Reklama

pondělí 11. července 2016

Bohatství versus chudoba v našem státě!

Václav Kovalčík
11.7. 2016 Rukojmí
Bohatství versus chudoba, média a zdroje se bijí proti sobě - řeč je tedy o materiální situaci občanů naší země, která se v post-sametovém období potýká s rozkrádáním, jež následně vede do obrovských dluhů! Podle sdělovacích prostředků jsme jednou na tom skvěle, podruhé zas neblaze až pochmurně. Obrovský počet lidí bez domova a na okraji chudoby jest v naší vlasti, jež trpí špatným politickým a ekonomickým vedením!


Na druhé straně je menší procento velmi bohatých, což znamená, že se nůžky mezi bohatstvím a chudobou prudce rozevírají v našich končinách. Soudného člověka naštvou vysoké preference politických stran (dle průzkumů), které to dovádí až do samotného státního bankrotu, i když je v „éteru" zakázáno o tom mluvit a psát, aby nás mocní jednoho dne „nepokousali!"

Hlavně že na ekonomické migranty peníze jsou, ale na chudé rodiny většinové společnosti peníze nejsou! Přitom mediální preference na objednávku melou dál svou zhoubnou píseň! Jsem toho názoru, že se musí kompletně změnit politická situace k lepšímu, aby se zabránilo „věčnému" tyranizování majoritní společnosti!

Jsme v demokracii, ale současná demokracie funguje jen pro vyvolené! Existuje dvojí metr práva a spravedlnosti, což pokládám za velmi špatné! Současný režim by se měl stydět za obrovská procenta chudých a zubožených lidí!

Často čtu o tom, jak fungoval socialismus před listopadem 1989. Právě zde bylo nájemné mnohem snesitelnější, navíc si lidé mohli pořídit své vlastní bydlení za výhodnou (důstojnou) státní půjčku. Vodné a poplatky za energie cenově nízké, stejně tak výlety za kulturou apod. Mzdy zas přijatelné v poměru k domácím výdajům.

Dnes je situace opačná - nevinní lidé končívají na ulici, exekutoři řádí ve velkém, bydlení je předražené, stejně tak poplatky za vodu a energie! Již to není ten „nenáviděný" socialismus, ale krutý mnohdy „obdivovaný" kapitalismus, jenž drancuje ve velkém!

Poučme se tedy z dějin, vyzdvihněme a propagujme to nejlepší, co fungovalo ve prospěch občanské společnosti. Nechtějme býti otroky narychlo postavených montoven a supermarketů. Nenechme se vykořisťovat zahraničními „zlatokopy."

Navraťme „ztracený" peněžitý tok zpátky do státního rozpočtu, aby bylo na pomoc skutečně potřebným a další rozumné investice. Nechť je vzdělání a poctivá práce za slušnou mzdu devizou našeho státu. Harmonické rodiny musejí být buňkami společnosti v našem státě.

50 komentářů :

 1. No, panečku. Ještě chybí, aby autor se slzou v oku zavzpomínal na den, kdy skládal pionýrskej slib.
  p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak já třeba bych rád zavzpomínal.....nicméně nebylo mi umožněno.....přes toto trauma z dětství a jiná příkoří, jsem pro oči nepřestal vidět pozitiva minulosti v porovnání z dneškem.....a to se mám dnes vcelku dobře....přesto umím koukat kolem sebe ....a co vidím se mi fakt přestává líbit

   Smazat
  2. Ono tady ani tak nejde o nějaký pionýrský slib. Ale jde o krádež megarozměrů, kde byli okradeni všichni občané ČR. Podle tehdejší ústavy byl majetek vlastněný státemsoučasně majetkem všech občanů. Jenže přišla jistá skupinka lidí a stát odosobnila. Tedy něco jako, že majtek má stát a to je nepřítel a špatný hospodář. Jenže tím pádem mluvili i o sobě, protože ten stát vedli (nechci sklouzávat do fekalismů kam jej vedli).
   Také si rovnou udělali nová pravidla. jako že politik je v rámci rozkrádání státního majetku beztrestný. Označili to za privatizaci. A tento majtek teď vydělává někomu jinému. A stát, tedy občané ostrouhali. Ty výdělky co jim majetek přinášel už nemají. A to málo peněz co utržili za státní majetek rozkradli ve zbytečných výdajích za infrastukturu, která byla stonásobně předražena. Fondy na sociální potřeby a důchody byly převedeny na jiné věci a banky byly dány do cizích rukou. A úroky a poplatky jdou do ciziny. Musíme teyd vydělávat na něco, co jde mimo ČR a už se to nevrátí. Tím se zvyšuje inflace a peníze ztrácí hodnotu. Nemáme neomezenou možnost růstu. Jednině tištěním nových a nových peněz.

