Reklama

.

.

pondělí 4. července 2016

Nucená globalizace

nucena-globalizaceEmil Kalabus
4. 7. 2016  Czech Free Press
 

Britové se navzdory varování rozhodli, že hra na „nebezpečnou neznámou” je lepší než setrvat ve stavu, kdy měli pocit, že ztratili nad věcmi kontrolu. Podle listu NYT to byl řev hněvu a frustrace z mocných, bohatých a privilegovaných v Londýně i Bruselu, které v sobě někteří Britové živili více než půl století.


Dá se ale dělat „jiná politika“ se stejnými lidmi, kteří velkou část evropské veřejnosti už zklamali?

Premiér Bohuslav Sobotka otáčí a v rozhovoru pro Právo hovoří o tom, že by se EU měla změnit. Primárně by nás měly zaměstnat priority občanů: bezpečnost, hospodářský růst, zaměstnanost, schopnost Evropy lépe se postarat o to, co se děje v jejím okolí, tedy silnější zahraniční a obranná politika.

Potřebujeme posílit soudržnost v Evropě, snížit obrovské rozdíly ve mzdách a životní úrovni mezi Západem a Východem. Evropa by měla přestat nasávat další pravomoci a musí se bez zbytečné byrokracie vypořádat s pravomocemi, které dnes má. Musíme vnímat různorodost 27 členských zemí a nesnažit se všechny zařadit do nějaké předem definované tabulky.

Chtělo by se premiéra Sobotku pochválit za to jak krásně to ve svém rozhovoru vyjádřil. To by však nesměla vejít ve známost zcela odlišná skutečnost.

Před několika dny se totiž objevil díky polskému ministru zahraničí na internetu dokument od ministrů zahraničí Francie Jean-Marc Ayraulta a Německa Frank – Walter Steinmeiera, který popisuje představy jejich vlád o budoucnosti EU jako centrálně řízeného superstátu. Tento dokument již byl několikrát analyzován. Byl projednáván na právě proběhlém summitu Evropské rady 28.-29.6.2016, kde byli zastoupeni předsedové vlád jednotlivých států EU včetně Bohuslava Sobotky.

Tento strategický dokument se odrazil v přijatých závěrech ze summitu. Strategický dokument Francie a Německa plánuje integrovanější a silnější EU, kde příkazy a zákazy budou vydávány jako na běžícím pásu (otištěno ZDE), ale premiér Sobotka nám slibuje místo pekla ráj...

Pokud zůstane EU zachována v nynější podobě, stane se podle mne totalitní společností s jednou centrální vládou.

Historik Vladimír Vondruška je přesvědčen, že odchod Velké Británie je symbolem vzpoury proti politice, kterou už dávno nezajímají voliči, proti aroganci moci, přerozdělování a hlouposti (otištěno ZDE). Následovat budou další země. Angličané po všech ústrcích, které v Evropské unii zažili, pochopili jako první, že ke spokojenému životu evropanství v pojetí Bruselu rozhodně nepotřebují. Brusel je podle Vondrušky zjevně ještě drzejší, než bylo vedení RVHP. Když jsem si vyslechl závěry summitu o brexitu, tak s ještě větším přesvědčením opakuji - Evropská unie je mrtvá.

Libertariánská ikona Ron Paul věří, že EU už stojí na své poslední noze, nikoliv kvůli odchodu Británie, nýbrž kvůli rokům mizerné globální ekonomické politiky tažené zkorumpovanými bankéři. Tento bývalý kongresman v televizi CNBC řekl, že ‚Brexit‘ je pouhým symptomem ohromného problému, který věští konec ‚nucené globalizace‘. „Myslím, že EU se stane nefunkční,“ řekl Paul.

„Opravdu se to nachyluje ke konci. Nemyslím zítra nebo pozítří, ale lidé budou opravdu nešťastní...“

Paul vysvětloval, že globalizace jako taková, není hlavním problémem, ale že je to ‚nucená globalizace‘ tažená politiky smrtelně odhodlanými dosáhnout centralizace moci, kterou lidé zavrhují.

