Reklama

.

.

sobota 23. července 2016

Dugin: Turečtí politici mi dali najevo, že Turecko zvažuje vystoupení z NATO

Geo
23.7.2016   Eurasia24

Ruský politolog Alexandr Dugin
Geo, Eurasia24.cz

Foto: Geo, Eurasia24.cz může o dění v Turecku hovořit zasvěceně. Mimo jiné proto, že před deseti lety napsal „prorockou“ publikaci Osa Moskva – Ankara, ale také proto, že osudný večer 15. července 2016, kdy v Turecku probíhal pokus o převrat, pobýval právě v Ankaře a jednal s tamními nejvyššími představiteli. Jeho pohled na poslední události v Turecku přinesla ruská TV Cargrad.Krátce před pokusem o puč se Alexandr Dugin sešel s vlivným politikem vládní strany AKP – starostou Ankary İbrahimem Melihem Gökçekem, který se proslavil mimo jiné tím, že mluvčí americké diplomacie Marii Harfovou nazval „hloupou blondýnou“.

"Celkový obrázek politického rozložení sil v Turecku v předvečer puče se mi vyjevil zcela jasně. Melih Gökçek, postava velmi blízká prezidentu Erdoganovi, v rozhovoru se mnou hovořil o paralelním státě, paralel develet, který se podařilo v Turecku vytvořit sektě Fethullaha Gülena. Tato sekta má svůj štáb ve Spojených státech, v Pensylvánii, a odtud řídí rozvinutou síť svých agentů vlivu, pronikajících do turecké společnosti,“ citoval Dugin slova starosty Ankary pronesená ještě před pokusem o puč.

Média přitom po nezdařeném puči obviňovala tureckou vládu, že „příběh o paralelním státě“ účelově „vytáhla“, aby jím ospravedlnila rozsáhlé čistky ve všech složkách správy státu.

Gökçek s Duginem hovořil také o tom, že za fasádou Gülenova humanitárního programu a dobročinnosti se skrývá struktura řízená CIA. -----„A dále mi Melih Gökçek řekl v soukromém rozhovoru to, co později, když převrat začal, prohlásil veřejně: právě sekta Fethullaha Gülena stála za zničením našeho letadla a zabitím pilota,“ pokračoval Alexandr Dugin.

„Úkol USA spočíval v tom,rozhádat Ankaru s Moskvou, jako vždy, kdy ve vtazích mezi našimi zeměmi přicházelo vzájemné porozumění. Letadlo i smrt pilota se staly nástroji této geopolitické intriky,“
řekl Dugin a doplnil, že Američané chtěli Ergodana nahradit svým přisluhovačem typu Ahmeta Davutoğlu – expremiéra, kterého Erdogan zbavil funkce letos v květnu.

„V Turecku se tak utvořily dvě skupiny. Jedna z nich – patrioti a Kemalisté – chtěli urychleně obnovit vztahy s Ruskem a ponoukali Erdogana k omluvě. Druhá skupina, to je Gülenova sekta a další proamerické struktury, tomu bránily,“ konstatoval ruský politolog po návratu z Turecka.

Gökçek mu pouhé dvě hodiny před začátkem puče řekl toto: „Nedocenili jsme sílu paralelního státu, který vytvořili uvnitř Turecka Američané a Gülenovi příznivci. V tom byla naše chyba. Ale nyní jsme ji napravili a prvním krokem k tomu je nové sblížení s Moskvou.“ Pak přišla akce, která nevyšla.

Byla to podle Dugina poslední šance odstranit Erdogana, který se rozhodl „střetnout s Washingtonem a obrátit se k eurasijské politice“.

„Jak mi mnozí turečtí politici dávali najevo, že Turecko vážně zvažuje perspektivu vystoupení z NATO a sblížení s Moskvou v otázkách bezpečnosti, tak americká agentura měla jediné východisko – převrat. Nyní už nic nezadržuje Turecko v tom, aby konečně zpřetrhalo vztahy s těmi, kteří chtěli silou svrhnout zákonnou vládu, vystoupilo z NATO a skutečně se sblížilo s Ruskem,“ dodal Alexandr Dugin.

