Reklama

.

.

středa 20. července 2016

Důležité: Mimořádné prohlášení MO DLR v souvislosti se zhoršením situace na linii dotyku Ministerstvo obrany DLR vydalo mimořádné provolání v souvislosti s prudkým zhoršením situace na linii dotyku. Zveřejňujeme plné znění, které redakce Russkoj vesny obdržela. Situace ve směru Doněcka eskaluje.


20. 7. 2016    zdroj
Ukrajinská strana se již několik dní připravovala k provedení rozsáhlé provokace, jejímž cílem je odůvodnit ze strany Kyjeva neplnění povinností, které vyplývají z Minských dohod, a také zmaření voleb do místních orgánů.


Kyjev ignoruje žádosti A. Merkelové a F. Hollanda, ale naslouchá ujišťováním o podpoře ze strany Washingtonu.

Podle údajů naší rozvědky bylo v předvečer přesunuto více než 30 dělostřeleckých systémů, tanků a minometů na bojové pozice 58. zvláštní motorizované pěchotní brigády a 128. zvláštní horské pěchotní brigády OSU. Dnes jsme objevili sestřelený ukrajinský dron, který korigoval dělostřeleckou palbu na civilisty.

I mise OBSE zaznamenala ve své zprávě z 18. července absenci 33 protitankových děl, 33 tanků a 12 minometů v místech stažení. Pozorovatelé také zaznamenali deset 220 mm raketometů BM-27 Uragan v oblastech, které přiléhají k linii stažení zbraní. I dříve jsme informovali o přípravě provokací ze strany Kyjeva.

Dnes za bílého dne v 18:25 byl Kyjevský a Kujbyševský okres Doněcka podroben intenzivnímu ostřelování dělostřelectvem ráže 122 mm a minomety ráže 82 a 120 mm ve směru obce Avdějevka. Protivník vystřelil více než dvacet dělostřeleckých nábojů ráže 122 mm a padesát min.

Zničená obytná stavení byla zaznamenána na ulicích Avtostradnaja, Signalnaja, Stratonavtov, Vzljotnaja, Jeršova, Rapfakovskaja a v osadě Okťabr.

Ukrajinská strana opět záměrně ostřeluje civilní obyvatelstvo DLR ze zbraní, které mají být podle Minských dohod na místech, určených pro jejich stažení.

Zaznívají útočná prohlášení ukrajinského vedení.

Není vyloučeno další zhoršení, masivní použití těžkého dělostřelectva na pokojná města. Upozorňujeme občany pohraničních měst DLR na hrozící nebezpečí, žádáme je, aby se v případě ostřelování okamžitě odebrali do krytů.

Vojenské a politické vedení Ukrajiny i nadále provádí politiku na zmaření Minských dohod, když provokativně ostřeluje pozice domobrany DLR a civilní obyvatelstvo Donbasu podle pokynů západních patronů.

Znovu apelujeme na mezinárodní zprostředkovatele, organizace na ochranu lidských práv, mezinárodní společenství a zvláštní monitorovací misi OBSE k zapůsobení na vojensko-politické vedení Ukrajiny a obnovení mírového života na Donbasu, zastavte genocidu a krvavé válečné zločiny.

Jsme pro mírové řešení konfliktu. Ale zločinci z Kyjeva jsou beztrestní a znovu a znovu nás provokují k tvrdé odpovědi.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. bude další kotel, v pořadí už třetí...

  OdpovědětVymazat
 2. Chlapci z Doněcka a Luhanska, už to tam prosím vás "začistěte" a žeňte tu bandu ukrofašistickou až do Kyjeva..Myslím,že hodně normálních Ukrajinců se k vám přidá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlasím!
   Potíž je možná v tom, že na povely Židoameričana Prasenka a ostatních kijevských obřezanců se mezi sebou bijí Ukrajinci-Západní a Východní... prostě se bijeme my, SLOVANÉ! Vyžeňme společně všechny ty Neevropany, ty Semity, tam kam patří: do Palestiny!
   ---------------
   Afrika Afričanům!
   Asie Asiatům!
   Evropa Evropanům!

