Reklama

.

.

sobota 9. července 2016

Není tragédie a neštěstí jako tragédie a neštěstí


Jiří Baťa
8. 7. 2016
Při sledování událostí ve světě co chvíli člověk narazí na zprávy či informace, které vyvolávají nedobré pocity, mnohdy i soucit a smutek. Mám na mysli různé tragédie či neštěstí na železnicích při vykolejení či srážce vlaků, výbuchy a destrukce či požáry domů či hal, kde je soustředěno velké množství lidí, záplavy, sesuvy půdy atd., tedy události, při nichž přichází desítky, mnohdy i stovky lidí o život. Bývá či je zvykem, že při těchto neštěstích představitelé zemí, států, resp. jejich vlád vyjadřují upřímný a hluboký zármutek nad těmito událostmi, projevují soucit a smutek s pozůstalými. Je to lidsky přirozené a také slušné, že na tato neštěstí a tragédie reagují představitelé států bez ohledu na to, zda k neštěstí došlo v zemi spřátelené, či ve zcela opačném postavení. To na straně, kdy jde lítost na vrub obětí, případně jejich pozůstalých.

Ve světě ovšem existuje i jiný druh neštěstí a tragédií, při kterých přichází o život ne desítky, ba ani ne sta, ale deseti tisíce nevinných lidí, mezi nimi také tisíce dětí. Paradoxně s těmi předešlými, nejsou tato neštěstí a tragédie náhodné, neúmyslné, neočekávané a už vůbec ne takové, nad kterými jejich strůjci vyjadřují nějaký soucit a smutek. Ano, jsou to různé záměrně vyvolávané válečné incidenty, které přes tisíce obětí mají jejich strůjcům přinést nějaký materiální či ekonomický užitek. Co na tom, že aby se k tomu dobrali, nechají pozabíjet tisíce nevinných, když pomineme také samotné vojáky, kteří bráníc svou zem, padli pro cizí zájmy.

Chceme-li udělat nějaké rovnítko mezi tragedií, resp. neštěstím a neštěstím, resp. tragedií, jako neštěstí, vychází nám naprosto nesouměřitelné skutečnosti. V prvním případě jde vyloženě o neštěstí, způsobené okolnostmi, které ve většině případů nelze předpokládat. I selhání lidského faktoru ve smyslu porušení či zanedbání nějakých daných povinností je víceméně důsledek vyšší moci, i když za jistých okolností by bylo možné neštěstí, či tragediím zabránit. Zde hraje svou závažnou roli slůvko „kdyby“, které však nelze brát jako faktor, rozhodující o možné vině či nevině původce neštěstí. Jinými slovy, lze sice mnohdy na viníka ukázat, nelze mu ovšem dávat za vinu úmysl, záměr nebo cílenou bezohlednost, protože osudovým chybám z pohledu lidského faktoru lze jen sotva zabránit. Přesto lze takové neštěstí považovat za události, které zasluhují oprávněný soucit a smutek jak nad obětmi, tak často i nad těmi, kteří neštěstí či tragédii způsobili. Jak již výše zmíněno, tato neštěstí a tragédie jsou poté ze strany i představitelů států či orgánů zcela na místě předmětem vyjádření soucitu a smutku nad obětmi a pozůstalými.

Na straně druhé jsou neštěstí a tragédie předem bezohledně, bezcitně a cynicky plánovaná s vědomím, že ztráty na životě jsou součástí takového plánu bez ohledu na následky na cestě k dosažení svých cílů. Paradoxně, zatímco na jedné straně lze jistým neštěstím a tragediím vyjadřovat hluboký zármutek nad osudovými tragickými událostmi, v opačném, tedy předem plánovaném neštěstí lze sice rovněž vyjadřovat nejen zármutek nad obětmi, ale současně oprávněný hněv, zlost či vztek nad bezohledností, cynizmem neřku-li zvěrstvy, které jsou páchány na nevinných lidech z důvodů, které jako osudové lze jen těžko považovat. Důvody těchto plánovaných ztrát na lidských životech jsou lidsky naprosto nepřijatelné, protože jsou přivoděny v důsledky války a válečných událostí. To je ale faktor neomluvitelný, odsouzeníhodný, svědčící o bezohledném zneuznání či opovržení lidského života ve srovnání s ekonomickými či geopolitickými zájmy a cíly strůjců válek.

