Reklama

.

.

středa 20. července 2016

Není vina, jako vina. A co důkazy?


Jiří Baťa
20. 7. 2016
Politika je svinstvo, to je všeobecně známý fakt, jak jej vidí obyčejní lidé. Jako příklad si dovolím uvést dva příklady. První je z pokryteckého vidění a názoru přdstavitele americké administrativy, ministra zahraničí vlády USA Johna Kerryho, který se vyjádřil k nedávným událostem v Turecku, k pokusu o tzv. puč. Ponechejme důvody a podstatu s největší pravděpodobností když ne samotným Erdoganem, tak jeho klikou vyvolaného puče, věnujme pozornost reakci na tyto události ze strany představitelů USA.


     Předně je však potřeba zmínit, že podle tureckého premiéra Yildirima má Turecko  k dispozici dokumenty, „usvědčující“ pučisty. V řeči čísel to znamená zatčení 7543 lidí včetně 6038, 100 policistů, 755 soudců a prokurátorů a 650 civlistů. Kromě toho bylo z funkce odvoláno také na 9000 lidí včetně 30 guvernérů a 8777 zaměstnanců ministerstva vnitra. Z tvrzení Yildirima to znamená, že vůči všem  cca 16.500 výše zmíněným lidem má Turecko „usvědčující“ dokumenty. To je něco, co ještě z právního hlediska svět nezažil.
     Nicméně to podstatné spočívá snaha o znovuzavedení trestu smrti, s čímž ovšem bude mít Turecko značné problémy ve světě. Na tento záměr také reagovaly USA s tím, že vyzvaly Turecko, aby se při vyšetřování puče drželi stávajících zákonů. V této souvislosti Turecko naopak žádá USA, aby vydaly duchovního Fethullaha Gülena, kterého Ankara považuje za osnovatele spiknutí. Odezva USA však byla pro premiéra překvapením a zklamáním, neboť USA žádají předložení důkazů o jeho vině. Americký ministr zahraničí John Kerry totiž prohlásil, že „ USA potřebují důkazy, ne obvinění“! Z logiky věci je toto konstatování na místě.
     Jenže obrátíme-li několik listů v kalendáři zpět zjistíme, že tentýž ministr zahraničí John Kerry obvinil (a ne jednou) Rusko z příprav invaze do Pobaltský států, obvinil rovněž Rusko z eskalace napětí a z toho plynoucí nebezpečí pro Evropu, což byl důvod, či tzv. voda na mlýn USA a NATO k posilování zajištění hranic „ohrožených“ členských států NATO v Pobaltí  a celou řadu dalších vojenských opatření. V neposlední řadě také Rusko obvinil z vyvolání války na Ukrajině, z nezákonného se zmocnění Krymu atd., atd.
     Tedy, jeden a tentýž člověk pokrytecky mluví o potřebě předložení důkazů k obvinění  ale nikoliv z principu, ale podle toho, jak se mu to zrovna hodí. Zatímco v případě puče a Tureckem obviněného Gülena žádá Kerry ne obvinění, ale důkazy,  naopak v případě několikanásobného  obvinění Ruska se vůbec neobtěžuje s předložením jakýchkoliv důkazů a dělá, jako by vyřčené obvinění bylo jednoznačně prokázáno.
     Z uvedeného vyplývá, že pokrytectví a neserioznost je ministru Kerrymu vlastní, lépe řečeno je to součástí americké „demokratické“ politiky. Bylo by nošením dříví do lesa jmenovat vše, co americká vláda a její politika vůbec, za svou dvouset letou existenci už všechno ve světě vyprodukovala, potažmo napáchala. A jistě ne naposledy.

Jiří  B a ť a , 19. července 2016

28 komentářů :

