Reklama

.

.

sobota 9. července 2016

Německo přijalo novou definici znásilnění: "ne" znamená "ne"


8. 7. 2016   zdroj
Německý parlament zpřísnil trestní postihy za sexuální trestné činy a přijal novou definici znásilnění, která vychází ze zásady "ne" znamená ne ", to dokonce i v případě, že oběť se nebrání. Příslušný zákon byl přijat ve čtvrtek 7. července, hlasovala pro něj většina poslanců Spolkového sněmu, kteří vestoje přivítali jeho přijetí, informuje BBC .


Podle nových pravidel jsou při posuzování situace znásilnění brány v úvahu jakékoliv - fyzické i slovní - signály oběti. Žena se před útokem nemusí fyzicky bránit, stačí říci "ne" nebo učinit gesto označující, že nesouhlasí se sexem, vysvětluje Bild. Za trestný čin hrozí až pět let vězení.

Zákon klasifikuje jako sexuální trestný čin ohmatávání (chytání), to, co migranti praktikovali v Kolíně nad Rýnem před Novým rokem, a zjednodušuje stíhání účastníků skupinového sexuálního trestného činu. Budou potrestáni všichni členové skupiny, i když se bezprostředně neúčastnili skupinového sexuálního trestného činu.

Profesorka Monika Frommelová, specialistka na sexuální zločiny, považuje toto ustanovení za protiústavní, protože vyžaduje stíhání "pouze za to, že dotyčná osoba byla ve skupině." Totéž prohlásila i předsedkyně právního výboru, Renate Künastová, spolupředsedkyně frakce "Zelených" ve Spolkovém sněmu, která poukázala na to, že "nikdo nesmí být odsouzen za trestný čin, který nespáchal." "To by mělo platit i pro sexuální trestné činy. Toto ustanovení není ústavní," dodala.

Zákon také zjednodušuje deportaci migrantů, kteří se dopustí sexuálních trestných činů, což bylo pro Německo vážným problémem. Odsouzení za sexuální trestné činy může vést k rychlé deportaci.

Předchozí zákon (článek 177 trestního zákoníku) neobsahoval snahu definovat, co znamená souhlas k sexu, pro uznání viny verbální odmítnutí sexu nestačilo. Postižená byla považována za oběť znásilnění, pokud se bránila.Ve výsledku se podle studie z roku 2014, prováděné německou Asociací poradenských středisek a středisek pomoci ženám, které byly znásilněny, ve 107 případech podařilo násilníkům uniknout trestu.

"V minulosti byly případy znásilnění žen, kdy zločinci nebyli potrestáni, prohlásila ministryně pro rodinu, seniory, ženy a mládež Německa Manuela Schwesigová. Změny zákona zvýší počet obětí, které se rozhodnou vznést obvinění, sníží počet nevyřešených kriminálních případů a zajistí odpovídající trest za sexuální trestné činy."

Novinky musí být schváleny Spolkovou radou (legislativní orgán složený z členů vlád 16 zemí v Německu). Jeho poslední zasedání před prázdninami se uskuteční v pátek 8. července. Očekává se, že členové Spolkové rady se budou touto otázkou zabývat po letní přestávce na konci září, poznamenává DW.

Ministr spravedlnosti Heiko Maas nazval přijetí zákona "důležitým krokem" pro ochranu německých žen. "Budou lépe ochráněny před sexuálním násilím," řekl DPA v Berlíně. Podle něj je reforma nutná pro vyplnění mezery v ochraně práv žen; "když pachatelé nejsou potrestáni, pro jejich oběti to znamená druhé hořké ponížení," cituje jej portál Merkur.de.

Heiko Maas předložil tento návrh již před rokem, ale otázkou zpřísnění trestů za sexuální trestné činy se parlament začal zabývat po sérii útoků na ženy v Kolíně nad Rýnem před Novým rokem.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. První krůček k nápravě. Možná. A nepatrný.

