Reklama

pondělí 11. července 2016

Hlas elit, hlas boží?


Luděk Ševčík
11. 7. 2016   
V článku Jiřího Pehe /pondělí 4.7.2016/ „Hlas lidu, hlas boží?“, klade autor mimo jiné otázku „Co když ale britský lid opravdu rozhodl většinově hloupě, protože jedna jeho část vůbec netušila, jaké může mít tak komplexní událost, jakou je brexit, důsledky? Máme mlčet jen proto, že rozhodl lid ?“


Autor se bohužel svým způsobem nahlížení na referenda, či jiná všelidová hlasování, nepozvedl nad současný trend politických elit, které se domnívají, že jen jejich rozhodnutí mohou být chytrá. Robert Malecký v Hlídacím Psu dokonce píše „proč necháváme volit prezidenta stejnou skupinu lidí, kvůli kterým se píší další a další zákony na ochranu spotřebitele“. Do třetice se přidal i ministr Dienstbier, který zapochyboval o zákonu o referendu, neboť se obává, že by „se lidé rozhodovali na základě zcela smyšlených, prolhaných, nebo nijak ověřitelných argumentů“. Tuto perlu bohužel nedotáhl do konce, neboť by musel pokračovat návrhem na zrušení vlád, protože některé „rozhodovaly na základě zcela smyšlených, prolhaných, nebo nijak ověřitelných argumentů“ dokonce o vypuknutí válek, což byla mimo jiné nucena konstatovat i zpráva vyšetřovací komise vedená bývalým vysokým úředníkem Johnem Chilcotem.

K volbám, kde se lidé rozhodují většinou „ na základě zcela smyšlených, prolhaných, nebo nijak ověřitelných argumentů“, je tedy občany možno připustit, ovšem k referendu, po kterém není tak lehké sestavovat koalice a program rychle opustit, již ne.
Tito pánové /a další a další/, kteří se zjevně počítají mezi elity, protože by asi nešli sami proti sobě, přitom nedokáží /nebo nechtějí/ ani pochopit základní principy demokracie. Lid totiž nerozhoduje chytře, či hloupě, lid rozhoduje především demokraticky! Většinově. A toto rozhodnutí každý demokrat ctí. Vždyť je jen fikcí, že by elity rozhodovaly moudře, o tom je téměř nekonečně příkladů. Ale možná rozhodují tak, jak se to líbí autorovi článku. Proto je, nedemokraticky, adoruje. Dalo by se říci, že propaguje heslo „Hlas elit, hlas boží“.

Že voliči brexitu neměli tušení, jaké může mít jejich volba důsledky, není jejich vinou. Je jen vinou elit, že jim je nedodaly, je jejich vinou, že nedokázaly svými argumenty voliče přesvědčit. Prohrály v politickém boji. Pokud budou na svou prohru pohlížet tak, jako Pehe a další mnou jmenovaní, nic nepochopily. Nic se nenaučí. Budou odsouzeni k dalším a dalším prohrám. Neboť heslo „Hlas lidu, hlas boží“ se nikdy nepíše s otazníkem. Maximálně tak s vykřičníkem.

69 komentářů :

 1. Možná, že kdyby přes La Manche vedl most a ne pod La Manchem tunel, že by to dopadlo jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. La Manche je nějakých 35 km a hloubka maximálně 172m, když se podíváte na seznam největších mostů, tak by mezi nimi nevypadal až tak nereálně.

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_longest_bridges_in_the_world

   Jenže EU teď asi nebude mít motivaci stavět most Britům pro radost.

   Smazat
  2. Od té doby, kdy Sókrates vypil svoji číši bolehlavu, se má zato, že vůle většiny je nezpochybnitelná.

   Smazat
  3. Demokracie sice stojí za hovno, ale pořád je to lepší než tyranie osvíceného diktátora.

   Smazat
  4. To jo vždycky je lepší,kdyz nám těch osvícených diktátorů vládne pár desítek ne jeden. Alespoň se mohou pravidelně střídat ,aby ti dole měli pocit,ze něco zmnenili :)))

   Smazat
  5. No prosím, pokračuj, já poslouchám.

   Smazat
  6. Vláda diktátora je vždy lepší než jakákoliv lůzokracie!! Stát vedený straníky a parlamentem plným rozhádaných a zkorumpovaných partají a frakcí, které se střídají po 4 letech, nemůže směřovat k naplnění dlouhodobých cílů a k stabilitě. Každé rozhodnutí je těžké prosadit, vše se ruší a předělává, projevuje se neschopnost, neakceschopnost a rozklad strategického myšlení i dlouhodobých vizí.
   Přirozeným a historicky prověřeným principům nejlépe odpovídá systém, ve kterém je dlouhodobě v čele státu silná osobnost se významnými rozhodovacími pravomocemi splňující přísná kritéria. Do čela státu musí být vybrána moudrými národa hlava státu s posílenými pravomocemi a na delší funkční období.Takový vybraný Vůdce ovšem musí splnit řadu kritérií a testů, aby uspěl jen čestný, poctivý, inteligentní, národně orientovaný a schopný kandidát či kandidáti (lépe je podle osvědčeného vzoru antické republiky římské mít diktátory dva, střídající se obden a tak se vzájemně kontrolující).
   Raději než odvolatelnost těchto diktátorů z iniciativy veřejnosti je vhodnější přesně stanovit etický kodex a další přísná pravidla, která musí oba vládci splnit a která nesmí porušit během výkonu funkce. V případě porušení automatické odvolání, poprava s celou rodinou a osobní gardou a volba nového spoludiktátora.

