Reklama

čtvrtek 21. července 2016

Daily Signal: USA nenechají na holičkách "porobené národy" Ruska a Číny


20. 7. 2016    zdroj a původní zdroj
The Daily Signal žádá, aby byla věnována zvláštní pozornost "Týdnu porobených národů", který se koná každý rok v USA. List poznamenává, že komunismus nebyl poražen úplně, že je stále naživu, zejména v zemích, jako jsou Rusko a Čína. A to znamená, že boj Ameriky za "osvobození" všech národů na světě bude pokračovat."Komunismus je rakovinový nádor, který musí být odstraněn, dokud se nerozrostl," píše The Daily Signal. List uvádí, že bývalý americký prezident Ronald Reagan to dokázal, když přešel od zadržování a kompromisů k politice, která skoncovala se studenou válkou: "My vyhráváme, oni prohrávají".

Byl schopen toho dosáhnout vytvořením strategie, která měla vojenskou, ekonomickou a politickou stránku. Výsledkem bylo, že Sovětský svaz silně zaostal v závodech ve zbrojení a nakonec byl poražen. "Ve střední a východní Evropě komunismus padl v roce 1989. A pak, o dva roky později, se rozpadl Sovětský svaz, "říše zla"", píše autor.

Avšak komunismus nepadl všude. Po uplynutí čtvrt století stále ještě existuje v Číně, Vietnamu, Severní Koreji, Laosu a na Kubě. "A jeho stopy až příliš nápadně prosvítají v imperialistickém jednání Ruska v čele s bývalým agentem KGB Vladimírem Putin," píše The Daily Signal.

Autor článku se domnívá, že právě proto je tak důležité vyzdvihnout "Týden porobených národů", který byl zaveden v roce 1959 prezidentem Dwightem Eisenhowerem. Prezident Spojených států každý rok vyhlašuje tento "Týden", bude tomu tak dlouho, dokud všechny národy nezískají svobodu. A zatím se to nestalo, poznamenává autor.

List uvádí, že je potřeba provést akce, věnované "Týdnu porobených národů", zejména jsou zdůrazněny události, odehrávající se v Rusku a Číně. Ruské úřady pokutovaly ruského občana za to, že publikoval v internetu "historická fakta." Vladimír Putin také brání pakt Molotova-Ribbentropa, který podle autora článku "vedl k obrovským ztrátám na životech mezi obyvatelstvem Ruska, Německa, Británie, Francie a dalších zemí."

V Číně vláda potlačuje svobodu projevu a ostatní svobody a všemožně trestá média, která se snaží o tom hovořit. "Rusko i Čína ... zastávají nebezpečný názor, že informace by měly být v péči státu", píše The Daily Signal.

V roce 1988 Ronald Reagan slíbil všem "porobeným národům", že jednoho krásného dne budou osvobozeny. "Vzhledem ke zdánlivé stabilitě Číny a dalších komunistických režimů to vypadá na velmi vzdálenou budoucnost. Ale musíme si uvědomit, že tyrani se vždy zdáli být neporazitelní do posledního okamžiku před svým pádem - pád Berlínské zdi a zhroucení Sovětského svazu se odehrály nečekaně a bez jediného výstřelu", konstatuje list.


 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. kdyby se radši usáci na ty porobené národy vykašlali a udělali si pořádek doma,mají tam bordelu až až,jejich arogance,blbost,nadřazenost nemá na celém světě obdoby

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Němci za Hitlera? To bylo stejné! Květa

   Smazat
  2. No, situace se ovšem změní, Trump, podle mého bude americkým prezidentem a tohle všechno skončí. Trump není člověk, který potřebuje války. Už to řekl jasně, že napraví všechny vztahy. Tak proto tak panicky kvičí váleční jestřábi a bruselské elity. Bojí se, že při normalizaci vztahů hlavně s Ruskem, skončí vyvolávání nenávisti, vyvolávání strachu z ruské agrese, bruselské elity budou muset taky znormalizovat vztahy s Ruskem, lidově řečeno, přilézt s pokorou ke křížku. A to je nezáviděníhodná situace. Jen si všímejte kdo vlastně tak kvičí ohledně Trumpa a je to hned jasné. Ale s Trumpem přijde zase normální Amerika jako parner pro všechny a to určité kruhy nepotřebují. Mají to rozjeté po téměř celé planetě a teď najednou konec a tím i konec jejich válečných choutek a hlavně konec moci a nekonečných peněz.

