Reklama

.

.

úterý 26. července 2016

EU bylo doporučeno, aby přijala opatření proti "ruské propagandě"


26. 7. 2016    zdroj
Evropské unii bylo doporučeno vytvoření povinného registru lobbistických organizací, aby se mohlo čelilo "ruské propagandě". "EU a členské státy musí šířit objektivní informace v ruštině a adresovat je publiku, které zahrnuje ruskojazyčné menšiny, žijící v Evropské unii, i diváky na celém světě"… Příslušná doporučení jsou obsažena ve zprávě analytického centra Martens Centre se sídlem v Bruselu.


Zpráva "Medvěd v rouše beránčím", kterou centrum zveřejnilo, je věnována ruskou vládou financovaným organizacím, které šíří vliv na Evropany.

Mezi těmito organizaceni jsou uvedena média - agentura Sputnik, televizní kanál Russia Today a televizní a mezinárodní projekt Rossijskoj gazety Russia Beyond the Headlines. Ve zprávě jsou také zmíněny "alternativní zpravodajské internetové stránky, jejichž příslušnost není specifikována", Rusko-Insider, Baltnews a další.

Zvlášť jsou připomenuta "mozková centra", jako je například diskusní klub "Valdaj", Ruský výbor pro mezinárodní záležitosti, Ruský ústav strategických studií.

Ostatní části jsou věnovány organizacím v EU, které působí v zájmu Ruska, neoficiálním ruským "mozkovým centrům" a "organizacím na monitorování v zahraničí", zvláštní pozornost je pak věnována pobaltským státům.

Jako doporučení v této oblasti je uvedena nutnost "vrátit vlastní program" v členských státech Evropské unie, zejména postavit proti "kremelským mýtům" o "škodlivosti a selhání" projektu EU podporu hodnot, založených na lidských právech, svobodách a svrchovanosti práva.

Podle autorů zprávy by se také měla podporovat demokratická občanská společnost za účelem posílení sociální soudržnosti a zapojení občanů do politického života.

"Média a organizace občanské společnosti v EU (stejně jako v Rusku, v největším možném rozsahu) by měla šířit fakta o ruské dezinformační činnosti", je uvedeno ve zprávě.

Evropská unie a její členové mají také zvýšit požadavky na transparentnost nevládních organizací a lobbistů, musí být zaveden povinný rejstřík lobbistů, je zdůrazněno ve studii.

Policie a zvláštní služby mají podle autorů dokumentu zlepšit svou práci a prohloubit vzájemnou spolupráci "v boji proti nezákonné činnosti Ruskem kontrolovaných nevládních organizací." Hlavní pozornost by měla být věnována kontrole finančních toků. Proti těm organizacím, které zjevně ohrožují národní bezpečnost, musí být přijaty právní kroky, je řečeno ve zprávě.

"EU a členské státy musí šířit objektivní informace v ruštině a adresovat je publiku, které zahrnuje ruskojazyčné menšiny, žijící v Evropské unii, i diváky na celém světě", je poznamenáno ve studii.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

35 komentářů :

 1. Kdyby někoho zajímalo, zde je popis z tureckého tisku, jak CIA organizovala puč v Turecku z ostrova u Istanbulu tzv. Buyuk Ada. Po dva dny seděli kluci z CIA, než potom pochopii, že pro tentokrát je to zkrátky v pr....
  http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/cia-darbe-girisimi-gecesi-buyukadada-mesaideymis-h113800.html

  OdpovědětVymazat
 2. Tak teď nevím kdo je lepší a kdo horší. Obě strany vlastně dělají to samé - propagandu. Ale když se tak dívám na úroveň obou stran, tak si říkám, jestli lži s Bruselem nebo pravdu s Kremlem. Asi tak si to nyní stojí i mezi normálně smýšlejícími lidmi.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA a EU sa chovajú ako spratkovia, ktorí keď sa nedeje to co chcú, stále hľadajú vinu Inde, ale nikdy u seba. Pritom platí, že riešenie začína u seba.

