Reklama

.

.

neděle 17. července 2016

„Nová studená válka“ již není studená: NATO rozšiřuje vojenskou přítomnost podél ruských hranic, lže jak o závod v rámci příprav na Barbarossa II

Tony Cartalucci
17. 7. 2016   Zvědavec

Navzdory tvrzením učiněným během varšavského summitu NATO 2016, že „NATO zůstává základním zdrojem bezpečnosti pro naše lidi a stability pro širší svět“ je jasné, že hrozby a výzvy, které NATO představuje, jsou ve skutečnosti hrozbami záměrně jím vytvářenými a neustále přetrvávajícími.Počínaje uprchlickou krizí spuštěnou vlastním globálním zasahováním NATO a probíhajícími vojenskými zásahy, invazemi a okupacemi, po pokračující expanzi podél ruských hranic – za porušování všech konvencí a „norem“, které existovaly během studené války, aby ji udržely „studenou“ – NATO prokázalo, že je pro obyvatele, u kterých se vydává za ochránce, ve skutečnosti jejich největší hrozbou.

Konkrétně se summit NATO v polské Varšavě točil kolem expandující vojenské přítomnosti podél ruských hranic, obzvláště v pobaltských zemích Estonsku, Lotyšsku a Litvě, stejně jako v samotném Polsku.

Summit se také zabýval probíhajícím zapojením NATO v Afghánistánu a Iráku, dvou zemích mimo atlantické státy, k jejichž ochraně byla aliance údajně založena, a bylo by to komické, kdyby důsledky jejich daleko sahajícího vměšování nebyly tak závažné.

 

Válkychtivost versus rovnováha


Globální mír a stabilita jsou jemně udržovány prostřednictvím pečlivého vyrovnávání mezi konfliktními centry moci. Celá lidská historie je o provádění tohoto vyrovnávání.

Druhá světová válka, která dala vzniknout současnému světovému řádu, ve kterém žijeme, přišla kvůli základnímu selhání udržet tuto rovnováhu.

Možná nejvíce znepokojivým aspektem geneze druhé světové války bylo navyšování vojenských sil Německem podél hranic tehdejšího Sovětského svazu, v té době Berlínem charakterizované jako prostředek kolektivní obrany Evropy, kdy ve skutečnosti šlo o směrování k totální invazi, známé jako „operace Barbarossa“. Je to znepokojivé obzvláště proto, že NATO v současné době navyšuje své síly v přesně stejných oblastech a přesně stejným způsobem, jako to dělalo nacistické Německo ve 30. letech m.s.

Když německé síly vtrhly 22. června 1941 do Ruska, potenciální rovnováha moci, která měla zachovat Německo a zbytek Evropy proti domnělému sovětskému strašáku, se přeměnila na válku, která zdevastovala jak Evropu, tak Rusko.

Následná studená válka je příkladem vyrovnávání moci, prováděného většinou úspěšně. Nicméně navzdory mnoha běžným mylným představám o studené válce pouhá existence jaderných arzenálů v protichůdných táborech a koncept vzájemně zaručeného zničení nebyl důvod, proč byla rovnováha udržena.

Rovnováha byla udržena obrovským rámcem, bolestivě vytvořeným jak americkými, tak sovětskými vůdci, na úkor ega, hrdosti a zájmů obou zemí, a součástí bylo vše od dohod o zbraních ve vesmíru, po skladbu a rozmístění jaderných arzenálů, a dokonce i obranné systémy určené k obraně před prvním jaderným úderem.

Rovněž existovaly specifické dohody o rozmístění jednotek kolem jednotlivých mocenských center, včetně podél hranic zemí, které existovaly v rámci sfér vlivu.

Během studené války bylo jasné, že jak Washington, tak Moskva se snažily rozšířit svůj dosah na zbytek světa, což vedlo k válkám v zastoupení všude, od Středního východu po jižní Ameriku, od Afriky po Asii, v rámci snahy „o nízké intenzitě“ – v porovnání s totální jadernou válkou – získat navrch.

Před rozpadem Sovětského svazu chapadla západního vlivu konečně převládla a dosáhla hluboko do samotného Ruska, a narušila nejen vlastní ruské instituce a národní suverenitu, ale rozhodila globální rovnováhu moci, která existovala po desítky let po druhé světové válce.

Až s nástupem ruského prezidenta Vladimira Putina byl tento trend zvrácen a vynořilo se něco, co aspoň připomínalo globální rovnováhu moci.

Bylo jasné, že během prvního desetiletí nového tisíciletí, ať se USA jakkoliv snažily demontovat zbytky sovětských prostředků, ve svém jinak neomezeném přání globální nadvlády, muselo to jednou skončit a musel vzniknout nový rámec zrcadlící rámec studené války, který by vyhovoval vynořujícím se globálním mocnostem, včetně Ruské federace.

Ale to se nestalo.

 

Nové navyšování sil

Vojenské základny NATO kolem Ruska. Síť se zatahuje.

Místo toho, za vlády amerického prezidenta George Bushe a pak za Baracka Obamy, USA jednostranně odstoupily od smlouvy o balistických raketách (ABM).

