Reklama

úterý 12. července 2016

Český prezident vyzval NATO k dialogu s Ruskem ve všech oblastech. "Raketa s jadernou hlavicí může být použita pouze jednou, ale dialog může být prováděn trvale".


12. 7. 2016   zdroj
Český prezident Miloš Zeman trvá na navázování dialogu s Moskvou jak na zasedání Rady NATO - Rusko, tak i v jiných oblastech. Uvedl to během summitu Severoatlantické aliance, uvádí TASS. "Zdůrazňoval jsem, že tento dialog by měl být rozšířen na celou řadu dalších oblastí. Je třeba hovořit o aktivizaci výměny studentů, turistů, podnikatelů a samozřejmě i o setkání mezi politiky," řekl Zeman.


Prezident České republiky zdůraznil, že snižovat napětí mezi Ruskem a NATO je nutno pouze u jednacího stolu.

"Raketa s jadernou hlavicí může být použita pouze jednou, ale dialog může být prováděn trvale," řekl.

Podle Zemana je vztah NATO vůči Rusku rozpolcený. Na jedné straně je Moskva neustále kritizována. Na straně druhé je RF považována za partnera.

Prezident České republiky také poznamenal, že se mu zdá divné rozhodnutí, které bylo přijato na summitu, o umístění čtyř mnohonárodnostních praporů NATO ve východní Evropě. Řekl, že Česká republika to nepotřebuje.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

68 komentářů :

 1. http://nazory.aktualne.cz/rozhovory/dobrovsky-idea-ruskeho-statu-je-zalozena-na-agresi-a-vytvare/r~c6cd2a64480c11e6a77e002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žid Dobrovský je obyčejný rusofóbní dobytek!

   Smazat
 2. Má pravdu, náš prezident. Jako jeden z mála politiků, je rozumný a statečný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:58. Stále mi připadá jako zrádce především ve prospěch Ruska,což se ale někomu může líbit.

   Smazat
  2. Je to prostē rusky šváb. Volby vyhrál za ruské peníze a tak splácí Putlerovi dluh.
   Vlastizradou.

   Smazat
  3. ..ty si vážně vymaštěná hlava..

   Smazat
  4. Jasně, díkybohu za něj. Mnozí lidé v Evropě nám ho závidí. Je to hlas rozumu, proti válkychtivé chátře z pražské kavárny. Snad bude kandidovat i v příštích prezidentských volbách. Těžko ho v těchto těžkých časech půjde nahradit.

   Smazat
  5. Proč reagujete na toho vlastizrádce 18:16, kterému Čapíro nepřidělí ani českou klávesnici a musí v rámci EU placené propagandy proti Rusku psát na klávesnici po lotyšských vrazích českého národa?

   Smazat
  6. V podstate se dnes lidi rozdelujou na dve casti. Jedna si mysli ,ze je nejlepsi dobra valka /i svetova/ a druha strana zase haji nazor ze je jeste lepsi spatnej mir !!!

   Smazat
  7. Už s hovada obřezaný uvědomte, že Rus je tu doma! Tohle je jeho území a vy tu smradi jarmulatý nemáte co dělat! Jen rejdama vašich filconošů vy vopjezelý filcky se židozednářský rezidentůře jejíž agentem byl i TGM podařilo rozvrátit Ruskou říši a zabránit přijetí spravedlivé Slovanské ústavy!! - http://suslikova.klanweb.cz/rubriky/ceskoslovensky-politicky-system/kramarova-ustava-slovanske-rise

   Smazat
 3. Myslím,že prezident Zeman není natolik hloupý aby nerozuměl té potřebě zapojit do případného konfliktu v Pobaltí a v Polsku válečné síly dalších států NATO a to už odpočátku aby byly už odpočátku účastny, spíše se mi zdá,že zase zrazuje NATO,EU a Česko,například ,ve prospěch Ruska,zase. Zároveň myslím,že je stále ještě lepší blokovat Rusko dokud nezačne respektovat mezinárodní právo a nevrátí jím anektovaná území jiných suverénních států jim a nepřestane provádět skrytou i otevřenou válečnou činnost na jejich územích než přímo s ním válčit. Pokud nebude respektovat mezinárodní právo,nebudou ho následně respektovat ani jiné státy a Čína s tím zrovna dnes začala oficiálně svou jí neuznanou prohrou o věc Paracelských ostrovů v Jihočínském moři rozhodnutou mezinárodním soudem v Haagu ve prospěch Filipín. Zemane,sorry ale asi to děláš schválně a vypadáš při tom hloupě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bóóóóóže, do čeho jsi to duši vrazil, ten 18:02, 18:03!
   Tohle snad není ani myslící tvor a nebo ne-tvor?
   Volič-Vilč

