Reklama

.

.

neděle 3. července 2016

Jakých hodnot jsme hodni?

Všudybylka
3. 7. 2016  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com 

Když se na světě objeví opravdový génius, poznáte ho podle toho, že se proti němu spiknou všichni hlupáci. (J. Swift)

Současný globalizovaný informační prostor je čím dál více zaplevelován ideologismy, které mají jediný účel – manipulaci veřejného mínění. Zneužívání pojmů bylo a je jedním z výrazných nástrojů ovlivňování mentálního a intelektuálního prostředí společnosti a vzhledem k úporné snaze znehodnocovat vzdělání existuje reálné riziko, že kritické myšlení u příštích generací buď atrofuje do marginální podoby, nebo bude odkázáno do ilegality a těžce postihováno.


Jednou z významných rétorických strategií mainstreamových mediálních mágů současnosti je mimo jiné apel k zachování a akceptaci evropských hodnot.

Tento hezky znějící propagandistický blábol ne náhodou kopíruje start a průběh migrační krize a hloubí koryto, kterým se geopolitičtí kormidelníci snaží určovat směr dalšího vývoje. Vznešené hodnoty jako soucit, láska k bližnímu, solidarita a podobně, se skloňují ve všech pádech a jelitám slouží jako hůl na ty, kteří ještě neztratili zdravý selský rozum a snaží se následovat přirozené instinkty, které jim velí pídit se po zdrojích informací, zasazovat je do kontextu událostí, kriticky porovnávat slova a činy mocných.

Kdyby se globalisté sami řídili hodnotami, na které tak rádi poukazují, ve světě by už dávno lidé neumírali na banální nemoci, hladomor, ve válkách apod. Výmluvný je zejména fakt, že o principu solidarity se zmiňují jedinci, kteří sami vlastní víc zdrojů než dvě třetiny obyvatel planety dohromady. Pokud by se astronomické sumy, které tito pokrytci vrážejí do zbrojního a válečného průmyslu, investovaly do rozvoje vzdělávání, vědy, zdravotnictví, ekologie, umění a kultury, dávno bychom tu měli ráj na zemi. Namísto ropy, která je strategickým nástrojem k ovládání zemí závislých na její distribuci, bychom využívali čistou volnou energii, protože technologie na její využití je známá již desítky let. Pod masivní sprškou rétorického humusu se tak zcela jasně rýsují kontury skutečných záměrů a plánů mocných. Pokud tu vůbec kdy byl režim, který by splňoval kritéria demokracie, pak jeho soumrak nastal v momentě, kdy skončila veřejná diskuze a věcné argumenty byly zcela nahrazeny dezinformačními propagandistickými kampaněmi, které umně brnkají na strunu lidských emocí.

Vzývání hodnot má být sjednocujícím prvkem myšlení Evropanů, kteří v současnosti čelí výzvám hned na několika frontách současně. Pokud bychom chtěli uvažovat o společných lidských či evropských hodnotách, je nutné si definovat, o jaké hodnoty se jedná, s kým je sdílíme a proč. V současné době je společnost rozdělena (a proces diferenciace stále pokračuje zrychlujícím se tempem) na propastně odlišné sociální i kulturní světy. Z tohoto trendu jasně vyplývá, že lidé s rozdílným společensko-ekonomickým statusem na základě této stratifikace nemohou a často ani nechtějí sdílet stejné hodnoty, protože by znamenalo ohrožení jejich těžce vydobytého výsadního postavení. Většina obyčejných lidí, kteří musí prokazovat a dokazovat oprávněnost své existence v tomto systému směnou vlastní energie a času na trhu práce za čím dál spekulativnější odměnu, se jistě shodne v názoru, že nejvyšší lidskou hodnotou na této planetě je právo na důstojný život. Nakolik mohou lidé tohoto nejširšího sociálního spektra důvěřovat někomu, kdo vybudoval svoji mocenskou pozici na bezohlednosti a oportunismu? Proč bychom měli věřit výzvám k dodržování lidských práv zaznívající z úst těch, kteří za svého spojence považují ty, kdo bez váhání vraždí své oponenty?

Moralizování, které je v příkrém rozporu s důsledky realizace asociální politiky architektů nového světového řádu, nepřímo prozrazuje, že jejich cíle jsou naprosto odlišné a odvíjejí se od naprosto jiných hodnot, než na jaké apelují směrem k masám. Ve světle aktuálních událostí přestává stačit vykřikování morálních imperativů mocných k zakrytí jejich pravých úmyslů. Obětí tohoto pokrytectví bylo příliš mnoho na to, aby dál mrtvé pochovávali pod mohylou falešného soucitu. Psychopatická slepota pseudoelit způsobuje, že bezohlednou dravčí politikou, kterou celosvětově dlouhodobě uplatňují, si sami pod sebou podřezávají větev, protože zdroje na této planetě nejsou neomezené a jakákoli expanze moci má své limity. Zoufalí elitáři se tak sami dostali do bezvýchodné situace, kdy se začínají padat do hrobu, který tak horlivě kopali jiným. Kdo postaví mamon, moc a zisk nad lidský život, sám se dříve či později stane obětí tohoto principu, protože každá smlouva s ďáblem musí být podepsaná vlastní krví.