Navíc Spojené státy – od počátku 90. let podnes, jak je vidět na Ukrajině – financovaly a podporovaly různé politické skupiny v celé východní Evropě, pod zástěrkou „prosazování demokracie“, dosazovaly loutkové vlády a režimy podél ruských hranic. Pokusy podkopat a svrhnout vlády pokračují v zemích jako Bělorusko a Ázerbájdžán, stejně jako ve středoasijských státech Turkmenistán, Kazachstán, Kyrgyzstán, Tádžikistán a Uzbekistán.

Země úspěšně svržené a kooptované Washingtonem byly systematicky obraceny proti Rusku ekonomicky, politicky a vojensky. Tyto země jsou téměř okamžitě nahnány do ohrady vojenské aliance NATO. Například v r. 2008 americký loutkový režim v Gruzii napadl Rusy podporovanou republiku Jižní Osetie, což vyvolalo komplexní ruskou reakci v rámci toho, co mnozí označují za pokus NATO otestovat odhodlání Ruska. Připomíná to nacisticko-sovětské geopolitické klání ve Finsku těsně před zahájením operace Barbarossa.

Ukrajina, kde byla svržena vláda v NATO podporovaném puči v letech 2013-2014, rovněž zaujala nepřátelský postoj vůči Rusku, a, opět, západní vojenská agrese, používající Ukrajinu jako vektor, jehož prostřednictvím se zasáhne hlouběji v Rusku, je přímým opakováním událostí, které předcházely druhou světovou válku.

Postoj NATO po studené válce byl konfrontační, a nikoliv snahou o zvýšení bezpečnosti či stability.

Místo práce na novém rámci pro nastolení globální stability tím, že by se uznala nová vynořující se rovnováha moci mezi Východem a Západem, se NATO pokusilo o „úprk“ v bezhlavé snaze rozšířit vlastní vliv co nejdále, než se tato rovnováha moci etabluje prostřednictvím reality vojenské, politické a ekonomické síly.

Zdá se, že NATO dokonce uvažuje o destabilizaci a svržení politického řádu v Moskvě samotné, kdy se pokouší rozdmýchat terorismus v jižních oblastech Ruska prostřednictvím NATO organizovaných a podporovaných konfliktů v Sýrii, Iráku a Afghánistánu, jakož i podporováním a financováním nepřátelských politických front v celém Rusku.

 

Gradient rovnováhy versus nová studená válka


Studená válka byla charakteristická dvěma centry moci a bylo jen málo prostoru, aby země mohly jednat v rámci něčeho jiného, než toho, co připomínalo přechodnou sféru vlivu.

Dnes lze, velmi snadno, vytvořit gradient rovnováhy mezi severní Amerikou, Evropou, Ruskem a Asií – kde by se přínosům vzájemného obchodování těšili všichni. Jediným požadavkem by bylo nejdříve umožnit Evropě vyvinout si zahraniční politiku, která by odrážela nejlepší zájmy jejích vlád, lidí a průmyslu, a pak, zadruhé, by Washington, Londýn a Brusel musely být schopny upustit od svých nerealistických návrhů na globální nadvládu a místo toho si zvolit realističtější rovnováhu multipolární moci.

NATO zamezuje tomu všemu – účinně nutní Evropu do hry s nulovým ziskem s Ruskem, stejně jak to činilo během studené války.

Evropa čelí mnoha hrozbám. Ale ani jedna z nich není z Ruska. Je zaplavena uprchlíky utíkajícími před válkami NATO. Je vystavena nestabilitě v zemích jako Ukrajina, jejíž politický řád byl převrácen NATO podporovaným politickým násilím. A Evropa je zamořena nezodpovědnými unáhlenými akcemi případných dalších členů NATO, jako Gruzie, řízených nekompetentními režimy dosazenými Washingtonem v jeho nejlepších zájmech, a nebere se v potaz stabilita a dlouhodobé zájmy Evropanů.

Vedení Evropy jasně demonstrovalo nezájem o uznání této reality. Bude na samotných Evropanech, aby požadovali racionálnější posun od různých záměrně manipulativních strategií napětí, které NATO pěstovalo, k rozumnějšímu a nezávislému vztahu se světem mimo atlantickou alianci.

Hodně se toho namluvilo o opuštění Evropské unie Británií. Možná je čas, aby Evropská unie opustila dlouho trvající a rozleptávající vliv anglo-amerických zájmů a institucí.

Do té doby by lidé měli pečlivě zkoumat historické lekce z agresivních expanzí k ruským hranicím, lži, na kterých stály, a následky, které tyto lži měly na bezpečnost a stabilitu Evropy, když byly konečně odhaleny prostřednictvím demaskování konspirací, které měly zastřít.

Kolo historie se netočí proto, že na něm máme ruce, ale proto, že naše apatie a ignorance zabránily, aby ho naše ruce zastavily.


The “New Cold War” is No Longer Cold: NATO Expands Military Presence along Russia’s Border, Lying All the Way to Barbarossa II vyšel 11. července 2016 na Global Research. Překlad v ceně 569 Kč Zvědavec.

