Reklama

neděle 31. července 2016

Obamův turecký Vietnam

Jiří Vyvadil
31. 7. 2016   Rukojmí
…Většina obyvatelstva tzv. euroatlantického světa, od USA, přes neislámskou část Evropy, po naši zemičku rozhodně Erdogana nemusí. A tak jsme se všichni v jednotném šiku postavili na stranu pučistů, jakkoliv nás od prvního momentu mělo zarazit, že jejich snaha o svržení Edogana narazila na nejrozhodnější odpor obyčejných Turků, jeho stoupenců, ale i opozice.
Přestali jsme na chvíli přemýšlet…

Těch důvodů, zejména psychologických asi bylo více. Tím možná rozhodujícím bylo, že nám přes náš odpor byl vnucován plán Merkelové na dohodu s Tureckem ohledně omezení přílivu migrantů, plán, nestoudný v tom, že to byla Merkelová, která jistě po dohodě s Obamou pozvala Syřany do Evropy, aniž se kohokoliv ptala a aniž by se namísto toho starala o to, aby byly urychleně likvidovány džihádistické skupiny, organizované, vyzbrojované USA a Západem, proti legitimní syrské vládě, které jsou zdrojem fanatického islamismu.

Evropští politici jako ovce bez vůle na to přikyvovali, naši Sobotkové, Hamáčkové, Zaorálkové, Zahradilové, hlásili téze, o tom jaké je Erdoganovo Turecko naším spojencem a že bez něho to prostě nepůjde. Střízlivé a odmítavé komentáře na adresu Erdogana, pocházející např. od Zemana byly odmítány…

Druhý důvod souvisí částečně s tím prvým. Každému je jasné, že Erdogan se zcela odklonil od západního kemalovského modelu státu a zcela jasně hledá zdroje dnešního Turecka v islámské osmanské říši.

A tak jsme tleskali pučistům a zcela – a nezodpovědně – ignorovali, že Turecko stojí za Erdoganem tak silně, jak se našim politikům může jen zdát a že puč všichni odmítají…

Ačkoliv žijeme v otevřené informační společnosti, nechali jsme se opět opít rohlíkem, tak jako většina Západu při podpoře násilného puče při odstranění legitimně zvoleného prezidenta Janukoviče a začali jsme sdílet masáž mainstreamu.

Nebrali jsme v úvahu, že vztahy mezi Obamovou administrativou a Erdoganem jsou velmi napjaté mnoho měsíců.

Zapomněli jsme, že základním geopolitickým střetem od euromajdanu není boj s islámským státem, jak by si zřejmě přáli obyvatelé světa, ale i kupříkladu kandidát republikánů Donald Trump, ale boj Západu proti Rusku, jak po tom doslova živočišně touží Hillary Clinton.

Tomuto geopolitickému střetu je podřízen každý krok ze strany Evropské unie, NATO a zejména Obamovy administravy, a proto jakýkoliv odklon od této generální linie Západu se trestá.

Zatímco miláček prodloužené ruky Obamy v Evropě, Angely Merkelové, bývalý turecký premiér Ahmet Davutoglu plnil skvěle úlohu této linie a nechal svého času sestřelit ruský SU-24, čímž uvrhl Turecko do snad největšího konfliktu s Ruskem, kterému Západ nadšeně tleskal, stále více si Erdogan uvědomoval, že je cosi špatně.

A když se Obama odmítal setkat s Erdoganem, ale byl příznivě nakloněn návštěvě Davutogla, a prosakovaly v médiích zprávy, že by to byl pro USA a tím i pro Západ žádoucí Erdoganův nástupce, bylo rozhodnuto Davutoglu musel jít.

Možná nebudeme daleko od pravdy, když zkonstatujeme, že po pokorném a omluvném dopise Erdogana Putinovi padlo v USA definitivní rozhodnutí..

