Reklama

sobota 30. července 2016

Květa Pohlhammer Lauterbachová: Proč iniciativa „Za monetární modernizaci i v České republice?“

Pavel Letko
30. 7. 2016     e-republika
V sobotu 10. září 2016 se rozhodly tři aktivistky: Ilona Švihlíková, Miluše Kotišová a Květa Pohlhammer Lauterbachová, uspořádat v Praze 1 konferenci na téma peněz a na obranu české koruny. Redakce E-republiky, která konferenci rovněž podporuje, přináší rozhovor šéfredaktora E-republiky Pavla Letka s jednou ze spoluorganizátorek a naší kmenovou ekonomickou publicistkou Květou Pohlhammer Lauterbachovou. 
V sobotu 10. září 2016 se rozhodly tři aktivistky: Ilona Švihlíková, Miluše Kotišová a Květa Pohlhammer Lauterbachová, uspořádat v Praze 1 konferenci na téma peněz a na obranu české koruny. Program přinášíme ZDE. Redakce E-republiky, která konferenci rovněž podporuje, přináší rozhovor šéfredaktora E-republiky Pavla Letka s jednou ze spoluorganizátorek a naší kmenovou ekonomickou publicistkou Květou Pohlhammer Lauterbachovou:
 
Co si od takové akce slibujete?
 
Především bych chtěla upozornit, že nejsme naivní. Neočekáváme, že my tři Grácie změníme svět, když to nedokázala řada myslitelů, ale ani osvícenějších a statečnějších politiků, než jsou ti dnešní. A mnoho z nich za to zaplatilo i životem. Nicméně nejhorší je lhostejnost a tolerování zla. Naši civilizaci zničí ti, co strkají hlavu do písku. Podívejte se na složení bankovní rady České národní banky. Samozřejmě ani jedna žena, ale i kdyby tam byla, bude tam opět taková, jako paní Zamrazilová, která bude vykřikovat v médiích o odpovědnosti a hlouposti těch, kteří se zadlužují a nedokážou si důkladně prostudovat podmínky smluv. Takových, na které často nestačí ani absolvent vysoké školy, protože je sepsali sofistikovaní právníci, kteří jsou najati nikoliv proto, aby hájili právo a spravedlnost, ale aby hájili zájmy těch, kteří si je zaplatili.
Naším cílem je především poukazovat na lži a mlžení kolem bankovního sektoru, zneužití peněz v ekonomickém systému k trvalému přerozdělování od pracující většiny k nepracující parazitické vrstvě a škodlivosti záměrně chybně nastaveného systému pro zdraví lidí, životního prostředí, ale i reálné ekonomiky jako takové, což by si měli uvědomit zejména podnikatelé. Pokud bude šance na vyvolání referenda, chtěli bychom díky občanské iniciativě vyvolat referendum ke změně Ústavy a zákona o centrální bance podobně jako ve Švýcarsku. Viz odkazy "plnohodnotné peníze" a "demokratická banka". Není jedno, kdo má v rukou tisk peněz a není jedno, že taková instituce nemusí skládat své účty suverénu země, kterým je lid, vláda a další instituce.

Kde vidíš, že je potřeba začít?
 
Především si musíme uvědomit, že nežijeme v žádné demokracii. Takže na prvním místě - učit se, učit se, učit se! A nenechávat se obelhávat. Proč? Takzvaná demokracie je podvod, odevzdání našich hlasů transvestitovi. V moderních byrokratických systémech, které se vyvinuly od poloviny 19. století, byl feudální systém vyzdvižen na další stupeň. Byl vytvořen systém, který umožnil vymáhání renty od obyvatelstva ve formě úroku, finančních poplatků a podobné zlodějny a učinit jej neprůhledným a obtížně pochopitelným těm, kteří se nacházejí vně tohoto kruhu lidí, kteří složili vzájemnou přísahu. Tu, kterou nazývá Thukydides ve své době jako „synomosiai“ (G. Preparata).
Existuje neuvěřitelná subtilita a nástroje propagandy uměle šířených omylů týkajících se bankovnictví, které je hlavním nástrojem, kvůli němuž se daří vyvolávat uměle krize a vyvlastňovat hierarchiím na špici pyramidy trvale bohatství lidského společenství. A když už to nejde, protože se příliš otevřely nůžky mezi těmi, co nemají nic a těmi, co chtějí vše, vyvolávat katastrofy a války. Všichni cítíme, že díky peněžnímu systému došlo k hluboké transformaci společnosti, kterou se podařilo vypracovat v dokonalou feudálně- oligarchickou organizaci. Cituji autora poznámek z knihy Conjuring Hitler na straně 24 Giacoma Preparata, který je nejenom ekonomem, ale i historikem, což je vzácná kombinace.