49 komentářů :

 1. Situace je presne opacna. Zeme v okoli agresivniho fasistickeho Ruska vstupuji co nejrychleji do NATO, aby ochranily svoje hranice. Kdo nevi o cem mluvim, at se podiva na Rusaky okupovany Krym, vychodni Ukrajinu, Krym, Podnestri nebo Osetii a Abchazii.
  A nezmeni na tom nic ani lzi italskeho fasisty uverejnene na nacistickem Zvedavci, jehoz editor byl nedavno odsouzen za popirani holocaustu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš tam dvakát Krym, aby ten "seznam" vypadal delší. Ale když se podíváš na US seznam, zemí který napdli tihle dobytové, tak ten není potřeba uměle nastavovat - http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

   Vymazat
  2. Ale zase se to dá vyjádřit stručnějci: USA v roce 1955 nikoho nenapadly!

   Vymazat
  3. 1.59 - Bohnice ?

   Vymazat
  4. Pepek Vyskoč se vzbudil.Co máš pořad s Krymem,Osetií,Abchalzií.?Ty zase neštuduješ a píšeš co ti napsal Schapiro.Jak to Pepku bylo s Jugoslávií a Ukrajinou?.To ostatní agresorské chování NATO vynechám,to znáš Pepan,viď?

   Vymazat
  5. Bože to je ale debil.

   Vymazat
  6. USA je nejzadluženější stát na světě. Cílem USA je, aby tyto dluhy platil celý svět. USA na to má ekonomickou páku a tou je Americký dolar. Jak to funguje? USA celému světu nařídilo, aby veškeré obchody s ropou, plynem a jinými deriváty byl obchodován v Amerických dolarech. To znamená, že kdokoliv na světě, kdo má v úmyslu si koupit ropu, naftu, plyn si musí obstarat, nakoupit Americké dolary a pak teprve si může koupit za tyto dolary ropu, plyn, naftu, benzín a tak dále. Problém je v tom, že Rusko a Čína a další státy jako Indie, Jižní Afrika, Brazílie s důvodů, že Americkému dolaru nevěří, protože ho Američani tisknou v obrovském množství a není ničím krytý se rozhodly, že s ropou, plynem a dalšími deriváty budou mezi sebou obchodovat v národních měnách. Tím, ale vyhlásily USA válku v tom, že USA přichází o obrovské částky finančních prostředků, které USA chybí na udržování vojenských základen po celém světě, které dohlížejí na celý svět. Mimo to jsou USA vnitřně zadlužené obrovským dluhem, který sami nejsou schopné již nikdy splatit a proto potřebují, aby všechny státy na světě platily USA výpalné. Co USA zbývá, než vytvářet další a další války po celém světě, štvát proti sobě různé náboženství, štvát proti sobě národnosti, štvát proti sobě kontinenty a všechno pod rétorikou míru, lidských práv, lidských svobod. V USA je vnitřní situace velice špatná. Naše média o tom informují tendenčně, takže protesty obyvatel USA, střílení lidí na ulici, neustále požáry, vraždy ve velkých městech v USA jsou prezentovány jako výspa demokracie. Jakýkoliv problém vzniklý v Rusku je prezentován v médiích jako boj obyvatel proti Putinovi ale v USA střílení do lidí je prezentováno jako naprosto běžná záležitost související s demokracii.

   Vymazat
  7. Krym VŽDY patřil RUSKU !!!!
   USA jsou agresoři a kolonisté rozvraceči spousty zemí, proto to tak dnes vypadá
   proč se USA nestarají o své čenochy a hipánce ????
   mají tam dost svých problémů
   ať nás již nechají na pokoji
   a hlavně pryč z EU a NATO
   vžycky se nadávalo na Rusko, že nás okupují atd..
   a co dělají USA 100 x větší zlo, jsme v pytli kvůlu USA , vše zničili a rozvrátili co se dalo !!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  8. @1:59 aaano udali ho nasrani byvali diskuteri ze Zvedavce a vytvorili si opozitniho NeZvedavce ze ktereho patrne pochazis ty ty kokot dreveny!!!
   btw sef zvedavce byl zprosten viny! a doporucuji navstivit nezvedavec.org
   to se posmejete co za odpad se tam shromazdil!!!

   Vymazat
  9. A co jak měli "udat"? Holocaust tak jak byl zkomponován siožvástaly už byl popřpen! A totiž zákony fyziky a chemie, tedy věd, bez kterých se tito lumeni sotva obejdou, protože jejich zneužívání je zdrojem jejich nemalých zisků, že? Více tu -https://abbartos.wordpress.com/2015/04/24/novinka-prednasky-o-holocaustu/

   Vymazat
  10. A pro cenzora! Ta kniha kurňa vyšla normálně u nás!!! Dá se normálně objednat! Oficiálně! A že existuje nějaký idiotský zákon? Nelze uzákonit píčovinu! I kdyby vyšel zákon že Slunce musí zapadat na severu, ono stejně zapadne na Západě a na nějaký zákon napsanej lidskejma kokotama se vysere ....