Na druhém konci politického spektra über-globalista Henry Kissinger vyhlásil, že odpovědí na problém rozpadající se Evropské unie je zformování ještě VÍCE svazujících aliancí.

Kissinger v podstatě říká, že trestat lidi za odmítání nucené globalizace povede jen k tomu, že se od tohoto konceptu ještě více odvrátí.

Petr Fiala z ODS si všímá jedné podstatné věci: „Krátce po Brexitu jsme byli svědky náhlé proměny mnoha politiků. Mávnutím kouzelného proutku se z nich stali největší zastánci reformy Evropské unie. Slyšeli jsme od nich slova o ‚nutnosti reformy EU, o návratu k potřebám občanů‘, či o tom, že ‚předseda Evropské komise Juncker není mužem na svém místě‘. Ukázalo se, že to byly jen řeči. Když došlo v Evropském parlamentu k hlasování o návrzích na odvolání předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, velká bruselská koalice, včetně zástupců ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a ANO, podpořila jeho setrvání ve funkci. Politické pokrytectví ničí Evropskou unii, rozpor slov a činů bruselských politiků občané vidí stále jasněji.“


Zdroje: 

14 komentářů :

 1. Jejdanánek, jejdanánek - to je překvapení, Brexit "nikdo" nečekal. To si opravdu někdo myslí, že by Cameronovi dovolili takové referendum? Jasně, že se na něj angláni chystali, od samého počátku vzniku EU. Proto si nechali Libru, proto všechno rozesírali, proto byli hlasatelé sankcí, proto rozesrali Irák, Lybii, Jugošku, podporovali multikulti, migranty ... byl to takový nepřátelský výsadek amíků v EU. Nikdo si snad nemohl myslet, že budou na jedné lodi s Frantíky a Germánem? Že se budou dělit? To nikdy nedělali, vždycky jednoho poštvali proti druhýmu a zpoza buku se řehhtali a když přišel jejich čas, tak si hráli na zachránce, vytunelovali přeživší a tak pořád dokola a dokola. Napoleon na to dojel, Indové na to dojížděli a když odtud anglání odtáhli, tak to alespoň rozesrali na dva nepřátelské státy, v první válce mají prsty, v druhé mají prsty (podporovali Hitlera a pak si dali sakra pozor, aby to Rusák odsral co nejvíc a aby jejich rejdy nebyly tak okaté, vymysleli mýtus Rommel), v Palestině to rozesrali, celej "arabskej problém" maj na triku nesmyslným narýsováním hranic ... je toho tolik, že opravdu je třeba úsilí "být z Brexitu překvapený". Otázkou je, co oni vědí a co my nevíme. Něco se v Evropě dost posere a oni budou zase "zpoza buku /La Manche/ vychechtaný. Divide et impera - Machiavellimu oni vždycky dobře rozuměli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco pravdy na tom bude. Vzpomínám si, jak jsme honem museli měnit umyvadlové baterie za pákové, překreslovali jsme značky na silnicích aj. Angláni se žádnými bateriemi hlavy nelámali a dodnes jezdí po levé, natož aby překreslovali značky. Ani moc evropského zboží, krom piva v obchodě neuvidíte. Je tam především zboží anglické. Opravdu moc s EU nebyli svázáni.

   Vymazat
  2. Podobně v Itálii. Také nemají velké problémy s detaily typu pákové baterie. Velmi zajímavé je ale zařízení, kterým si "našlapete" studenou vodu. Je to trochu podobné pumpě, která bývala ve vlacích. Na podlaze občas bývá pedál, na který šlapete tak dlouho, jak chcete, aby tekla voda. Zařízení je šetřící, bez nároků na energie, nepotřebuje tlak v síti, nepotřebuje čerpadlo a funguje i bez elektřiny.

