Reklama

čtvrtek 28. července 2016

Ministerstvo obrany Ruska vytvoří systém kontroly dodržování Spojenými státy Smlouvy o strategických útočných zbraních


28. 7. 2016     zdroj
Ministerstvo obrany Ruska vypsalo výběrové řízení na vývoj systému, který bude kontrolovat dodržování Smlouvy o strategických útočných zbraní (Start) americkou stranou. Z informace na internetové stránce o veřejných zakázkách vyplývá, že rezort očekává, že obdrží tento systém do konce roku 2018, maximální cena zakázky je 72 milionů rublů.


Cílem zpracování systémuje je vytvoření hardwaru a softwaru, který bude shromažďovat telemetrické informace z různých zdrojů, zpracovávat data a poskytovat komplexní vyhodnocení zkoušek mezikontinentálních balistických raket a raket ponorek USA. Systém má také shromažďovat celkovou charakteristikou zkoušek, sledovat trajektorie raket a jejich typ a připravovat "zdůvodnění pro předložení připomínek o narušení americkou stranou požadavků smlouvy START během zkoušek strategických zbraní."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

25 komentářů :

 1. Ministerstvo obrany Ruska vytvoří systém kontroly dodržování Smlouvy o strategických útočných zbraních Spojenými státy. To by bylo česky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při vší úctě k PhDr Grulichové, tento článek je opravdu jakoby přeložený Googlem. Články na Sputniku vypadají podobně. Ruská skladba vět je opravdu trochu jiná, než česká. Nijak mi to nevadí, jen to někdy "praští" do očí.

   Smazat
  2. Paní dr. Grulichové jen a jen děkovat!
   Co ta již těch článků pro nás perfektně napřekládala!!
   A nějaký ten "rusismus" se snese, když podstatu onoho sdělení jistě chápete ...
   Mám za to, že tolerance či nadhled nečiní člověka menším.

   Smazat
  3. Oplušile ty lezeš do prdele kde komu.Ty análníku..

   Smazat
  4. Tak to sedí od buzerujícího příznivce homosexualismu, pedofilie, islámského klerofašismu, církevní zlodějiny a tibetského otrokářského režimu sídlícího v eskortní agentuře Evropské hodnoty vraždit ženy s dětmi a starce, ostřelovat nemocnice, porodnice, dětské školky, školy a sídliště už i na Donbasu, v Evropě. "Peníze od strany v té době dostával i tak zvaný Svaz homosexuálů, pederastů a transvestitů, který požadoval zrušení věkového limitu pro pohlavní styk. „Když se pak Zelení profesionalizovali a dostali do parlamentu, prozkoumali znovu přihlášky a pederasti byli ze strany vypuzeni,“ vysvětluje spoluzakladatel Zelených Ludger Volmer."

   Smazat
  5. Ja sam som uradny prekladatel. Ten preklad p.Grulichovej ma daleko od strojoveho prekladu.

   Smazat
  6. 28.7 v 21:30 Ještě jsi zapomněl na obřezaný putinovce,rudý syfilitiky a přichcaný komouše

   Smazat
 2. 72 milionů rublů je cca 27milonů korun,tak za tyhle prachy se dá koupit slušná vilka ale určitě né" vytvoření hardwaru a softwaru, který bude shromažďovat telemetrické informace z různých zdrojů, zpracovávat data a poskytovat komplexní vyhodnocení zkoušek mezikontinentálních balistických raket a raket ponorek USA".Ty brďo,to nás někdo pořádně lakuje,přesně tak jak je zvykem na NR.Davide tohle nežeru,příště prosím o Karkůlce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, že by Trumpovy „počty“ mohly znamenat konec NATO – pokud si ho členské státy nezačnou platit samy – je podle mého jen pragmatická úvaha.

   Smazat
  2. 19:34-tak o Karkulce s krátkým u(možná se anglicky píše "Carcoolca") nebo já nejsem "kůl". Divil bych se, kdyby Rusové systém již neměli, možná jej mají USA a Ruští hekři jej potají využívají a nyní levně zkopírovali.

   Smazat
  3. Banderovským vrahům českého národa a pohrobkům německých a lotyšských jednotek SS z parlamentních stran, u nás po czexitu a denatofikaci pšenka nepokvete.

   Smazat
  4. Ano, ten system za 27 mil korun se da vytvorit bez vetsich potizi. Problem u nas je ten, ze na kazdou statni zakazku mame x subdodavatelu a ti nasledne zakazku jeste 10x prodrazi a nakonec to dela mala firma, ktera dostane 1/4 puvodni castky a uplne jine zadani nez, ktere bylo na zacatku. Navic vsechny pozadavky jsou prefabrikovany x mnozstvim dalsich lidi, kteri si na tomto problemu chteji necim prizivit. At uz kariernim bodem nebo penezi.
   Kdo kdy delal nejakou statni zakazku, tak semnou bude souhlasit.

   Smazat
  5. 10:59 - souhlasit se s tebou sice dá, ale ta částka je na něco podobnýho fakt málo. A to nemluvě o tom, že si nedělejme iluze o tom, státní zakázky se dělají v Rusku jinak než u nás.

