Reklama

pondělí 25. července 2016

Otevřený dopis českých generálů a plukovníků v.v., který je adresován Paulu Ryanovi, předsedajícímu Sněmovně reprezentantů Kongresu USA


24. 7. 2016
Excellence,
obracím se na Vás z pověření Republikové Rady Asociace Vojáci proti válce, jehož jsem předsedou a které sdružuje zainteresované generály a důstojníky Československé armády a České armády ve službě i mimo službu, usilující na základě svých životních zkušeností a praktických odborných znalostí o řešení mezinárodních sporů mírovou cestou, odvrácení válek a upevnění světového míru v souladu s Chartou OSN.


Obracím se na Vás v naléhavé záležitosti, tj. ohrožení míru nejen na evropském kontinentě, návratu ke studené válce v daleko širších a nebezpečnějších rozměrech a reálného nebezpečí vzniku válečného konfliktu s nedozírnými následky. Musím bohužel konstatovat, že toto ohrožení je důsledkem neprozíravé politiky současné administrativy USA, praktikované již v podstatě od rozpadu bipolárního uspořádání světa. V tomto směru jsem ochoten vést i diskusi. Kritika této politiky se ozývá i u realisticky, demokraticky a lidsky uvažující části občanů a politiků USA, mezi něž si dovoluji zařadit i Vás. Proto si dovoluji obrátit se na Vás s tímto problémem.

Jde o závěry Summitu NATO obsažené v přijatých prioritách. Plnění těchto priorit prakticky znamená přípravu na válku se všemi důsledky. Celá východní, severní i jižní Evropa se stane jedním obrovským vojenským táborem s neusále se přemisťujícími vojenskými jednotkami. Zvýší se přítomnost Vašich vojsk na Evropském kontinentě. Zvýší se zbrojní výdaje. Obyvatelstvo je systematicky připravováno na válku. Jako hlavní nepřítel je označováno Ruska – Váš hlavní spojenec v boji proti fašismu.

Dovoluji si Vaši pozornost obrátit k některým faktům:

- z celkového počtu cca 60,000.000 obětí za 2 světové války bylo 43,440.600 Evropanů a 418.000 občanů USA. Z Evropských obětí bylo 23,200:000 z bývalého SSSR. (Chtějí snad jejich potomci rozpoutat zničující válku ?);

- téměř 80% infrastruktury včetně kulturních a historických památek na území Ruska (ale i Německa) bylo zcela zničeno a země vrženy zpět do doby kamenné. Chtějí snad tyto země opakovat historii v daleko zničujécí podobě?;

- je obcházena a hrubým způsobem porušována Charta OSN, Závěrečný akt Helsinské konference a take Zakládací smlouva NATO - “řešení mezinárodních sporů mírovými prostředky”, “zdržení se použití síly, nebo hrozby silou”, “nezasahování do vnitřních záležitostí jiných států”;

- občané přestávají mít důvěru k sílící protiruské propagandě a to i na základě zkušeností z falešných, nepravdivých informací o příčinách vzniku a průběhu Vašich válek v Jugoslávii, Afghanistánu,, Iráku, Líbii, Sýrii a podílem na destabilizaci režimů jiných států posledně Ukrajiny;

- jakékoliv rozmístění cizích, včetně Vašich vojenských jednotek, nebo vojenských základen ve Východní Evropě bude občany považováno za akt provokace a na území ČR za akt okupace ( i když formálně posvěcený souhlasem vlády )a to i na základě hstorických zkušeností.

Připomínáme, že ukončení případné nové války, která je Evropským státům stále silněji vnucována současnou administrativou Spojených států, bude mít zcela odlišné parametry v počtu obětí i materiálních škodách. Výrazně bude zvýšen jejich objem a citelně se dotkne mimo Evropy, take území a občanů Spojených států. Pokud zůstane někdo, kdo bude moci tyto oběti a škody spočítat.

