Reklama

.

.

pondělí 25. července 2016

Plán USA a Británie na zavedení nadvlády nad Evropou


25. 7. 2016    zdroj
Analýza údajů ze zdrojů analytického centra OSTKRAFT v Evropě a USA nám umožňuje pochopit scénář, jehož realizaci zahájily anglosaské elity pro převzetí Evropy pod svou plnou kontrolu s obejítím vlivu Německa a Francie.


Vzhledem k tomu, že Německo a Francie dlouhou dobu úspěšně odolávají projektu Transatlantického obchodního a investičního partnerství, že USA jsou v časovém deficitu pro geopolitické manévrování, bylo rozhodnuto o urychlení procesu přechodu Evropy pod plnou kontrolu USA prostřednictvím realizace jiného scénáře, než je podepsání TTIP.

Nejprve byl v lednu 2016 světovým elitám odeslán finanční signál ze Švýcarska, které, nehledě na obrovské ztráty - nejméně 400 miliard eur, odpoutalo frank od eura. V červnu poslala politický signál světovým elitám Británie, která, rovněž nehledě na vážné finanční ztráty, provedla referendum o vystoupení z EU.

V současné době celá řada předních evropských bank - HSBC, BNP Paribas, Deutsche Bank , Societe Generale, UniCredit SpA, Commerzbank, Banco Santander, Intesa Sanpaolo SpA a také celé bankovní sektory takových zemí jako Itálie, Španělsko, Portugalsko jsou krok od osudu Lehman Brothers. Ale nejproblémovější evropskou bankou je Deutsche Bank, na níž visí deriváty za 75 bilionů euro.V souladu s tím je Evropa ohrožena ještě dalším finančním šokem, který téměř rozvrátí finanční základ současného modelu EU. V důsledku toho bude zpochybněna role Německa jako hlavní země EU, přestože ten model EU, který je dnes realizován, byl Německu vnucen Anglosasy výměnou za jeho sjednocení.

Analýza informací ukazuje, že Anglosasové realizují paralelně dva scénáře v souvislosti s Evropou - v jednom, se silným odporem Německa a Francie, jsou připraveni jít na úplné zrušení současné EU a přechod Evropy k chaosu (který dokládají nejnovější teroristické útoky v Nice a Mnichově), v druhém, s relativně rychlým dosažením svých cílů, zbaví Německo a Francii klíčové úlohy v EU a přejdou prostřednictvím Británie k přímému řízení EU s podporou Polska, malých zemí "staré Evropy", jejichž elity se ohnou pod hrozbami série teroristických útoků, a zemí východní Evropy.

Ale v případě, že se eurozóna pod záštitou Německa rozpadne, čímž se rozpadne i ta Evropská unie, v níž Německo hraje ústřední roli, co pak nahradí euro a Německo? Správně, přijde Británie jako klíčová země EU a s připravenou měnou - britskou librou, podpořenou Federálním rezervním systémemu. Právě proto byl učiněn Brexit, kdy Británie zároveň jako by vystoupila z Evropské unie, ale vzhledem ke spletitým procedurám výstupu tam bude ještě dlouhou dobu.

Model současné Evropské unie, který bude viset na Německu, bude shledán neudržitelným a euro neúspěšným projektem. Bude to dostatečný důvod k tomu, aby byl malým evropským zemím předložen projekt nové Evropské unie pod kontrolou Anglosasů.

Vypadá to, že Británii bude dovoleno to, co bylo svého času zakázáno provést Německu zničením německé marky jako měny Evropské unie, a rozšířit její národní měnu libru šterlinků s jediným emisním centrem pro celou EU. Je samozřejmé, že když nikdo nebude mít právo tisknout měnu, role Británie při rozhodování v rámci EU bude absolutní. A Německo a Francie, aby se necukaly, budou ponořeny do zóny trvalých teroristických útoků.

Znamená to, že Anglosasové vytvoří systém trojité kontroly Evropské unie: a) prostřednictvím dohody o transatlantickém partnerství; b) prostřednictvím dolaru v zahraničním obchodu; c) prostřednictvím britské libry ve vnitřním obchodním obratu.Tento mechanismus umožní likvidaci geopolitické subjektivity EU a definitivně ji připoutá k anglosaské ose Washington-Londýn, čímž zcela odstraní Německo a Francii jako faktory globální politiky.