   Smazat
  7. Anonymní11. července 2016 8:45
   Příznivče diktatury, mohl byste uvést, kdo by byl tím posuzovatelem, zda osvícený vládce porušil nějaká přísná pravidla? Neosvícený soud? Nebylo by to znevážení osvíceného?
   Dále, Vámi navrhovaná střídačka dvou osvícenců, by při současném stavu morálky, zřejmě hodně rychle přešla v nějakou tajnou formu, opoziční smlouvy.
   Držme se již poznaného, že moc korumpuje, absolutní moc korumpuje absolutně a nepředávejme svá práva žádným, ani „osvíceným“. Občan by měl mít právo poslední instance a prostřednictvím referenda odvolat jakékoliv své zástupce, když poruší ona „přísná pravidla“, jak uvádíte. P.K.

   Smazat
  8. 8:45

   To už tady taky bylo. V Římě. Pretoriáni byli osvícení až na půdu. Mi to připomíná pasáže z Parkinsona, jak vybírat adepty na post vysokého úřadníka, aby se jich zase jako nepřihlásilo moc. Kandidát musí být připraven na tři kola v ringu s boxerem těžké váhy (rukavice zajistíme, cvičky, trenýrky a tílko prosíme vlastní), jeden rok před dosažení služebního stáří s nárokem na odchodné bude usmrcen (bezbolestně) a takové hlody.

   VR

   Smazat
  9. A abych dodal něco trochu serióznějšího, tak v té vaší soustavě ten diktátor právě vlastně není držitel moci. To jsou ti auguři a soudci. A mocenské vztahy jsou v nejlepším případě dynamická rovnováha, je to proces, ne stav, ergo kladívko nakonec stějně přijde Caesar.

   VR

   Smazat
  10. Muž vybraný moudrými národa je neúplatný a nezlomný ve službě Vlasti! Ten druhý co h střídá taktéž. To je pojistka. Jedinec se může občas zlomit, i když tak ocelový charakter ztěží! Píšu o mužích typu Robespierre, Lenin či Putin, proboha! Ne o Dantonech, Trockých a Porošencích!A i kdyby se jeden z nich ukázal být kolísavým Dantonem, renegátem Trockým či lokajem mocných Prasenkem-Waltzmannem, furt je tu ten druhý a ten to ohlásí Radě starších - soudcům odvolatelům!

   Smazat
 2. Ale ten samý hloupý lid má volební právo. Jenže volby jsou vždy nastaveny tak, že s výsledkem se dá moudrou elitou manipulovat k jejímu prospěchu. Pokud by volby mohly cokoliv změnit, tak by už dávno byly zrušeny. U referend se o tom proto uvažuje, protože tam se pouze sčítá pro a proti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volby samozřejmě jsou právě proto, že mění - lidi. Vytvářejí v občanech závazek, chovat se "demokraticky" a přijmout elity, přitom voliče ponechávají bez naděje osamoceným hlasem něco změnit. Elitám současně poskytují nezpochybnitelnou moc a alibi k čemukoliv.
   Problém spočívá v omylu, že demokracie = volby. Kromě manipulování voliči, výběru kandidátů, různých kvót i přímé podvody svědčí o opaku. I o kvalitách poslanců lze pochybovat - inteligencí jistě nepřekračují průměr populace tak spolehlivě, jako sociální patologií.

   K otázce EU - její smysl, přínos a prospěšnost by měly být tak zřejmé, aby o nich mohl rozhodovat každý občan. V opačném případě zde nemá co dělat.

   Smazat
 3. Nebo pod vodou průhledný Hyperloop.

  OdpovědětSmazat
 4. V kazde zemi na svete jsou lide rozdeleni do spolecenskych vrstev... Ta nejhloupejsi vrstva v kazde zemi je ta, ktera nema kontakt s ulici. Jejich totalni degenerace je zarucena svoji izolonovatosti. Dejiny to potvrdili 100 x.

  Ta nejvyssi trida se bavi 2 hodiny o poleve na salat i v dobe, kdyz ulice vre hnevem.

  Tato nejvyssi trida absolutne nezna dejiny, ve kterych by nasla orientaci. Je tupa jak dreveny houpaci kun..
  Je indoktrinovana hloupostmi. Je nasprtana predlozenymi nepravdami, ktere vyhovuji ambicioznim tyranum, usilujici o osobni moc nad svetem a dokonce je i silne nepoticka.

