Reklama

čtvrtek 7. července 2016

Horáček: Nechte se vytopit a utopit

Radim Valenčík
7. 7. 2016
S napětím jsem čekal, čím zaujme nejnadějnější kandidát na kandidáta proti ZemanoviMichal Horáček v blížících se prezidentských volbách, jakou myšlenkou vstoupí do povědomí širší veřejnosti. A dočkal jsem se:"Sám sebe se následně zeptal: Co to je odpůrce migrace? "To je něco jako odpůrce deště. Mohu stokrát říkat: To nechci! Nechci déšť! Ale on je, prší. Stejně tak se stalo, že vlivem válek, rozvrácených států, sucha a spousty dalších okolností se 60 milionů lidí dalo do pohybu. My to vidíme z evropského hlediska, ale z toho širšího je to tak, že 60 milionů lidí opustilo své domovy a posunuli se jinam," prozradil Blesku Horáček." zdroj 

Vytesat do žuly! Když už se v daném kontextu použije příklad s deštěm, tak se nabízí jiný příklad:

Totiž to, zda když je déšť silný a trvalý, neřkuli přívalový, tak zda se na všechno vykašlat s tím, že je to normální (jak doporučuje Horáček), nebo burcovat lidi a začít budovat protipovodňové hráze (jak mj. upozorňuje Zeman, ale pochopitelně stejného názoru je i velká většina lidí u nás, resp. každý normální člověk). Co nejdříve a co nejlépe.

Tak koho volit z tohoto hlediska?

Obávám se, že tento první vstup předznamenal rozdíl v pojetí toho, co dělat. Horáček nás vlastně nabádá k tomu, abychom se, když přijde hodně silný a trvalý déšť, nechali vytopit a utopit. S takovým prezidentem bych se v naší zemi necítil příliš bezpečně...

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3617-horacek-nechte-se-vytopit-a-utopit.html

62 komentářů :

 1. Hlavně, že ten pitomec zapomněl říct, v důsledku jakých válek, a kdo je způsobil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud ještě občas udrží moč a stolici, tak by měl na funkci protektorátního prezidenta kandidovat nacistický předvoj majdanský - bilderberský kníže Karel Schwarzenberg /TOP09 Klerofašisté a nadstandardní/ a dopřát si spolu s perverzní kulturní frontou sluníčkářů nového státního náboženství islámu a vítačů znásilnění opětovné zdecimování a nám velký sukces a vítězství! Muhehee. Za mluvčího této až po střevíce v americkém análu a Brusele zalezlé euroatlantické dvojice, která vládním speciálem vozí osobně předávat pomoc spolubojovníkům islámského státu do Libye, bych si pod operačním krytím CIA Člověka v tísni přestavoval Šimona Pánka.

   Vymazat
  2. My cesi uz stejne zijeme ve VYPUJCENEM CASE. At byvaly pres. Benes udelal cokoliv, vse odpusteno tim,ze vyhnal sudetske fasisty. Tim nam cechum zajistil delsi existenci plnou vseho mozneho vcetne charty , ale stale existenci jako naroda. Kdyby toto neudelal je jasne , ze by nas sudetsti fasisti uz davno skoncovali...Dvojka Herman a Schwarzenberg jsou vedouci dvojka s kormidlem smerem k zaverecnemu aktu a skoncovani CR jako pomsty za Sudety...a odsun...Jestli maj blany mezi prstama nevim..

   Vymazat
  3. Proboha, když neznáte dějepis, tak nediskutujte. Beneš byl hodně, ale hodně malý pan, aby rozhodl tak závažný krok. Toto vymyslel ještě před smrtí Chamberlain, který měl na mysli odsun Němců ze všech zemí Evropy kde žili, nejen z Česka. V.Británie patřila mezi vítězné mocnosti, takže takový to návrh a realizaci si mohla dovolit.