   Smazat
  2. A opět další papoušek mainstreemu co je přesvědčen, že je to jeho vlastní názor. Jestli Vám to nedochází, tak tím opakováním lží zrazujete sám sebe a své blízké. Zkuste použít vlastní mozek. Zpočátku to sice bolí ale odměnou bude osvícení. Stačí si srovnat veřejně dostupná fakta a musí začít zázrak prozření.

   Smazat
  3. 18:46. Já fakt nevím,co Vy tím myslíte, mně to připadá skutečně tak.

   Smazat
  4. 18:53
   Ano máte pravdu. Zeman vyzývá zbaběle k jednání jelikož mu přijde idiotské řešit partikulární mocenské zájmy světovládců smrtí byť jediného nezůčastněného člověka. Proti tomu OUbama je jiné kafe! Ten rovnou řekne v OSN:"kdo se nám nepodřídí, tomu zkroutíme ruce". Kurva, to je ale borec, co? A vy si myslíte, že kartely, které Vás mají v hrsti o Vás stojí? Potřebují restart aby jim jejich idiotský systém ovládání světa znovu vynášel. A jak restartovat? Nejlépe všechno rozmlátit. Nejlépe někde jinde než doma. A navíc ten bonus nedotčeného nerostného bohatství, které jim Rusko nechce dobrovolně vydat. Tak co? Zkroutit ruce! Nic ušlechtilého za prefabrikovaným divadlem mainstreemu není.

   Smazat
  5. Pro 18:53 z jakých údajů to svoji představu utváříte? Asi z amerických seriálů :)

   Nicméně historická zkušenost ukazuje:
   Rusko války nezačíná, ale ukončuje. Poslední příklad Sýrie, kde důsledně likviduje ISIL, neregulérní armádu USA.

   Smazat
  6. 19:21. Rusko se v Sýrii vměšuje do vnitřních záležitostí suverénního státu,přičemž na straně tyrana,který utiskoval vlastní lid svou šíitskou (alávistickou) menšinou. Rusko v Sýrii válčí především proti jeho opozici,takže likviduje v syrské občanské válce vzpouru většinového lidu proti diktátoru Asadavi. ISIL Rusko téměř nelikviduje,bylo to myslím jen osmnáct procent ruských jeho úderů proti němu.

   Smazat
  7. Já zase myslím , že jsi vlastně ruský špion. To já jsem taky! Pojďme se tedy spojit ku společné práci !

   VR

   Smazat
  8. 19.33 mýlíte se, celé jste to popletl, ruské jednotky jsou na syrském území legálně a spolupracují se zákonnými syrskými úřady a syrskou armádou. Nezákonně se na území Sýrie naopak pohybují jednotky Isilu

   Smazat
  9. 21:09. ISIL vyválčil území nejen Sýrie a trvale ho drží-vlastní. ISIL vybojoval své území regulérně a proto mu už regulérně patří,tedy nepatří už Sýrii a Sýrie už neexistuje,respektive územně existuje už jen její část. V Sýrii probíhá občanská válka ve které diktátor vládnoucí svou šíitskou (alávité) menšinou válčí proti sunnitské většině lidu Sýrie a proto jakákoliv jeho oficialita je nesmyslná. Proto je občanská válka považována za vnitřní záležitost státu a nikdo podle mezinárodního práva do ní nemá právo zasahovat. Rusko to zase ignoruje. Rusko je zase zločinec a i protože přímo válečně útočí proti vůli většiny lidu Sýrie,tedy proti sunnitské opozici šíitského diktátora Asada,který v okamžiku ruského válečného zásahu už byl těsně a neodvratně před plnou porážkou. Rusko je zločinec,ze kterého,upřímně, se mi chce zase zvracet.

