Reklama

.

.

sobota 23. července 2016

Otřásají se základy politického uspořádání Západu

Tereza Spencerová (rozhovor)
23. 7. 2016 Literární noviny

V Turecku se hraje o budoucnost Severoatlantické aliance a tedy o samotné základy západní politické architektury, analyzuje s odstupem času stav po neúspěšném převratu Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí přidává jednotlivé „body ohrožení“: Ankara už nestojí o členství v EU, Blízký východ chce urovnávat s Ruskem a Íránem, v Sýrii získává navrch Asad, Erdogan nám může poslat „ty horší“ uprchlíky, myšlenka tureckého obratu do Asie je lákavá a my přitom Turecko moc, moc potřebujeme.
To, že se jednalo o strašlivý týden navíc podtrhnula včera událost v Mnichově, o jejímž motivu se zatím jen spekuluje, zda jde o čin pomatence nebo teroristický čin.

Prožili jsme něco, co lze možná básnicky nazvat „týden hrůzy“. Pro mě začal v páteční ráno, když jsem po probuzení a kontrole mailu zjistil, že prezident Zeman kondoloval prezidentu Francie. K čemu, to už dobře víme. Čili: Čím se změnila Evropa po útoku v Nice a čím byl tento útok jiný? Politicky zajímavé může být, že lidé si začali dělat smutnou legraci z těch samých „pohřebních“ řečí Hollanda, dokonce padaly poznámky typu „zase se vezmou za ruce a půjdou ulicemi“, viz Charlie Hebdo. A nakonec politiky Francouzi při pietě vypískali. Zasluhuje si evropský establishment vypískat za špatnou ochranu Evropanů před terorismem? Lidé říkají, že politici, kteří chtějí uprchlíky, jsou vinni...

Mluvíte o islámském terorismu, ale mám námitku. Pachatel masakru z Nice, kde mimochodem třetinu obětí tvořili muslimové, pocházel sice z Tunisu, ale kromě toho, že byl pouliční rváč, zloděj, bisexuální prostitut a domácí násilník, tak jedl vepřové a chlastal. To tedy na žádného muslima ve smyslu víry, natož na fanatika z Islámského státu ani v nejmenším nevypadá. A tvrzení francouzského ministerstva vnitra, že se „zradikalizoval v krátké době“ na mě žádný dojem nedělá – je to jen křečovitá snaha udržet „příběh“ o radikálním islámu útočícím na nás, hodné.

- - -


O tom, kdo je a kdo není terorista, dnes na Západě rozhoduje etnicita – kdyby něco podobného spáchal běloch (pouliční rváč, zloděj, bisexuální prostitut, který mlátil svou ženu, jedl vepřové a chlastal), tak už zkoumáme, zda jeho matka náhodou nebyla feťačka a prostitutka, jestli poznal vůbec otce, jestli ho otčím neznásilňoval a neučil ho krást, jestli vyrůstal v děcáku, kde ho znásilňovali, jestli nepotlačoval svou sexualitu… Až nám ho málem začne být líto. Stačí se podívat na aktuální film o Olze Hepnarové nebo na sérii masových vrahů v USA, kteří vystříleli tu školy, tu kina nebo černošské kostely, ale za teroristu byl označen jen ten skrytý gay afghánského původu, který vraždil v klubu v Orlandu. Bylo bizarní, že FBI nutila jeho ženu, aby mlčela o jeho potlačované sexualitě, z níž měl deprese, protože pro svůj „příběh“ potřebovali čistého „muslima“ s jasným „politickým programem“ nenávisti.

