Reklama

.

.

pátek 29. července 2016

Google podlehl topografickému kreténismu Kyjeva


National Geographic CrimeaJan Urbach
29.7.2016   Vaše věc
"Dekomunizace“ obcí Krymu na mapách Google je podobná topografickému kretenismu, prohlásil vicepremiér krymské vlády, ministr vnitřní politiky, informací a spojení republiky Dmitrij Polonskij.

Reagoval tak na dřívější informace, že servis Google Maps se podřídil rozhodnutí kyjevských úřadů a „dekomunizoval" názvy jednotlivých obcí na Krymu. Tak třeba město Krasnoperekopsk se nyní na mapách Google jmenuje Jany Kapu, z obce Krasnogvardějskoje se stal Kurman. Kirovskoje se změnilo na Isljam Terek a Sovětskij na Išky. 
„Lidé pravděpodobně trpí topografickým kretenismem a poté, co všechno přejmenují, jejich nemoc podle mého názoru jen zesílí, to je ale jejich problém. Rusko má svoje kartografické služby, my Google používat vůbec nemusíme, abychom se orientovali v prostředí," řekl pro RIA Novosti Polonskij.
Vicepremiér vyjádřil názor, že Google zaznamená úbytek ruských uživatelů jeho kartografických služeb. „My označujeme naše města a obce tak, jak se ve skutečnosti jmenují, a ne tak, jak se někomu chce," podtrhl.

44 komentářů :

 1. Pochybuji,že se ta města stejně jmenovala i při svém vzniku. Nejspíše jim byla ta komunistická jména vnucena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po roce 1989 pořád stejná písnička. Co je na západ od nás je učiněný ráj na zemi. Co je na východ od nás je největší zlo.

   Vymazat
  2. Ta města a vesnice se jmenují tak jak se jmenují a obyvatelé tato jména používají.Ostatní názvy jsou k smíchu. Někdy je třeba uznat porážku. Tím, že změním jméno jsem nezvítězil, jen potvrdil porážku.

   Vymazat
  3. 22:19. Já myslím,že na Ukrajině byl poražen komunismus a vše co se týká Ruska,respektive Sovětského svazu na Ukrajině je nepřítelem. Považuji snahu Ukrajiny o zničení těchto nepřátel za logickou a opodstatněnou ve vztahu k ukrajinskému pojímání věci. Je to volba Ukrajiny a měli by ji všichni alespoň respektovat,když už třeba i ne chápat.

   Vymazat
  4. Ve skutečnosti nikde na světě komunismus ještě nebyl a na Ukrajině, po desetiletích loupežného kapitalismu zvaného kleptokracie a prožírání hodnot vytvořených socialismem, proběhl za asistence místní mafie (honosně nazývané oligarchie) EU/NATO (Američany) vedený krvavý fašistický převrat, kdy vyvražďování civilního obyvatelstva ukro-americkou armádou probíhá na JV země pod velením válečného zločince Porošenka dodnes. Je to smutné a zároveň odporné, když se dospělý člověk musí jako neonacista 22:02 a 22:25 zesměšňovat neznalostí ukrajinské historie a zeměpisu a ještě se pod rouškou antikomunismu hlásí k banderovským vrahům českého národa provádějícím proskripce a křišťálové dny na západní Ukrajině, pogromy a vyhlazování rusky hovořícího obyvatelstva na východní Ukrajině.

   Vymazat
  5. 23:51. Dekomunizace. Tuto terminologii používá článek. Jasně,že komunismus ještě nikdy nikde nebyl,.. snad kromě Izraele lokálně, a komunismus byl přece cílem,ke kterému "se lze dostat socialismem". / Východní Ukrajina se odpočátku chtěla a i snažila a silou stát se součástí Ruska,což mezinárodní právo nepovoluje,dokonce vylučuje a lze to považovat za anexi. Vy jste se ale vyřádil v tom mém hodnocení.

   Vymazat
  6. ------ Kibuc. Zemědělská ,ale také průmyslová osada v Izraeli, která hospodaří formou kolektivního vlastnictví. Zisky jsou investovány zpět do osady poté,co jsou zajištěny základní životní potřeby členů Kibucu - strava,oblečení,ubytování a také zdravotní a sociální péče. Kibuc poskytuje svým členům také kulturní a sportovní vyžití.