   Vymazat
  2. USA a EU sa chovajú ako spratkovia, ktorí keď sa nedeje to co chcú, stále hľadajú vinu Inde, ale nikdy u seba. Pritom platí, že riešenie začína u seba.

   Vymazat
 3. Pořád mi něco napovídá, že provedení tohoto puče bylo rozhodnuto na letošním Bilderbergu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zasloužil se o to, kdo jiný, než Pehehehehe. Hlupák všech hlupáků.

   Vymazat
 4. A jak propána budou čelit?
  Jak budou vysvětlovat svoje isilovce.
  Jak budou vysvětlovat podporu neofašistů na Ukrajině.
  Jak budou vysvětlovat, že se v Iráku zraně HN nenašly.
  Jak ......
  Budou lhát, zrovna tak jako dnes?
  Ano!
  A stádo povedou tam, kam jim ze zámoří ukážou.

  OdpovědětVymazat
 5. Samozřejmě, že to co chce analytické centrum Martens Centre se sídlem v Bruselu docílit se už děje.
  Každá informace o zaručeném nebezpečí a hrozbě z Ruska od nevládních, polovládních a především U-sáckých organizací je už delší dobu vnímána jako "ptákovina".
  A tak velmi dobře vyznívá co nám nyní doporučují:
  "Nutnost "vrátit vlastní program" v členských státech Evropské unie, zejména postavit proti "kremelským mýtům" o "škodlivosti a selhání" projektu EU podporu hodnot, založených na lidských právech, svobodách a svrchovanosti práva."
  Ještě lepší ptákovina než doposud, zejména když se prolíná se "vstřícným postojem" teroristů (skupin a nebo "osamělých vlků) k civilistům, knězům, cestujícím letadly atd.
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
 6. Najednou budou zakazovat neziskovky?
  Proč nezakážou neziskovky z USA a od Sorose. Byl by dávno klid.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď jsem si zrovna říkal, zda to análnitické Martens Centrum, není nějaká Sorosova neziskovka. Lidé už se těm ubohým lžím smějou.

   Vymazat
  2. Čím více se budou snažit bojovat proti ruské propagandě a přitom dělat to, co dodnes, tím více budou trapnější a okatější.
   Určitě za tímto příkazem bude strýček za velkou louží s nažhavenými rotačkami v židozednářských službách.

   Vymazat
  3. Ono už každou pravdu lze považovat za proruskou propagandu. Mainstream má holt smůlu, že jim ty kecy a lži, kromě pár duševních mrzáčků, nežere.

   Vymazat
 7. Jó, ten seznam zakázaných webů by se hodil. Alespoň bychom nemuseli pracně hledat.
  Ať to pošlou na sklo abychom ten jejich canc zkoukli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je vynikající nápad. Já navštěvuji jen youtube a vyhledávám romantické filmy a videa o historii techniky, zvláště vojenské. Někdy se sám od sebe rozběhne něco politického. Velmi bych uvítal, kdyby zdejší opoziční diskutéři (trollové) vyvěsili seznam videí, které je zakázáno otevřít. Nechci se dopouštět ideozločinů.

   Nakonec bych se veřejně zeptal, zda www.youtube.com je nástrojem ruské propagandy? Přece hlavní servery má pod kontrolu USA s centrem na jejich území.

