Reklama

středa 13. července 2016

Nová paranoia administrativy prezidenta Ukrajiny: Kanadu založili Ukrajinci


13. 7. 2016     zdroj
A také vykopali Černé moře a postavili egyptské pyramidy...
Vedoucí prezidentské administrativy Ukrajiny Boris Ložkin tvrdí, že Kanadu založili Ukrajinci před 125 lety. Toto prohlášení Ložkin učinil na své stránce v Twitteru 11. července.


Ložkin učinil toto dosti rozporuplné prohlášení na pozadí návštěvy premiéra Kanady Justina Trudeau na Ukrajině. "Před 125 lety se první ukrajinští přistěhovalci ocitli na kanadské půdě. Jejich práce vytvořila Kanadu takovou, jak ji známe. Ukrajinci se stali nedílnou součástí kanadské kultury, ekonomiky, státních a společenských vztahů", napsal vedoucí prezidentské administrativy.

Uživatelé internetu se Ložkinovi okamžitě vysmáli a prohlásili, že vedoucí správy musel být opilý, když svou zprávu psal.

Připomeňme si, že území dnešní Kanady začali osídlovat Francouzi na počátku 16. století. Tehdy ještě pod názvem Nová Francie. V důsledku sedmileté války (1756-1763) se Kanada dostala pod nadvládu Britského impéria. Po válce za nezávislost USA (1775-1783) se do Kanady přesídlil velký počet Angličanů, kteří s kolonisty bojovali po boku krále Jiřího III. Následně do Kanady přijížděli kolonisté z Irska a Skotska.

Ukrajinci se opravdu začali do Kanady přesídlovat z Rakousko-Uherské a Ruské říše, ale až na samém konci 19. století. Nyní se populace Kanady přibližuje k 36 milionům obyvatel. Ukrajinského původu je z nich jen 276 tisíc osob. Dalších přibližně 900 tisíc lidí je částečně ukrajinského původu. Většina kanadských Ukrajinců (asi 85%) se narodila v Kanadě, mají kanadské občanství a žijí především v západní části Kanady, kde v některých oblastech tvoří velkou část obyvatelstva.

Je zajímavé, že v prvních vlnách ukrajinské emigrace převládali přistěhovalci z Rakousko-Uherska, pak příznivci UNR, lidé ze západní Ukrajiny, po druhé světové válce hitlerovští kolaboranti a příznivci nacionalistického podzemí (UPA a další), to znamená, že ve všech případech to byli příznivci zemí nebo hnutí, kteří bojovali proti carskému Rusku nebo Sovětskému svazu.

 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Ad poslední odstavec:

  Na tom, že lidé utíkali ze všech koutů sovětského koncentráku kdykoli se k tomu naskytla sebemenší příležitost opravdu nic překvapivého a zajímavého není.

  A je zajímavé, že si v té Kanadě už dávno všichni navzájem nepodřezali krky, když tam utekly statisíce banderovců, nacistů, kolaborantů jen z Ukrajiny.

  Aneb pohádky z ruské zahrádky.

  http://video.aktualne.cz/svet-na-hrane/stalin-podle-nekterych-rusu-nezabil-dost-lidi/r~b46a0a74477911e682470025900fea04/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dávám vám stoprocentně za pravdu.Stalin byl příliš velký lidumil a proto nedopadl dobře.

   Smazat
  2. Maj pravdu ti Rusové ... jsi názorný příklad!:)

   Smazat
  3. Video z aktuálně, to je tedy perla, proč tam mentále nezůstaneš, nejsi tam už oblíben? Soudruhu hnědko Plavče, co máš ještě tak komického?

   Smazat
  4. Proč lidi utíkali do Ameriky z Anglie ,Skotska , Německa , Rakousko Uherska ,prvorepublikového Československa , atd ?? Většinou kvůli hladu !!

   Smazat
  5. .....hlavně tam zdrhal odpad společnosti před zákonem....