  Je nejvyssi cas ji vymenit, nebo zkoncime zivot v radioaktivnim zareni vsichni. Oni jsou proste kratkozraci a hloupy.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni nejsou hloupi,sveta znaly, jen chteji zredukovat populaci na manageable 50000000. Viz Georgia stones.Bill Gates je jednim z nich My vsichni mu hrajem do ruky how's that sound buddy?

   Smazat
  2. Sveta znaly.... ty znas tak akorat, podle tvych prispevku, posranou south afriku a nemene posranou usa. Ja jsem obel cely svet nekolikrat ve sluzbach firmy Bechtel,stavel jsem plynovody,ropovody, zkakaplonovacky na zemni plyn delal jsem tuto praci pres 35 let po celem svete. Znicilo mi to zivot,nemam rodinu ke ktere bych se mohl vrati v tezych casech. Mam miliony ktere jso mi na hovno kdyz potrebuji pohladit a pochovat a rici ze everything will be okay. Fuck,,,i hate this fuckup world.....

   Smazat
  3. O milionech raději moc nemluvte, aby vás někdo nechtěl pohladit trubkou od lešení.

   Smazat
  4. souhlasím s Vámi, už dlouho sleduji :) Vaše příspěvky a není nic v čem podle mě nemáte pravdu.

   Smazat
  5. Jerry Jencik - zadejte si inzerát na nějakou seznamku a zmiňte se o plném zaopatření - ba víc než to. Stovky krásných žen se budou hlásit, že vás pohladí, postarají se o vás, zpříjemní vám život a tak dále. Pak už jen moudře vybrat. O svých zkušenostech ze světa napište knihu - nebo si najděte někoho, kdo ji napíše a později se to i nafilmuje. Bude z vás celebrita - i to je způsob jak skoncovat se samotou, obklopí vás svět celebrit a bulváru. Tak ať se vám daří.

   Smazat
  6. Je to tak. Hlásim sa prvá, aj písať viem. len USA už nemám rada...:-)eMKa

   Smazat
 5. Počkejme si na volby. Ti, co dneska plédují za nepovolení referenda pro údajnou neschopnost lidí pochopit, pro co vlastně hlasují, se budou předhánět v tezích, že voliči nejsou hloupí… Jako bych to slyšel, je to tak vždycky. A ještě k tomu, nevím, jak to říci slušně, Pehemu: všimli jste si, jak se pomalu, ale jistě objevují teze, že nesmíme na Východ, ale tam, kde jsou Němci? Pehe, Švejnar…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perlou z teflonu jest HEHE /Pepku vyskoc!/. Splachne bezpecne vse i s demokracii, ktere se mu ted silne nezamlouva.Ale neveda jak vysvetlit hlupakum vo co de, sam upadl do zmatku sveho vlastniho chaosu ,ve sve chradnouci a temer mrtve dusi. Mysli to ovsem s nami dobre do posledniho okamziku sveho zivota a poucuje. My lid nepoucitelny ,vzdorujici vsemu spravnemu a uzitecnemu a vladnouci v demokracii ze suterenu, potrebujeme nejak vysvetlit jak si pocinat SPRAVNE pri volbach a plebiscitech. Drtiva vetsina medii v rukou velko-baronu Murdochu,co manipuluji s volbami radila spravne,ale lid tentokrat nedbal...Sadam zase demokrat nebyl a vlad si jak chtel a proto byl demokraticky sprovozen ze sveta. Pan HEHE ovsem mel zakazat referednum v Britannii, vcas. Zaspal.A ted to svadi na lid, kterej po staleti volil spravne-dobre, protoze nemel na vybranou a pak se jednou splete a to je povyku....To mel p.HEHE predvidat,ze lid neni neomylny a nechat volit papeze i s cardinalijema, ktery chteji tradicne uloupit CR jako vzdy ...Bezpecna metoda spravne volby je votevrit vsechny hospody 24hod.a gratis/aby si lid uzil, protoze nic neni zdarma ani ta demogracie// denne asi tak pul roku pred datem referend vseho druhu. Nikdo pak neodola volit spravne ,ale nebezpeci je, ze se lid bude domahat dalsich voleb uz pristi mesic...

   Smazat
 6. Hloupost umí vydávat zvuky, ale je hluchá.

  OdpovědětSmazat
 7. Pehe byl škodič a bude škodič, v tom je spolehlivý. Ani teď nezklamal.
  J.M.

  OdpovědětSmazat
 8. Pehe je blb nadstandartních rozměrů a koleduje si o přeshubu....

  OdpovědětSmazat
 9. Maďaři jdou naplno do referenda ohledně kvót pro uprchlíky.
  Měli bychom jít okamžitě s nimi. To jen momentálně je trochu klidu při vyrušení Brexitem. Pak bude pozdě! Našim námi voleným už nelze věřit, nesouhlasí jen pokud nejde do tuhého, pak nás nějakým trikem podrazí. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další nesmyslné referendum. Buďto to bude 95% nebo 97% proti ... EU se zapře jak mezek, a Maďaři naoplátku budou dokazovat archimedův zákon.

