Reklama

.

.

pondělí 18. července 2016

Když „uřízneš hadovi hlavu“ tělo sebou už pouze cuká v nekontrolovatelných křečích! Celý ten „cirkus“ mi totiž trošku smrdí!

Ladislav Kašuka
18.7. 2016
 Byl „puč“ v Turecku skutečný, nebo je to jen efektivní způsob, kterým se Erdogan zbavil svých odpůrců?!
 Skuteční pučisté, pokud by to skutečně byli generálové a plukovníci, by si totiž uměli určitě o trochu lépe spočítat své šance na úspěch a primární úder by směřoval přímo na Erdogana.Místo toho pučisté raději uzavřely cesty do Evropy (nejspíš, aby nikdo zvenčí nevěděl co se v Turecku opravdu děje) a po pár hodinách střílení (většinou asi pouze do vzduchu) to odskákalo „pár“ vojáků, policistů a civilistů a najednou bylo po puči!
 „Hrdinný Erdogan“ se pak vrací vítán lidem hýkajícím nadšením (drtivá většina Turků v něm totiž vidí nového sultána, který obnoví Osmanskou říši), kyne zmanipulovaným ovečkám kolem a okamžitě prohlašuje, že všichni „zrádci“ budou tvrdě a nekompromisně potrestáni!

No řekněte sami přátelé, existuje snad efektivnější způsob jak se zbavit ne úplně loajálních vlivných představitelů armády, než sehrát pokus o převrat a pak všechny své odpůrce a kritiky prostě nechat postřílet jako zrádce?! Erdogan je autoritativní, novodobý turecký sultán zatýkající a věznící své kritiky a vraždící bez slitování své odpůrce a příslušníky menšin! Proto myslím, že místo opravdového puče šlo jen o „novodobý požár Reichstagu“, tedy o naprosté převzetí kontroly nad Tureckem a dobrou záminku na vyhlášení mimořádných opatření, které ještě upevní jeho absolutistickou mocenskou pozici v zemi.

Třeba se mýlím a určitě se mnou nemusí každý souhlasit, ale jak jsem řekl na začátku článku, mě na tom všem prostě něco pořádně smrdí…
Ladislav Kašuka.

17 komentářů :

 1. Vcelku racionální ůvaha. No snad nám Wiki Leaks pomohou problém trochu objasnit. I když i v případě "pokusu" o převrat prospěje Erdoganovi. "Cui bono" platí stejně v Turecku jako v Česku. Možná není od věci ani myšlenka na náhlou a překvapivou "reorganizaci policie" pod taktovkou ČSSD za tichého souhlasu ODS a TOP 09 a hlavně šedého kmotrovského pozadí české politiky. Podtrženo sečteno, metoda zbavit se nepohodlných osob tu reorganizací instituce a onde třeba "pokusem" o převrat, je přece v politice tak oblíbená. Takže vlastně nic nového pod sluncem, že?

  OdpovědětVymazat
 2. ten puč byl organizován jen částí turecké armády, a to té, která je napojena na americkou CIA. Je to stejná parta lidí, která zorganizovala teroristický útok na istanbulském letišti pár týdnů zpátky, a která se podílela na sestřelení ruského letadla. Je vysoce pravděpodobné, že sestřelení ruského letadla byla akce organizována americkými agenty za zády Erdogana, organizátor velitelem letectva - nyní vůdce vzbouřenců a bývalým ministerským předsedou Davutoglem - známý podporovatel USA, a to ho také nakonec stálo politickou kariéru. Byla to křečovitá odezva CIA na zlepšující se vztahy Erdogana s Ruskem. Samozřejmě, že v turecké armádě je více Kemalistů, to je lidí stojících proti této vládě, ale ti k puči z "bezpečnostních" důvodů přizváni nebyli, zpackala to CIA, myslela si, že řídí puč v nějaké banánové republice v 70. letech minulého století, ti poslali tuto partu svých agentů do rizikové akce a pravděpodobně i do celoživotního vězení. Podle mého mínění se nějaká složka turecké armády k puči měla připojit, a ta od toho nakonec couvla, ale to se asi nikdy nedozvíme, kdo to byl. Ten puč byl skutečný, o tom není pochyb, a kdyby měl někdo lítost nad těmi pučistickými vojáky, at´ polituje těch 85 lidí z istanbulského letiště, toho ruského pilota, a at´polituje ty kurdské civilisty, které tato parta lidí masakrovala na jihovýchodě Turecka ještě z jara. A kdyby to přece jen bylo málo, tak si přečtěte jak velitel tureckého letectva společně s USA army masakrovali kurdské vesničany. https://en.wikipedia.org/wiki/Roboski_airstrikeLkát nad krachem této akce budou u nás zejména ti, kteří pracují pro stejnou organizaci - CIA, a už první husy zakejhali Pospíšil a Randák. Že těm ochráncům tzv. demokracie vadí Erdogan, ale zase už jim nevadí vládcové v Saudské Arábii, kde trest smrti za protivládní činnost je běžný, to nepřekvapuje. Erdogan, at´ je jaký je, sleduje zájmy své země na rozdíl od našich proamerických prostitutek jako je Sobotka, Zaorálek, Dienstbier, Herman a Stropnický.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, jak si zorganizujete vlastní puč, když nebudou jedinci připraveni ho uskutečnit. Rozhodující je kdo za ním stojí (podružné kdo ho vyprovokoval, jestli vlastní iniciativa nebo skočili na špek). Vše ukazuje na CIA.