Pokud se tento scénář stane realitou, bude to velké vítězství globálního Ostrova nad Kontinentem, protože v důsledku přechodu Evropy pod kontrolu Británie Ostrov zcela vytěsní Kontinent a Evropa se stane periferií globálního Ostrova.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

39 komentářů :

 1. :-D
  To je zase hromada hoven. Překonáváte se, soudruzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, neudržíš stolici brachu?? Tak nečum na internet a cupitej na toaletu, pak do sprchy...

   Vymazat
  2. Všechno je možné, protože budoucnost má mnoho podob.
   Británie byla před I sv.v. řídící centrum. Po ní řízení převzaly USA. Dnes to bude pravděpodobně Čína.
   O moc se bojovalo vždy, v každé době, hodině , minutě ... Některé "elity" přestávají být elitami a tak kopou kolem sebe.

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/07/26/general-a-baba-vanga/

   Vymazat
  3. Jak můžeš debile tušit, kdo je autorem? Ty ho znáš? Sved bys slintáku zasranej dát dokupy aspoň jedinou smysluplnou větu? Natož článek, kterej by nebyl vo hovnu? Sotva, což ....

   Vymazat
  4. Hovna jsou leda ve tvý palici ty ussáckej lejnosrku!!!!!

   Vymazat
  5. Došlo ti ty degeneráte, že jsi úchyl ? Nedošlo, protože jsi degenerát a zmrd ! Ale ještě jednu věc ti povím : Ty jsi už nyní mrtvý muž, zombie s úmrtním listem v kapse a brzy tomu tak bude i fyziky. Až to vypukne, lidé v tvém okolí takového zmrda poznají a ten den nepřežiješ. Dav tě rozsápe...

   Vymazat
 2. Ba ne, překonáváš se ty, trollíčku Pacholíčku. Zase první. Kazí to jen ty tvoje obligátní kydy. Trochu fantazije do těch tvých vzdechů by neškodilo. Lidi tu máš bavit a ne nudit. Zííív, zííív...

  OdpovědětVymazat
 3. Něco na tom je, ale nepovede se to. Celkové změny jsou už příliš daleko. Unie se rozpadne, ale znovu na východ a západ s posílením vlivu Francie.

  OdpovědětVymazat
 4. doktor trojité salto mortale s výkrutem...papír snese všechno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a internet ještě víc....,ale ten článek bych nepodceňoval,anglosasský žid neví s kerý do kerý a proto to zkouší všelijak,jeho čas se krátí....

   Vymazat
 5. Odpovědi
  1. Pražská vlaštovko, zdravím Tě!
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
 6. Místní rudohnědí pošahanci blábolí každých 5 minut něco jiného. Jednou že svět už 200 let ovládá Ročíld, podruhé že vše domlouvají elity na Bilderbergu, jindy zase že celý svět řídí nadnárodní korporace a banksteři a všichni politici jsou jen jejich poslušné loutky, teď zase že anglosaské elity bojují s těmi evropskými, atd atd.

  A těmhle paranoidně schizofrenním konspiračnímm vymaštěncům vůbec nepřijde divné, že jedna ta jejich blouznivá pičovina vylučuje druhou a druhá zase třetí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý člověk se chová zčásti samostatně, protože má vlastní JÁ a chce si pro sebe urvat, tak jako ti druzí, nějaký chutný kousek.
   A také se chová podřízenecky, jako část celku, z kterého pochází a musí mu sloužit, protože všechny vazby nemůže přerušit.
   Tím úplná svoboda, pokud se budeme bavit o materiálním světě, není možná, ale je dovoleno sem tam si něco pro sebe uštípnout, pokud tím nerozhněváme své nadřízené, nadřazené.
   Proto je mezi mocnými možno pozorovat třenice, které nezasvěcený člověk těžko pochopí.

   Vymazat
  2. To je ty debilní hovade asi tím, že články jsou z mnoha různých názorových okruhů! Což je pro imbecilní lokajský hovada neznámý pojem, páč filcky z chazarský lejnolíhně mají povinný jen ten jediný svým filconoši schválený názor, co?