   Smazat
  2. Uprchlíci by měli být VŠICHNI umístěni do země s nejvyšší sociální podporou, aby si nemohli stěžovat, že se jim jinde dostalo méně, než si zaslouží v Evropě.

   Smazat
  3. Už je potřeba chystat pro ty křiváky provaz.

   Smazat
 10. From honolulu to Jerry Jencik (1:17)
  Dedku ty nepotrebujes POHALADIT, ale nekopnout rit, kvuli svoji sebelitosti !

  Na kazdeho chlapa ve Tvem veku existuje 100 zen , ale 90
  z nich Te vezme do "cistirny", kdyz nezatajis penize.

  Na computru najdes seznamky ! Kde zijes v Australii ?
  Ja zije na jihozapadni Floride. Rozhodne netrpim samotou.

  Trpim spise strachem, ze se moje "udrzbarky" vzajemne dovedi o sobe navzajem a zmlati me, jako v Columbusu v Ohiu.

  Na Floride je plno osamelych zen ve Tvem veku. Dale Ti oznamuji, ze zde ziji Latinky/Hispanky a jsou to v prumeru krasavice. Maji vrele kamaradske povahy. Oni Te budou hladit celou noc. ( A mas o pruser postarano.)

  Nevi vsak o Tobe , dokud nevystrcis makuvku a
  nezakricis. I AM HERE, nebo spanelsky ESTOY AQUI !

  Jak je to vsak v Australii nemam poneti. Tvuj problem je chlapa nehodno, VERCAJK ti stoji za hov.o !

  Frantisek Ladislav Vrchlicky o Tobe napsal oslavnou
  basen !
  "Stary hradni doma sedi,
  na "VERCAJK" si smutne hledi !
  Mrska mala nechce stati,
  jen mouchy mu chodej na nej srati"..
  atd. atd.
  nick honolulu - witchdoctor psychiatr..


  OdpovědětSmazat
 11. Panove, kdyz uz jsme u tohoto thematu (1:17) - tak mi dovolte podotknou, ze ruzne narody maji ruzny
  temperament !
  Ruzne hodnoty ! Vztah k hudbe a kulture ! Vztahy k praci a dokonce jiny smysl pro humor - jine naviky ! To vse je zapricino GENY !

  Proto je velmi dulezite, aby jste si pustili do sve zeme pouze ty narody, ktere budou schopni byt po case stejni jako jste vy. Ty narody, ktere s vami dokazi splynout a jsou pro vas prinosem.

  Ti co nesplynou vas vybiji, tak jako se stalo v Rhodesii, Zaire, Mozambique a jak se deje v JAR v techto dnech.
  Jak vidite ve zpravach z Dallasu, tak v Americe to splynuti take nefunguje. My tomu rikame polarizace.

  NEVERTE zadnym socialnim inzenyrum, kteri do vas husti jejich indoktrinace ! NEJSOU kvalifikovani ! Maji pouze utopisticke theorie.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 12. (1:17) slova utechy dedku, pro Tebe do Australie ve spanelstine o
  SOLADAD = LONELINESS = SAMOTA ! Sedni na letadlo a let do kamardskych, vrelych zemi.
  Nana Mouskouri na YouTube
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kašpare kde bereš jistotu, že někdo stojí o tvoje rady. Jdi do prdele s tou amerikou a nechej seriozně diskutující.

   Smazat
 13. Tento pán Pehe se pasoval do role člověka, který ví všechno nejlépe , a tak píše kolektivní odsudky celýchb národů, tu Britů, tu Čechů.
  Např napsal v době, kdy jakákoliv záporná hodnocení migrantů byla zesměšňována a v mainstreamu cenzurována, v BL
  článek : " bohužel tváří v tvář uprchlické vlně a islámu je nejvystrašenějším národem v Evropě Česko“. No a za dva dny
  došlo k útokům v Paříži. Takže to panu Pehemu s jeho jaksi bezbřehým pozitivním přístupem k migrantům a označujícím každého, kdo si to nemyslí za xenofoba ukázalo, že nějaké kontrolní mechanizmy a obavy jsou namístě, což neelity dávno věděly. A to elitního Peha , který vše nejlépe ví, nenapadlo. A tak je to se všemi jeho manipulativními komentáři.

  OdpovědětSmazat
 14. pan pehe stoji v řadě kazatelu jako je duka papež či naš milouš vovar jeho předchudce nevyjimaje jen on a jmenovani maji pravdu vždy a pošli od boha ktery stejně neexistuje leda tak v rauši či s mariankou

  OdpovědětSmazat
 15. Prounijní neřád.