Vcelku přitom chápu Francouze, že své lídry vypískali, protože jediné, co prokazatelně dokázali, je prodloužení výjimečného stavu v zemi o další půlrok. Na druhou stranu mi není moc jasné, jaká opatření by – jakákoli -- vláda měla přijmout, aby předešla útokům, jejichž pachatelé jsou vyšinutí „osamělí vlci“. Breivika taky nikdo nezastavil. Každý racionální policista, který na to poukáže, se může se zlou potázat, protože naše společnosti jsou přece skvělé, spokojené, šťastné, nikdo nemá k žádnému zaslepenému výbuchu vzteku a nenávisti důvod, a jediné s čím se opravdu potýkáme, jsou přece Putin a islámský terorismus. A Francie se mezitím po skoro půlroce protivládních demonstrací a pouličních střetů kvůli zákoníku práce nyní – díky politikům, kteří sbírají body na polarizaci společnosti – čím dál víc blíží hraně skutečné občanské války. Hollandovi už oprávněně věří jen málokdo, jeho vláda dala jasně najevo, že ji názor obyvatel nezajímá a schválila zákoník práce i bez parlamentu, a k tomu Le Penová hněte společenský, náboženský a etnický konflikt, když burácí v intencích „my“ a „oni“. Z toho všeho běhá mráz po zádech.

Ale zpět k vaší otázce. Je jasné, že mezi migranty mířícími do Evropy jsou i skuteční teroristé, což onehdy, s asi dvouletým zpožděním, přiznala i paní Merkelová, ale co s tím politici, kteří je do Evropy už jednou vpustili, chtějí najednou dělat? Vyhnat je všechny zpátky? A jde to vůbec v praxi provést? Seriózní odhady mluví o tom, že jen za loňský rok se v Evropě „ztratilo“ na půl milionu migrantů, o jejichž pohybu nemá policie nebo jiné služby žádné informace. Problém, řekla bych.

Mimochodem, zaznamenal jste, že francouzské letectvo při bombardování na severu Sýrie teď v úterý zabilo přes 120 civilistů? Potvrdila to i syrská opozice. Vypadá to skoro jako msta za Nice…


Násilí spáchané Evropany muslimského vyznání pokračovalo tento týden útokem mladíka sekyrou na cestující bavorského vlaku a poté surovým útokem Maročana na matku a její dceru v jihovýchodní Francii. Prý byly málo zahalené. Co vyvodit z těchto útoků, přičemž bavorský útočník, u kterého ani nevíme, zda byl Afghánec nebo Pákistánec (neměl přesné papíry... časté u imigrantů v Německu) zanechal dopis, podle kterého se chtěl pomstít nevěřícím. Co se to děje s mladými muslimy, že v Evropě najednou takto „zmagoří“, a když už násilí sami nepáchají, masivně se k němu, zejména ve Francii, hlásí a obdivují útočníky?
Upřímně řečeno, nevím, co se „děje s mladými muslimy v Evropě“, ale zdá se mi být prokázaným, že dvěma – slovy dvěma – z nich v uplynulých dnech „ruplo“ v hlavě natolik, že zaútočili. Je příznačné, že u onoho sekerníka policie ani netuší, o koho se jedná. Prý si doma sám nakreslil vlajku Islámského státu a chtěl pomstít smrt svého kamaráda, kterého kdesi v jejich „vlasti“, ať je to kdekoli, zabila naše „demokratizační“ vojska nebo tak něco. Teď si představte, kolik lidí z té masy migrantů, které Evropa už přijala a o jejichž identitě toho vlastně možná ani moc neví, zareaguje na to zmíněné francouzské bombardování, kolik na jiné naše válečné zločiny, kolik třebas na Chilcotovu zprávu, podle níž naši váleční zločinci vyjdou ze všeho beztrestně… Nezbývá než doufat, že těch, kteří se budou chtít pomstít, bude co nejméně.


Shrnující teze padla ze strany Europolu: Islámský stát mění strategii a místo složitých útoků na elektrárny apod. prostě pomlátí civilisty na veřejných místech. Chlapců, kteří by v Evropě rádi pozvedli jeho prapor, má dost. Expeduje je, nebo se již zmíněný „ďábel“, o kterém jsme již mluvili v minulé otázce, probouzí v Evropě již jsoucích muslimských mladících? A co má dělat policie – kontrolovat držení zbraní, šmírovat internet, hlídat každý „prd“ u každé stanice metra nebo, jak se žertem objevilo, zakázat „útočné“ nákladní automobily?