 1. Hodně věcí které se nyní dějí ve světě je podobných době před II. sv. válkou, jenom se odehrávají na celé zeměkouli. Předně již po několikáté státy, které si dnes říkají výspa demokracie, tedy západní státy, opět mají namířeno napadnout Rusko. Připravují na to obyvatelstvo, své ozbrojené síly, průmysl a hlavně zákony, které umožní nasadit muže celého kontinentu Evropa do plánu Barbarosa II. Kapitalismus je společenský systém který v historii vždy jakékoliv ekonomické problémy, které vzniknout existencí tohoto systému, řešil vznikem války. Lidstvo zatím nebylo schopné ve své existenci najít společenský systém, který by zaručil mírové soužití všech lidí na světě. A nynější kapitalismus nás jenom posouvá k momentu, kdy válečný konflikt, který teď připravuje NATO vymaže většinu světě a obyvatelstva z povrchu planety Země a vše pod pláštíkem demokracie, lidských práv, míru a ostatních blábolů západních demokracii. Kdyby někdo nesouhlasil, ať se podívá do historie a zamyslí se nad tím, kdo vyvolal první a druhou světovou válku a všechny války které následovaly. Vždy za tím byl kapitál, zisky a miliony mrtvých.

  OdpovědětVymazat
 2. Ten puč organizovali vojáci napojení na americkou CIA, nyní se jedná v Turecku o razii na agenty CIA, ve snaze zde rozbíz tuto jejich tajnou sít´. Když tu někdo říká Gulen, míní tím samozřejmě CIA, která řídí Gulena aníž by CIA přímo jmenoval. Já myslím, že je normální, že právní státy nechtějí, aby jim politikuve státě řídila nějaká CIA z nějakého USA, a dělají v této věci opatření. Kdy k tomuto dojde i u nás?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady žádná razie ani být nemůže, poněvadž jsou tajné služby plně vytížené úkoly sledování manželek premiérů, svými kšefty a hledáním kompro na politiky, aby si mohli ulopnout pro sebe kus perníčku.

   Asi je v BISce málo vlastenců.

   Vymazat
 3. Paní Merkelová a ji podobní vlastně rozjíždějí umělé křížení ras, kdy bělošská rasa jako taková bude postupně likvidována a my Evropané budeme hnědí nebo černí. Je to genocida bělochů. Je třeba věci konečně nazvat pravými jmény, a ne používat korektnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dle mého názoru by měli občané proti Makrele a spol povstat se zbraní a fyzicky je likvidovat v zájmu přežití původního obyvatelstva Evropy co vy,máte jiný názor ?

   Vymazat
 4. Demokracie v praxi eu:
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/13076/

  A vzkaz parkanové - "dobrý den, prapore hvězd a pruhů, tak jsme se konečně dočkali...":
  http://zpravy.idnes.cz/americke-bitevniky-cvici-nad-ceskem-d6z-/zpr_nato.aspx?c=A160719_160659_zpr_nato_inc

  brrrrrrrrrrrrrrrr fuj.

  OdpovědětVymazat
 5. Z PL, v současnosti již odstraněno !
  Milá EU, my bychom ty uprchlíky třeba i vzali, naznačují Sobotka a Prouza. A už je zde hrom z Hradu
  20. 7. 2016 9:25
  Na stranu vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) se postavil prezident Miloš Zeman. Opětovně tak vyslovil odlišný názor než předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). A nejde o nic menšího než o názor na přerozdělování uprchlíků.
  „Pan prezident jednoznačně odmítá nový plán EU na přijímání migrantů. ČR nesmí tento nebezpečný plán přijmout. Koketovat s ním je hazard,“ podotkl k novému plánu Evropské unie mluvčí Zemana Jiří Ovčáček.
  V nových návrzích přesídlování by samy státy mohly určit, kolik běženců mohou zvládnout přijmout. Za každého migranta by získaly deset tisíc eur. I takovýto plán však narazil například v Maďarsku, Rakousku a Slovensku. Oproti tomu Bohuslavu Sobotkovi se líbí.
  „ČSSD dlouhodobě považuje přesídlování za lepší nástroj než relokace, a to jak z pohledu lepší možnosti kontrolovat, kdo přichází do Evropy, tak i proto, že přesídlování přímo z třetích zemí rozbíjí pašerákům jejich výnosný byznys model,“ uvedl premiér pro deník Právo s tím, že tento návrh Evropské unie vychází z nápadu Česka, aby každá země nabídla, kolik lidí je schopna přijmout a následně integrovat. Proti němu však stojí právě Babiš a nyní i Zeman.
  Podle Babiše nám totiž nemá Brusel co do migrační politiky mluvit. „Za rok a půl tento problém nezvládl a Turecko, které to má za Brusel vyřešit, se pro nás stává spíš hrozbou než spojencem,“ řekl Babiš.
  Obdobný názor jako Sobotka má ale i český zmocněnec pro evropskou politiku Tomáš Prouza. Podle něj je dobře, že je návrh systému přesídlování na stole. "Přijímání lidí přímo z třetích zemí nám dává lepší kontrolu nad tím, kdo do Evropy přichází, a zároveň to rozbíjí pašerákům jejich byznys,“ uvedl Prouza.
  autor: vef

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to odstraněno, je to stále na 1.stránce.