   Smazat
 2. Mermomocí potřebují do někoho šťourat. Přitom průmyslníci (převážně židovští) čile obchodovali s fašistickým Německem.
  Komunismus a socialismus je jen obehraná písnička, ke které se přidávají lidská práva. To vše tak, aby se podařilo nepohodlným režimům, které vedou nezávislou politiku, tzv. zkroutit ruce. Přes neziskovky a opoziční organizace rozvrací státy.

  Překrucují dějiny, nebo z nich vybírají jen část, která se jim hodí.

  OdpovědětSmazat
 3. Druhořadý herec Ronald Reagan sral do plínek a ani nevěděl, že byl prezidentem. Kdyby to tenkrát nebyl Gorbačov, ale někdo rozhodnější,Sověti by asi ta jeho ultimáta řešili,ke zděšení pindosů, úplně jinak.

  OdpovědětSmazat
 4. Svoboda národa je dosažena tehdy, když se bezvýhradně podřídí jedinému vládnoucímu státu na světě a tím jsou USA. V třicátých létech, západní demokracie nasměrovali hitlerovské Německo k hranicím, tehdejšího Sovětského svazu a přitom flagrantně porušili všechny smlouvy se státy, které byly na cestě fašistického Německa k hranicím Sovětského svazu. V Mnichově zradili Československo a 1. září 1939 zradili Polsko, když Francouzi a Britové stáli na západní hranici Německa, kde nebyl jediný Německý voják a dívali se jak Němci likvidují Polsko s kterým mají smlouvu o pomoci. Dnes se dějiny vykládají jinak, účelově. Nejstrašnější koncentrační tábor neosvobodila Rudá armáda, ale Ukrajinci podle toho, že se část Rudé armády jmenoval Ukrajinský front a to proto, že vznikl na Ukrajině. Sověti nás neosvobodili, ale dobili. Osvobodili nás jedině Američani, kteří když přišli, měli rozdělenou armádu segregací na černé a bílé vojáky, ale poučovali celý svět a ještě poučují o lidských právech a svobodách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nauc se, dobile, cesky

   Smazat
  2. 15:33 Jsem se musel smát, ty češtyn někoho poučuj. Jiná reakce na jeho příspěvek by asi nebyla....... No, co chtít od dobila :o))))

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 5. Rozsévání demokracie Amerikou stálo již miliony lidí na celém světě život a ještě to bude stát život další miliony. Korea, Vietnam, Angola, Chile, Argentina, Irák, Jugoslávie, Libye, Ukrajina. nyní zaškobrtli v Turecku, kde jsou ve velkém likvidování agenti CIA, ale Amerika nasadí zelené papírky a bude zase dobře, jako na Ukrajině, kde to stálo pět miliard dolarů.

  OdpovědětSmazat
 6. Že by Rusko uzbrojili? Někde v Hollywoodu snad ano.
  Ale jinak měli strach i po tom, když se díky zrádcům Rusko rozpadlo.
  Kdyby Američanům neradili a nepoužívali je jako svůj nástroj globalisté, tak by dávno byli rádi, že mohou sedět za bukem a tiše dýchat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono sa to uz deje, iba neocons to akosi nechcu pochopit, centrum bude Cina, Vatikan ide do Armenska...

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. "Týdnu porobených národů"

  a co tak týden vyvražděných národů, třeba na území Ameriky, kolik je tam původních?