Na tu zprávu Europolu jsem se dívala se zájmem, protože si nevybavuji žádný doložený – alespoň – pokus o útok na elektrárnu nebo něco podobného. Už poměrně dlouho tady na tomto místě spolu mudrujeme o tom, že islámští teroristé v Evropě míří výhradně na civilisty a ani v nejmenším se nepokoušejí zaútočit na naše politiky nebo na klíčové body systému, který by vyřazením důležitých uzlů dovedli ke kolapsu. A teď najednou Europol přijde s tím, že je to „změna strategie“. Páádáám! Škoda, že „hoši z Europolu“ nečtou naše diskuse.


- - -


Abychom se vrátili k „týdnu hrůzy“ a k tomu, jak jsme ho prožívali. V sobotu brzy ráno mě, spícího a nic nevědoucího, probudil telefonem Martin Koller, aby mi oznámil, že „už má článek k tomu Turecku“. Co je to „to Turecko“ už víme a diskutujeme o tom neustále. Čili... Jednoduše: Co vy a vojenský puč v Turecku? Kdo, proč, s čí spoluprací, proti komu, s jakým cílem? Podvod, provokace ze zahraničí, nebo „Erdoganův Reichstag“, po kterém ovládne všechnu moc? A jak se vám líbí reakce NATO, EU a USA na Erdoganovy sekernické postupy vůči generálům, učitelům, soudcům a všem, kteří jsou posledních pár dnů vyhazováni a zavíráni?

Recep Erdogan je velikášský, demokraticky zvolený diktátor, který kdysi začínal jako „islámský kalvinista“ a s postupem času se rozhodl stát sultánem. Během těch let – vyhrál troje parlamentní volby za sebou – nejenže Turecko ekonomicky pozvedl, ale udělal si nepřátele na všech stranách, ať už je řeč o čistkách v armádě, o Kurdech, o sekularistech, jeho politice v Sýrii, jeho současném sbližování s Ruskem (nezapomínejme, že Turecko je stát NATO a má na svém území americké jaderné zbraně) a tak podobně. Z tohoto pohledu je pokus o svržení autoritáře vcelku srozumitelný: někomu už prostě nervy rupnout musely. Ale dál už je všechno srozumitelné čím dál méně. Nejpravděpodobněji se mi jeví varianta, že část armády, která si ještě uchovala povědomí o roli strážce sekulárního státu, připravovala převrat, ale ten byl prozrazen, a tak jednala ve spěchu a skončila tak, jak skončila. Mimochodem, Erdogan aktuálně tvrdí, že se o přípravě puče dozvěděl od svého zeťáka… Ta rodina bude fakt velká chobotnice s dlouhými chapadly. Nicméně, alespoň přiznává, že „věděl“..

Ostatně, tomu, že byl Erdogan na puč jaksi „připraven“, napovídají ty neuvěřitelně dlouhé seznamy lidí určených pro čistky – ke včerejšímu večeru bylo uvězněno na devět tisíc lidí a celkem asi 50 tisíc jich přišlo o místo… Neuvěřitelné. Osobně mám pocit, že takhle rozsáhlá represe v armádě, státní správě či v akademických kruzích nemůže nevyvolat zpětnou reakci, čili mám za to, že to Erdogan silně přestřelil a chvilková „postpřevratová“ stabilita v zemi může brzy vzít za své. Možná i proto nyní Ankara vyhlásila tříměsíční výjimečný stav.

Zatím největším „poraženým“ tureckého puče je Západ.  ...........
  - - -

A Aliance mezitím víceméně mlčí, protože na jedné straně Turecko z geopolitického hlediska potřebuje, ale pokud si ho „nechá“, tak popře všechny své proklamované, málokdy dodržované, ale přesto papírově „demokratické principy“. Zajímavý je podle mého postoj USA, které byly Erdoganovými výpady právě na svou adresu donuceny veřejně prohlásit, že nemají s pučem nic společného, ale současně odmítají puč nazvat pučem. To je stejná schizofrenie, jakou Washington předvedl už po puči v Egyptě v roce 2013. Americké zákony zakazují administrativám v Bílém domě spolupracovat s vládami vzešlými z pučů, což ale současně geopolitikům svazuje ruce, a tak se čeká a čeká, co bude, a tvrdí se, že nelze přece jednoznačně říci, že by bílá byla bílá a černá černá…

