Reklama

.

.

sobota 9. července 2016

Hňupové se sešli ve Varšavě. Budou strašit silou a připravovat se na válku. Nasrat! Měli by slyšet. Kanaďan Jírovec bez obalu o NATO, válkách i Brexitu

rozhovor
9. 7. 2016   ParlamentníListy

Když se neozveme proti válce, podporujeme hňupy, kteří o ní dál mluví jako o chlebu. Teď se sejdou ve Varšavě. Smyslem existence NATO je vytvářet napětí, které ospravedlní enormní přečerpávání veřejných peněz do kapes těch, kteří vydělávají na zbrojení. Tak hovoří biolog a krajan z Kanady Jiří Jírovec. Pro ParlamentníListy.cz se zamýšlí i nad tím, proč v USA lidé masově neprotestují proti současným „Vietnamům“.


Na summitu NATO ve Varšavě se jedná o posílení vojenských jednotek u hranic s Ruskem, tedy hlavně v Pobaltí. Co vy na to?

Nabízí se odpověď, že světu vládnou hlupáci. V obecnější rovině jde o to, že se svět nepoučil z válek, které předchůdci předem zmíněných politiků vyvolali v minulosti. Ti současní se o ně snaží dnes. Je neuvěřitelná škoda, že se veteráni z posledních válek nikdy neodhodlali k tomu, aby hodili politikům k nohám všechny metály a přestali dělat stafáž, když: „A jednou za čas se páni ustrnou a přijdou poklečet, je to trapas, když s pózou mistrnou zkoušejí zabrečet! […] Co mi to říkáte? Že šel bych zas? Rád? Odpověď čekáte? Nasrat, jo, nasrat!“ To říká Karel Kryl a tuplem to měli říct ti, kteří válkou prošli.

Když se neozveme proti válce, podporujeme hňupy, kteří o ní dál mluví jako o chlebu. Teď se sejdou ve Varšavě. Nic jiného od nich nelze čekat než to, že budou mluvit o zastrašení silou a budou tím mínit přípravu na válku.

Nechtějí USA mermomocí vyvolat konflikt s Ruskem?

Amerika je silně nedovzdělaná země, takže tam samozřejmě existují politici, jejichž intelektuální úroveň tomu odpovídá. Ti by rádi válku s Ruskem rozpoutali. V první fázi ale potřebují vyvolat dojem, že je Rusko krvelačné a chce napadat okolní státy, aby ukojilo své imperiální choutky. Mají k použití mechanismus, který byl uplatněn při rozkulačování Jugoslávie. Svazové republiky, které se tehdy chtěly odtrhnout, potřebovaly dokázat, že se Srby se nedá žít a tak začaly etnické čistky. Když došlo ke konfliktům, nastavil Západ ucho jejich tvrzení.

V pobaltských republikách jsou ruské menšiny. Když na ně tamní vláda zatlačí a Rusko se jich zastane, může dojít k ozbrojenému konfliktu. Momentálně se však nemluví o menšinách, ale o choutkách Putina. Málokdo si pamatuje, že ztráta jednoho amerického vojáka v Panamě, který byl zastřelen, když se v roce 1989 pokoušel proniknout za jednu z vojenských kontrol před základnou panamské armády, byla americkým prezidentem prohlášena za ohrožení bezpečnosti všech padesáti tisíc Američanů v té zemi. Tak je „ochránili“ vojenskou invazí, která stála na čytři tisíce panamských životů.

V USA existují i umírněnější politici. Ti patrně zprvu odmítnou válku a pokusí se o postupné rozkládání Ruska zevnitř, tedy o návrat do Jelcinových dob, kdy se to už už podařilo a američtí poradci si dělali v Kremlu, co chtěli. Cíl je stejný, jen cesty jsou rozličné.

 
Například Václav Havel byl nejdříve obhájcem zrušení NATO, pak svůj názor změnil. Jak pakt vnímáte vy?

