Reklama

úterý 12. července 2016

Ceny plynu tu i onde

12. 7. 2016    zdroj
Rating evropských zemí podle ceny zemního plynu pro obyvatele. Je zajímavé si porovnat, jaké jsou ceny plynu u nás a v ostatních zemích Evropy a následně se mrknout, jak je "drahý" z pohledu naplněnosti peněženek. S cenou jsme přesně v evropském průměru, s koupěschopností však na chvostu. Také už u vás zvonil nějaký další "překupník" plynu a nabízel vám výhodnější cenu o pětník...?


7 komentářů :

 1. Zařadili jsme se s koupěschopností plynu mezi opravdu zajímavé země např.: Ukrajina, Moldavsko, Bulharsko, Litva, Lotyšsko...atd. Koho to překvapuje? Pozice kolonie má své výstupy. Cena plynu v tomto případě není podstatná, pokud nebudu za plyn platit ve Švédsku a pracovat v Čechách, zajímavý je tedy pochopitelně druhý sloupeček tabulky.

  OdpovědětSmazat
 2. Celý článek je velmi zavádějící! Koncová cena plynu je různá podle druhu státního zdanění, nákladů na dopravu a nenažranosti monopolu u spotřebitele!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážená satane, doporučuji se neunáhlovat v úsudku. Na výsledných cenách plynu v jednotlivých zemích se opravdu podílí více faktorů, včetně těch, o kterých píšete. V tom není sporu. A výsledné ceny jsou takové, jaké jsou. To chcete rozporovat? Nebo v čem je tedy článek zavádějící, dokonce se 3 vykřičníky? Pokud byste dočetl infografiku včetně dolního okraje, pak nemůžete napsat takový výkřik do tmy. Doporučuji - dočtěte a dejte vědět, Ď.

   Smazat
 3. Já bych to na komanče neházel. Zrovna tak by se mohlo říci, že za to mohli Němci, nebo 5 kulí v Sarajevu, protože jsme přišli o mocnářství, i když bylo žalářem národů. Také ještě Sacrum Imperium Romanum, protože přijímalo hloupá rozhodnutí a následně se rozpadla, a dále a dále.

  Existuje jen napětí v prostoru, kterému lidé podléhají a tomu se říká osud. Ten je tvořen mnoha událostmi předchozími a reakcí na něj zakládá události budoucí.
  Nic méně, nic více.
  Buďte šťasten.

  OdpovědětSmazat
 4. No a víte někdo, proč se množství odebraného krychlového metru plynu přepočítává na kilowathodiny DESETINÁSOBKEM? Nebo proč tenhle "stát" dovoluje šmejdům, kteří se přisáli na plynové potrubí a kšeftují s plynem, aby si vymýšleli tzv. sazby? Vytápíš plynem RD a platíš stejně, jako starý dědoušek vytápějící plynem jednu cimru! To jsou ty sazby, aby nikoho snad nenapadlo začít šetřit a šmejdům by se snížily zisky! A ještě k tomu různé paušály a další zhovadilosti. Povolují to krysy, které už vůbec nevědí, jak se žije občanům v tomhle předraženém hampejzu, ale o tom, že věděli, že se z ČR předražený hampejz stane, svědčí hlavně to, jak si hned po dosednutí ke korytům stanovili takzvané mzdy - něco, co se vzhledem k tomu, jak se kroutí, když se má zvýšit minimální mzda dříčům a makáčům, nedá pojmenovat. Možná že tahle klasicky česká zhovadilost - snaha okrádat chudé lidi -se nikde jinde na světě nevyskytuje. Naši politici a zbohatlická chátra jsou sráči, před nimiž by si i lupič Jiří Grassel zhnuseně odplivl, protože dosud žádný lupič nevykrádal chudáky - jen zbabělci a sráči se specializují na bezbranné, protože jinde si loupení nedovolí. Ještě prodavači žrádla by si měli vymyslet sazby - za nákup jednoho rohlíku zaplatíš jako za deset rohlíků - kdy jeden rohlík bude v jiné sazbě.Žijeme v hnusu tak absolutním, že si to stěží můžeme připustit. Lichva, vydírání, lži, podvody, manipulace - s přivolením "státu".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Lichva, vydírání, lži, podvody, manipulace - s přivolením "státu"."

   TAKY UŽ TEN SYSTEMATICKY ROZKLÁDANÝ POLOSTÁT PŘEJMENUJÍ - NA ŽIDIE, PARDÓN, ČECHIE.

   Smazat
 5. President ČNB a Žid svazák Singer spokojeně a drze v ČT prohlásil, že je spokojený, že c e n o v á úroveň se v tzv. Česku konečně dostala na průměr v západní Evropě. Co dělají zrádní odborářští pitomové za své statisícové platy od kapitalistických a politických vůdců? Sedí spokojeně na svých trůnech a žvýkají slunečnicová semínka...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.