Zkrátka, počkejme si ještě pár týdnů či spíš měsíců, než se „kouř pomalu ztratí“. Uvidíme, co bude dál. Nicméně bych chtěla upozornit na skutečnost, že jediným, kdo nečekal na to, až jak pokus o puč dopadne, byl Putin – na rozdíl od západních politiků telefonoval Erdoganovi uprostřed noci a podpořil ho. A Erdogan včera konstatoval, že mír v regionu vytvoří společně s Ruskem a Íránem, čili našimi „nepřáteli“. Doufám, že si Američané stihnou z Turecka odvézt aspoň své jaderné rakety… Ne, dělám si legraci. Zatím není nic tak žhavého.

Ale když jsme u Turecka, neodpustím si jednu poznámku. Nevíte, odkud se vzal ten pan Bělobrádek? To je ten, co navrhuje, aby naše univerzity přijaly vyhozené turecké akademiky, prý stejně jako když Masarykova univerzita přijala ruského profesora Zubova. Nad tím zůstává rozum stát. Jedinou Zubovou akademickou kvalifikací je nenávist k Putinovi a ochota sypat z rukávu cokoli, co chtějí naši jestřábi slyšet. A nebude asi náhodou, že právě „experti“ Masarykovy univerzity spolu s Evropskými hodnotami vypracovali bizarní pravidla, jak poznávat proruskou propagandu. A teď by k tomu měla přibýt parta lidí, co nenávidí Erdogana? To je fakt báječný nápad, který naši akademickou úroveň dozajista povýší a vztahy uvnitř NATO upevní. Nevíte, kdo toho Bělobrádka platí? Sám by na to určitě nepřišel. Vždyť je to ministr české vlády!


Co je jistě možné vyjasnit díky vaší odbornosti, je otázka Sýrie. Mluví se o tom, že nyní je Erdogan blíž Rusku, tudíž blíž dohodě s Asadem. Vy jste nám posledně řekla, že stejně nyní Erdogan nevyhraje – Asad totiž, když už, odejde až za pár let, tudíž až se mu bude chtít. Zhouplo se to nyní po puči v Turecku ještě víc v Asadův prospěch? A jak se díváte na obavy, že Erdogan nyní má blíž nejen k Rusku, ale třeba i k Saúdské Arábii a státům Zálivu, kterým se ještě víc přiblíží i ideologicko-nábožensko-politicky? Padla myšlenka, že po tom, co Erdogan provede s Tureckem, se nám jeho vláda může zdát v porovnání se Saúdy umírněná.


Syrská exilová opozice před pár dny hodila ručník do ringu s tím, že po rusko-tureckém sblížení už se Asad nemá čeho bát, protože vyhrál. Válka sice pokračuje, ale Tureckem donedávna podporovaní džihádisté – tedy al-Káida a její myšlenkoví souputníci -- u Aleppa jsou obklíčení, syrská armáda se svými spojenci ovládla další část turecké hranice a turecká armáda – nebo její „počistkové“ velení – mlčí, Ankara k tomu připouští, že ji vlastně s Damaškem spojuje společný (tedy odmítavý) pohled na kurdskou autonomii, a navíc i USA už v Sýrii přistoupily na spolupráci s Ruskem, takže se zdá, že se všechny hlavní síly spojují do přece jen jednotnějšího a přehlednějšího proudu.

- - - 
 
Chudák Merkelová, řeklo by se. Uzavřela dohodu s premiérem Davutolguem, kterého Erdogan vyrazil, a nyní, po puči, dává „sultán“ najevo, že Evropa je pro něj kus toaletního papíru. Ano, Evropa může hrozit „autoritářskému, nedemokratickému“ Turecku nepřijetím do EU, ale to možná připomíná varování učitele z povídky Šimka a Grossmana: „Vy nehodní chlapci, za trest vám dnes již neprozradím nic nového o ježkovi.“ Erdogan totiž má vyšší kartu: Stavidlo od proudu uprchlíků do Evropy. A jak řekl Tomáš Laně: S Erdoganem jsme žádnou dohodu nepodepsali. Čili, co má teď dělat Merkelová, a potažmo i Juncker a celá ta „parta“? Turecký  prezident se jich nijak moc nebojí. Nebo na něj budou platit „hrozby“ USA o vyloučení z NATO?

