Reklama

neděle 31. července 2016

Nový převrat? Tisíce vojáků oblíčily leteckou základnu NATO Incirlik!

31. 7. 2016   První zprávy
Měsíc uplynul od prvního neúspěšného pokusu o vojenský převrat v Turecku. Místní orgány obdržely novou zprávu o možném převratu.Aby se tomu zabránilo, byli vojáci převeleni k největší vojenské základně
Incirlik.Sedm tisíc příslušníků bezpečnostních sil a vojáků včera v noci v 23.00 hodin místního času, obklíčilo tureckou leteckou základnu Incirlik na jihu, kde jsou vojenská letadla ze zemí NATO, píše deník Hurriyet.
Důvodem byl údajně nový pokus o převrat v blízkém městě Adana.

Turecko čeká nový převrat! tvrdí britský publicista

Ankara: Pučisti byli i z vojenské základny,kde jsou letadla US AirForce

Nicméně není tato informace oficiálně potvrzena. Turecký ministr pro evropské záležitosti Omar Celik na svém Twitteru uvedl, že prováděla bezpečnostní kontrola. „Jsem ve městě Adana. Provedli jsme všeobecnou bezpečnostní kontrolu. Vše je v pořádku," napsal.

Základnu Incirlik využívají turečtí a američtí vojáci. Kromě toho slouží jako úložiště jaderných hlavic NATO, jejichž přesný počet není znám.

12 komentářů :

 1. To bude legrace, až se zjistí, že hlavice zmizly.

  OdpovědětSmazat
 2. Islamizce Turecka pokračuje, zrádný Turek se snaží spasit. Ochránit si chtějí vliv také USA. EU by rádo Turecko pojalo, ale tak nějak zvláštně, jo a ne, hlavně přísun migrantů dělat tak, jak si přejí loutkovodiči, hlavně, aby se Rusovi nepovedlo zrealizovat plynovod a tranzit šel stále přes Ukrajinu, aby nemuseli platit banderovskou líheň ze svého. Do toho ještě podpora islamistů v Sýrii.
  No, bude to tam zajímavé.

  OdpovědětSmazat
 3. Že by amíci chystali reparát z převratu? Ti si prostě nedají pokoj. Mír a klid jsou jejich nepřítel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic bych za to nedal, že se připravuje nějaká velká provokace, aby mohla nastat záminka ke vstupu spřátelených armád do Turecka. Doufám, že bude včas odhalena jako ten pseudopuč.

   Smazat
 4. Není článek jen fikcí? Od převratu totiž uběhly jen 2 týdny, ne měsíc, jak se píše v úvodu.

  OdpovědětSmazat
 5. Já si myslím,že Turecko a myslím tím především muslimského fanatika tureckého prezidenta Erdogana,se snaží vytvořit si záminku pro nepřátelství s NATO a vstoupit do SCO (ŠOS),kde by společně s Ruskem a Čínou,s Indií a sunnitským Pákistánem mělo sunnitské Turecko možnost stát se jedním z rozhodujících vlastních vládců světa. Pokud se mu ještě podaří zmocnit se padesáti až devadesáti jaderných zbraní na uvedené vojenské základně NATO v Turecku,budou to samé obrovské jaderné velmoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je velmi pravděpodobné. Blíže se dozvíme po 9.8., kdy se Erdogan setká v Petrohradě s Putinem..

   Smazat
 6. BREXIT z EU je svým významem nic proti započatému TURXITU z NATO. Je to takový euroatlantický antimajdan. Proč je to možné? Proto:
  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/turecka-armada-v-nato-druha-nejvetsi-po-usa-super-vycvicena_391027.html
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 7. Japan today 30. 7. U.S. Militery land return since1972 tu Okinawa ! Po dlouhých 44 letech se vrátí pozemky vJaponsku opět lidu Okinawi ! U.S. Militery uzavírají některé základny na Okinawě !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi potěšující zpráva, jen aby to bylo uskutečněno.

   Smazat
 8. Nikdo nenapsal, že Turek bojuje o hlavice.Je jich tam 60 ks.Usa budou chtít využít náhodného výbuchu a začít požár.

  OdpovědětSmazat
 9. Pokial si pamatam tak Kubanska kriza vznikla ako odpoved na rozmiestnenie atomovych rakiet v Turecku. A skoncila sa dohodou ziadne atomky v Turecku a potom ziadne rakety na Kube.
  Kedze teraz su v Turecku atomky, USA porusili dohodu. Co by nebolo po prvykrat, ze nedodrzia vzajomne dohody.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.