Reklama

pondělí 11. července 2016

Obama: nynější vojenské operace USA jsou odlišné od těch, které byly do roku 2009


11. 7. 2016     zdroj
Americký prezident komentoval slova novináře o tom, že USA neustále posledních osm let bojují. Americký prezident Barack Obama, jemuž byla dříve udělena Nobelova cena míru za úmysl ukončit vojenskou konfrontaci v Iráku a Afghánistánu, nesouhlasí s tím, že během jeho působení ve funkci hlavy státu se USA stále účastnily válek. Toto Obama řekl k otázce novináře o výsledcích summitu NATO ve Varšavě na tiskové konferenci, vysílané Bílým domem.


Podle prezidenta USA jsou americké vojenské operace v Iráku a Afghánistánu zcela odlišné od válek, do nichž byla země vtažena, když v roce 2009 přišel k moci Barack Obama. Před tím jeden ze zástupců médií řekl, že poslední americký prezident se stal druhým lídrem v historii USA, za něhož země bojuje během dvou po sobě následujících období.

Jak poznamenal Obama, ještě před osmi lety bylo v Iráku a Afghánistánu asi 180 tisíc vojáků z USA, nyní je to méně. Američtí vojáci se nyní prakticky neúčastní bojů, ale pomáhají jako poradci, řekl americký prezident.

Co se týká bojových akcí, Obama zdůraznil, že nejsou prováděny proti zemím, ale proti teroristickým skupinám. Toto hlava USA nazval "velkým odkazem" jeho země, Evropy a Asie po druhé světové válce.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Tento hnusně odporný černě lakovaný opičák by už měl konečně držet tu svojí pitomou a nevymáchanou držku! Ta anglosaská chátra je tak idiotsky blbá, až to bolí a k tomu ještě zpupně drzá a vlezlá, jako štěnice!! Hnus na n-tou!!

  OdpovědětSmazat
 2. Jedna "Nobelovsky placená" pitomost za druhou - on už neví ani čím je - v zrcadle v koupelně se vidí docela "bílý"!
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 3. Co chcete po amer.opici,pablba bombamy ohavy.

  OdpovědětSmazat
 4. Jugoslávie,Afghánistán,Irák,Pákistán,Libye,Syrie,Ukrajina,a další,kde se ti lumpi z USSA podepsali vražděním,ty zmutovaná kryso z bombodomu.

  OdpovědětSmazat
 5. Ješito, ješito,
  už to máš ušito....
  Až do domu vpustíš Trumpa,
  těm jako ty, praskne pumpa.

  OdpovědětSmazat
 6. co dodat:
  http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

  OdpovědětSmazat
 7. USA se nechalo slyšet, že nikdy neopustí své západní evropské "spojence" a bude je bránit do posledního makaka, pardón, rozvracet státy a dělat bordel.A to ještě není podepsané, pro Evropu, koloniální otroctví, skvělá a socany propagovaná TTIP.Jsme a budeme 100% kolonie téhle zchátralé a vypelichané krvelačné hyeny, dokud se tihle ochránci z Evropy nevykopou za Atlantik tam, kde je jejich teritorium indiánských věčných lovišť, buď po dobrém či po zlém.

  OdpovědětSmazat
 8. Veselý, opravdu veselý příběh Nobelovy ceny míru.Myslím, že by ji měli posmrtně udělit i Goebelsovi, Hitlerovi a mělo by to stejnou informační váhu.....
  Ti, co udělují nobelovku musejí kouřit nějaké opravdu zajímavé lupení,jinak si to neumím představit. A tomuto válečnému štváči leze naše vláda do zadnice, aby se zavděčila.Obama by nám byl ukradený, pokud bychom byli nezávislí na tom americkém řinčení válečnými řetězy.

  OdpovědětSmazat
 9. Myslím si, že nejlepší řešení by bylo kdyby se Evropa spojila s Ruskem, společně pak by zahájily preventivní úder na území USA, aby amíci poznali co jsou to válečná utrpení civilního obyvatelstva. Jinak ty provokativní úsměvy viz snímek Obamy budeme stále vídat. Poslední válku Amerika poznala za války Sever proti Jihu. Amerika neznamenala nic dokud nezbohatla na 1. světové, o 2.světové a jejím Marschalovým plánu ani nemluvě. Proto neustále vyvolávají konflikty po celém světě a nechtějí vědět , že díky Putinovi (na rozdíl od opilce Jelcina a diletanta Gorbačova) dráždí hada bosou nohou. Proboha Evropo probuď se jinak napomáháte zničení světa a snad i celé planety.