31 komentářů :

 1. Řekl bych, že tento popis událostí je nejblíže pravdě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A naprosto stejný problém s tzv.paralelní strukturou moci,budovanou CIA za pomoci u nás působících a paradoxně námi z velké části placených "neziskovek",přiblblých buzeranty prolezlých "Think-Tanků" a soukromých hovno-škol humanitního zaměření,jako Aspen,Americký institut,nebo Metropolitní univerzita,budeme mít zanedlouho i my všichni zde...to všechno jsou agenti CIA,celé jejich správní rady s odstavenými politiky a diplomaty typu Michaela Žantovského,Dlouhého atd.vesměs USA/Izraeli oddanými sionisty,novináři a politology,jako je Pehe,z hnízda posluhovačů Vency Flašky a "pražské kavárny" vůbec a jejich blboučkými pohůnky/studenty,kteří se občas hromadně spontáně legitimují "červenými ceduličkami",průkazkami svého zasměstnavatele barona Rothschilda a jeho úchylného klanu,dusícího už několik staletí planetu....Tento mafiánský systém obcházející a ohrožující ústavnost a demokratické principy,nabyl neskutečně na síle a prorostl jako rakovina do celé společnosti,politického systému i do vlády,dnes představované zkorumpovanými stranami v čele s aSociální a paDemokracií a veskrze sionistickou KDU-ČSL....na puč je ještě brzo,budou postupovat krok po kroku a neúnavně za svým cílem,buďme proto ve střehu a nedejme jim šanci u žádných voleb,které nás čekají,abychom jednou nemuseli přikročit k řešení,které dnes aplikuje v Turecku Erdogan....zastavme je včas!!!

   Vymazat
  2. 13:13-problém u nás je, že "paralelní" skupina již má plnou moc! Nikoliv tedy "zastavit" ale "odstavit". Máte pravdu v obráceném "gardu". Na puč je ještě brzo, postupujme my krok od kroku neúnavně za svým cílem a nedejme jim šanci u žádných voleb,"vyhoďme je včas"!

   Vymazat
  3. Rozhodnout mohou asi jedině volby.
   Nezvolit zavedené strany. Děda.

   Vymazat
  4. Dědo,
   při vší úctě, volby rozhodují pouze o tom, kdo z vyvolených bude mít po 4 roky zajištěn nadstandardná příjem!

   KDYBY MOHLY VOLBY COKOLIV JINÉHO OVLIVNIT, UŽ DÁVNO BY JE ZAKÁZALI!

   Vymazat
 2. Zrádný Turek.
  Buď bude u moci neřád (který se vzpouzí, je zpupný a hraje na všechny strany), nebo ještě větší neřád (který hraje antiruskou a antisyrskou hru Američanů).
  Je mu potřeba pořádně vymáchat ústa ve věcech, kterých se jako poskok Američanů dopouštěl. Následně ho stále držet pod krkem a dávat na něj dobrý pozor.
  A až se po jistém čase vymění vládnoucí kruhy, pak teprve bude na nějakou dobu klid.

  OdpovědětVymazat
 3. Erdogan
  si tento svůj postoj k okolnímu světu může dovolit.Má armádu, která je druhá nejpočetnější, hned po USA,takže tam se žádné vojenské akce zvenčí nemusí obávat, neboť by se to nevyplatilo...
  Je to vlastně pašák, hodný obdivu :
  EU sebranku, v čele s Merkel, tahá na vařené nudli, k tomu dostává miliardy Eura, aby si uprchlíky ponechal,
  v Německu má svou pátou kolonu, přes 3 mil.Turků a teď mu vše vychází podle plánu.

  V současném Česku se jde cestou lokajství, armáda je zredukována na formu expedičních sborů. Přesto jakýsi "průzkum" tvrdí, že armádě věří přes 70% občanů a zřejmě nevědí, že početně srovnatelné a neutrální Rakousko, má svou armádu výrazně silnější a ta má ve společnosti skutečnou prestiž...
  Také nikomu nepřijde divné, že je v ČR přes 40 tis.policistů, ale jen kolem 20 tis. vojáků z povolání, což by mělo být právě naopak.
  Zabývat se takovými a podobnými ABSURDNOSTMI v současné ČR je však cesta do "pakárny", proto tečka.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdyby to skutečně zorganizovala CIA,tak Erdogan padl.Tak amatérsky provedený puč,spíš ukazuje na divadlo kolem Erdogana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. CIA je za zenitem, je to banda nadrbaných trampů.

