Reklama

.

.

sobota 23. července 2016

Francie se „vzdala bez boje“ migrantům z třetího světa

Darja Aslamovová
Alena Mikulášková
23.7.2016 E-republika

D. Aslamovová si na základě rozhovorů s místními vytvořila mínění, že země není schopna se ubránit cizincům s agresivními úmysly. 
Darja Aslamovová je speciální korespondentka Komsomolské pravdy, která zkoumala a zkoumá pozadí masakru v Nice a hovoří s očitými svědky. Z jejích rozhovorů s místními i Rusy v Nice vybírám to nejzajímavější. Hovoří nejen o prožitém utrpení, ale také o atmosféře ve městě i v celé Francii.

D. Aslamovová si na základě rozhovorů s místními vytvořila mínění, že země není schopna se ubránit cizincům s agresivními úmysly. Mimo jiné hovořila s bohatým manželským párem – on je Francouz, bankéř, ona Ruska, spisovatelka. Jean-Louis Joli jí vysvětlil, že Západ vlastně platí těmito atentáty za své chyby a že podobné masakry jsou důsledkem válečných zločinů George Bushe, Tonyho Blaira a Nicolase Sarkozyho, kteří zničili Blízký východ. Darja připomněla, že problémy s arabským obyvatelstvem měla Francie už dříve. Jean-Louis to komentoval slovy o segregaci arabského obyvatelstva v ghettech, o diskriminaci v přístupu ke vzdělání a práci, o jeho naprosté izolaci. Ve Francii podle jeho slov žijí 4 miliony Arabů, avšak jenom 1 % z nich jsou sympatizanti ISIL…

Darja si uvědomuje, že tatáž slova slyší už několik let od mnoha příslušníků francouzské inteligence. Namítá, že Arabové se nechtějí integrovat do francouzské společnosti, naopak očekávají, že tato společnost se vzdá svých křesťanských kořenů. Manželé jí namítnou, že jsou ateisté.

Darja připomíná, že už před pěti lety byla v Paříži svědkem toho, jak muslimové přerušili dopravu v centru tím, že si po dláždění rozprostřeli koberečky, a jí vyhrožovali bitím, pokud je bude natáčet. Jean-Louis reagoval slovy o nedostatku mešit pro modlitby. Zdůraznil také, že je zapotřebí s nimi mít trpělivost, že čas to spraví.

Poněkud jinak mluví kadeřnice Madeleine. Viní vládu z toho, že atentáty nedokázala předvídat. Také se diví, že nikdo z vládních činitelů z toho nevyvodil osobní důsledky, tedy že neodstoupil ze svých postů. Udivuje ji i to, že nábřeží v den svátku pádu Bastily, tj. 17. 7., neuzavřeli pro dopravu. Proč policie nezačala střílet hned, jakmile se náklaďák pohnul? Upozornila na to, že policie tuniského pachatele už dříve nevyšetřovala, vždyť bil ženu, choval se násilně, kradl, neměl francouzské občanství. Sama prchla z nábřeží do dvorku nějakého domu, kde jich sedělo v temnotě hned několik, dali si na posilnění kalvádos. Nevěří ani oficiálnímu počtu obětí. Mnoho lidí je podle ní nezvěstných. (Mezi fotografiemi připojenými autorkou k textu jsou dva – oba mladí muži jsou skutečně nezvěstní.) Madeleine je rozhodnuta volit při příštích volbách Marii Le Pen.

Právě toho se mimochodem bojí další spolubesednice Darji – mladá Francouzka alžírského původu – Narja, stejně jako hraničních kontrol, které pokládá za omezení lidských práv. Darja připomíná deportaci ruských fotbalových fanoušků bez důkazů jejich viny a rovněž to, že nebyl deportován násilnický pachatel masakru. Narja tvrdí, že ve Francii dávají lidem druhou šanci.
Dále Darja hovořila s bikerem a „nočním vlkem“ Sergejem, který jezdí na svém motocyklu do ruského chrámu v Nice nejen se pomodlit, ale také dobrovolně chránit věřící. Žije zde už 25 let, lze tedy pochopit, že francouzskou společnost dost dobře zná. Hodnotí ji jako morálně degradovanou a dokládá to faktem, že po masakru jako jediný široko daleko pověsil na svůj motocykl francouzskou vlaku s černou páskou na znamení smutku. I on vidí příčinu událostí v postoji společnosti k druhé či třetí generaci arabského obyvatelstva, která neuznává hodnoty západní společnosti, protože neprojevila zájem o její vzdělání a pracovní um. Pašují sem z Maroka drogy. Dvanáctiletý výrostek, který hlásí příchod policistů, dostává 1 500 – 2 000 euro za měsíc. Sergej uvádí, že bylo ve Francii zničeno 143 křesťanských chrámů, ale zato se zakládají nové a nové mešity. Kriminální činy arabského obyvatelstva jsou trestány minimálně.

