, aj za komoušov po 68 - normalizácia). Záleží len na spoločnosti, aký rozsah a brutalitu víťaz zvolí. Nepotrestanie všetkých, možno aj nevinných nasvedčuje slabošstvu víťaza, spôsobí neúplnosť víťazstva a umožní rýchlejšiu konsolidáciu protivníka. Ideálne riešenie pre vížaza by bolo usmrtenie všetkých odporcov, ale to je prisilné aj pre Erdogana. Preto budú zabití a vaporizovaní len najdôležitejšie persóny. Vývozcovia euroatlantických hodnôt síce trvajú na dodržiavaní ľp pučistov, ale sami by v tomto prípade postupovali brutálnejšie. Ani Husajn, ani Kaddáfí sa zľutovania nedočkali, ani zmienka o ich ľp sa na západ od nás neobjavila. V politike, pri preberaní moci, jej zmene, zvlášť tej násilnej, neexistuje pravidlo dodržiavania ľp.
  Toto chápe aj svetoobčan Kchárl von Schwarcenberg, preto sa nekompromituje ešte viac, ako doteraz. Aspoň si všetci môžu predstaviť rozsah čistiek, ktorých by bol on osobne schopný, ak by bol na mieste Erdogana.
  Učenie Macchiaveliho platí neobmedzene, v európe zvlášť, bez ohľadu na dobu a režim.

  OdpovědětVymazat
 2. Tento článek mě popudil svojí demagogičností. Já v Turecku žiji již 18 let, a jestli někdo v Čechách může říci, že ví něco o Turecku, tak jsem to já, a to prosím bez sebechvály. Za prvé, bez nejmenší pochybnosti může být prohlášeno, že tento puč by organizován částí armády napojené na CIA, o tom sakra tady není nejmenších pochyb, pane Bat´o. Možná, pan Bat´a chce namítat, že to byl ale demokraticky organizovaný puč západního střihu, pro mě to západní střih mělo, ale v tom negativním slova smyslu. Mimoto, stejná parta lid z CIA zorganizovala teroristický útok na tureckém letišti v Istanbulu snad měsíc zpátky, byl jsem na stejném místě přesně o 24 hodin předtím, pro pana Bat´u možná demokratický útok, pro mě tedy ne. Celá společnost zde v Turecku tyto události bere tak, že za tímto stála CIA, tady říkají, hodža z Pensylvánie, ale myslí se tím, hodža, za jehož zády stojí CIA. Turecko je od dob 2. světové války semeniště agentů, když už budu jmenovat alespoň slavného Sokrata, který vynesl plán Overlord Němcům. Tato zem je dnes prošpikovaná agenty CIA, kteří se zde dostali do vlivných pozic, je to zkrátka mafiánský spolek, krytý jako by muslimskou vírou (zajímavé u armádních činitelů, že), ale v podstatě je to politický spolek za účelem ovlivňování politiky této země. Dnes vysvítá na povrch, že právě útok na ruské letadlo byl připraven taktéž CIA ve spolupráci s agenty CIA z tureckého velení leteckých sil, a letecké síly, to byla právě ta část, která byla lídrem tohoto neúspěšného puče. Jestli tady pan Bat´a chce vytvořit představu, že se tady ted´ vyhazují z pracovních míst lidé, a ti ani neví proč, tak to Vás, pane Bat´o mohu ujistit, že ti lidé dobře vědí proč. Tento režim si zkrátka nechce nechat, aby jim výuku mládeže ve školách ovlivňovala CIA. Už jsem tu na stránkách PL vysvětloval proces, jak Vás CIA dostane mezi své agenty, a to tak například, že vás pod rouškou náboženské organizace Gullena pozvala na stáž na universitu do USA, a to kupodivu zdarma, samozřejmě, že to nebylo jen tak zadarmo, a kdo si tuto stáž poté napsal do svého CV jako učitel, tak má dnes zkrátka smůlu. Lidé jsou zde nadšení z toho, jak se postavili mocné CIA, spousta aut tu jezdi vyzdobených tureckými vlajkami, prožívají tu jakoby svůj rok 1968, samozřejmě, někteří se nyní bojí, ale ti co mají čisté svědomí, ti se nebojí. Mohl bych popsat způsoby, jakými tato nábožensko- CIÁcká organizace prorostla jako rakovina touto společností, ale to by vzalo hodně času, ty metody byly dobře vymyšleny. Fandím této zemi, že se zbaví vlivu CIA na chod této země. Že to vzal Erdogan z gruntu? To vzal, lépe vyčistit ten Augiášův chlív jednou a pořádně, než nechat nějaký ten svinčík v koutě. Ještě jednu „úspěšnou“ akci bych připsal této partě bratrstva CIA + turecké letecké síly, byl to tzv. Dolapdere případ, prosím přečtěte si to. https://en.wikipedia.org/wiki/Roboski_airstrike
  Víte, proč ti Schwarzenbergové a ti ochránci lidských práv (zejména na Ukrajině) drží hubu? Protože jim hodně rychle došlo, že první, co bude chtít Turecko udělat, je říci NATO, vemte si ty svoje atomové saky paky pod paži a rychle odtud mazejte, a proto tito ochránci evropských hodnot nechtějí dráždit hada bosou nohou. Pochopil, pane Ba´to? Upřímně řečeno, nasral jste mě, pane Bat´o, svou politickou manipulací, já u toho zde přece byl. Příště už nepište o Turecku, prosím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:54 Děkuji vám za zajímavé informace přímo od pramene. Já chápu článek pana Bati trochu jinak, než vy. Beru ho jako poukázání na neskutečné pokrytectví našich bojovníků za lidská práva v čele se Schwarzenbergem. Srovnání s minulým režimem není příliš povedené. Ale stačí si představit, jak by tito "neprotestanti" proti postupu demokraticky zvoleného Erdogana mluvili v případě, když by také demokraticky zvolený prezident Ukrajiny Janukovič postupoval úplně stejně. To znamená, že by při zahájení puče na Majdanu energicky použil na jeho potlačení armádu a veškerou polici a následně by dal zatknout všechny podporovatele Banderovců a agenty CIA. Pro Ukrajinu by to rozhodně bylo skvělé. Nedošlo by k masakrům ani na Majdanu ani v Oděse, k odtržení Krymu, občanské válce, poničení země a desetitisícům mrtvých. Ale naši obhájci demokracie a lidských práv by běsnili jako pominutí. Stejný postup v Turecku, a věřím vám, že také v zájmu země, je však nechává v klidu. Právě na falešnost postojů našich pravdoláskařů pan Baťa upozorňuje.