Je čas svrhnout Erdogana…

Samozřejmě, že jsme pouze ve sféře spekulací, nicméně z veřejných zdrojů je jasné například

- že stoupenci Fethullaha Gülen téhož klerika jsou významnými sponzory, koho jiného, než kandidátky demokratů Hillary Clintonové pro její prezidentskou kampaň

- že do povstání proti Erdoganovi byly zřejmě zapojeni i turečtí vojáci působící na největší turecko – americké vojenské letecké základně, bez které USA prakticky nemohou operovat v daném regionu

- že Vladimír Putin včas informoval Erdogana před pučem a ten měl možnost pro povstalce překvapivě v posledních minutách opustit letovisko Marmaris a zachránit si život

- že Obama jistě musel vědět, co se připravuje, a je legitimní ze strany Erdogana, že obviňuje USA, že do puče jsou USA zapojeny, protože nikdo na tomto světě nemá lepší informace než americká administrativa…….

- Že to věděli i například i Francouzi, když Francie, možná z alibistických důvodů nechala od 13. 7. svou ambasádu v Ankaře

- A že to samozřejmě věděla Angela Merkelová, nebližší spojenkyně Obamy v Evropě, která dle veřejných zdrojů odmítla Erdoganovi poskytnout azyl, když jí bylo nouzově voláno z jeho letadla v situaci, kdy Erdogan nevěděl, zda přežije…

Ale Putin jim tuto hru překazil a zavčasu Erdogana varoval.

Naopak Západ jej zradil, tak jako kdysi Kadáfího či Janukoviče

A proto prezident Erdogan, představitel nejvýznamnějšího státu NATO ve zlomové oblasti Evropa, Blízký a střední Východ, prezident země, na jehož území mají USA snad nejrozsáhlejší skladiště jaderných zbraní mimo své území, nezamíří dne 9. srpna ani do USA, ani do Německa, ani do Bruselu, ale do Petrohradu za mužem, který vzdor snahy Západu zatáhnout jej do konfliktů postupně zklidňuje situace a stává se světovým politickým hráčem číslo 1.

PS. Čísla o tisících propuštěných učitelích, soudců, policistů či vojáků působila na první pohled jako projev šílenství…

Tak se tedy na to podívejme.

Zabrouzdejte si prosím, na internetu o panu Gülenovi a o jeho, jako chobotnici rozpostřených soukromých školách po celém tureckém území uvnitř i vně Turecka. Opouštěli je ročně statisíce nepochybně vzdělaných, ovšem islamistovi Güllenovi oddaných studentů, kteří prorostli do státních úřadů, policie

V časopise Echo, vyšel článek opozičního redaktora deníku Hürriet Buraka Bekdila, který je odpůrcem jak islamisty Erdogana, tak islamisty Gülena. A pomalu Gülena hodnotí jako nebezpečnějšího.

Na rozdíl od kyjevského majdanu, převrat v Ankaře Barakovi Obamovi nevyšel.

A Barak Obama už nebude moc před svým koncem volebního období zavítat do Turecka, kde by jistě nesmírně nadšeně pozdravil prezidenta Gülena stejně jako kdysi v Egyptě až podlézavými slovy přivítal vítězství Muslimského bratrstva (Jistě je to někde na youtube a je to otřesné, zejména, když víme, co bylo Muslimské bratrstvo zač)

Že NATO je tímto zpackaným pučem jen chromou kachnou, je jasné.

Že Obama bude v kleštích a bude muset nechat Putina, aby ve spolupráci s Tureckem, Iránem a Sýrií s větším klidem likvidoval islámský stát.

Že Erdogana naprosto přestane zajímat Evropská unie…

Že my se nemusíme bát víz pro Turky a už vůbec ne, nějaké asociační dohody s Tureckem.

Vlastně to dopadlo, jak nejlépe mohlo.

Obama si připravil svůj Vietnam, NATO je psychologicky oslabeno, takže přestane vymýšlet válečné taškařice proti Rusku a Merkelová by se měla připravit na další dávku statisíců Syřanů, když dělá vše proto, aby nemohli ve své zemi zůstat.

Vlastně to dopadlo, jak nejlépe mohlo.

