Reklama

čtvrtek 14. července 2016

Ota Černý nezklamal – zůstal svůj


Jiří Baťa
14. 7. 2016

Dlouholetý novinář Ota Černý, který je divákům České televize znám hlavně z debatního pořadu Co týden dal, se pro Parlamentní listy.cz rozpovídal o stavu českých médií. Nechci upírat jisté novinářské zásluhy Oty Černého, stejně jako nepřipomenout řadu jeho „faux pas“, kdy perlil , až se hory zelenaly.

K věci o stavu českých medií řekl hodně pravdy, ale také hodně názorů, které jsou v lepším případě značně problematické. Dovolím si poukázat na několik z nich. Ota Černý s pochvalně vyslovil o deníku PRÁVO, o kterém se vyjádřil, že je to skutečně jediný nezávislý a kvalitní deník u nás. Lze s ním souhlasit s tím, že PRÁVO je jednooký král mezi slepými, přesněji rozumný mezi potrefenými. Ale ani tento deník není stoprocentně nestranný, i když má k tomu ze všech ostatních periodik nejblíže. Podle očekávání O. Černý nezmínil Haló noviny, které jsou nejen deníkem levicovým, ale hlavně, že jeho vydavatelem jsou komunisté, které zase pan Černý zrovna nemusí. Ale rovněž, že Haló noviny toho píší víc, než je i pro pana Černého únosné. Proto i když značně nespokojen a s mnoha výhradami, vytrvale a věrně odebírá Mladou frontu Dnes.

Ke kvalitě České televize pan Černý zaujal geniální zhodnocení když řekl, že Česká televize je jako už léta objektivní už jen proto, že ji nadávají všechny strany, že je neobjektivní! Jistou logiku to sice má, ale pravda je zcela jiná. Mediální odborníci, kteří často publikují na serveru Parlamentní Listy.cz, poměrně často hořekují nad zpravodajstvím České televize, které je podle jejich soudu jednostranné a co se týče informování veřejnosti ohledně imigrantů anebo Brexitu, tak to je prý doslova tristní. Na toto konstatování pan Černý opáčil, že s tím samozřejmě nesouhlasí a dodává, že by bylo možná dobré, kdyby mediální odborníci dávali konkrétní příklady o jednostrannosti, aby bylo o čem diskutovat. I to je prý obraz dnešní doby - plácání bez jasných argumentů! Nevím, zda si pan Černý uvědomil co řekl, protože vlastně řekl a potvrdil to, co ČT dělá a dělat by neměla , tj. že plácá nesmysly, notabene bez jasných argumentů. Jmenovat příklady by zabralo několik desítek stránek. Ale zase nic, co by nás mělo překvapit, pan Černý je ČT loajální až za hrob.

K otázce, co říká na alternativní média jako např. internet, pan Černý vyhýbavě a nesměle odpověděl, že všechna bojují o čtenáře a je tedy asi logické, že jsou některá povrchní a laciná. Je jich tolik, že se to nedá kvalifikovaně soudit. Myslím, že dalo, použitím slov hodnocení „povrchní a laciná“ se však elegantně vyhnul konstatování, že evidentně sdělují více pravdy a faktů, než media mainstreamová. Nu což, taktik pan Černý byl vždy a svůj osobitý novinářský šarm nezapřel. Také, když odpovídal na otázku PL co říká na to, že český člověk nemá rád Evropskou unii, nechce uprchlíky, také odmítá politickou korektnost, leckdy nesdílí odmítavý postoj vůči Rusku a dokonce si i dovoluje podporovat prezidenta republiky. Odpověď Oty Černého má poněkud útočný charakter: Vaše otázka je - jak máte ve zvyku - z dílny VUMLu! Nevím, že by český člověk neměl rád EU, že by odmítal politickou korektnost. Naopak si myslím, že český občan je vůči Rusku správně ostražitý. S uprchlíky to je složitější, ale generalizovat českého občana jako nepřítele uprchlíků,nevím. Stejné to je s podporou prezidenta, ani ta není stoprocentní. Pan Černý se v tomto případě již dostatečně odkopal, aby si čtenář učinil úsudek, za koho (bývalý sportovní novinář) vlastně kope, komu patří či pro koho jeho srdce bije.