   Smazat
  10. pane autore příspěvku (18:02), jste mega hlupák.

   Smazat
  11. Anonymní12. července 2016 21:19
   A další znalec poměrů v Sýrii a její historie. Kdy jste se tam odtud vrátil, že máte tak přesné informace? Nebo nějaký Syrský přítel zasílá pravidelné svodky? Být se za cizí pravdu, teda lež, to chce kus chlapa!

   Smazat
  12. 21:45. Děkuji, jen se snažím myslet.

   Smazat
  13. 21:49. Taky díky.

   Smazat
  14. 21:19 "ISIL vybojoval své území regulérně a proto mu už regulérně patří,tedy nepatří už Sýrii a Sýrie už neexistuje". Hmm, takže podle vás, když SSSR regulérně vybojoval ve 2.SV půlku Evropy, tak státy na osvobozeném území neměly existovat a měly by patřit Rusku? A Irák má být součástí USA, když si ho "regulérně" vybojovaly? Máte názory loupežníka, ne civilizovaného člověka.

   21:50 Na vašich příspěvcích není snaha o myšlení vůbec vidět. Zatím jen opakujete to, co vám nalila do hlavy účelově zaměřená, jednostranná propaganda. O myšlení se pokuste, až shromáždíte dostatek informací z obou stran a ověříte si jejich pravdivost a logiku.

   Smazat
  15. Já bych se do toho nesral bejt tebou hele. Izrael taky Golany nedá a sere na kecy blbů tvýho typu, páč to tvý "mezinárodní právo" mu bezpečnost nezajistí na rozdíl od držení Golan. A Krym jsou ruské Golany, o tom žádná!

   Smazat
  16. 21:19 - něco na tom co píšeš je. Ale nemůžeš to takhle pitomě řadit, musíš začít z gruntu! Co víme? Já studoval historii té oblasti od 19. století,kdy tam nebyly problémy, na rozdíl od sousední oblasti Kurdistánu a západní Arménie, kde se to mydlilo od rusko-turecký války 1878. V Levantě byl klid a mír, rozesral to tam až Źidák! Nejdřív Rotshilďáci zafinancovali v Ženevě vznik tý party hic - Výbor pro jednotu a pokrok - tzv. Mladoturky a hned nato zas pan Herzl začal buzerovat sultána Abdül Hamida II., aby jim odprodal půdu v západní Levantě u Mrtvýho moře pro židovský osídlení. No a ten ho v roce 1904 na osobním odkázal do patřičnejch mezí takže ho pak ti dönmehští poskoči z Výboru pro jednotu a pokrok v roce 1908 svrhli a následně povolili to osídlování a tak byl již následujícího roku založen Tel Aviv. A pak se začly dít věci! Na jejich konci byl pakt dvou zednářů - ministrů zahraničí Londýna a Paříže, pánů Sykese a Picota, kteří si naporcovali celou Levantu mezi sebe ale Arabům vo tom neřekli ani slovo a ti hlupáci žili v naději, že po porážce Vysoký porty si zvolí svýho - arabskýho kalifa a ten bude vládnout říši od Bagdádu po Aden! Proto taky činovníci IS se odvolávají na potřebu tento hanebný akt odsoudit a státy a jeho základě upatlané kolonialisty - jako Irák, Sýrii, Jordánsko, Libanon a Palestýnu (a na ní vzniklý Izrael) zrušit a nahradit je Arabským kalifátem, jak jim bylo původně slíbeno!

   Smazat
  17. 21:19 Opět jste vše popletl, ale pokud už tedy používáte to, že de facto je pro vás de jure, proč to platí jen pro Syrii a jinde ne?

   Smazat
  18. 19:33 Alávité nejsou muslimové, ale patří ke křesťanům, stejně jako jezídové....
   Co vám udělali, že požadujete jejich genocídu?