   Smazat
  3. Tebe do pionýra ani nevzali,prvoku lejnolahvárenskej!

   Smazat
  4. Jako vždy, píšeš objednané sračky půlnoční vejre. Namísto sraček o pionýrech, o nichž v článku není ani zmínka, kdybys napsal nějaký názor - proč bylo nutné nájemné i ve státních holobytech poslední kategorie ( cihlové domy staré kolem sta let bez jakéhokoliv vybavení) zvýšit proti nájemným smlouvám o pětinásobek? Proč byla voda zdražená stokrát? Proč byl zdražen plyn a energie? Proč stát dovolí takovou zhovadilost, jako jsou "sazby" u spotřeby plynu a elektřiny, kdy občan vytápějící plynem rodinný dům, zaplatí stejně jako chudák, vytápějící jednu cimru ( to gauneři a zloději vymysleli sazby, aby lidem nebylo nic platné šetření - takový hnus! a stát to zlodějům požehnal) Kdyby na stejný způsob najeli prodavači žrádla, koupil bys jeden rohlík a zaplatil bys jako za deset rohlíků, protože ten jeden rohlík by byl v jiné sazbě - tobě tohle připadá normální ty jeden blbej pionýre? Účtovat nájem ve starých plesnivých brlozích ve stejné výši jako v panelácích s výtahem a vybavením je stejná lumpárna, jako kdyby v ojetinách prodávali starou šunku bez motoru za stejnou cenu jako nové auto.Je to zkrátka hnus, podřadný, špinavý kšefty, očividné okrádání lidí, za což se nikdo nestydí. Ti nejchudší občané s minimální mzdou a důchodci s mizerným důchodem zaplatí za státní špeluňky mnohem horší než je "přemalovaný kravín" který odmítla ta chátra z Iráku - skoro všechno co berou. Kde mají vzít ještě na žrádlo? Na svůj vlastní byt pomýšlet nemohou vůbec, kůlnu v lese jim nedovolí si postavit - jak to jako mají řešit? Jít bydlet pod mosty a do kanálů? Tyhle politické zrůdy, které umožnily různým vychcaným kreaturám tohle svinstvo páchat na bezbranných lidech, by zasloužily vykopnout ze všech svých pozic přímo na chodník, mazat na úřad práce, přičemž veškerý jejich majetek dát do nějakého lidového fondu k přerozdělení mezi okrádané a odírané občany. Aby ty hnusné politické maškary neměly vůbec nic. A za druhé - úplně všechno bych sebral šaškům, kterým bulvár přezdívá celebrity, a cpou se jim prachy na drahé róby a luxus - to už vůbec nevím proč. Tak a teď napiš, co si myslíš o srabárně, která nechá okrádat chudé, bezbranné lidi ty blbej pionýre.

   Smazat
  5. Souhlas až na to, že asi všichni ti bezbranní stáli na Václaváku a zvonili klíčemi v domnění, že s kapitalismem příjde Ráj na zemi. Nepřišel a už nepřijde a než tady lidé udělají pořádek budou muset jejich děti prožít totální chudobu, pokud je nezlikvidují milióny uprchlíků, které Merklová na rozkaz USA zve do Evropy.

   Smazat
  6. 11:00

   Že přijde "ráj na zemi" si mysleli jen komunističtí pičusové kteří si mysleli, že si budou kapitalisticky užívat, ale dál pracovat socialisticky. Že za ně někdo všechno zařídí, přinese jim vše na stříbrném podnose až pod frňák, že jim budou pečení holubi lítat rovnou do huby.

   Drtivá většina normálních lidí chtěla svobodu právě od vás, komunistických pičusů, kteří jste je 40 let dusili. Chtěli svobodu aby si mohli splnit své sny, chtěli se realizovat, postarat se o svou rodinu, cestovat, studovat, podnikat....