  OdpovědětSmazat
 9. Komunismus, kapitalismus, imperialismus, socialismus, fašismus, ale také křesťanství či multikulturismus vycházejí z jednoho a téhož myšlenkového (energetického) zdroje, který naši dávní slovanští předkové označovali za Temnotu. Co je pro Temnotu a temné myšlenky společné, je zotročování lidí a potírání jejich schopností prostřednictvím násilí, ale také důmyslným vymýváním mozků prostřednictvím vzdělání, masmédií, reklamy či popové kultury. Temnota je schopna života pouze v technokratické civilizaci založené na ničení Přírody a planety Země. Opakem Temnoty je Světlo, které je schopno rozvoje v kultuře založené na úctě k Přírodě i k Zemi a rozvíjející svobodu a přirozené schopnosti člověka (telepatii, intuici apod.).
  Jan Smiola

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím ! Alka

   Smazat
  2. Právě díky individualismu ad-absurdum je současná západní civilizace v řiti. Proto nelze souhlasit s tím, že všechny výše uvedené ismy jsou si rovny a vycházejí ze stejného myšlenkového zdroje. Minimálně 1. a 4. ismus se snažil v rámci dobových kulis o změnu. Při jejich hodnocení se totiž zásadně opomíná jeden faktor. A tím je, že součástí jejich časového úseku byli i ti jímž bylo šlápnuto na palec a kteří se nikdy nedokázali přehoupnout přes dogmata svého životního náhledu. Rozvoj má zajištěno pouze společenství kooperující k dosažení společného cíle. Pokud by to tak nebylo, nebyla by na světě ani jedna včela a v konečném důsledku ani jeden člověk. Jsme jen jeden z živočišných druhů na planetě, bez kterého by se planeta klidně obešla. "Temné myšlenky" jsou stále jen výplodem vadného myšlenkového konceptu lidstva, kterého se není ze strachu schopno zbavit. Každý den jsme masírováni, že sounáležitost a kolektivismus je špatný a zavrženíhodný. A naopak maximální individualismus je jediný zdravý a potřebný. Ovšem, zajisté. Ale, pro koho? Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. A už to by mělo být minimálně nápadné, neřkuli podezřelé.

   Smazat
 10. Konecne dobry a pravdivy clanek.
  Vsak se take porazeni a od koryt vyhnani komuniste hezky rozkviceli. :) :) :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale,vožralej pablb bez mozku, za to s megafrťanem v palici a s třema promilema v žíle nám tady bude dávat školení ala Vence Lahváč Havlena?!!!!!

   Smazat
  2. 8:55 Tak jsem si přečetl všechny příspěvky a žádné kvičení jsem nezaznamenal. Takže jen dementní provokace v očekávání rozhořčených reakcí, potřebných k sebeuspokojení.

   Smazat
  3. vlast tě (8:55) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  4. Ty blbečku 8:55 užívej si prázdnin a neser se do dospělých. Fotr by ti mněl zakázat ty válečné hry, nebo budeš ještě blbější.

   Smazat
  5. A co jineho zde komunisti provozujete, nez zoufale kviceni? Tady delate ramena a citite se silni, ale kdyz prijdou volby dostanete s bidou 15% hlasu. Az vychcipete, bude od vas pokoj uplne.
   Jsem rad, ze nase zeme vstoupila po ziskani svobody do NATO a nasi kluci ted pomahaji branit pred rozpinavosti ruskych fasistu a komunistu i dalsi narody.

   Smazat
  6. 18:14 Už nech ty komunisty komunistama, komunisto.
   V Rusku socialismus dávno není a usmolení amerikančíci co jich po světě běhá, potřebují stále zdroje z Ruska, tak opruzují, jako že je osvobodí.
   Víme, jak dopadlo osvobozování v Iráku, Libyi, Sýrii a před tím v Jugoslávii.
   Pokud říkají osvobozování člověka jeho zabití, potom ano. Ve Francii nedávno Francouze osvobozoval někdo kamionem. Ale to se nehodí, protože my osvobozovat nepotřebujeme.
   Bylo by vhodné si vybrat co ta Amerika a ta Evropa chce.
   Nejsou to náhodou příznaky přechodu?