   Vymazat
 2. Havlistická natoidní galérka spojená se vzkřísením nacismu na Ukrajině, přepadáváním států a mezinárodním terorismem musí být naprosto zoufalá, když v naději na hlasy podváděných, okrádaných a zneužívaných mimopražských kavek vygenerovala za kandidáta na prezidenta veksláka Horáčka přezdívaného šestiprsťák Hadí ocásky a o hlasy bezbožné pražské kavárny se v prvním kole jako vějička bude ucházet inkvizitor z řad církevní zlodějiny Halík. To je největší překvapení od dob zahraničního pacienta, valutového disidenta a slibotechny našeho letiště Havla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havlem doporučovaní kandidáti na Hrad: Belzebub Halík, Řút Kolínská, Krvavá Bába Korbelová- Olbrajtová, Plesnivý Šimon Pánek - samí židi a židovky - je tedy s podivem, že další kandidát havlistické rozvratné páté kolony je žid Horáček?

   Vymazat
  2. Jako by to by to bylo nějaké označení, kolik lemplů, mizerů a škůdců začínalo písmenem H.

   Tak třeba: Herodes, Huerta, Hitler, Himmler, Henlein, Hácha, Husák, Havel, Hermann, Halík, Horáček ... určitě byste našli další.

   Ovšem písmeno S je taky docela frekventované, počíná to Stalinem a určitě rychle najdete jméno někoho dalšího.

   Vymazat
  3. Prezidenta Husáka mezi ty zrůdy nedávejte !!

   Vymazat
  4. Bylo to špatně, když československý prezident Gustáv Husák zavíral výše vyjmenovanou 5. kolonu sudetoněmeckého landsmanšaftu spolu s americkými podpindosníky coby zrádci našeho národa? Na druhou stranu, sloužit cizí sovětské moci by se také nemělo, i když nás zachránila od vyvraždění.

   Vymazat
 3. Jak si zvolit priority a hodnoty, a nestát se přitom pokrytcem. Jde to vůbec, anebo je třeba akceptovat univerzální relativitu, čímž se vyhneme jakémukoliv sebehodnocení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Říká se tomu nechat lidem spolknout hada a po Nasrat LIDEM Peake je to na Radiožurnálu presstituty velice oblíbené: vydávat lež a nenávist za pravdu a lásku, tak jako Guantanámo za věznici a ukrajinskou mučící (v duchu západních hodnot civilisty vraždící) gestapačku Savčenkovou za hrdinku; tehdejšího místopředsedu vlády ČR Kchárla za underground číro pankáče a podsunout lidem církevní zlodějinu jako restituce.

   Vymazat
 4. "Hňup" je podle mně, ne podle Wikipedie, člověk, který ani neví co sám je. Ale prezidentem by být mohl. Jenže, jenom jiných hňupů.
  A jinak, hloupost ještě zdaleka není to nejhorší. Jak je vidět stále častěji v současné naši i evropské politice. A o to nyní asi jde. Děda.

  OdpovědětVymazat
 5. moudrá slova pane Horáčku jste pronesl.. ( shora)

  ale nedopověděl..., že prezident Bush ml., Tony Blair, Clinton, ti zejména, také Berlusconi i Sarkozy uvrhli Afganistán, pak Irák, současnou Sýrii, předtím Lybii do chaosu, rozvrátili tamní společnost, tím, že vojensky zasáhli ve jménu "demokracie".
  Proč se bojíte p, Horáčku ukázat prstem, lépe vyslovit, že migrační vlnu roku 2014, 15 způsobil svou politikou jenom a jedině "Washington a Londýn" a jim podřízení spojenci.
  Řekněte to naplno!!!
  Nebo budete stát ve stejné řadě jako katoličtí pisálci, novináři v době po "mnichovu", kdy se vrhli na E. Beneše, K. Čapka, Vančuru a další jako na příčinu rozpadu tehdejší ČSR..... ač všichni věděli, ale báli se vyslovit, taky nevyslovili, že jedinou příčinou byla politika Berlína - Hitlera.