   Smazat
  7. To je pravda jen částečně anonyme 11.00 - představa o ráji to nebyla, protože skoro jak v ráji tady žili de facto všichni,proto to jako ráj nevmímali. To je logický. I muklové vyšlí z lapáku dostali byt - byť jednu cimru ve čtyřce, voda a záchod na chodbě, ale bylo to skoro zadara, a byla to střecha nad hlavou, a když byl schopnej a snaživej, zařídil si to přijatelně, do práce nastoupit musel, a dokázal se z toho srabu vyhrabat - ne se v něm babrat pořád, jako je to dnes. A taky - každej - i mukl - platil výživný na děti -ale škoda mluvit. Kdo tenkrát měl trvalé bydliště někde na radnici? Vždyť je to jak science fiction! Co lidi chtěli? Chtěli uvolnit možnost podnikání vedle zaměstnání - aby instalatér směl po práci legálně čistit ucpané odpady, nikoliv jako melouch, a třást se strachy že ho vděčný zákazník udá - byl za to docela flastr. A to byla od komoušů zhovadilost, sami vymetali vedle práce ještě fůru různých placených komisí apod. Zkrátka už tehdy to byli nadlidi - ale ne bozi, co se sebe udělali ti největší rudí šmejdi po obrácení hadrů naruby. A na druhém místě - chtěli lidi mít možnost volně rajdat po světě, bez devizových příslibů, různých schvalovacích procesů a podobných trapáren.Aby si mohli hltači kovbojek prohlédnout tu ohavnou stoku plnou desperátů a falešných hráčů, a taky ubožáků, bezdomovců, a socek - pěkně zblízka. A vsaď botky - nikdo z obyčejných lidí by byl tady kapitalizmus nechtěl! Proč tomu komouši bránili, a čeho se báli, když sami po světě rajzovali a jejich smradi tam studovali - jsem nikdy nepochopil a nechápu to dodnes. Asi je za tím nějaká všivárna, jako za vším. Lidem začaly vadit ministerský prodejny, různá Esa a Tuzexy, a SANOPS a podobně. Začalo jim vadit, že z původního záměru a nadšení.."zítra se bude tančit všude"... za nichž socializmus vznikl ( rekreace pro pracující, byty pro pracující, vzdělání, práce, lékař apod.) začíná být hovno. Že se z komnoušů se po osmašedesátém rekrutuje rudá šlechta,( poté, co se zbavili těch slušných ve stranických čistkách) nadlidi, kteří mohli všechno, zásadně byli na vedoucích místech - i v inzerátech bylo vždy uvedeno jako podmínka k přijetí "členství" ... jako zaklinadlo! A to začalo lidi mohutně srát - proto to zvonění. A co vyzvonili? Úplně všechno, co je sralo, je ve stejných intencích, jen z nadlidí jsou bozi vykrádající státní aktiva příšerným způsobem, a přezdívají tomu "mzda" - no a ty americký vymoženosti - bezdomovci, socky, černé huby, hráčská a feťácká doupata a šílenou pakulturu v televizi máme k tomu. Jsme ve sračkách. Ale odporná vrchnost nepřizná, že během 26-ti let dovedla národ pro svůj osobní prospěch do sraček a udělala z něj vyhlazovací tábor, jenom teď pomaloučku, aby si toho nikdo moc nevšiml, se snaží vrátit věci do původního stavu. Ale to se nepovede. Mezitím se sesrala půlka Evropy, a američtí cowboyové namísto stád krav sem honí hnědáky z půlky světa, aby to bylo úplně stejný všude. Stejné problémy, stejné podmínky, stejné dluhy, stejně vypatlané lidi, aby jim bylo všechno jedno. Povedlo se.

   Smazat
  8. Jsi skutečně blbej 11.21 - komunistickým pičusům nebyl zkřiven na hlavě ani vlásek. Komunističtí pičusové si pomohli k majetkům, o nichž se bezpartijním občanům nikdy ani nesnilo - komunistickým pičusům lítali pečení holuby do huby už před majetkovým převratem, a bezpartijním občanům, kteří chtěli svobodu, tak těm jí dali výměnou za práci kterou jim sebrali, za zabezpečení, které úplně vynulovali, musejí komunistickým pičusům odevzdávat většinu mzdy a důchodů ( daně,DPH) výměnou za slušný domov, který většině sebrali, a za věčný strach z válek. To udělali komunističtí pičusové o nichž píšeš, lidem toužícím po svobodě, ale taky jim ji skutečně dali když se zřekli všeho, co měli -smějí svobodně žvanit a žvatlat na diskuzích podobných jako jsou tyto, a to proto, že je nikdo nikde nečte a nemají na nic vliv. Ale ti ubožáci si myslí, že mají svojí svobodu. A proč tady píšeš ty sračky ty? Taky ti chyběla svoboda? A proč urážíš právě ty bezpartijní, utiskované a ožebračené lidi a nadáváš jim komunistů - to tady nikdo nechápe.Asi to nechápeš ani ty sám a taky proč? Tvým zadáním je lidi tady nasrat, aby více psali do diskuzí ( viz pravidelné reakce na tvé sprosté sračky) a z toho máš prebendy. Jsi obyčejnej sráč. Jinak bys mezi lidi, jimiž pohrdáš a které urážíš, nelezl. Že naopak sem denně lezeš a držíš se tady jak hovno košile, svědčí o tom všem. Je to hodně průhledný.