   Vymazat
  2. Naprostý souhlas pane Čech. Bohužel my Slované jsme již takoví, že dokud nám někdo nepráská bičem nad hlavou, tak se vždy pereme mezi sebou.

   Vymazat
  3. 20:48
   kyjevská siobanda bude brzy rozprášena!
   Ukrajina a Rusko je bratr a sestra.....:-)!
   A idiot z 21:09 je zblblej nenávistí a neví proč...
   chlape probuď se!!!!
   j.

   Vymazat
  4. PLNÝ SOUHLAS, UKRAJÍNŠTÍ FAŠISTI-BANDEROVCI MUSÍ BÝT NEMILOSRDNĚ ZNIČENI !!!

   Vymazat
 3. V.Čechu máš pravdu Ukrajina Ukrajincům.Ti rebelové z DLR potáhnou až za Ural i s ruskou soldateskou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  2. Bavit se s blbem, jako je ten duševní gigant ve 21:09 je čistá ztráta času a mentální pokles na velmi nízkou úroveň. Květa

   Vymazat
  3. Rebelové jsou "ukrajinci". Jsou doma. Haličáci potáhnou do pyče - na Donbase nemaj co pohledávat! A co ty si za debila že tě nevzali ani na základku? Nebo jsi měl ze zemáku nějakou omluvenku?

   Vymazat
  4. Donbas připojili k Malorusku až bolševici, ty debile, koukám že ani na děják si nedocházel! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Don%C4%9Bcko-krivoro%C5%BEsk%C3%A1_sov%C4%9Btsk%C3%A1_republika

   Vymazat
  5. 21:09 anonymní parchante.
   Vítězslav Bilko

   Vymazat
  6. Prej "rebelové"! Oni proti ničemu nerebelujou! Oni jen chtěj žít tam co žili po staeltí jejich předkové - v kozácké zemi, jde o Obast vojska donského a novoruskou Jekatěrinoslavsku gubernii! Tam se vždy hovořilo rusky a obyvatelé se považují za Rusy! Logicky, ne, pitomo. Tak nač by "rebelovali"? Od toho jsou jiní idioti! Ti co je z Haliče svezli na kyjevskej Majdan (v okolních čtvrtích Kyjeva šel život dáll a nikdo se o ty majdanský debily nezajímal!). Ti měli furt ňáký "nutkání" rebelovat proti něčemu! páč je podporoval západní Źid, tak si jim narostly krovky a troufli si srhnout legálně zvolenýho prezidenta a vládu! Proto ještě nejsou lidi na Donbase povinný skapnout podpatk a smiřvat se s tím, že se budou muset učit nějakou zkurvenou hatmatilku a stavět pomníky fašounoj Banderovi, proti kterýmu jejich dědové a pradědové bojovali se zbraní v ruce! Debile připitomělej! To je fakt neskutečný kde se tyhle hovada fabrikujou? To je všecko ta svoloč rudokartáčnická školená tím šapitoem?

   Vymazat
  7. Proč se vždycky takový hovada jako ten 21:09 maj potřebu zasvěceně vyjadřovat k věcem, o kterejch věděj totálně HOVNO! A pak už jen mlčej, páč jim došly instrukce na papírku ...

   Vymazat
  8. Někdo zde už tě blbe nazval hovadem a já se jen přidám. Víš ty Pepku o co těm zmrdům v Kyjevě nyní jde? Tak věř, že je děsí mírový pochod který je podporován nebývalým množstvím Ukrajinců a ten pochod má vyvrcholit 26.7. příchodem do Kyjeva. Dříve se očekával jeden milion účastníků, dnes se ale již hovoří o minimálně dvojnásobném počtu. Pro kyjevskou fašistickou sběř docela děsivá představa.O tom by už možná mohla informovat naše ČT. No a protože jde těžko rozehnat mírumilovný pochod, tak se v Kyjevě rozhodli vyhrotit situaci na Donbasu a při té příležitosti zavést něco jako stanné právo. No a průvod se rozpustí silou.Jenže to těm debilům nevyjde, lidi jich už mají plné zuby asi tak nějak jako my zde tebe.A tak jako tam i zde přijde chvíle, kdy si s takovými zmrdy jako jsou tam i tady vyčistíme účet. Jasné? Takže již jen zbývá abys napsal, kde je možno tě navštívit.