Havel byl politický žvanil s obchodním talentem. V okamžiku, kdy se mu to hodilo, prodal slib nebo názor. Dělal to, co se od něj očekávalo. Včetně podpory bombardování a války. Humanista na baterky, dalo by se říct.

Smyslem existence NATO je vytvářet napětí, které ospravedlní enormní přečerpávání veřejných peněz do kapes těch, kteří vydělávají na zbrojení. Otázka je, jaký další nepřítel bude vymyšlen, kdyby náhodou Rusko padlo. USA vydávají na „obranu“ přes sedm set miliard dolarů ročně. V médiích ale najdete titulky, že Rusové zvyšují náklady na zbrojení. To, že jsou obklopeni sítí vojenských základen a jejich výdaje na obranu jsou sedmkrát menší než americké, nesmí veřejnost zajímat.

Dočtete se, že ruské náklady na zbrojení a Putinova agresivita nutí Polsko, skandinávské země a pobaltské republiky k tomu, aby čelily „ruské hrozbě“ nákupem zbraní. Představitelé NATO se dožadují, aby všechny země zvýšily náklady na zbrojení. Čeští politici v takovém okamžiku srazí paty a rychle zapomenou na tlachy o národních zájmech a suverenitě. NATO je hřiště pro generály, kteří pro udržení vlastní důležitosti konflikty vítají. Proto třeba náš do fešácka ostužkovaný generál Pavel označuje Rusko za nepřítele číslo jedna. Není tak vysoko, aby to směl mít z vlastní hlavy.

Jednotlivé státy NATO mají velký problém s tím, že se jejich občanům nechce padnout ve válkách, které s jejich zemí mají málo společného. To je stará historie. USA přece již dávno přišly s „vietnamizací“ války v Indočíně. Zabíjet se tam měli domorodci. Pytle s jejich mrtvolami byly pod rozlišovací schopností medií. To je cíl v Sýrii, Iráku i Afghánistánu. V Libyi zatím nenašli vhodného, tedy přijatelného, zkurvysyna.

Brexit zvýší význam NATO, protože v EU nebude trojský kůň trpící steskem po bývalé koloniální slávě. EU bude mít proti sobě „posílené“ NATO a o to hůře bude formulovat něco tak hrozného, jako mírovou politiku.

Proč si USA vytvářejí stále nové Vietnamy a proč se proti tomu nestaví nějaké hnutí podobné hippies?

USA mají svoje geopolitické zájmy podložené představou, že jsou bohem předurčeni, aby svět uchránili před zhoubou komunismu. Protože komunismus jako ekonomický model skončil, ale války pokračují, lze se domnívat, že vždy šlo jen o světovládné hrátky. Orientace na zahraniční politiku je pro amerického prezidenta schůdnější než řešení vnitropolitických problémů. Americký prezident nemá šanci změnit zdravotní systém nebo omezit přístup ke střelným zbraním či cokoli jiného, pokud to není v zájmu těch skutečně mocných.

Důvodů, proč neexistuje organizovaný odpor proti současné politice válek a chaosu, je několik. Severoamerická společnost, tedy i Kanada, je rozdrobená a jednotlivé skupiny těžko nalézají společný cíl. To je možný záměr „havlovštiny“ zvané občanská společnost. Nejde o myšlenky, ale o peníze. Je to nový druh obživy.

Válka ve Vietnamu vyžadovala odvody a ty zasáhly i střední vrstvu. Pokud je armáda tvořena chudými naverbovanými na parkovištích prodejních center anebo přistěhovalci bez občanství, ale se zelenou kartou, jejich mrtvoly nebudou nikoho popuzovat. K odporu proti válce přistoupil v druhé polovině šedesátých let i boj proti rasové segregaci. Byla to doba Martina Luthera Kinga a jeho „snu o americké společnosti“. Byla to doba, kdy se umělci angažovali. Tehdejší mladá generace vzkazovala svým chováním establishmentu „jděte do prdele“, my si budeme žít po svém. Raději se budeme milovat než válčit. Mimochodem, tohle se možná časem vrátí, protože mladí lidé, kteří nemohou získat trvalé zaměstnání, budou stále více vylučováni ze spotřební společnosti.