   Smazat
  6. Povolný ty prdelo šplhavče,to :Ů: je čechysmus,jenže ty jako rusista tohle nepochopíš.Karkoule jebej si tu překladatelku,tam se můžeš češtinářsky realizovat

   Smazat
  7. 18:32-jen "vracím" výtku staršího data od Vás, jinak malé věci řeším rukou mávnutím, dle "Škrholy", znáte? od Suchého.

   Smazat
 3. Mi to připadá, že tu snad každý skočí na všechno. Vždyť si tímhle jen podtrhujete důvěryhodnost. Proč zrovna tohle téma ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ta nejhorší sebranka, protože předstírá, že byla oslovena samotným Ježíšem.

   Smazat
  2. Jakou důvěryhodnost? Rudohnědí fanatičtí idioti sežerou i s navijákem cokoli je dost protizápadní a dost Rusko oslavující. A pro jiné tyhle sračky určené nejsou.

   Smazat
  3. Zvoní ti hrana, bezpáteřní mloku. Svobodné rádio k dispozici na každém novějším telefonu a Česká nezávislá televize v každé domácnosti s internetem http://svobodne-radio.cz/ http://ubunturadio.cz/

   Smazat
  4. PRAVDU NELZE ZAMLČET !!!!
   Rusko má v Kanadě na hranici s USA 10 vojenských základen s jaderným arsenálem. Rusáci neustále provokují lety nad územím USA, vysílají do vnitrozemí USA diverzní skupiny. V Kanadě ja na hranicích s USA 80 000 vojáků.
   Naprosto stejná je situace v Mexiku. Tam je umístěno 100 000 ruských vojáků. USA se msejí bránit!!
   TAKOVÁ JE PRAVDA !!
   Proto my, členové ODS, TOP-09, KDU-ČSL a všichni obránci evropských hodnot vyrážíme, plně vyzbrojeni, za týden na Rusa.
   Náš expediční sbor čítá 500 ke všemu odhodlaných mužů a žen.
   Jak jest notoricky známo, Rusko je obr na hliněných nohách, stačí strčit a padne.
   Velitelem je Generál-polní maršál kníže Swancenbek.
   Až dobudeme Moskvu a nad Kremlem vztyčíme vlajky USA a NATO, tak si chce náš velitel udělat s Putina svého pucfleka.
   S USA NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK !!!!
   NATO SI ROZVRACET NEDÁME !!!!
   Plk. Joe Prkno.

   Smazat
  5. Nacistická svoloč se nepoučila, pronásleduje čtenáře a posluchače zakázaných zpráv, tiskovin a rozhlasu jako nějaký gestapák a také tak dopadne, s háknkrojcem na zádech nebo na uranu. Horníci Donbasu již vyfárali na povrch, aby takové kleronácky a nadstandardní poslali pod zem.

   Smazat
 4. Sralbotka a Zadolárek se podělali z antifašistických motorkářů a nejnověji z mírového procesí, ale narozdíl od Kalouska neměli schwarzenberské khaki neprůstřelné broněžilety pampersky určené pro jednotky Einsatzgruppen vysílané do Pobaltí a natovské útočné uskupení soustředěné k přepadení Ruska tradičně z polského a rumunského území.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kající se banderovská stvůra Savčenková, odsouzená stejně jako její vzory Bush ml., Blair a Obama za mučení a válečné zločiny, vyzvala Ukropy (ukrajinské havloidy, zkratka z Ukrainian European), aby se omluvili obyvatelům Donbasu.

   Smazat
 5. Existuje takováto zákonitost, oficiálně nevyslovená. Tyranie a diktatura se pozná podle potlačování tvořivého myšlení. Čím je systém utaženější, tím menší tvořivost. Podle tohoto USA pokud se nezmění již s ničím novým nepřijdou. Mnoho zajímavých nápadů nyní přichází s Ruska. Dále podle tohoto pravidla nebyl Stalin tím, za co je vydáván, protože národu umožnil rozvinout tvořivost, jinak by Rusové nebyli první ve vesmíru.

  Otroctví, je dělat pouze to, co řekne někdo jiný, plnit např. přání vládců a dalších zločinců. Kdežto svoboda je uvolněná vlastní tvořivost sloužící ku prospěchu všem i sobě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:11-s tou "zákonitou tvořivostí" je to složitější. Feudálové rozvíjeli řemeslnou schopnost poddaných, ta jim k jejich zahálce stačila a nebylo nutno spěchat s "vývojem". Pár jedinců, vzdělaných předběhlo dobu a připravilo "kapitalistický vývoj". Ten máme dosud s epizodou tz. komunismu(socialismu). Pokud uvažuji v cyklickou formu vývoje druhů(lidí nevyjímaje), jsme ve fázi největšího tvořivého myšlení a době sebe destrukce společnosti lidí. Nežijeme v nádherné době? PS.- Šance komunistů byla nás převést do nevýkonné, nevýrazné ale spokojené, relativně spravedlivé doby. Vyvolený národ je "holt" rozdělený jako můj.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.