   Vymazat
  2. Ono nejde ani tak o to, kdo puč naplánoval, jako spíš o metody, jakými byl potlačen. Na jednom televizním záběru nám televize ukázala zástup "pučistů". Jestli ne každý, tak každý druhý dostla čerstvě a kvalitně přes držku. A to doslova. Trochu se tím kalí obraz turecké demokracie. A mě osobně ani tak nejde o to, kdo ho naplánoval a proč, jako o to, jak turecké vedení bylo prezentováno našimi médii. A to před pučem, krátce po něm a nyní. Erdogana jsem nikdy nevnímal, jako demokrata. Je to vyšinutý pošuk, bažící po penězích a moci. To je naprosto zřejmé a jeho vykreslování našimi masmédii jenom dokresluje jejich morální úpadek. Špína zůstane špínou, ať už jí udělá spojenec, nebo protivník.

   Vymazat
  3. Já to chápu, já mám pana Bat´u rád, ale toto mu uteklo, ano ten příměr se socialismem, nebyl nejšt´astnější, ty dvě věci k sobě opravdu nepatří. Já chci jen poukázat na to, aby někdo nepodléhal jednoduchých přístupům, proč dneska Havloidní kavárna mlčí jako zařezaná. Oni chápou, že je to velmi chloulostivá věc, dnes totiž Turkové tahají za delší konec, jak jsem to napsal o těch atomových sacích pacích, které si mohou Američané sebrat a táhnout. Proto mlčí všichni ti Havloidní ochránci lidských práv jako zařezaní, něchtějí ještě přifukovat do už tak žhavého popela. A mrzí mě, že tuto roli za ně převzali naivně lidí jako pan Bat´a. Panu Bat´ovi se omlouvám, určitě to nemyslel ve zlém.

   Vymazat
  4. Kéž by jste o tureckém osvobozování od amerického vlivu a atomových zbraní měl pravdu. Rád se nechám překvapit neboť tak dobré informace jako máte vy určitě nemám.