Co mají dělat, tak to opravdu nevím. Máte pravdu v tom, že se nějaká dohoda podepsala, ale namísto aby problém řešila, stala se jen další puklinou v jednotě EU. Puklinou o hloubce Velkého kaňonu. A nejenže rozbíjí Unii, horší je, že Erdogan nás – tedy naše „lídry“ – má jen pro legraci. Když prohlásil, že dá syrským uprchlíkům občanství, a následně vysvětlil, že si z nich vlastně vybere jen asi 300 tisíc vystudovaných, bohatých a i jinak zajímavých, a zbylé víc než dva miliony „nezajímavých“ (nechci používat pojem „plebs“) v rámci dohody „vyšle“ do Evropy, tak tím jasně ukázal, co že jsme to s ním jako Unie dojednali. To samé přitom platí i pro hrozby vyloučení z NATO – je to rozklížená organizace sloužící zájmům amerických zbrojovek, a při pohledu na uvadající sílu Západu, EU v existenciální krizi a při současném pohledu na integrující se Eurasii, do níž je Turecko Čínou a Ruskem srdečně zváno, volba Ankary nemusí být až tak složitá. A při tom všem Evropa potřebuje Turecko – vlastně jakkoli politicky odpudivé – coby prostor, přes který by mohly na starý kontinent proudit potenciální „neruské“ plynovody, i kdyby to měly být „více méně ruské“ plynovody z Ázerbajdžánu nebo Íránu… Takže ve finále je velmi pravděpodobné, že budeme dolézat i k sultánovi – máme přece praxi v dolézání k saúdským středověkým tmářům.

A co mají za takové situace Juncker a „parta“ dělat? V první řadě, Turecko Neturecko, by měli – sakra – nabídnout životaschopný projekt pro EU, který by všechny národy – a teď fakt nemyslím vlády a korporace nad nimi, ale lidi – akceptovali jako přínosný i pro sebe a nejen pro „volný pohyb zboží a služeb“. Čili, udělat EU také pro lidi a ne jen pro kapitál. A to bude opravdu těžké, ne-li za stávající konstelace nemožné. Nedivím se proto, že Juncker prý pije. To je ještě fajn, chápala bych, i kdyby byl na heroinu…
 
- - -
 

A na závěr tradiční otázka: Čemu bychom se příští týden měli věnovat?

Pomalu se nám bude odhalovat zákulisí tureckého puče, a to se nemusí některým stranám vůbec líbit… V každém případě se v Turecku hraje o budoucnost Severoatlantické aliance a tedy o samotné základy západní politické architektury. Potenciální otřesy mohou být tektonického charakteru…


(Celý text rozhovoru ZDE)

15 komentářů :

 1. Vážená paní Spencer, omlouvat Mohamedána tím, že chlastá a jí vepřové je naprosto neomluvitelné, jako omlouvat človĕka nadevše ctícího křesťanské hodnoty, promenádujícího se veřejnĕ s dĕvkou, maje doma postiženou ženu.M. Radikowski

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zjevně jste nepochopil psaný text. Paní Spencerová nikoho neomlouvá. Zkuste si to přečíst podruhé, potřetí ...... - pak snad pochopíte.

   Vymazat
  2. Vážený 12.37 četl jsem 4x a na svém si trvám. Ale nikdo není dokonalý. Teď jde o to, zda jste pochopil vy mĕ.

   Vymazat
  3. Nebuďte škarohlíd, samozřejmě to bylo míněno
   obrazně, tzn. "jenom jako". Koukám, že vám se dá nabulikovat cokoli, když nerozlišujete legraci od vážné situace. Zdar.