   Vymazat
 3. Sami Turkové přiznávají, že v Turecku je největší koncentrace agentů CIA na jeden km na celém světě. Těch 6 tis. zatčených, to je zatím tak 1/6 jejich celkového počtu v Turecku. Asi bychom také měli přijmout názor, že špionáž proti vlastnímu národu v zájmu cizí mocnosti je ten nejodpornější čin,který si nezaslouží nic jiného, než prozaz.

  OdpovědětVymazat
 4. Přidal bych ještě další indicii toho, že Erdoganova moc měla puč pod kontrolou ještě před jeho zahájením: zatýkání lidí především mimo armádu podle zcela zřejmě předem připravených seznamů už jenom pár hodin po začátku puče, ještě v jeho v průběhu.

  Na celém 'kontrolovaném puči' mi nejvíc a především vadí ta staronová islamistická ideologie a evidentně kvazi-demokratičnost státu.
  Na druhou stranu kvazi-demokratická je i EU a případné posílení emancipace Turecka vůči SS by mi taky vyhovovalo, což samozřejmě přináší i nutnou eliminaci osob zazájmovaných Spojenými Státy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fungující státní moc se dokáže zbavit nepohodlných osob. Ten kdo si myslí, že vše by se mělo odehrávat v rámci nějakých civilních pravidel, si musí uvědomit, proti čemu musí státní moc, která chce fungovat a sloužit své zemi, proti čemu stojí a musí bojovat.
   Když si analogicky převedu situaci k nám, nedovedu si zatím představit použití podobných funkčních metod.
   Dokud u nás političtí mopslíci pěkně panáčkují před Šapirem, nemusíme se puče obávat.

   Zatímco Erdogan má evidentně podporu vlastenců (i když bohužel muslimských), kteří už drží klíčové pozice a jejich kontrolu dál posilují,
   tak u nás jakkoliv je společnost rozpolcená, tak klíčové pozice jsou bezvýhradně v držení prozápadních globalistů a úchylných liberálů, vpodstatě antivlastenců a kvazidemokratů.

   Ad: Anonymní 5:07,
   díky za info které mně osobně doplňuje zásadně celou mozaiku.

   Ad: Anonymní 5:21
   Váš názor, že "špionáž proti vlastnímu národu v zájmu cizí mocnosti je ten nejodpornější čin,který si nezaslouží nic jiného, než provaz", bych rozšířil i mimo oblast špionáže, především např. na vlastizrádné prodejné politiky.

   Bohužel ale v dohledné době tu možnost mít nebudeme. Chtělo by to spiš šířit vědomí, že nám nikdo nepomůže a musíme si pomoci sami. Aby každý, kdo se ukáže, že mluví a jedná proti našim zájmům, byl automaticky tvrdě společensky znemožněn.
   Tak, jak se lidem otevírají oči, snad to nebude trvat až tak dlouho, jak se to ještě teď zdá.