   Vymazat
 2. Vcera som sa vratil z Kyrgyzskej republiky kde vlani vystrnadili zakladnu USA,mali problem ju odtial Kyrgyzi vypratat.USA sa tam chceli usadit a začali hlbšie prenikat do ich štatnych inštitucii a širit svoj vplyv do tejto republiky pod plaštikom širenia demokracie a rozoštvavat proti Rusku. Z rozpravania Kyrgizov bolo zrejme že neboli naivní a nanaleteli rečiam USA. Boli radi že USA baza - zakladna odtial zmizla. To iste sa stalo pred 3 rokmi v Uzbekistane ktorý som vlani tiež navštivi.Tieto štaty Strednej Azie chcu žit v mieri s Ruskom a s inými štátmi. USA pod zamienkou širenia demokracie chcu zikavat vplyv v štatoch kde chcu namontovat svoje zakladne,rozložit štatny systen a sučastne štvat proti Rusku. Kyrgyzi prehliadli tento system USA a chcu vytvorit protivahu proti USA i NATO spolu s Činou a ostatnými Stredo Azia republikami. NATO nie je vôbec obranný systém ,je to agresívno - vojnový utočny pakt,vid vojny proti Afghanistane,Iraku, Lybii a Syrii, Jugoslavii atd. Zatahuje do tyhto špinavych vojen i ostatné štáty i nas Slovakov a Čechov v podobe rôznych tzv ,, missii ,, v Iraku, Afghanistane kde nemame vôbec čo robit a sme tam len ako ,, klišé ,, že šírime spolu s USA i NATO demokraciu. Sme tam cudzí a v podstate sme spolu s USA i NATO agresormi a podielame sa tam na zabijaní a rozvrate tychto štaátov s naslednou utečeneckou krízov do EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy Hlinkovci jste stejny dobytek jako byli naciste.
   Znam Kyrgyzii velice dobre, ale Putina a jeho hrdlorezy tam nikdo nechce.
   Kyrgyzane chteji zit ve stejne svobode jako Cesi a Slovaci.
   Byt tebou vlastizradny komunisto, necham tu krasnou zemi i s jejimi pohostinnymi lidmi a krasnymi horami na pokoji.

   Vymazat
  2. .. raděj nerozhrabávat!

   Vymazat
  3. Havloidnej zmrde, tvoja modla Havel bombardak mal v krv zabijanie že ho nazval humanitarnym,tym sa preslavil a tiež v galaxii ako mizerné dramaticke péro. V Kirgizii som bol v horách a u jazera Issyk - Kul tiež s Kyrgyzmi, Kazachmi Uzbekmi,Rusmi, Čechmi spolu. Stredoazijci žiju s Rusmi v mieri a spolupracuju. USA Army odtial vypratali a maju sväty pokoj . Havloidnej výmrd jdi postavit své modle Bombardakovi lavičku s lahvou chlastu i bombou co měl Blekota tak rád a třikrát denne se za nej modlej budíž mu je odpustena že pravda a láska zvítezí nad lží a nenávist přes zabíjení USA i NATO humanitárnym bombarováním ve světe Havloidnej zmrde.

   Vymazat
  4. tomu z 5:00, kdyby chtěli v Kyrgízii žít ve stejné svobodě jako Češi a Slováci, tak by nevyháněli JúeSSej. Nějak to tvrzení o té svobodě kulhá na obě nohy, což těmhle lidem asi nevadí, hlavně když plivnou jedovatou slinu.

   Vymazat
  5. V 1:59 a 5:00 začala smrdět žumpa.

   Vymazat
  6. Havel na hrad !!!

   ale na Mírov ;-)

   Vymazat
  7. Je to přesně jak píšete

   Vymazat
  8. Putin jasně řekl,že bude bránit Rusko a autonomní státy jak popsal2:42.Bude bránit jejich kulturu,zvyky,jejich životní styl,na který jsou po staletí zvyklí.Bude bránit lid Ruska proti páté koloně ve státní správě,zaprodancům západu a zrádným oligarchům.Bohužel se nemůže spolehnout ani na Medvěděva .Ale má za sebou ruský lid a to ho zavazuje!

   Vymazat
 3. Ano, nekrmit trolly, kteri hltave ctou kazdy clanek na zvedavci :-) a tyhle staty navstivili jen prstem na mape. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až si budete domlouvat účast na demonstraci, tak nepoužívejte mobil ani počítač, řekl bych, že v tuto chvíli máme každý zaveden sledovačku - o tom trojanovi používaném PČR už se hovořilo. Teď k tomu odposlechu přibudou americké drony. Účast těchto trollů je jediná, vyprovokovat čtenáře k reakci a provádět selekce, stějně jako redakce v tuto chvíli sleduje jejich adresy, vyhodnocuje počet útoků a umístění center civilisty vraždící organizace EU/NATO šířících válečnou propagandu. Lze předpokládat, že v dohledné době se dočkáme vyhodnocení jako to učinil aeronet.cz, podrobný seznam těchto vlastizrádců bude nejspíše předán vojákům v záloze a domobraně.