   Vymazat
  3. Např. mě tento konkrétní článek taky přijde celkem "mimo"! No a ty demente debilní papagajskej? To je ty kryple mizernej, mozek nevlastnící důvod nadávat čtenářům? Neb redaktorům?Nebo komu to ty svině zkurervená tu vlastně nadáváš? Když máš místo mozku jen mokvající vřed zhovadilosti, tak by si se měl slídě a kávesnici obloukem vyhejbat, hovade! Až ti tam naroste hlava s mozkem, tak přijď a snad poprvé s tom svým mizerným existování blba vypotíš dokonce i vlastní názor!

   Vymazat
  4. Chujmere debiloviči,vem si šatičky a jdi zatančit před fotku Edgara Howera na FBI....třeba to Havlena ze záhrobí ocení!

   Vymazat
  5. Tak Čendo 23:10.....ve tvém jakože příspěvku je vidět, jak kvalitně čteš (tedy čteš nekvalitně - šlo o ironii, ať tomu rozumíš) "konspirační" teorie. Protože, jak píšeš,že lidé, kteří v těchto teoriích vidí určitý kus reálné pravdy, blábolí každých 5 minut něco jiného, tak jako důkaz té různosti uvádíš:Že jednou se na globálním vlivu podílí Ročíld, pak korporace, pak banksteři, pak anglosaské elity a připoměl jsi loutkové politiky. JENŽE NEJDE O RŮZNOST - TO CO JSI VYJMENOVAL JEDNO JEST!...a to ve společné globální kooperaci. To se píše v těch stozích knih a článků,u kterých jsi ty evidentně přečetl tak možná nadpisy a podtržené věty.......no a pak sám sebe trefíš do zad, tím, že napíšeš trapnou blbost.

   Vymazat
  6. Dokonáno EST !
   Amen ; )

   Vymazat
 7. Autor článku hrubě podceňuje vzájemnou provázanost Bruselských struktur s "elitami" jednotlivých států. Žádní kapři si sami rybník nevypustí, byť v něm bylo víc bahna než vody.

  OdpovědětVymazat
 8. ten kdo z unie odesel nemel v prvni rade duvod ani vstupovat!
  vaichni prece vime ze amerika je stale ZBRANI - kolooniii anglie a vsechno to americke zlo pochazi od britu alespon na politicke urovni.Zidaci zase vlstni banky - arabove a chazarska chatra co se usidlila v italii a pozdej v nemecku. No a nabozenstvim k tomu prispivaji vyse zminovani z Vatikanu a Izraele.CO tady komu neni jasny? Ale samozrejme ze vsichni maji sve sfery vlivu a zajmy... bohuzel s bilimy evropany se nepocita.Kdy vyse zminovani udelali neco pro nas?nikdy jen nas hubi jak plevel.Podivejte evropa vymira a asie,japonsko,indie a vsude kde neni krestanstvi se rodiny rozvyji az je treba je zakonem korigovat.Americka civilizace je proste kanibalisticky konzum co se zivy na zemi ktera jim nenalezi stejne jak anglosasove vysavaji vsechny co mohou a penizky jdou pekne do bank.Ovcani jsou zaslepeni cizimi a stale novymi druhy znicujicich prostredku od monsanta az po farmacii,skolstvi... no mate pravdu pane autore.kdyt je v cloveku na podprahove urovni v nevedomi spusten proces autogenocidy aniz by jsme meli tuseni tak do nas ladujou informace uz od stredoveku ktere nas nici. Nemeci zas neco vyprovokujou ,anglani pouzijou ameriku aby mohli opet vyrabovat evropu a rusko,cinu ,indii atd. no a strycek arabsky zidak se bude usmivat kolik mu zas prilitlo na ucet ...a miliony mrtvych a znicena zeme jsou prece ucelove vyuzity k rozpadu evropy avyhlazeni tentokrat naseho kontinetu....

  OdpovědětVymazat
 9. Vznikající Euroásie má o Evropu zájem také.