  A jak to bude ??? s těmi, kdo ty násilníky DO ZEMĚ ZVE, s těmi kdo je VPOUŠTÍ, kdo jejich nežádoucímu VSTUPU NEZABRÁNÍ, atd. atd.. A konečně i s těmi, kdo je Z JEJICH ZEMÍ VYHÁNÍ, kdo jim CESTU PLATÍ, kdo je PŘIVÁŽÍ. Kdo patřičně a včas NEZMĚNIL IMIGRAČNÍ ZÁKONY, když se zásadně změnila situace na jihu a vzrostl vnější tlak. Kdo neřídí stát v zájmu jeho občanů.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To přece všichni vědí, kdo to platí, jsou to neokoni z USA např. Soros a jeho nadace. Vliv USA se snižuje a jeho pozice hegemona pomalu končí. A tak se Evropa snaží dostat z vlivu Washingtonu. Je to postupný proces, spousta slaboduchých a nenažraných se zhlédla v USA, ale jeho konec jako hegemona je čím dál tím zřetelnější. Konec hegemona USA znamená více svobody v Evropě. Část národních elit tlačí na pořádek v Evropě a zrádci a přisluhovači z pátých kolon se snaží vyvolat chaos. Takže v elitách je část pro pořádek v Evropě a část jsou zrádci. Probíhá mezi nimi boj a každý má různé manévrovací schopnosti a i mění strany. Pro ostatní obyvatelstvo to vypadá jeden čehý druhý hot. Je to boj. Podpora zdola a napětí ve společnosti má silný vliv na vývoj událostí.

   Vznik napětí ukazuje na neschopnost uměle dosazených (j)elit řídit společnost a tak místo, aby napětí nevznikalo nebo bylo včas uvolněno, vznikají války. Bohužel zločinné síly se vždy snaží vyvolat napětí podporou těch nejhorších z nás a toho nejhoršího v nás. A dokud lidé nepřestanou být otroky a nevezmou zodpov2dnost za svůj život do svých rukou, bude nám hrozit vyhubení nebo dlouhý čas degradace ze strany zločinců.

   Vymazat
  2. A dál následují tradičně už stejné a tradičně už stejně stupidní žvásty čtenářů novinek -strašné. Okolnosti kolem znásilnění nejsou téměř nikdy prokazatelné, pokud není oběť evidentně poškozena. Z toho důvodu už neberou řidiči stopařky - dříve, než svět zdegeneroval a zblbnul, to bylo běžné. Dnes je to na vlastní nebezpečí, buď řidič vysolí nějaké prachy, nebo si dáma potrhá bluzičku a vysoudí statisíce za "znásilnění" - totéž se týká šéfů kanceláří apod. A opět - typicky americké blbství. Proto tam mají kanceláře šéfů dveře z průzračného skla, a ani to mnohdy nepomůže. Obyčejné poplácání po zádech nebo ruka položená na rameno může postiženému vynést zničení života navždy. To v Německu? Bude to zase jenom comics - jako když se světové vládní elity radí,jak vymyslet zákon, aby transgenderové zrůdy ( chlap co se cítí být ženou) mohly chodit chcát na dámské záchody a do dámských sprch. Tam budou vystrkovat na ženské pípáka, a nehrozí jim stíhání za mravní obtěžování. Zkrátka - svět je před zánikem, musíme si to umět připustit a vytěžit ze života ještě všechno, co se dá. Především - srát na mediální žvásty. Úplně to ignorovat. Jsou to jen sračky - život je úplně někde jinde.

   Vymazat
 2. Zatím to je jen návrh, který nemusí projít.
  Co na to řekne EUROMED, který předpokládá obohacování a tvorbu nového evropského člověka?
  Nebo taková Žilková, která přece ty nadržené samce ráda. Inu herečka herce z obrany.
  Žádná vlna se nezastaví, protože tohle právě mají v plánu. My je po masáži z oligarchických médií máme jen úkol zvolit.
  Vzpomeňte, že se vyhrožuje zrušením volného obchodu v případě omezení pohybu lidí. Takže možná dělají cirkus s odchodem jakéhosi dávno padlého impéria, ale jinak bude muset přijímat a jásat stejně jako před referendem.
  Ať se nechají obohatit, když jsou takoví sluníčkoví. A že je to zrovna když nechtějí? Co na tom sejde. Mají povinnost se množit a vytvářet nového světoobčana.