   Vymazat
  5. Ale v ČR operuje taky spousta agentů CIA - naše zem je jimi taky prošpikovaná. Je to dobytek, horší než byla Stb. Co komunistický puč v roce 1989 - ten považujete za přirozený díky tomu komparsu lidí na náměstích? Byl připravený do nejmenšího detailu dlouho před tím, i s podrobnostmi, kdo kterou továrnu usápne, kdo se kam přemístí, co se kde zašmejdí, pouze potřebovali čas na to, aby mohli komouši změnit barvu, a hlavně si zlikvidovat kádrové materiály. Naši pidizem pak rozdělili na dvě ještě menší pidizemě, a protože jsme pidizem, nemělo to tady krvavý průběh. Kluci, co spolu mluvěj se o české hospodářství šábli. Stejně jako byl atentát na Heydricha řízen z Londýna, stejně jako bylo "vypuknutí" SNP řízeno z Londýna, tak majetkový převrat v roce 1989 byl řízen ze zámoří, a to už byli ti hajzlové - disidenti, umělci a celebrity řádně zúkolováni. Zaprodaný šmejd. A co že to Turek? Naši noví samozvaní vládní šmejdi vyhodili z práce během jediného roku statisíce lidí BEZ NÁHRADY! Tehdy nebyly ještě úřady práce ani státní sociální program -prostě na chodník! A ti, kterým bylo nad pětatřicet, už nesměli být přijímáni nikam do nové práce (leda z protekce) protože údajně měli "socialistické návyky" - ti se nehodili pro novou demokraturu šmejdů, vyděračů, lichvářů, podvodníků a darebáků. Normálně letěli přes palubu. Spousta činžovních domů byla vrácena potomkům různých domácích, aniž by pro stávající nájemníky byla zřízena věcná břemena - tj. bez jakýchkoliv smluv. Taky letěla spousta rodin i s dětmi na chodník! To byla řízená genocida, která měla zlikvidovat statisíce lidí hned v začátku. Pak nastala úplná dezorientace a chaos, a rozkrádačky, a lotroviny. Ať drží naši politici své nevymáchané držky s Turkem - sami se chovali mnohem hůř k lidem, a jejich nenažranost a špinavost odsraly statisíce nevinných, pracovitých a slušných lidí - opakuju - ať dnes drží své sprosté huby. Jestli se Turek hodlá očistit od šmejdů a poameričtělých šupáků, je to jen správné, ale do našich politiků má ještě daleko. To už na to zapomněli? Ale lidi nezapomenou - nikdy!

   Vymazat
  6. Anonymnímu (1:54):
   Díky za popis podstaty a hybných sil toho puče.
   No, jestli se pak této - samosebou, že "dobrodějné" - CIA něco v Turecku povedlo, tak je to nahrávka Erdoganovi na smeč.
   Kterou se může ve svém státě zbavit tamní svoloči.
   Jinou otázkou ovšem je, jakým způsobem se to vše odehraje. Jestli právní cestou nebo čímsi na způsob heydrichiády, při které i pouhé schvalování atentátu bylo hrdelním zločinem.
   Na což mj. upozorňuje autor článku, pan Baťa.

   Vymazat
 3. Po celé hranici Ruska USA organizuje puče. Nyní podobné události probíhají v Arménii, Moldavsku, Gruzii, Azerbajdžánu. V Turecku to CIA nevyšlo, ale oni to nevzdají a budou pokračovat v Barevných revolucích. V roce 1968 CIA to v Československu také nevyšlo, ale usilovnou podvratnou prací a všemi možnými sankcemi a hlavně kecama o lidských právech, humanitě, nakonec dosáhla cinkání klíčemi na Václaváku a hned následoval přesun státního majetku za pět bilionů korun do rukou západních firem. Oni v CIA to nevzdají, pro ně to je trvalý úkol, protože superzadluženou mocnost, stojící na hliněných nohou musí někdo financovat protože neoliberální ekonomickou politikou se USA tak strašně zadlužilo, že ty dluhy buď zaplatí celý svět, tedy zaplatí USA výpalné, nebo USA rozpoutá světovou atomovou válku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 522:

   já si spíš myslím, že ty puče a nepokoje okolo Ruska organizují Marťani. A ten puč v 1968 v ČSSR určitě provedli Marťani - sám jsem to viděl na Václaváku, po soudruzích z SSSR stříleli z Muzea samopalem. Bylo to i v tom filmu z ruského prvního kanálu v televizi minulý rok.
   Faktem je, že Marťani neměli označené uniformy - ale to byla asi jen velmi chytrá válečnická lest.