  OdpovědětSmazat
 16. Ve stejne dobe , kdy pan Pehe delal cisnika v New Yorku, tak americka TV ukazovala radikani Islamisty, kteri se netajili nenavisti vuci Zidum.
  Oni rikali nekolikrat, ze je zazenou do more (Israel).

  Pan Pehe ty porady asi nevidel, nebo nemel strach, kdyz byl za velkou vodou. Ted Merkerova posle Islamisty do Prahy, protoze jich ma v Nemecku 1.5 millionu a pan Pehe v Praze neni chranen velkou vodou (Atlantikem.)

  Praha sice nema more, ale ma Vltavu a pan Pehe je natolik inteligentni, ze vi, ze ji nepreplave az Islamiste dodrzi jejich slib.

  Pan Pehe ted bude horlivym vlastencem a bude nejlepsi kamarad profesora Konvicky z Budejovic.
  VZDYT JINOU MOZNOST NEMA !
  nick honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu.
   Ten si umí pohrát se slovíčky a z pravdivých částí vytvořit lež, či alespoň obrátit tak, jak se zrovna hodí.

   http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-pehe.php?archivelist=187

   Smazat
  2. Ten blbstein a kamarád opilce Havleny jménem PCCCHHHHEEE,má nejmíň co mluvit,neumětel z pražský blbárny!

   Smazat
  3. http://www.vzdelavaci-institut.info/

   Havlovu instalaci do funkce prezidenta podporovala jak Moskva (KGB), tak Washington (CIA).
   Co Kocáb pořád mele, je úplně mimo. Ten není ani figurka, protože je jen ocásek maňáska, který patřil figurce.

   Smazat
  4. kocab zparchantěl a stoupla mu slava do hlavy i hrdinu děla sam ze sebe jakoby poroučel ušakum a rusakum a ti před nim klečeli na kolenouch a třasli se strachy cha cha cha takovej tatrman magor k veškrnovi k pohledani

   Smazat
 17. Prasata typu Jiří Pehe je třeba střílet jako škodná prasata ihned při zahlédnutí přímo pro výstrahu ostatním divočákům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, tak jest. Jenže ty svině jsou vychytralé a schovají se klidně i pod posedem, a když slejzáš, zase vylezou.

   Smazat
 18. V poslední době už dělím elitáře jen na dvě odrůdy:
  — aspoň trochu demokraté;
  — úplní meritokraté, tzn. antidemokraté.
  A protože ti elitáři vesměs vůbec netuší, podvědomě si nedovolí přiznat si to, že jenom hloupě posluhují korporátní totalitě,
  tak dnes jsou většinou víc mimo mísu, než kdekterý obyčejný poctivec z Horní Dolní obdařený dostatkem selského rozumu a zděděného moudra.

  Pane Luďku Ševčíku smekám, krátké a výstižné.

  OdpovědětSmazat
 19. Truman byl svině, ale tohle sedí i na dnešek.

  V roce 1945 u příležitosti kapitulace Japonska prezident Truman popsal v kabelogramu admirálu politickou korektnost Nimitzovi a generálu MacArthurovi takto:


  Washington, D C
  21:20, září 1, 1945
  Pro: D. MacArthur / Ch. Nimitz
  Od: H. S. Truman

  Politická korektnost je doktrína, v poslední době oblíbená blouznivci a nelogickou menšinou.
  Podporují ji mocná mainstreamová média, která si myslí, že je možné uchopit kus hovna za čistý konec!

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/07/11/vtip-na-tento-den-164/

  OdpovědětSmazat
 20. Hlas jelit, byl boží vždycky. Hlavně když bylo k nim co pít.

  OdpovědětSmazat
 21. Vlastenka  Moc roztomilá parafráze "majora Gagarina".
  Neměla by to zazpívat arizonská pěnice Parkanová?
  http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/30764-dobry-den-pane-camerone-aneb-brexit-v-podani-parodie-na-slavnou-pisen-brexit-czexit.aspx

  OdpovědětSmazat
 22. Český lid se opravdu nechal zmanipulovat většinově hloupě, k stupidnímu infantilnímu zvonění klíči, protože většinová jeho část vůbec netušila, jaké bude mít tak komplexní událost, jakou je listopad, s následnými událostmi, vše založeno na prokazatelných lžích a na podvodech - viz velká lež o mrtvém studentovi, jaké to vše bude mít nedozírné důsledky při islámské invazi do Evropy a při štvaní lidstva do atomového armagedonu za svobodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   To bylo lehce pochopitelné.
   Kdo z nás miloval bolševíky?
   A kdo z nás mohl tušit (v naší naivitě), odkud tahají za nitky.
   To se skutečně nedalo předvídat.
   Každopádně se s nimi mělo zatočit, protože dnes v podstatě ovládají politiku i ekonomiku.
   Nemám na mysli klasickou KSČM, ale všechny ty Junky, Dlouhé, Tlusté, zombie z 68. atd.
   To je pohroma...
   A řádí to ve velkém i v Bruseli, který jede v tuhém neomarxismu.