   Vymazat
 2. Já zkusím podumat o souvislostech. Jen tak mimo, Francie už opět zabíjí v Libyi, já být Arab, tak už také moc neváhám, to už ti hoši arabeský musí brát jako skutečnou provokaci, oni tu Evropu varují, a ona to nechce a nechce pochopit. To už se ti politici budou muset chytnout za ruce a už se nikdy nepustit, nehodili by se oni spíše na Prague Pride? K Turecku: jaksi se úplně, ale úplně zapomnělo na teroristický útok v Istanbulu, že mě to tam minulo na stejném místě přesně o 24 hodin, z toho nevychází žádná moje pomstychtivost. Nicméně, rád bych připomenul, že tyto události spolu až příliš souvisí, byla to totiž stejná parta lidí napojených na CIA, co to provedla a zabila snad kolem 85 lidí. A ještě bych jim připsal tuto zdařilou akci: htps://en.wikipedia.org/wiki/Roboski_airstrike turecké vzdušné síly (hlavní organizátor puče) + CIA, která je téměř u všech špinavostí ve světě. Cíl? Zdiskreditovat Erdogana, aby se do sebe pustili Turci a Kurdové. Co se tedy děje v Turecku? Jak už zřejmě každý ví od naší „objektivní“ televize, díky informování Erdogana několik hodin před pučem o této připravované akci, tento okamžitě udělal opatření, a to nejprve na generálním štábu tureckých sil, takže se to dozvěděli i pučisté, kteří tam měli svoje voko, a museli uspíšit tuto rozjetou akci a spustili ji již ve 22,00 hod. večer, a to už jsem spal, když začali pučisté řádit, ale byla to moje chyba, chodím příliš brzy spát. Mělo to začít ve 3 hodiny ráno druhý den. Jak je zřejmé, pár kompliců při vědomí toho, že je věc prozrazena, zatáhlo zpátečku a z rozjíždějícího se vlaku rychle vyskočilo, a proto se tento puč zdá navenek takový zfušovaný. Co se teď děje v Turecku? Přímo zapojení jedinci do bombového útoku v Istanbulu na letišti, do sestřelení ruského letadla a puče v Turecku si to teď trošku odskáčí. A pište si, že budou zpívat jako slavíci při výslechu, a tak se nakonec rozkryje celá ta taškařice, a proto u nás všichni ti pornoherci a nepornoherci, co uznávají ty evropské hodnoty, budou řádit jako pominutí. Potom je tady skupina lidí, kteří s touto vrahounskou bandou pouze sympatizují, a ti se budou muset ze státní služby pakovat. Pokud je někdo chce litovat, připomenul bych příběh pana Kesudise z Ostravy, který dostal podmínku na půl roku od soudu jen za to, že někde na facebooku napsal, že si to těch našich 5 okupantů v Iráku zasloužilo (omlouvám se, neznám přesné znění). A to vůbec neposkytl těm atentátníkům žádnou ani morální podporu před činem, jen konstatoval svůj pocit ex post. Pan Kesudis samozřejmě nemohl být vyhozen z práce, pánč byl nezaměstnaný. Když si představím, že bych v tom Istanbulu na letišti zařval já, a nebýt toho puče, ti co ho zorganizovali, by nedostali ani to, co pan Kesudis, no, hrozná představa. Tož, to jen tak pro srovnání. Ano, Erdogan čistí ten Augiášův chlív, a čistí ho tvrdou rukou, ale on ten chlív to vyčistění opravdu potřeboval, a tak říkám, at´ si ti pornoherci z evropských hodnot zařvou, porno-holky, ty zase u toho musí vzdychat. Ono to nebylo příliš složité tyto lidi napojené na CIA vychytat. Systém byl takový, že vás zavolali z té organizace, co je tam ten hodný pán Gulen, a ti vám nabídli stáž v USA na universitě, samozřejmě zdarma, ale asi chápete, že to nebylo tak úplně zdarma. Tudíž, vytáhnete- li si z životopisů ve školství, kdo si hrdě napsal do CV stáž na universitě v USA, tak je silně podezřelý, a oni ti uklízeči v chlívě znají ty americké university, které tuto velkorysost poskytovaly, takže jdou už na jisto a žádnýho velkýho fištróna na to ani nepotřebovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odpovědi