   Vymazat
  7. To je něco jako kdybyste strašil, že se lidé budou mít lépe, ještě vám politrukům nikdo neřekl, že protikomunistické strašení při pohledu na hladové děti, bezdomovce a nezaměstnané na jedné straně a vykrmené Porošenky, Achmetovy a Kolomojské na straně druhé nezabírá už ani u nás, notabene když tam lidé nostalgicky vzpomínají (asi vědí proč) na Sovětský svaz?
   Pokulhává vám dějinná souslednost, viďte, po čtvrt století loupežnického kapitalismu jste jako zástěrku nacifikace Ukrajiny (viz. zmiňované proskripce a křišťálové dny na západní Ukrajině, pogromy a vyhlazování rusky hovořícího obyvatelstva na východní Ukrajině) vytáhl antikomunismus bytostně spojený s nacismem. Domobrana na východní Ukrajině reagovala na fašistický puč v Kyjevě a protiruské pogromy, to západ nerespektuje mezinárodní právo a místo plánovaných voleb dosadila civilisty vraždící organizace EU/NATO (Američané) diktátora, teprve poté byli obyvatelé JV donuceni si udělat vlastní referendum a jsou za to v rozporu s Ženevskými konvencemi a v souladu s postupem hitlerovských vojsk vražděni.

   Vymazat
  8. 0:44. Hele, pořád mne definujete špatně, já preferuji společenský systém demokratického socialismu ale k tomu musí lidé sami dospět,není možné jim ho ani vnutit,protože ta jeho demokracie by ho zase odstranila.

   Vymazat
  9. Jasně, a proto cizincům, přivandrovalcům a nechtěncům naše vláda potají rozdává volební právo, abyste místo afrických a blízkovýchodních migrantů mohl zatím argumentovat převzetím Karlových Varů ruskými investory a turisty, Rozvadova Vietnamci a Teplic Araby.

   Vymazat
  10. 22:25 Trochu jste přehlédl, že řeč je o Krymu. Ten se demokraticky osamostatnil a následně připojil k Rusku. Proto vláda Ukrajiny nemá do názvů míst na Krymu co mluvit. Je to stejný kreténismus, jako kdyby Google přejmenovával obce na Slovensku podle rozhodnutí českých úřadů.

   Vymazat
  11. Pánové divili by jste se jaký názvy tam byly! Např. Krym nebyl součástí Ukrajiny! Byl samostatný! Nesl název Gotenland a jeho hlavním městem byl Gotenburg! A Sevastopol se jmenoval Theodorichshafen! - http://img-fotki.yandex.ru/get/5906/11206178.80d/0_104769_4792e027_orig

   A všimněte si odkud Pearlmutter - Chruščov vzal název Volgograd! Jde o přímý překlad válečného názvu Wolgaburg!

   Vymazat
  12. Tady to je lépe patrné ještě na celkové mapě - http://cs312420.vk.me/v312420223/932/KFPhV8qsipU.jpg

   Vymazat
 2. Rusové, kteří měli dopingovou minulost, startovat nesmí, Američané, kteří měli dopingovou minulost startovat můžou. To je bez komentáře, ale odpovídá to západním demokratickým principům. Dnes byl na ČT dokument o Kanaďanech, kteří hráli v roce 1972 proti Sborné. Aby vyhráli zlomili útočníkovi Sborné kotník a v dokumentu kanadští hráči řekli, že likvidačního faulu nelitují protože Kanadští hráči jsou známí tím, že pro vítězství jsou ochotní udělat vše. Myslím, že Američané jsou také ochotní udělat pro vítězství vše a proto zařídili, že atleti Ruska jim konkurovat nebudou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tohle už se sportem skutečně nemá nic společného, je to jen softverze jejich touhy po zabíjení a ovládání. Pro mě ubohost, pro ně zřejmě vrchol kultury.

   Vymazat
 3. To možná ne ale jmenovala se tak pak skoro sto let a Krym už správou a v podstatě i geograficky spadá pod Rusko, tak je to od Kyjeva jen okopávání kotníků. Nehledě na to, že velice pochybuji, že i o nějaké trapné přejmenovávání stojí obyvatelé Krymu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krym je podle mezinárodního práva stále součástí Ukrajiny a nikdo ho Rusku neuznal. Ukrajina má tedy plné právo na změnu názvů svých měst,je to věcí ukrajinského lidu. Rusko Krym pouze okupuje.