   Smazat
 23. Vlastenka


  Pokládám za hodně velkou odrzlost, když si politici myslí, že jsou chytřejší nežli "sprostý" lid.

  Takový blb jako Laudát, Ženíšek, Langšádlová, Benda a další exoti nedosahují ani IQ šumící trávy.
  O intelektuálních gigantech, kteří šéfují Bruseli, jako je knihkupec Schulz, Tusk nebo Barroso, škoda mluviti.
  Někteří politici sice úplně tupí nejsou, ale zase vykazují naprostý deficit charakteru.


  Čím vyšší vzdělání, tím méně zdravého rozumu.
  Jestli ono to nebude taky z části rapidním poklesem úrovně škol na celoevropské úrovni.
  Co byste taky chtěli od takových "vysokoškoláků" studujících v potu tváře gender, multi-kulti nebo "sociální vědy"(takové skvosty vyučují např. na Pehecí N.Y. "univerzitě").

  OdpovědětSmazat
 24. Bylo to předem zbuntované. Stačí se kouknout na EUROMED.
  Co je to za blbost každý rok přijímat 1mil, nebo 0,5mil migrantů se zdůvodněním, že u nás nemá, nebo nebude mít, kdo pracovat a přitom tu máme fůru nezaměstnaných, kteří by tu práci rádi.
  Co to má být za práci?! Válka s Ruskem, nebo množení se?!
  Co to tady máme v politice za blbce!
  Agenta Plavce, agenta Bureše -------

  OdpovědětSmazat
 25. Takhle se tvoří ELITA.
  Nejdříve se dělá pavěda a potom šup do politiky, kde se mele páté přes deváté.
  Člen partaje agenta Bureše. Potom je volte!
  Kdyby měl zásluhu z jedné desetiny co Stalin, tak by byl pánbůh. Tohle je příklad učence, který se podobá proradným kněžourům.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zlatuska-pro-PL-Popularita-Hitler-nebo-Stalin-byli-take-popularni-ale-do-jakeho-srabu-sve-zeme-dostali-Rozumbradove-co-plivete-na-Merkelovou-444163

  OdpovědětSmazat
 26. (9:15) Vy o tom nevite, ale Truman si velmi stezoval na Zidy. (Zakladal se Israel v te dobe a cast Ameriky byla proti.)

  On rikal, ze : "Nikdo se jim nedokaze zavdecit i
  kdyby 100 x chtel", a take narikal sam nad sebou. On rekl do slova :
  " Jak ja je mohu uspokojit, (Zidy), kdyz ani Jezis Kristus to nedokazal ".

  Zde je dalsi jeho veta :
  " Nikdy jsem nikomu nedelal ze zivota peklo. Pouze jsem rekl pravdu, a ta byla peklem".

  Dalsi jeho slova :
  " Je udivujici, co jedinec dokaze, kdyz se neohlizi na to, kdo z toho ma vyhody".

  To byl velmi zajimavy president celym svym zivotem.
  Jeho nabozentvi bylo evangelicke. (Babtist.) Kdyz vladl v Bilem dome FDR, tak se s Trumanem vzajemne ignorovali.
  Byl farmarem , vojakem, soudcem a vicepresidentem.
  Byl presidentem Ameriky 8 let.
  Nekrivdite mu ! (Dejiny Ameriky jsou velmi zajimave a v Evrope nezname.)
  nick honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nevím, ale člověk, který nechal použít atomové bomby a vytvořil Doktrínu zadržování - Trumanovu doktrínu, jejíž název se převtělil do zadržování Ruska až do dnešní doby - teď se na této vlně jede o sto šest, tak moc Americe neprospěl.
   Tam někde je počátek zadlužování amerického lidu židobankéřům, kteří si ho omotali kolem prstu a proti kterým naoko vypustil pár vět, aby se zavděčil každé voličské skupině.
   Co Vy na to?

   Smazat
 27. Co můžou staré struktury z NATO zadržovat, když nezadrží ani PRD?!

  OdpovědětSmazat
 28. Ty vole voliči, zase máš po piči!!!

  Elita je hlas náš boží.
  Kdo jim do úst rozum vloží?
  Je to bankéř, zlořád světa.
  Pro nějž jsme jen toaleta!

  OdpovědětSmazat
 29. Soudím, že skvělý absolutní vladař je lepší než demokracie. Ovšem demokracie je lepší, než mizerný vladař.
  Kdyby Vůdce byl naprosto skvělý a nemohl být vystřídán nějakým šmejdem, pak by asi jeho vláda byla ideální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastimile!, a kde mají ti skvělí líheň?
   Nemají, viďte?, a proto je demokracie vcelku dobrá (jakkoliv je stále zatížena nekvalifikovaností kolektivního úsudku).
   Plebejové sice nemusí všemu rozumět, ale to nejpodstatnější dokážou vycítit. Nadmíru bystře.
   I kdyby demokracie byla použitelná jen k tomu, aby napomáhala vyměnit ty, kteří se ku všeobecnému prospěchu neosvědčili ...
   p.s. což je ovšem pádný důvod k tomu, aby se jej ti, co jsou dnes u koryt, báli jako čert kříže.
   Lidičky se těm "elitám" jednou náramně hodili. To když jim prošlapávali cestu a vynesli je k "lizu". A dál jsou už na obtíž?

