Reklama

.

.

středa 6. července 2016

Jedna (žitomirská) paní povídala

6. 7. 2016, Petr Ďoubalík - UOHR (Ukrajinská organizace pro lidská práva) o situaci v Žitomiru


Systém JPP - znáte to? Jedna Paní Povídala. I následující video je jen vyprávění jedné obyvatelky ze Žitomiru, žádný profesionální redaktůrek či komentátor ČT, tak jí můžete věřit nebo nemusíte - každého věc. Na druhou stranu, takovou "organizaci" SOHR (Syrskou organizaci pro lidská práva) citují všechny televize světa a přitom je to také něco na způsob "jeden pán povídal". Tak si pojďme poslechnout, co o dění na Ukrajině říká "organizace UOHR" ústy paní Ljudmily.
Video je doprovozeno textem:
Žitomir info, publikováno na YouTube 30. 6. 2016
Po akci "Pochod prázdných hrnců" vyprávěla obyvatelka Žitomiru Ljudmila na náměstí Koroljova (rodák Sergej Koroljov - konstruktér raket, pozn. překl.) asi 10 minut novinářům o tom, jak "kluci pod černo-červenými vlajkami" vynesli k moci "zrůdy".

Ukrajinské město Žitomir leží asi 135 km západně od Kyjeva


video - překlad z mluveného slova:
Ljudmila:...nechápu vůbec ty mladé, kteří pod černo-červenou vlajkou, nechápu, je vychovali někde v Litvě? V Estonsku? A kdoví kde, v nějakých táborech, oni se seskupili, vzali násady na lopaty, jak se říká, a tím zkrotili národ, i Žitomir tak krotili, 30 autobusů přijelo kolem Žitomiru a stálo, všichni sem přišli, navozili sem kamery...
Novinář: Odkud taková informace?
Ljudmila: To víme všichni, máme takové informace, co myslíte, nikdo nic neviděl, nic neví, nechápe? V Charkově stejně, když byl sjezd, víc jak 2000 jich přijelo, ale my mluvíme o Žitomiru, stejně to tady bylo. Oni svojí nenávistí, bezprávím, jednoduše bezprávím, donutili lidi bát se. Bát se, chápete, národ (lidé) se bojí. Slovo se bojí říct. I já mám strach. I já se bojím! Ale já chápu, že jestli se všichni budeme bát, nic se nezmění, vždyť oni změnili národ v stádo ustrašených beránků, sedících v koutě. Proto se jim podařilo lidi změnit, protože takovou tvrdost ukázali, víte že na majdanu, kromě té stovky ("nebeská sotňa") víc než 3000 lidí zahynulo? Těch, kteří jen pípli slovo proti, jako já tady, řekla slovo proti, kdyby to bylo na majdanu, už by mě (ukazuje: chytli, zalepili pusu) a do stanu a zakopali v lese. A pak ještě postavili krematoria blízko a z nich se kouřilo dny, to nevíte? Víte! Ale národ Ukrajiny to neví a myslí si, že tahle "sotňa", to jsou ti chudí, nešťastní, kteří zahynuli. Ne, zahynulo víc jak 3000... a to je pravda. Problém je v tom, že už je čas, aby lidé pochopili, že žádná EU na nás nečekala a nečeká, a teď vidíme, že je u nás banditismus naprostý, a nikdy, nikdy už řekla Evropa - Ukrajina sem ani nohou nevstoupí, žádný bezvízový režim pro Ukrajinu není a nebude, a vinu na tom všem, co se děje, řeknu vám, kdo má největší ze všech, chcete to vědět?: Takoví jak vy, zpravodajové, jako vy, ti co sedí jako hlasatelé. Oni jsou lež, 99% vysílání. Tak to je. Viděl jste v internetu, co o našich hlasatelích píší: popravčí, kat, fašistický znak na lebce, to jde v popiscích, viděl jste to? Především oni, jsou viníky, v první řadě, za lež, protože především lež, trvala těch 26 let a teď, poslední 2 roky, 99% jdou jen lži. Proč? Proč? Aby z nás všech takové idioty udělali na celý život? Vždyť koho oni přivedli k moci? Koho? Promiňte mi, nechce se tak mluvit, ale vždyť jsou to zrůdy, to jsou zrůdy! Naše (Nejvyšší) rada - zrůdy, naše vláda - zrůdy, já říkám možná nepřípustné věci, vy mě vystříháte, vystříhejte... ale to je zrůdná vláda a to je zrůdné vedení. Tam nejsou lidé normální, s mozky. Jak tam tu Naději (Naděždu Savčeno - pozn. překl.) přivedli, tak se vše už převrátilo na cirk (cirk = cirkus, komedie - pozn. překl.). To není rada, ale cirk. Ona přichází s bosýma nohama, opírá nohu o sedadlo, opilá a dočista usíná, ona tak bude sedět s nimi, to je co? To je cirk! (ozývá se z davu: Zato hrdinka!). Co je to, když ne cirk? A v tom cirku se nám nechce žít, proto jdeme alespoň sem, chápete, protože už není víc kam jít.
překlad pro Novou republiku: Ďouba
Lidé, co se bojí, jsou docela blízko. A co my?P.S.: UOHR jsem si vymyslel, jen mě to tak napadlo...