  OdpovědětVymazat
 10. Nevím, nevím, zdá se mi to hodně přitažené za vlasy. V dnešním světě je sice možné asi úplně všechno, zájmy zákulisních hráčů mohou být zpočátku nečitelné, takže normální občan nic nezpozoruje, ale tato konstrukce se mi zdá moc komplikovaná. Ne druhou stranu nové útoky v Německu, a i dřívější snahy je poškodit (aféra VW) by tomu nasvědčovaly, stejně jako chování Merkelové. Německo má být pravděpodobně oslabeno, tyto kontury už jasně vystupují. Nás nakonec okradou všichni, pro nás se toho moc nezmění. Měli bychom vzít nohy na ramena, začít budovat soběstačnou ekonomiku a obchodovat i jiným směrem. Vybudovat vlastní bankovní systém, který nebude řízen ze Západu. To může být naše strategie pro příští roky, práce dost a dost. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní26. července 2016 7:07
   Mám na to podobný názor. Probíhá rozvrat Evropy realizovaný Atlantisty (jejich 1‰), pro její snazší následné podmanění. Stále, i když třeba nějakými oklikami, jsme na cestě k NWO. Nejdříve musí zlomit silné země, v druhé fázi přijdeme na řadu my, jakožto již snadná záležitost.
   Naše jediná záchrana je využít tento čas, ke snižování naší závislosti na Západu a přebírat zpět kontrolu nad svými strategickými zdroji a armádou. Naopak, musíme posilovat vztahy všemi směry, včetně východu, tedy i směrem k Rusku.
   Pro realizaci tohoto plánu, je nutno ukončit sankce vůči Rusku. Čím dříve je ukončíme, tím větší efekt to pro nás bude mít. Pokud toto nedokážeme, potom je jedinou alternativou, koukat jako telata a přijímat všechny kroky Atlantistů, k našemu zotročování. Samozřejmě, že na této cestě budeme našimi usměvavými politiky přesvědčováni, že vše je v pořádku, že jsme na tom historicky nejlépe, že žijeme v bezpečí, vojensky chráněni Natem a máme výborné obchodní vztahy s Německem.
   Avšak již se nedozvíme ani slůvko o tom, že bezprecendentně a čím dál více, ztrácíme možnost, cokoliv v našem vývoji měnit. Až tuto možnost ztratíme zcela, přestanou být i tito politici usměvaví, neboť ani jim už nikdo nebude v Bruselu mazat med kolem huby, jak jsou schopní a platní členové jejich kasty. Vypadnou z ní. P.K.

   Vymazat
 11. Já se přidám k těm kteří v tom vidí opravdu prsty USA a Anglie,proto ten BREXIT.Jenže odpor Německa a Francie navrhuje ještě větší blbost,Evropský super stát,ze všemi kompetencemi v Bruselu.Také chtějí jednotnou měnu EURO,možná by došlo i na jeden úřední jazyk.Tak jsem zvědaví,ke které možnosti se připojí náš Sralbotka.Jak píše Pavla o oslabení spíš celé Evropy se jedná,co dokonají muslimové.Už teď tvrdím,budu volit takové politiky,kteří jasně prohlásí o vystoupení z EU i NATO.Také se brzy ukáže,co bylo záměrem puče v Turecku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem to tu psal jednou.Záměrem puče proti Erdoganovi bylo opět vřadit Turecko do plánů židofašistické mafie na napadení Ruska,ze kterého se odchýlil po nedávném přehodnocení politiky vůči Rusku a obratu ke spolupráci a to v zájmu zachování samotné,ohrožené existence Turecka.
   Tím,že Erdogan puč za pomoci Putina odvrátil a nyní likviduje paralelní systém moci,řízený z USA,systém ve formě sionisty ovládaných neziskovek,různých nadací a pochybných vzdělávacích institutů a žvaníren,zachránil Turecko před zneužitím proti Rusku a jeho následným rozpadem a navíc velice oslabil jižní křídlo NATO a tím znemožnil provedení agrese proti Rusku sionisty za pomoci cizích rukou,jak mají ve zvyku a jak to provádí stále...Erdogan měl dělat Hitlera a zopakovat si jeho osud,ale jsa poučen Putinem se tomu vyhnul a zabránil hrozné válce aspoň prozatím a proto mu budiž odpuštěno to ostatní svinstvo,kterého se dopustil.
   Jinak ten problém té "paralelní mocenské struktury",prorostlé,jako rakovina i naší společností,organizované a sloužící USA je i náš problém a už brzy nám to přinese obrovské problémy ve formě lidvidace demokratického ústavního systému,který sice bude formálně existovat,ale bude mafií totálně paralizován stejně,jak to vidíme v USA a kdo to nevidí,je bloud....