   Smazat
 4. Stanovisko Zemana je velmi rozumné. Těžko budou hledat zdejší trolové aspoň maličký argument proti. Kromě ovšem tradičních lží o napadání sousedních států Ruskem a podobných už hodně omšelých, směšných blábolů...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono Rusko nikoho nenapadlo, komunisticky blbecku?

   Smazat
  2. Rus rozumí jedině síle. A myslí si, že západ také rozumí jenom síle. Rus je uražen když se ho někdo nebojí. S nějakým dialogem si může leda vytřít prdel.

   A nezávidím Kmoníčkovi jak musí vždycky bruslit mezi těmi Zemanovými bláboly jako třeba včera v interview čt24

   Smazat
  3. Biješ, blbče 18:39, na potkání lidi, kteří si tě nevšímají - s tím svým názorem, že Rus rozumí jenom síle?
   A Kmoníček samozřejmě z pravdivých argumentů prezidenta vybruslit nemůže. Ksindlíku trollíku od presstitutek, mazej zprávy na ČT24, ať se ukojíš, když si hovíš v žumpě :-)

   Smazat
  4. Rus umí to co zločinci nikdy nepochopí a to je držet slovo.

   Smazat
  5. 19:04

   Proč bych tě bil? Jsi mi úplně u prdele.

   A jaké že mají být konkrétně ty "pravdivé argumenty prezidenta"?

   Takže se namám dívat na interview s Kmoníčkem, Kovandou, Pojarem, Kavanem.... jen proto, že jsou na ČT24? No ty máš dobře vymazáno, fanatiku.

   Smazat
  6. Pro 19:16 chybí Ti sebeúcta, dost se ponižuješ, aniž o tom možná víš.

   Smazat
  7. 19:16 - Blbče nechápající - Psal jsi, že Rus rozumí jenom síle, takže máš asi tendenci používat sílu, kde se ti nedostává rozumu - to, že se ti nedostává rozumu jsi právě dokázal tím, že jsi nepochopil příměr. O tom, že ty bys mě bil, jsem ani neuvažoval, to by sis stoprocentně netroufnul ;-)
   A dále jsi nepochopil, že jsem tě nenabádal, abys ses nedíval na žumpu, ale naopak, dokonce i se sdělením, proč to máš udělat.
   Pa, jandovo pussy ;-)

   Smazat
  8. 19:29

   Debile,
   samozřejmě, že Rus rozumí jenom síle. S Rusem něco opravdu vyjednat ke spokojenosti obou stran může JEN SILNÝ a SEBEVĚDOMÝ protivník. Ne žvatlající Zeman u kávičky. Ten pro Rusa není partner, ale jen trojský kůň, užitečný idiot k prosazení jejich zájmů.

   Silný a sebevědomý chlap právě na ulici nikoho nebije. Nemá žádnou takovou potřebu, protože si je své síly a sebevědomí vědom. A nikdo si na něj nedovolí.
   Škoda že jsi ten pocit nikdy nezažil a proto netušíš o čem mluvím, zakomplexovaný chudinko.

   Smazat
  9. silny a sebevedomy chlap na ulici za chvili zacne byt neomezeny pan! A svym sebevedomim zacne za chvili obtezovat sve okoli a ulici a stane se neznesitelnym. to co mas na mysli je CHARAKTER!A ten klido muze tomu sebevedomymu chlapovi chybet...
   Neznas Rusy,a neznas jejich naturu! Opravdovou ruskou naturu.A ten muz na ulici by mel byt v prvni rade CESTNY!!! Ne jako ta cerna pojebana opice z Keni. Zreviduj si sve vedomosti a pooprav hodnoty muzu! V zivote jsem potkal hodne muzu a nekteri vubec nebyli silni a hromotlukove. Ale vyzarovalo z nich neskutocne charizma a empatie.Nekteri uz nezijou,nekteri ano. A je pro mne cest ze jsem byl, a jsem jejich pritel!Povetsine to byli lide ze specifickych kruhu,zpravodajstvi,i odjinud. NIKDY mne nepodrazili a bylo mezi nimi hodne Rusu...Tak takhe nejak to v zivote byva,psychologu )))