  OdpovědětVymazat
 3. Když nadržený saharský samec vidí poprvé v životě blondýnu, tak jak to asi může dopadnout?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechceš se už vysrat na ty nadržený "saharský" samce? Jsi chlap nebo sama přiblblá blondýna? Oni snad samci odjinud nejsou placama nadržený a nemají problémy s ženskýma, který se producírujou venku čím dál víc polonahý? A co ty - nejsi nadrženej nikdy? To je strašný tohle - vlna migrace rozpoutala především vlnu vychcanosti různých, na tomto problému se přiživujících parazitů, kterým je úplně fuk kdo je nadrženej, a pak hned vlnu neutuchajících mediálních sraček, a na ně navazujícího lidskýho blbství.

   Vymazat
 4. No a zaplní se krimináli a nadále je bude Německo živit když už za katr tak na nucené práce to by byl hned úbytek těchto holoubků !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neuveritelney zpravy. Ze by v nemecke germanii zjistili, ze nasili proti lidem je vec spatna a je reba zakonu na ochranu lidi pred zlocinci ...?

   Vymazat
  2. Me klame zrak. Jeste zjistej ,ze zamestnavat pracujici v jinych narodech EU a platit jim stejne vyplaty jako nemcum a prestat je tak zotrocovat, to uz by je snad docista ..To by snad Merkev neprezila..

   Vymazat
 5. Však on to EUROMED vyřeší. Když se nenechají obohatit na ulici, potom lze najít jiné řešení.
  Když jsou tak nadržení a dělat nic neumí, nebo nechtějí, budou moci vydělávat na darování spermatu.
  To ještě svedou. Vyhoní si za plentou a mají na živobytí.
  A naše sluníčkářky se takto již dobrovolně a hlavně legálně nechají obohatit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prokrista pána! A kdo obohatil tebe, že je z tebe takovej blb? Umíš žvanit taky ještě o něčem jiným? - A sprostej jsi jak prase. NR si bude muset dát na logo hvězdičku, že sem nesmějí lézt mladí do osmnácti let, protože je zde shluk starých prasat. Na čem si ho honíš ty? Hovado jedno boží. A ty žvásty o "sluníčkářích" - typické pro české důchodce - dříve u lopaty, dnes u klávesnice. To je panečku pokrok!

   Vymazat
  2. 18:25 Vždyť jsi stejný hovado, jak ten nad tebou.
   Si máte co vyčítat, Lojzové.

   Vymazat
 6. No to je úspěch naší civilizace, v 21.stol. začít chápat, že znásilnění je zločin a že NE znamená NE - to to trvalo a co je kolem toho slávy!

  OdpovědětVymazat
 7. Uděláš ne trestný čin, ale jen přestupek - naložit do dobytčáku, zajet s tím k moři a pak vykopat do moře. A bylo by po žadateli o azyl. Němci stejně padnou na tlamu, těm už není pomoci.