   Vymazat
 2. Dřív i prohrávali! Po "Slavné revoluci" (1688) s tím ale přestali. Copak "významnýho" se stalo v té době? Nejdřív jeden najatý Skot založil Bank of England (1694), pak se v Londýně objevila jistá velká zednářská lóže (1717) a záhy se původní jakobité změnili na politickou partu toryů - vznikl tedy novotvar vyšlý ze zednářské lóže - politická strana! Oranžisté si zase udělali partaj whigů. Obě tyto party ovšem braly rozumy a penízky právě z této lóže! Skrz politické strany pak jisté ethnikum získalo postupně úřad starosty Londýna, poslance parlamentu, ministra vlády a nakonec i premiéra!

  OdpovědětVymazat
 3. Ona celá ta slavná EU je vlastně jen o kolonizaci Východu. Je přesně rozdělená na "starou Evropu" a evropské východní kolonie. Chovají se tak. U nás máme sice vyšší ceny, ale za to podstatně nižší platy, za které si koupíme podstatně horší zboží podřadné kvality. Právo je u nás pro obyčejného člověka nevymahatelné, u moci se střídají jen dvě uskupení - banda a tlupa. Střídají se pravidelně - jednou ve vládě, podruhé v "opozici". Výrobky jsou u nás pod naprosto stejnou značkou, ale naprosto jiného složení - ve zmrzlinách je místo mléčného tuku rostlinný olej, trika za vyšší cenu mají výrazně nižší gramáž, prací prostředky a aviváže mají podstatně menší účinnnost, podíl masa v masných výrobcích je nahrazován tuky, kostní moučkou, separáty, sójou, doladěno éčky, mržené maso a ryby jsou váhově "doladěny" vodou ........ místo cukru jsou jeho náhražky a podle zm*dů z EU komis "je to normální, protože výrobce respektuje místní zvyklosti" - sračka je ta EU z pohledu "východňára". A NATO? Nasrat na něj i s Polákama, Litevcema, Lotyšema, Estoncemaˇ, Ukrama - pšonci nám v osmatřicátým vrazili kudlu do zad (tradice), ti ostatní mají víc na hřbětě než germán - vyvražďování Židů, Rusů, cikánů, jinak nábožensky smýšlejících .... - dodneska oslavují jejich nacistický gaunery - například SS Gallizien ... . Aby bylo jasno: Ukři jsou u mne porošenkovci, banderovci, ounovci a všechna tahle chamraď. Ti slušní a poctiví obyvatelé Ukrajiny jsou Ukrajinci a je mi jich líto. Pořáek si ale budou muset udělat sami. Západ to jen rozesral - to je taky tradice. Jinak umíme hovno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předkládají se nám k uvěření mimo jiné tyto bláboly:
   Blábol první: Eu je demokratické společenství rovnoprávných národů - rovnoprávnost je jen deklarovaná, o demokracii nemůže být ani řeč (zákonodárná moc je reprezentována Komisí, která je nevolená občany - je to taková zastupitelsko zastupitelská moc). Eu je jen ekonomický nástroj kolonizátorů.
   Blábol druhý: NATO je obranné společenství - je to agrasivní pakt, který prokazatelně vede útožné války a rozvrací cizí státy, kde nastoluje buď závislé a poslušné režimy, nebo stát rozvrátí a stáhne se. K odůvodnění svých válečných zločinů používá lži, manipulace, propagandu. Je to vojenský nátroj kolonizátorů.
   Blábol třetí: Rusko ohrožuje Západ a proto je třeba rozmístit u jeho hranic NATO a zvýšit financování NATO - tak to už musí být jeden hodně blbej, nebo ve vládě, či placen neziskovkou, aby tomu uvěřil: NATO má rozpočet cca DVACETKRÁT VYŠŠÍ než RUSKO, má víc vojáků než Rusko, Má v řádu stovek více základen na cizím území než Rusko, NATO se přibližuje k Rusku, ne naopak. Rusko nemá vojenský útočný potenciál k napadení NATO. Koneckonců k tomu nemá žádný důvod - má dostatek surovin, dostatečně velké území, které není dostatečně osídleno, PROSTĚ NEMÁ NAPROSTO DŮVOD KOHOKOLIV NAPADNOUT - vybrakované Pobaltí? Vybrakovanou a zkrachovalou Ukrajinu? K čemu by jim to bylo? Polsko? Co by si na něm probůh vzali? Jeho vazalství? Zbrojí se jen proto, aby se mohlo krást a aby si na tom pár tradičních rodů napakovalo strožoky. Proč to potřebují nevím, mají už je tak napakované, že je nemohou nikdy utratit. Asi nějaká chorobná žravost. krom rozkrádání veřejných peněz může být důvodem i příprava na válku s Ruskem, kterou vyprovokuje něterý z těchto států:Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Ukrajina, Turecko ... . protože Rusko má jen svou zemi a ubránit se může jen "atomem", bude to válka jaderná. Propaganda Západu jede ve "válečném režimu". Nevypadá to s náma dobře. Červený šátečku v kole se toč, my jedem na Rusa, nevíme proč - vlastní víme, protože jsme blbí. Snad jen zatím.