   Smazat
  7. 18:04 NATO je humanitárně bombardující zločinný spolek a radost ze spoluúčasti v něm, může mít jen zločinec nebo slepé, k ničemu dobré střevo.

   Smazat
 11. Pouze po boku s americkými soudruhy ve zbrani si i Česko vydobude dostatek surovin k budoucímu přežití stejně jako celá EU, která už nemá jinou možnost, jak udržet stávající životní úroveň. Nedostatek zdrojů z kolonií donutil v minulosti k "drank nach osten" nejenom Hitlera, ale i Napoleona. Proto ta americká péče o budoucnost světa, ale zejména o ty ruské zdroje. Tady vůbec nejde o Putina, to není nic osobního (pouze v médiích), ale o jeho málo zalidněná teritoria, téměř bez lidí, ale zato s užitečnými přírodními zdroji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdu díš.

   Smazat
  2. hlavní je , aby jsme dokázali předběhnout Čínu při dělení kořisti, je třeba být první při osvobození doposud porobeného Ruska od všech nerostných zdrojů

   Smazat
  3. Jen aby to nedopadlo jako v Iráku. Tam nám slibovali také tučné zisky, když se zapojíme.
   A dnes?

   Smazat
 12. Ty US sračky je už snad i zbytečné nějak dál komentovat.
  Z článku tak alespoň vidíme, jak se to vymývání v USA dělá. A jak se rodí další a další barevné. Po nichž opět potečou potoky. Krve ..
  Díky za překlad, paní dr. Grulichová!

  OdpovědětSmazat
 13. Dík redakci, že umísťuje i takové články na tento web. Pro mnohé je to poučné a líbí se mí, že je to bez doprovodných komentářů, tak obvyklých v jiných médiích.
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 14. No, to se mají porobené národy na co těšit. Už to předvedli v praxi. Válka severu proti jihu, divoký západ - urvi co se dá, pak rezervace a genocida domorodých obyvatel(vystřílení, hladomory a nakažlivé nemoci).

  OdpovědětSmazat
 15. Národy s mnohaletou dějinnou tradicí - Ruska a Číny už se jenom třesou, až je míchanice národů, tvořící dohromady vykořeněný národ nesourodé směsky gumovaných mozků, až je nenechá na holičkách.

  OdpovědětSmazat
 16. Větší nebezpečí bych viděl v Bushismu, Obamismu, Merkelismu, Junkerismu, genderismu, buzerantismu a v mnohých podobných škodlivých ismech.

  OdpovědětSmazat
 17. USA touží po porobení všech národů světa, ale z téhož obviňují Rusko a Čínu - země, které se jim brání.
  Neexistuje dokonalejší, přímo učebnicový důkaz jejich psychopatie! Pro psychopaty je totiž typické, že ze svých vlastních činů viní oběti těchto činů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě mě napadlo dodat:
   Totéž je stupňování agrese USA proti Rusku za současného tvrzení, že se brání ruské agresi.

   Pro neinformované uvádím především kvůli českým psychopatickým politikům: Psychopatie nesnižuje trestní odpovědnost ani není polehčující okolností.

   Smazat
 18. tak toto mohol napisat len clovek ktory si nie je schopny ani najst zakladny fakt ze proti putinovi najviac broja v rusku komunisti.. vraviet ze v rusku este v podstate vladne komunizmus moze s prepacenim len debilny ignorant..

  OdpovědětSmazat
 19. Tahle velkohubá namyšlenost, kdy celý svět je prý jen stádo ovládané jedním bačou, nebýt v tom ta tragédie, bylo by to už jenom k smíchu.

  OdpovědětSmazat
 20. Ten humoristický bulvár "DAILY SIGNAL" je asi něco jako PRDEL, nebo Bohnický léčebný samizdat? Ve které léčebně ho USA pro své pacienty vydává?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.