35letý otec Andrej, představený Nikolajevského chrámu v Nice, sdělil Darje zcela nové podrobnosti masové vraždy. Podle svědectví jeho přátel, dle jeho slov velmi hodnověrných, nespáchal zločin jen onen jmenovaný Tunisan. Podle nich se stalo to, že když náklaďák začal nabírat rychlost, otevřely se dveře korby a z nich vyskočilo několik dalších lidí, kteří začali do davu střílet. Po činu zmizeli a policie o nich nevydala žádnou zprávu. Otec Andrej se pohoršuje také nad tím, že se obyvatelé města v dnech státního smutku vesele baví dál.

Jako první mrtvá byla v tisku uvedena 62letá muslimka, po ní mrtví Arabové, teprve potom Francouzi a cizinci. Pachatel je podle médií duševně chorý člověk, ne muslim.

Mladá Isabel řekla Darje, že Francie je světská země a muslimové jsou jejich bratři.

Soslan Daurov, mladý sympatický Osetinec, který jako dítě přežil události v Beslanu, byl shodou okolností také blízko smrti při masakru v Nice. Prchl i s bratrem a sestrou na pláž. Viděl mladíka na skútru, který se náklaďák pokusil zastavit. Co se ním stalo, neví.

A ještě jednou otec Andrej – stěžoval si na ruské boháče, kteří nebyli ochotni přispět na dopravu několika mrtvých Rusů do vlasti. Zhodnotil přitom význam peněz a Nice jako sídla smetánky, užívající si život jako věčný svátek.


- - -


19 komentářů :

 1. Ti žabožrouti jsou už ztraceni a co my knedlíci!?!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzhledem k tomu, že se Západ (budoucí Evropský chalífát) nechystá vyhostit muslimy a potomky nelegálních migrantů, ale naopak islamizovat a pod vedením Brusele a Vatikánu šířit dál džihád, tak nezbývá než před nimi zatáhnout Železnou oponu, zprovoznit pohraniční opevnění a dle vlastních možností a uvážení vyvinout vlastní jaderné zbraně nebo požádat Rusko o vojenskou spolupráci.

   Vymazat
  2. 3:38 K tomu nezbytný první krok - vůbec nevolit zavedené strany. Děda.

   Vymazat
  3. Návrh našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na zákaz islámského práva šaría a džihád však vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL letos ve Sněmovně zamítla. To je něco jako když Židovská rada starších rozesílala pozvánky do transportu a Židovská policie "evakuovala" ghetto.

   Vymazat
 2. Ve Francii připadá na rodinu 8,3 muslimských dětí, rodilí Francouzi tuším mají průměr 1,3.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Agresivni-muslimska-verbez-miliony-nepratelskych-vetrelcu-Vsechny-muslimy-z-Evropy-vyhostit-a-islam-zakazat-Rusove-jsou-jedini-spojenci-Okamura-brutalni-jako-jeste-nikdy-415215

  OdpovědětVymazat
 3. Dopadne to jako na Kosovu - muslimáci vyhrají válku děloh" a Frantíci se povezou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bývalé koloniální mocnosti, Francie a Anglie, coby horliví podporovatelé zločinné zahraniční politiky USA,
   si svou muslimskou populaci plně zaslouží.
   A disciplinované ovce - němečtí občané, k tomu mají silně nakročeno, je to prostě nevratný vývoj, který vyvrcholí zřejmě tak podobně, jako to zmíněné Kosovo.


   Roland

   Vymazat
  2. Rolande souhlasím s Vámi, toto je problém západních atlantických koloniálních zemí. Náš problém je v tom, že jsme nyní s nimi příliš propojeni v EU. Pokud chceme tomu multikulturnímu rozvratu uniknout, musíme z EU vystoupit. Vláda by měla vyhlásit referendum o vystoupení. P.K.

   Vymazat
 4. Vazena pani Darjo Aslamovova.
  Vyridte panu presidentu Putinovi uctive pozdraveni. Nas president Donald Trump, rikal nekolikrat, ze chce byt s s presidentem Putinem partnerem na zlepseni Vasi a nasi zeme. Ze chce s Ruskem ekonomicky spolupracovat. Zadne sankce nebudou !
  Dale rikal, ze vi urcite, ze se dokaze s presidentem Putinem domluvit !
  Rusko musi byt nas spojenec proti Islamu, ktery zde vrazdi nevinne obcany.