   Vymazat
  2. No - 15.36 - než vtipné, je to zatraceně blbé. Ale jsme na diskuzích ( novinkářská smečka) - to už je klasika. Stupidní, laciné, sprosté.

   Vymazat
  3. 1718 + 1536:
   jediný v 1718 tak trochu ukázal na stupiditu těch propagandistických řečí z Ruska, které neustále omílají externího nepřítele USA. Jsou vinni ve všem - dokonce i snad kdyby přiletěli kobylky.
   Ten v 1536 to docela správně zesměšnil. USA = Marťan.
   A mimochodem o tom ruském dokumentu o 1968 má pravdu = je to ukázka absolutně tvrdé lživé propagandy, když tam nějaký starý voják stál a přímo do kamery lhal, jak v roce 1968 u Muzea na něho stříleli američtí vojáci a že je viděl.
   No fakt konec legrace, my jsme to zažili a víme o co jde.

   Vymazat
  4. No jenomže 17.41 - ono ať to vezmeš jak to vezmeš, zlo, hnus, zdecimovaná morálka, vykořisťování, lichva, vytahování se jeden na druhého, snobizmus, pouliční střílení, a teď i podvody, lži, lživá světopolitika, intriky, fígle, přepadání jiných států, vměšování se do politiky jiných států, vraždění prezidentů jiných států, decimování vlád jiných států - to všechno jde z USA - to neodkecáš! USA mělo u nás spoustu fandů právě z těch dříve narozených lidí. Country muzika, westernový filmy, herce jako byl John Wayne,Richard Burton,Gary Cooper,Jack Lemmon, Spencer Tracy, Henry Fonda, Peter Falk - a řadu dalších, úžasně dobrých herců, dobrých filmů - to všechno dělalo z Ameriky přitažlivou zem a společnost, že málokdo vzal na vědomí ten strašný rub té mince. Nehledě ani k tomu, že Amerika dnes je něco strašlivě jiného. Hnusná kultura, hnusné celebrity, prolhaní politici, masoví vrazi - prostě všechny lidi to zklamalo. A k tomu to roztahování základen a vojáků po světě, to strkání čumáku do jiných států - taky ti strká soused čumák do baráku, a nuti tě dělat něco jinak nebo tě zabije, protože je prachatej? Jak by se ti to líbilo? To neodkecáš, že Amerika se postavila do světa zla, a lidi možná už na celým světě ji vnímají jako zlo - u nás je to jasný. My máme příměr a srovnání. V životě nikdy nebyla čeština przněná ruštinou, jako dnes je angličtinou, nikdy jsme neviděli takové kopce ruských filmů, jako dnes amerických, nota bene - hnusných a zabijáckých, jako za posledních 26 let - dnes a denně. My máme srovnání, jak se nám žilo dříve, a jaké blbství a faleš, je nám doslova vnucována teď- to jsme nezažili. Tak se nediv, a opakuju - že to tak je, to neodkecáš, kdybys tady kecal do rána. Amerika si to zkazila sama, a asi je jim to už i jedno. Arogantní, suverénní, podlí, sprostí.

   Vymazat
  5. V roce 1968 jsem v Praze študoval. V té době, jedné rozvedené čtyřicátnici, která dělala vedoucí oddělení v "Domě módy" dělal utěšitele v jejím žalu.
   Bylo mě 25 a mněl jsem dobré srdce, a ochraňoval jsem ji před okupanty.
   Dům módy by samozřejmě zavřen a chodilo se tam v té době přes dvory domů v Krakovské.
   Před tím, než došlo k tomu střílení do muzea, asi v 0.30, jsme se dívali oknem na Václavák a na Rusáky.
   Nikdo po nich nestřílel, jen nějaký idiot
   z druhého patra NM si řekl, že si na ně posvítí. Tzv. šajnovkou. Rusáci se zbláznili a začali střílet.
   My jsme utekli dozadu a zamkli se v jedné kanceláři.
   Tolik moje vzpomínky na ten den.
   Ferda.