   Smazat
 5. Blíží se doba, kdy i obrezani trollové pochopí, v jakém bahně žili. Informace je dostihne a bude na nich samotných jestli je zničí nebo zachrání ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obřezani trollové nemají čím pochopit cokoliv, jelikož disponují pouze prodlouženou míchou klikatící se skrz křivou páteř. Nejsou to Češi, informace mají, ale nechápou a platí první varianta, že je zničí. Bude to důvod k pořádné oslavě :-)

   Smazat
 6. Zeman je výhra všech slušných, vzdělaných a pracovitých lidí, kteří se dokáží uživit svou prací. Toho, že tady řádí trollí chamraď si není třeba všímat - poctivou prací se to neuživí, tak musí k šorošovým a dalším dotačním cecíkům různých neziskovek a k pražské kavárenské lůze. Jinde by je bili po hubě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem si myslel, že v té záplavě špíny, co zde američtí zaprodanci trousí, nebudu reagovat. Jenže když jsem si přečetl Váš příspěvek, hrdě se řadím k Vašim příznivcům. A nemusím za to brát peníze, jako různí Jandové. Stačí slušnost, sebedůvěra a vlastní názor. Děkuji, souhlas. TnT

   Smazat
 7. Tak co trollíci, kdo z vás půjde položit život za usanato ve válce proti Rusku?? Nikdo, to je mi jasný, jen plky, plky, bláboly a žvanění. Ono se to žvaní do boje proti Rusku od gauče, co? Při prvním výstřelu by jste si nadělali do gatí. Ještě že máme Zemana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:04. Jasně, ten utíká jako první a kdo půjde s ním,ten bude nejdál.

   Smazat
  2. O jakési válce tady stále dokola žvatlají jen psychopati jako jsi ty.

   Smazat
  3. 19:08 ale ale, toho psychopata si nechej od cesty Otíku. Ty jsou především v NATO. Ale až dochodíš základní školu, možná časem i získáš i výuční list a dospěješ.. tak uvidíš možná spustu věcí jinak chlapče.

   Smazat
 8. Trochu mě Zeman zklamal. Měl se prsit ve Varšavě a kritizovat NATO tam, ne až po příjezdu domů. Snad příště, bude-li nějaké...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, to je fakt geniální, přijít mezi psychopaty a lidi patřící do psychiatrické léčebny a zkoušet je něčem přesvědčit.

   Smazat
  2. Kdyby se příliš prsil, už by pravděpodobně nebyl prezidentem, nebo by nebyl vůbec. Diplomacie je nutná, ale jeho pozice je jasná a nepřítel ji dobře vnímá.

   Smazat
 9. Protizemanovské blití opravdu dává nostalgicky vzpomenout na pravěk bez netu a mobilů, kdy se názory vyměňovaly například u piva. Obyčejných českých pár facek by pro některé přítomné mělo být lékem na předpis. Klidně bez doplatku.

  VR

  OdpovědětSmazat
 10. Shrnu výsledek: Většina považuje za správné domlouvat se a prohloubit dialog Ruskem. Trollové lobují za chřestění zbraněmi a za válku v zájmu USA. A to dělají buďto, že je baví provokovat nebo jsou posedlí USA a nebo jsou z USA placeni.

  Poznámka pro hloubavé:
  Není to USA nebo západ proti Rusku, ale zločinné elity proti vlastnímu obyvatelstvu. Když se Rusku podaří zbavit zrádných elit, které by se k nám chovali stejně jako elity západní, tak má svět šanci.
  Zločinné elity se totiž dohodli, že si zkusí rozebrat Rusko (jak cizí tak místní Ruské) jako si západ rozebral východní blok s plnou podporou východních elit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše poznámka pro hloubavé by se měla tesat do kamene!!!!

   Smazat
  2. 100% souhlas, ty tzv. "elity" jsou původ všeho současného zla ve světě, kéž by to lidi pochopili a vypráskali je od koryt ... nic totiž pro ně nebude horší, než přijít o moc - největší trest!!!