   Vymazat
  2. Je dobré,když to opakujete,jak to je s Erdoganem,proto píši čas ukáže,jestli mu bude dán.Pokud je to opravdu tak,je to nadějné i pro další státy.

   Vymazat
  3. Jaké bylo skutečné pozadí státního převratu v Turecku

   http://www.diskusneforum.sk/tema/pozadie-pokusu-o-statny-prevrat-v-turecku

   Vymazat
  4. Možná, že ani ne tak překvapující zpráva přišla z prostředí "Rady Bezpečnosti" Ruské Federace. Píše se v ní, že před několika hodinami měl ruský prezident Putin velmi důležitý telefonický rozhovor s tureckým prezidentem Recep Tayyip Erdoganem. Turecký vůdce prý měl během tohoto telefonického rozhovoru děkovat Putinovi za záchranu svého života, přičemž zároveň odsouhlasil, že se během následujících 14-ti dní s ruským prezidentem Putinem setká osobně.
   Zároveň prý americkému prezidentovi Obamovi slíbil "tvrdou pomstu" za americké angažování v neúspěšném převratu, jehož cílem bylo svrhnout současný Erdoganův režim.
   Ve zprávě z "Rady Bezpečnosti", se dále píše, že první indicie o tom, že se Obamův režim chystá zabít prezidenta Erdogana, byly zjištěny zhruba před sedmi měsíci a byly součástí zprávy, která byla vydána 2. prosince 2015.
   V důsledku Obamova nezdařeného pokusu o převrat proti prezidentovi Erdoganovi, bylo v následujících hodinách zatčeno na 6000 vojáků, soudců a dalších státních úředníků, u kterých bylo podezření, že se nějakým způsobem podíleli na státním převratu v režii americké "CIA". Mimo jiné skončil v poutech i vojenský poradce tureckého prezidenta - plukovník Ali Yazici, velitel západního leteckého okruhu, brigádní generál Ishak Sayioglu a generál Akin Ozturk.
   Velkou otázkou pak je, jak nyní probíhá kontrola devadesáti gravitačních atomových bomb, které se nachází na turecké letecké základně Incirlik. Padesát z nich, jsou údajně určeny pro potřeby amerických pilotů a čtyřicet pro turecké letectvo. Navíc velitel této letecké základny - generál Bekir Ercan Van byl také zatčen z důvodného podezření z kolaborace a velezrady.
   Věci se dávají do pohybu. Nyní je na řadě Obamův režim.
   Jak bude reagovat?


   Zdroj:
   www.whatdoesitmean.com
   tass.ru/en/politics/888845
   www.bbc.com/news/world-middle-east-34912581
   www.rt.com/news/348562-putin-erdogan-turkey-pilot/
   www.hurriyet.com.tr/marmariste-erdoganin-kaldigi-oteldeki-catisma-40148943
   www.reuters.com/article/us-turkey-security-greece-military-idUSKCN0ZX0BR?il=0
   tass.ru/en/world/888816
   sputniknews.com/politics/20160717/1043161321/erdogan-adviser-coup.html
   thebulletin.org/status-us-nuclear-weapons-turkey

   Vymazat
  5. Turek půjde od válu dříve nebo později.