Vážený pane předsedo

apeluji na vás nejen jako představitele státní moci, ale i jako reálně uvažujícího politika, který může vzhledem ke svému postavení a důvěře občanů své země, posunout myšlení rozhodujích sil směrem k nastolení důvěry mezi státy a zastavení realizace všech akcí, které vyvolávají nebezpeší vniku ozbrojeného konfliktu. Spojené státy by v mysli občanů měly zůstat osvoboditeli od fašizmu v roce 1945 a ne okupanty.

Praha 18. července 2016

Z pověření Republikové Rady Asociace Vojáci proti válce z.s. - Česká republika
(e-mail: vojaci.protivalce@email.cz)

Plukovník v.v. Jiří Bureš -Předseda VPV

Potvrzuje člen Republikové Rady VPV:

Generál-poručík v.v. PhDr Oskar Marek
Generál-major v.v. Ing. Michal Gondek
Plukovník v.v Prof.Ing Bohumil Svoboda DrSC
Plukovník v.v. Otakar Veselý

45 komentářů :

 1. na vrata pekla se neklepe a před Luciferem se neprosí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně by měli být opatrný ještě nenastal čas odkrýt karty, kdo kope za dobro. Peklo je příliš silné a není mu z hora v současnosti vykázáno patřičné místo, ale ten čas přijde.

   Smazat
 2. Generálové zapomněli, že je 21. st. Jak chce někdo ukončit válečný konflikt, který de jure neexistuje? Copak USA někde bojují? Naposledy ve Vietnamu, a od té doby se skovávají za NATO. Že USA používají NATO jako fíkový list by měl někdo těm zeleným mozkům vysvětlit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten dopis je adresován US činovníkovi. To ti stateční důstojnící ve výslužbě dobře vědí ...

   A pokud se nemýlím, pak to byl prezident USA, G. W. Bush, kdo vyhlásil válku proti mezinárodnímu terorismu. A svou snahu "přikryl" souhlasem svých významných polit. vazalů.
   Vyhlásil ji zločinně, protože svévolně bez souhlasu RB OSN. A jak se dnes ukazuje, na základě vyfabrikovaných argumentů svázaných s new-yorskou tragédií 9/11.
   A pod jejím praporem od té doby "osvobozuje" země na Blízkém a Středním východě.
   Nevyváží žádné civilizační hodnoty! Ostatně o ty pokrytecky vnucované lidem ze zcela jiného socio-kulturního prostředí beztak nikdo z nich nemá sebemenší zájem. Zato tam vyexportovala záhubu pro statisíce či až miliony zabitých a zmrzačených, též státoprávní, kulturní, ekonomický rozval, nenávist a chaos, v důsledku něhož se miliony lidí ocitlo na útěku, a statisíce z nich nás nenávidí k smrti.

   Smazat
 3. Ty zelene mozky to napodiv chapou!Jenze asi nechapou,ze nepresvedcivejsi podpornej argument je Glock .A tak tahle prosbicka nema patricnou vahu a usacky zmrdi argumenty nepodlozeny skemrani nebudou brat v uvahu!
  Buh stvoril lidi maly i velky. Jenze Samuel Colt zkonstruoval revolver kalibru .45 aby se zmazaly rozdily. A tenhle kolt drzi v ruce Putin....
  -Taky spolehlivej argument a tehle "posunkove" reci rozumi snad kazdy ,i ten nejvetsi kreten!
  Taky dobry,i kdyz Glock je padnejsi argument. A ty SSA zrudy jine reci nerozumi!Rusy beru s rezervou ale oproti tem psychopatum z bile chatrce jsou to andilci.Mit na vybranou do koho vyprazdnim zasobnik tak to ty hovada juesej vyhrajou s prehledem ))).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco tak p r o s t o d u ch é h o, jako je text tohoto otevřeného dopisu, jsem už dlouho nečetl.

   Výzvou zelených mozků v.v. se nebude nikdo zabývat, natož na ni odpovídat.
   Do r. 89 lezli intenzivně do zadku Rusákům a pokud by nebyli penzionováni, tak po vstupu ČR do NATO amíkům.
   Tak jednoduché je to, milánkové...