  OdpovědětVymazat
 8. Merkelici a pani "vojvodkyni" je treba v noci prehodit pres draty do nakyho vetsiho bezeneckeho tabora. at si uzijou a obohati se!. Nevim, jestli je to dobry napad,nelze predpokladat co by se stalo kdyby Makrela prolitla pres plot-mozna by druhou stranou vsichni zdrhli....
  :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 9. tie 2 pizdy pani profesorku Monika Frommelovú a Renate Künastovú poslať na brigádu do azylového centra, aby odľahčili tým chudákom plné vajcia, pridať k nim aj našu Monču, Petru a Vandu, aj Vašu Veroniku, možno sa nájdu ešte aj ďaľšie. Mám v Nemecku vydatú sesternicu, majú dve dcéry 14 a 17 rokov, mala tam ísť cez prázdniny moja neter, nech sa baby zblížia, a neter sa naučí nemecky. Sesternica povedala, že radšej nie a prosila, či by nemohol ísť synovec 19 ročný, čerstvo zmaturovaný (100 kg a 1,90 cm)
  aspoň na rok, niečo ako au pair. Lebo baby nepúšťajú samé nikam a sesternica s mužom sú pracovne maximálne vyťažení. Na budúci rok jedna zmaturuje a druhá skončí základnú školu a sesternicin muž sa veľmi snaží získať miesto v pobočke firmy v Brazílii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PromiŇte, ale zmíněné dvé političky kritizují to ustanovaní, že budete odsouzen za trestný čin znásilnění jen z toho důvodu, že jste členem nějaké skupiny, z níž to někdo udělal, naprosto správně. Jak byste se tvářil, kdybyste byl s partou kamarádů v restauraci a třeba dva z nich by tam někoho během rvačky, jíž byste se nezúčastnil, těžce zranili. Vy a další z party, kteří jste třeba ani nevstali od stolu, protože to byla blesková rvačka zranění, byste byli odsouzení též za zranění a k náhradě škody.
   Jako člen skupiny, který byl přítomen zločinu, přímo se na něm nepodílel, ale ani mu nezabránil či ho neohlásil, nemůže být stíhán a souzen za uvedený trestný čin, ale za nebránění mu a jeho neohlášení, případně za podíl na spoluorganizaci či za jeho schvalování, zahlazování stop atd. Klidně ať zpřesní definici znásilnění, ať zvýší tresty za ně, klidně ať zpřísní tresty za neposkytnutí pomoci při znásilnění, za podíl na jeho organizaci, ale pokud Jste sám dotyčnou neznásilnil, tak nemůžete být za to trestán, jen za organizaci, neposkytnutí oomoci atd.
   Ještě mne napadl další případ, který by Vás patrně "potěšil". kdyby fungovala Vámi podporovaná a zmíněnými poslankyněmi odmítaná kolektivní vina. Pojedete v autě s řidičem, který v opilosti či i střízlivý, leč jedoucí agresívně, někoho zabije - a Vy byste šel bručet a cálovat pozůstalým spolu s ním a jako on, neboť Jste byl účastníkem skupiny páchající trestný čin. Jestli Jste řídil, nebo jen seděl na zadním sedadle - všem stejně...
   Škoda, že trestní zákony nemají paragraf, že pokud někdo veřejně navrhuje nějakou trestní hovadinu, nechť je zaregistrován a v případě, že spáchá zmíněný trestný čin, bude vůči němu postupováno dle "jeho" trestního "zlepšováku".
   KR

   Vymazat
  2. ...nechapu,proc nakyho grazla kterej nekoho zabije nebo znasilni,nebo ozebraci ozralej na silnici po prokazani viny nevyda soud k potrestani pozustalym obeti anebo blizkym poskozeneho! Byl by s takovejma svinarnama brzo klid!!!
   Az kdyby poskozeny nebo jeho blizci odmitli takovou moznost pak bych ho posadil do vezeni...

   Vymazat
  3. Pro (6:47)
   Může být několik důvodů.
   1. Což takhle potom okrádat, olupovat, znásilňovat a zabíjet ty, kteří nemají příbuzné?
   2. Jaký trest by asi normální rodina uložila gaunerovi z násilnické, zločinecké rodiny či gangu?
   3. Což takhle sledovat, jak rodinka násilníků, zvrhlíků, gaunerů a psychopatů mučí a zabijí Vašeho syna nebo Vás, protože Vám či jemu jednou podklouzli nohy?
   4. Jaké vztahy asi budou vznikat ve "společenství", když si rodiny začnou oplácet tresty za své hříšníky?

   Ach bože, do čeho´s tu duši zase dal?

   KR

   P. S.
   Doporučují si přečíst něco literatury z dějin Albánie, můžete použít různé včetně oddechových: jak mayovku Ve stínu padišaha (Zemí škipetarů apod.), tak třeba Hanzelku se Zikmundem Tisíc a dvě noci. K podobným, byť ne tak vyhroceným koncům to došlo s krevní mstou na jihu Itálie aj.

   Vymazat
 10. Nikdy neutikej ze svyho domova!!! I ta nejprimitivnejsi zver si za cenu boje chrani svoje obydli pred vetrelci-zuby,pazoury i za cenu zivota.
  Tohle je tva zeme-patri tobe a ty patris ji!Jen tady jsi doma,-nikde jinde!Nenechte si ji vzit nikym a i za cenu zivota za ni bojujte.Vsemi prostredky-krome debilnich "mavacich" demonstraci...

  OdpovědětVymazat
 11. Ty dvě mudrlantky by potřebovaly, aby je napadla větší parta chlapů, polovina by si užila a druhá se jen smála. Pokud se skupina dopustí sexuálního násilí a jedinec, který neznásilňoval, nemůže prokázat, že trestnému činu jiných účinně bránil, pak je spoluviníkem a basta. Ať si sebevětší právnické odbornice na sexuální násilí pindá co chce.

  OdpovědětVymazat