Reklama

čtvrtek 14. července 2016

Kerry přiveze do Ruska "poslední návrh" USA k Sýrii


14. 7. 2016     zdroj
List The Washington Post uvádí, že během nadcházející návštěvy ministra zahraničí USA Johna Kerryho v Moskvě, která je naplánována na 14.-15. července, po návštěvě ministra zahraničí ve Francii, bude ruskému vedení předložena řada návrhů na koordinaci vojenských cílů, což by mělo pomoci předejít konfliktům v průběhu vojenských operací v Sýrii. Ministerstvo zahraničí USA také doufá, že přesvědčí Rusko, aby vyvinulo tlak na syrskou vládu s cílem omezit aktivitu letectva.

Noviny The New York Times tvrdí, že návrh Kerryho bude pravděpodobně posledním pokusem Obamovy administrativy k nalezení kompromisu ohledně syrské otázky. V listu je také uvedeno, že Kerry doufá, že zvrátí vzniklou tendenci a že budou zastaveny boje a zahájeno politické řešení otázky moci v Sýrii.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

42 komentářů :

 1. Nejdříve musí přestat financovat a vyzbrojovat islamisty. Potom teprve jednat a hlavně se nenechat napálit a neskočit na líbivá slova a sliby.
  Těch už bylo dost.

  Když chtějí jednat, tak je vidět, v jakém srabu jsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. USA chtějí mírové rozhovory přesně ve chvíli, kdy jim teče do bot. To samé dělali na Ukrajině, kde se vždy aktivizovali, jakmile armáda začala být na útěku před Opolčenci. Stejné se odehrává dnes, kdy se "mírumilovní" demokraté, bojující za peníze Saudú a CIA, dostali do obklíčení u Homsu, Damašku a v Aleppu. Právě nyní je nutné jim dodat protitankové zbraně a dostatek střeliva, aby bylo více mrtvých mohlo se déle bojovat. A aby jobovek pro Kerryho bylo ještě víc - Turci se chtějí znovu skamarádit se Sýrií a uzavírají hranici pro Daeš i jiné teroristické skupiny. Nevyhrávají ani Saudové v Jemenu a do toho všeho se vzpouzí Čína. Nemá to ten americký ministr zahraničí lehké. A nepotěšilo ho ani NATO, kde si vyskakovali Tsipras a Zeman výzvami k míru. Hrozné!!! Tak teď jen doufejme, že se Putin nenechá ukonejšit sliby. TnT

   Smazat
  2. Amerika nema co delat v Syrii..Asad spravne odpovedel,ze zabita us novinarka prijela do Syrie ilegalne a ted,nejdemokracti stat sveta,jde zalovat Syrii.To jiz skutecne dochazi argumenty!

   Smazat
 2. Opravdu nevím, s kým chtějí Američané jednat o mírovém uspořádání v Sýrii. Nebyli to právě oni, kdo před rokem konstatovali, že demokratická opozice v Sýrii neexistuje? S kým se tedy chtějí dohadovat? Místo vyzbrojovánífanatických pošuků by si měli vybrat několik "lídrů", jejichž IQ je vyšší, než dnešní datum a vysvětlit jim, jak funguje demokracie.

  OdpovědětSmazat
 3. Jejda jejda hodné umírněné džihádičky zase dostávají na prdelku a s nimi asi i pár demokratických poradců US army. Asi se zase nějak nevede. Pročpak by měl Asad a jeho letectvo přestat bombardovat? Vždyť vykládali, že Asadovo armáda je už už na lopatě a že nemají čím bombardovat a ejhle už zase mají a džihádičkám se nafukují trencle. A zlej Putin zase poslal na mírumilovné bojovníky u Palmíry další várku humanitárních bombarďáků. No takové neštěstí. A co hodní kluci z Al-Kajdy v obklíčení u Homsu? To bude prča až povedou v poutech uličkou hamby US instruktory a pomocníky z dalších demokratických států. No nějak se nám ten vývoz demokracie nevede, že se musí bečet v Moskvě, když přeci Rusák je izolovaný, skomírající a umírající hlady. Nemělo by to být naopak, že Lavrov bude bědovat v bílé chaloupce? No moc divné, nějak nám to naše média asi špatně vysvětlují a dokonce i přátelé fašouni z Ukrajiny dostávají na trenýrky a nedaří se ofenzívička na rebely. To bylo keců o tom jak budou chorošenkovci za týden v Moskvě a zatím jsou čím dál víc v prdeli. A co Turek? No to je obrat a jaký to byl kabrňák, že sestřelil jeden už prázdný bombarďák. No amerikánomilci co vy na to?