   Anonymní23. července 2016 13:13

   A naprosto stejný problém s tzv.paralelní strukturou moci,budovanou CIA za pomoci u nás působících a paradoxně námi z velké části placených "neziskovek",přiblblých buzeranty prolezlých "Think-Tanků" a soukromých hovno-škol humanitního zaměření,jako Aspen,Americký institut,nebo Metropolitní univerzita,budeme mít zanedlouho i my všichni zde...to všechno jsou agenti CIA,celé jejich správní rady s odstavenými politiky a diplomaty typu Michaela Žantovského,Dlouhého atd.vesměs USA/Izraeli oddanými sionisty,novináři a politology,jako je Pehe,z hnízda posluhovačů Vency Flašky a "pražské kavárny" vůbec a jejich blboučkými pohůnky/studenty,kteří se občas hromadně spontáně legitimují "červenými ceduličkami",průkazkami svého zasměstnavatele barona Rothschilda a jeho úchylného klanu,dusícího už několik staletí planetu....Tento mafiánský systém obcházející a ohrožující ústavnost a demokratické principy,nabyl neskutečně na síle a prorostl jako rakovina do celé společnosti,politického systému i do vlády,dnes představované zkorumpovanými stranami v čele s aSociální a paDemokracií a veskrze sionistickou KDU-ČSL....na puč je ještě brzo,budou postupovat krok po kroku a neúnavně za svým cílem,buďme proto ve střehu a nedejme jim šanci u žádných voleb,které nás čekají,abychom jednou nemuseli přikročit k řešení,které dnes aplikuje v Turecku Erdogan....zastavme je včas!!!

   Vymazat
  2. máte plnou pravdu, ten systém uplácení a zavazování si lidi ze strany CIA je stejný, v Turecku i v ČR. V Turecku už to čistí, jen nás to vymetení špíny po Vencovi Flaškovi ještě čeká. Někde jsem četl, že ty vyčistěný z Turecka chce brát Bělobrádek k nám - to je také jeden z těch vázaných.

   Vymazat
  3. To Anonymní 23. července 2016 13:02 + 13:13 + 13:51

   Souhlasím s vašimi závěry. Jen na doplnění: U nás nemůže situace dospět do stavu "velké čistky" jako v Turecku. Důvodem je skutečnost, že ČR je nejbližším spojencem Israele v Evropě (dle Netanjahua - a ten by o tom měl něco vědět). To znamená, že zde bude zřejmě i nejvyššší koncentrace a podpora vyvolených, kteří z podstaty věci VŽDY zaujímají posty ve VŠECH politických stranách a hnutích a na VŠECH úrovních moci výkonné a soudní. Jak jsem psal jinde "Vrána vráně voko nevyklove". Ve sněmovně nesmiřitelní odpůrci, v Pen či Lion klubu, nebo lóži vždy jen BRATŘI. Padouch nebo hrdina, vždyť jsou jedna roidina!!

   Dokud bude slovo "národ" mezi lidmi platit za nevhodné a slovo nacionalista za sprosté, do té doby se budou naši političtí lídři stavět do zákrytu internaciponalistů s vyvolenými. Politická korektnost, zavázanost vyvoleným či jen ctižádostivá neinformovanost a servilnost mocným je dokonalou platformou pro českou "pohodu a klídek" a zatuchlý nehybný rybník, kde se nic nestane. Vždyť Veškrnovo geniální heslo Plyše "Nejsme jako oni" stálo za "bezbolestnou" výměnou politiků idealisty, aby se bývalí politici (jejich děti) chopili moci ekonomické a z povzdálí, finančními níástroji, řídili chod věcí veřejných - faktické zhroucení české státnosti.