   Vymazat
  2. Současný nemám! Ale mám budoucí seznam zakázaných webů! - http://www.cd89.cz/seznam-vlastizradnych-webu

   Vymazat
  3. Juraj Smatana: Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam webových stránok, ktorých linkovaním si koledujete o moju odbornú starostlivosť


   http://afinabul.blog.cz/1502/juraj-smatana-neuplny-ale-stale-aktualizovany-zoznam-webovych-stranok-ktorych-linkovanim-si-koledujete-o-moju-odbornu-starostlivost

   Vymazat
  4. NEZÁVISLÉ ZPRAVODAJSTVÍ
   www.novarepublika.cz
   www.pravdive.eu
   www.ac24.cz
   www.ceskoaktualne.cz
   www.czechfreepress.cz
   www.eurasia24.cz
   www.instory.cz
   www.megazine.cz
   http://eportal.parlamentnilisty.cz
   http://euportal.parlamentnilisty.cz
   http://eurabia.parlamentnilisty.cz
   www.nwoo.org
   www.parlamentnilisty.cz
   www.pravyprostor.cz
   http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz
   www.rukojmi.cz
   www.securitymagazin.cz
   http://cz.sputniknews.com
   www.svetbezvalek.cz
   www.svetkolemnas.info
   www.svobodnenoviny.eu
   www.vlasteneckenoviny.cz
   www.vasevec.cz

   Vymazat
 8. Web Nová republika bych rovněž zařadil do ruské propagandy.Těch medvědů v rouše beránčím je tady víc jak dost.Někdy mám pocit,že sem píšou převážně rusové co žijou v ČR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudinko ubohá, je ještě vůbec něco, co není ruská propaganda? Ale nezoufej, třeba nějaký Odulý ptakopysk alias Služební pivo na nějakém vysoce uvědomělém webu ti vysvětlí, že toho stařičkého kněze ve Francii podřízl někdo na příkaz Putina. Pro zabedněnce tvého typu se těžko hledá taková lež, která by tě uspokojila. Snad jedině v ČT.

   Vymazat
  2. Ruská propaganda je již zbytečná. Stačí si poslechnout zprávy na ČT, vyslechnout názor Kalouská a to je lepší, než jakákoliv ruská propaganda. Jak já neměl rád Rusy a tihle nemyslící dementi dokázali změnit můj názor. Zapoměli, že nejsme v Moskvě před VŘSR a lidé mají internet.

   Vymazat
  3. Ruská propaganda je skutečně zcela zbytečná. Ti ruští propagandisté si mohou spokojeně točit palečky, tu službu za ně udělá spolehlivě ČT, která se ve své naivitě snaží z nás dělat voly.

   Vymazat
  4. 19:04 Jak jinak? Každý, kdo na základě faktů dospěje k jiným závěrům, než je "jediná správná linie", musí nutně být Rus nebo dokonce Putinův agent. Dokážeš pochopit, jakou to hloupost tvrdíš? Že se vůbec ptám. Dobře vím, že ti to nedojde.

   19:21 ..a u některých, jako je 19:04, se jim to výborně daří. Pokud se volem už nenarodil.

   Vymazat
 9. Celá EU se ztrapnila, když začala vítat migranty, podporovat naše hodné demokratické islamisty, šli na to v Iráku, Libyi, Sýrii, Gruzii, Ukrajině, podpora neofašistů, nenávist k Rusku, atd.

  Jen je potřeba se nechat radostně s pravdou a láskou obohatit. Francie a Německo se již začínají. Potom nám bude scházet už jen humanitární povaha bomb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klidné dny v Evropě jsou sečteny, skončily NADOBRO.Jsme a budeme svědky i obětmi každodenního islámského obohacování, které nám evropská jelita naordinovala.Už pronikly i názory, že se s tím máme naučit žít a přijmout to jako každodenní realitu.Pryč z EU, okamžitě začít kontrolovat hranice a provádět další opatření, viď ty dobrosere, přijímači zabijáků a rektální alpinisto, holá, obrýlená hlavo!

   Vymazat
  2. První, kdo by se s tím měl naučit žít, jsou ti, kteří si je sem pozvali a vítali je. Soros a jeho sluníčkáři, Makrela i s politiky, Žilková a podobní. Měli by si nechat dobrovolně uříznout palice, nebo se nechat postřílet, aby ukázali jak to skutečně myslí.