   https://www.youtube.com/watch?v=AfqMXNi4nJs

   Vymazat
 12. až padnú európske banky, padnú aj banky v UK a v USA. UK a USA nie sú jedinými krajinami, ktoré si môžu tlačiť vlastné peniaze neobmedzene. To robí aj ECB. Problém nekontrolovaného nadmerného tlačenia peňazí tkvie v tom, že pri strate dôvery v takéto peniaze dôjde k hyperinflácii.
  Žiadna nadvláda anglosionistov nad európou sa nebude konať. A už vôbec nie prostredníctvom libry. Dnes nemajú problém dlžníci. Dnes majú problém veritelia = vkladatelia, banky, fondy. Títo sa trasú každý večer, aby im na druhý deň ich dlžníci neoznámili, že už nie sú schopní splácať. Dlžník má aspoň to, čo si kúpil za požičané, teda zvýšil si životnú úroveň nad svoje možnosti. Veriteľ sa vzdal vyššej úrovne pre vidinu ešte vyššej v budúcnosti. To sa nesplatením úverov zmaže. DB ako najproblémovejšia kontinentálna banka má 75 biliónov USD záväzkov v derivátoch. To znamená, že tieto jej záväzky niekto druhý vedie ako pohľadávku. Ja to nie som, ani vy ostatní. Sú nimi iné megabanky sveta, megafondy a iní megahráči na burzách. Ak DB skrachuje, jej aktíva nepostačia ani na 0,000001% splnenie týchto záväzkov. Veritelia budú musieť toto odpísať, lebo ani supermario nedokáže virtuálne vytvoriť 75 000 000 000 000 EUR na podporu jedinej banky. Nastane kríza dôvery, všetci všetkým budú dlžiť a nikto nebude splácať. Nakoniec to dopadne tak, že vzájomné dlhy sa zmažú a zostanú len nezapočítateľné. Ostanú len niektorí hráči, aj to budú zoštátnení. Začne sa kasíno na burzách odznova, ale nie podľa nôt GS, JPM alebo HSBC. Prídu noví hráči, ktorí budú krytí komoditami (ropou, meďou, plynom, železom a najlepšie zlatom a striebrom. Ako v rozprávkach, keď najskôr prišiel medený, potom strieborný a nakoniec zlatý rytier.
  Tresky plesky o nadvláde anglosasov alebo anglosionistov ma nechávajú kľudným. Každá ríša raz zanikne a tá anglosaská je momentálne v rozklade - morálnom, finančnom aj ideologickom. Všetky tieto kategórie sú na dne. Už sa len čaká na novú ideológiu a jej nových nositeľov. Vznikne nový poriadok v starom svete. Otázne je, kto z nás sa ho v zdraví dožije.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro arpad.
   Perfektní příspěvek.
   Musí Vás ale napadnout,že se hledají cesty,jak zabránit tomuto kolapsu bank,prakticky zhroucení kapitalismu.
   Právě vstupem Číny na světoví finanční trh,silně ovlivnilo dění v této oblasti.

   Vymazat
  2. Zlatý rytíř ? HA !
   ..a může bejt i ZRZAVEJ !
   Tím se vysvětluje DonaldA TrumPA PAruka.
   Lišák jeden.

   Vymazat
 13. Tak,a ted si představte reinkarnaci RVHP s bartrovými obchody,placení surovin prací,potravinovou soběstačnost,zaměstnanost,občanskou bezpečnost,socialní jistoty jako např dostupné operace nemocným,vzdělání bez studenstkých půjček..a není to nijak utopistický program.Dalo by se to zařídit...ale při morálním bahně,závisti a nečestnosti mezi námi..Amen..(((

  OdpovědětVymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 15. Jestli jsem dobře počítal, tak placený troll Pepa IBM iPhone Vyskoč vede nad vámi 9:2 - a směje se vám. Na dvě jeho opakované, stejné, sprosté hovadiny se chytlo devět diskutujících. Samozřejmě diskuze s oslem, jak se již neustále opakuji, nevede k ničemu, ale vám to pořád nedá. Znovu a znovu opakuji: Když necháte toho starého ubožáka na pokoji a budete ho, chudáka, ignorovat, tak diskuze se nezvrtne a bude probíhat věcně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .....mě to náhodou baví, patří to ke koloritu net-diskuzí ;-)

   Vymazat
 16. VB a Francie byly vždy proti nám. A USA se k nim přidali.
  Ani 100 let předstíraného přátelství na tom nic nezmění.
  Nejvyšší čas se připravit na tvrdý politický boj.
  Musíme navázat úzký kontakt s našimi historickými souputníky Rakušany, Slováky a Maďary. Naši předci prolévali krev bok po boku.

  OdpovědětVymazat
 17. Rakušáci jsou Čechoslováci mluvící německy..
  tady ve Vídni vůbec žádnej rozdíl mezi paprikášem,moravákem,huculákem -všichni nadávaj na toho samýho úplně stejně!
  j.

  OdpovědětVymazat