   Smazat
  9. 11:46-tak nějak bych to napsal,kdybych to uměl. Jen poslední větu bych doplnil: ....,dočasně!

   Smazat
  10. 11:21 - plnit sny? Si děláš kozy ty zkurvenej poskoku lumpů, ne? To jsou moc "pěkný splněný sny"! Jak zprivatizovat vodu a odírat lidi a ztrátový potrubí nechat na krku obci, co? Jednou tě dopadnu a pak smrt bude tvým vysvobozením!! To přisahám hajzle jeden zlodějskej!

   Smazat
 2. Komunističtí pitomečci, dnes je úplně jiná doba, jiné problémy a jiné výzvy než před 40 lety, tudíž bláboly o "poučení se z dějin co fungovalo" jsou úplně mimo.

  Češi se dožívají o bezmála 8 let déle než za komoušů, tudíž dnes máme skoro 2x více důchodců než tehdy. Těm všem je třeba platit důchody a zdravotní péči. Jenom tohle sežere polovinu celého státního rozpočtu.

  Dále je tu obrovský pokrok v automatizaci a technologiích, je potřeba daleko méně zaměstnanců v zemědělství a průmyslu.
  Potom tu máme obrovskou konkurenci levné pracovní síly z Číny, Indie, atd...

  A tak mohou pokračovat dál a dál.

  "Nevinní lidé končívají na ulici" Běž s těmi žvásty do prdele Kovalčíku. Z 99% jsou to gambleři, alkoholici, feťáci co vše prošustrovali. Joo, svoboda se vám líbí, ale zodpovědnost vám už tak nechutná, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když projdeš kolem zraněného zvířete, polituješ ho?.....protože alespoň to by naznačovalo,že nejsi úplně ztracený.....když evidentně postrádáš mezilidskou empatii, anóbrž soucit s lidmi v nesnázích....

   Smazat
  2. cpeš se podřadnými potravinami,kupuješ předražené druhojakostní zboží,piješ vodu kterou draze zaplatíš cizincům,čumíš jak politici kradou a ještě jim tleskáš.Člověče mám dojem že jsi vyběhnul z mámy když běžela po schodech

   Smazat
  3. Už první oslovení ukazuje nedostatek intelektu. Nebo jen frustraci, kterou si vybíjíte ne těch, kdo jsou pro vásna nižším stupínku ve společnosti. To je stejné jako někteří lidé, duchem a intelektem chudí, ubližují bezdomovcům a lidem co jsou na dně. Snaží se totiž ve své situaci najít někoho, kdo je na tom podle jejich názoru huř a pokořením či trápením tohoto jedince si narovnávají své ego. Jenže jste vedle jak ta jedle. My nejsme ti, kdo by chtěli žebrat nebo krást. Jen chceme najít spravedlivější svět. Pro všechny. A modlete se abyste na ulici neskončil i vy.

   Smazat
  4. 99% gembleři, alkoholici , feťáci...no nevím párkrát jsem pomáhal na ulici a tak vím že spíš tak třetina. Ostatní tam skončili jako oběti podvodů, zlodějin, rozvodů, krachů firem, zadlužení pro příbuzné či přátele. Taky kvůli nemocem (rakovina) a zdraví vůbec, nebo kvůli věku pro který už nesehnali práci, ...atd.atd. Ale máte pravdu ,že u chlastu na ulici asi skončí dříve či později každý ...asi bych nebyl výjimka, kdyby mě něco takového potkalo

   Smazat
  5. Ty prasklá havloidní gumo,meleš tady dokola ty stejný zhovadilosti,který slyšíš na školení u toho ussáckýho pablba Šapita a nebo máš tak vychlastanou palici jako tatíček Venca Lahváč,Kradousek a Poserplína dohromady.....pardon,na Šášu Vondru nesmíme zapomenout,toho vyhodili i ussácký degeneráti z recepce ve Fuckingtownu!

   Smazat
  6. 0:17- jak bylo na dovolené? Nebyly ty dva týdny krátké?