   Vymazat
  2. Tak už se s tímsmiřte, že Rusové chtějí žít společně s Rusy. V.J.Horák

   Vymazat
  3. 23:00. To nás ale vůbec ale vůbec nezajímá,co chtějí Rusové. Platí nějaká pravidla hry-dohody a říká se jim mezinárodní právo. Co Vy si vlastně myslíte, že si Rusové budou dělat co chtějí,protože prostě chtějí?

   Vymazat
  4. No asi by někoho zajímat mělo co chce většina obyvatelstva. Nebo demokracie ,která je vládou většiny, by měla platit jen podle vašeho diktatorskeho uvážení jak pro koho?

   Vymazat
  5. rozděl a panuj

   Vymazat
  6. 23:12. Většina obyvatel Karlových Varů by třeba chtěla být součástí Ruska, třeba, no,to je ale nepřijatelné z pohledu mezinárodního práva,prostě na to nemají právo. Platí nějaké podmínky práva národa na sebeurčení ,aby se nedalo zneužívat a Krym je nesplnil.

   Vymazat
  7. Legrační hlouposti, které tu předvádí anonym/ové 22:27, 23:02 a 23:28. Jména obcí, která jsou zaváděna na místo bolševických, jsou tatarská. Tak si, demokrate, vyber! Buď Tatar, nebo bolševický internacionalista. Pavel P.

   Vymazat
  8. 0:08 V roce 1571 Krymští Tataři napadli a vyplenili Moskvu, spálili vše kromě Kremlu.

   Vymazat
  9. Kolik zemí demokrat přepadl bez souhlasu RB OSN a vydrancoval - vybombardoval v bezletové zóně v posledních letech, že si i po odsouzení válečných zločinců Bushe ml., Blaira a Obamy před nezávislým soudem Mezinárodního trestním tribunálu v Kuala Lumpuru a Benátkách bere do huby mezinárodní právo? S těmi jeho západními hodnotami, vraždit ženy s dětmi a starce, ostřelovat nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště už i na Donbasu v Evropě, slušný člověk nechce mít nic společného.
   A co se divíte, že vám Slovanům nerozumí, chce pouze zabrat vaše území, hromadně znásilnit vaše dcery a podřezat vám krky, když je Tatar.

   Vymazat
  10. 22:27, 23:02 a 23:28
   Pokud by Kyjev myslel to, co zde prezentujete, upřímně, pak by se musel ke "svým" občanům chovat podle platných zákonů. To jest vyplácet jim důchody, nedovolit dopravní a energetickou blokádu, platit zdravotnictví atd.atd. Dělá to? Nedělá. Proto vaše tvrzení jsou jen plané pindy.

   Vymazat
 4. To jako že podle mezinárodního práva může poslanec darovat kus území státu úplně jiné zemi,jak to udělal ukrajinský poslanec v 50letech s tehdy již cca 200 let ruským Krajem?? Jestli jo tak jdu hned do politiky a dám Plzeňsko třeba Maďarům :)) to je senza pravo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:08. Rusko vlastnilo Krym jen sto šedesát let a to tak,že ne nepřetržitě a tak,že se ho zmocnilo násilím proti odporu jeho obyvatel,který nikdy nepřestal. Ukrajina vlastnila Krym nepřetržitě šedesát let a naprosto bez odporu jeho obyvatel. Rusové si zvykli,stejně jako i Němci,svádět veškerou jejich historii na jednotlivce a argumentují scestně a nesmyslně neexistencí kolektivní viny. Chruščov neměl sám takovou sílu-vliv darovat Ukrajině Krym,bylo to rozhodnutí hromadné,respektive kolektivní. Je doslova už trapné tvrdit,že Krym prostě daroval jeden člověk.

   Vymazat
  2. Krym byl Ukrajinská Autonomní republika Krym a tak si referendem mohl zvolit budoucnost. Krym nejsou Karlovi Vary ani plzeňsko.

   Vymazat
  3. 0:04. Mohl, ale nesplnil podmínky k tomu určené mezinárodním právem. Byla provedena anexe Ruskem.