   Vymazat
 4. Ano je smutné , jak zdegenerovaly mozky v česku.
  Už i amíci tvoří organizace za světový mír.Američan jde do války a matky pláčou a musí zásobit vojny na celém světě vojáky Za 200 let 210 válek vede USA.

  OdpovědětVymazat
 5. Putin je už od pohledu upřímný člověk . Né jako fašistka madam Nuland .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nuland není fašistka,ona je chazarská sionistka....právě kvůli takovým,jako je ona vznikl a stále přežívá nacismus,kde jsou oni u vlády,tam se záhy objeví,jako alergická reakce i nacismus,ten je jen zrcadlovým odrazem a karikaturou sionismu,před kterým všichni "slušňáci"jezdí po prdeli,nebo jej otevřeně podporují.....

   Vymazat
  2. ...a současně nacismus proklínají...

   Vymazat
 6. USA je nejzadluženější stát na světě. Cílem USA je, aby tyto dluhy platil celý svět. USA na to má ekonomickou páku a tou je Americký dolar. Jak to funguje? USA celému světu nařídilo, aby veškeré obchody s ropou, plynem a jinými deriváty byl obchodován v Amerických dolarech. To znamená, že kdokoliv na světě, kdo má v úmyslu si koupit ropu, naftu, plyn si musí obstarat, nakoupit Americké dolary a pak teprve si může koupit za tyto dolary ropu, plyn, naftu, benzín a tak dále. Problém je v tom, že Rusko a Čína a další státy jako Indie, Jižní Afrika, Brazílie s důvodů, že Americkému dolaru nevěří, protože ho Američani tisknou v obrovském množství a není ničím krytý se rozhodly, že s ropou, plynem a dalšími deriváty budou mezi sebou obchodovat v národních měnách. Tím, ale vyhlásily USA válku v tom, že USA přichází o obrovské částky finančních prostředků, které USA chybí na udržování vojenských základen po celém světě, které dohlížejí na celý svět. Mimo to jsou USA vnitřně zadlužené obrovským dluhem, který sami nejsou schopné již nikdy splatit a proto potřebují, aby všechny státy na světě platily USA výpalné. Co USA zbývá, než vytvářet další a další války po celém světě, štvát proti sobě různé náboženství, štvát proti sobě národnosti, štvát proti sobě kontinenty a všechno pod rétorikou míru, lidských práv, lidských svobod. V USA je vnitřní situace velice špatná. Naše média o tom informují tendenčně, takže protesty obyvatel USA, střílení lidí na ulici, neustále požáry, vraždy ve velkých městech v USA jsou prezentovány jako výspa demokracie. Jakýkoliv problém vzniklý v Rusku je prezentován v médiích jako boj obyvatel proti Putinovi ale v USA střílení do lidí je prezentováno jako naprosto běžná záležitost související s demokracii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pusťte si někdy z archívu Prima ZOOM dokument "Detroit v plamenech"...

   Není to dokument ani politický, ani válečný, ani propagandistický - je to "obyčejný" americký dokument o hasičích v Detroitu - ale stačí se dívat na poměry ve městě... A TIHLE chtějí vládnout světu?

   Vymazat
  2. Viděl jsem dokument Detroid v plamenech, tedy město, které prošlo obrovskou finanční krizí je v současné době ve stavu, kdy jsou opuštěné celé čtvrtě rodinných domků, které dnes a denně někdo v nočních i denních hodinách zapaluje a proto hasiči přistupují k opatřením, že vybrané rodinné domky sami kontrolovaně zapalují. Problém mají i hasiči protože město nemá na jejich platy peníze a oni kolikrát slouží jenom z přesvědčení o dobře vykonané práce, jinak samotné město a jeho radnice v hodně věcech problémy řeší tak, že dělá mrtvého brouka a peníze na hasiče nedá, nebo finanční částky odkládá do nekonečna. Prostě jako je to všude na světě, bohatí mají dost a chudí neví za co by žili. Hodně lidí se s města vystěhovalo a město se pomalu vylidňuje i přesto že naše média hlásí jak je USA v dobré kondici.

   Vymazat
  3. 12:43. To je to město,kde byla nějaká ta automobilka? Prý tam nabízejí domy za jeden dolar a stejně je nikdo nechce. No,jo, když tam není práce,to je lepší se i odstěhovat.