Západ se přeměnil od agrárního, nevolnického modelu založeného na práci pacholků a děveček, přes vysoce mechanizovaný postindustriální včelí úl do systému, jehož síla spočívá na otrocích, zbavených prakticky práv. A to jak modrých, tak bílých límečků. Otroků, jejichž život je zatížen hypotékou, aby si mohli dovolit v módních vlnách vnucený konzumní šmejd a opatřit střechu nad hlavou.

Přes peníze jsou masy zbavovány možnosti svobodně se rozhodovat. Dnes jsem po cestě z Rakouska v autě poslouchala v rádiu jednu americkou manažerku z mezinárodní organizace pro uprchlíky, která se chlubila, jakým pokrokem a modernizací prošla humanitární pomoc. Že je pomoc v podobě bankovní karty umožněna jen těm, kteří poskytnou biometrická data – duhovku- a karta reaguje jenom v případě, že nositel je identifikován přes duhovku. Nelze tudíž s kartou podvádět a přenést ji například na jinou osobu. Uprchlíci jsou tedy první obětí orwelovského snu o řízení lidí díky nutnosti používat peníze. Inu technologický pokrok.

Feudálové dnešních dnů nevybírají svůj tribut viditelně, protože se při dosahování tohoto cíle mohou spolehnout na mechaniku bankovních účtů. Zatímco střední třída v podobě akademiků a publicistů zůstává oddána oné přísaze „synomosiai“, řítí se svět do ekologické i humanitární katastrofy.
Nemáme nejmenší šanci, pokud se nezmění systém vzdělávání. Trvalého míru, svobody národů a fungování státu není možno dosáhnout bez změny paradigmatu týkajícího se fungování peněz. A toho nelze dosáhnout, pokud většina, včetně politiků, nebude vzdělána v otázkách fungování bankovního systému a alespoň část lidí, deset až dvacet procent, nezmění své spotřební chování.

Proč zachovat českou korunu, když je stejně navázaná na euro a teoreticky by mohlo být jedno, zda koruna nebo euro?

Samozřejmě tím, že máme vlastní měnu, bychom se mohli stát snadnou kořistí spekulantů. To nám je jasné. Dokud posloucháme a držíme kurz kolem oněch nařízených 27 korun za euro, což poškozuje především naše občany a odčerpává opět zdroje z republiky, tak nás nechávají na pokoji. Jsme naprosto bezvýznamná ekonomika, skoro nic nám nepatří a jsme opravdu koloniálním přívěskem německého a rakouského hospodářství. Máme se však nechat věčně vydírat? Jsem přesvědčena, že bychom měli bránit právo tisknout si vlastní peníze stejně jako bránit český jazyk a českou kulturu, přestože jsme si vědomi, v jakém marastu se nacházíme a jak jsme zranitelní. A to netrpím žádným nacionalismem, jelikož jsem polyglot, který se pohybuje rád po světě a celá Evropa je pro mne domovem. Ale jsem si vědoma hodnot a bohatství, které pro ni znamenají jednotlivé, často byť odlišné národy, díky kterým je Evropa tak krásná a atraktivní.