   Vymazat
  4. Možná to není podle mezinárodního práva, vykládaného Velkým Bratrem, ale Krym je a bude ruský. Co s tím naděláte. Ukrofašisti zuří, čeští kolaboranti vyjí, trollové poštívají, ale momentálně na Rusko a jeho občany nemají. Čína dává najevo, že je jedna ruka s Ruskou federací. Takže změna na východ od Ukrajiny je nemyslitelná a Ukrajina se změní sama od sebe ve smyslu historické kontinuity - tedy opět se sblíží s Ruskem, jak jí její podstata velí. Marek

   Vymazat
  5. A jaké jsou ty podmínky ? Referendum autonomní republiky a vyjádření jejich občnů je snad mezinárodně nezákonné ?

   Vymazat
  6. 0:36. Ty hlupáčku, pokud přece proběhla anexe Ruskem ,jsou nějaké podmínky pro naplnění práva národa na sebeurčení a na sebeobranu už irelevantní. Rusko prostě vyřešilo věc silou a anektovalo území jiného suverénního státu a to stačí.

   Vymazat
  7. 0:35. Dyť jo, prostě Rusko anektovalo Krym a tím by věc mohla být vyřešena a ukončena,.. vadí tomu jen to platné mezinárodní právo,které Rusko flagrantně porušilo a to,že mu Krym celý svět neuznal.

   Vymazat
  8. Hlupče 0:45 - "celý svět" jsou pouze země NATO plus Austrálie a Nový Zéland. Ostatním je to jedno, či otevřeně Rusko podporují. Mezinárodní právo už dávno neplatí (USA ho porušují, kdykoli se jim o hodí). Tak nevím, o čem tu diskutujete. Krym se vrátil do Ruska, kam posledních 280 let patří. Vo co go?!

   Vymazat
  9. Nevěřte ničemu, co tady sympatizant banderovských vrahů českého, rusínského, ruského, židovského, polského, maďarského a rumunského národa podstrčí, Ukrop vždy po vzoru Západu bojoval za nezávislost vyhlazovaním ostatních národů. Narozdíl od Spojených států amerických si Ruská federace s ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a zástupcem v OSN Vitalijem Čurkinem své konání v rámci mezinárodního práva vždy pohlídá.

   Vymazat
  10. 23:33 - co to tu žvaníš za sračku kriple dementní!!! Kateřina získala Krym napodruhé po neúspěšném puči chána - okupanta! Na Krym se Moncgolci dostali s Batúem, ty kreténský hovado! Patřilo předtím odvěků pravoslavnýmu lidu!! Tam ty kretéíne zasranej pokřitil svátýho Vládika, buziku neznalej! Lid Krymu bojoval o tuto zem po staletí a uhájil ji proti daleko větším čuramedákům než jsou tvý zasraný vobřezaný filconoši, vopejzelá filcko! Maj tam svý hroby ty hovado a ty nikomu nedaj!!! Kdybyste se vy hovada posrali!! I Vysoká porta uznala ve smlouvě, že ta zem náleží jedině Rusku! Protože je tam klauzule že pokud Rusko Krym jakkoliv ztratí, automaticky připadne Osmanské říši (Turecku) a ne žádný Ukrajině" ty debile, která sama vznikla ilegálně a její existence j víc než pochybná (v důsledku ilegálního zednářskho puče v únoru 1917!). A odpor obyvatel tam nebyl žádnej! Pár zrádnej nevysídlenejch Tatarů tam v zádech Rudé bojující hrdinské armády vyhlásilo kolaboratnskej pronacistickej "chanát"! Toho pak zneužil pa Stalin, aby splnil slib danej Bronsteinem tvejm vobřezanejm pasákům o židovské autonomii na severu poloostrova a odsunul Tatary do Střední Asie! Jenže pak slib zrušil výměnou za podporu vzniku státu Izrael, čímž vše padlo a Chruščov následně pro sichr Krym předal nezákonně (bez schválení Sovětu, pouze s podpisem předsednictva) Kyjevu, kdyby se sionisti zase oozvali, aby s nima nemusel jednat (páč dohoda o autonomii platila jen s RSFSR). Takže tak ty kreténe k tomu "odporu". A nakonec ty hovado - k tomu údajnýmu "neodporu - ty lhavej zmrde špinavej prodejnej! A co bylo referendum plánovaný a potlačený Kyjevem v roce 1992? A následné zvolení proruského prezidenta a jeho odvolání a odebrání pravomocí z Kyjeva? Co ty hovado zkurvený prolhaný, kdovíjakejm kurvám mizernejm posluhující!! To bylo jako co?!??