  Tak se ukažte, pane Horáčku, jaký jste hrdina a rek!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Ta pražská kavárenská (galérka) na tom bude už hodně špatně. Když za kandidáta na prezidentskou funkci vygenerovala až takového blba. A pokrytce.
  Ten už snad může vyhovovat jen tuzemskému místodržícímu.
  Měl-li být zvolen, doufám, že do pohybu konečně uvede i nás, obyč. lidi.
  Do ulic.
  S protestními transparenty v rukou, a pokud by klidný protest nefungoval, i s kameny v těchže.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to dopadne, když někdo žije 60 let v uzavřené komunitě a je tam za Kinga. Popřípadě se pohybuje v pojízdném cirkuse se svým hudebním číslem a pak z potlesku odvozuje, že je lidem oblíben a ctěn. To už by si lid spíše zvolil Aguš Prachařovou.

  OdpovědětVymazat
 8. Pan Horáček je jistě lepší volba než opakovaný post pana Zemana.S imigrací má pravdu. Nejde jen o války ale i o posun světových hodnot.Lidstvo pořád špatně chápe,že jsme si na zemi všichni rovni a ti rovnější nám škodí. Též je posunutá stupnice hodnot a zapomíná se na to, že jedinou hodnotou je lidská práce jako realizace užitné hodnoty pro ostatní. Při tomto pohledu ztrácáí význam kritika rozdílných náboženství,které vychází ze stejných základů a jen ti rovnější si vše upravují k obrazu svému. speciálně Islám je zkreslován jako víra středověku a zapomíná se na to,že jde o obrovský omyl v našich myslích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:59 Blábol ....
   O té posunuté stupnici hodnot se autorovi zřejmě zdálo v psychiatrické léčebně ...

   Vymazat
  2. Pane Dvořáku!, usmívám se při pomyšlení na to, jak M. Horáček ve funkci prezidenta republiky brojí za rovnost všech pracujících světa. Nic proti tomu, jen očekávat právě toto od (ruletového) miliardáře se mi zdá hodně, až nebývale!, optimistické.
   Pokud by chtěl skutečně takové dobrodiní, dávno by proto něco dělal. Jeho majetek by umožňoval mnohé. Stalo tak?, byť i jen v zárodku?
   Obávám se toho, že v duchu jeho vidění světa lze od něj v té vrcholné funkci očekávat jen a jen podporu zločinného exportu domnělých (euroatlantských) "hodnot" do světa. A to na bodácích nájemních vojsk či balených v úhledných bombách. Stejně, jako tomu bylo až dosud.
   Což především vedlo nikoliv k jakémusi vyrovnávání, ale naprostému zmaru společenského života, státu, ekonomik ... napadených zemí, a z toho pak plynoucímu masovému pohybu lidí, kteří se domnívají, že ve svých rodných zemích ztratili naději na důstojný život.
   ---
   Soudím, že není rozumné dělat z tohoto "kozla" zahradníka!

   Vymazat
  3. A teď nám povězte Bedrichu, jak se Pažout&Horáčkův vyslanec kulturní fronty sluníčkářů nového státního náboženství islámu a perverzních zastánců hromadných znásilnění a pogromů na ženy, atomové války s Ruskem a deseti tisíců nevyřešených únosů uprchlických dětí na orgány pro stárnoucí bilderberské elity, doharcoval až sem? Nejsou pucflek samotného knížete Pekel Schwarzenberga?

   Vymazat
  4. Všichni obyvatelé zeměkoule mají stejné schopnosti.Chybí jim stejné možnosti a to si sami nevytvoří nijak jednoduše.To,že si někdo vymyslel nějaké náboženství je něco jiného než víra v člověka a jeho schopnosti.Nepleťte si náboženství a životní styl. A islám je především styl života.

   Vymazat
  5. Beďare,běž si leštit tu svojí kupírovanou oháňku někam na Haarez a vem sebou i toho Horáčka...

   Vymazat
  6. Afričanům nestačí celá Afrika, kde jsou zlato, diamanty a úroda 3x do roka a Arabům podřezaná celá Byzantská říše a území, kde prýští ropa ze země, tak se pod vedením kolaboranta (trojského koně Bedricha) rozhodli ještě dobýt Evropu.