   Vymazat
  2. Za 10000 Euro do oprátky může strčit hlavu jen ten náš kolozubý čurák ze Sokolnic. Už se těším jak se bude cukat až bude jeho poslední chvilka.

   Vymazat
 6. Je nutno vyjít do ulic a donutit Sobotku, at´ odjede ke svým bratřím do Izraela, než nám tu napáchá nevratné změny. Doufám, že Trump vyhraje a vymění toto Icika na americké ambasáda v Praze a Sobotka tak ztratí svého největšího komplice.

  OdpovědětVymazat
 7. Zprávy uvedené v článku doplňuji následující informací: Předpovídání budoucnosti ztrácí smysl. Metody rozhodování vycházející z předpovídání budoucnosti jsou zastaralé. Materiální základna světa se zdokonaluje nebývalým tempem. Svět se už změnil tak, že jeho budoucnost bude nezbytné globálně realizovat. Jedna možná alternativa realizace budoucnosti je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětVymazat
 8. Eurohujer Sobotka ignoruje nárůst terorismu, nyní viz kamion, sekerník ve vlaku, atd., atp...
  i názory většinové veřejnosti a chce uspět ve volbách. Jedná ještě hůř než jeho předchůdce Nečas. Doufám, že s tou jeho po vnitrostranickém puči "obrozenou" ČSSD dopadnou ještě hůř než ODS i ve volbách. A sice již v těch co přijdou jako první a po těch už jen sešup dolů.

  OdpovědětVymazat
 9. Je potřeba volit takové, kteří nejsou napojeni na současné struktury, které nás táhnou směrem k přijímání uprchlíků, rozbíjení rodiny, státu a neskonalé poslušnosti k EU ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poraďte, kteří to jsou? Intelektuální vedení KSČM? Tato strana dávno ztratila svou revolučnost(nemusí tím hned mínĕn kalašnikov), levicová strana kapitalistického typu, nemastná neslaná, jen mít10%.

   Vymazat
 10. Americký způsob demokracie, je jen zrůdnost, která má neposlušným státům zkroutit ruce.
  Pryč od nich.
  Přeji jim Trumpa, který snad trochu rozvíří kalné vody.

  OdpovědětVymazat
 11. Zase jen straší. Kocour z Ameriky.
  Kdo by jim potom připravoval isiláky?

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/spojene-staty-pohrozily-turecku-ztratou-clenstvi-v-nato/

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Baťo. Váš názor, že "pokrytectví a neserióznost jsou součástí americké „demokratické“ politiky" překvapivě potvrdil 19.7. Karel Schwarzenberg svým výrokem měsíce v Parlamentních listech, kde ohledně Turecka doslova prohlásil: "Vzhledem k tomu, že už nejsem ministr zahraničí, nemusím být pokrytec". Už se těším, až nebude poslancem. Třeba pak už nebude muset být pokrytcem ani ve vztahu k Ukrajině.

  OdpovědětVymazat
 13. Jake dukazy chce choromyslny pan Bata k ruske agresi proti Ukrajine a zaboru Krymu? Ukrajina je znicena a castecne obsazena Rusaky, Krym je zabrany.
  Co se Gülena tyce, ten nemuze byt vydan na jistou smrt jen na zaklade zadosti nejakeho diktatora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná že autor tohoto příspěvku opravdu cítí nutkavou potřebu vymezovat se k panu Batovi. Jeho "argumenty" se však, k jeho škodě, opírají pouze o masivní propagandu "politicko korektní EU" a spolupracujících medií včetně jejich "železné pěsti" ČT. Lidem jako pan Bata, Petr Robejšek, Tereza Spencerová a další, kteří se chtějí dobrat pravdy a využívají důvěryhodných zdrojů informací, které se dají ověřit, jistě nedělalo potíže udělat si a analyzovat například třeba jen časový sled akcí uvnitř a vně Ukrajiny, předcházejících Majdanu a akcí následných. Takže podtrženo, sečteno, poznámka tak trochu na úkor jejího autora.