   Vymazat
  2. CIA si Ukrajinu štelovala několik let,proto se "povedla",ale tady ten proradnej Erdogan,"křivej,jak turecká šavle",otočil jen před měsíce a úplně neočekávaně,takže ti břídilové v Langley spěchali,podcenili jeho i jeho nového kámoše,kterej mu to pošeptal do ouška,co se na něj chystá....byl to od Puťky opravdový majstrštyk a to nejen ve vztahu k Sýrii a SV obecně,ale i vůči NATO a jeho plánů s agresí proti Rusku a ten ušatej pigmej v Fuckingtonu jen potvrdil,že to má za pár a že už na to sere úplně....

   Vymazat
  3. Na Ukrajině je v mnoha lidech plno nenávisti, někdy ani neví k čemu. A tak se tím jejich majdanem jen částečně vybyla.
   Diletanti ze CIA si asi mysleli, že lidé z východu Ukrajiny jsou jako ve státech, buzíci, zženštilí, prahnou jen po jednom a tím je nákup a pod. Vůbec nepočítali, že jsou obyčejní horníci, slévači a traktoristi schopni vzít pušku do ruky, nebo řídit tank a dokonce z něj vystřelit.
   Tak teď mají po ptákách i s Nulandovou a jejími kobližky. Ty si teď můžou klidně nabouchat do trenek.

   Vymazat
  4. Anonymní 14:13
   To beru,uspěchanost,pak dochází k chybám.Je třeba říci,že Turecko jakoby bylo odstrčeno od jednání kolem Sýrie,Iráku,ale i ohledně Kurdu.

   Vymazat
  5. 14:13 Myslím, že jste vystihl podstatu časového průběhu. Také si myslím, že Erdogan toho dost a včas věděl, a jak vidět, byl na to taky víc než dost připraven (přestože měl "namále"). Varování od Rusů mělo hlavně význam vyjádření strategické podpory.
   Nazývám to vcelku "TURXITEM". Nesrovnatelně důležitějším a nebezpečnějším než je grexit. Děda.

   Vymazat
  6. Všude na světě, kde se děje převrat, vemte na to jed, že je zatím mirumilovná USA-

   Vymazat
 5. Asi jsem natvrdlý, ale dodnes nevím, zda v turecku zvítězilo dobro, nebo zlo? V.J.Horák_

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvítězilo nedobré zlo, čímž je řečeno, že je o něco lepší, než čisté zlo samo o sobě, poněvadž toto zlo je vychytralé.
   Tím lze předpokládat i jeho možné ústupky z vychytralosti.
   Pokud by šlo o zlo samé o sobě, pak bude zlo páchat i za cenu sebezničení, jako na Ukrajině.

   Vymazat
  2. Zvítězilo dobro, nebo tedy takto. Pomýlený Erdogan konečně pochopil, kdo se mu lísal do přízně, ale chtěl ho zradit od začátku - USA a EU, a kdo byl k němu od začátku fér - Rusko. USA mu slíbili kus Syrie, ale mezitím slíbili naopak Kurdům kus Turecka. Takže Erdogan po snech o kusu Syri s ložisky ropy a plynu nakonce bude rád, když mu Turecko zůstane takové, jaké bylo předtím, a to mu zaručí Rusko. Erdogan šel klikatou cestou, ale došel k poznání. Jen je třeba Erdoganovi přiznat, že se snažil od začátku hájit zájmy Turecka, jen věřil evropským hodnotám, už snad pochopil. že větší podrazníky na světě nenajde než USA a West Europe. Erdogan na Hrad.

   Vymazat
  3. Erdogan se podivuje, že nikdo z EU, žádný politik, nikdo z europarlamentu, nepřijel, aby mu blahopřál jak skvěle zvládl překazit vojenský převrat. Je to divné že? Ano, už pochopil. Kdyby ovšem se převrat zdařil, nastěhovala by se do Turecká celá bruselská elita, jak to bylo v případě Ukrajiny. Je to jasné kdo ten vojenský převrat plánoval a bruselské elity tiše zuří, že se nezdařilo.

   Vymazat
 6. Tenhle stát kozomrdů měl být již dávno rozpuštěn.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tomu dojde,ale teď ještě nenastal ten správný čas.
   Turecko musí ještě před tím sehrát několik protichůdných rolí,které se vzájemně vylučují dle jejich prosazovatelů a který úkol a od jakého zadavatele to bude ještě není zcela jasné,ale mám za to,že se dalo na správnou cestu,která jediná prodlouží jeho existenci a klid a relativní bezpečí i pro nás.