   Vymazat
 9. Horáček, jak je moudrý, tak je hloupý! Rozumuje podle toho, jak se mu to hodí. Déšť je totiž přírodní jev a člověk na něj nemá prakticky vliv. Války jsou ale způsobeny mocichtivými lidmi a toto se ovlivnnit dá!
  Praxe nás učí. Vždy, jak se dere na vrchol "umělec" tak to smrdí národní katastrofou! Už jsme tu jednoho takového měli a vidíme, jak to dopadlo!

  OdpovědětVymazat
 10. Ať zaleze do herny...blb jeden..

  OdpovědětVymazat
 11. Odpovědi
  1. Horáček už měl všechno a všechno si koupí. Kámoš Hapka mu umřel a tak se nudí. Že by si koupil i prezidenství? S kavárnou to bude mít těžké. Jedna závist tam stíhá druhou.

   Vymazat
 12. To jsou nám chytrosti Horáčkovo. Přirovnávat odpůrce evidentně podněcované, řízené a organizované imigrační invaze k odpůrcům deště. Zbývá jen dodat, že komunistické poručíme dešti větru neplatí. Člověk se nestačí divit. Je ten mudrlant opravdu tak ohromně blbý, že si nechá nabulíkovat od kavárny, že by mohl s těmi jeho trapně ubohými citovkami uspět u nás, rudohnědých prasat?

  OdpovědětVymazat
 13. To si opravdu myslí,že budeme volit bohatý do vedení státu?Ti nemají žádný zájem o chudší lidi.Vemte si Babiše.Ten jak bylo řečeno,tráví víkendy se svým přítelem Shapírem ve svém hnízdečku.Copak tam asi probírají.Jaké rady BABIŠ dostává?Horáček prezidentem? Nikdy-Volím Zemana-LM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš z Monsanto.

   Vymazat
 14. Horáček - to je ten sázkařskej genius,co nahrabal na lidské touze být hravý???Ten černej sázkař z dob komančů???To je teda adept,panečku.Teď mele rádoby morální kecy,svou ženu opustil kvůli mladé holce(to jen z hlediska jeho morálnosti),a skládá prý populární a národem chtěné písně,které ani neznám,jak jsou výborné.NNéééééééééé pane Horáčku,vy opravdu za mě NE!!!Jako parodie možná...Ale myslet to vážně..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro vás podváděné, okrádané a zneužívané mimopražské kavky vekslák Pažout a polistopadový majitel herny Horáček, pro pražskou havlistickou galérku dycinky šestiprsťák Hadí ocásky.

   Vymazat
 15. V knize Mach a Šebestová byli Horáček a Pažout vylíčeni jako největší syčáci a sígři. Pánové Macourek a Born je popsali naprosto přesně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bony, nechceš bony, vole!? Pro mimopražské maryášek s nostalgickou dvojicí Pažout&Horáček...

   Vymazat
 16. Zeman a Horáček to je jako ornice a stratosféra.

  OdpovědětVymazat
 17. Zeman je rozený státník a dokazuje to mile a rád, když se rozhlédnete po Evropě, tak je v ní jedním z pevných pilířů, na který se může každý další stát spolehnout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je potěšující vidět, že díky nášmu současnému a budoucímu prezidentu Zemanovi a zahraniční politice jeho globálního guru Kmoníčka se o České republice ve světě hovoří pozitivně a mnohdy s obdivem.

   Vymazat
  2. wikipedie:

   PaedDr. Hynek Kmoníček
   ředitel Zahraničního odboru
   Kanceláře prezidenta republiky

   Po nástupu Karla Schwarzenberga na místo ministra zahraničních věcí byl, jako člen ČSSD, z pozice náměstka odvolán a vyslán jako velvyslanec do Austrálie. Ministr Karel Schwarzenberg údajně vyjádřil přání poslat Kmoníčka mnohem dále než do Austrálie, nejlépe na Mars.

   Vymazat
  3. Můžeme jen litovat, že jsme si do čela nezvolili p. Schwarzenberga, protože jsme tím zřejmě přišli o mnohočetné rekordy v kosmonautice.