O tom, proč euro nemůže fungovat, jsou popsány stohy papírů a popsali to od začátku daleko chytřejší lidé, než jsem já. Euro je politické, nikoliv ekonomické rozhodnutí a je nástrojem přerozdělování v Evropě. Můžeme mít alespoň nějakou hrdost, když už nejsme ve své zemi pány, protože v naší republice máme více kolaborantů a zrádců na kilometr čtvereční než jsme měli za protektorátu.

Na příkladu Řecka jsme viděli, jak snadné je vyvolat umělé zadlužení země, aby bylo možné privatizovat, co ještě zbývá a neposlechnou-li, zavřít bankomaty a neumožnit fungování koloběhu v ekonomice. Dnes jsme tak daleko, že Evropská centrální banka pod svévolnou taktovkou Maria Draghiho vykupuje dluhopisy a akcie vybraných podniků, aktuálně Volkswagenu. Reálná ekonomika přechází systematicky do rukou finanční oligarchie a přechází do nich také jednotlivé oslabené státy. A hádejte, kam byl uklizen bývalý prezident Evropské komise Barroso? Nejdřív učinil vše, aby nebylo možné zakázat v Evropě toxické bankovní deriváty a nyní se dostal za odměnu do té nejlepší společnosti: Má mírnit dopady Brexitu jako skvěle placený ředitel a poradce u banky Goldman Sachs. Proč bychom ještě měli chodit vůbec k volbám do Evropského parlamentu, když už se tzv. evropské elity ani nepokouší maskovat, komu slouží?

Pokud má mít lidstvo nějakou šanci, pak to nemůže být jedna vláda, jedna měna, jedna víra, jak se nás snaží přesvědčit globalisté NWO. Pouze decentralizované ekonomiky jsou zárukou svobody národů, stejně jako decentralizované měny a nový peněžní systém, neumožňující tisk nekrytých peněz a přestavba mezinárodního měnového systému na základě férových podmínek. A opět nemyslím nahrazení dolaru jinou „světovou měnou“, která bude plně v rukou stejných aktérů.

Co bys chtěla ještě sdělit čtenářům?
 
Především uvítáme rády další kolegy a kolegyně, kteří by se s námi chtěli zapojit do pracovní skupiny, která se bude scházet střídavě v Praze a Brně a bude pracovat na programu Iniciativy za monetární modernizaci v České republice. Záměrem je vytvořit pracovní skupinu dobrovolníků jako ve Švýcarsku a v Rakousku, odkud čerpáme inspiraci. Rádi přivítáme mezi sebou právníky, ekonomy se zkušeností z praxe, statistiky a matematiky. A každého dalšího, kdo je ochoten se odvážit jít proti proudu.

Co se týká naší konference 10. září 2016 v Praze, prosíme naše čtenáře a čtenáře dalších nezávislých médií o podporu zakoupením vstupenky (80,- Kč plus 70,- Kč na občerstvení), případně o sponzorský dar na financování nákladů konference na účet E- republiky:

č.ú.: 2200748047/2010 ................. částka: 150,-Kč
Variabilní symbol: 10092016
Abychom Vám mohli rezervovat místo, do zprávy pro příjemce uveďte, prosím, své jméno a příjmení.


15 komentářů :

 1. Kdo je Pavel Letko vyzývající ve svém článku "Konvičky v ČR nechceme" k likvidaci protiuprchlického a mírového hnutí a trestnímu stíhání odpůrců islamizace a převzetí naší země nechtěnci a přivandrovalci /cizinci s potajmu přiznaným volebním právem/?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Docela vtipné od vydavatele Letka dožadovat se zákazu opozice a pozavírání extrémistů, jediným hlasem rozumu by pak zůstal jeho projekt e-republika.

   Smazat
 2. Takováto konference by se měla přenášet v přímém přenosu, bude to nářez kolaborantům ve vedení ČNB a estébákům na Ministerstvu financí.

  OdpovědětSmazat
 3. A co na to říká "levicový a lidový" prezident Zeman a jeho volba Jiřího Rusnoka za guvernéra ČNB.
  Jiří Rusnok je pokračováním politiky předešlého vedení ČNB.
  Zemanovci,Okamurovci a Konvičkovci, otevřete konečně oči !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:42- "výbušnost" článku jste pochopil, připravenost společnosti méně. Vše je ve stadiu "přeskupování" sil. Tak ne trojčete a pomáhejte nebo trollíte?