   Vymazat
 7. Kapitalismus se přece nemůže sám sobě zpronevěřit. Jedním z jeho základních rysů je přece, že silnější má povinnost sežrat toho slabšího. A to i za rizika likvidace života na Zemi.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Paralely:
  V 2.sv. Němci násilně sjednotili Evropu. Vymysleli Barbarossa 1. Táhli na východ, že prý musí ochránit Evropský prostor před tím arcilotrem z východu. Bohužel dojeli na hloubku obranného pole. Pak měl, ještě v květnu 1945, Churchil geniální plán jak zachránit brebendy bankéřů a průmyslníků "Impérium kde nikdy nezapadá slunce" na úkor lidu " Země, kde zítra již znamená včera ". A byl hotov spustit operaci "Nemyslitelná" pod záminkou navrácení svobody Polákům jednotkami GB a USA. Polsko bylo v zájmové sféře SSSR jak se velká trojka dohodla na Jaltě. K tomu mělo být použito i zajatých Německých armád, které si v Amerických zajateckých táborech užívaly zaslouženou rekreaci po dobře odvedené práci včetně velitelského sboru, kdy poblíž těchto rekreačních zařízení byly zřizovány muničáky s vybavením zabaveným Wehrmachtu o který se museli s láskou starat Pattonovi fešáci. Vše muselo být na Pattonův příkaz bojeschpné. Ke spuštění "Nemyslitelného" nedošlo protože poměr vojsk 3:1 ve prospěch Rudé armády byl tristní a nedůvěřivý Stalin stále otálel s přesunem armád na dálný východ a pak bylo velmi nejisté jak se zachovají Poláci až zjistí, že bojují se svými bývalými vrahy z SS a Wehrmachtu proti svým osvoboditelům. Obrannou hloubku lze lehce překonat posunem výchozího postavení. Jak zjistili Němci při Blitzkriegu do Francie i SSSR a SS při operaci Iraq Freedom 1, tak rychlý postup pozemních jednotek má svůj limit jak ve 40.letech tak dnes. A tím je logistická linie 600km. Nad tuto hranici jsou rychle postupující pozemní jednotky bez plné logistické podpory. Celé dění tedy navozuje dojem, že poslední Hitlerova slova o vítězném boji, který budou pokračovat jeho následovníci nebylo plácáním do větru. Za 1.i 2.sv.válkou stály stejné, globálně působící mocenské struktury. Stejně jako dnes! Zdrojová základna Ruska je stejně dnes jako v minulosti obrovské lákadlo. Už to za Jelcina v 90.letech vypadalo, že se jim podaří naordinovat Rusku stejnou neolyberální medicínu jako tupým východo a středoevropským státům bez kouska hrdosti, ale pak přišel gosudar a byl s tím konec. Jenže touha po globální moci je tak neodolatelná! Byl vypracován dlouhodobý plán. 1.Vytvořit zdrojovou základnu = sjednotit Evropu. 2. Oslabit nepřítele implementací viru = rozložit SSSR,VS,RVHP. 3. Destabilizovat území bývalého SSSR = národnostní, občanské, náboženské, ideologické, sociální rozdíly použít jako prvek nestability. 4. Posunout co nejvíce výchozí pozici ataku = právě probíhá přesunem co nejblíže k západní hranici RF, jen to Novorusko (DLR, LLR) dělá problém jinak by už bylo NATO na východní hranici Ukrajiny a ten Běloruskej bubák pořád kličkuje a hledá co bude výhodnější. Litva, Lotyšsko a Estonsko jsou sice již anektovány imperátorem, ale močály jsou směrem na východ stále jak ve 40.letech. A ty základny na Krymu vyfouklo imperátorovi referendum. 5. Najít záminku = Gliwice 2. - už bylo sakra sestřeleno letadlo, ale Ukrajinci to zmastili. Tedy bude třeba vymyslet něco věrohodnějšího co chytne za srdíčko každého obyvatele minimálně Evropy a probudí v něm tu správnou nenávist a radost z nového Dranken nach Ost. Tedy opravdu Barbarossa II. => Kdo nechce válku a nechce být otrokem,neřkuli kanónfutrem musí zvednout prdel ze židle a jít dělat kravál aby přehlušil mainstrémové bubnování a pomohl navodit jinou kvalitu informačního pole. O to jde! O nesmyřitelnost s jiným než osobním zájmem na šťastném žití sebe a svých blízkých.

  OdpovědětVymazat
 10. Viděl jsem dokument Detroid v plamenech, tedy město, které prošlo obrovskou finanční krizí je v současné době ve stavu, kdy jsou opuštěné celé čtvrtě rodinných domků, které dnes a denně někdo v nočních i denních hodinách zapaluje a proto hasiči přistupují k opatřením, že vybrané rodinné domky sami kontrolovaně zapalují. Problém mají i hasiči protože město nemá na jejich platy peníze a oni kolikrát slouží jenom z přesvědčení o dobře vykonané práce, jinak samotné město a jeho radnice v hodně věcech problémy řeší tak, že dělá mrtvého brouka a peníze na hasiče nedá, nebo finanční částky odkládá do nekonečna. Prostě jako je to všude na světě, bohatí mají dost a chudí neví za co by žili. Hodně lidí se s města vystěhovalo a město se pomalu vylidňuje i přesto že naše média hlásí jak je USA v dobré kondici.