Patrně nejzvýznamnější je ale fakt, že žádná demokracie neexistuje. ..... (pokračování ZDE)

24 komentářů :

 1. Podle všeho, co se v poslední době děje, ohledně obranně-útočné NATO, USA a RF, situace je mnohem nebezpečnější, než byla za Reagana a Brežněva v 80.letech, při vyhrožování východnímu bloku odpalovacími kufříky s červenými tlačítky a Pershingama.USA je ekonomicky v koncích, potřebuje konflikt na cizím území, nyní v Evropě, pro zalepení ekonomiky na zbrojení a válkách.Při dobytí území na vydrancování jejího přírodního bohatství.Východní Evropa pro Anglosasy s bezcennými Slovany, bude obětována v první linii.Je to tu zase a ještě žhavější.Třetí varianta změny režimu a strávení velkomocenských choutek, na úkor těch slabších, je pro obyčejného občana již nemyslitelná.

  OdpovědětVymazat
 2. Na světě existuje několik miliónů možná i miliard hňupů, kteří se nechali okouzlit slovem "demokracie" a myslí si, že když tím slovem bude okouzlen každý tak se tím vyřeší všechny problémy společnosti.

  Jak chápu pojem demokracie: Dejte každému co chce a bude všechno fajn.

  Z wiki: Neexistuje konsensus jak definovat demokracii.

  Takže se snažíme o něco, ale nevíme o co. Jsou to prostě kecy a žvásty na oklamání obyvatel jejich zločinnými elitami.

  Demokracii prokoukl Sokrates již před dvěma a půl tisíci lety:
  - „Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem.
  - Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá.
  - Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá.
  - Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní.
  - A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie“


  A máme to tady, už jenom Rusko ještě trochu vzdoruje.

  OdpovědětVymazat
 3. Jedna z definic demokracie: Demokracie toť vláda většiny, protože většinou ve společnosti jsou debilové, demokracie toť vláda debilů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy ještě věříte statistickým průzkumům? Děda.

   Vymazat
 4. Na to aby masy vojsk bojovali v cizi zemi za cizi zajmy at ti hnupove rychle zapomenou! Jednou,kdesi na Pijave italijanskej velitel vyskocil ze zakopu a zarval" AVANTI..."!
  _Ale ma peknej hlas! zakontroval nakej vojak a to bylo cely ))))
  TOHLE se stane furt,s tim rozdilem,ze pana "commandera" postrci dopredu poradna porce halusek!:-)))
  Verim tomu,ze slovensky halusky naservirovany pres vestu jiste nikdo nestravi! To samy cesky knedliky!!! Anebo se snad pletu??? .-)

  OdpovědětVymazat
 5. Krvelačné USA dosáhnou toho, co v Evropě chtějí a k tomu jim dopomáhej Pavel.

  OdpovědětVymazat
 6. Pavel si ani "neusere"!A ti co mu pujdou na ruku patrne skonci driv nez vubec zacnou.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně jako vždy, protože svědky je třeba umlčet první

   Vymazat
 7. Samozřejmě, že demokracie neexistuje, je to jen zaklínadlo k manipulaci

  OdpovědětVymazat
 8. Hňupové ne - to je slabé slovo. Nevýstižné. Scházejí se lotři, šmejdi a lumpové, aby se poradili, koho ještě a jak nejlépe a nejrychleji zničit. Slejzá se elitářská sebranka, která si přezdívá, že zastupuje své vlády, své voliče - svůj lid - svůj národ. Za nestydaté prachy, které pomáhají ožebračit voliče všech těchto zmetků, a kterým ale všechny tyto elity přezdívají "mzda"

  OdpovědětVymazat
 9. američané rozvrátili co se dalo a dále chtějí ničit a válčit !!!!!!!!!
  vyvraždili indiány a pořád pokračovali až do dneška!!!!!!!!
  pořád se navážejí do Putina, ale doufám, že jej nevyprovokují
  američané ať se starají o USA a své nekonečné problémy s černochy hispánci nezaměstnané zkrachovaná města !!!!raději
  pryč z Nato !!!
  ven z EU rychle !!!