  Pani Darjo Aslamovova !
  Nas president Donald Trump take rikal, ze pozve presidenta Putina do Washigtonu. My z toho mame radost, protoze chceme s Ruskem mir, spolupraci a spolecnou obranu proti islamskym terroristum.
  Az bude president Putin hostem Donalda Trumpa, tak si odskocte na Floridu... Palm Beach a mnoho jinych mist je daleko hezci a zajimavejsi nez Washington.
  nick honolulu - supporter of Donald Trump !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trocha filosofie nikoho nezabije:
   Nesdílím Váš optimismus. Budeme stále otroky kapitálu. Nevím, zda víte, že kapitalismus a demokracie jsou dva neslučitelné společenské systémy. Zcela zásadní a nepřekonatelný rozdíl mezi nimi je v tom, že kapitalismus je postaven na individualismu, kdežto demokracie na přirozeném kolektivismu Ne na atrapě kolektivismu (stádismu) vynuceném komunisty.
   Jsem kolektivista, nikoliv komunista - jsem demokrat.

   Vymazat
  2. Nepamatuju si, že by za socíku byl někdo nucenej k "stádnosti" jak tady žvaníte. Faktem je, že tady bylo plno - obrovská fůra - státních podniků a fabrik a tak dále - viz plná zaměstnanost - a ve všech byly prostě party kolegů a kolegyň - to snad je logické - ne? Ale byli i jedninci, kteří se s nikým nedružili, a nikdo je nenutil k ničemu. Všechny pracovní kolektivy byly dokonale demokratické, protože si lidi mezi sebou pomáhali i bez nucení nějakými mediálními bláboly o charitě apod. Na vedení podniků všeho druhu (převážně komouši) jsme prostě srali. Každý měl plat na slušný živobytí, nikdo nebydlel pod mostem, a například každej měl zuby - nebyli i mladí lidi bez zubů, jako je to dnes. Dnes je hnus a humus naprosto všecko - v jakém smyslu lze mluvit o demokracii? Co je demokratické? Když si představím, že dejme tomu i notoričtí opilci, kteří prochlastali vejplatu, a doma dali dětem hovno, byli řešeni kolektivně na disciplinárce ( pořád se bavím o tom, že všichni pracovali) a jednoduše takovej magor nedostával vejplatu - mzdová účtárna ji vyplácela jeho ženě a měl po chlastu a po prdeli. A bylo. To samé to bylo s výživným - neřádům se sráželo ze mzdy, protože i neřádi museli pracovat - a nikdo - NIKDO!!! nebyl pobírač dávek. Dnes neřádi mohou být neřádi, k pobytu se hlásí na radnice, dostávají podpory, válí se venku a smrdí - což jim vyhovuje - a jejich děti živí stát. Paráda! Jak obrovsky demokratické. Tak jste to myslel s tím "stádizmem"? Nebo jsem to nepochopil?

   Vymazat
  3. Chápete to dobře,"stádismus"je dnes v ochozech stadionů,když tam halekaj umělci,nebo honí mičudu,nebo kus gumy ti dobře placení,rozmazlení pitomci a taky když Kchárl ŠláfenDreck žvatle a debilní RothschildJugend ho poslouchá naslovo i když mu vůbec nerozumí a taky když mává na Zemana stranickejma průkazkama z us-botšaftu a přitom ani neví proč....

   Vymazat
 5. Do 54 let jsem žil v tzv socializmu. Snad jsem měl štěstí na moudré lidi a nemusel jsem dělat co by odporovalo slušnému životu. Ta doba kdy si rodina traktoristy a dojičky s dvěma dětmi v klidu postavily rodinný domek se již nikdy nevrátí.Daří se mi i teď což neznamená že jsem spokojený, protože mám děti a vnoučata a vidím jak ve společnosti stoupá egoizmus a zvrhlost. Přesvědčit loupežníka že dělá nemorální věci nelze.