  OdpovědětSmazat
 10. Pořád je hrozně divný, jak se mohl tenhle Pygmej bez náležitého vzdělání a sféry vlivu dostat na pozici prezidenta! Jestli ona v tom nebyla nějaká ta demagogie, že v žádném případě v USA nejde o diskriminaci - ( jako my údajně diskriminujeme cikány a hnědou havěť). Pygmej byl účelově nastrčen, aby celý svět viděl, jak se realizuje správný přístup k menšinám - jako vzor. A moc bych za to nedal, kdyby i u nás byl příštím prezidentem "jako" zvolen nějaký Dežo. Abychom taky předvedli, jací jsme kofři a světoví - nebo světáci? Abychom dokázali EU jak správně a vzorově přistupujeme k "romům". A pak bude moci nastoupit nový J.K.Tyl a napsat novelu "Poslední Čech" ... nebo někdo napíše román "Z Čech až na konec světa"... protože to bude znovu aktuální. Kam až dovede svět hnusné pokrytectví? Odporná demagogie, kdy nejvyšší funkcionáři států padají na huby před krásnou róbou císaře, přestože je nahý - aby nepřišli o svůj úřad! Tak jsme blbí,panští slouhové a tradiční občanští šašci - nic jiného.Potřebujeme modly - bez nich propadáme zmatku a sežrali bychom nejspíš jeden druhého. Proto je v úřadě prezidenta USA Pygmej - ukázali nám tím, jak se to má dělat. Jinak by to bylo nemyslitelné.

  OdpovědětSmazat
 11. Anonymní12. července 2016 11:08

  Pořád je hrozně divný, jak se mohl tenhle Pygmej bez náležitého vzdělání a sféry vlivu dostat na pozici prezidenta!
  ***
  Otázka zní také takto: jak se mohl stát absolutně nevzdělaný, mentálně retardovaný kníže Swancenberk ministrem zahraničí Č.R. ????
  Kdo to potřeboval ????
  Hubert.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, ale ne úplná, to je totiž v našich politických poměrech velice ostudná story - jak se mohl prezidentem státu stát ráčkující alkoholik a kulisák? Jak se mohl stát ministrem pastevec Ruml? Zubař Langer? Kámoš Vondra s hárem na ramena? Co ti lékaři na pozicích primátorů, když o politice nemohou mít ani páru? Nebo ministrem národní obrany cosi jako byla Parkanová? Nebo ta plejáda herců? Vždyť jsme tím úplně směšní a zločinnost a podvody se tady rozmnožily a vše se zvrhlo, protože ve vládě nejsou autority! Kdo potřeboval takový zásadní zmar nainstalovat do politiky, a jak se můžou vládní slepence stran tvářit, že se navzájem berou vážně, když je to téměř nemožné? A dnes už - ve stadiu, kdy každý na každého ví věci, které se v žádném případě nemohou dostat na světlo boží - jak by bylo možné ten chlív vyčistit? Kdo by se toho tam mohl s čistým svědomím ujmout, a i kdyby měl takové svědomí, tak uplacené mediální kurvy ho zesměšní, zdiskreditujou, a politicky i občansky znemožní, takže kroky takového člověka jsou předem odsouzeny k zániku, neboť národ propláchnutý mediálním klystýrem bude házet hovna tam, kam media přikážou! Tady je jakákoliv smírná změna už nemožná. Jen snad vojenský puč přes noc. Vyházet všechny členy vlády, parlamentu a senát, rozpustit televize a media. Do jednoho! A začít hledat jiné lidi, ovšem pod přísahou služby státu a lidu, s okamžitou odvolatelností, a bez imunity. A s průměrným platem - jedině tak by to šlo. Ale máme snad nějaké vojáky? Ne - toho se politická smečka bojí. Máme jen žoldáky -a všechny venku. Pro jistotu.

   Smazat
 12. Kontrolni dotaz. Treba k teto fotografii.
  Obama je:
  a) krasavec
  b) ohava

  V CT hlasovali a).
  Snad se nemylili

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.