   Smazat
  2. Bohužel, zabývat se asi budou. A zjistí, že pánové jsou dokonalými dědici Josefa Švejka a podaří se jim jenom zdiskreditovat celý národ stejně, jako se povedlo Haškovi zdiskreditovat statečné české vojáky, bojující za svou vlast R-U, jediný román + státní politika vymazala činy 1 000 000 statečných této země i přes to.že v každé vesničce jim po válce postavili pomníky.

   Smazat
  3. Ty jsi toho zřejmě vůbec moc nečetl..

   Smazat
  4. Vždyť to ani neumí !

   Smazat
  5. Je škoda, že většina z vás "kritiků" otevřeného dopisu našich bývalých vojenských velitelů nedokáže ocenit rozměr a pádnost tohoto veřejného gesta.
   Je to víc, než jen "nějaký nedůležitý názor".
   Je to jeden z "hybatelských kamenů" budoucí laviny.
   Čím víc vojáků se ozve, tím líp.
   Třeba i přežijeme.
   Pavel p

   Smazat
 4. Panove vysoci dustojnici ! Vase snaha o zachovani miru je velmi cenna !
  Vas dopis byl vsak napsan na spatnou adresu..
  Piste Donaldu Trumpovi. To je nastupujici americka
  velicina za kterou stoji narod.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 5. Je prekvapujici, pani dustojnici jako malo znate inklinace osobnosti vlivu na americke politicke scene.

  Paul Ryan NENI na vasi strane a nikdy nebude.
  Snazte se vice sledovat co kdo rekne, ke ktere skupine patri, at mate orientaci, kde bude vase snaha ucinna a kde ne..

  Chcete aby se Amerika zamyslela nad vasim hodnotnym vzkazem ?
  Pani Jeanine Pirro byvala sooudkyne ze statu New York ma 100 x vetsi vliv nez Paul Ryan. (Nemohu napsat proc.)
  Obratte se na ni.
  Chci mir s Ruskem, chci mir v Evrope a chci, aby Evropa zustala v rukou Evropanu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu bych navrhoval poslat kopii pí. Jeanine Pirro, bývalé soudkyni a ještě několika dalším.
   Stojí to trochu peněz něco papíru a může to mít velký efekt.
   Pavel p

   Smazat
 6. Byvali komunisticti lampasaci kteri zradili svou vlast a kolaborovali se sovetskymi okupanty mohou nam Cechum leda tak polibit prdel.
  Mel by je stihnout stejny osud, jaky stihl norskeho vlastizradce Quislinga.
  Jsme soucasti svobodne zapadni Evropy a NATO !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vzal jste mi muj nazor ještě dřiv než jsem to stačil napsat jinak ale sto bodu

   Smazat
  2. "Byvali komunisticti lampasaci kteri zradili svou vlast a kolaborovali ..."
   Současní "správci" země jen jako dobří hospodáři zhodnocují vše: Poldi, ČKD, Tatra, Aerolinie, Transgas, Vodovody a kanalizace, zemědělské podniky, bankovní sektor ...

   Jako příklad a vzor zhodnocování a podpory EU se dá ukázat např. cukrovar v Hrochově Týnci.
   Zdroj: http://chrudimsky.denik.cz/podnikani/cukrovartynec20071213.html.

   Vlastně kecám. EÚ nám zaplatí za každého přestěhovalce (ne přistěhovalce) kterého tu ubytujeme, postavíme mu mešitu a ....

   Smazat
  3. Zajisté máš na mysli i toho pudlíka soudruha generála Petra Pavla, že Pepku?

   Smazat
  4. I ustrnul se bůh nad debilností anonyma, neb i takovéto kreatury mají své odporné místo na zemi.

   Smazat
  5. Působil jako převaděč, ale zájemce o přechod přes železnou oponu vraždil na odlehlých místech a poté se zmocnil jejich věcí. Kromě toho také prokazatelně loupil v domech sousedů, na což se přišlo až po jeho zadržení. Doma měl malý zbrojní arzenál, do nějž patřil anglický samopal Sten, rakouská pistole značky Roth-Steyr ráže 8 mm, československá pistole CZ ráže 7,65 mm, anglický revolver, německý výsadkářský nůž s vysouvací čepelí a obušek s kovovým jádrem. Některé lidi však skutečně převedl, a to kvůli tomu, že je neměl o co okrást a aby se vyvaroval podezření.