   Vymazat
  6. 19:18 Ferdo, jen jestli nekecáš. Na filmových záběrech je vidět, že ta střelba probíhala ve dne. Jako varovná, když tanky byly obsypány demonstranty a u Domu potravin hořel tank, zapálený po prokopnutí barelu krumpáčem.

   Vymazat
  7. 17:41 - ten voják o tom věděl stejný prt jak ty! Jim řekli že nás obsadili vojska revanšistů BRD s podporou US Army a že nás jdou osvobodit! Mysleli si že Národní muzeum je budova rozhlasu! Že je obsazená Amíky a kontrarevolucionáři!
   Ve skutečnosti šlo o to, že Amíci rozmístili rakety středního doletu v roce 1964 v západním Německu a Novotný nereagoval kladně na žádost Moskvy rozmístění stejných prostředků jaderného odstrašení SSSR u nás! Tak ho svrhli a nahradili svou loutkou Dubčekem, který byl vychován v SSSR a měl být poslušným psíkem a umožnit jim tu ty rakety rozmístit. jenže se v něm spletli, páč on už tehdy byl v moci sionistických centrál, obklopil se jejich agenty jako byli Goldstücker, Mlynář, Šik, Pelikán, Winter a mnozí další. Tito rezidenti Mossadu již v květnu předali agentovi v Praze mikrofilmy obsahující veškeré plány SSSR na rozmístění oněch raket u nás. Akce VS tedy přišla pozdě. Nicméně ty rakety se jim tu rozmístit podařilo a to byl účel celé akce. Normalizace byl náš domácí produkt, na tu nedohlíželi a nebyla pro ně nijak zásadní (jim stačilo aby se vedení KSČ distancovalo od podobných aktivit jako bylo prosazování neutrality ČSSR).

   Vymazat
  8. Střílelo se těsně po obědě. Vojáčci v tancích byli vyjukaní z toho davu, který je obklopil a vysvětloval, že jsou okupanti a že mají táhnout domů. Velitel dal střílet varovnou salvu, aby odehnal lidi od tanků. Odneslo to muzeum. A lidi u tanků zůstali a dál diskutovali. Bylo mi tehdy čerstvě 20 a u tanků se nechaly bezvadně sbalit hezký holky.

   Vymazat
 4. Lidsky prava nekde zacinaji a zase nekde konci. A my vime kde. Parazit haji rovnopravnost ale co se tyce jejich nakradeneho majetku. Na to at mi nikdo ani nesahne. nebo bude zle. Moc zle, protoze celej statni parasitickej aparat je za rovnopravnym parazitem 24 hodin denne kazdodenne . Zkuste rict vlasteneckym rovnopravnovcum at daruji neco ve prospech spolecnosti, treba cast sveho obrovskeho platu, nebo ohromneho majetku , nebo to radeji nezkouset,parasiti se umi mstit..

  OdpovědětVymazat
 5. Za vším hledej uhlovodíky. Když Erdoganovi došlo, že Rusové nedovolí trubky z Kataru a S. Arábie přes Sýrii a Turecko, rozhodl se , že nebude čůrat proti větru a pokusí se to urovnat s Putinem a oživit myšlenku tureckého proudu. Tak to vidím alespoň já a jsem hodně zvědavý, zda mi příští běh událostí dá za pravdu.

  OdpovědětVymazat
 6. Moment, ono to bylo spíše tak, že CIA s tureckou armádou sestřelili ruské letadlo (za Erdoganovými zády). Možná dva týdny zpět někdo sdělil Erdoganovi, že Rusové vědí, že se na něho něco šije, že jsou mu to připraveni říci, ale má to jednu podmínku, že se nejdříve musí omluvit Rusku. On tak učinil, a proto se zavčas dozdvěděl, co na něho CIA se svou 5. kolonou v Turecku chystá. A on ten pokyn od CIA zněl, death or alive,takže Erdogan může být dneska Rusům vděčen za to, že jeho kůže dneska nevisí na zdi v oválné pracovně ve Washingtonu. Myslím, že ty ulhovodíky byly tentokrát až podružné.

