Reklama

pondělí 11. července 2016

Historik přináší paralely pro současný stav EU: Z hydry neuděláte holubici, té je třeba usekat jedovaté hlavy. A někdo to dříve či později udělá

Historik přináší paralely pro současný stav EU: Z hydry neuděláte holubici, té je třeba usekat jedovaté hlavy. A někdo to dříve či později udělá11. 7. 2016   ParlamentníListy
 
HISTORIE A SOUČASNOST OČIMA VLASTIMILA VONDRUŠKY - Evropská unie reagovala na Brexit zavedením emisních limitů na travní sekačky. To ve své pravidelné nedělní glose kousavě komentuje spisovatel a historik Vlastimil Vondruška s tím, že EU se reformovat nedá a jakékoli řeči na toto téma jsou jen vějičkou pro lid. Hydru nemůžete změnit v holubici míru, musíte jí useknout všechny její hlavy a i s jedovatými jazyky pohřbít hluboko pod zem. Héraklové neexistují jen v bájích, a proto se podle historika dříve nebo později takový objeví i v Evropě.


Něco se nepovedlo, ale to nevadí, už víme, kdo za to může. Věřte tomu, nebo ne, ale v Evropě by bylo jako v ráji, pokud by nestál v čele Evropské komise Jean-Claude Juncker, zhýralec a opilec (já ho nikdy nepotkal, tohle se o něm píše). Najednou všichni politici vědí, že na svou funkci nestačí (je zajímavé, že to několik předešlých let nepostřehli) a že se pod jeho vedením stala řada chyb (které s blaženým hýkáním oslů, jako když je pán drbe za ušima, všichni politici ochotně implementovali do svého zemského zákonodárství).
Našel se obětní beránek. My starší si pamatujeme, že se v minulosti vždycky trestal jeden nebo dva politici za neschopnost všech ostatních. Neurodilo se obilí? Zavřeme tajemníka pro zemědělství. Není v obchodech dost banánů? Potrestáme ministra zahraničního obchodu. Že byly všechny tyhle neúspěchy výsledkem státní politiky, si nikdo nemínil připustit. A samozřejmě potrestáním odpovědných činitelů se nikdy nic nezměnilo. Jak říkám, našel se obětní beránek, lid dostal na stříbrném podnosu zrádcovu hlavu a mohl v opojení nad moudrostí svých vládců tančit autodafé.

EU reagovala na Brexit zavedením emisních limitů na travní sekačky

Evropská unie byla dlouho neomylná, na co sáhla, to byl podle ní skvělý úspěch inteligence a politické rozvahy. Jenže po řecké finanční krizi a okupaci části Evropy uprchlíky se Brexit stal poslední kapkou, kdy i bruselští vládci při své omezenosti pochopili, že je třeba udělat NĚCO. A tak vymysleli jako mantru heslo – zbavme se Junckera. Jenže jak se zdá, to asi evropským poddaným v tuhle chvíli stačit nebude, oslavný tanec na Junckerově hrobě mnoho lidí zjevně neuspokojí.

Neuspokojí je ani moudré kroky Evropské unie, kterými reagovala na Brexit zavedením emisních limitů na travní sekačky. Tím se jistě vyřeší mnohé! Náš europoslanec Jiří Pospíšil jako zpravodaj se navíc holedbal, že se mu podařilo původní návrh zmírnit (jak obdivuhodný příklad boje proti byrokracii). Nechápu pokrytectví politiků. Proč se vůbec toho všeho účastní, když nesouhlasí? Nebo v Bruselu zhloupli tak, že vůbec nepřemýšlejí, zda mají, nebo nemají souhlasit, jen plní příkazy. Ale aby si před námi, svými potenciálními voliči, pan Pospíšil uchoval dojem muže, který nás hájí, chlubí se tím, že zabránil zmrzačení ještěrky, které se místo čtyř nožiček useknou jen tři. Hodný muž, nemyslíte?