  OdpovědětVymazat
 10. Rusové by měli Gorbačova za odchod z Německa, umlátit čepicema. Byl to jejich dobytý vojenský sektor, který mohl existovat i ve sjednoceném Německu!
  V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 11. Jenom naprostý debil si může myslet, že případný konflikt přežije ve zdraví. A přesto jsou nyní ve Waršavě a plánují zkázu.

  OdpovědětVymazat
 12. Třeba zasáhne "boží ruka prozřetelnosti" - známa mezi lidmi jako náhoda. Například hezky ukázáno v českém filmu "železné město" podle předlohy autora Jules Verne, těsně než zmáčknou knoflík se jim něco stane.

  OdpovědětVymazat
 13. Ti, které článek kritizuje, nejsou hňupové, ale těžcí psychopati. PODLE TOHO je nutné s nimi zacházet, tj. izolovat je, buď v blázincích do místností bez dveří, nebo (což je mnohem levnější) je naložit a vysadit v Antarktidě. Lední medvědi se s nimi dlouho párat nebudou.

  OdpovědětVymazat
 14. Je jasné, že Američané chtĕjí vyvolat válečný konflikt, tak jako vždy na omezeném fleku,mimo dosah USA, teď v Evropĕ. Ale obávám se, že tentokrát by z toho jen tak nevyvázli. Rusové by v tomto případĕ asi našli pár raket, kterými by srovnali jejich Bílý domeček a pár mĕst a to by byla prča, to tam ještĕ neznají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba se jednou seznámí s tím co je to humanitární bombardování. Ale dle mého názoru si za to budou moci sami!

   Vymazat
 15. Je osobně bych ty psychopaty scházející se ve Waršavě nechal postřílet vlastními vojáky pro výstrahu.Jako ta přemnožená divoká prasata.
  Pak by byl klid.

  OdpovědětVymazat
 16. Pan Jírovec konečně odhodil poslední zbytek "KOREKTNOSTI"a nasrán řekl vše od plic ze široka a NEKOREKTNĚ(tj.pravdivě)!
  Vše totiž souvisí se vším...od propagace a množení nadlidí- cikánů až po nositele Nobelovy ceny míru(války) Obamu!A všude je i těch"českých"vlastizrádců!Však je všichni dobře známe !

  zločas

  OdpovědětVymazat
 17. Na ten summit obranné aliance NATO, jednající o posílení bezpečnosti a míru, jsem se nedostal.
  (To měli štěstí.)

  Tak bych rád alespoň zde našim zástupcům (mimo prezidenta) vzkázal, že pokud by se jim válku přece jen nakonec podařilo šťastně vyvolat, tak do války i přes svůj věk taky půjdu, střílet na agresora taky budu. Samozřejmě, na skutečného.
  (Tomu se říká loajalita, ne korektnost.)
  A bez legrace.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako voják jsem přísahal a už tehdy vĕdĕl, kdo je náš skutečný nepřítel. Voják může přísahat pouze 1x. Ale to budu bojovat v případĕ připravovaného konfliktu i proti naši armádĕ? M. Radikowski.

   Vymazat
 18. Čínsky prezident na návštěvě Ruského prezidenta Putina nabídl vytvořit koalici proti USA a NATO !! USA odchází na smetiště dějin ! Čina je umláti hůlkami na jídlo !

  OdpovědětVymazat
 19. Ještě že nám Jírovéc čas od času některé problémy objasní. Potom po Internetu je rozšiřujeme, aby se lidé dozvěděli Pravdu. Děkujeme Jiří

  OdpovědětVymazat
 20. Stále je nutné opakovat fakt, ře USA více jak 200 let terorizují svět dodnes, jsou největším nebezpečím pro mír ve světě, pošlápávají demokracii a lidské práva o čemž svědčí dokument, který nezpochybniteľně dokumentuje zločinecký stát USA:http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3880.

  OdpovědětVymazat