  OdpovědětVymazat
 7. Kcharl buduje nový evropský lid. To bude ještě "srandy"

  OdpovědětVymazat
 8. Ještě jednu věc bych chtěl zmínit, když je tu tolik plaček za turecké mafiány. Těm amerických agentům z CIA, co to zde organizovali, a poslali tyto své turecké part´áky možná mnohé z nich na smrt tímto zfušovaných převratem, myslíte, že těm je těch Turků líto? No to ani náhodou, sednou do letadla, a pojedou dělat další "job", to je třeba organizovat další převrat do Kazachstánu. Takže nebud´te naivní. Něco my říká, že se toto ušilo na letošním Bildebergu, proto tam byla u toho největší přítelkyně Turku Merkelová. Kdo tam byl tento rok za Česko? Pehe? Tak at´zazpívá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano - tak nějak. A plačky za turecké mafiány nechápu. Chtělo by to v duchu cestovat v čase - až do roku 1990 - kdo tady ten zorganizovaný svobodný a demokratický brajgl odsral nejvíce? Statisíce lidí - řízená genocida - ČR - vyhlazovací tábor. Dnes totální hampejz. Media odhalují dnes a denně spoustu dnes už zaplesnivělých šíleností - co se zde dělo! A věděli jsme tehdy hovno, jak tady vzniká řada milionářských sráčů. Dnes už tady jsou - i miliardáři. Kde se tady vzali? A na čem prokrista pána vydělali miliardy? Když do roku 1989 prokazatelně nikdo žádný mejetek neměl? Všichni ti hodní hoši nosili tesilový kvádro a bydleli v panelákových králíkárnách. Tak kde jsme vzali miliardáře? To až se jednou bude odtajňovat, tak budou media předvádět šmejdoviny čtyřiadvacet hodin denně možná celý rok. A my budeme čumět, žasnout a nevěřit. Jenže tady žádný Turek nenastoupí, aby ten bordel vypláchl, a ten hnusný šmejd někam zavřel a majetek tomu pobral a rozdělil - naše mafie bude jen žvanit, čvachtat, a dělat červené čáry za minulostí - to jim jde nejlíp - tam kde se chce.

   Vymazat
 9. A mimochodem o tom ruském dokumentu o 1968 má pravdu = je to ukázka absolutně tvrdé lživé propagandy, když tam nějaký starý voják stál a přímo do kamery lhal, jak v roce 1968 u Muzea na něho stříleli američtí vojáci a že je viděl.
  *****
  V roce 1968 jsem v Praze študoval. V té době, jedné rozvedené čtyřicátnici, která dělala vedoucí oddělení v "Domě módy" dělal utěšitele v jejím žalu.
  Bylo mě 25 a mněl jsem dobré srdce, a ochraňoval jsem ji před okupanty.
  Dům módy by samozřejmě zavřen a chodilo se tam v té době přes dvory domů v Krakovské.
  Před tím, než došlo k tomu střílení do muzea, asi v 0.30, jsme se dívali oknem na Václavák a na Rusáky.
  Nikdo po nich nestřílel, jen nějaký idiot
  z druhého patra NM si řekl, že si na ně posvítí. Tzv. šajnovkou. Rusáci se zbláznili a začali střílet.
  My jsme utekli dozadu a zamkli se v jedné kanceláři.
  Tolik moje vzpomínky na ten den.
  Ferda.

  OdpovědětVymazat
 10. Víte, ono s tím NATO je to jako s tou EU. Jak se to začne drolit, tak se to může taky rozpadnout docela. Na nějakých pišišvorech jako jsme my, moc nezáleží, ale taková Británie v EU nebo v NATO Turecko, to je jiná káva. Proto teď kolem Erdogana tak opatrně našlapujeme a nepochybně mu splníme spoustu jeho požadavků, abychom si ho udrželi. Stejně jako jsme poskytovali Británii spoustu výjimek. Pak jsme ucukli a Británie je pryč. Potom jsme dělali děsná ramena ve stylu poručíka Duba "Já vás donutím až k pláči". Když to nijak nepůsobilo, tak už zatraceně slevujeme. Počítám, že k Erdoganovi budeme ještě daleko vstřícnější, protože USA tu oblast nutně potřebuje mít pod vojenskou kontrolou. Nebo se ho pokusíme zlikvidovat jako Kadáfího nebo Husajna. Ovšem to bude asi záležet taky na tom, jestli vyhraje Trump nebo Clintonová.

  OdpovědětVymazat