25 komentářů :

 1. Uspořádat akce po celé Ukrajině, aby se jejich krvelačné síly musely rozdrobit. Pak přejít do útoku v celé zemi a poslat ty kurvy fašistické do věčných lovišť.

  OdpovědětVymazat
 2. Jéžiš, pane Ďoubalíku, to pražská kavárna neodsouhlasila a proto to nemůže být pravda. Pravda sice vyjadřuje shodu výroku s realitou, ale to neplatí v Čechách, tady pravda vyjadřuje shodu s názory pražské kavárny a US názorem. Tak pravda zvítězila, protože se sešikovaly šik(l)y, co se rády s někým mýlí - jednou z SSSR a komunisty, a když ti padnou, tak pružně s US a kapitálem. Jen nemít svůj názor. Hlavně, že maj korýtko a mohou chrochtat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta paní z videa však, naštěstí, do české "kavárny" nechodí, a narozdíl od většiny ukrajinských "ovcí" je čestná a statečná. A tak svou pravdu redaktůrkovi narovinu i pověděla.
   Ano, tuto paní v mainstreamu neuvidíme. Ani u nás a ani na Ukrajině.
   Nesmíme ..
   Jen díky lidem, jako je p. Ďoubalík, máme šanci. A proto těmto lidem posílám za jejich odhodlání vřelý dík.

   Vymazat
 3. Statečná a zřejmě zoufalá žena, co se již nebojí odvety, protože nemá co ztratit. A takových lidí není na Ua zas až tak málo.

  Mladí, zblblí, zfanatizovaní a svými činy v ATO s vládnoucí garniturou svázaní jednou dorostou a zmoudří. A když neskončí na provaze, tak buď budou v emigraci mimo dosah spravedlnosti, nebo se přepólují a budou nesmiřitelnými demokraty a bojovníky za spravedlnost v novém státním aparátu. Určitě bude ještě nějaký čas trvat, než Ua dosáhne ekonomického dna, ale při stávajícím tempu může nastat změna režimu a obrat z vypjatého protiruského nacionalismu k normálnosti již toto desetiletí.

  Jen více brutálnějších, nacionálně vypjatých idiotů, jen více bezpráví a násilí, aby si lid to bezpráví uvědomil, dříve se vzepřel, sundal je z postů a poslal před porotu!

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 4. Tak at ti lide jdou na manifestaci taky z vidlama a at si vemou taky pratele Makarovy a Kalasniky a pak se uvidi jestli ti zmrdi vylezou z autobusu a budou je rozhanet klackama! Je to jen na nich jak se rozhodnou. A kdyz neumi ucinit tvrde rozhodnuti tak at si nestezujou-nikdo to za nich neudela!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Fuj - a zase jsem to otevřel před obědem, a musím vidět v reklamě tu hnusnou držku pokrytou tim blátem nebo je to žabinec? Proč je to tady pořád - to tak dobře platěj? Není to výsměch a urážka starších žen? Proč by si měly odstraňovat vrásky - ono s vráskami se nedá žít? Jsou lidi s vráskami nějak méněcenní? Nebo ti, kteří provádějí tenhle odporný byznys, jsou všehoschopní sajrajti? - Odstraň si z žabinec z mozku ty prevíte! Jak s tím můžeš žít? Koho znám, tak nikdo nechce vypadat mnohem mladší, ale každej chce slušně žít - a to nám nenabízí tihle hajzlové!
  A proč je ta ženská v článku statečná? Není to přece novinářka ani hvězda - která má ze žvanění koryto. Ta si může beztrestně říkat co chce. Není statečná - jen byla oslovena, řekla pravdu a nějakej novinář byl tak statečnej, že to zveřejnil. Tak je to Ferro - ty míre s námi. A zase nebudu jíst kvůli tomu hnusnýmu ksichtu. To už je lepší ta reklama na zvětšení penisu, i když to značná část lidí nepotřebuje, jsou hodně velcí ču..ci i bez prášků. Jsem taky statečnej, když tady píšu, jak to cítí a vnímá občan, přestože rizkuju, že budu smazán a možná i šikanován a pronásledován?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fuj14:26 Nějak jsem tě vůbec nepochopil, asi máš problém se svojí krásou a inteligencí.
   No stává se to! Mír i s Tebou, frustráte! V.J.Horák