57 komentářů :

 1. Je to "přátelství" oboustranně zcela účelové a ,moc dlouho nevydrží pokud Turka neumravní Írán. Putin hraje skvělou hru což můžeme sledovat skoro každý den. Odstranil Rusku hrozbu z jihu Černého moře a je teď na koni. Hádám že mu za chvíli budou z ruky zobat i Bulhaři. US ármy ztratila významného spojence v oblasti, takže může stáhnout ocas a nenápadně vycouvat i se slavně posraným Rossem, který už tam je zase. jsou už fakt xmíchu a budou stále víc.
  S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VRAŤTE SE DO ŽIDŮ

   PRO VÁS UŽ JE KONEC
   co jste chystali nám smete vaší klaku

   https://www.youtube.com/watch?v=bNDg7awDQcg


   P S tanečky si o demokracii si nechte ma rošt krematoria

   Smazat
  2. Co je fakticke, tak jen to, ze "pratelsvi" Putina s Erdoganem, je zcela ucelove. Putin je totiz "mistrem mozneho".... a stejne jako si "podal ruce" s Erdoganem (zlocincem a lharem "svetove velikosti") pote, co muselo Bulharsko odmitnout South-stream... poda si s nim ruku i po sestreleni toho bombarderu... je to ciste jen hra (naprosto precizni) logiky a zajmu RF. Nic jineho za tim nehledejte.

   Smazat
 2. Ano,přesně tak,jak říká mistr Vyvadil a taky to,že se výrazně oslabilo tím pádem "jižní křídlo NATO" a že snad i tím pádem sešlo z toho zcela idiotského plánu vyrazit na Rusa s pomocí půlmilionové turecké armády přes Walzmanův Chazarský kaganát,jehož hloupí,selští knechti a jejich interbigadističtí helfři z celého zbytku světa se nemůžou dočkat a nervózně přešlapujou na hranicích Krymu a Donbasu....Byl to od Putina opravdový majstrštyk !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic neni tak spatny aby to nemohlo bejt jeste horsi!!
   Generalove spise sileny TERORISTI uz radili v Chile, v Argentine, v Recku a jinde. S US ochranou a podporou.
   Ted Erdo vi jedno uplne na beton. Ze jim nemuze verit ani za zlaty prase.. Ze ho podrazi opet ? 100% !! A i kdyz je mentalne "posunutej "a taky pod obrovskym tlakem , jedina zachrana je Rusko-Cina.. Jako jedine vychodisko z pruseru.. a sebezachovy.. jestli se ale zase "splasi" jako mnohokrat pred tim...je to konecna. Nadeje ,ze hyeny odpadnou jsou volby v USA. Obamovci ho zahnali do slepe ulicky s jednou moznosti. To nemohli ZPACKAT lip.
   Putin jiste bude mit vsechno ,co bylo pred pucem v Turecku na mysli a jako vzdy neuveri chvatnym slibum atd...Jenom skutecnosti. Valka v Syrii je predevsim za ucelem odstrihnout EU od ruskeho plynu a jinych surovin. V tom je Turecko /mimo strategickou polohu/ velmi dulezite.

   Smazat
 3. No nevím,jen mě napadá,že ta vlna utečenců jde na triko Turecka,už tím jak někdo psal,nejvíc převaděčů je z Turecka.Snad už Erdogan věděl,že počtem utečenců může Evropu vydírat.Celkem se dařilo a Merkelová tomu silně napomohla,jen nevíme,co bylo záměrem,právě obou politiků.Najednou vstupem Ruska do Sýrie,to dostalo úplně jiný účel.Zachránit tuto situaci se USA snažili zachránit sestřelem Ruské stíhačky a v tom poznal Erdogan podlost USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Merkelová tomu silně napomohla - co můžete chtít od kancléřky okupované země jiného než, že poslouchá svého okupanta (okupační smlouva z r.1945 a 99 let musí Německo platit okupační armádu a nikde není stanoven konec okupace).

   Smazat
  2. Minimalne slusnost a dodrzovani vlastnich zakonu,na ktere prisahala.

   Smazat
  3. Stejně tak jako Erdogan věděl, kdo je spojen s jeho protivníky, tak má dokonale přečteny převaděče a jejich finanční kanály. Klidně pustí ven i to, kdo je financuje a navíc na tom vydělá.
   Volič-Vilč

   Smazat
 4. Diskuzní znalci válečných problémů, krvežízniví odborníci na krev a válečnou vřavu všechno tady vysvětlí a odhalí.Ještě že ty diskuze máme.