   Dnes národním ekonomickým elitám patří max. 20% průmyslové výroby, obchod je v rukou zahraničí, zemědělství na pokraji zhroucení vyrábí pro přežití fotovoltaickou a bioplynovou elelktřinu, strategické komodity (voda, el., plyn, ropně deriváty, uhlí, telekomunikace, železniční a silniční síť, sdělovadla...) jsou v soukromých a většinově zahraničních rukách. V tomto státě jsou české jen ruce a hlavy obyvatel, bez reálné moci ekonomické, tedy i bez reálné možnosti ovládat reálnou politiku. Ekonoimické elity nejsou národní, necítí národní hrdost ani povědomí a jejich zájmy jsou veskrze soukromo-zištné, bez ohledu na národní sounáležitost, budoucnost národa a země. Dnes to jsou egoističtí internacionalisté a kosmopolité, které jejich bohatství a osobní preference (minimalizovat náklady odchodem do daňových rájů) vykořenilo z národního svazku a národ připravilo o přirozené vůdce.

   Takže vymetení zaprodanců není na pořadu dne. Dokud se k moci nedostane neúplatné, národnostně orientované hnutí s jasným cílem a vizí, do té doby tu pořádek nebude!! Jelikož naše národní hrdost, charakter a sebevědomí zdaleka nedosahuje úrovně německé a sociálně - ekonomická situace je vcelku snesitelná, tak se naše elity a agenti cizích zájmů opravdu nemají čeho obávat.

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
  4. Ferro,je třeba si ujasnit státoprávní systém a práva národů v něm, jejich podíl na moci. K tomu ovšem potřebujete údaje. Česká republika má politický systém jednoho národa, což není pravda. Jsme složenina národností s vládou minoritní "skupiny". Dokud nebude poměrné zastoupení národní řešeno( násilné řešení ve stylu holocaustu nepreferuji),budeme si muset(i míšenci)svoji prioritu vybrat. Možná i za cenu "obrozeneckých" slabostí a omylů.

   Vymazat
 3. Rád bych viděl by "slavné policejní sbory" dělali, kdyby
  islámisté skutečně kvalitně plánovali útoky.
  Jeden ubožák v Mnichově zaměstnal asi 30tisíc policajtů
  ochromil metro a městskou dopravu. Při akci 200 organizovaných atentátníků by pravděpodobně germáni vyvěsili bílou vlajku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se,že příležitost vidět tu komedii jistě brzy dostaneme,spirála se totiž roztáčí za aktivní pomoci idiotů,jako Hollande a pasivity,jako je ta vypelíchanýá pí.a Merklice Adolfovna....

   Vymazat
 4. Vzhledem k omezenému rozpočtu universit by mne zajímalo, z čeho bude Bělobrádek ty kantory platit a jestli si je jist, že všichni umí dobře česky.
  A co udělá se stávajícími kantory?

  OdpovědětVymazat
 5. čistky na VŠ v čr jsou také nutné , mladí jsou chudáci na správný názor .Prof Kroupa ničí naše studenty .zavřít

  OdpovědětVymazat
 6. Pokud jde o teroristy, tak i ti islamističtí, myslím, přecházejí na taktiku osamocených vrahů. Začali to ve zvýšené míře praktikovat Palestinci v Izraeli. Je to jednoduché, těžko předvídatelné, prakticky tomu nelze zabránit a mezi lidmi to vzbuzuje stejný pocit strachu a nejistoty jako rozsáhlé akce.Každý se totiž bojí především o svůj život, o ostatní se moc nestará.
  Turecko představuje samozřejmě největší problém pro NATO, zejména pak pro velkou vojenskou základnu. Erdogan již předvedl, kdo je tam pánem, když celou základnu vyřadil prostým vypnutím elektrického proudu a uzavřením vzdušného prostoru. Nepředpokládám však, že se něco zásadního z naší strany bude dít nejméně do prosince, kdy bude zvolen nový americký prezident. V NATO platí jen to, co řeknou Američané a ti ještě nevědí, zda bude prezidentem nevyzpytatelný Trump, či Clintonová zastupující zbrojní průmysl. Jejich přístup k aktivitám NATO může být dost rozdílný. Pokud by se ovšem skutečně Erdogan nějak příliš družil s Putinem, pokusili by se jej zřejmě nějak odstranit, jako mnohé jiné diktátory. Minimálně se asi výrazně zvětší počet "teroristických" útoků. Na dovolenou bych tam letos určitě nejel.

  OdpovědětVymazat
 7. Vedoucí kavárny a ještě profesor -to je pan Kroupa

  OdpovědětVymazat