   Vymazat
  2. Milej Alexi77, opakovani ruskejch lzi a propagandy ktereho se dopousteji vami jmenovani rudi priblblici muze nazvat "analyzou" jen uplny hlupak.

   Vymazat
  3. 21.36 je jen ubohý idiot, který neumí argumentovat (protože mu vědomosti chybí) a tak jenom nadává a uráží. Prostě idiot. Marek

   Vymazat
  4. Já se vám divím, pane Alex77, že se s tím Pepkem o takových věcech vůbec bavíte. Vždyť přece každý ví, že je to notorický blb.

   Vymazat
  5. 21:36 - ty zas papouškuješ židáckou propagandu a ta je na rozdíl od té ruské, která se prakticky s pravdou shoduje, totální megalží!

   Vymazat
  6. Jak "ruské agresi" - ona ukrajina je něco jinýho než centrina? Nějaká jiná zem? Mluvíš tu o Svaté Rusi ty chazarský podsvinče, prober se včas!

   Vymazat
  7. Tak jsem si to přečet - ty zmrde zkurvenej zasranej - tam se nic o Ukrajině ani Krymu nepíše!!! Dobytku lhavej, mizernej, já tě chytit, tak ti zpřerážím ty tvý zlodějský čpáry že bys už na klávesnici v životě nemák ty pračuráckej zmrde! Ono na to ale jednou doje ...

   Vymazat
 14. Blbe banderovskej!!!!;Až tě budou upalovat,tak poděkuj lejnolahvárenskejm kreténum!

  OdpovědětVymazat
 15. manželský pár
  John Kerry Teresa Heinzová
  spolupodílníci na firmách v oblasti Indonesie,Filipíny,Malajsie,Thajsko,Čína atd.

  - čínská firma Tibet 5100 Water Resoursces Ltd
  stáčí a prodává luxusní balenou pitnou vodu
  název Tibet Water,oficiální voda pro Všečínské shromáždění a 17. a 18.sjezd Kom str Číny
  - tabákové společnosti
  -Boer Power Holdings: distributor el.energ.
  - státní CHin Mobile Comunications Corporation:
  největší mobilní operátor na světě
  - Haier Electronics Corporation jeden z předních čínských prodejců domácích spotřebičů

  nejméně šest asijských spol.do kterých investuje HFI Imperial - název rodinného fondu "těch dvou a příbuzenstva"
  registrováno na Kajmanských ostrovech a na Bermudách
  --------------------------------------------------
  informace převzaty z časopisu,dostupného v tištěné a internetové podobě.
  ---------------------------------------------------
  co se týče přenosného informačního zdroje:
  poznamenám,že nikdo nemá šanci pracovat a působit zcela samostatně a ojediněle a zájemců o přežití za každou cenu je celkem dost
  ---------------------------------------------------
  znalým pojmu GP - pořád musíme hledat mimozemskou civilizaci,reptiliány,nebo opravdu stačí uznat,že
  žijeme v kumulaci
  Otrokářství
  Feudalismu
  Kolonialismu
  Rasismu
  (a sem tam někdo má štěstí na život v prvobytně pospolné :) )
  - názorný,jmenovitý,příklad,že proč jak se GP "přestěhoval" do Číny

  co dodat:lež krádež podvod vražda
  než se nechat odsoudit tak ještě více
  krádeží podvodů vražd ovšem sofistikovaných
  jménem celého státu,celého národa
  zapojíme: reklamu,film,sport
  průtokové ohřívače,zvané obyvatelstvo,
  a agresivních zakomplexovaných,co budou vědomě sloužit se také najde dost.že?
  jen by mne zajímalo,jak to ti lidé dělají,že vyrábějí vodu,půdu a nerostné suroviny.
  Kerry,Bakala,Švajnberg to evidentně umí.


  OdpovědětVymazat
 16. Turecko - pučisté chtěli svrhnout demokraticky zvolenou vládu, celý západní svět je odsoudil. Ukrajina - pučisté chtěli svrhnou demokraticky zvolenou vládu - západní svět je podporoval. V obou případech s plnou hubou demokracie - tomu říkám vrchol pokrytectví.

  OdpovědětVymazat