   Smazat
  6. Pro anoným ze 4:24 a ostatní.
   Zadejte si do vyhledávání "lovci ekonomik video" je tam česky překlad. Trochu vám otevře oči.

   Smazat
  7. V současných vedrech ta žumpa 4:24 a 6:09 smrdí nějak víc.

   Smazat
  8. 10:31 Že se tím svinstvem z 4:24 a 6:09 vůbec zabýváte. S hnojem se nedá diskutovat.

   Smazat
  9. Já žádné sovětské okupanty neznám. Co to je, a kde to žije? Příspěvek ve 4.24 - to už vstáváš tak brzy, aby sis tady ulevil? A probudil ses s prstem v nočníku?

   Smazat
  10. Ten odkaz k cukrovaru Hrochův Týnec tzv. ,,neexistuje".

   Smazat
  11. Pro pana Šmidla - existuje, ale musí se kopírovat bez té tečky na konci.
   http://chrudimsky.denik.cz/podnikani/cukrovartynec20071213.html

   Smazat
 7. Anonymní25. července 2016 4:24 :
  Tak to je pecka po ránu.
  Hlavně toto: " Jsme soucasti svobodne zapadni Evropy a NATO !!! " o:))))))))))))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mě ten šašek rozesmál, on je tak přiblblý, že tomu "svobodné" i sám věří!!!

   Smazat
  2. S tou svobodou je to relativní.
   Když chceš zjistit, jak na tom jsi doma, vyzkoušej to jinde.
   Možná tě pak přejdou roupy.

   Smazat
  3. Pánové alespoň něco pro mír chtějí udělat. Vy ostatní tady akorát kecáte a urážíte.

   Smazat
  4. Hlavně toto: " Jsme soucasti svobodne zapadni Evropy a NATO !!!
   Bohem nadmerne obdarovan inteligenci vrozenou i nabytou pisatel minil napsat svuj vyplod,jen bych ho chtel poopravit-NEDILNOU,NEOCHVEJNOU a OCELOVE PEVNOU soucasti!!!:-) :-) :-)

   Smazat
  5. S bratrem prý měli dva plány, jak při přepadení postupovat. Ctirad: "Já jsem říkal, že nejlepší bude esenbáka okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat."
   Jeho bratr Josef chtěl strážníka rovnou praštit po hlavě. "To nevyšlo, i přesto, že ta ocelová tyč byla pěkně těžká. Dal jsem do toho vší sílu, ono ho to nezabilo ani neomráčilo, ale začal se otáčet," vykládá o dramatické situaci. Skupina měla strach, že je ještě někdo ve strážnici, takže muže rychle zabili. Proto také čtrnáct dní po přepadení četníků v Chlumci akci zopakovali. Ctirad tehdy do písmene uskutečnil svůj původní plán a podřezal příslušníka Sboru národní bezpečnosti (tehdejší policie) Jaroslava Honzátka, který byl v bezvědomí po omámení chloroformem.

   Smazat
  6. Tolik chujů pohromadě svět neviděl. Prý v západní svobodné Evropě a v NATO a ktomu ještě svobodné vysílání.Běž ať ti vrátí ve škole peníze za promrdaný čas.

   Smazat
  7. NR pravidelně čtu a je to jeden z mála zdrojů v ČR který pomáhá si utvořit obrázek co se ve skutečnosti děje nejenom u nás. S dopisem souhlasím, s tím musí souhlasit každý kdo si přeje aby jeho děti žily v lepším světě a ne v bídě s nádorem po výbuchu, pokud to kdo přežije. ------ Ale co mě neskutečně sere, je ten hnůj co píše pravidelně po půlnoci nebo hned nad ránem (zde 4:24)své rasistické, nesnášenlivé, dehonestující, proválečné komentáře, posmívající se přání normáních lidí co nechtějí ani válku, ani být vykořisťováni. Podle času sedí někde za oceánem a plní úkol nějaké organizace vyvolávat mezi lidmi pocit že není normální chtít žít v míru, nebýt ovládán, vykořisťován --- bliju z tebe ubožáku. Ještě z tebe nevypadlo nic normálního.