Co horší, o dalších neštěstích a tragediích ve formě válek, plánovaného zabíjení lidí se i nadále intenzivně pracuje, vyvíjí se taktické plány USA a NATO na dobytí Ruska, s čímž je samozřejmě spojen i neplánovaný počet obětí, tedy neštěstí a tragédií, které by nemusely být. Přesto, že jsou vědomé, cílené a lidskými faktory plánované, lze jim, i když velmi obtížně, zabránit. Vůle lidí a národů by snad byla, ale chybí účinné prostředky, jak tomu zabránit. Je proto nutné všemi možnými dostupnými způsoby vynaložit veškeré úsilí, aby k plánovaným aktivitám USA, NATO a jejich spojenců k napadení RF nedošlo, protože by to neznamenalo jen miliony lidských obětí na obou stranách a nedozírné následky, ale svým způsobem i počátek zániku lidstva na této planetě. A to si, kromě USA, jejich jestřábů, generálů NATO, představitelů NWO přeje jen málokdo.

24 komentářů :

 1. Vůbec nejhorší ze všech těchto pocitů jsou empatické zážitky. Kupříkladu když na někoho vystřelíte a po zásahu cítíte přesně to co on.

  OdpovědětVymazat
 2. Behaviorální analytik by to nazval korekce jednání úhlem pohledu cíle.

  OdpovědětVymazat
 3. Rozum na to nestačí, to musí přijít nějaký cvok, stát se Ruským nebo Americkým nebo Čínským prezidentem a vytvrvale svoje protějšky provokovat a pošťuchovat k úplnému odzbrojení.

  OdpovědětVymazat
 4. Věděli jste, že prezidentské řečnické pultíky jsou pod čtyřiadvacetihodinovým dohledem laserového zaměřovače, kdyby se některý z prezidentů rozhodl zradit myšlenku trvalého zbrojení a vyzvat k něčemu podobnému? Detektor řeči je napojený na počítač analyzující ve zlomcích vteřiny co prezidenti řeknou, a mělo-li by padnout slovo odzbrojení ve smyslu, který by ohrožoval program národního zbrojení, zůstane nedořečeno, protože se ozve výstřel?

  OdpovědětVymazat
 5. Mohla by to být zápletka béčkového sci-fi.

  OdpovědětVymazat
 6. Netrpím samomluvou, jen není kdo by odpověděl.

  OdpovědětVymazat
 7. Řeč je prachmizerný dorozumívací prostředek.

  OdpovědětVymazat
 8. V syntaktické modulaci zřejmě existují dialekty, které sdělení v rámci téže řeči činí jednosměrně zcela nesrozumitelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu se těšit na vaše dešifrovací pokusy.

   Vymazat
 9. Je nefér házet všechny do jednoho pytle Homo Sapiens Sapiens.

  OdpovědětVymazat
 10. Na druhou stranu Homo Sapiens Pacifikus má vyšší šanci na přežití, když se od Homo Sapiens Militaris nebude nijak vnějškově odlišovat. Snadno domýšlet jak by dopadly vnitrodruhové pogromy.

  OdpovědětVymazat
 11. Potíž s články je, že je do sebe lidé hážou jako sušenky nebo čipsy. Večer si otevřou nový balíček, nacpou se k prasknutí a ráno spláchnou.

  Je to sysifofská práce, kterou málokdo ocení.

  OdpovědětVymazat
 12. Každý dostane jen to, co zaslouží. Neexistuje žádná síla, která někomu něco přesmoc dá, vnutí, prodá. Ani Pán Bůh, nebo něco takového.
  Existuje jen vnitřní spojení člověka se svým osudem.

  OdpovědětVymazat
 13. Autor článku svým způsobem pootevřel "problém", který pronásleduje lidstvo, od jeho vzniku. Co historie pamatuje vždy se nějaký kmen, knížectví, království, říše, stát, apod., snažil ovládnout jiný státní útvar (území) za určitým účelem. "Důvod", a že jich bylo a je, se vždy našel a "zdůvodnil". Někdy se záměr "vydařil", mnohdy skončil i pro jeho původce katastrofou.
  "Nic nového pod sluncem" - ať se nám to líbí nebo ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kořen tohoto jevu je špatná koncepce řízení společnosti. Elitám; které ve skutečnosti nejsou elitami, ale tím nejhorším lidským odpadem; je ponecháno řízení společnosti. Když necháte ve vedení zločince a arogantní blbce, jak to asi může dopadnout. Připomínám války to jsou akce elit proti vlastnímu obyvatelstvu.