  OdpovědětSmazat
 4. Rusko prislo pomoct Syrii o 5 minut 12.Uz by mali Americky demokrati(IS) Obeseneho Asada! Zlincovaneho alebo by mu rezali hlavu.Amerike sa prevrat nepodaril!!!! Ale hra stale pokracuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže teď se už hraje podle jiných not, tedy ne podle amerických, ale podle ruských. To ovšem ameriku velmi sere.

   Smazat
  2. no to jí musí nasírat...pochopitelně, sto let se hraje ve světě podle usnot a poslední doba je nějaká smolná...

   Smazat
 5. A kdepak máme "zasvědcené komentáře" těch dvou havloidních individuantů.....že by byli na školení v knajpě nebo rovnou na Orlíku či Hluboké?:-)

  OdpovědětSmazat
 6. Kerry si začíná srát do kalhot.Ví,že v Sýrii to Ti váleční štváči totálně projeli,a tak zachraňuje,co se dá.Saudi jsou v prdeli,Turek ohnul hřbet před Rusem.Zůstali tam ubožáčci jako kůl v plotě.A do toho se poměrně solidně čistí Alepo,a to ještě Rusové plánují v Sýrii ještě hodně přitvrdit.Kerry může maximálně tak zkusit prodat Rusům nějakej ten svůj slavnej kečup:-))!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně napsáno...on ví, že US vojensky už žádné území neurvou...jedině zkoulet to s jejich "demokratickými" fígly...

   Smazat
 7. mozna se jenda stavi i za svou rodinou v Hornim Benesove pomoci bruntalsku s nezamestnanosti a praci, dyt to je nejubozejsi kraj v ceske kotline!!!
  vsichni sa na neho tesi v tom kraji!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Pokud Rusko nepřistoupí na Kerryho podmínky,máme válku na východě Ukrajiny.Vůbec to není upřimné jednání od USA a uznat chybnou politiku v Sýrii,tak to už vůbec ne.Protože,kdyby museli odejít ze Sýrie,bude se jim to hroutit v Iráku v Afghánistánu,jak víme ještě to chtějí v Afghánistánu posílit,takže budou požadovat i po nás,zvýšit stávy naších vojáků tam.

  OdpovědětSmazat
 9. Ať si strčí návrhy za klobouk. Co se hodí, nad tím porozmýšlet a co nestojí za nic, to mu strčit zpátky do aktovky.
  Vycucat z dortíku jen dobré kousky a zbytek nechat, ať si s tím dělají, co chtějí.
  Zrovna tak, jako to praktikovaly USA, VB a další po dlouhou dobu s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
 10. Zrůdné jednání ničit ,válčit .Kazachstán se nepodařilo zlomit ,tak snad postupně přes many vyvolají konflikt jinde v Rusku..My přihlížíme a jsme vlastně lokajové.Už i Petr a Pavel sleduje many.PFV

  OdpovědětSmazat
 11. "Poslední návrh" - a nebo co?!
  Zase vyhrožují?!
  Až zmáčkne Bašár al-Asad spolu s Rusy islamisty ještě více, tak přilezou s novými a jistě lepšími.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co "nebo co"? Je to jednoduché - jejich zatím poslední návrh se stane předposledním a tak pořád dokola :-)).

   Smazat
 12. Zatímco demokratický západ posílá islamistům, tzv. umírněným, materiální pomoc ve formě zbraní a ještě s nimi bojuje.

  Tak Rusko bojuje proti nim:
  http://cz.sputniknews.com/svet/20160714/3536013/bombardery-tu22m3-syrie-likvidace.html

  OdpovědětSmazat
 13. Hrůza! Co bude dělat agent Plavec? Co bude říkat Zavorálek? Nebo takový Tmeličika z parlamentu EU?

  http://literarky.cz/politika/svet/22412-chroma-kachna-v-jihoinskem-moi-

  OdpovědětSmazat
 14. Dle US je třeba provést přestávku aby bylo možno dozbrojit a upevnit postavení úmírněné opozice.
  Rád bych řekl ať jde Kery do zadele!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Někdo se domnívá, že politika USA v Syrii je chybná.
  Není chybná, je správná a efektivní vzhledem k cíli, jehož mělo být dosaženo, tedy rozvrácení Syrie. Saudská Arabie, USA and his boys, vyprodukovaly v Syrii válku, aniž by tam musely posílat vlastní vojáky. Po skoro pěti letech, kdy už se dalo počítat na měsíce, kdy padne vláda ve vyčerpané zemi, vstoupilo do dění Rusko. Někdo z Američanů se neudržel a řekl: „Teď jste všechno podělali.“ To mluví za vše. Úspěchu již bylo téměř dosaženo, ale ouha!!