   Smazat
 11. Co se nyní musí udělat, je dát Rusku, které porušuje zákony a násilně mění hranice, jasně najevo, že takhle to dál nejde a žádné další prohřešky tohoto druhu nebudou tolerovány. Nesmíme nikdy zapomenout, kdo je původcem agrese. Hranice byly jednostranně a násilím narušeny pouze Ruskem – a to je jasným porušením smluv. Jedná se o porušení dohod stálým členem Rady bezpečnosti OSN, která byla právě vůči Ukrajině garantem územní celistvosti, a která tak porušila svou vlastní záruku. Kdo si myslí, že může zaměnit slepici za vejce, ten by si opravdu měl zopakovat školní domácí úkoly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cha, cha, cha ... jak jste přišel na takový blud?? Rusko nic neporušilo, zato ti odjinud škodí, kde se dá ... zkuste si něco přečíst ...

   Smazat
  2. 21:41. Napsal bych to stejně.

   Smazat
  3. Kdyby Rusko chtělo narušovat cizí hranice, tak by dnes Ukrajina neexistovala. Podobně by dopadla o několik let dríve Gruzie. Rusko není USA. Ruský parlament udělal dobře, že přijal vůli občanů Krymu a souhlasil se vstupem Krymu do jednoho státního útvaru s Ruskem. Američané mu to jen tak nezapomenou, ale Putin neměl na vybranou. Druhá možnost byly jen masakry lidí z Krymu (viz. Oděsa, Korsuň, Mariupol aj.) a vystavba další americké základny na místě bývalých ruských kasáren. Byli bychom tak o krok blíž k další válce na našem území, protože o zničení Evropy USA jde souběžně se zničením Ruska. I když to může vypadat paradoxně, pokud budou Rusové dostatečně silní, válka nebude. USA si netroufnou hazardovat s vlastním sebezničením. Takže držme palce Rusku, aby vytrvalo.

   Smazat
  4. 21.41 Panebože je tohle normální,co tato země rodí nebo vytahuje z patníků?

   Smazat
  5. Řekl bych, že váleční štváči a vlastizrádci najatí EU pro propagandistický boj proti Rusku, mnohdy ještě používající klávesnice po německých a lotyšských vrazích českého národa z dob 2. světové války, nepočítali s tím, že budou vystaveni takové informovanosti obyčejných lidí v České republice.

   Smazat
 12. Prezident České republiky také poznamenal, že se mu zdá divné rozhodnutí, které bylo přijato na summitu, o umístění čtyř mnohonárodnostních praporů NATO ve východní Evropě. Řekl, že Česká republika to nepotřebuje.

  Mám tomu rozumět, že NATO již nedělá rozhodnutí jednomyslně a schválilo vyslání okupačních sil do Polska a invazní armády do Pobaltí bez souhlasu české hlavy státu a vrchního velitel Armády ČR?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejspis se ozraleho vlastizradneho prasete nikdo neptal.
   Ostatne - tyhle rozhodnuti dela vlada a ne pussydent. Tak se uklidni, komunisticky blbecku.

   Smazat
  2. PUSSY BYLA TA KURVA,KTERÁ TĚ NEUMLÁTILA,KDYŽ SES PO TOM MEJDANU VYSKYTNUIL....JE S PODIVEM,ŽE NĚŠTĚKÁŠ,POTRATE OPIČÍ KURVY!!!!!!!

   Smazat
  3. Prosil bych odpověď od někoho normálního, kdo nekope do diabetiků a kardiaků, kteří zavrávorají nebo upadnou, devianta 6:06 ignoruji.

   Smazat
 13. Zde vidíte názory ,jež přibližují lidstvo k požáru.Na vysokých školách ordinují učitelé ,jež musí být prohavlistické.Státy musí začít válku-jsou na dně.Rotačky jen chrlí dolary.Miloš Zeman je mírotvorce,ale chudáci to nechápou.PFV

  OdpovědětSmazat
 14. Ovar je v poslednim stadiu alkoholismu, ke kteremu navic pristupuje starecka demnece.
  Doufejme, ze bude brzy hospitalizovan a konecne prestane nasi krasne zemi skodit.

  OdpovědětSmazat
 15. Miloš je politik s velkým přehledem . Schwarzenberg by byl jen loutka v rukou západu .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.