   Vymazat
  4. Daleko zajímavější je tato věta: "Dle novináře Martina Schabua měl bilderberský kníže pekel Schwarzenberg (Antikrista Mabus přesmyčka Obama us)z Kmoníčka obavy a rozhodl se ho proto vyslat do vzdálené Austrálie." Hvězdná Kmoníčkova kariéra však začíná teprve převýchovným stipendijním pobytem s absolvováním postgraduálního studia moderní historie Blízkého východu, hebrejštiny a arabštiny na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Juda(islám)fest 1994 až 1995, do té doby, i přes dvě absolvované české univerzity, ba dokonce prestižní Karlovy univerzity, hrál jako koncertní umělec na klasickou kytaru, což je styl vychytralého bezdomovce na zahraničních valutových dávkách Hutky a učil na lidové škole umění!!! Povšimněte si, že jej připravovali 20 let dopředu, stejně jako kluky z Prognostického ústavu či sinology Penta Investments, hra na východním křidle globálního prediktora (Persie, Rusko, Čína) je zcela zřejmá, v rámci konsolidace a přeskupení sil loutkovodičem promyšlený Zemanův pokus o zpomalení procesu vytváření evropského chalífátu Íránem před naplánovaným konečným střetem islám vs. křesťanství. Nepřijde Vám zajímavé, že Česká televize a rozhlas cenzurují prezidentovo projevy a zakazují s ním pořady, ale takový Hynek Kmoníček si tam cestu, když chce, najde? To jen abyste věděl odkud vítr fouká a od koho pochází námi "zatím" obdivovaná zahraniční politika. Výsledek ohledně Zemanova referenda o vystoupení z EU/NATO nenápadně ohlašující nadcházející obhajobu prezidentského úřadu bude úplně stejný jako s jeho předvolebními sliby o potrestání tunelářů ve spálené zemi před parlamentnimi volbami v roce 1998 a jím předstíranou kritikou církevní zlodějiny před přímou prezidentskou volbou v roce 2013, ZRADA a OPOSMLOUVA (tu s organizovaným zločinem ODS, tu s ANO, bude víc raka! Agentem Monsanto Babišem).

   Vymazat
  5. Udělám výjimku a budu reagovat.

   Vymazat
 18. a tu jeho pisen znate: jak jsem ojebal Rut(exmanzelka) o jeji barak? no je to hit!!!

  OdpovědětVymazat
 19. Ježiš, tak ho nevolte vy pitomečci. Nutí vás snad někdo?
  I vy můžete kandidovat. I Skála, Vyvadil, Troška, Samková, Konvička, Bartoš... kdokoli. Demokracii jste se jak vidno stále ještě nenaučili a už to zřejmě ani nestihnete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nestojíš mi za odpověď, ideologu zahnívajícího řežimu.

   Vymazat
  2. Bať. S exkrementem netřeba utrácet slova.

   Vymazat
 20. s vyvexlovanym mamonem byt prasedident tupich vovci to mě poser to nema chybu demokraciie ani se nezačervena otazkou je kolik z vas pokud nejste jeho přibuzny či převlečeny komunista potřebovalo li kdy jakehosi jajinka z hradu či prasedidenta s nafukovačkou pod kricim jmenem vovar

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..hele,zajdi si k doktorovi...,to horko je sviňa....

   Vymazat
  2. Nestojíš mi za odpověď, když se stydíš za své děti s nafukovačkou na rybníce a své rodiče bez plastické operace s dvojitou bradou.

   Vymazat
 21. To opravdu nekdo uvazuje o tom,ze by tohoto cloveka Horacka volil? Vzdyd vy, tim, ze o teto variante uvazujete mu sami pridavate kredit.
  Ste fakt tupi cechacci. Mozna jste odtrzeni od realu, ale normalniho hospodare, jakym by mel byt volic, ani nenapadne, aby bral ohled na nazory prasete. Je to proste mimo rozlisovaci uroven.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauč se psát česky a pak přilez. Do té doby viz. 17:31 čuníku.

   Vymazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odkdy tady redakce trpí tapetování přes xeroxévé copycentrum?