   Smazat
  7. Moc se pleteš 0.17 ( ty nulo!) půlnoční darebáku - o jaké "době" tady žvaníš? Taky byly doby, kdy bys bydlel ve vykotlaným pařezu, bez počítače, radia a jakýchkoliv vymožeností a žral bys ulovený myši ty pablbe - proč srovnáváš "doby" když srovnávat bys měl jedině hajzly, kteří ty "doby" realizujou?A zase píšeš sračky - protože hajzlové, netáhla, různí pinglové, veksláci, šmejdozelináři, gambleři, narkomani, a podobná chátra je naopak dnes v nejvyšších pozicích a tam odtud slintá, žvaní, a krade. Tak jak je to možný? Jak se tento nahnilý sliz dostal ke všem státním trafikám a super pozicím, když píšeš, že ti holt mají smůlu a musí být chudí? Ale už vím - to je jako dnešní rozlišování správných a špatných vražd - takže asi taky je správnej gambler a špatnej gambler? Správnej vekslák a špatnej vekslák? Správnej lump a zloděj, a špatnej lump a zloděj? Když už píšeš za účelem rozproudit diskuzi, tak si to nezjednodušuj, a nepiš až tak blbý sračky! Za to bych ti pochvalu nedal, i když musíš pracovat ještě v noci.

   Smazat
  8. To by znělo logicky, kdyby příčinou těch bezdomovců a povalečů, kteří vznikli, nebyl kapitalistický systém. Kecy o kapitalistické svobodě, která přeje schopným a ten kdo je na ulici si za to může sám, již všichni co chtějí myslet za 26 let budování kapitalistické demokracie, už prokoukli. Poctivou prací si nevydělá člověk ani na slanou vodu.

   Smazat
  9. 11:07
   Ty si k "poctivé práci" evidentně nikdy ani nepřičichl.

   Smazat
  10. No já jsem kupříkladu celej život (32let) pekař. A nevím co je na tom nepoctivého . A poctivě říkám , že sviňárny , co na nás (pekařství) zkouší super a hyper marketová konkurence si neumíte představit. A můj "lacinej"právník (na drahého nikdy nemůžeme vydělat) si s tím jejích právním štábem nikdy nemůže poradit...tolik k svobodě a právnímu státu , ve kterém se práva dovoláte jen a jen za prachy. Respektive dovolá se ho kdo má těch prachů víc, ať je pravda a právo kdekoli

   Smazat
  11. Vydrž kámo 13.34 - za nějakou dobu budou pekařský fachmany vyvažovat zlatem! Mouka - těsto - pečivo - se dnes stalo velmi požadovaným artiklem, například Plzeň je dnes plná pekáren a pekárniček, a mají větší úspěchy u zákazníků, než hypermarkety, kde se jen polotovary dopékají na místě samém. Ale i ty polotovary tahané sem bůhvíodkud, musí uhňácat pekař a i když pekařský výrobky klasika jsou dnes spíše dražší, lidi to kupujou raději. Každý pekařství prosperuje dobře. Nejstrašnější jsou takový ty balený rolády s různýma příchutěma - to otevřeš, a je z toho cítit chemie, drží to pohromadě chemií - je to levný, ale hrozný. Cukrářský výrobky - hlavně náplně a přízdoby - samá chemie! Říkám ti, to chce vydržet, a kuchaře, pekaře, cukráře, řezníky a lidi od žrádla budou vyvažovat zlatem. A další klasický řemesla taky - ne nadarmo se říká, že řemeslo má zlatý dno, na nějakou dobu to neplatilo, protože modrý zvratky to tady zvrátily, ale všechno se pomalu vrátí do normy. Politici omládnou, ale šofeři MHD, vlaků, kamionů, pošťáci, a další a další budou mít vlasy šedivý, a budou v balíku - protože mladí potetovaní trotlové pracovat nebudou a taky - upřímně -nic neumí. Budou za to dobře platit ty, kteří umí.

   Smazat
 3. Pro začátek by stačilo zarazit import pracovní síly ze zemí mimo EU. To by mělo donutit zaměstnavatele zvyšovat mzdy. Ceny jsou vysoké dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .....žádná vytržená jednotlivost nic nevyřeší. Změna musí být komplexní.

   Smazat
  2. To není řešení. Máme dost podobného s dobou antickou a starým Římem. Také využíváme jejich právo. Máme novodobé otroky. Máme dlužníky, kteří se stávají otroky a bojujeme s barbary, kteří by si nás ani jinak nevšimli, kdybychom je nechali na pokoji. Krademe suroviny a snažíme se barbarům dodávat civilizační hodnoty, které nestojí ani za zlámanou grešli.

   Smazat
  3. Tyjo....vlkodav.....to já poznám ;)

   Smazat
  4. To Petr Novák
   Otroctví obsahuje slovo demokracie.
   Athény jsou považovány za demokratický stát, jenže demokracie končila u válečných zajatců a dlužníků. Za tisíciletí se nic nezměnilo.

   Smazat
 4. Kvalitní článek správně označující bolístky společnosti.