  OdpovědětVymazat
 11. NATO je organizace založená na solidaritě slabých vůči silnému.
  NATO chrání všechny své členy před ohrožením, které samo vytváří.
  NATO samo trvale vytváří ohrožení, aby mělo své členy před čím chránit.
  Kdyby některý člen NATO ohrožen nebyl, je třeba takové ohrožení vytvořit.
  Pokud nelze ohrožení vytvořit, je nutno členský stát přesvědčit, že ohrožen je.
  Nelze-li ho přesvědčit, kdyby se tak necítil, je třeba ho přinutit alespoň říkat, že se cítí.
  Řekne-li člen NATO, že se ohrožen cítí, musí být na jeho území zřízena základna.
  Pokud se až potom začne cítit v ohrožení, to už zase v této spojitosti nesmí říci.
  Pokud někdo neříká, že se cítí ohrožen, když to říkat má, je to komunista, a v zájmu svobody projevu musí být přinucen říkat, že se cítí, čili mluvit pravdu.
  Pravda je to, co je požadováno slyšet.

  NATO používá v oficiálních projevech kódovanou novořeč, aby nepřítel neuhodl jeho záměry. (Slovník je tajný, ale jako příklad uvedu: odvrátit hrozbu = vyprovokovat).
  Člen NATO nemusí novořeč dobře ovládat, vše důležité je mu sděleno neoficiálně.
  Pokud je ohrožena bezpečnost a demokracie USA, má velitel armády právo zeptat se na ulici, ve které části světa to je a kudy se tam jede.
  Chceme-li tento složitý organizovaný nástroj pochopit, musíme vědět, že i největší člen NATO je pouze obětí nadnárodních zájmů. Je potřeba vědět, že tato organizace je povinná. Nelze do NATO nevstoupit, jste-li vybrán. Když se čas naplní, vstoupíte tam. Ve vaší vládní struktuře prostě už jsou zaangažovaní lidé, kteří to zajistí.

  Voják, který vystrčil na americkou jednotku holý zadek, věděl, s kým má tu čest. Soudce byl bohužel dezinformován ze strany Shapira.

  A dobrá rada na závěr:
  Když přichází NATO dveřmi, utečte oknem.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:18. Já to vidím tak,že Čína a Indie se budou snažit vzít Rusku jeho příliš a neúnosně velké státní území pro sebe,aby mohli rodit deset dětí každá žena a měli kde bydlet a z čeho žít a až se Rusko s pláčem,vkleče a potrhané připlazí ke státům NATO v Evropě, Polsko,Pobaltské státy a Ukrajina ho zlikvidují.

   Vymazat
  2. 17:58 - oni nějak moc po tom netoužej. Jediný území o který má Čína "zájem" je to který jim patřilo do roku 1868 - tedy Přímoří, jinak je Rusko nezajímá - jejich "expanze" směřuje na jih! Tedy především do Indočíny a Malajsie, dále do Indonésie a končí v Austrálii. Ekonomicky pak především usilují o ovládnutí Afriky, kam poprvé dorazili již v 15. století, když si z Mozambiku přivezli do Pekingu žirafu.
   Indy Rusko nezajímá už teprv! Chcípli by tam! Jejich centrem zájmu jsou země Arabského poloostrova, zejména ty v zálivu a pak také Jihoafrická republika, kde žil i Gándhí a nově shodně s Číňany Austrálie! A klasicky i Kanada a USA.
   Rusko ovšem je třetí na světě v příjmu uprchlíků - hned za Německem! Málo se to ví. Ovšem jde o občany středoazijských republik, především a pak o Ukrajince a Kavkazany. Sami Rusové tedy v Rusku pomalu vymírají a přibývá tam muslimská menšina jako v zemích Západu. Co se týče Pobaltí, tak to se vylidňuje a naopak tam jedině Rusů přibývá - toto území dříve či později bude ruské a stane se součástí Ruska. Muslimského Ruska - to je ta prdel! Ukrajina se rozpadne - to je jen otázka času, jde o uměle vytvořený a udržovaný státní slepenec ... pak bude část připojena k Rusku a část se vrátí Polsku a Maďarsku. Moldávie bude pohlcena Rumunskem a Podněstří se stane samostantým knížectívm.

   Vymazat
  3. 19:09. Uvažujete a to jsem opravdu šťastný,že někdo. Fakt je,že Čína má na výběr mezi Ruskem a Austrálií, i proto tolik bojuje o svou i leteckou základnu na ostrůvcích v Jihočínském moři. Pokud vím,útočí se nečekaně a nikdo by jejich útok na Rusko nečekal. Samo Rusko buduje silniční-dálniční spojení s touto částí Asie a tím jí dává možnost k invazi. Dnes už mají jaderné zbraně i plně funkční vesmírnou techniku včetně všech potřebných znalostí i Čína a Indie a uvědomte si,že mají v ostatních asijských státech přímou a logickou podporu proti například Rusku a bylo by z čeho rozdávat,pokud by získaly třeba byť i jen Sibiř. Už nyní na Sibiři pracuje a žije mnoho Číňanů a ne náhodou,zřejmě. Čína není Rusko a nikdy nebude a ani nechce být a Indie tím spíše. Dokonce vyznávají i plně jiná náboženství a prosazují je. V dnešní době stojí celý svět proti Evroamerické civilizaci a Rusko "k ní má příliš blízko". Obávám se,že Rusko za svou zradu bude obrovsky pykat a domnívám se,že NATO mu nepomůže a to i ze strachu ze světové války. Rusko bude obětováno.