   Vymazat
 23. Horáček by byla opravdu dobrá volba. Má spolu s Babišem dostatečně velký majetek, aby nemusel krást, tak že mu jistě a rádi svěříme do rukou rozhodování o naší budoucnosti. S kavárnou, umělci, médii, synagogou, galerkou a US ambasádou je taky v poho, tak nad čím váhat. Žádný politický profil a názor mimo evropanství nevlastní, tak to bude president dle mustru stmeluj a nerozděluj. Mladý budou hýkat blahem, protože jejich je chléb a hry o čemž má Horáček nezpochybnitelný ánung. Baby budou taky pro. Skládá básničky a jako mužskej je prý štramák, tak nám na mezinárodnách akcích nebude dělat vostudu. No a zbytek národa co tuší, že je to šíbr co se točí podle větru a kterému jde výhradně o jeho pašalíky má smůlu, protože jejich názory nejsou in.

  Ještě že je zde český venkov, který vidí události z nadhledu a odstupu a většinou se rozhodl správně. Věřím, že lid dělný, poučen šestadvaceti lety havlokracie, na tenhle kavárenský špek neskočí. Také by po něm mohl sklouznout a zlámat národu vaz, nebo údy.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 24. Horáčka nebrat!!! Tak kdo je tam dál? ...pane pochod Prague pride se koná jindy a jinde, nepřichází v úvahu, ...a vás sem paní poslal kdo? Tady vybíráme kandidáty na úřad prezidenta republiky, né královnu pavlačových drben!!!

  OdpovědětVymazat
 25. Migrantů se bát nemusíte, protože se nám sami obloukem vyhnou. Zajímá je Rakousko, Německo, Francie, Británie, Benelux a Skandinávské země. To jsou destinace, ve kterých jsou sociální dávky na úrovni platů českého středního managementu.

  OdpovědětVymazat
 26. Výrazné snížení dávek žadatelům o azyl ve čtvrtek schválil sněm rakouské spolkové země Horní Rakousy. V tajném hlasování poslanci rozhodli o snížení příspěvku z dosavadních 914 na 520 eur měsíčně (z 24 700 Kč na 14 000 Kč). Přijatým opatřením by chtělo vedení Horních Rakous do roku 2019 ušetřit kolem 72 milionů eur (1,9 miliardy Kč). Podle kritiků opatření - především zemských poslanců sociální demokracie a strany Zelených - rakouské soudy usnesení parlamentu zruší, neboť na jeho základě dochází k nerovnosti mezi domácími příjemci sociálních dávek a žadateli o azyl. Nevládní organizace varovaly, že by snížení dávek mohlo vést ke vzniku ghett a nárůstu kriminality mezi migranty.

  ... Pod 24 klacků měsíčně jste v Rakousku chuligán.

  OdpovědětVymazat
 27. Ke dni 01.01.2016 nabízí Krajská zdravotní, a.s. (25488627, Děčín) volné pracovní místo na pozici lékaři v chirurgických oborech v obci Děčín (okres Děčín). Nabídnutá (minimální) mzda za plný úvazek (nepřetržitý provoz) je 23 360 Kč hrubého.

  OdpovědětVymazat
 28. Překročit České hranice je pro migranta stejné jako šlápnout rovnou nohou do Macochy.

  OdpovědětVymazat
 29. Nechci vám tím srovnáváním brát kuráž, ale taková je realita.

  Zajímavé je, že se rakouský soud nezabývá rozdílem sociálních dávek, které by titíž migranti obdrželi po přemístění dle kvót do Česka, Slovenska, Polska a dalších zemí.

  OdpovědětVymazat
 30. Tohle ti Horáčku nikdy neodpustíme, že se cpeš na místo našeho prezidenta, stejně jako chtěl nezdvořilý předseda vlády Sobotka v kině zasednout místo platící divačce a ještě se drze dohadoval. ČR už svého současného a budoucího prezidenta M. Zemana má!

  OdpovědětVymazat
 31. Já by se s takovým prezedentem nesmířil, pane kolego.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .. jenže on by byl zase prezidentem všech občanů. Ale ... mohl byste emigrovat!

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.