   Vymazat
 5. Mě nejvíce překvapuje, že se lidé diví, že měl Erdogan připraveny seznamy nespokojenců s jeho vládou dopředu, to si myslíte, že naše BIS nemá takové seznamy "nepřátel" republiky? Proč američané všude šmírují a odposlouchávají? Aby měli seznamy lidí, kteří jsou potenciální buřiči v daných zemích a ty podle libosti předají vládám a nebo nepředají, podle toho, jestli chtějí, aby daná vláda padla a nebo přežila. Je třeba připomenout, že cca 10 let zpět měla turecká armáda připraven převrat proti Eredoganovi, tehdy Američané generálům řekli ne. Jeden z organizátorů poté odjel do USA nasadil si židovskou čepičku na hlavu a poslal na tureckou policii informaci, že veškeré dokumenty o připravovaném puči armády jsou v Istanbulu na té a té adrese. Odtud potom přišly ty první tažení protí armádě, ty případy jako Ergenekon, měly zkrátka nabito od agenta USA. Erdogan se musí naučít žít s jednou věcí, že USA podrazí, kdykoliv se jim to hodí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co myslíte, má podobné seznamy vlastizrádců i Národní domobrana a Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO, potažmo zaznamenává redakce Nové republiky útoky ze serverů placených civilisty vraždící organizací EU/NATO?

   Vymazat
  2. no já bych se ani nedivil. kdyby tu informaci dostal tajně od Ruska. FSB je mocná a zkušená bez ohledu na excesy, které jsou po zásluze tvrdě trestány. diplomacie států je těsně vázána na tajnou službu a kvalitní informace mnohdy rozhodují o dalším světovém vývoji. Čili překvapivé pokání Erdogana vůči rusku může být v důsledku cenné informace kterou od nich dostal. je to jen moje spekulace.

   Vymazat
 6. Naštěstí to je náš NATO diktátor,takže nikomu nevadí jako třeba plukovník Kadafi nebo Sadam Husajn.Nám západu vadí puče,které mají svrhnout demokraticky zvolenou vládu,ale na druhou stranu nám nevadí puč banderovců na Ukrajině!!Puč na Ukrajině vehementně Soborka s knížetem,Štětinou podporovali,ale v Turecku jim to vadí,že to je nedemokratické!Jsme jen Čeští noshledové a šm.ejdi!!

  OdpovědětVymazat
 7. Když proběhne pokus o puč proti někomu, tak to asi pokus o puč proti někomu bude...
  Když se pokus nepodaří, tak to asi bude nepodařený pokus o puč...
  Když mainstreamová média začnou vyrábět teorie o tom že cíl pučistů si ten puč zorganizoval sám, tak je jisté, že to je jasné kalení vody a pravda nude přesně opačná.
  Když čeští proameričtí řiťolezci začnou vyjadřovat najednou obavy o to co Erdogan provádí, tak je jisté, že dostali pokyny od páníčka takto hýkat. Tudíž páníček je nervózní, že mu to neklaplo.
  Vypadá to na jasný majstrštyk ruských tajných sužeb, které Erdogana varovaly a ten toho jen využil ve svůj prospěch. Proamerická 5. kolona se odkopala a je likvidována.
  Prostě USA už se nezmůžou ani na pořádný puč v zemi, kde si zatím mohly dělat co chtějí.
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tímto příspěvkem naprosto souhlasím. Je tu krásně vidět jak naše media pracuji na povel USA.

   Vymazat
 8. To Heriot

  Jo, to by bylo krásné, kdyby platilo, že když nevidím ve sklepě slona, že tam tedy není. Jenže na to, abych jej viděl, tak si musím rozsvítit (mít info) a sklep důkladně prohlédnout (kritické myšlení + neveřejné zdroje). Pak teprve mohu k něčemu relevantnímu dospět - je tam či nikoli. Jinak mne ten slon ve sklepě může také pokálet, nebo zašlápnout.

  Je pravda, že to co píšete má logickou stavbu a Váš pohled rozšiřuje obzory, tak výše uvedené neberte nikterak osobně. Je to jen variace na téma - kategorické závěry mají velký potenciíl omylu.

  Mír s Vámi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím též, určitě máte pravdu, že kategorické závěry bez patřičných znalostí mohou zcela špatné.
   Jen bych si dovolil Vás poopravit. Moje úvaha se zakládala na předpokladu (použiji-li Váš příměr), že když ve sklepě vidím slona, tak tam ten slon nejspíš bude...
   Heriot.

   Vymazat
 9. Že by to byl puč, typu puče proti Sralbotkovi v ČSSD?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen Sobotka, ale 90% našich politiků nedělá politiku podle volebních programů, ale podle korporací.
   To jenom tak vypadá, že dělají politiku buď podle pražské kavárny nebo podle sluníčkářů, nebo NGO, nebo Schapira, nebo podle Merkelové, protože tihle všichni taky dělají politiku zásadně podle mocných korporací.
   Vědí, že jinak by šli od koryta.

   A proto u nás puč nehrozí. Není k němu důvod.

   Vymazat