   Smazat
 2. lide utikaji vsude kde se infiltruje arab,zidak - jejich judaismus,islam ,jejich ,rimskokatolicka nacisticka cirkev ktera povrazdila kontinenty plne lidi a pak rozkradla,marx i trotsky a jejich nacisticke - socialisticke komunisticke ideologie na vyhlazeni slovanu, imperialismus,hitlerovske nemecko,kapitalismus...jen jina jmena pro genocidu,prverzi,feudalismus a otrokarstvi ...
  dekujeme pekne ale za pokus to stalo .... mohl jste se citit aspon vterinku uzitecnej sam pro sebe? pravda je jinde ...hledejte

  OdpovědětSmazat
 3. Zbývá k tomu ještě co dodat? ...
  Takoví a ještě větší tupci jsou našimi vládními i nevládními zaorálky podporováni.
  Jo jo, vrána k vráně ..

  OdpovědětSmazat
 4. To je také důvod, proč je Kanada tak zaujatá proti Rusku.
  Anglie, kolaboranti, fašisté, banderovci - havěť, která musela odtáhnout jinam, aby se mohla i nadále ukájet ve svém stylu.

  OdpovědětSmazat
 5. Banderovci a pšonkové objevili jediný.......CHLAST a vlstní dutou makovici!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten servis kořalky má traďici v židovských krčmářích - nikoliv ruských nebo polských.

   Smazat
 6. EU by měla zaplatit nějaké neziskovce výzkum na Ukrajině, protože tolik polomozků se přece nemůže vyskytovat v jednom státě. Nebo ano?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale může.....a dokonce i reálně existují:-D

   Smazat
 7. Základem kritického myšlení, obrany proti propagandě a manipulaci je dávat vždy jen originální zdroje, přesné citace nejlépe i s kontextem.
  Přesný opak toho co tady soudružka Grulichová i celá NR neustále předvádí. Vše zásadně přežvýkané přes ruské propagandistické plátky, po originálních článcích a citacích ani památky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi si na školení Těm dvěma opilcům(Šapitovi a Poserplínovi) nebo k drogově závislýmu Kraďouskovi a tam se ti prvoku zcela jistě dostane (I)relevantních informací ala lejnolahvárenská žumpa dost a dost!!!

   Smazat
  2. 9:29 Hneď pod titulkom máš odkaz na zdroj a keby si vedel rusky, tak tam sa dopracuješ k výkalom dotyčného ukrajinského "historika", ale to by si už nemohol trolovať, že?

   Smazat
  3. Naprostý souhlas, určitě máte na mysli přežvýkaná a do nepravdy překroucená, tisíckrát opakovaná slova Ahmadinejada o tom, že Israel "musí být vymazán z mapy", nebo přežvýkaná a do nepravdy překroucená, tisíckrát opakovaná slova Putina o rozpadu SSSR. To se ale nebavíme o ruských propagandistický plátcích, že, Jando?

   Smazat
 8. https://tsn.ua/politika/u-poroshenka-pidgotuvali-nezvichayniy-podarunok-dlya-tryudo-v-stili-ukrayinskogo-avangardu-693052.html

  http://www.ldpu.org.ua/projects/simp/49c7d7e79f839/

  OdpovědětSmazat
 9. Boris Ložkin se možná lehce přeřekl ... myslel asi KRADNADU, oblast mezi Ruskem a polskem, a ještě dost možná myslel "Ukradince" zvyklé na život z úroků... kdoví

  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, na takové, kteří kradou ruský plyn a chtějí příspěvky od EU, USA. Přitom bojují proti rusky mluvícím Ukrajincům a tak předstírají boj s Ruskem, od kterého zase budou kupovat elektřinu.
   A tak pořád dokola.
   Tomu se říká banderostán.

   Smazat
 10. Pořád mi vrtalo hlavou, jak se v dnešní době mohl na Ukrajině tak rozrůst plevel Banderismu. Už je to jasné. Kořeny a semena zůstala v Kanadě, odkud se s pomocí bohatých strýčků vrátila do rodné země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to tak doslova.
   Záměrně tam byli chování pro příští generace, až nadejde čas a budou se hodit.
   Což právě nastalo.

   Smazat
  2. Američtí potentáti měli všeobecně blízko k fašistickým činovnikům

   Smazat
 11. Chazarští židobanderovci z Kyjeva také vynalezli žárovku.

  OdpovědětSmazat
 12. Podla mňa túto planétu stvorili ukrajinci. A Boh bol prvý Ukrajinec...

  OdpovědětSmazat
 13. Na Ukrajině se spojil Žid s nacistou.To je také zajímavý úkaz.Vznikl nacižid.Když jde o peníze je všechno možné

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.