Nicméně, korunu otevřenému vyjádření stran úrovně českých medií a tedy i kvalitě novinářů nasadil O. Černý konstatováním, že Václav Moravec, Alexandr Mitrofanov, Jaroslav Plesl, Jan Pokorný, Josef Klíma, Sabina Slonková...jsou zárukou nestranné práce, jsou to novináři, autority(!). Já bych ještě mezi tuto elitu (!) doplnil Fištejna, Urbana, Pehe a několik dalších.

Toto krátké pojednání bych ukončil odpovědí Oty Černého na otázku Co lze očekávat za změny a za vývoj? Odpověď: „Protože media mají odrážet a komentovat skutečnost, počkejme si, jaká bude“. Pěkně řečeno, s tím lze jen souhlasit, i když dělat si nějaké iluze, že v současné či blízké budoucnosti dojde k pomyslnému Obrácení Ferdyše Pištory našich pravdoláskařských novinářů, členů pražské kavárny a sluníčkářů, může věřit jen největší naivka.

32 komentářů :

 1. ČERNÝ, není to ten tlusťoch, co zadrmolí pár slov, pak pauza a tápání do zadrmolení zbytku věty? To je fakt profík. Určitě by se rád vrátil a podle toho i drmolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ota Černý je ta s vině, co hájila každou neděli humanitární bombardování Jugoslávie, společně s tím albánským kriplem, co vystupuje v ČT.
   Ota Černý je zločinec a vrah. Všichni, co mu lezou do pr dele, jsou na tom stejně. Patří na šibenici

   Smazat
  2. Černý celkem výstižně definoval největší s vi ně pražské kavárny

   Smazat
  3. Havlismus má problém, nemá dost kolaborantů na viditelných pozicích, a když tak očividná hovada jako třeba KundRa nebo Janda. Takže odepsaný kolaborant Černý zavětřil možnost přivýdělku k důchodu.

   Smazat
 2. Kdyby jsme byli o 74 let zpátky, tak by jistě hlásal, že do Moskvy je to již jen pár kroků.
  Prostě pisálek.

  OdpovědětSmazat
 3. Tomu v hlavě pořád zvoní ty míče a branky.
  Proto to má takhle pomatené v hlavě.

  Poslechněte si nějakého komentátora při fotbalu a bude vám vše jasné.

  OdpovědětSmazat
 4. Z deseti korun ceny za noviny platíte desetník za pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to ještě těm "novinám" ale fakt hodně straníte ...
   Má pak ale cenu vůbec platit za cosi, co je i v lepším pravdivé z 1 %??
   Ani na podpal, vždyť reklamních letáků jsou plné schránky ...

   Smazat
  2. Optimismus si chovám jako nejcennější poklad.

   Smazat
  3. Teď už mi však dovolte, abych se odporoučel utříbit si myšlenky do prázdnoty vesmírného vákua.

   Smazat
  4. anštaj by nedokazal spočitat kolik nas stoji sračky z čete i s pomatenym soudruhem otikem kdy podobnost s černoprdelnimi kazateli nemuže byt čistě nahodna

   Smazat
 5. Čína investuje jak zběsilá,
  koupila kurník, a tři sila.

  OdpovědětSmazat
 6. Dvanáct hodin pro Číňana,
  není žádná facha,
  prodali jsme za Zemana,
  tak si dávej bacha,

  na to, co ti z huby letí,
  abys zítra neuklízel smetí.

  OdpovědětSmazat
 7. Prazdroje sládek diví se velice,
  že mu v receptu škrtá Jihoafrická slepice.

  OdpovědětSmazat
 8. Ota se vlastně z celkem neznámého sportovního novináře
  po převratu dostal k moterování politického žvanění
  a k tomu si připral Bubílkovou (která je dle mého
  názoru minimálně o 50% chytřejší než on). Je to žvatla
  kterému je rozumnět asi tak jako šláf knížeti.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez Bubílkové by ten program neměl ani žádnou šťávu. Černý na ní parazitoval.

   Smazat
 9. Šil švec boty v Číně,
  radila mu tchýně;
  až jich bude dost,
  koupíš Karlův most.

  OdpovědětSmazat
 10. Ako si ho pamätám z toho "Co týden dal", myslím aj s Bubilkovou, tak to by som sa sám sebe hnusil, keby som mal byť zvedavý na jeho názor.
  Bože, to tam zaznievali bláboly. Pamätáte si ešte, ako sa debatovalo, či chceme v živ.úrovni dobehnúť západ pomaly, alebo rýchle, ale s veľmi dôrazným utiahnutím opaskov(šoková terapia). Ten slávny národohospodár, Prof., čo chodil s týmito stupiditami, a majetok štátu ako zlého vlastníka, previedol na majiteľov anonymných, dnes chodí a hrá sa na euroskeptika. Mal by chodiť po kanáloch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, jsme v prdeli, jak Baťa s dŘevákama.