  OdpovědětSmazat
 5. Ale, zz ničeho nesešlo, je to stará dobrá anglosaská praktika - rozesrat Ecropu a nakapsovat se na její obnově. Je to po staletí - "Západ" proto Rusku - to vyhovuje jen anglosasům a pitomí frantíci a sasíci jeim na to skáčou i s celou evropou - snad jen krom Čechů, Srbů a Řeků. Taky dostáváme solidně po čuni.

  OdpovědětSmazat
 6. Osobně mám obavy ze zpráv, že v případě vystoupení Turecka z NATO, budou do Polska a do Česka převezeny a zde skladovány americké jaderné zbraně (prý z Incirliku). Nějak si to spojuji s dosud beznadějnou snahou ministra Mládka najít nějaké to úložiště vyhořelého jaderného paliva, prý z jaderných elektráren. Vůbec tomu nerozumím, proč tak najednou po desítkách let provozu JE, protože ČR přece měla odjakživa smlouvu s Ruskem, že vyhořelé palivo budou od nás odebírat k dalšímu zpracování a likvidaci na svém území. Fabrik na to mají dost a dost. Nebo to znamená, že to bude pro palivo od Westinghouse (ze závodu ve Švédsku), které si to k sobě do té své čisté země pochopitelně zpátky brát nebude ? Je to samý otazník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte v tom trochu chaos to palivo z Incirliku,pokud bude "vyhořelé",tak už žádné úložiště nepotřebuje,pouze rozptylovou zónu a dostatek času viz.Hirošima atd.,ale to už nás asi nebude zajímat...jisté je,že ty us-kurvy makabejský budou zcela jistě za Turecko hledat náhradu a mám obavy,že den dnešní cz-estabilišment už na tom pracuje za našimi zády a ta defenestrace jej asi nemine....

   Smazat
  2. je ale možné, že po rozpadu SSSR a ČSSR, už nemohou jet vlaky do ruských závodů, že je proti tomu asi Slovensko i Ukrajina. To si může dovolit jenom Německo vozit vyhořelé palivo do Francie, když spolu sousedí

   Smazat
  3. Ať je odvezou z Turecka do Ruska rovnou.

   Smazat
  4. Já si myslím, že chtějí nahradit ruské palivo americkým a tudíž by Rusové vyhořelé palivo již nebrali. A proto hledají nové prostory na uložení vyhořelého paliva. Na jižní Moravě se již říká, že Američané tam budou dodávat palivo a pak tam udělají vojenskou základnu pod záminkou bezpečnosti. elektrárny

   Smazat
 7. Je mi divný, že já najednou nemám strach vůbec. Čím častěji ( každý den) a déle čtu všechny ty válečné, krvežíznivé, a negativně prognostické bláboly a šílené diskuze k nim, tím méně se bojím. Dřív jsem strach měl - to jsem to ještě bral vážně. Ale zejména diskuze mne přesvědčily, že se to vážně brát nedá. A diskutující - třeba na novinkách - nejsou nic jiného než banda magorů. Kvůli nim jsou tam neustále články jak někdo vypadl z okna, utopil se, byl sražen motorkou, spadl pod metro, pak o zabitých v nějakých vraždách, taky o zadlužených a podvedených - to vše je pro magory u klávesnic pravej ráj. Co dokážou psát například k lidským tragediím, to chce jen silnej žaludek. Ale dokud kolem těch strašnejch článků o válce, která podle dramatizace situace od medií nejspíš vypukne už zejtra, poskakujou reklamy s těma starýma ksichtama, co po nějaký sračce mají omládnout, nebo na přípravky na zvětšení penisu - nic nám reálně nehrozí. Jsem úplně v klidu. To co media píšou, je jen takové laškování, protože - logicky, proč bych si měl zmlazovat ksicht ( kdybych byl žena, neboť ty zřejmě nesmějí mít vrásky - fuj, blé) kdyby měla vypuknout válka? A k čemu by mi byl velikej penis? To ani nejde brát vážně,protože kdyby situace byla opravdu vážná, zcela určitě by se psalo a mluvilo jinak. A bez stupidních reklam. Vše nasvědčuje tomu, že situace vážná není, a válečné články fungují pro dříve narozené čtenáře asi jako čtení o Harry Potterovi pro pubertální blbečky - viz ty úděsné fronty na tuhle knihu ( zveřejněno na novinkách).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blahopřeji vám, jen tak dále, zatím je to všechno opravdu hodně daleko, snad s vyjímkou Ansbachu u Norimberka, ale to byla zcela určitě ojedinělá událost, která se i u Chocholuška odehraje jednou za deset let. Problém dneška je ale právě v tom, že vám masmédia vytvářejí oponu nesmyslných informací, ale vůbec neinformují o tom podstatném.