  OdpovědětVymazat
 6. Podle MF Dnes - perský střelec "Zbraň si koupil na internetu. Uvedl to bavorský státní žalobce".
  Schválně si zkuste na internetu koupi třeba ČZ75 nebo Glock (zbraň to asijského kulometčíka), ale buchty vám posílat nebudu, sežeru je raději sám.
  Ty (hovada) už mají opravdu dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dopoledne byl Glock ještě držen legálně, když zjistili, že je to argumentačně neprůchodné, tak se to hodilo na ilegální koupi na internetu. Akorát je mi záhadnou, jak ten chlapec dokázal vystřílet tolik nábojů, zranit a zabít tolik lidí a netáhnout sebou vozík s nábojema. Taky je divné, že nejdříve honili 3 s dlouhými zbraněmi a ty asi někde uřízli na velikost pistole, a tři se scvrkli do jednoho vejrostka, který se nakonec sám odbouchnul kousek od "divalda" které si připravil taky přes internet. Já tedy nevím, ale skoro ničemu co jsem o tom slyšela a to ještě ihned od začátku incidentu a pak jaké to bralo obraty - n e v ě ř í m.
   Sims.

   Vymazat
  2. No jak asi,Angelina Jolie taky nenabíjí a netahá sebou patrony,na to má inspicienta a asistenta režie.A taky,když pálí obouruč z Desert Eaglů,tak ty mají takovou spec.munici,že to má menší zpětnej ráz,než vzduchovka....panečku,to se dějou věci a nejen v těch enternetovejch hrách,ale už i v ulicích evropskejch měst a je to čím dál blíž onánii Czechii....Ti zmyzivší po pár hodinách oficiálně střelci byli Pokémoni,ale po kém oni šli a hlavně kam,to už je nenávratně v "jámě pamětnici",nebo jak se to zařízení jmenovalo v tom 1984....

   Vymazat
 7. To 14.14
  Ano,za komoušů byla tolik kritizovaná plná zaměstnanost. Ale ono když se to vezme zdravým rozumem není dnes nic jiného, akorát se některým dělat nechce a využívají tu možnost a dále jsou v některých odvětvích takové hospodářské otřesy, že je tam nezaměstnanost jako jejich produkt (doly, hutní průmysl etc....) Ono mnoho podniků, kde mohli dodnes lidé pracovat a stát z nich profitovat byly zašantročeny všelijakými podvodnickými všivkami a majetek rozkraden někdy i prostřednictvím politiků a jejich partají. Kdyby tyhle problémy nebyly, tak by mnoho lidí mělo práci. No a abych se dostala k té umělé zaměstnanosti - můžete mi někdo říci o jakou zaměstnanost se jedná v neziskovkách, všelijakých soukromých VŠ pro odstavené politiky, kde šíří ty své demagogoie dál, co je nás senát, nabobtnalé úřady, mám ještě pokračovat, jak se u nás živí mnozí lehkoživkové přisátí na všelijaké fondy, dotační tituly atd.?
  Myslím si, že bychom se divili, kdyby došlo na lámání chleba a udělal se vzorek personální užitečnosti. A to ještě musím podotknout, že cikáni za komoušů pracovali a když ne, tak seděli za příživu. Dneska taky sedí, ale doma u televize a pobírají dávky a dělají děti. Jestliže se dnes stále hovoří o integraci, tak za komunistů byli cikáni dnes rómové více integrovaní než dnes po všelijakých programech dotovaných EU a dalšími fondy. A jak to bude vypadat dále s integrací dalších hostů? Konečně to vidíme u spřátelených sousedů třeba v Bavorsku apod.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 8. Ako hovorí predstavený Nikolajevského chrámu, z časti súhlasím, sledovala som diskusiu pod článokom na Le Monde a tam sa objavilo zopár diskusných, že ten vodič nestrieľal, ale že vedľa neho sedel strelec.

  O 24 hodín som už tie diskusné nenašla, boli zrejme vymazané.

  Ľudia spohodlneli, mysliac si, že ich sa to nedotkne. Zabúdajú, že tie hordy sem nejdú kvôli kultúrnej výmene, oni sem idú kolonizovať, brať a užívať si všetko, čo sme si za desiatky rokov budovali.


  Média a celý ten mediálny cirkus vrátane práce mimovládok je len o tom, aby sme sklonili hlavy a prijali to, čo nám pripravili.

  A pekne nás tu v strede obkľučujú. Preto zislamizovali Balkán, teraz Západ a sever už tiež podľahol. Ostali sme sami a odolať nedokážeme.
  Nie sme vybavení, politici sa postarali, aby sme boli bezbranní a niektoré skupiny sa zase postarali, aby rozbili našu jednotu. Zhynieme na našu hlúpotu. Asi to tak má byť.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco na tom bude, když se podíváte na fotku, kterou uveřejnilo sobotní Právo, kde je dotyčný nákladní automobil, tak vidíte prostřílené přední sklo, pozor, ale jen na straně spolujezdce, ani jedna díra ve skle na straně řidiče. řekl bych, že předkladatelé oficiálních informací si myslí, že jsme úplně blbí a slepí.

   Vymazat