   Smazat
  2. Ano to je známý fakt. Demokracie je hnůj, to už poznal Sokrates 500.let před naším letopočtem. Ona totiž je demokracie pouze začátek fašismu nevyhnutelně tento způsob řízení společnosti k němu vede. Fašismus pak vede k válce a po resetu, jako že zase demokracie než se dojde zase k fašismu.

   Problém s absolutním vladařem je v tom, že když je dobrý tak to funguje a když špatný, tak je to katastrofa. S tím mají zkušenosti v Rusku - dobrý car země vzkvétá. Problém souvisí se řízením, každé řízení nutně musí mít jednu hlavu (demokracie to je jako loď s více kapitány, kteří si odděleně řídí loď po svém - jeden natahuje plachty, druhý točí kormidlem, třetí myje palubu apod. - což zdánlivě jde v klidných vodách, alespoň se něčemu věnují a baví je to - ale nikam nedoplují nakonec způsobí zkázu - pak se někdo nasere a námořníci, když ten bordel vidí, tak ho podpoří a je tu fašismus).

   Takže problém je v tom jak vybrat dobrého cara a jak zajistit; když se ukáže, že car je špatný; jeho vyměnitelnost.

   Smazat
  3. Přesně! naprosto souhlasím!!!

   Smazat
 30. (14:25) on mel spatny vztah s FDR, ktery ho uplne ignoroval. Harry Truman byl vicepresidentem pouze 80 dnu, kdyz FDR zemrel v dubnu 1945. O existenci Atomove bomby vubec nevedel a svrzeni bomby bylo duvodem, ze se Japonsko vzdalo. Takze proti tomu nic nenamital.

  Americane se divaji na valku s Japonskem jako na RASOVOU valku. Japonce nemaji dodnes radi.
  Takze argument proti pouziti A-bomby neuznavaji.

  Vztah se Stalinem nebyl uplne spatny, ale Truman mel za zle Stalinovi, ze ma v jeho vlade silny vliv zidovska skupina. Mozna to byl zaklad toho, ze se Stalin zacal soustredit na Zidy v t.zv. doktorske konspiraci.

  Truman dal Stalinovi luxusni auto stavene rucne ve Warrenu (Ohio), ale snazil se ho primet k zastaveni rustu vlivu komunismu v Asii.

  Harry Truman nechtel atomovou valku s SSSR a Cinou, to byl duvod proc vyhodil generala MacArthura, (1952) ktery atomovou valku s Moskvou chtel.

  Ziji v Americe 2/3 sveho zivota a znal jsem osobne stare chlapy, (vojaky) kteri slouzili jak pro MacArthura v Asii, tak pro Pattona v Evrope.. Jejich vety jsou jine nez byl officionalni nahled.
  Proto si myslim, ze Truman zachranil milliony zivotu tim, ze krotil horke hlavy. Jak MacArthurovu tak Pattonovu.

  Ted vsak ma Evropa uplne jiny problem, a to o cem je rec je pouze zajimavost v dejinach.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 31. Zde mate pocet statnickych elit uznavanych svetem !
  Rusko ma 4, Cesko ma 2, Madarsko ma 1,
  UK ma 1, Francie 1-dnu, (zena). Amerika ma 4 + jednu zenu.

  Vsichni ostatni nemaji absolutne nikoho !
  Ti ostatni jsou pouze figurky a loutky.
  Nejhure je na tom Nemecko...
  Merkerova je tak vzacne destruktivni, ze je to ona, kdo je zodpovedna za pristi nepokoje v Evrope.

  Zjevem, intelektem a osobnosti nejpritazlivejsi je Jeanine Pirro. Jak je na tom Zacharova v Rusku nevim. Rusky nerozumim.
  Soudkyne Pirro je fascinujici zena s velmi dobrou vyridilkou, logikou a bystrosti.

  Amerika ma take novou recnickou hvezdu. Jmenuje se Stephen Miller. To je pozitek ho poslouchat. On je Ashkhenazi Zid, ktery utoci na Hillary a na Neocons. Myslim si, ze je na zacatku velke karieri.
  Co slovo to kladivo.
  Zijeme v zajimavem, ale nebezpecnem case.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 32. Panove v techto volbach - nejzajimavejsich, ktere se kdy v Americe staly, se cela zidovska komunita rozdelila na 3 tabory.
  Jsou to ti, kteri podporuji Neocons, co do poctu je
  jich 90, nejhlavnejsich vudcu. (Jmena jsou zname.) Ti prosazuji Hillary !