   Vymazat
  9. Kreténe potrata Havla!!!!!

   Vymazat
  10. Krysí žloutenka !
   To je, ten Pepek...
   Já ho NAKRMIM !
   MM

   Vymazat
 4. Hanba politikům celé Evropy, že dovolí vraždění obyvatel této části Ukrajiny, kteří jen chtějí žít v bezpečí ! Hanba Sobotkovi, Zaorálkovi, Stropnickému a.t.d. Kdo schvaluje vraždění, sám je vrah ! Alka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Z těch koho jsme si zvolili se větší část stala vrahy. Zodpovědnost nevisí jen na vládě, ale i na parlamentu a senátu.
   Mám obavu, že do termínu řádných voleb napáchají hromadu nevratného zla a tragického zanedbání. Děda.

   Vymazat
  2. Jsou to křiváci nejhrubšího zrna a také podle toho skončí. Však na ně brzo dojde. Už se těším.

   Vymazat
  3. No, ještě se může stát, že chunta v Kyjevě dostane strach, že zvítězí Trump, který už avizoval, že nechá Ukrajinu svému osudu a uvědomí si, že musí udělat něco ještě teď, rychle, dokud jsou u moci váleční jestřábi, kteří je podporují finančně i vojensky, protože pak total konec s jakoukoliv podporou a EU Ukrajinu nechá taky napospas. Protože to vypadá, že prezidentem bude Trump a Obama a váleční jestřábi mají tak ještě asi 4 měsíce své neomezené moci.

   Vymazat
 5. Chcete vědět jak to dopadne? Je to jednoduché, v Americe bouchne zanedlouho Yelowstone a tím zkončí éra její nenažrané rozpínavosti. Tím se prosadí spravedlivá vůle a touha většiny prostých evropanů na opětné fungování našich nárédních států a vše se v dobré obrátí. Smrt US hegemonům ! Tak to bude, vím to!

  OdpovědětVymazat
 6. 22:19
  Z Yelowstone by to bouchnout mohlo...
  místo,aby se vydaly prachy na krizové řešení tèto hrozby,nedělají pro lidi nic ....hlavně,že vedou za bilióny valky ,agrese a krvavé převraty, které zase odnese obyčejný lid v tè nejnásilnější a nejnespravedlnější podobě..hnus!
  zase budou ti nejnevinnější utíkat
  s rancema a s dětma na zádech , střecha nad hlavou nenávratně pryč a budoucnost?
  černá díra..
  prioritním nebylo obyvatelstvo nikdy...
  jsou toho plnè dějiny !!
  j.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlaštovko jseš krává blbá a pochybuji,že i matka.Moc dobře si pamatuji co si psala o Yelowstone naposled a pak si byla asi na dovolený.Jenom prašivá špína může psát.že Yelowstone bude trestat USA a přitom Yelowstone by trestal tak maximálně chudáky v USA a ty Vlaštovko jseš taky chudák ale na hlavu.Táhni do prdele se svojí servilní hubou.Ilsa Kochová byla proti tobě andílek,ludro

   Vymazat
  2. 19:18
   Co to meleš,ty kreaturo?
   V životě jsem o Yelowstone nepsala,to za a,
   a za b,ty magore,už mého textu shora vyplývà,
   jaký postoj k tomu mám (čti:že je mi líto normálního obyvatelstva,ty trotle!!!
   debile!
   jituš

   Vymazat
  3. dodatek k 19:18
   To,že jsem sklouzla na tvojí vyjadřovací úroveň,učinila jsem naprosto vědomě,
   tomu se říká,ty paskvile,
   resignace na sebekontrolu...
   ty jsi zaktivizoval moje obranné -utlumenè instinkty-hovado!
   j.