   Vymazat
 7. Po přečtení všech politických analýz, ohledně Turecka, stále nevím jest-li mám jásat, nebo plakat?
  V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23.7. 22:28 - No, já nevím, moc nejásej, ani moc neplač. Je to hra, kde se každým tahem mění situace tak, či tak. Po vyčerpání možností bude pokračovat na jiné šachovnici, nebo i na několika současně.
   Já tomu sice nerozumím, ale tento dojem z toho mám.

   Turecko není Turecko, USA není USA, Rusko není Rusko. To jsou jen názvy, jen geografické pojmy. V každé z těchto zemí probíhá souboj skupinových zájmů, které se prolínají v disonantních akordech se souboji skupinových zájmů navázaného zahraničí.
   Myslím, že se to přesně ani pochopit nedá, a že sami hráči často ani nevědí, za koho hrají, a ne-li náhodou právě proti sobě samému.
   PB

   Vymazat
  2. Možná jdou Chazaři do sebe a na Erdogana byl spáchán podraz a to se neodpouští. Ono z bilionových dluhů v dolarech může být ze dne na den, toaletní papír.

   Vymazat
  3. Tak momentálně si 22:28 na chvíli ulehčeně oddychni, protože pohasl ohníček možného vojenského konfliktu Turecka potažmo NATO s Ruskem, do kterého USA mohutně foukaly. Po případném nástupu Clintonové by se mohl náramně rozhořet. Co se bude ovšem dít dále je nejasné.

   Vymazat
  4. J.V. Horáku,
   je demokracie, tak si můžeš dělat co chceš. Buď seod radosti můžeš posrat a nebo puknout od zlosti.
   A nebo si utoř svůj názor na základě veškerých dostupných informací, ať jsou zprava a nebo zleva. Nenech se ale ovlivňovat svým podvědomím ! To je velmi zrádné při utváření OBJEKTIVNÍHO hodnocení na danou věc!

   Vymazat
  5. Pane Horáku,
   k utvoření vlastního názoru vám omůže toto video:
   http://leva-net.webnode.cz/products/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-18-7-2016/
   Je to ale časově náročné, skoro dvouhodinové.

   Vymazat
  6. Vážený 7:53 posrat se samořejmě mohu, protože sedmdesátiletým dědkům se to občas s přibývajícími lety stává!A Tvoje knížecí rady mi nepomohou, protože objektivně vidím jenom rozesraný svět šílenými politiky.Mám
   vnoučata a chtěl bych, aby ony a snad i jejich děti prožily svůj život bez války, tak jako já. Omlouvám se za ta sprostá slova, ale z radosti se ještě nikdo neposral! V.J.Horák

   Vymazat
 8. Velmi zajímavý článek, i diskuze.
  Jde o supervýznamný proces patřící do kategorie "přechod Číny, Ruska, Iránu a dalších do opozice k USA, opouštění dolarové oblasti, kandidatura Trumpa, atd.".
  Turecko jako člen nové skupiny bude náhle jiné. Význam "turxitu" spočívá v jeho vojenské síle a geografické pozici. Měli bychom odložit brýle s reflexní vrstvou islamizmu. Sledovat návštěvou Erdogana u Putina, co bude s NATO, základnami. Ve srovnání s "brexitem" jde o začínající zemětřesení 9 stupně. Děda.

  OdpovědětVymazat
 9. Kristepane, taková cipovina. Tak Erdogan je nakonec antiamerikanista, skutečný demokrat. Bože můj. Nádherná ukázka překrucování faktů. Stačí se na toho Dugina podívat. Fanatik, poblouznenec, který je evidentně pro zachování svého přesvědčení a zájmy pouze Ruska ochotný prekroutit jakoukoliv skutečnost. Jaký to rozdíl proti Putinovi, kterému jde o mezinárodní spolupraci, který si uvědomuje globální dosah politiky Ruska. A další příklad ztráty soudnosti NR, která ztrácí schopnost rozlišovat mezi takovýmito škváry a vice či méně kvalitními články.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistěže, Vy nečtěte noviny jak se Turecko teď naváží do USA?

   Vymazat
  2. Jistěže, Vy nečtěte noviny jak se Turecko teď naváží do USA?

   Vymazat