   Vymazat
  2. Veci jsou jednoduchy ale Usasci je nevidi a kdyz vidi tak nenavidi. A/ nekricel bych nahlas ze za brexit muze Putin. Ten skutecne primo neudelal nic, ale stejne v tom podle me lita ,protoze nakazil lidi virem nadeje na lepsi svet, zruseni valek a PRAVDOU.
   B /Nepotrestani Hitlery za poruseni zakonu, je dalsi voda na mlyn vsem, kteri pisti alternativne a jednohlasne o zkorumpovanych, nedotknutelnych elitach.
   To vse je daleko horsi nez vyti zapadnich hyen od rana do vecera o ruskych agresich ale bez jedineho dukazu..A tak skoruji pro Putina ,kde se da....V tom je prave dobre videt ta jejich nemohoucnost vedouci k jejich konci...Kazdej to cejti, nikdo to nechce, protoze muze prijit i lecos horsi, ale neda se to zastavit s takovym kadrem zpitomnelych elit...

   Vymazat
 4. Ohrožování Evropy Ruskem je jen zastírání problémů Západu - imigranti? O těch se vůbec nemluví, jako kdyby vůbec žádní už do Evropy nelezli, ale mluvit se bude o Rusku. Brexit? Hlavně nás přeci ohrožuje Rusko, tak proč se zabývat Brexitem a (ne)fungováním Evropské unie. Ekonomika? Všichni máme dluhy jako prase, tunelujeme se navzájem, ale nás přeci ohrožuje Rusko. Demokracie a evropské hodnoty? Oklešťují se občanská práva a svobody, posilují se represivní protidemokratické postupy, pácháme válečné zločiny, ale mluvit budeme o Rusku. Sme v prdeli, alemluvit budeme o Rusku. Jsme takoví *o*otíci.

  OdpovědětVymazat
 5. (Dnes je tady dobrá společnost – do této hodiny.)
  Proč bohatí zvětšují své majetky? Jsou hamižní? Chamtiví? Ano. Ale i ne. Často utrácejí za nesmysly. Třeba Soros. Škodí, ale on to vidí jinak.
  Kdybych věřil na bohy a duchy, řekl bych, že jsou posedlí zlým duchem. Možná však, že peníze představují samy o sobě souhrn možností, které bohatý člověk musí plnit, a tak je jako otrok plní.
  Totéž je s mocí. Teta Václava 3., když se vzdal uherské koruny, řekla něco jako: To kdyby MNĚ patřil třeba celý svět, až na jeden maličký kousek země, nespočinula bych ani na okamžik, dokud bych ho nezískala, i kdyby mě to mělo život stát.
  Člověk obdařený mocí musí prostě té moci sloužit. Je to jakási matrice. U peněz i u moci.

  Tato představa je strašná. Znamená to, že nám není pomoci. I kdybychom ty lidi pozabíjeli, nedají si pokoj, pojede to dál. Uděláte proti tomu revoluci, ale její vůdcové obdaření mocí, budou sloužit moci a posléze i penězům, a máte to zase jako dřív.