  OdpovědětSmazat
 5. Clanek je samozrejme spravny. Ti, co vychvaluji opak, maji snizenou chapavost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snížená chápavost? Tahle chátra neví, která bije. Za totáče neměl bídu nikdo, po nástupu téhle demokradie unikli bídě a ožebračení díky různým stykům a známostem, takže vědí naprostý hovno co to koštuje.Takhle vykopnout to z bytů na chodník a nedat tomu nažrat - a ona by se jim chápavost rychle vrátila.

   Smazat
 6. Komunisti, běžte do prdele.
  Nějací bezdomovci vás ve skutečnosti vůbec nezajímají. Ti jsou jenom vhodnou zástěrkou za které zakrýváte vaše vlastní frustrace, vaše vlastní neúspěchy které se stydíte otevřeně přiznat. Bezdomovci jsou jen vhodným klackem kterým mlátíte vámi nenáviděnou svobodnou demokratickou společnost. Nic víc.

  Ve skutečnosti když potkáte bezdomovce tak se mu vyhnete obloukem, pokrytci jedni křiví, přetváření. Kolik jste jich sami ubytovali, poskytli stravu, sprchu, nocleh?
  Vaše falešná lítost je nechutná, vy "dobráci". Zkuste těmto vašim hrdinům povalujícím se po lavičkách s petkou čuča nabídnout práci. Uvidíte kam vás pošlou, vy blbečci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:13-copak, odmítli se k Vám odstěhovat na "ubytovnu" a zdarma "robotovat?

   Smazat
  2. Povolný,
   samozřejmě že nechtějí být na ubytovně, protože tam nemohou bez omezení chlastat.
   A bezdomovci na "robotování"? Vy jste evidentně viděl bezdomovce leda tak v americkém filmu. Běžte si raději okopávat zahrádku vy náš malý revolucionáři.

   Smazat
  3. Sám seš retardovanej a ještě bezmenej kokot,stejně jako tobě podobný vypatlaný a věčně zlitý vzory ala Havel,Kraďousek,Šláfenberg a ostatní potarti čokovopice zrození z čubky po hysterektomii!!!!Za bezdomovce může ta tvoje dokonalá havloidní chamraď,mamrde!!!!

   Smazat
  4. A jakej vztah máš k bezdomovcům ty, ty hnusnej slize? Na co si je bereš do své sprosté držky ty? I těma chudákama si musíš vyplachovat svou prasečí hubu, abys na diskuzích dokázal, co jsi za veteš? Nebo ty chceš snad popřít, že není pravda, že za socializmu zde žádní chudí žebráci ani bezdomvoci nebyli? Nic takového se tady nevyskytovalo - chceš to popřít? Tak kdo rozjel velkovýrobu bezdomovců a proč? Komu to prospělo?Žvásty,že jsou "netáhla" - jako jsi třeba ty, neobstojí, protože v týhle společnosti za slušných dob a slušného a normálního režimu táhl každý. A proto taky každý slušně žil. Jak se to mohlo najednou tak obrátit? Že oni toužili odejít ze svých bytů pod mosty a do kanálů a žebrat? Nebo je možná ponižuje, že musejí žebrat u nějakých úřednických sviní o práci a ty je ponižujou - asi jako ty diskutující tady - ty blbý prase? Nikdy nevysvětlíš, kdybys tady psal sračky od rána do noci, kde se tady po čtyřiceti letech vzali žebráci a bezdomovci ( čučo, petka... bla bla bla.)Kdo je klackem pro tebe ty zmrde? Kdyby neexistovali, mohl bys mít pravdu, ale oni existujou!!! A jestli jsou chudáci, bezdomovci, vraždy, násilí, průvody teploušů a zástupy hnědáků na hranicích státu, důsledkem svobody a demokracie, strč si obojí do prdele - o nic takovýho nikdo, krom příživnických zmrdů jako jsi ty, kterej dřepí u počítače a píše zmrdoviny 24 hodiny denně ( kde pracuješ?) nikdo nestál. Asi se měli rozsévači této demokradie nejdřív lidí zeptat jestli to chtějí, a nechat kolovat vzorník toho hampejzu - a teprve po souhlasu to tady zavádět.

   Smazat
  5. 11:59-občas se pohybuji v "terénu", znám naháněče do ubytoven i ty okopávače zahrad za bydlení a stravu! PS.-za příspěvek státu Vám, byste jim mohl dovolit jedno krabicové víno,necito.

   Smazat
  6. Povolný, přestaňte si už vymýšlet ty vaše debilní teorie které vydáváte za realitu.
   Moji rodiče komunističtí pohlaváři, zároveň ovšem privatizátoři, zařídili mi sladký život v USA, dneska jsem pro změnu vlastník ubytoven pro bezdomovce...

   Jinak práce za "bydlení a stravu" není práce "zdarma", Povolný. To ale nic nemění na tom, že každý bezdomovec se vám při nabídce jakékoli práce leda vychčije na nohu, případně taková parta nadělá víc škody než užitku.