To, že se společnost ocitla v kritickém schizmatu, se projevilo nejen v těsném výsledku hlasování o brexitu, ale také například při první přímé volbě prezidenta v ČR. Hluboké názorové rozpory uvnitř jednotlivých zemí, provázejí také migrační krizi, válku na Ukrajině a reflektují v podstatě všechny globálně i lokálně významné děje. Kopírují v podvědomí hluboce uložené archetypální vzorce dobra a zla a zároveň symbolizují vnitřní zápas uvnitř každé lidské bytosti. Vzhledem k technologiím, které umožňují globalizaci právě probíhajících geopolitických procesů, se všechna morální dilemata dostávají velmi rychle na společnou platformu základních existenciálních principů na planetě. Možná právě tato základna je oním pomyslným dnem, kam jsme se museli dostat, abychom konečně znovu ucítili pevnou půdu pod nohama.


(Foto z YouTube: lokomotiva 354.1217 řečená Všudybylka)

18 komentářů :

 1. Komunističtí tupci vydávájící tyto debilní stránky vše potvrzují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepku, komunisti tě naučili psát! To by ses za současného režimu nenaučil! Tak jim buď vděčný.

   Vymazat
  2. Proč na tyto debilní stránky chodíš ? Asi jsi ten záchrance lidové demokracie těch rovnějších!

   Vymazat
  3. Sice jsi blbý, ale být první vždy stihneš!
   V.J.Horák

   Vymazat
  4. Zlitej jako papinek Venca Lahváč nás oblažuje stejnejma hovadonama pořád dokola!!!!

   Vymazat
  5. Moment, moment! Nikdo neví kdo je tupec a co potvrzuje. Nechápu ani tu větu, ani ty nadávky pod ní. Ale pokud je to o tom níže, má ten autor úplnou pravdu! Jsem tupci všichni! To my jsme vinni vlastní sebevraždou! Jsi tedy tentýž jako dole, Pepku?

   Vymazat
  6. Já bych se na něj nezlobil. Pepek mi tímto přesvědčuje, že vše co on vyznává je opravdu totální propadák a marast. Chtěl jsem to napsat jinak, ale on mne učí, že se sprostě nemá psát a ani mluvit.

   Vymazat
 2. Kapitalistický tupče proč sem lezeš a nečteš si v nějakém plátku vydávaném třeba Evropskými hodnotami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepka to tady irituje, páč se to neslučuje s propagandou vydlabaným mustrem v jeho palici!:-)
   Proto sem chodí klást bobky.

   Vymazat
 3. "Kdyby se globalisté sami řídili hodnotami, na které tak rádi poukazují, ve světě by už dávno lidé neumírali na banální nemoci, hladomor, ve válkách apod."
  ===============================================
  Dál ani nečtu. To je strašná kráva tato "Všudybylka". Typická komunistická pizda.
  Právě proto, že lidé v bohatnoucím světě stále méně umírají na banální nemoci a hlad, pomáhá se jim všemi způsoby, tak se populace v Africe, na blízkém východě, v Indii,... od 2. světové války zpětinásobila!!! Afrika měla po 2. sv. válce 200 milionů obyvatel, dnes má 1.2 miliardy a v roce 2040 má mít 2 miliardy obyvatel!!! A teď se nám všichni tihle čmoudi díky přiblblým Všudybylkám tlačí do Evropy jak sarančata a do konce století nás sežerou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Moc hezké. Ale ono je to o vzdělání. To jim kolonialismus nedal a bránil jim v tom. A to trvá dodnes. Bohužel jsme jim vzali všechno co měli. Suroviny, úrodu, otroky jako lidskou sílu, kterou jsme si brali do Evropy a tak se zde usadili Za nimi pak jezdili další a další a z vyprávění vznikla pohádka o pečených holubech, co lítají do úst. Ruku na srdce. Neměli jsme stejně naivní myšlenky o západních státech za dob sod-demo?

   Vymazat
  3. 22:15

   Pokud nejsi schopen v tom co jsem napsal najít "argument", kterým je celý poslední odstavec, tak tě prohlašuju veřejně pablbem. Čus.