  Před lety – v Jugoslavii, Iráku a Libyi, mluvily USA jinak. To dávaly ultimata, zřizovaly bezletové zóny pro vládní letectvo a bombardovaly. Teď se cosi změnilo:
  teď „ doufají, že přesvědčí Rusko, aby vyvinulo tlak na syrskou vládu s cílem omezit aktivitu letectva.“ To je podstatná změna ve formulacích, i když cíle zůstávají stejné.

  Teď už dokonce cítí silnou potřebu zahájit mírová jednání, aby utrhly ze Syrie enklávu, která zatím není pod kontrolou syrské vlády, aby tam udržely vliv svůj vliv . Jinak bude pozdě.

  Svět se tedy změnil k lepšímu, ale jen zdánlivě. Nebude to dlouho trvat, a Rusko bude muset zaútočit na vznikající základny NATO v Polsku a v Rumunsku. Nemůže tuto situaci zanedbat, je pouze otázkou, jak masivní útok provede.
  A také, jaká bude ze strany NATO odezva, troufnou-li si jít do války.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rus není debyl aby zaůtočil jako první. Klidně se připaví a počká až NATO, potažmo USA a jejich poskoci zaůtočí a to i za cenu větších ztrát. Pak se ale budou dít věci, o kterých nám zatím ani nezdá a vše půjde ráz na ráz. Dostatečnou sílu na to Rus má o tom není pochyb.

   Smazat
  2. Ten, kdo si myslí, že Rusové by v případě konfliktu použily proti základnám NATO v Evropě jaderné zbraně, se hluboce mýlí.
   Proč by plýtvali jaderným arsenálem, když na každou základnu stačí 3 - 4 velkorážové termobarické pumy.
   Termobarická bomba má stejný ničivý účinek, jako taktická jaderná puma.
   A bez následné radioaktivity.
   Hubert.

   Smazat
 16. Pro PB.
  Já tomu nevěřím,že Putin zaútočí na kteroukoliv základnu NATO,protože to nezaručuje kladný výsledek.Spíš nechá tyto státy krvácet zvyšujícími rozpočty armády.Bylo lepší napsat,že NATO čeká na záminku,jak zaútočit na Rusko.

  OdpovědětSmazat
 17. Na záminku NATO čeká, ale když se mu nepovedlo vyprovokovat válku ani s letadlem. I když tam zase zklamali vrtáci banderostánu.

  Nemohou do nekonečna žhavit rotačky. Prostě, buď začnou brzy, nebo se jim to nepovede finančně udržet a proto budou muset odtáhnout.
  Dočkejme času, čím nás překvapí.
  Svoje drápy nebudou chtít povolit, to je jisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drápy budou mít zaťaté co to půjde, ale stejně odtáhnou s ocasem mezi nohama. Vojenské rozpočty nárazníkových a vazalských států nelze nafukovat do nekonečna a USA jsou již s financemi v prdeli dávno. Ony ty papírové bezcené dolary už nikdo ani moc nechce. Všichni ví, že jsou úplně bezcené a trpět do budou jen do určité doby.

   Smazat
 18. Jsou nějací vedle:
  http://visitwinchestervirginia.com/business-insider-explained-why-the-state-department-was-mad-at-kerry-over-syria/

  OdpovědětSmazat
 19. Předně, nejde o chybnou politiku USA, ale pouze o nevydařený záměr. Důvodů by jsme našli několik. Snaha o ovládnutí prodeje ropy a plynu v EU, oslabení EU, vyčerpání Ruska,... Myslím, že to bude mix od každého něco. Že nejde o chybu jsem přesvědčený proto, že pod pláštíkem šíření svobody a demokracie se Američané angažovali mnohde po světě. Prakticky všude to dopadlo na ho..vno. A přesto zkoušejí stejný scénář dál. I blbovi by došlo, že se hodinky s dvoukilovým kladivem opravit nedají. Jenom našim "spojencům" to stále ne a ne dojít. To pro mne znamená jediné. Nejde o omyl, ale o metodu. A Rusové je již prokoukli a nyní je nechávají ráchat ve vlastních lžích a metodách.