   Smazat
  2. blahoslavení chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské

   Smazat
  3. I já blahopřeji k vnímání reality a vědomé obraně proti negativním vlivům(nevnímáním reklamy ap.) Vítejte v klubu seniorů, těch rozumných.

   Smazat
  4. Vy dvá čuráci,kdybyste neseděli jen u pičítače a nečuměli jen na ty kokotiny na odvedení pozornosti,zchromlejch dementů,tak by jste si všímali kolik válečného haraburdí se po Evropě šibuje na Východ a taky přes ten náš Protektorát a to nikoli proto,že se zelení mozci nudí....to jsou přípravy na něco reálného a velice nepěkného.
   V okolí Prahy se už určily pozemky pro eventuální nouzové pohřbívání větších počtů mrtvol,ale toho si rozhodně nevšímejte a hoňte si ty svý šuliny u pičítačů dál,podle návodů Jakuba Jandy a jeho kamarádů k jejich větší slávě...

   Smazat
  5. PS. ten strach z války si zachovejte, nám podávané informace mohou mít také účel otupit naše pracně budované lidství a věřte, že nám to říkají TI v rouše beránčím! To rozcestí-pravda a láska Sirén na jedné straně a realita života svádí. Sám jsem byl sveden v 89. Snažím se neudělat chybu dvakrát.

   Smazat
  6. Vážený pane Povolný,mě rozhodně poučovat nemusíte,já jim na rozdíl od Vás,na žádnou "Velkou listopadovou homosexuálně-sionistickou revoluci" neskočil ani na 10 (slovy DESET) vteřin,ani v tom r.89....

   Smazat
  7. 18:39-já to vím, můj "koment" měl vyjádřit radost nad Vámi, snad opuštěnou teorií "závislých dědků". Každý bojujeme(a napravujeme chyby) jak umíme. K věku, vzdělání ap. Chyba minulého režimu byla, že mne nepřipravila. Po 89. "můj první žid" mi nabídl úplatek, druhá(židovka)v jednání oponovala, "já jsem ale křesťanka" aniž bych já věděl proč mi to říká,natož, že je židovka, jsem ateista. Možná znám prostředí politického boje místně ale též Vám dám podíl viny. Zdá se, že jste byl o patra výše a nezastavil jste nás. Teď jsme na stejné lodi a věřím, že ne Titaniku.

   Smazat
  8. PS.zatím jsme v podpalubí, k naší záchraně je třeba zajmout(uvěznit) posádku s kapitánem.

   Smazat
  9. pro 18:28.-Hod sem neco konkretniho o tech pozemcich!