   Vymazat
 5. K žádné anexi nikdy nedošlo. Rusko jen vyhovělo naléhavým prosbám občanů Krymu a zachránilo tak životy tisíců Krymanů. Krymané jsou dnes šťastní a to je jediné právo, kterému rozumím. Je před nimi skvělá budoucnost bez ukrajinských fašistů a národnostního útlaku. Mezinárodní právo je to, co si silnější vybojují. Slabší mají samozřejmě právo silnější kritizovat. USA by musely od zítřka zaniknout, kdyby se na jejich výboje mělo pohlížet z hlediska práva. Podle práva na sebeurčení vznikla i Československá republika a máme se stydět, že se u nás nehovoří německy? Držím palce všem dobrým lidem, co se nenechají zblbnout pojmy jako lidská práva, demokracie a podobně. TnT

  OdpovědětVymazat
 6. Je zajímavé, jak někteří jedinci, patně nějací klonové kolovrátku do omrzení omílají nesmysly a lži o anexi,lžou o mezinárodním právu a pořád dokola..:-). Přes tak jednoduchá a jasná fakta.
  Autonomní republika Krym vyhlásila referendum o samostatnosti, to skočilo jasně a drtivě pro.
  Tečka, není co řešit.
  Pak jako svrchovaný stát požádala o připojení k Rusku. Opět není co řešit.
  Naprosto průhledné a demokratické.
  A to ani nemluvě o historických souvislostech, které jsou také jasné.
  Nemají to přitroublí šapiroslouhové s Evropských hodnot lehké, když něco tak jasného a definitivně vyřešeného se musí pokoušet zpochybňovat.
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 7. Že Rusové chtějí žít s rusama,tak to chápu ale proč na území Ukrajiny ne,vždyť Putin musel vědět,že nebude mít mezinárodní podporu a rizkuje válku s NATO.Tak kdo je tady zločinec?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to tvrdíte za nesmysly, že Putin mezinárodní podporu k připojení Krymu k Rusku nemá? Vy ho třeba nepodporujete, ale je množství lidí, kterým se líbí jak Američanům po zásluze vypálil rybník a oni v Sevastopolu svoje lodě nezakotví.

   Vymazat
  2. 8:56 Ak si hladný nevypisuj. O akej vojne to vravíš? To si fakt myslíš, že by sa NATO odvážilo napadnúť Rusko? A fakt si myslíš, že český vojaci by išli do boja za americké záujmy? Veď NATO prehráva vojnu za vojnou. Nestačí Ti Irak, Lýbia či Afganistan?

   Vymazat
 8. Proč chodit do Ruska. I v České republice máme tzv. Třídu politických omylů. Je v Plzni. Podle výše uvedené logiky by se měla jmenovat......vybrat si lze z deseti názvů. Zatím poslední je Americký.
  Janus

  OdpovědětVymazat
 9. Fakt zaujímavé a tragikomické,Jaceňuk ako minister zahraničia Ukrajiny po nasilnom odtrhnutí Kosova od Srbska po tzv. humanitarnom bombardovaní okamžite uznal samostatnost Kosova Ukrajinou ale emancipačné snahy JV Ukrajiny Donbasu a Luganska neuznal, Poslal tam s Porošenkom na vlastnych Ukrajincov ruskej narodnosti vojsko s Banderovcami , Ukrofašistami a s inou made in USA ,EU vycvičenou opičou zabijackou lúzou. Vysladok - 10 000 mrtvých ,tisíce zranených,zničená infraštruktura JV Ukrajiny.*Tak vysvetlite milí trollovia,Jaceňuk uznal krvavé humanitárne bombové odtrhnutie Kosova od Srbska a de facto uznal Kosovo ale neuznal osamostatnenie Krymu po referende Krymčanov. Jaceňuk neuznal emancipačné snahy obyvatelov JV Ukrajiny a poslal na vlastnych občanov zdivočenú Ukrofašistickú lúzu of total brain washed made in USA, EU. Ako to že Jaceňuk uznal ihned Kosovo a neuznal Krym a emancipačné požiadavky obyvatelov JV Ukrajiny ? Tak snažte sa milí trolovia explain it !?

  OdpovědětVymazat