  OdpovědětSmazat
 20. Nemyslím si, že Rusi s tým svojim malým kontingentom v Sýrii, môžu diktovať. Zvlášť keď tí, ktorých potrebujú(India, Irán, Čína) sa nijako zvlášť neangažujú a opodiaľ čakajú. Čína pre istotu míňa papierové USD na nákup hmotného majetku napr. aj v Česku, čo Zeman a kol. evidujú ako výborný biznis....ZABUDNITE!
  Vidím to tak, že keď USA so všetkými tými svojimi riťolízačmi zrušia Sýriu, Putin zrejme už nebude otáľať a zoberie si z Ukrajiny Novorusko. Bude to síce strašná mediálna reakcia, ale výsledkom bude, že z Ukrajiny zostane len Ľvov a ten si zoberie Kačinský. Do tohoto rýpať nikto nebude, pretože nasledovať budú taktické jadrové zbrane.
  Situáciu by ešte mohla zmeniť armáda, poskladaná z vojakov Pobaltia, Poľska, Č-S-ska, Rumunska a Bulharska. Plus Pravý sektor a mudžahedíni, importovaní z Daeš. Tí by vtrhli na radioaktivne zamorené územie a mohli by tak toto územie, obetujúc svoje životy, získať pre USA.
  Ak sa nenájde dosť dobrovoľníkov, počítajte, že príde k odvodu niektorých ročníkov. V Česku, aj na Slovensku. Nech vás ani nenapadne, že pozemné boje bude viesť americká pechota! Letecká podpora,...O.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenaletět Sorosovi a hlavně vědět, že strach je zajícova smrt.

   Smazat
 21. Slovaci rukovat nebudou! A taky nebudou emigrovat aby s z toho vyvlekli. Jednoduse ODMITNOU narukovat!A jakmile je zkusi statni moc prinutit,zavari si na poradnej pruser. Skonci to moc spatne,hlavne pro vladu. Jenze ta si je toho vedoma a posili kontigenty profesionalu pro Nato/ussaky/, aby se vyhla nepokojum.
  Tohle reseni by bylo to posledni co by ve svy skurveny politice udelala ))).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vojsko vždy bylo plánováno na potlačování vlastního obyvatelstva.

   Smazat
  2. Neumim si dost dobre predstavit,ze muj syn-vojak by se mel postavit proti nespokojenymu davu a strilet do nej!Taky do mne,protoze ja jsem taky nespokojenej! Vychoval jsem ho jako slusneho cloveka a takovy je. Pokud by doslo k takove mezni situaci,klidne se za jakoukoliv cenu ozbrojim a zacnu hledat jeho velitele! A jeho rodinu !
   Takhle musi konat kazdy obcan a za chvilu bude cisto a klid a mir..!

   Smazat
  3. Kuci z Cechie,ja si myslim,ze Slovanski vojaci budu bojovat s Ruskom a vytvoria,mozno cesko-slovenske legie,ako kedysi...

   Smazat
 22. Co má Kohn-Kerry s tím xichtem? Není to geneticky zmanipulovaný mutant?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celý ten anglosaský, zaatlantický národ nadlidí, vládců kosmíru, proložený velkým množstvím protučněných sádelníků, jede již dlouhou dobu na ozdravné kůře zvané GMO.

   Smazat
 23. Ten, kdo si myslí, že Rusové by v případě konfliktu použily proti základnám NATO v Evropě jaderné zbraně, se hluboce mýlí.
  Proč by plýtvali jaderným arsenálem, když na každou základnu stačí 3 - 4 velkorážové termobarické pumy.
  Termobarická bomba má stejný ničivý účinek, jako taktická jaderná puma.
  A bez následné radioaktivity.
  Hubert.

  OdpovědětSmazat
 24. Spíš zatím poslední.

  OdpovědětSmazat
 25. Rusko je již na kolenou a žadoní u demokratického západu, aby ho vzal mezi sebe. Proto Kerry přijel do Moskvy.

  http://www.zerohedge.com/news/2016-07-14/putin-claims-biggest-diplomatic-victory-syria-conflict-yet-kerry-arrives-moscow-seek

  http://www.wsj.com/articles/kerry-to-discuss-closer-coordination-on-syria-in-moscow-1468501285

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu nevěřím. Že Rusům není do zpěvu je mi jasné, ale že by žebrali o nějakou milost? Nehledě na to, že velkohubé sankce západu vůči Rusku jsou ve velkém obcházeny dovozem technologií přes třetí země. Mnohem víc, než nějaké sankce je trápí spekulativní pád rublu a nízké ceny ropy. A ty drtí možná víc Ameriku, než Rusko. Jejich nákladná těžba ropy z břidlic se může vyplácet pouze tehdy, pokud je její cena nad šedesáti dolary za barel. A za to, že je nižší mohou američtí spojenci ze Saudské arábie.

   Smazat
  2. PS
   Bývá nepsaným pravidlem, že ke křížku leze prosebník. Tak že logika věci mi napovídá, že by měl letět spíš Lavrov do USA, než Kerry do Ruska.

   Smazat
 26. Taktika se jmenem PUDL.
  Podobne jako behal Chamberlain za Hitlerem/38/, Blair za Bushem/2001/, ted beha Kerry za Putinem , ktery je dokonce na dovolene a neda pokoj v zoufale snaze vyrobit novy Mnichov pro Syrii. Hleda skulinu jak by mohl podvest a klickuje jako pudl podleza,plazi se a vnucuje ...Nic novyho...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.