   Vymazat
  4. 19:47 - je to možný. Znám tuto teorii. Popisuje ji ruský historik Alexej Širopajev - https://www.protiprudu.org/vazenie-naroda-cast-8/ (je tam odkaz na všechny díly). Tedy Rusko jako původně evropská země - následovnice Novgorodské republiky, nikoliv eurazijské mongolo-tatarské Moskovie. Ovšem Rusko jakožto právě tento eurazijský Projekt, jak to Širopajev nazývá, nikdy zaniknout nemůže. Stojí v opozici k Euroatlantickýmu projektu a nepotřebuje ke svému pokračování fyzicky ani Rusy. Jak již jsem naznačil, povedou ho sami Středoazijci, potomci Tamerlána. Oni představují velkou sílu, Číňany si tam nenechaj roztahovat, naopak. Však pouze otrava krve, na kterou Timúr zemřel, spasila Peking, na kterej se chystal po rozdrcení Osmanů. Ruská říše pod vedením jiných Eurazijců, Neslovanů bude pokračovat dál ...

   Vymazat
  5. Už příští ruský panovník a vládce nebude Rus! Bude to chán Šojgu z kmene Tuvinů - https://leporelo.info/tuvini

   Vymazat
  6. 20:00. Slyšel jsem,že už proběhla jedna válka mezi Ruskem a Čínou, válka o Sibiř a v nedaleké době. Skončila prý tak,že sovětská armáda použila proti čínské armádě nějaké záření a několik čínských divizí se vypařilo. Podobně prý byla utajena i válka Sovětský svaz proti Švédsku v Baltickém moři počátkem osmdesátých let,kdy Švédsko zvítězilo drtivě a prý jen protože jeho lodím došla munice směly se poničené sovětské lodě odplazit do svých přístavů. Stejně byly utajeny i války jiné,ta nejvýznamnější a nejzáhadnější například tedy,válka s mimozemšťany v Antarktidě v roce 1947,kdy byla špičkově vyzbrojená válečná flotila USA včetně ponorky a letadlové lodi rozdrcena ,polovina lodí potopena a zabita polovina posádek. Tehdy se USA snažily najít a zničit tajné základny hitlerovského Německa. Myslím,že existují další válečné střety a i ze současnosti,které jsou tajeny. Psát,že nic ničemu nenasvědčuje,je objektivně plané v souvislosti s válečným uměním a myšlením,které ho povyšuje. Myslím,že myslet,tak jak to nyní děláme ,je nejen zábava. Je varováním.

   Vymazat
  7. Jo Švédi na moři sílu maj, to jo, ale jinak jsou v prdeli! Čeká je Poltava Dvojka!

   Vymazat
 12. Proč otiskujete takový manipulativní článek s naprosto lživou informací ? Rusové jsou ti, kteří v této oblasti u svých západních hranic mají 30.000 vojáků, což je asi desetkrát víc, než má NATO v téže oblasti !!!
  To můžete klidně i stomilionkrát opakovat, ale stejně čísla nepustíé - a je naprosto jasné, kdo má převahu a kdo tedy koho ohrožuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou dvě divize, to je bezvýznamný - prakticky pohraniční vojsko. NATO tam ale soustřďuje drtivé síly západního sionacismu! Jsou tam divize SS Lettische a SS Estische Legionen. A Bělorusko zase je ohroženo ze strany SS Litauen Legionen! Tyto novoesesácké síly jsou podpořeny švédským letectvem a námořnictvem a mazepskými separatisty v Malorusku! Síla kterou tyto baltogermánské mají se vyrovnají těm které měl k dispozici Karlik Dvanáctej u Poltavy. A čeká je totéž co je- Poltava II.!

   Vymazat
  2. oprava: baltogermánské hordy

   Vymazat
  3. 21:01
   Lez je jedina hodnota, na kterou se muzete na tomto lziwebzinu spolehnout.
   Komunisti nic jineho nez lez neznaji.

   Vymazat
  4. pro 0:29

   pokud je 4.000 vojáků NATO drtivá síla = proti 30.000 vojáků RF v téže oblasti - tak to se potom Rusové mají skutečně čeho obávat.
   Ostatní kraviny nebudu ve Vašem příspěvku komentovat.

   Vymazat
  5. 8:34 - jak "vojáků NATO" to jsou legie ty blbe! NATROPE (National trope!). Jen Lettische SS-Verbände
   má 16O tisíc mužů!! - https://de.wikipedia.org/wiki/Lettische_SS-Verb%C3%A4nde

   A co SS Veteranen Estishe! A co další staticíce nacistů EU and SS NATROPEN ze Švédska - Gustaf Adolf atd. Gótská divize atd.!

   Vymazat
  6. 1553 nevím o čem mluvíš. jsou to jednotky NATO a je jich jen 4.000 mužů. Na rozdíl od té "míromilovné armády RF , ktetrá má v stejné oblasti 30.0000 mužů.

   Vymazat