Evropu zaplavují hordy, které už ani nemarkýrují, že by utíkaly před válkou

Jenže je zřejmé, že ani Junckerova hlava, ani ještěrka, které jsme nechali jednu nožičku, prostý lid neuklidní. A tak politici věrni hesla „když nevíš, co dělat, slibuj!“ začali s upocenou vážností diskutovat o tom, že Evropská unie potřebuje reformy. Je třeba, aby se více otevřela voličům, aby lépe hájila zájmy prostého lidu, aby více naslouchala, aby ... Blá, blá, blá! .......... (celý text ZDE)

13 komentářů :

 1. Na reformy a zaprodávání vlastní země byl dobrý Gorby.
  Perestrojka teď čeká ten západ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O pár řádků výše je psáno, že se našel obětní beránek. Tedy jste našel Gorbiho protože s tím někdo přišel a někdo ho vybral jako beránka pro tupý dav. On tam byl sám? Nemohla za ten neúspěch náhodou parta, která to sabotovala? Nebo parta, která už tehdy kradla jak bezhlavá, že jí na to ruce a nohy nestačily a dnes jsou z ní takoví lumeni demokracie jako např. Chodorkovský? Nebo parta generality, která nemohla unést odstavení od moci? U nás taky za všechno může Zeman, Klaus, Havel, nabo ten šmejd Pospíšil co je se soukmenovcem Bendou a tupounem Dienstbierem zadarmo drahej. Jestli není náhodou problém v nás samých, že předáme moc nad sebou samými do cizích rukou v naději, že někdo jiný ví lépe co je pro nás dobré. A to vše bez jakékoliv kontroly co s tou mocí provádí.

   Smazat
  2. A mezi tím, co se bude zjišťovat, kdo za to může:

   Multikulturní islámská invaze potichu pokračuje s neztenčenou intenzitou za podpory NATO a vedení EU.[http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jsme-na-prahu-jaderne-valky-s-Ruskem-Martin-Koller-po-summitu-NATO-bije-na-poplach-A-tajne-sluzby-uz-pry-nejspis-chystaji-velky-zatah-na-nepohodlne-obcany-444316]

   Smazat
 2. Vlastenka


  Tohle je skutečná totalita.
  A naše vláda i médi mlčí!!!
  Absolutní konec autonomie.  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/30759-aktualne-skandalni-dokument-podepsany-francouzskymi-a-nemeckymi-diplomaty-o-budoucnosti-eu-definitivni-konec-nasi-svobody-a-demokracie-.aspx

  OdpovědětSmazat
 3. Čtu s toho, že by byla chyba sekat Junkcerovi hlavu, protože by horší dvě narostly. Moudré tedy bude nedělat nic, a vyčkat jak si se stavem poradí imunitní systém zvaný parlament, samozřejmě ten Evropský. Tonoucí se jednonohé ještěrky chytá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, článek ve svém úvodu správně (!) doporučuje usekat všechny hlavy, které doteď s bruselskými psychopaty kolaborovaly. A to včetně jazyků, tj. včetně hlav všech kolaborujících prolhaných novinářů.

   Smazat
  2. Udělejte to, a příště budete mít v EU 54 států.

   Smazat
 4. Pro EU platí totéž, co pro Demokracii samu, je to děs a běs, ale nic lepšího nemáme. Britové si udělali dovolenku a festival bláznovství, ve kterém se opili snem o tak zvané "nezávislosti", nezávislosti na integračních tendencích. Projekt EU je o hledání přirozenosti kooperace. Jako dobrý příklad by mohl posloužit právě onen hypotetický most přes kanál Lamanč. Británie si ho sama nepostaví, kdyby pro něj byl důvod. Ty mosty jsou symbolické, a vždy vyžadují dva břehy a něco "navíc", a to "navíc" je právě Evropská unie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Násilná globalizace je zločin páchaný na demokracii a národních státech. EU, NATO, TTIP - to je násilná globalizace!

   Smazat
 5. Ten článek je dobrý, jenom mě tam trochu zarazil ten "příliv uprchlíků, kteří už ani nemarkýrují, že utíkají před válkou". To evokuje představu, že ubohá, hodná EU, chudinka nemůže nic dělat, i když ráda by.