   Smazat
  7. 12:17

   Přestaň mě ty debile otravovat s bezdomovcema. Vezmi si je všechny domů, zaplať za ně všechny dluhy, živ je a hlavně jim dodávej chlast, ty blbe jeden falešný.
   A nebo kdo se o ně má jako starat? Kdo jim má platit bydlení které promrhali? Kdo je má živit, šatit? Já? Kdyby ti ty debile začali strhávat 2000 z důchodu na důstojný život bezdomovců tak se posereš vzteky a začneš kvičet jak píchlá svině.

   Za komoušů ty kreténe bezdomovci nebyli, protože byli buď zavření v kriminále za příživu, nebo v ústavu pro duševně choré.

   Rozsévači demokracie se ptají lidí co chtějí neustále ve volbách. A lidi ve volbách neustále vyjadřují aby jsi šel do prdele TY. O TVOJE žvásty nikdo nestojí.

   Smazat
  8. 12:47-nic jste mi nepotvrdil ani nevyvrátil! Dlužíte mi také odpověď "jak bylo na dovolené"? Nebo jste školil na ambasádě nové Trolly? Já jen, že se jich tu, po 14ti denním klidu, spolu s Vámi pár nových vyrojilo. Tak ať má každý jiný styl, ať si je nepletu, když se stydí za jména předků.

   Smazat
  9. Povolný,
   já vám nedlužím vůbec nic :-D
   Cca 80% obyvatel naší vlasti volí demokratické strany, chtějí právní, svobodný, demokratický stát.
   Nic z toho co chcete vy, nic společného s komunismem, s fašismem, s antisemitismem, s Ruskákama, Kubou, Venezuelou, diktátorama...
   Ve vašem pomýleném světě jsou to zřejmě všichni trollové kteří prošli jakýmsi školením na ambasádě.

   Povolný, sorry, jste blb bez jakéhokoli smyslu pro realitu. VY jste ta marginální, ale o to agresivnější menšina, trollové kteří se snaží rozmrdat naši demokratickou zem, znovu znárodňovat, budovat komunismus, nahnat všechny do dolů, do oceláren, na pole, znovu se stát součástí Ruska, cenzurovat, zavírat.

   No Povolný, máte smolíčka. Ale chápu vás, že těm bludům stále věříte. Bez naděje se žije věru moc zle.

   Smazat
  10. MINULE JSI PSALA 90% PUSSYNO ZDECHLÝHO SYFILITIKA!!!!!Že jsi pornomodel ala Janda to víme,takže jsi na panáka a pak věř,už ti bude všechno PUTNA!!!!!

   Smazat
  11. Tak hele - 12.47 -odhadl jsem tě velice dobře. Ano, to sedí. Rodiče - komunistickej ksindl, ty - vyrostlej v komunistickým hnízdě, lhali a klaněli se kladivu se srpem, protože z toho měli prospěch holota hnusná. Kroutili huby jak kázal Brežněv, a hned jak to zneužilo důvěřivý občany ke svýmu převratu, usápli a ukradli ( přezdívka "zprivatizovali") majetek, a teď se tady vytahuješ ty sráči hnusnej - co bys mohl být jinýho, jako komunistickej spratek? A jako všichni takoví,jako první začali na komunisty plivat. Plivete do sklenice, ze který jste desítky let dobře pili - to nedělá ani dobytek.Jen českej dobytek lidskej - to je zvláštní sortiment, před tím by si odplivlo i prase. Kdybys alespoň držel hubu ty dobytku, majiteli ubytovny - a nepsal tady ty sračky. Proč lidem nadáváš komunistů? Jsi směšnej. Taháš sem pomocí agentur cikány a různou další havěť, protože nájem za ně platí stát rovnou tobě do kešeně, a ty děláš naprostý hovno za dobrý prachy. Jako tvoji hajzli rodiče. Výchova - hnus! Typicky rudá! Prolhaná! Dnes úplně obráceně - a zase lži - od pankejtu k pankejtu. Ani bys bezdomovce neubytoval ty ksindle, a pokud ti některej pochcal boty, jedině právem! V pořádku! Už vám taky odzvoní umíráčkem mizerové - a potom co? Až budeš mít ubytovnu prázdnou? Budeš škemrat na státu, aby ji znárodnil, jako škemrají ty svině z OKD? Jak to nadávalo na znárodňování živností, ksindl jeden hnusnej, a kdyby stát teď znárodnil to, co rozkradli a zbavil je dluhů, zase by volali sláva - i komunistům. Co budeš vřeštět, jak budeš prosit, až tě budou vytahovat na smyčce na strom ty zmetku křivej? Křiví zmetci jsou ve svých důsledcích horší, než vrazi. A pan Povolný má pravdu. Už tím je kofr, že se snaží i s diskuzním póvlem diskutovat. Má výdrž.