   Smazat
  10. Nehodí sem nic o těch pozemcích 20.09 - buď v klidu. Jsou to jen žvásty. Co všechno domovnice ( dnes jsou početnější domovníci) semelou! Krev a vyhlídky na válku jim dělají zvlášť dobře. Pochybuju, že tohleto má děti, vnoučata, pravnoučata... to by nepsali takové žvásty. Je to zatrpklé, frustrované.. já dovedu pochopit, že všichni ti staří frustráti si takhle nějak léčí křivdy na nich spáchané -po devadesátém spousta lidí, jimž bylo přes čtyřicet, vyletělo z práce, bohužel, bez náhrady. Ne nějaké dojímavé sračky jako jsou dnes okolo horníků s tím, že budou dostávat osmičku měsíčně, a bla bla - a dojemná péče o nezaměstnané. Tahle podvedená generace dostala hovno, kromě nadávek, že byli zvyklí vodit za ručičku a nejsou ochotni stěhovat se za prací... a podobný, hnusný bláboly tehdy žvanila ta smečka zločinců, pučistů a samozvanců, s nimiž jsme dosud nezatočili.Pak se spousta lidí všelijak protloukala - ono to muselo být k nasrání, když najednou bylo znehodnoceno jejich vzdělání i praxe, a léta života, a nikdo tehdy lidi nad pětatřicet nezaměstnal. Dokonce i v inzerátech na práci, (můj táta je má doma schovaný) byla u všeho podmínka "věk do třicetipěti let". Muselo to bejt strašný ponížení - to byla pravá genocida ve jménu demokracie. Už když slyším tohle slovo, je mi zle.Komunizmus ustoupil konzumizmu a z naší země je hampejz. Chápu ty lidi - bývalé soudruhy - tak věřili ve změnu a všechno se ukázalo jako sprostej podvod. Ale být kvůli tomu na stará kolena krvelačnej? Furt vyhledávat články s válčením a vyžívat se ve strachu z válek? To jako ta případná válka má být náhrada za zničení dvaceti let života statisíců lidí? Ano, zničili jim životy mizerný cucavý vši, drží se to u koryt - a ty platy! Hnus! To tady nikdy nebylo, aby politický držky měly takový prachy - sto tisíc měsíčně proti lidským deseti? To je perverze. Ale válka spraví úplný hovno. Myslíte, že pocítíte uspokojení, kdyby někdo rozflákal pražský hrad a parlament a jejich paláce? Taková pitomost! Paláce a sídla pupíků a nadlidí nikdy nikdo nikde nerozflákal. Celé vesnice a malá města kdyby lehla popelem a zahynuly miliony lidí - tak oni prostě ne! S tím se musíte naučit žít, a ve zbývajícím čase žít pro radost, pohodu, přírodu, slunce,přátelské styky, koníčky - a ne pořád dřepět u klávesnic a nadávat a přivolávat válku.S tím chcete jednou umřít? A budete hodně zklamáni, až budete ležet na smrtelný posteli a válka pořád nikde? To je trapas.

   Smazat
  11. 20:09 a co chceš hodit, trochu hlíny ?

   Smazat
  12. 21:57-ňoumo,tady máš jeden z příkladů:


   http://praha.idnes.cz/martin-cerveny-spravce-hrbitovu-rozhovor-masove-hroby-pj0-/praha-zpravy.aspx?c=A160314_2232349_praha-zpravy_rsr

   Smazat
  13. Supr! Tak at si tam vsichni ti zmrdi co safarili od 89 roku vyarendujou mistecka s vyhledem. Aby je bidac netlacila lokty do zeber :-)))))

   Smazat
  14. To je přesně naopak,to není pro ně,ale oni to chystají pro zbytek,pro tu blbou ovčí většinu,co má hlavu strčenou ve své vlastní,nebo cizí prdeli a ničeho okolo si nevšímá...Je to část souboru opatření po vzoru amerického FEMA,jen to není tak luxusní a technicky propracované....

   Smazat
 8. Díky za reakce. V podstatě jde po Brexitu o druhou zásadní geopolitickou prohru Západu.A když si připomeneme, jak před nedávnem se konal summit NATO, který měl ukázat Rusku sílu, tak se chce člověku smát...

  OdpovědětSmazat
 9. NATO je psychologicky oslabeno, takže přestane vymýšlet válečné taškařice proti Rusku. To je blábol pane Vyvadile. Možná oslabeno je. Ale konkrétně vy byste měl vědět, že vymýšlet válečné provokace proti Rusku, nikoli taškařice, ani náhodou NEPŘESTANOU.A měli bychom mít obavy s čím, s jakou zrůdnou vymyšleností ještě mohou přijít. Nemají žádné zábrany. Viz 11. září.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Bože, to je zase snůška hoven.
  Před rokem byl podle místních rudohnědých debilů Erdogan největším spojencem Putina proti západu.
  Potom tento "spojenec" sestřelil Rusákům zázračnou stíhačku a u rudohnědých debilů byl rázem největším zlosynem , kradl ropu v Sýrii a podporoval IS...
  A po půl roce je zase největší hrdina který ustál Obamův pokus o puč.
  Za další půlrok až sem Erdogan začne pouštět čmoudy ve velkém tak bude zase největší padouch.