   Vymazat
  2. Lámu si hlavu nad myšlenkovými pochody anonyma 14:26, však marně. Nechápu. O čem píše v prvním odstavci, proč chodí na web NR před obědem a proč vůbec, když mu to neprospívá? Inu, záhada.
   Ve druhém odstavci se ptá, proč je ta ženská statečná? Tak já mu odpovím: už jen proto, že na Ukrajině teď za podobné projevy nesouhlasu sedí mnoho lidí v base a někteří leží pod zemí. Zatímco u nás máme svobodu slova tak velikou, že tu statečnou paní musí komentovat ANONYM! Hledám marně větší příklad pokrytectví, než když anonymní strašpytel někoho označuje za zbabělce. Dejme mu šanci: anonyme 14:26 vysvětli nám, cos měl na mysli, podepiš se a přidej aspoň emailovou adresu. Každý hrdina jednou nějak začínal.

   Vymazat
  3. Dobrý den pane Ďoubalíku - je to nějaký "gigant myšlení", se kterým se nemá cenu zabývat. Nicméně - to, že se někdo vyjadřuje anonymně nutně nemusí značit, že je zbabělý - může to být projevem rozumného jednání. Svoboda je taková, jaké je její vnímání, stejně jako u moci. Ně každý má potřebu být ve svém bydlišti, čo na pracovišti dehonestován, napadán, sankcionován za to, že má jiný názor, než je názor mainstreamový. Ona tahle kavárensko povalečská mafie je zalezlá úplně všude a ví, že poctivě by se neuživila, tak spolupracuje a byť má plnou hubu demokracie a svobody, jsou to totalitáři jako prase. Sobodně se smí projevovat jen názor, se kterým oni souhlasí, demokratická je jen ta volba, která dopadne podle jejich přání. Nic jiného než sebe a své potřeby neuznávají. Na všechno ostatní se*ou. Je tady dost lidí, kteří přispívají anonymně a to je hlas lidu - vox Dei pro demokrata, hlas jejich a jejich posluhů je "vox Satanae". Vědí, že jim odtikává čas a proto jsou běsní. Tak proč riskovat a ničemu tím nepomoct.

   Vymazat
  4. 14:26 - urychleně vyhledej psychiatra, je to akutní. A neptej se proč, v tvém žalostném stavu to stejně nepochopíš. Hlavně se drž daleko od monitoru a od lidí aspoň do doby, než budeš v odborné péči.

   Vymazat
  5. pro 15:38 - souhlasím s vámi, pokud anonymní pisatel diskutuje věcně a slušně, nemám s tím žádný problém, a docela chápu, že pro někoho je to jediná rozumná a bezpečná možnost, jak vůbec diskutovat. Věřte mi, že sám si doposud nejsem jist, zda jsem (pro sebe) udělal dobře a publikuji neanonymně. Problém je, že anonymita prospívá sprosťákům a způsobuje nepřehlednost. Jedno ze základních zadání anonymních trollů je rozbíjet diskusi a znechucovat čtenáře. Bohužel čtenáři nemají tak pevné nervy a vstupují s nimi do diskuse a nechávají se navíc strhnout k vulgaritám. Běžně si trollové sami sobě chytře oponují, nadávají. Nejsou tak hloupí, jak vypadají. Když nemohou jinak, odvedou pozornost úplně jinam. Reagují na nový článek do pár minut i pozdě po půlnoci. Když nemohou jinak (viz níže), jen urážejí. Tedy s vámi souhlas a opakuji: u obohacujících komentářů anonymita ani trochu nevadí, u sprostých a urážejících je znakem naprosté zbabělosti.