   Vymazat
  4. NAJDI .USA bude čelit horší tragedii něž Fukušima:pražska vlaštovka22. června 2016 13:09

   Už aby to bylo!
   A měli konečně jiné starosti ,než lézt,provokovat,
   podjebávat a nakonec mordovat v zemích,
   do kterých jim je a má být velký kulový!
   je to hnus! Tak co,kdo to psal?Už nechlastej,pak nevíš co děláš.Krušimo blbá,pojebaná filcko

   Vymazat
  5. 20:46
   Ano -správně jsem to napsala :
   "aby měli jiné starosti -etc.........a starali se tam ,kde mají ...a ne tam kde nemají...!
   A co je na tom ?co je na té větě tak protilidského ,tupče?!udělej psychorozbor
   a odhal moji deviaci ,ať se zasměju!
   Ty jsi ale spíše divný ptáček ,že bazíruješ na každém detailu (a kdyby alespoň správně)-
   a právě u mně?
   čau analytiku
   j.


   Vymazat
  6. Tady má někdo rozdvojenou osobnost a já to nebudu.(.pražska vlaštovka21. července 2016 20:02

   19:18
   Co to meleš,ty kreaturo?
   V životě jsem o Yelowstone nepsala.)...Tobě stačí hodina a už nevíš co píšeš.Máš krátkou paměť a ještě lžeš.

   Vymazat
  7. 21:30
   Trhni si nohou ,hnidopichu-
   když můj postoj k článku o Yelowstone a mou reakci jako komentujícího na chování amer.vlády v této krizové situaci hodnotíš
   tak, že mi sprostě nadáváš ,jsi obyčejný
   paranoik,který mektá zmatený blábol a sám nerozumí textu...
   dej si kafe a uklidni se
   a hlavně si najdi jiný
   terč pro své jedovaté šípy!
   j.

   Vymazat
 7. A to jsem viděl prohlášení, že Ukrajina má v současné době nejefektivnější armádu na světě.

  OdpovědětVymazat
 8. On je apríl,:-DDDDDD

  OdpovědětVymazat
 9. do roku 1921 žiadna Ukraina meexistovala - Malorossia, Belorossia, Rossija, Galicia a Okraina - časť pod Kievom, Kiev sám patril do Kievskej gubernie, uvedené časti Malorossii obývali Rusi, zbytok chazari a "okrainci"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Však to tomu blboj Pepkoj Povyskočoj furt píšu a ten debil furt mektá cosi o vyhnání Rusů z jakési okrajiny!

   Vymazat
 10. Je nejvyšší čas, abychom chudáky ukrajince slovanskovzájemně přijali do EU!

  OdpovědětVymazat
 11. Přestaňte poslouchat doporučení Ruska a pochodujte až na hranice Luhanské a Doněcké oblasti. Nic jiného už nemá smysl. Oni jinak nepřestanou a stejně všichni dobře vědí, že třetí Minská dohoda už nebude.

  OdpovědětVymazat
 12. Je to hnus . Naz politici podporují bratrovražedný boj na Ukrajině . To samé se dělo v Jugoslávii . Západ je rozdrobil a ekonomicky zneužil , zatáhl do EU a teď musíme držet hudbu a krok . Nová doba staví památnik Banderovi , Ante Paveličovi ,Tisivi a bůh ví komu . Vůbec se nedivím že vnuci a pravnuci Ruských bohatýru vzali do rukou zbraně a brání svojí domovinu . Kosovo je Americké , ale o Krymu a východě Ukrajiny se
  vám může jen zdát vy kurvy fašistické . Putin není Jelcin .id ukrajiny dostane rozum a ty papaláše vyháže z oken. Potom přijde na řadu Praha a její kavarníci . Dobrou Marcel z malého mesta

  OdpovědětVymazat
 13. Jestli opravdu dojde k boji, bude to docela šílená zabíjačka. Jenže pokud chtějí na Donbasu začít vůbec někdy normálně žít, asi jim nic jiného nezbude. Moc jim přeji, aby je to stálo co nejméně životů a aby jim pomohlo co nejvíce dobrovolníků. S fašistama nelze vyjednávat, pouze neustále upevňují svoji moc a čím déle u moci, tím větší škody. Přesto stále ještě doufám, že Evropa snad přece jen najde rozum a přestane fašouny podporovat, jedině to by je snad mohlo zlomit a ušetřit spoustu životů.

  OdpovědětVymazat