  Logiku a konzistenci ať v názorech rudohnědých debilů nikdo nehledá. Je to zcela marná snaha.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:21- vida, logika Vám nechybí. Erdogan začne opravdu pouštět "čmoudy" ve velkém a se zbraněmi a pasy jako odplatu za zpackaný puč. Se stíhačkou máte také pravdu, měla Erdogana "popravit".Plně s Vámi souhlasím a jsem rád, že jste s názory "rudo hnědých debilů" konzistentní.

   Smazat
  2. Tak Erdogan je začne pouštět jako "odplatu", jo? A já myslel, že je ta migrace celá od začátku organizovaná Bilderbergem, Sorosem, Ročíldem a já nevím kým vším k vytvoření nové evropské rasy a následně NWO. Takže komu se teda vlastně chce Erdogan "mstít"?

   Víte co povolný? Napřed se vy rudohnědí konspirační pošuci navzájem domluvte na jedné verzi a pak teprv začněte blábolit. Dosud jeden váš blábol vyvrací druhý.

   Smazat
  3. 19:21 a 20:06-ty trumpeto,tys rozhodně nepatřil ve škole k premiantům,podle toho,co tu předvádíš....,ale jen takové to "boží hovádko"....

   Smazat
  4. Rudohnědej debil v obráceným gardu.....ussaci ho zásobujou """kvalitním chlastem"""jako papinka Veškrnu,takže z rypáku už má žárovku a držku hnědou z ussackejch kokoládíček.....ale tradičně bez vlastního názoru!!!!!!

   Smazat
  5. 20:16

   Každé pololetí na ZŠ s vyznamenáním.
   Já mám vše logicky zdůvodněno a zargumentováno. Zato ty jsi se zmohl ve své reakci jen na své obligátní prdění a říhání.

   Smazat
  6. 20:26-a kdy se to "zvrtlo" s kopce, v pubertě?

   Smazat
  7. 19:21-"logiku a konzistenci" by spíše dřív našel lékař ve tvé stolici,než v tom,co píšeš...,jedině snad z toho lze vyvodit,že zcela "logicky jsi velice konzistentní Blbec".

   Smazat
  8. 19:21 - Boha do toho netahej hovnocuci, když už mermomocí se musíš v těch hovnech matlat a psát o nich. Neber božího jména nadarmo a nedělej ze sebe debila svými protimluvy.
   Ty sám jsi s logikou na štíru, když usilovně vyvíjíš marnou snahu. Hlupáku!

   Smazat
  9. Povolný, u mě se to nezvrtlo nikdy. Po ZŠ přísně výběrový gympl, maturita a pak dlouhá léta neocenitelných zkušeností v zahraničí.

   Jaký to rozdíl oproti vám. Negramot s 9 třídami ZDŠ který celý život dřepěl doma za pecí, nic neví, nic nezná, nikde nebyl, názory na svět si utváří pomocí blábolů na NR, Aeronetu, AC24... a dnes zoufale skřehotá, že se topí kdesi na Titanicu v podpalubí.

   20:55

   Ty se s těmi cizími slůvky jejichž význam stejně neznáš zbytečně netrap, demente.

   Smazat
  10. Jóó, to je prasca (@•@)
   …21:57

   Smazat
  11. 21:57-ten "přísně výběrový gympl" znám, byl pro děti "komunistických kádrů" včetně pokračujících zahraničních VŠ. Divím se ,že na Vás VŠ nezbyla ale rovnou praxe v rodinném podniku. No nic, můj táta byl u komunistů jen 4 měsíce po válce,potom vystoupil. Nevyčítám to tátovi, být ve Vaši společnosti?, to jsem radši bez vzdělání. To "nezvrtnutí" Vám nevěřím, čouhá Vám sláma z bot.

   Smazat
  12. Neznáte nic. Jen opět mektáte vaše přiblblé fantasmagorie a spřádáte konspirační nesmysly o mém životě.
   Z vašeho (ne)vzdělání děláte z nouze ctnost.
   Myslím, že váš táta kdyby četl to vaše obvyklé komoušsko náckovské mektání tady, tak by vám dal pár facek.
   Čus.

   Smazat
  13. Agente 0:01, můj Táta mi pomáhá "shora" ťukat do klávesnice. Dobrou noc.