   Vymazat
  3. ¨19.29 nezapomeňte i na Halíka, ten skončí stejně.

   Vymazat
  4. Ano,tak dlouho se všemožně snažili o multikulti,až zplodili "multimordy"...

   Vymazat
 10. Otočím téma a položím otázku, která je a bude ožehavější každým dnem než propaganda USSa a Ruska."Co udělá EU, stojící před katastrofou rozpadu, chaosu, občanských nepokojů a každodenního islámistického teroru-vraždění zabijáky IS tzv. Západního civilního obyvatelstva, které sem pozvaly elity všech národů, v čele s frau Makrellen????"To se pořád všechno svádí na RF, USSA jako světový vrah, kde ekonomika země, přímo stojí na prodeji zbraní, válkách a potoků krve.Teroristická vojenská organizace obkličuje hranice Ruska a nacvičuje jeho napadení.Myslím, že Západ má a bude mít již jiné starosti a jiného nepřítele, kterého si sami vylovili z gumových člunů a přeplněných bárek.To jsou ti nepřátelé, vrazi a zabijáci nás a našich dětí, které k smrti nenávidí!!!Přišli si to s námi vyřídit, jestli jste to ještě nepochopili, sluníčkáři a dobroserové

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě proto je potřeba bojovat s tou "ruskou" propagandou, aby odvedli pozornost.
   Vždyť se máme přece krásně, lovíme migranty, podporujeme všelijaké svinstvo, pravda a láska vítězí, lavičky jsou zapuštěny do země a kazí ním to už jen to Rusko.

   Vymazat
  2. Co dělá Evropa či co udělá? Evropa má nyní dovolenou a když se něco semele tak se odskočí na místo činu, prohlásí nějaké hezké heslo a opět se odejede na pláž, viďte paní Makrelo, Hollande a další................
   Sims.

   Vymazat
 11. Názorná ukázka podlé ruské propagandy přímo z Berlína,nutno viděti !!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=So6ybd9EcA0

  OdpovědětVymazat
 12. Vážení organitázoři "opatření proti ruské propagandě"!
  Nasaďte prosím na NR nějaké nové, inteligentnější trolly. Dosavadní sestava je velmi kontraproduktivní. Tím, že se v roli rusofobů předvádějí jako imbecilní hulváti s velmi omezeným slovníkem, vyvolávájí v lidech přesně opačné pocity, než kterých má správná antiruská propaganda dosáhnout. Není s nimi už zdaleka taková legrace, jako ze začátku. Tehdy jejich žvásty byly směšné, po stém opakování jsou už jen k politování. Chce to novou krev, ať se zase od plic zasmějejme.
  Předem děkuji za pochopení.
  P.S. ... vlastně se obávám, že jako protiruští propagandisté musíte mít s chápáním obrovský problém.

  OdpovědětVymazat
 13. Hlupáci se mají čím chlubit. To je k popukání. Geoffrey Pyatt na Ukrajině:


  http://cz.sputniknews.com/byznys/20160726/3631530/ukrajina-pyatt-rusko-energeticka-zbran.html

  OdpovědětVymazat
 14. Pokud si v EU myslí, že lidi jsou už tak tupí, že nepoznají pravdu nebo přeloženou EU propagandu, tak se mýlí. Navíc se dá dívat na ruskou televizi.

  OdpovědětVymazat
 15. Samé výborné príspevky!! Už ani niet čo dodať...Ale predsa, pripomína mi to roky pred 2ww, keď bola určitá časť občanov zbavená občianskych práv...Páni z establishmentu, chcete nám normálne zmýšľajúcich zakázať jazdiť hromadnými dopravnými prostriedkami, ísť do reštaurácie alebo do divadla či kina? Dáte nám na hruď červenú hviezdu? A potom šup do KZL....No, mne sa sníva...MK

  OdpovědětVymazat