   Smazat
  8. Blijes leda tak sam nad sebou, vlastizradny komunisto. Jsi jako ti komunisticti lampasaci - kdyby prisel Hitler, podporoval bys Hitlera.

   Smazat
  9. 16:16 - ješiš - tak to je snad logický ne? Pan Hitler byl náš, kdežto tys jen zkurvenej smradlavej rasozrádnej vajsjuďáku! I tam u vás v USA se to podlidem tvýho typu už nachyluje, hmyze, půjdeš kam patříš! Na dezinsekci - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Smazat
  10. 16:16 - neber si do svý lhavý tlamy ideje národa a rasy, špinavej jarmuláku, nebo ti dám po tý mordě lhavý takovu ránu pendrekem, že se ti pejzy vomotaj okolo tvýho hnusnýho dlouhýho frňáku! A pak ti přetáhnu nosní dírky přes makovici a zavěsím tě někde do průvanu, a ještě ti zlámu tvý zlodějský chmatavý čpáry, xindle podlidskej vobřezanej dole i nahoře!

   Smazat
 8. Tady z té diskuze je stále větší žumpa.

  OdpovědětSmazat
 9. 10:08
  To je placený troll, Pepek IBM Oracle Vyskoč. Kdyby na toho chudáka nikdo nereagoval, tak by byl tady klid. Opakuju se pořád dokola, NEREAGOVAT, to toho chudáka nejvíce vytočí. Je to starý nenávistný mlok, možná ani ne za oceánem, což je ale jedno. Pochopte, že je tady s vědomím redakce!!!! Takže nechte ubožáka, který si musí přivydělávat trollováním na pokoji a diskuze bude na úrovni. Prozatím to ta politováníhodná figurka rozdrbává díky tomu, že mu na ty jeho provokativní 3,14čoviny pořád někdo reaguje. Dříve nebo později se odhalí, kdo ten šašek je a pak už mu někdo ten jeho sprostý rypák upraví.

  OdpovědětSmazat
 10. Každá iniciativa proti válce je dobrá. Skutečnost, že někteří z diskutujících se proti tomu vyslovují, často až velice nejapně, je až děsivá.

  OdpovědětSmazat
 11. Proti vojne je každa iniciatíva OK,či ju napíše kňaz,farár,lekár,intelektual alebo jednoduchý pracujuci človek,vojak z povolania alebo v zálohe. Je treba bojovat proti vojnychtivému JÚÚSSEJ i NATO - NORD ATLANIC TERRORIST ORGANISATIN ktoré rozputalo krvavé vojny v Iraku,Lybii, Syrii. Jugoslvii i Ukrajine. Treba odhalovat i domácich vojnychtivých pudlov v službách JÚÚSSEJ i NATO. Vojnove štvanie nie je žiadna sranda,zapamätajte si a odhalujte domácich vojnychtivých pudlov - švtáčov !

  OdpovědětSmazat
 12. Spojené státy satanistické se jednou polikvidují samy. A psát jim uctivý dopis, aby laskavě nebrali sebou do pekel i zbytek světa, to je až dětinsky komické.

  Zeitgeist 11.září 2001 cz titulky
  https://www.youtube.com/watch?v=UEBt2LtixME

  OdpovědětSmazat
 13. Myslím,že ti důstojníci jsou velmi naivní Skutečným vládcům USA vůbec nezáleží na tom jestli Evropa zahyne v atomovém ohni.Klidně by to spustili kdyby měli jistotu ,že jejich zemi nepostihne odvetný úder,

  OdpovědětSmazat
 14. To je teda neuvěřitelný, ty hloupý reakce, které odsuzují tento dopis!!! Co děláte vy, vy kritizující chudáci?! Sedíte doma na prdeli a jen uboze kibicujete!!!! To je přesně ono - KIBICOVÉ!!!! Myslí si o sobě, že jsou "chytří" jako vopice a ve skutečnosti jsou blbí, jak kus hovna!
  To miluju, tyhle přiblblý kecy, jak to mají ostatní dělat lépe !!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.