   Smazat
 11. 21:57 - samý lži a kecy. V reálu jsi jen trapná papouškující židoloutka která nezvládne ani napsat správně příjemní vrchního tvůrce vlastních loutkonošů:) Jsi schopnej jako každej podobnej bezmozek se maximálně naučit zpaměti jednu oficiálně schválenou verzi světa a když narazíš na různost názorů, zdrojů a postojů, jsi celej v prdeli a zavaří se ti ta hrouda debility v tom mokvajícím vředu co ti raší mezi ramínkama tam kde opravdu přemýšliví lidé mívají hlavu. | začneš cosi cyntat na slídu o jakýchsi barevných osobách a konzistencích:))))

  OdpovědětSmazat
 12. 21:57
  "Po ZŠ přísně výběrový gympl, maturita a pak dlouhá léta neocenitelných zkušeností v zahraničí..." No tak to je teda něco. Předpokládám, že v tvém CV je taky vzdělání na nějaké té High school v júesej. To bych ti teda sakra musel závidět. No ale i bet toho je vidět, že jsi ty "neocenitelné zkušenosti v zahraničí" skvěle zhodnotil - jako placený trollí šašek. Všechna čest, prostě smekám.

  OdpovědětSmazat
 13. Jeste vcera byl Erdogan dabel ktery sestrelil ruske letadlo, dneska tomu islamistovi a vrahovi vylizujete komunisti prdel.
  Presne podle Putinovych rozkazu, ze ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vrať se na nočník ty ussácká poserplíno bez mozku!

   Smazat
  2. No, Pepi, to není zrovna rozumová úvaha hodna experta s "neocenitelnými zkušenostmi v zahraničí" a neobyčejnými schopnostmi analyzovat a komentovat události - popřípadě je doplňovat statistickými údaji typu vzkvétajících júes ekonomika a rozpadajícího se Ruska. Jak je jistě všeobecně známo, a to ti nějak uniklo (stejně jako ti očividně unikají elementární pravidla českého pravopisu), Erdogan sice pořád zůstává ďáblem Edoganem - jak jsi si očividně nevšiml, ale po tom, co ho hoši z úesej hodlali hodlali hodit přes palubu, jako už nepotřebného užitečného idiota, tak jak u nich bývá dobrým zvykem, mu nezbylo nic jiného, než pragmaticky obrátit. Každý to tak vidí. Zkus něco lepšího, Einsteine.

   Smazat
  3. Pak jak je možné zmrdi zkurvený rasozrádný, že na Novinkách a Echo24 filcky vopejzený jako jsi ty psávali že "pan Erdogan na Rusáky platí!" a nebo taky "Turecko do EU!". Takže vy xindli od lejnolíhně chazarských šmejdů odpadlý taky necyntáte jedním směrem, tak zalez, hmyze, nebo tě vyinsektuju ...

   Smazat
  4. Výběrový gymple, tvé zkušenosti ze zahraničí máš tak jedině tak z clearing service s poláky z CA ty blbe. Tvůj sloh je právě naznačuje tak maximálně dostudování v oboru u míchačky a lopaty.

   Smazat
 14. Kdyby nic jiného, tak diskuze pod tímto článkem prokazuje a dokazuje dekadentní úpadek společnosti od listopadového vele-podvodu, kterým bylo zahájeno období devastace. Devastace na cestě úprku od pokroku, od započatého progresivního vývoje společnosti. Zpět k jejímu úpadku a k destrukci. Od perspektivy slušného žití budoucích generací, do beznaděje, k perspektivě života většiny vykořisťovaných námezdních lidí, nazývaných vrstvou privilegovaných parazitů, lidskými zdroji. Toť nová perspektiva lidských zdrojů, v již zahájeném demokratickém vývoji. Notabene s hororovou sci-fi vyhlídkou na živoření zbytečků lidských zdrojů v ruinách někdejšího zvráceného, kapitalistického světa, s jeho permanentními válkami vyvolávanými parazity.

  OdpovědětSmazat
 15. Skvělá analýza, díky za článek!

  OdpovědětSmazat
 16. Ee, Turci nezostrelili sučko (no kto asi?) a Putin nevaroval Erdogana ( veď to by bolo pre Rusko fajn, keby sa Turecko rozpadlo - kto by asi ovládal Dardanely a Bospor? A v Istanbule je veľa úbohých pravoslávnych Grékov pod tureckým jarmom!))

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.