   Žijeme stále v otrokářské společnosti, rafinované v tom, že otrok neví, že je otrokem. Jenže otrokářské zřízení vyvolává napětí ve společnosti, které se pak eliminuje válkami. Je to trvale neudržitelné, řešení je přestat být mentálním otrokem. To je práce na celý život a je to potřeba předávat a učit to další generaci. Až bude dostatek svobodných lidí, otrokářství systém řízení společnosti se rozpadne.

   Vymazat
  2. To se nebude židobankéřům, kteří vydělávají na svých otrocích líbit, protože to může dělat každý sám a nepotřebuje k tomu od nich ani jejich peníze, ani výrobky.
   Proto se snaží masy chytit na udičku pozlátek a odpoutat jejich pozornost -

   peníze, moc, volby, sex, války, migranti, brekeke exit, zdražení, zlevnění, ozónová díra, oteplování, ochlazování, artróza a její léčení, ebola, prasečí chřipka, ptačí chřipka, .........

   Vymazat
  3. Mentální otroctví se zruší tím, že člověk přestane reagovat na popudy z okolního světa. Okolní svět bude stále lépe vnímat, a to za stále zlepšujícího se sebepozorování a nereagování na pozorované.
   Geneticky se tyto dovednosti budou předávat na další generace.
   I jen myšlenka na takovou dovednost vyvolá dobrý efekt.

   Vymazat
 14. Dobrý šermíř si kordem zašije kalhoty.

  OdpovědětVymazat
 15. Přátelé, Novarepublika je pod invazí negramotů, tak se mějte na pozoru a nenechte se strhnout rejem víl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Což znamená nejlépe sem tak na den na dva vůbec nechodit.

   Vymazat
 16. Nepodléhej Cecile.
  Blbců velké přesile.

  OdpovědětVymazat
 17. http://magazin.atlas.sk/techmag/masaker-na-dialnici-smrti-symbol-vojny-v-perzskom-zalive/867649.html

  OdpovědětVymazat
 18. Ano, souhlasím s článkem. Člověk by musel být úplně hloupý, kdyby netušil, k čemu se západ chystá. Navíc je tak cynický, že tvrdí(NATO), že chce s Ruskem spolupracovat. Představme si dům s velkou zahradou, ten dům byl už mnohokrát některým ze sousedů rozbit, vykraden a někteří obyvatelé domu povražděni. Přesto se však zbytek rodiny vždy znovu zmátoří a znovu si svůj dům vybuduje a zahradu upraví. Potom opět přijde doba, kdy ti sousedé se domluví a ze všech stran zahradu obstoupí vojsky, přes zahradu posílají drony, provokují a straší obyvatele domu. Ti jsou samozřejmě napjatí i vystrašení, ale nevzdávají se, a protože vědí, co od svých sousedů mohou čekat (nezapomněli na minulost), tak se snaží také ozbrojit. Ti sousedé z toho mají "srandu", baví se tím, hrají si s ohněm. No co, přinejhojším si trochu zabojují, jejich domovy jsou daleko až za zahradami. Navíc dají jedno zasedání (NATO), kde šéf pronese, co všechno kolem domu je, co tam ještě přitáhnou a nahlas pro tisk přednesou, že chtějí s tím obklíčeným domem spolupracovat a kamarádit se. Je to jeden hnus. Copak si neuvědomují ti tupci z NATO, k čemu může při těch "nebezpečných hrách" dojít. Takže nenáviděné NATO, jděte si hrát na svá území, tam si zabíjejte, vražděte, zapalujte, házejte bomby a zbytku světa dejte pokoj. Protože to, že jste vyjímeční, to si myslíte jen Vy a až zestárnete, tak to nakradené bohatství vám bude k ničemu, možná, že si budete moci např. 4x nechat vyměnit srdce (např. zraněného vojáka), ale nakonec stejně chcípnete. Ano chcípnete, protože umírají lidé, a to by nejste.

  OdpovědětVymazat
 19. A je to snad touha nemírná,
  že pod článkem, jsou články dva.

  OdpovědětVymazat