  Je-li vskutku tak bezmocná, pak jí není pomoci a měla by být zrušena, protože jednotlivé země sílu bránit se, v sobě určitě najdou.
  Podle různých příznaků se však zdá nade vše jisté, že EU ty uprchlíky ve skutečnosti CHCE a jejich příliv podporuje. Nevím, kdo zpoza kulis Evropou vrtí, ale je to jasný podvod na lidech - tvářit se, že se jakési řešení hledá.
  Takováto podvodná EU by měla být také zrušena. Včera už bylo pozdě.

  Neříkám, že je myšlenka evropské integrace špatná, naopak.
  Ale nesmí probíhat proti vůli národů, pouze z vůle byrokracie, která se nikomu z ničeho nezodpovídá.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní11. července 2016 21:14
   Naprosto souhlasím s Vaším názorem (snad už by to měl být všeobecně přijímaný názor), že orgány EU, se snaží do našich států nacpat takové množství, s námi nekompatibilních hord, které je potřebné, pro rozvrat našich států.
   Jelikož to silně zavání vlastizradou, mají premiéři poslední šanci, v Evropské radě situaci zvrátit a začít hájit zájmy svých občanů. Potom by opravená EU mohla dále existovat. Nejlépe, se zavedením prvků přímé demokracie, aby se opět nestavěla, proti svým národům.
   Obávám se, že toto se však nestane. Potom je na občanech států, jakým způsobem si vymůžou svůj výstup z nepřátelské EU a potrestání zrádců. Pokud bychom to neudělali, tak tím říkáme, že na naší existenci nezáleží. Takto se však k životu, nestaví ani ovce. P.K.

   Smazat
 6. Ja bych zaved sedmihlavou san /hodne hladovou/, ktera by pozirala denne ztotalizovany zdoktorovany a zprofesorovany inteligenty a inteligentky !! Zarucil bych ji totalitni raj v Bruselu, bezednou zravost bych povzbuzoval hektolitry aperitivu...V Bruselu pak bych nahradil celou vladu EU a parlamentu nekolika zelenymi trpasliky /sanevzdornymi/a vse by skoncilo v dobrem...V zime bych vozil san na sanich a v ruske trojce a i kozich bych ji poridil...aby nenanstydla...

  OdpovědětSmazat
 7. Článek sice fajn, ale "svobodné národy" pana Vondrušky jsou krutá abstrakce. Až po tom Czechoutu by se ukázalo, že "svobodu národa" si bývalí ODÁci jako on sám (no tak dobře, on je filosof), ale jako Dlouhý, Tuneldědek a spol. představují po svém.

  Hypotetické svobodné Česko pana Vondrušky v hypotetické "Evropě svobodných národů" by mělo problémovou agendu: a) možná téměř klasický třídní-politický boj na národní úrovni (což je dneska zamaskované), pokud by samozřejmě nepřevážily zbylé faktory, b) národní bezpečnost ale HLAVNĚ c) rébus, jak svobodně národně řešit zfinancializovanou a zglobalivanou ekonomiku.

  Pan Vondruška to asi myslí dobře. Ale ani svobodné národní Česko nezačne na zelené louce. Jak bude řešit bordel, který zdědí ? Bude snad bránit globálnímu kapitálu, aby se - v souladu s ideály svobody a liberalismu - choval globalisticky i v tom Vondruškově svobodném národním státečku ? Co třeba udělá s Bakalou a podobnými ?

  Velmi pravděpodobné vyústění takových ideologií je buďto nějaký národní fašismus, co já vím, perónismus, který to na začátku třeba myslí dobře, ale bez gestapa nebo estébé se nakonec taky neobejde. Druhá varianta je zcela nestydatá, otevřeně prodejná koloniální buržoazie + and her philosophical melody boys + girls + LGBTs :-) . A upřímně řečeno, role ODA v privatizaci - darmo mluvit.

  Sorry, Marx-Lenin rulez

  VR

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.