   Vymazat
 4. Jsme hodni přesně všech těch hodnot, které jsme si vyzvonili, a které vyhovují české malosti, spotřebnímu enthuziazmu, možnosti lepším žvancem vytahovat se na druhé, tedy českému snobizmu, české manipulovatelnosti širokých mas, české občanské nesnášenlivosti, hamižnosti, a obyčejnosti, která nás štve, proto popíráme svoje kořeny, potlačujeme svoji přirozenost, svoji kulturu, svůj folklor, svoji hrdost na vlast, křečovitě ze sebe děláme imitace američanů, což nesvědčí naší kultuře, ani našemu pravému pohledu na život. Naše mládež jsou tupá, potetovaná pimprlata s dráty v uších a s mozkem v tabletu -plně ovladatelná, s veškerou přítulností k americkým pakulturním, násilným a bezmotivovým sračkám. Žít ze dne na den. Carpe Diem - to je to pravé! Nectít hodnoty odcházejících generací, naopak, pošklebovat se jim, a tupit je. Vědomě si volíme do čela státu šmejdy a lotry, abychom je v zápětí mohli kritizovat a nadávat na ně, a víme vždycky přesně jaké mají chyby - vždyť i s těmi je volíme. Čech nikoho nepředělá ku obrazu svému, protože žádný Čech neví nikdy přesně, co chce, a nedokážou se shodnout na ničem. Typické pro rozpady koalic, rozpady pracovních kolektivů, byrokratický teror, totalitu a zvůli, jenomže bez toho by řadoví občané byli nezvladatelní. Jeden druhému by šlapali po krku. Jsme tím známi po celém světě, jsme tím směšní a politováníhodní. Naše vlády to o nás vědí, proto na lid totálně kašlou, za své skandály a profláknuté zlodějny se nestydí - proto justice soudí jak soudí.Češi jsou národ frustrátů, s převažujícími komplexy méněcennosti, pořád se chceme někomu podobat, někoho dostihnout...viz ty davy směšných modelek, udělování směšných cen, mediální směšná gesta, červené koberce, úděsný snobizmus.... to vůbec nesedí českým pragmatickým kořenům, které popíráme kvůli jakési touze po světovosti. Národ, kde lidé sami sobě škodí. Hodnoty, jaké máme, odpovídají tomu, co jsme chtěli, protože jsme už tradičně nevěděli co chceme, co jsme si zasloužili, o co jsme usilovali - to jsme i získali. Měli bychom být obecně šťastni - proč nejsme? Ani pracháči nejsou - bez ohledu na to, co se mele v mediích. Jsou to, a vždy to budou jen prázdné žvásty. Pravou podstatu češství už nikdo nezná - nikde není. Emma Smetana, Karla Peake, Jana Brabec, Zdena Šváb, Hana Igonda Blaf... a tak.Musím pokračovat?

  OdpovědětVymazat
 5. Nejuniverzálnější evropská nebo dokonce celosvětová hodnota je právo na důstojný život. Možná, že někoho vytočím, ale toto právo bylo svaté jen pro komunistický režim.

  Bohužel od think tanku Evropské hodnoty jsem se nedozvěděl vůbec nic, co bych považoval za dobré pro sebe. Právo zabít Putina a zničit a vykrást Rusko může mít jen lidská zrůda. Ukazovat ptáka může být právo jen pro sexuálního úchyla. Uvítal bych, kdyby milovníci Evropských hodnot nešetřili detaily a v diskuzi se rozepsali. Předem uznávám, že zloděje něco jako skutečné Evropské hodnoty vůbec nezajímá.

  OdpovědětVymazat
 6. Mnohé na tom je, ale tak strašné to samozřejmě, ve srovnání, není. Rád ovšem ještě připomenu ty některé, zejména dámy třeba v ČT. Huhňají tak nějak po "americku", semtam jim padnou prodloužené koncovky kdysi adolescentní pražštiny a vklouzne i to „přemýšlivé“ éé. Pokud tím zrovna nenačnou kdekteré slovo. Některé pány s obdobnou dikcí nevynechaje. Profesionálové by měli být vzorem? Učitelé? Experti, politici, v TV i rozhlasu? Dokazují, že ovládají cizí jazyk a mateřský už ne? Že jsou světoví? Za všechny takové pozdravuji madam Zárybnickou/počasí. Fuj.

  OdpovědětVymazat
 7. http://bleskove.cz/zpravy/3569-ucta-nebo-fanatismus-do-legendarni-kutnohorske-kostnice-uz-jen-zahaleni
  Tak na Kostnici já už z vysoka... a přeji jim vřele, aby přišli o kšefty.
  NIKDY v minulosti (režim současný i minulý) jim oblečení nevadilo. Zajímavé je, že 100hoven můžou k soudu obléci, co chtějí a neúcta to není.... Je to "POMALÉ VAŘENÍ ŽÁBY" směrem k muslimizaci...?
  (pokud navštívíte Kostnici a vypůjčíte si šátek, tak pozor na případné vši po předchozích návštěvnících:-))

  OdpovědětVymazat
 8. Všudybylko,dobrá práce.Přesně tak to vnímám také.
  Díky za takové články.Robert.

  OdpovědětVymazat