   Vymazat
  6. Tak přátelé - ten adept pro blázinec a gigant myšlení je opět mezi vámi a jsem jaksepatří hrdý, že smím diskutovat se samými myšlenkovými velikány. A pálí vám to pánové, to se pozná hned. Proč jsem NR otevřel před obědem už ani nevím.Z reklam zde převládá starý ksicht té báby, ( vždy je to žena, nikdy ne ksicht starého chlapa - jak ohleduplné) už jsem na to alergickej. Tak - to bychom měli. A teď - jste tady jako ten "stát" který tak kritizujete. Každý, kdo má jiný názor než je servilní s režimem, je xenofob, rasista, fašista a tak, a tady každý, kdo má jinou krevní skupinu než vy zde, (tím nemyslím ty sprosté provokatéry)je podle vás myšlenkový gigant, povalečská mafie,neživím se poctivě, a měl bych vyhledat psychiatra. Ta povalečská mafie - to myslíte ty, kteří jsou tady denně 24 hodiny přilepeni na internet a píšou a píšou své nic neříkající blafy v počtu spoustu kusů pod každý článek, i v jednu, ve dvě, ve tři v noci - to jste mysleli? Všechny ty důchodce? Souhlas - ti už jsou dnes - řekl bych - přímo diskuzní mafie. Jak se někdo verbálně trefí do jejich závislosti na psaní příspěvků, dostane verbální nakládačku. Ale kdyby někdo zakázal ty diskuze, řada z vás by se zbláznila! Dovolil jsem si napsat na toto názor, a proto jsem povaleč - cvok - troll - ?? Nelíbí se mi reklamy proti vráskám, které jsou všude denně, asi jsou v novém pojetí demokracie nějaká strašná ostuda, a nelze s nimi plnohodnotně žít, ale jak to jen vysvětlím své matce? Že internetová publicistika je byznys, za články se platí diskuzemi - se vám taky nelíbí, když to někdo napíše? Proto se mám držet daleko od monitoru, zatímco vy jste na něj nalepeni pořád? Proto mám vyhledat lékaře? No - ještě že nejsem rasista, xenofob, fašista .... A k té anonymitě. Nasrávači na Novinkách mají přidělena různá jména ( Zralý, Lopata, Hnízdo, Hroch, Žabička, Míčková, Navrátil, Černín,...) aby to nevypadalo tak blbě, redakce jim je mění. A pak různí další z Floridy, a bůhvíodkud - Když si vymyslím jméno, bude to správné? Zatím jsem tady jen já vedený hnědou barvou - všichni ostatní jsou modří. Tedy jsem Hnědej - je to tak v pořádku? To jsem rád.

   Vymazat
 6. Článek Jedna (žitomirská) paní povídala je přesně ten,že jedna paní povídala.Vždy se najde někdo,kdo něco řekne a dost lidí to má za bernou minci. Pro pokrytectví na NR tento článek sedí jak prdel na hrnci.Jedna paní něco plácne a tak na NR (rusowebu) je všechno jasný a mít jiný názor je svatokrádež

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fašismus na Ukrajině je realita, je jím nakažena i jejich vláda. Mnoho zpráv potvrzuje řádění banderovských bestií, takže:
   Pepku Vyskoči 16:18, opravdu není třeba, abys kromě mečení a skákání páchal ještě cokoliv dalšího a nejen na NR.

   Vymazat
  2. Hele ty ožralej havloidní mysliteli,táhni pindat na IDěs nebo do LN,tam to ty lejnolahvárenský hovada z TROP 09 určitě ocení....dostaneš flanděru!!!!

   Vymazat
  3. To anonym16:18. Myslím že panPetr Ďoubalík to vo svojom komentári ku Tebe anonyme, tam vyššie, už dosť jasne vysvetlil. A jeho vysvetlenie sedí naTeba celkom presne, ako prdel Tvojho amerického pána na Tvojej nevymáchanej papuli. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  4. Názor je jedna věc a pokud jste schopen jej slušně, s jistou dávkou inteligence vyjádřit, buďte vítán.
   Pokud však primitiv přichází s nadávkou a stále stejnými urážkami, pak se jistě o názor nejedná. Jaký názor na takto diskutující individua máte vy?

   Vymazat
 7. Na Rusaky okupovanem uzemi se vzdycky par vlastizradcu kteri je podporuji najde, zejo Doubaliku?
  Vy komunisti byste vitali i Hitlera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se nauč psát pořádně česky ty syfilitickej matkomrde Lahváče zavšivenho!!!!A pak táhni za Hitlery do Fuckingtownu!!!

   Vymazat
  2. Tak tady máme jednoho s názorem???
   Nebo snad s blábolem?

   Vymazat
  3. Žitomir někdo okupuje? Ty máš taky pěkně od židáků na tom mokvajcím vředu kterej ti narost místo hlavy nakáleno, což? Jedinej dko něco okupuje jsou tzv. ukrajinci, vymyšlený rakouskou tajnou policí před WWI.! A to Malorusko a část Novoruska! Ukaž mi ty hovado, kde tu kdo co okupuje? - https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusk%C3%A9_imp%C3%A9rium#/media/File:Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Vymazat
 8. No sice jim nadává, ale nejmenuje je.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qEPUiBb3ngA

  OdpovědětVymazat
 9. Jsem s proruskýma lidma z Donbasu . Pracovali v naši firmě . Bojovali a umírali za jejich zemlju . Někteří pracují i na ministerstvu DNR . Byly to pracovití a slušný lide . Proto jsem nechápal majdan a pochody s pochodněma z dob fašizmu . A to mi říkali že Pražský majdan chce svrhnout Zemana . Proto si všimněte že kavárna nosí Ukrajinskou vlajku .

  OdpovědětVymazat
 10. Proti ozbrojeným fašistům musí nastoupit jedině také ozbrojení antifašisté. Jiná cesta je těžko možná. Z demonstrací si houby dělají, slouží pouze k vytipování lidí, kterých je třeba se zbavit, což se následně v tichosti provede.

  OdpovědětVymazat