   Smazat
  2. Toho mi ani nepřipomínejte. Ty jeho žvásty, že nezná čisté a špinavé peníze a potom blábolil, že to nikdy neřekl.

   To byl ale kokot drevený.

   Smazat
  3. proto se do čete dostal že byl přehorliva svazak a možna i agent eštebe ato že neuměl mluvit to je vedlejši jakoby se historie opakovala tak ho veškrna protlačil až na ředitelovani ani veškrnovi nevadilo že nema ani anunk a zdani o ekonomice duležite bylo že je pomateny komouš a ty veškrna miloval až do hrobu a když zakalil tak se mu taky pěkně klaněli a ody pěli na jeho blahorodi

   Smazat
 11. Já jsem zase slyšel, že to byl opilec z Kladna kterého vyhodili ze sportovní redakce TV za komunistů a po převratu 89 se z něho stal demokratický revolucionář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vrána k vráně sedá.
   Opilec k opilci.

   Smazat
 12. diskuse, rozsahem i obsahem kopíruje realitu!
  server, který nezveřejní ani jeden příspěvek k věci týkající se DESETI MILIONŮ těch, kteří v této zemi žijí a čtou a přispívají do diskuse tohoto serveru je mrtvý.
  stejně, jako vobřezané servery Babiše, Serse a Bakaly vás zásobují klokany, vydrami a křečky, tak zde vám ponoukají problémy zajisté důležité, ale zcela odtažité od vašich dennodenních starostí.
  Pedofilové, cikáni a zajordánští slované, to je každodenní téma vobřezané vlády, parlamentu i pražské kavárny, tvořené ze tří čtvrtin náboženskou obcí iciků.
  Kam chcete dojít, až to odpískáme tady, stejně jak to odpískali v Albionu?
  Nestačíte si ani obout boty a budete na prvním kandelábru.
  už toho bylo dost.
  pojmenujte věci pravými jmény a pište o zločincích horních patnácti tisíc (víc jich opravdu není), jen pravdu nebo začněte balit kufry.
  Canci, typu, jak dlouho bude Sobotka zotročovat Český národ, Zaorálek vyvlastňovat Štiřín a pedofilové znásilňovat malé děti, nejsou na místě

  OdpovědětSmazat
 13. Otík je proste kotík...
  Měly by někdy vystupovat pohostinsky i Moravce,
  aby tam přinesl nějaké odlehčení...

  OdpovědětSmazat
 14. Vlastenka


  Když jsem to četla, tak jsem si řekla, že je to opavdu havloidní ...... (cenzurováno).

  Pokud opravdu věří tomu, že většina Čechů miluje EU a bojí se Ruska, tak proč nám Bohouš asi nedopřeje referendum o vystoupení?
  Protože by nedopadlo půl na půl jako v Británii, ale tak 80 procent pro vystoupení.

  A dle statistických průzkumů se Ruska bojí maximálně 30 procent rusofobů.

  Divíte se, že je z Drtinové taky fanatička, když měla takového učitele?


  OdpovědětSmazat
 15. A to jsem kdysi madával na českou socialistickou televizi.

  OdpovědětSmazat
 16. Úlisný redaktor monster a sporťák análního alpinismu Otta Černý se nechce shodit a doznat ke svému patolízalství, tak ještě v důchodu poklonkuje svým amorálním páníčkům.

  OdpovědětSmazat
 17. Jedno Černému neupřete. Pomohl na svĕt a spoluvychovat hokejistu(!) Jardu Jágra...!

  OdpovědětSmazat
 18. na jedno pisalek schvalně zapoměl ota černy je hlavně pomyleny komunista ktery po převratu šmirklu a za to že ho komunisti vyhodili z ksč tak s těmi samimi ovladl čete jako spravny diktator a vlesdoprdelka havla s jinymi komunisty a svazaky jako byl soudruch šelezny čete privazovali ani ne tak kvuli pravdě a lasce ale kvuli mamonu kde kradli i přes poledne ani oběd nedrželi a co na to tupe vovce hykali a hykaji blahem nevědice proč kdo nevi stači připomenout kolik stovek milonu z jejich povinneho vypalneho nateklo přes čete do profi hokeje fotbalu nebo do jansty či džegra jagra z kladna

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.