  Dale jsou to ti, kteri podporuji Donalda Trumpa, je jich 35, nejvlivnejsich. (Jmena jsou zname.)

  Treti skupina s minimalnim vlivem je dezorientovana a nema vliv na nic.

  Ma pouze svuj hlas ! To jsou vsichni ti ostatni. Budou vsak volit organizovane, ucelene jako volebni blok.

  Nejschopnejsi osobnosti ze vsech uvedenych skupin je Stephen Miller.
  Patrici do skupiny, ktera podporuje Donalda Trumpa. Ten ma na davy lidi nejvetsi vliv svoji rethorikou.

  Bernie Sanders je v ocich zminene recnicke hvezdy, popleteny Komunista, a Hillary je nedopatrenim na svobode pouze docasne.

  Americka ulice si mysly, ze skupina Stephana Millera za nejakou dobu, bude Trumpa vlastnit a dominovat.

  Ti co ho znaji dobre, jsou presvedceni, ze Trump bude dominovat a vlastnit je.

  On ma totiz schopnost vystihnout podstane a zakladni. Dale ma vzacnou schopnost se obklopit velmi nadanymi lidmi.

  Jak Jeanine Pirro, (Katolicka) tak Stephan Miller (Askhenazi Zid), pracuji pro Trumpa. (Presbyteriana.)

  Nabozenstvi je v Americe stale dulezite. Lide potrebuji spiritualitu a kostely jsou kazdou nedeli plne.

  Cela vlivna protestantska cirkev je na strane Trumpa.

  Hillary vsak umi mistrne rozehrat rasovou agendu a definitivne ma na svoji strane milliony vsech barevnych.

  Takze panove v Cesku, v Americe se bojuje o vasi budoucnost. Valecna strana Hillary a Neocons pujdou proti Rusku. Millerova skupina proti Rusku nepujde a Trump rozhodne take ne.
  Koncim panove, jdu plavat.
  Nadavejte mi az vecer.
  nick honolulu
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to ti věřím. Trumpa vám přeji. Také to vidím podobně.
   Hlavně na sebe dávej pozor a neutop se.
   Hotdogy s pivem dávej až po plavání.

   Smazat
 33. Kdyz se zamyslime nad dosavadnim behem dejin, tak elity mely sice vliv na jejich beh. Vubec jejich vliv nevnimam jako extremne prodpesny. Ci si myslite, ze to kam jsme se dopracovali je nejake echt terno? Mozna primitivni civilizace matek, mozna, babicek umoznila vyrust kazdemu z tech radoby velikanu. Jako DCV bych hloubavejsim doporucil se nad tim zamyslet. Kdyby nebylo tech normalnich, milujicich, pecujicich lidi, tak by valna vetsina velilanu zanikla v rannem veku a jsem si jist, ze na zdarny vyvoj lidstva by to nemelo devastujici dopad.

  OdpovědětSmazat
 34. Elity? Jaképak elity! Jsou to jen váleční zločinci, chamraď, vrazi a zloději. Jen mají bílé límečky, kravaty. Ale je to lidská spodina. "Naši "elitní" "politici" se mýlili v Iráku - prokazatelně - statisíce lidských životů ta mýlka stála, miliony rozvrácených lidských osudů. Libye - další prokazatelný a Obamou přiznaný omyl - desítky tisíc lidských životů ten omyl stál, statisíce rozvrácených lidských osudů. Jugoslávie - další omyl a další tisíce lidských životů, statisíce rozvrácených lidských osudů - další válečný zločin našich "politických elit" - když ti vepři řeknou, že je něco bílé, lze si s vysokou mírou pravděpodobnosti hraničící s jistotou vsadit na to, že je to černé - teď nás ženou do války s Ruskem, po boku nacistů bojovat za naše oligarchy, za zisky zbrojařů,generálské lampasy .... kdyby se jako oni chovalo dítě, zasloužilo by výprask. Co zaslouží oni? Aby byli voleni? Důvěru? Znovu? Opravdu? Kolikrát ještě? Zaslouží spravedlivý soud, jako byl ten v Norimberku. Je to v jejich zájmu. Soud ulice, na který si zadělávají spravedlivý být nemusí, humánní nebude. Spravedlnost a humanita nejsou jeho atributy.Podporují, chamraď, zásadně vše, co je proti zájmům jejich národů - teroristy, neřízenou migraci, sankce, daně, TTIP, výrodu závadných potravin, omezování osobní svobody a lidských práv těch slušných na úkor gaunerů. Něco se semele, něco se musí stát. Nic pěkného nás pod jejich "führeringem" nečeká. Vzbuďme se - naše děti si to zaslouží.

  OdpovědětSmazat
 35. Že by se Makrela probrala? Ale ne. To jen chce být znovu zvolena. O tomhle se jí říkalo dávno a nebrala to na vědomí.

  http://www.reuters.com/article/us-europe-migrants-extremists-merkel-idUSKCN0ZR1AH

  OdpovědětSmazat
 36. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.