  Domnívám se, že svět řídí nepříliš veřejné skupinky lidí, ale nelze je vyjmenovat jako např. členy vlády. Jsou to prostě skupiny bohatých a vlivných lidí, kteří pracují podle zákonů peněz a moci, ale liší se však zaměřením svých zájmů. Někteří zájmu své rodiny, jiní svému státu, nebo své třídy, nebo vizi jako je NWO -jejíž představa se stále realizuje, ačkoliv není pevně stanovena.
  Jinak si těžko dokážeme vysvětlit, že jednotliví úředníci jakékoliv administrativy, jakoby plní navzájem protichůdné zájmy. Oni totiž nejsou osobami skutečně vlivovými a bohatými, ale jsou zaangažováni jeden každý sloužit jinam směřující skupině.
  Vlastence u nich nenajdete, vlast platí málo (jsou i výjimky).

  My pak říkáme: Američané chtějí..., židé chtějí..., Rusové chtějí..., ale podstatné je, kteří z nich to opravdu chtějí, a co vlastně chtějí, a kteří se jen vezou. Mnohdy pak vlastně pracují i proti vlastním zájmům životním.

  Každý se nějak živí, i hyeny.
  PB

  OdpovědětVymazat
 6. USA(NATO) - provádějí na Evropě státní racketeering. Lotři. Oni, i jejich posluhové z Evropy.

  OdpovědětVymazat
 7. Stejně jako v detektivkách existuje „záhada zamčeného pokoje“, existuje v médiích „záhada ruské propagandy“. Američané na boj proti ní vynakládají miliardy, mnozí proti ní osobně bojují a ztrácejí své čestné jméno, jiní jsou osočováni, že ji šíří a mohou si údivem ukroutit hlavu. Nikdo ji však neviděl.

  Také se mi stalo, že jsem cosi vymyslel, a hle, byl jsem jejím šiřitelem. Naštěstí se neživím psaním, takže mi nehrozí ztráta místa. Nicméně jsem cítil nutnost se zamyslet, co jsem udělal špatně, že vypadám, jako bych dělal, co nedělám.

  Nesmíte sbírat informace o dění ve světě, ale musíte si osvojit předžvýkaný blábol médií.
  Jakmile se zamyslíte, jste v nebezpečí, že se vám to stane.
  Nesmíte se na problém podívat „z druhé strany“ – jak byste se asi cítil v situaci Rusů, k čemuž nás ovšem naopak nabádá Ježíš, řka: „Nedělej jiným to, co nechceš, aby dělali oni tobě.“
  Ježíš by bezpochyby byl také šiřitelem ruské propagandy.

  Je tu však ještě jeden problém: KDO TO ŘÍKÁ. Například, když prezident Clinton řekne: „Investice do dosazení Jelcyna na trůn se nám bohatě vyplatila, vynesla nám 5700% zisk“, on tím nechce říct: „my jsme neuvěřitelní upíři a lichváři a záškodníci, a světu by bylo líp, kdyby nás vzal čert“. Tak by to vyznělo, kdybych to řekl já, a byla by to zajisté ruská propaganda.
  Ne tak u Clintona. Z jeho úst to znamená: „My, Američané, jsme tak úžasně chytří a úžasní byznysmeni, na co šáhnem, vše se nám daří. My každého přečůráme. Je lépe mýlit se s námi, než mít pravdu proti nám“.

  Tak pozor na ruskou propagandu, náhodou něco řeknete, a je to.
  A hlavně: NEMYSLET! Jen opakovat schválené věty, nebo raději MLČET! To se snadno naučíte (a mnozí z nás to přece znají ještě ze socializmu).

  Zamlčování je totiž významným prvkem protiruské propagandy.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale kdybysme nemysleli, tak klesneme mezi prvoky, jandy, mácy, hehey, pražskokavárenský, kocáb(k)y,černohorce, různé herce, jelita, láčkovce ... omlouvám se prvokům, jelitům a láčkovcům.

   Vymazat
 8. Největší proruský zločin eurounijního ovčana je snaha být občanem, tedy myslet.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak takhle nás oje*bávaj:
  https://www.stream.cz/adost/10010630-dm-drogerie-takhle-se-vydelava-na-nas#nejnovejsi

  OdpovědětVymazat