   Smazat
 7. Kdo v tý době žil tak ví, že autor v tom článku lže od začátku do konce. Bůh ví, co tím sleduje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:37- co sleduje Bůh nevím, vím jen, že hodnota společnosti "bohulibá" se neměří průměrem(platu, délkou života) ale kvalitou nejslabšího článku. Komunisty přivedli k moci bezdomovci a šmejdi zastoupeni exekutory. To se kapitál do konečného řešení opravdu nepoučí?

   Smazat
  2. No pane Povolný, to si rozhodně nemyslím. Každá společnost má své silné a slabé články. Pro naši společnost před rokem 89 to platilo úplně stejně. Nemakačenků a budižkničemů bylo u stejně jako dneska. S tím rozdílem, že tenkrát i netáhla pobírala plat. A kolikrát stejný jako ti, co makali i za ně. A logickým výsledkem bylo to, že jsme všichni měli hovno.
   Takže za svým názorem, že se v článku lže, si stojím.

   Smazat
  3. To myslíte "netáhla" členy partaje, všechny ty vedoucí oddělení, náměstky ředitelů, ředitele a předsedy všeho možného - podmínka "členství?" Tak jedině v tom případě máte pravdu. Ale jinak -makáči - makal každý! Každý! Víte, co to znamená? Žádný kolektiv děláků by byl ve svých řadách nestrpěl nějakého mazánka protekčního, který by nemakal - i když tento živočišný druh se mezi děláky nevyskytoval ( stejně jako dnes) a kdo svoji práci neuměl kvůli chybějící praxi, toho to trpělivě naučili - ale aby byl někdo "netáhlo" a bral stejný peníze? Makali i bigoši! Tak tady nemelte ty kraviny - to lžete schválně, nebo o socializmu víte hovno? Cigoš musel uživit cigošku a haranty, a pracovali, aby měli rodinný přídavky. Za každý "áčko" - přídavky nebyly, hnědej nebo bílej! Socializmus byl v tomhle spravedlivej, i když rudí nadlidé měli kapku jiný podmínky, to je fakt. Jenom k tomu nikdy nepatřila možnost rozkrást nebo prodat fabriku, nebo brát "plat" přes sto tisíc měsíčně! Nežvańte, že každý měl hovno - čemu říkáš hovno ty blbe a lháři obecný? Každý dostal nenávratnou půjčku na byt, novomanželskou půjčku na vybavení, nebo byly byty přidělovány zadara, fůra bytů podnikových, vybavených kuchyní, koupelnou a vytápěním, každý měl na zemi kovral, každý měl televizi, auto, chatu, zahradu - proč žvaníš takový kokotiny a shazuješ režim, který sice nenabízel tuny nahnilejch banánů, protože místo nich dotoval lidem nájmy, plyn a energii, ale kilo třešní stálo 7 kaček a ne sedmdesát, litr borůvek 12 korun namísto 120 korun a vůbec - nač se zahazovat s lhářem!! Proč ty pomluvy a lživý k tomu? Znárodnili snad tvýmu dědkovi zadluženou živnost? Potomci takových jsou dnes ti praví lháři, plivači a pomlouvači - dědek samozřejmě nikdy neřek všechno, ani ti páni "domácí" kteří neměli na daně, a svoje činžáky dávali státu i s nájemníky, aby se stát staral - a pak jejich potomci lhali, až se jim od hub prášilo " že barabizna byla darována státu v tísni" a bla bla. Namísto restituce, to mělo jít někam do gulagu - všechny tyhle prolhaný krysy! Lháři hnusnej! Tenkrát nebyl budižkničemu nikdo - byla povinná školní docházka, i ze základek vycházely děti s dobrými znalostmi, museli se něčím vyučit a pak do práce, která byla povinná - proto se měli všichni dobře a ne že měli hovno ty hnusnej pomlouvači. To mám rád, takový - krysy, to bylo odjakživa moje.

   Smazat
 8. Fašismus je genetická záležitost, s tím se těžko bojuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:53-který myslíte? Ukrajinský,Chorvatský Izraelský? A odpůrci(vyvolávači) mají také genetickou výbavu?

   Smazat
 9. sleduji co píšete-nemáte ánung o co jde.
  př.Veolia -France jeden z největších tunelů ČR.Vodovodní řady se neobnovují, to znamená, že m3 vody bude za deset let stát 890.-kč.trochu jsem odbočil.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.