   Smazat
  2. Pane Povolny,velmi dobře si pamatuji články a diskuzi na téma prezident Zeman a ČNB.
   Prezident Miloš Zeman je na webu NR články a diskuzí nekriticky přijímán a prokázaná pravda je pro příznivce MZ vždy silně nepříjemná.Já rozhodně nemám důvod zde trojčit,nebo trollit.
   Vaši naivitu o přeskupování sil obdivuji.

   Smazat
 4. dobry clanek pripojim donation pomud se dostanete do ostravy!!! dik

  OdpovědětSmazat
 5. Neměla by tato konference být už dříve ? V září už asi bude po válce.

  OdpovědětSmazat
 6. Uvedená pozvánka a vysvětlení organizátorek správně směřuje myšlení občanů k realitě, že provozovaný monetární systém, založený na privátní tvorbě nekrytých úročených dluhů, nevyhnutelně generuje inflaci a bankroty.
  V monetárním systému, kde výše dluhů je nesplatitelná není tíživé finanční situaci, bankrotu, sklonům a realizacím sebevražd, dluhové kriminalitě a otroctví společnosti vyhnutí.
  Proto současná podoba monetárního systému by měla být označena za novodobý otrokářský systém a jako takový okamžitě postavena mimo zákon.
  Dluh je nepochopená společenská praktika, o které se většina lidí ve společnosti dnes domnívá, že je otázkou volby. Ve skutečnosti se doslova celý finanční systém zrodil z dluhů. V moderní ekonomice vznikají všechny peníze díky půjčkám, jež pochází z centrálních a komerčních bank, které je v podstatě vytváří podle samotné poptávky. Tento základní mechanismus tvorby peněz je silným nástrojem ekonomického nátlaku.
  I občan bez dluhů je zadlužen. Nezodpovědným hospodařením vlád od roku 1990. Každý novorozenec se rodí jako ručitel za dluhy vlád v aktuální výši kolem 170.000,-. Rodič tak musí každý rok za 4 člennou rodinu zaplatit 24.000,- jenom za úroky, kterými kasíno, jménem finanční trhy, krmí svou klientelu. Tudíž je jeden měsíc bez výplaty, někdo i dva.
  WIKI - Otrokářství je označení systému, ve kterém se využívá práce nesvobodných lidí (otroků), kteří jsou po právní i faktické stránce obchodovatelným majetkem zbaveným osobní svobody. V širším slova smyslu se hovoří o otroctví i v případech, kdy je jedna osoba na druhé natolik závislá, že je nucena pro ni proti své vůli pracovat a je tím zbavena osobní svobody, byť se teoreticky nejedná o stav protiprávní nebo právem přímo definovaný.

  OdpovědětSmazat
 7. Vážené Amazonky, velice vítám, že jste vstoupily na tuto horkou půdu, na kterou si jiní analytici vstoupit netroufají.
  Svým laickým pohledem chápu, že současný světový peněžní systém generuje většinu problémů současného světa. Ať už je to nemravné přeskupování světového bohatství, nebo vysávání likvidity a následné finanční, ekonomické a kdovíjaké krize států určených k vyrabování, či nesplatitelné zadlužování všech států.
  Rád Vám přispěji na tuto konferenci. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Jste SUPER, jen tak dál, už dávno, jsem si myslel, jak dobré by bylo, kdyby jste obě vstoupily do politiky. byl bych první, kdo by Vám dal hlas.

  OdpovědětSmazat
 9. Nacionalismem, neboli česky vlastenectvím či národovectvím se, milá dámo, netrpí! Jestli ráčíte dovolit, při vašem vzdělání: je to pocit či vštípená hrdost a pocit potřeby sounáležitosti. Pokud toto pociťujete jako utrpení, račte se jít laskavě i se svou filosofií dát vycpat.
  S úctou Borek Nováček

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.